ND Belgisch dagblad He Volkmeldt: .Pellenaars naast Wagtmans Wie wordt waarnemer? Beslissings wedstrijd tussen CSKA Sofia en Inter in Bologna Recordaantal deelnemers aan motorcross Hoeven Zet die fles gerust midden op tafel. Hij mag gezien worden. I Hughes weg b»j Alkmaar Zondag in het ..Bosbad Brazilië schok van Engeland nog steeds niet te boven Vic Elford behield de leiding 14 Nederland 13 13 Eén Fraai Verder München Amateurelftal verloor van Xerxes 3-2 NTS-ploeg naar Tour de France Contract opgezegd Communiqué Sporen Niet SCHIEDAMMER JENEVER Leiders vervangen TULPENRALLYE Neder I and- W. -Duitslan d Hockeytreffen op topniveau !£nar,J?rSl0«del&k zuUen z« aa^re: 'w.z. zuinig in het ge- uik, méér voedzame pbouwstoffen. U wordt - niet dik van BH& V - w <0:2%* Si* i 5 lag HERRERA ....bang.... SOFIA (ANP-AP) De tweede wed strijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tussen CSKA Sofia en Internazionale Milaan is woensdagmid dag in een gelijk spel geëindigd: 11. Bij de rust van deze ontmoeting, die door ruim 10.000 toeschouwers werd bijgewoond, was de stand nog 00. Omdat de eerste wedstrijd tussen belde ploegen eveneens in een 11 ge lijk spel was geëindigd, zal op 3 mei in het Italiaanse Bologna een beslis singswedstrijd worden gespeeld om uit te maken wie donderdag 25 mei in Lissabon Celtic Glasgow ontmoet. In tegenstelling tot de ruwe wedstrijd in Milaan verliep de tweede ontmoeting plezierig en correct. Helenio Herrera, de Italiaanse coach, zei na afloop: „De uitslag is reëel en weerspiegelt het ka rakter van de wedstrijd goed. Wij heb ben te langzaam gespeeld en hebben onze krachten gespaard in de eerste helft. In de tweede periode hadden we veel beter moeten soelen Ormnadzhlev, de coach van CSKA Sofia zei: „Het beroemde Italiaanse team was hier beslist niet de sterkste. Wij hebben wel erg weinig geluk gehad. Inter heeft precies één kans gehad, maar dat betekende dan ook het' enige doel punt". CSKA begon zeer sterk. Het bestook te het doel van Inter herhaaldelijk, maar kwam toch niet verder dan een buitenspel-doelpunt van Tanev in de 22e minuut. Tot aan de 22e minuut had den de Bulgaren reeds enige bijzonder fraaie kansen gemist. Dat' gebeurde ook in de zevende, dertiende en negentiende minuut. Na de rust oenutte back Fachetti een mooie corner van Corso. Dat bracht de stand op 10. Radlev maakte gebruik van een onoverzichtelijke situatie voor het Italiaanse doel. Hij sloeg keeper Sarti kansloos: 1—1. Verder kwamen beide ploegen niet. ROTTERDAM (ANP) Het Neder lands amateurselectie-elftal heeft in Rotterdam een oefenwedstrijd tegen de eredivisieclub Xerxes met 32 ver loren, Bij de rust had het amateur- team nog een 02 voorsprong. In de eerste helft waren de ama teurs sterker dan Xerxes en de schot- vaardige M. de Wit en Leen De Ridder zorgden met twee doelpunten voor een ruststand die de krachtsverhouding goed weergaf. Het amateurteam, dat technisch goed voor de dag kwam, moest in de tweede helft het hoofd buigen voor de Rotterdamse eredivisieclub. Xerxes voerde namelijk het tempo op en dit bleek voor de meeste amateurs te zwaar. Vooral door toedoen van de ac tieve Hanegem vielen er toen steeds meer gaten in de aanvankelijk vrij hechte verdediging van de amateurs. De Xerxes-doelpunten werden gescoord door Hanegem, Heijermans en Klein geld. De opstelling van het amateurteam luidt: Doel: Kievits (De Spechten); ach ter: Delmotte (Middelburg). Deen (ZFC), Mel (DCG) en De Vries (ZVV) midden: Schreurink (Quick '20) en J. de Wit (ZW); voor: Buys (DCG), De Pos (Middelburg), M- de Wit (ZVV) en De Ridder (Vlissingen). Bayern München heeft gich gisteren geplaatst voor de finale van de Europa cup bekerhouders, door met 3—1 te winnen van Standaard Luik. De thuiswedstrijd hadden de Du users reeds met 20 gewonnen. In Luik toon de München zich duidelijk de sterkste. Bij de rust was de stand 11. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De N-T.S. zal dit jaar voor de eerste maal een eigen equipe naar de Tour de France sturen. Van de Ronde van Frankrijk, die 30 juni start en op 23 juli in Parijs eindigt, zal elke dag een samenvatting op het scherm worden gebracht van de verreden etappe. Als commentator is Fred Racké door de N-T.S. aan getrokken. Als chef d'équipe van de Nederlandse televisieploeg zal Ad Versneij fungeren. (Van onze sportredactie) ALKMAAR Barry Hughes heeft de voorzitter van Alkmaar '54, Jan van de Ben, gisteren laten weten geen prijs te stellen op verlenging van zijn trainers- contract bii de profclub. De reden tot. de onverwachte ontslag aanvrage van Hughes is het feit, dat hij zich niet langer kan verenigen met het bestuursbeleid en de sfeer in de vereni ging. althans hiervoor niet voldoende enthousiasme kan opbrengen om met enig succes Alkmaar '54 in het volgende seizoen op een hoger plan te brengen. „Het bestuur heeft me verteld, dat Alkmaar dit jaar geen topspelers kan aantrekken, alleen enkele jeugdspelers en amateurs. Het staat nu al vast, dat de oudere spelers van "de ploeg weer 'n contract zullen krijgen. Daarmee kan Ik niet. werken". Voorzitter Van de Ben ontkent dat in dit stadium reeds bekend is wie vol gend jaar een contract zal krijgen. Overigens is de ontslagaanvrage in volkomen harmonie bekend geworden AAN HET EUROPEES amateurkam- pioenschap draven, dat op zondag 30 april en maandag 6 mei op de Belgische baan Kuurne wordt gehou den, zullen twee Nederlandse combi naties deelnemen. Het zijn de ama- teurrjjders G. J. Vennemen met Zin- garo en G. van der Waal met Quar- teron II. Op zondag 30 april starten op dezelfde baan eveneens vier Ne derlandse amatrices: mej. Mary France, mej. P. J- v. d. Veen, mej. D. Langendonk en mevrouw J. Draigt- Peenstra in de drielandenwedstrijd tussen België, Duitsland en Neder land. (Van onze sportredactie) BREDA/DEN HAAG. Er wordt gegist in de Nederlandse wielerwereld. Wie is de waarnemer die niet Wont Wagtmans naar de Tour de France gaat? Volgens Televiziers hopfdredac- teur Rein van Rooy zijn tijdens het gesprek tussen Televizier en de KNWU vier namen op tafel gekomen. Het Belgische dagblad „Het Volk" dat in haar zaterdageditie reeds liet blijken uitstekend geinformeerd te zijn door gewag te maken van het deelnemen van Televizier.renners aan de Tour de France noemt Kees F'ellenaars. De KNWU heeft officieel nog niets van zich laten horen. Tegenover de heer Oepts, een van de bonzen van het tweede Nederlandse wielermerk Willem II, die evenals wij naar aanleiding van dit bericht informeer de, heeft van de K.N.W.U. de verzekering gekregen, dat van een aanstelling van Pellenaars als waarnemer geen sprak zal zijn. „Pellenaars als waarnemer zou het laatste zyn, dat wij accepteren", zei de heer Oepts ons gisteravond. Er heerste overigens een -begrijpe lijke vreugde over de versterking van de Nederlandse Tour.ploeg, nu de di rectie van Televizier haar renners ter beschikking heeft gesteld. Om de be noeming van de waarnemer is echter opnieuw rumoer ontstaan. Nu niet van de zijde van Televizier, maar van de zijde van de andere grote sponsor Wil lem II - Gazelle. Het gaat hierom: De waarnemer, die de Tour-ploeg zal vergezellen zal „tij dens de koers niet in de bevoegdheden van Wagtmans mogen treden". In 't com muniqué, dat via het ANP werd ver spreid, is verder sprake van: „Maar na de wedstrijd zal deze waarnemer Wagt mans op eventuele gemaakte fouten kunnen wijzen". Wout Wagtmans, gisteren gevraagd hoe hij over de aanwijzing van zó'n waarnemer dacht, antwoordde spon taan: „Waarom geen waarnemer? Hij gaat alleen mee om onderlinge kwes ties tussen de coureurs te regelen. Ik ben de baas in de koers". Op het bureau van de KNWU in Den Haag had men het idee, dat het door het ANP verstrekte communiqué één zin teveel telde. Het is echter in diver se kranten gepubliceerd en zo ook ter ore gekomen van de sponsors van de Willem II-Gazelleploeg, die onmiddel lijk „verontrust" reageerden en gisteren een communiqué uitgaven. Wij laten dat hieronder in zijn geheel volgen: „In kennis gesteld door de KNWU en verheugd over de toestemming van Televizier om haar renners af te staan voor de selectieploeg van de Tour de France, en gelezen heb bende de voorwaarde, waaronder deze toestemming gegeven werd, zouden Willem II en Gazelle het volgende willen aantekenen A Televizier baseerde de weige ring om aan de Tour de France deel te hemen op het feit, dat de door de KNWU aangestelde ploeg leider niet capabel zou zijn. B Het vertrouwen van de KNWU in Wout Wagtmans was echter zo sterk, dat de overige sponsors meenden in het belang van de wielersport akkoord te moeten gaan met de keuze van de KNWU. C Het inschakelen van een waar nemer van de KNWU, die Wout Wagtmans „zonodig op gemaakte fouten zou kunnen wijzen" zien Willem II en Gazelle als een ern stige motie van wantrouwen ten op zichte van de heer Wagtmans. D Met de KNWU waren Willem II en Gazelle van mening, dat bui ten de drie actieve ploegleiders van merkenequipes er geen andere kan didaat was dan Wout Wagtmans. Indiër, nu blijkt, dat men een waar- nemer van de KNWU kan meestu ren, die „zonodig de heer Wagt mans kan corrigeren" qua bevoegd heid, maar ook qua kunnen, spre ken wij hierover onze verwonde ring uit. Immers de bevoegdheid om eeh winnend advies te geven doet ver moeden, dat de KNWU een. persoon heeft gevonden, die het ploeglei derschap beter blijkt te beheersen dan de heer Wagtmans. Indien dit niet het geval mocht zijn, vragen Willem II en Gazelle zich af, of een dergelijk compromis zoals nu door de KNWU gevonden, de Tour de France ploeg voor Televizier kan redden. Willem II en Gazelle spreken hun ernstige ongerustheid uit over deze gang van zaken. Ze hebben zich na het akkoord met de KNWU vol ledig' achter de kandidatuur van de heer Wagtmans gesteld en ach ten het meezenden van een waar nemer een ontkrachting van het gezag van de heer Wagtmans. Bij eventuele successen zal het name lijk niet mogelijk zijn de persoon aan te duiden, die in deze successen de hand heeft gehad en dit feit zou zeer zeker voor de heer Wagtmans teleurstellend zijn. Willem II en Gazelle huldigen nog steeds het standpunt, dat op één schip één kapitein hoort te zijn. Ze keuren de nieuwe ontwikkeling sterk af en zullen aangaande het ter beschik king stellen van renners nader overleg plegen met hun ploeglei der". Hoe het nu precies zit met die waar nemer viel gisteravond niet meer te achterhalen. De vreugde over de versterking van de Tour-ploeg viel echter niet te over schaduwen. Ploegleider Wagtmans was er „heel blij mee". Hij zei verder: „En wij trouwens allemaal. Het is vooral leuk voor de jongens van Televizier. We hebben nu een buitengewoon goede en sterke ploeg en we zullen zeker suc cessen behalen". Wie de waarnemer is, wist Wout Wagtmans ook niet. Hij had echter niet de indruk dat deze afkomstig zou zijn uit het bondsbestuur, zoals is gesugge reerd. „Het bondsbestuur zou uitkij ken. Er zijn nog geen namen genoemd", aldus Wagtmans. De selectie-ploeg, die uit zeventien renners bestaat, zal binnenkort worden uitgebreid met nóg drie renners. Wie dit zullen zijn is nog niet bekend. De wel bekende renner,zijn: Jan Janssen (Pelforth), Eddy Beugels (Mer rier), Arie den Hartog (BIC), Jar\ Hu- gens en Cees Lute (beiden Romeo- Smith), Wim Schepers (Caballero), Cees Haast, Huub Harings, Gerben Karstens, Henk Nijdam, Jos van der Vleuten, Bart Zoet en Huub Zilverberg (allen Televizier-Batavus) en Karei Ley ten, Harm Ottenbros, Jo de Roo en Jan Tummers (allen Willem II.Gazelle). Ploegleider Wagtmans vermoedde, dat de uiteindelijk uit tien renners be staande Tour-ploeg misschien al direct na de Ronde van Spanje zou worden samengesteld. KEES PELLENAARS COR VAN HEUGTEN (Van onze sportredactie) HOEVEN Een recordaantal van 180 deelnemers zullen zondag vanaf 2 uur op het circuit Bosbad Hoeven weer in felle strijd gewikkeld zijn om de beste plaatsen in de „nationale motor cross Bosbad Hoeven". De verwachtin gen voor deze cross, die mede door de goede organisatie en het uitstekende circuit, «zeer geliefd geworden is bij de motorcrossers en ieder jaar vele duizen den toeschouwers uit alle delen van het land trekt, zijn ook dit keer weer hoog gespannen. Bij goed weer worden er een record aantal toeschouwers verwacht, wat in dit geval zou betekenen dat meer dan 10.000 motorsportenthousiasten het cir cuit zullen omzomen. De „West Bra bantse Motor Sportclub" heeft het 1500 meter lange circuit met medewerking van de technisch adviseur van de K.N.M.V. Jan Timmers alweer gereed gebracht voor de renners, die zondag vanaf 11 uur zullen trainen. Aan de hand van de gemaakte trainingstijden CHARLES DE SMET behaalde in een 70 kilometer lange koers te Sleidinge (Belg.) zijn tweede overwinning van dit seizoen. D. Smet toonde zich in de sprint de snelste van een kop groepje van zes renners. Zijn tijd was 1 uur en 45 minuten. In Door- sela ar eindigde Charles de Smet als tweede in een wed strijd over 80 kilometer. Win naar van deze ronde werd Ver- couteren. Op de zevende plaats kwam Ab Claeysen. KEES VAN DORST uit Roo sendaal is samen met Adri "Wouters, Mat Bertou, Hennie Schoofs, Wim Pauw en Van Leeuwen door de KNWU uitge kozen om deel te nemen aan de driedaagse etappewedstrijd „Circuit de la Sarthe" die van 29 april tot en met 1 mei in Frankrijk wordt verreden. RUDI ALTIG heeft de twaalf de editie van de wegwedstrijd Milaan - Vignola gewonnen. Al- tig legde de 245 kilometer af in 5 uur en 20 minuten. De Ita liaan Mealli werd op 3 secon den tweede. De Deen Ritter ein digde met 5 seconden achter stand op de derde plaats. ARJAAN DE SCHIPPER uit Kapelle vergezelt in opdracht van de K.N.W.U. zijn streekge noten Wim du Bois en Cees Rentmeester, die op 7 mei zul len deelnemen aan een weg wedstrijd in Warmtenberg (Zwitserland). zal de heer Timmers de af te leggen afstand vaststellen. Waarschijnlijk wor den dat ongeveer twaalf rondjes. Het is erg moeilijk om met zo'rj groot aantal deelnemers, die stuk voor stuk om hun kanjs zullen vechten, de kans hebbers aan te wijzen. Toch zijn er in iedere klasse wel enige rijders die in de voorafgaande wedstrijden hebben be wezen goed te zijn voor de overwinning. In de 50 cc. klasse zijn dat Jos Oude Avenhuis en Henk Weghorts (bedden op Kreidler), Max Wassink op Rond Sachs en de Rotterdammer Leen van der Wilt met een van de Weinige Suzuki-cross- motoren. De gebroeders Michel en Huib Haaker zijn vastbesloten in de voetspo ren van hun vader te treden en zullen in de 250-cc-race zeker van zich laten horen. In deze categorie gaan Gerard en Peter Rietman ook een woordje mee spreken. Deelnemers met goede papie ren in de klasse 350 cc en hoger zijn onder meer Freddy Broersma, Jan Sas, Benny Aalbers en Wassink. Het spectaculaire hoogtepunt van de ze cross wordt ongetwijfeld de zijspan- race, waarin de Nederlandse kampioen Cor van Heugten zware concurrentie zal krijgen van Benny Braakhekke, die door velen als de mogelijke opvolger van Van Heugten wordt gezien. De Bre- danaar Ben van der Goorbergh moet zeker niet kansloos genoemd worden Voor de zijsparjraces hadden twee endertig deelnemers ingeschreven: dit ongekend grote aantal op dit nummer heeft de organisators echter genoopt enige inschrijvingen te negeren en het aantal terug te brengen op tweeëntwin tig. De zijspancombinaties zullen twee manches rijden, terwijl in de overige categorieën twee misschien drie series worden gereden alvorens men tot de finales komt. De motorcross „Bosbad Hoeven" meetellend voor het nationale kampi oenschap wordt dit jaar voor de twintigste keer georganiseerd. Het ls niet denkbeeldig dat dit tevens de laatste op het circuit hij het bosbad zal zijn. leder jaar worden de moeilijkheden om de cross te organiseren groter, om dat de camping steeds vroeger wordt bezet en het gedeelte van het terrein dat nu nog als zanidkuil wordt gebruikt in de toekomst voorbestemd is als speelplaats voor de kampjeugd. Daarbij komt dan nog dat de zandweggetjes, die nu nog zo uitstekend in het motor circuit dienst doen, binnenkort omge bouwd zullen worden tot verharde we gen. Er is echter een goede kans dat de cross voor Hoeven behouden zal blijven Reeds werden er afspraken gemaakt met burgemeester F. Twaalfhoven die het verlies van de motorcross voor ziln gemeente ten zeerste zou betreuren om door gezamenlijk overleg een oplossing voor dit pröbleem te vinden. Dit zal, gezien de goede verstandhou ding tussen het gemeentebestuur en de „West Brabantse Motor Sportclub", bin nen afzienbare tijd waarschijnlijk wel verwezenlijkt worden. (ADVERTENTIE) 3041 COVENTRY CITY is zonder zelf in actie te zijn geweest naar de 1ste En gelse divisie gepromoveerd, doordat Blackburn Rovers, de enige concurrent met 0-0 gelijk speelde RIO DE JANEIRO (ANP) Brazilië kan de vernederende nederlaag bij het jongste toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal in Engeland niet vergeten. De derde zege scheen zo dichtbij, het definitieve veroveren van de Jules Rimet-beker zo zeker, dat de schok des te aangrijpender was en men de omvang van de catastrofe eerst nu langzamerhand gaat beseffen. Joao Ha. velange, de president van de Braziliaan se sportbond, heeft negen maanden na Engeland, de consequenties getrokken. De vier belangrijkste leiders van de toenmalige delegatie hebben het veld moeten ruimen: trainer Vicente Feola, dr. Gosling, Nascimento en Amaral. De nieuwe „chef" voor het komende wereldkampioenschap van 1970 in Me xico is aangewezen: het is Paulo Ma- chado de Carvalho. Hij was al eerste man, toen Brazilië in 1958 en 1962 we reldkampioen werd. Zijn technische raadgevers zijn: Zeze en Aimore Mo- reira, die in het district Sao Paulo werkzaam waren. Een van de eerste daden van Ha ve lange was de invoering van een nor male competitie om de Braziliaanse voetbaltitel. Tot nog toe streden de bes te clubs uit de sectoren Rio de Janeiro en Sao Paulo na afloop van de compe titie om het kampioenschap. In 1968 zal Brazilië voor het eerst een nationale topklasse hebben, waarip clubs uit alle provincies vertegenwoordigd zijn. Vierenveertig spelers zullen worden geselecteerd in het kader van de voor bereidingen op de Olympische Spelen in 1968 en het toernooi om het wereld kampioenschap in 1970 te Mexico. Het A-elftal zal enige oefenwedstrijden spe len in Latijns-Amerika, terwijl voor de B-groep een Europese reis voorzien is. Verder heeft Brazilië een nieuwe „ziel verzorger". De kalende dr. Gosling bekleedde tot nog toe deze positie, maar na de debacle in Engeland is ook hij niet langer gewenst. Carlos Froner, ma joor in het leger, is zijn opvolger. In Brazilië spreekt men van een om mekeer ln de voetballeiding. Het doel is duidelijk, de misstap van Engeland moet in 1970 in Mexico uitgewist wor den. RUMILLIJ (ANP) Voor veel equi pes betekende de „nacht der verschrik kingen" hun laatste rallynacht. De pro blemen, waarvoor de in het vak ver grijsde wedstrijdleider Piet Nortier in de 450 km lange tocht door de Franse Alpen had gezorgd, waren te veel voor hen. Tot degenen die de strijd moesten staken behoorde zoals verwacht Jean Pierre Henrioud, wiens fabrieks- Porsche 911 S herhaaldelijk in moei lijkheden was gekomen. Porsche kreeg nog een bittere tegen slag te verwerken. De Pool Sobieslaw Zasa, als dendie geklasseerd bij de Graind Tourismos, moest gistermorgen de strijd melt zijm Porsche ook staken. In de klas sementsproeven van de Cóte de Brenne raakte hij van de weg. Zijn wagen werd zodanig beschadigd, dat hij de tocht niet kon voortzetten. Ook de Nederlanders ir. Ad Paulen, directeur van het Nederlands Olym pisch Comité en volgens traditie eerste inschrijver van de Tulpenrallye, moest in het nachtelijk duister de strijd op geven. De gebroeders Dick en. Wil de Wilde 'trof eenzelfde lot, evenals de fabrie'ks-DAF gereden door de Fransen Claude Laurent en Jacques Gooien. Porsche heeft ee'hiter een „doekje voor het bloeden". Volgens officieuze gegevens bezetite de Briit Vic Elford met zijn Porsche 911 S na de doorkomst ite Rumillij 1756 van de 3275 af te leggen kilometers hadden de rijders toen achter de rug de eerste plaats in de categorie Grand Tourismo. Hij heeft een ruime voorsprong op de Lo tus Elan van zijn landgenoot David Friswell. Rauna Aalitonen heeft bij de tourwa gens de leiding overgenomen van de Zweed Bjoern Waldegard. De Porsche- equipe had in de klassementsproeven en de speciale etappen in totaal 4,4 sec. meer nodig dan de BMC Cooper S van Aaltonen. De officieuze rangschikkingen luiden: Grand Tourismos: 1. Vic Elford/David Stone (G.B.) Porsche 911 S, 1991,6 wed- strijdipint.; 2. David Friswell/Christopher Nash (G.B.), Lotus Elan, 2252,8 pnt.; 3. Peter Harper/David Pollard (G.B.), Sunbeam Rally Imp., 2367,2 prut. Tour- wagens: 1. Rauno Aalitanen/Henry Lid- don (Finl./G.B.), BMC Mini Cooper S, 2089,0 pnlt.; 2. Bjoem Wald egard/Lard Helmier (Zwe.), Porsche 911 S, 2093,8 pnlt.; 3. Julien Vernaeve/Mike Wood (Belg.), BMC Mini Cooper S, 2116,6 pnt. (Van onze sportredactie) AMSTELVEEN" Op zaterdagmid dag 29 april zullen de hockeyploegen van Nederland en West-Duitsland in het Wagener Stadion te Amstelveen voor de 18e maal tegen elkaar ln het veld treden. Van de 17 voorafgaande ontmoetingen heeft Nederland er vier gewonnen, vier gelijk gespeeld en ne gen verloren. De definitieve opstelling van het Duitse team zal pas na de laatste trammg bekend worden gemaakt den met Rott; Krauss en J. Wein- Gremert, H. Wein en Vos; Kittsteln' K®Uar. M- Krause en Sloma. Het Nederlands elftal is hetzelfdè als de ploeg die op 2 april met 1—0 van Belgie won.

de Stem | 1967 | | pagina 9