RALPH mantelkosfuums Tot SPJ Volleybalcoiiipetitie Terhole eerste kampioen Zeeuwsch-Vlaanderen \xeler Ambacht gaat wegen (6680 m) verbeteren TWEE WEKEN FEEST IN ZUIDLANDSTRAAT SMIDJE OHOLEN VLISSINGEN SAS VAN GENT P.M. van de Wcille Nog slechts enkele dagen een naaimachine kopen, ongeacht welk merk en dui zend gulden in contanten EVEN KIJKEN Nieuwe directeur! Openbare Werken FILMS s Malig Dagblad De Stem Gentsestraat HULST Halve eeuw bij waterschap Gemeente betaalt helft van schoolzwemmen Brand in hangar - met stro Lange Jan bracht (te vroeg) opwinding op Walcheren Zeeuws kampioenschap kleiduiven schieten In Terneuzen ProgrammaEnte 67 HOOGWATER Garage KERCKHAERT Vandaag Moraen Knap Mutator BOOS DUITSLAND neem n DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 28 APRIL 1967 Verkoop kleuterschool. De raad wordt vanmiddag voorgesteld om de voormalige kleuterschool De Zonne bloem in Havendorp te verkopen aan Nimeta N.V. voor f 500.Het gebouw tje zal worden gebruikt als opslag, plaats voor klein ijzerwerk. Westkapelle Jaarvergadering N.C.V.B. De N-C.V-B- hield haar jaarvergadering in de hal van de school met de bijbel. De presidente, mevrouw L. A. van Rooijen-van Sighem richtte een bij zonder welkomstwoord tot de afge vaardigden van de afdelingen Dom burg, Aagtekerke en Oostkapelle. Uit het jaarverslag bleek dat het voor de afdeling een bijzonder goed jaar was geweest. Voor de pauze werd nog samenzang beoefend, declameerde me vrouw W. P- van Sighem-Verhage en werden pakjes verkocht ten bate van Barthimeus. Na de pauze werd door een tiental dames het stuk ,,De di ligence" opgevoerd, en declameerde mejuffrouw D. Lous. Onder leiding van mevrouw A. Huibregtse-Simonse werd hersengymnastiek beoefend. Ge declameerd werd nog door mevrouw Lievense-Flipse, terwijl de avond werd besloten met het vertonen van dia's door mevrouw van Sparrentak. Feestprogramma 1 mei 10.30 muzikale rondwandeling door de mu ziekvereniging O.K K. m-m.v. de drum band, waarbij de schoolkinderen worden opgehaald. 11.15 uur: Op de Markt zingen de kinderen met de aanwezigen het Zeeuwse Volkslied. Daarna houdt de burgemeester een toespraak, die wordt besloten met het zingen van het Wilhelmus. Na afloop ontvangen de schoolkinderen een traktatie in Westkapelle Herrijst. 14 00 tot 16.00 uur kinderspelen op de Markt. De leerlin gen van de kleuterschool doen spel letjes op het schoolplein. 15.00 uur start voor een puzzelrit voor auto's en bromfietsen. Er is een leuke route uit gestippeld en voor beide groepen is er een mooie beker en zijn nog enkele andere prijzen beschikbaar gesteld. 20.00 uur. In het Ver. Gebouw ..West kapelle Herrijst" verzorgt het gezel schap „Fakoster" een feestprogramma van muziek en sketches. In de pauze hiervan worden de prijzen van de puz zelrit uitgereikt. Na afloop van het pro gramma is er als slot nog gelegenheid voor een dansje, eveneens door dit gezelschap verzorgd- (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN In Terneuzen is de eerste kampioen van de jonge afde ling Zeeuwsch-Vlaanderen bekend ge> worden. Om deze titel traden de nog ongeslagen teams van Terhole en Schel desport tegen elkaar in het veld. Scheldesport was in deze ontmoeting de grote favoriet. De twee vooraf gaande wedstryden die beide teams tegen elkaar speelden, werden door Scheldesport gewonnen. Het liep nu ech ter anders af. want Terhole ging met de eer stryken. Nadat de zenuwen in de eerste fase van de strijd overwonnen waren, werd zeer aantrekkelijk spel geleverd, op een behoorlijk technisch peil. Doordat Scheldesport over te weinig aanval lende spelers beschikte \yerden enkele aanvallers te zwaar belast, wat op den duur een steeds verdere teruggang te weegbracht. Het overwicht van Ter hole werd steeds groter en resulteer de tenslotte in een verdiende zege. De setstanden waren: 15—10, 910, 10—15, 10—15. Een zeer matig spelend Voorwaarts had in de 2e klas (heren) maar weinig in te brengen bij Terhole II. De wed strijd had een eenzijdig verloop en werd gemakkelijk door Terhole II ge wonnen- (30). De setstanden: 15—4, 15—2, 15—4. Een technisch iets beter Jans.Lyceum zag in de wedstrijd tegen P.H.L. III kans de eerste twee sets in zijn voor deel te beëindigen. Als antwoord bracht P.H.L. een sterkere ploeg in het veld, die de volgende twee sets in de wacht sleepte. De zege kwam tenslotte toch bij Jans. Lyceum terecht, doordat 't de vijfde set met 1512 won. De set standen: 15-»12. 1513, 615, 915, 1512- Na afloop dienden beide ploe gen een protest in over een foutieve scheidsrechterlijke beslissing. De wedstrijd Y-V.C. II O-V.C. II gaf niet veel moois te zien. Aa nbeide zijden werden veel fouten gemaakt. Al leen Y.V.C. zorgde voor enkele mooie smashes. Van time-outs werd door bei de teams dankbaar gebruik gemaakt, vooral toen O-V.C. in de laatste set plotseling inliep. Setstanden: 1015, 159, 15—10, 15—10- Y.V-C. II speelde tegen Y-V.C. I al van het begin met het idee deze wed strijd te zullen verliezen. Vooral in de eerste minuten speelde Y.V.C. I erg onsamenhangend. Na twee time-outs kwam daar verbetering in en werd er snel met 30 gewonnen. Setstan den: 15—13, 15—6, 15—8. (ADVERTENTIES) Biljarten De biljartvereniging K. O.T. uit Sas van Gent, die onlangs een nederlaagtoernooi organiseerde in verband met het 35-jarige bestaan, gaat zaterdag 29 april a s. zelf deel nemen aan een nederlaagtoernooi bil jarten, dat georganiseerd wordt door de biljartvereniging K-O.T. uit Terneu- zen? eveneens ter gelegenheid van een jubileum. Bal voor orgel In het verenigings gebouw wordt zaterdag a.s. met me dewerking van de beatgroupe SAS een bal gehouden. De baten van dit bal komen ten goede van het orgelfonds De actie, die bij de restauratie van de r.-k. kerk gehouden werd voor de aanschaf was niet toereikend om het inmiddels in gebruik genomen electro- nisch orgel te financieren. Tijdens dit bal zal ook de trekking zijn (om 21 uur) van de loterij, die eveneens ten bate van het orgel op touw is gezet- K-O.T. n^ar Deurne De plaatse lijke biljartclub K.O.T- gaat op 6 mei a.s. een bezoek brengen aan de Eu ropees biljartkampioenschappen, die te Deurne worden gehouden. K.O.T. is van dit kampioenschap geen deelne mer, doch enkel toeschouwer. Zomeravondvoetbal De commissie Zomeravondvoetbal van het rayon Sas van Gent is er uiteindelijk toch in ge slaagd om de programma's voor de zomeravondcompetitie rond te krijgen- Er zijn veel moeilijkheden overwon nen. Ten eerste heeft men bij de K.N. V.B. afdeling eeland moeten aandrin gen om de competitie op 2 mei te la ten aanvangen in plaats van op 15 mei. Dit om de competitie voor de fa- brieksvakanties te kunnen beëindigen Een tweede moeilijkheid was het feit dat door het sluiten van de textielfa- Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Huls, Voor Walcherer en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252. GOES. Eerste redacteur voor Zet land: Exploitatie F DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K M DE JONG privé 7300, Goes. tel. 2377, Hulst. Redacteur voor ae Kanaalzone: J. HüSKEN, Breitnerstraai 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuzvsch- Vlaanderen: J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel tel 01140-2005. Redacteur voor West-Zceuwscb-Vlaanderen: N OPDAM, v Ostadestraat 41 Oost burg, tel 01170-2091 Redactrice voor Zui.a-Beveland en Walclieren: Me1 S. MAASKANT WestwaJ 91, Goes, tel. 01100-6489. Rayonbeheer 'r voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 2Vs mm gewon' advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regelt of minder f 1,- elke regel mtei f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. briek De Schelde een elftal minder deel nam, maar ook de suikerfabriek C-B.S. zag geen kans een elftal uit haar per soneel te formeren. Sasse Ambtenaren zagen hun elftal ook opgaan in een samensmelting met de Cora Boys Ve teranen. Uiteindelijk is men dan toch gekomen tot een anderhalve competitie waaraan vier elftallen deelnemen: O.N. A., het elftal van de personeelsleden van de Glasfabriek en Zuid-Chemie; Corn Boys Veteranen, bestaande uit oud spelers van de sport en ontspan ningsvereniging Cora Boys uit Sas van Gent; S.V.G., het elftal van de Stijfsel en Glucosefabriek uit Sas van Gent en C.S.M. tenslotte het elftal van de C.S.M. van de Centrale Suiker Maat schappij, een van de suikerfabrieken eveneens uit Sas van Gent- Het pro gramma van de competitie ziet er als volgt uit: tot en met mei '67: 2 mei 1967 ONA Cora Boys Veteranen; 3 mei 1967 SVG CSM; 9 mei 1967 SVG Corn Boys Veteranen; 11 mei 1967 CSM ONA; 17 mei 1967 CSM Corn Boys Veteranen; 18 mei 1967 SVG ONA; 23 mei 1967 Cora Boys Veteranen ONA; 25 mei 1967 SCM SVG; 30 mei 1867 ONA SCM; 1 juni 1967 Corn Boys Veteranen SVG. Middenstanders vergaderen De leden van de Sasse vereniging van neringdoenden en him echtgenoten hou den maandag 8 mei in hun clublokaal ,,In den Rooien Oedt" in de Stations straat te Sas van Gent hun algemene jaarlijkse ledenvergadering. Deze be gint om 20.00 uur Na het afwerken van de agenda is er een gezellig sa menzijn. tijdens hetwelk de film van de feestavonden vertoond wordt. Op de agenda staan de benoeming van een kascommissie en de verkiezing van bestuursleden. A. de Smit voorzitter en P. de Vries, lid, stellen zich herkies baar. De heer De Roos stelt zich niet herkiesbaar. Het bestuur stelt de heer J. Torbijn kandidaat. Tevens worden het autobusuitstapje, het boekwerk ..Wetten van belang voor de Midden stand". de forumavond en de winkel actie ten bate van de zeventig jaar be staande harmonie besproken. Actie De bestuursleden van de SAKOR-afdeling Sas van Gent, het in stituut waarbij tal van verenigingen zijn aangesloten ten dienste van de jeugdbescherming, hebben besloten om de bijdragen van de Sasse bevolking door de bejaarden van Sas van Gent op te laten halen. Werd vorig jaar f 257,- opgehaald, door de spontane medewerking van 15 bejaarden kwam men nu tot een opbrengst van bijna f 600,- Philippine Fanfare Wegens de geboorte van 'n prinsenkind zal de fanfare St.-Ce cilia" uit Philippine een muzikale rondgang door de gemeente maken. Westdorpe Benoeming De heer L. Kerck- haert, onderwijzer aan de R.-K. Lagere School is met ingang van het nieuwe schooljaar benoemd tot onderwijzer aan de R.-K. Huishoudschool St.-Joseph te Sas van Gent. Gaaibolling Ter gelegenheid van koninginnedag wordt maandag een gaaibolling gehouden In het café de Weegbrug bij Fr. Saerens op Passluis. i Koop vooral geen naaimachine voordat u inlichtingen heeft ingewonnen bij het Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V., Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom, tel. (01640) 58 78 A. C. Bastiaanse, Papegaaistraat 4, Goes, tel. (01100) 74 76 H. A. de Breuck, B. F. van Waesberghestraat 16, Hulst, tel. (01140) 22 15 G.' Hemelaar, Nieuwe Dijk 29, Vlissingen, tel. (01184) 37 29 G. Hemelaar, Langeviele 52, Middelburg, tel. (01180) 52 41 Nieuwe Diepstraat 23, Terneuzen, tel. (01150) 22 94. Rilland-Bath De kamtoraiier A uit Riliaiid-Bath J. v. d. Klooster (63 jaar) vierde een heuglijke dag; dat hij 50 jaar werk zaam was als voorman bij het water schap de Brede Watering van Zuid-Be veland. Het waterschap bracht een be zoek aan de jubilaris, t.w. de heren J. Koppejan, hoofd- en districtshoofd ambtenaar de heer Beenakker, hoofd technische dienst, de heer Glerum grif fier, de heer Knuist, ontvanger van dit waterschap en dr- S. W. Kakebee- ke, gezworene van het waterschap Deze laatstgenoemde sprak de jubila ris toe en memoreerde zijn 50 jaar trouwe dienst, vooral in de oorlog en watersnood. ,,In de praktijk", zei hij, heeft u bewezen een expert te zijn in onderhoud van uitwaterings geulen. Met nauwgezetheid heeft u uw werkzaamheden verricht". Namens het waterschap werd de jubilaris de ge bruikelijke enveloppe met inhoud over handigd. Tevens een bloemstuk, een ro kertje en een paar flessen drank. Na de middag werd het feest door zijn collega's kantonnier van de districten 15 en 16 bijgewoond, door de heren Leys en Eversdijk namens de perso neelsvereniging van het waterschap. De jubilaris werd toegesproken door de heer J. Koppejan (voorzitter van Oost van de personeelsvereniging was verhinderd). De heer Koppejan sprak zijn felicitatie uit namens het perso neel van het waterschap, en sprak woorden van lof. Hij overhandigde hem een verrekijker en een bloemstuk. Ook de heer Swenne uit Kruiningen dis tricts hoofdambtenaar richtte persoon lijk zijn felicitatie aan de jubilaris. De heer v. d. Klooster was reeds dra ger van de bronzen medaille. Avonds werd dit feit nog feestelijk ver der gevierd. 's-Gravenpolder (Van onze correspondent) In de raadsvergadering van 's-Gra- venpolder is met meerderheid van stem men (SGP-leden tegen) besloten deel te nemen aan het schoolzwemmen. Het voorstel van burgemeester en wethou ders 2/3-gedeelte van de kosten voor rekening van de gemeente te nemen werd evenwel gewijzigd. De voorstem mers tot het verlenen van een financiële bijdrége bleken alleen daartoe genegen te zijn, als de kosten voor de helft door de gemeente en voor de helft door de ouders worden gedragen. Tevens werd uitdrukkelijk gesteld, dat de ouders in eerste instantie hebben te be- slissen op de vraag, of hun kinderen aan deze zwemlessen zullen deelnemen, Voorts werd besloten een bijdrage van 0-25 per inwoner voor dit jaar te verlenen in de kosten voor de te verrichten metingen ter vaststelling van de zgn. O-fase in de omgeving van het Zuid-Sloe. In afwijking van het pre-advies van burgemeester en wethouders werd een bijdrage van 10.verleend voor de te houden internationale wielerronde. De SGP-fractie stemde hierbij tegen. Voor het aanbrengen van een straat verlichting in de Ju li an a straat en om geving werd een krediet van f 5.725 beschikbaar gesteld. Tegen het aangaan van een overeen komst tot grondruil met de heer Jac. Lokerse met gesloten beurzen beston den geen bezwaren. De gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst Schouwen-Duive- land, Sint Philipsland, Tholen en oos telijk Zuid-Beveland werd met alge mene stemmen aanvaard. De gemeenterekening over 1965 werd voorlopig vastgesteld. De gewone dienst geeft 'n batig saldo van f 7.764,32 en de kapitaaldienst een nadelig slot van 117.518.98. De regelingscommissie fokveedag „De Bevelanden" 1967 kreeg een bij drage van ƒ10.terwijl het subsidie aan het Museum- Zuid- en Noord-Beve land werd verhoogd tot 5 cent per in woner. De voorzitter kon tevens nog meede len, dat de nieuwe brandweerauto ge reed is en kan worden afgehaald. Ree gezien Donderdagmorgen werd door de heer Jac. de Wolf te 's-Graven polder een ree gesignaleerd. Het dier liep in een boomgaard van de heer M. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur Steketee, gelegen tussen de Goesestraat- weg en de Langeweg. De ree verdween later in oostelijke richting. 's-Heerenhoek Donderdagmiddag tegen half zes brak brand uit in de opslagplaats voor stro van P. Vermue aan de Nassauweg in 's-Heerenhoek. Binnen vijf minuten wa ren de brandweer en de politie ter plaatse. Met vijf slangen werd het vuur bestreden. Hoewel de betreffende han gar brandschade bekwam, kon deze, evenals het dicht daarbij staande woon huis met schuur worden behouden. De in de hangar opgeslagen pakken hooi en stro gingen verloren. De eigenaar is te gen brand verzekerd. Uit het onderzoek van de politie zou zijn gebleken, dat de brand was ontstaan door het spelen met lucifers door kinderen. MIDDELBURG (ANP) Donderdag, middag om tien minuten voor half vier begonnen in de Zeeuwse hoofdstad ge heel onverwacht de zware klokken van de 80 m hoge Lange Jan te luiden. Het gebeier klonk over geheel het eiland Walcheren en zeer velen dachten dat de blijde gebeurtenis een feit was ge worden. Hier en daar werden er al vlaggen uitgestoken. De telefoon bij de gemeentehuizen stond niet stil, even min als bij de politiebureaus. Waarom de klokken van de Lange Jan hebben geluid, daarover tast men nóg op dit moment in het duister, aldus deelde de gemeentepolitie van Middelburg mede. (Van een onzer verslaggevers) AXEL. Tijdens een snelle verga dering van het waterschap Axeler Am bacht in het Centrum te Axel werden spijkers met koppen geslagen. Het da gelijks bestuur van het waterschap stelde de vergadering voor een aantal wegen in het waterschap te verbete ren. Dit in het kader van het raam- ontsluitiiigsplan. Het voorstel werd met algemene stemmen aanvaard. De totale lengte van de desbetreffen de wegen bedraagt 6680 meter. Ze lig. gen in de gemeente Zaamslag, Vogel waarde en Axel. In Zaamslag en Vogel waarde zijn dit de Poonweg, de Poon straat, de Keizerstraat en de Andijk- seweg. In Axel: de Zaaidijk en Eglan- tiersdijk. Omdat deze wegen breder zul len worden en goede ontwateringssloten krijgen is het nodig de zijkanten van de weg met sloten en stroken bouw- of weiland aan te kopen. Hoofdzakelijk om de belangen van de boer te dienen zal het watershap dit werk aanpakken. Daarom is het ook mogelijk een rijks bijdrage in de kosten te krijgen, via de cultuurtechnische dienst. Bovendien kan een uitkering worden verwacht op grond van de wet uitkering wegen 1966. De kosten worden begroot op f 619.200. De te verwachten rijksbijdragen komen op f 366.800. Het waterschap zal dus moeten zorgen dat het resterend deel van f 252.400 op tafel komt. Omdat het seizoen al wat ver is ge vorderd kan alleen het grondwerk met fundering, afgedekt met een opper vlaktebehandeling nog dit jaar worden gerealiseerd. Volgend jaar wordt de deklaag .aangebracht. RILLAND-BATH Op het schiet- park „St.-Hubertus" van de fa. W. A. M. Valkenburg te Tilburg zijn de jaar lijkse schietwedstrijden op kleiduiven gehouden voor het officieel Zeeuws kampioenschap en tevens voor het selectie team, dat uitgezonden zal wor den naar „Berkenhorst" om daar Zee land te vertegenwoordigen op de Na tionale kampioenschappen 1967 voor de ^Provinciale teams. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: 1. A. Maas, St.-Philipsland 41 pnt.; 2. van Dijke. 's-Heer Arends- kerke 37; 3. J. A. Verwijs, St.-Philips- land 35; 4. M. Punt, Tholen 34; 5. B. van Dijke, Nisse 31; 6- J. Wisse, St.- Philipsland 30, 7. R- W. Hendriksen, Yerseke 27; 8- H- C. Heijboer, 's-Gra venpolder 27. De heer A. Maas werd Zeeuws kam- pioen voor 1967 en mocht nu de wis selbeker in ontvangst nemen van de heer J. A. Verwijs, die in 1966 win naar en kampioen was. Verder zullen de vijf best geklasseerde schutters de Provincie Zeeland vertegenwoordigen ov de Nationale kampioenschappen op „Berkenhorst". IN GENT, Leuven en Luik hebben donderdag vele studenten gestaakt uit protest tegen een vermindering van de kredieten voor het wetenschappe lijk onderzoek. Zij ageren voorts te gen voorstellen voor wijziging van het stelsel van specialisatiebeurzen. Bekendmaking OPHALEN VAN HUIS- EN TUINVUIL Het Bestuur van de Intercommu nale' Ophaaldienst voor Huis- en Tuinvuil in de gemeenten Graauw en Langen dam - Hontenisse en Vo gelwaarde maakt het volgende be kend: 1. Op maandag, 1 mei (Nationale Feestdag) en donderdag, 4 mei a.s. (Hemelvaartsdag) wordt geen huis- en tuinvuil opgehaald. Dit zal alleen geschieden op woens dag, 3 mei 1967. 2. De route voor dinsdag, 2 mei en vrijdag 5 mei 1967 blijft ongewij zigd. Hontenisse, 28 april 1967 Het Bestuur voornoemd, De sekretaris, De voorzitter, A. J. Róctus C. J. van Hootegem TERNEUZEN De gcmeenlerajj van Terneuzen ben*einde gisteravmj, een nieuwe directeur voor de diensil openbare werken. Ir. H. H. A. Tirj uit Aerdenhout (NJL) was de enige kandidaat. Hij werd met algemene stem, men gekozen. De heer A. C. S. vat Breda Vriesman (V.V.D.) merkte op dat hij zicli met één kandidaat vieltle als in z'n jeugd, wanneer hem op eet schaal één gebakje werd voorgehoudetf! met de opmerking: je mag kiezen. De voorzitter verontschuldigde deal kandidaatstelling. De heer Tirion wa;| de enige kandidaat geweest, die meti aan de raad had kunr.en voorstellen É1 waren er meer sollicitanten geweegj De heer Tirion wordt de opvolger vat ir. W. C. Dees, die per 1 januari naJ Vlissingen vertrok. Mevrouw E. Dooms-Ortelee (P.v.cUl nam wegens gezondheidsredenen at scheid van de raad. Hartelijke woordtj' en geschenken waren gisteravond haai deel. Ze zal worden opgevolgd door heer W. J. van Drie!. Het al of niet dempen vac de Here-J gracht, aldus een mededeling van hj college, zal eerst over enkele maand opnieuw aan de orde worden gestelij Tijdens de rondvraag werd aandacïl gevraagd voor de vernielingen, die J laatste tijd in plantsoenen wordt aa>i gericht. De heer J. Huybrecht (P.v.di l vroeg of behoorlijke speelruimten verf de oudere jeugd geen oplossing zoude,! brengen. De omgeving van het woonwagjJ kamp verandert regelmatig in een vui'.l nisbelt en een sloperij. Wethouder de Vos kende voorlopig maar één lossing: weghalen van het vuil. „Opaii" bare Werken heeft er bijna een dagtaai: aan", verzuchtte hij. „Het wachten op een regionaal kamp, waar toezich' wordt gehouden." (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vrijdag 19 mei om 7 'g avonds zal burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen de tentoonstelling Ente '67 openen. Iedere dag, behalve zon dags zal deze tentoonstelling van de stichting eerste Nieuw-Terneuzen ex positie '67 geopend zijn van 2 tot 6 uur en van 7 tot 10 uur tot en met 27 mei. Het programma van de tentoonstelling werd gisteren door 't Ente-bestuur toe gelicht tijdens een persconferentie. De expositie, die een attractief karak ter draagt, wórdt gehouden in een grote hal aan de Zuidlandstraat. Van de 35 stands zijn er 32 commercieel. Daar naast staat er o.a. een kunstmarkt. Hoewel het belangrijkste doel uiter aard is, de presentatie van de midden stand van Nieuw-Terneuzen, zullen ver scheidene attracties er omheen de zaak nog aantrekkelijker maken. In de eer ste plaats is er een gouden tientje voor elke vijfhonderdste bezoeker. Maar naast de tentoonstellingsruimte komt een groot vermaakcentrum, waar 16 verenigingen uit Terneuzen en o ving om de beurt 's avonds aan detail zullen worden gevoeld in een quiz» Nand Baert, Benny Evert, Cees de Laf ge en Dick Jaschier. Een viertal orkesten treedt op tijfel de Ente en op de twee zaterdagavond: zorgen enkele bekende beatbands v jeugdig vermaak. Het actiecomité Te| neuzen organiseert een loterij voore overdekt zwembad, waarbij een i de hoofdprijs vormt. Morgen, zaterdag 29 april: Hansweert 6.08 en 18.28 uur. Terneuzen, 5.31 en 17.57 uur. Vlissingen, 5.01 en 17.25 uur. Wemeldinge, 6.54 en 19.25 uur (ADVERTENTIES) Zoekt U naar 'n GOEDE CARAVAN? Komt eens kijken naar onze PERMANENTE - SHOW U vindt er beslist uw keuze Reeds een SPRITE vanaf 3450,— Absdaalseweg 41, Hulst, tel. 01140-3451 PLAATS, Bioscoop MIDDELBURG, Electro MIDDELBURG, City VLISSINGEN, Alhambra GOES, Grand TERNEUZEN, Luxor OOSTBURG, Ledel TITEL Drie aangezichten van king Brandt Parijs? Brandt Parijs? Brandt Parijs? The war lord Nevada Smith inhoud x de verschrik- Drie gedramatiseerde vertellingen, waarin veel onheilsdreiging, lugubere waanvoorstellingen en macabere gru welen de hoofdschotel vormen- Reconstructie van de bevrijding van Parijs in 1944 en een aantal gebeur tenissen die daartoe leidden. Zie Middelburg, City Zie Middelburg, City. Avonturenfilm, die in de Middeleeu wen speelt. Een zwijnenhoedster van Keltische afkomst valt in de handen van een Normandische ridder. Kel ten en Friezen ondernemen gezamen lijk enkele bevrijdingspogingen, die tenslotte succes oplveren. Ma3? Sand gaat op zoèk naar de moordenaars van zijn ouders. Hij be leeft allerlei avonturen en wordt bij gestaan door enkele begrijpende en lieftallige jongedames. GOES Grand 20 uur Brandt Parijs? 14 J. Prins van Oranje 20 uur ToneelavctJ Onderling Kunstgenot MIDDELBURG Zeeuws Museum 14—18 uur Expo Haagse kunstenaarsgroep Fugare. Miniatuur Walcheren: Geopend 918 uur. Concert- en gehoorzaal 20 uur Cont-1 kon. zangvereniging Tot Oefening Uitspanning Electro 19.30 uur 3 aangezichten n de verschrikking, 18 j. kruiningen Gemeentehuis 14 uur Buitengewö| raadsvergadering vlissingen Alhambra 20 uur Brandt Parijs? 1* GOES Grand 10 uur Brandt Parijs? I* AXEL Het Centrum 20 uur Judith, 14 MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend va» uur r,,J Schouwburg 20 uur Middelburg*ri® tanten Toneel met „Verdwijning® verschijningen" Zeeuws Museum 10-12.30 en 1 Expositie Haagse kunstenaars!™ Fugare City 20 uur Brandt Parijs? lUj J Electro 19 én 21.15 uur Drie aange»' ten van de verschrikking, 18 1 Kl>FZwaan 14 u. Bloesemwandelto*| KOEWACHT A. de Bock 15 uur Schietmg ST. PHILIPSLAND «ji De Druiventros 15 uur Stad m.a.c. St. Philipsland OOSTBURG l4(, Ledel 20 uur Nevada Smitn, TERNEUZEN li! Luxor 20 uur Operatie topse«e' OSSENISSE ju# L. Hermans 15 uur Opening» HEINKENSZAND ramvoor# Taverne 8.30 en 9.30 uur lingen lagereschooljeugd 0p(ot5S Postkantoor 10.30 en 19.30 uur w met versierde wagens HDeSGraanbeurs 15 en 19.30 uur Da^J VLISSINGEN Parijs? M' I Alhambra 20 uur Brandt I (Van UTRECHT.' - De minuten over half had, vormde het h dag vol gebeurtenis rond het stads- en gehele dag waren e ning op het blijde De dag begon al verw de redactie van deze er door nieuwsgierige mei er woensdagavond al et door een mededeling ove Een omroepster van de ge omroep Antwerpen is ze een gedeelte van onze oplag teren nog konden melde: slachtoffer geworden van penmaker. Iemand, die zi< voor journalist, had haar met dit nieuws, dat zij nog laatste minuten van de i kon opnemen, zonder het controleren. De hoofdredacteur van het tion te Antwerpen zei ons gis gen het gebeurde diep te I vooral omdat' het bericht weg< diging van de zendtijd niet m< roepen kon worden .Het enige je, waarmee men zich in A troost is, dat blijkens dit incidf dio-uitzendingen van de Belg westelijke omroep heel wat 1 in Nederland hebben. Prof. Plate, die -de bevalling 1 ses Beatrix heeft geleid, was w nacht erg onvriendelijk tegen j ten en fotografen, die stonden voor de hoofdingang van het zie Nadat hij zijn auto binnen de had neergezet stoof hij op de fc toe, die natuurlijk achter zijn 1 dit' nachtelijke uur nieuws vern „Ik zal u precies vertellen, wa hier ben]', zei hij. „Ik word iede tier thuis opgebeld door iem. alleen zegt „met de pers" en hoorn weer op de haak legt. N maar proberen of ik in het zie rustig kan slapen". De telefoonmaniak ia uiteraé achterhaald. Niet alleen Nederland wachtt ren in spanning, ook Duitslan westduitse persbureau DPA meli teren, dat het door kranteredactii overstelpt met vragen over de berichten uit Utrecht. De voórr en avondedities van de kranten den de persen op halve kracht o vooral nog de verwachte geboi grote opmaak te kunnen drukker mer natuurlijk voor de Duitse bladen, dat zij de eer moesten lal hun ochtendcollega's. Het persbureau meldde voort ook de Duitsers weddenschappen ten over het tijdstip van de gebo< over de vraag „jongen of meisje". De Utrechtse politiemannen ro ziekenhuis wisten gisterenmorg (ADVERTENTIE) 1128: „Ziezo, die hebben we voorlopig goed te pak ken", grinnikte de Graaf vain Lmborg Strom. „Die doet het eerste uur geen monid meer open, en zeker niet als ik hem netjes in het tafellaken pak. Goed vastgebonden en zokijk eens wait een keurig bundeltje. Dait kan straks mooie mat de wasman mee,,Wilt u wel geloven, diat ik me straks een hoedje schrok, toen u me zo onverwachts tegen de grond smeet en met die bijl begon te dreigen", zei smidje Verholen opgelucht. „Maar besite kerel, lk kón toch niet anders", antwoordde de Graaf. „Ik moest toch een goede verklaring hebben voor mijn aanwezigheid hier Ik zette een valletje, en Klamsky tippelde er met open ogen in. Eilaasnu rijst een andere vraag„lk wéét het", zuchtte de smid. „Dat? zal niet meevallen met die pantserwagen vlak voor de steeg„En daar weet zuster Theodora dan misschien wel raad op", lachte nu de lieftallige verpleegster, die de keuken binnenkwam, gehuld in een kunstig verknipt beddelaken. „En ook een lippestift doet wonderen", vervolgde ze, snaak naar het rode kruisje kijkend, waarmee ze haar kap je had opgesierd. „Hupsakée, j™?6"5 ban ui» lf' werk, want er zijrl nog méér-lakens. Van stokjes maken we een draagbaar enRejiaive K5*' de hele boel uit huis te smokkelen. Be» natuurlijk. Die laten we hier hggen j,| En ditmaal zou de majoor Wonc5L. worden van de buitengewoon - e oraktijken. Bezorgd keek hij naar d ïers, die met gezwinde pas een erns s voerden. „Oeibesmettelijk Woncky. „Als ik het nu maar met kai* V' Televisieverslaggever Jan C bij een bevalling in een telefJ politie zei: „Ooyevaar heeft \j| spelling bleek juist.

de Stem | 1967 | | pagina 2