VEERHAVEN PERKPOLDER ROND MAART '68 GEREED Lichtende fontein Hogere uitgif teprij s industriegronden Geen achterstand in werkschema Mijnen vegen wordt straks mijnen jagen PRO VO S WILLEN MET AGENTEN PRATEN ongeslagen (1 kader 38/2 Schelde bouwt ketel voor de PNEM BSgsttMS De Etna sluit een week >tig jaar Boeren- nbank lippine OGWATER i/andaag Morgen ¥0f ZSSft nieuws uil I en streek sag. 3 en 5 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 27 APRIL 1967 Grootste van Nederland TWEE GEWONDEN BIJ ONGEVAL TE NIEUW-NAMEN Ra., ra., ra., radio's Provinciaal accordeon concours Nederlandse Mijnendienst 60 jaar Denkbeeldig SgSra Nieuwe hoogleraren aan T.H. Eindhoven Onderdelen Kosten Verkoop van boomgaarden Besluit raad Sas van Gent P. A. Eggermont in Breda ten grave gedragen 2000 kindertjes: Pipo waarom... Het faillissement van Hino-Nederland iportcorrespondent) de 4e en voorlaatste kampioenschap kader strict „Zeeuwsch-Vlaan- latjouw met 8 punten Alleen Rein Dieleman dreigen in de slotpartij, wordt gespeeld. kte in de laatste partij s, de hoogste serie met ronden is als volgt: iw 8 pt„ 1800 car., 66 gem., 27,27 alg. gem., 171 R. Dieleman 6 1193 102 A. Claeyssens 4 769 81 Th. Vertinde 2 562 92 G. Penneman 2 705 96 J, Blommaert 2 732 101 werd de Algemene Ver- luden over het boekjaar Boerenleenbank te Phl- ■rslag blijkt een voortge- n de bank gedurende het feit dat het aantrekken elden vorig jaar «eer i.v.m. de algemene ren- van een ruime aanwas len worden gesproken. amelijk toegenomen met if miljoen gulden. Ver ok de toename van het ,ers. Vorig jaar werden jaarrekeningen geopend, rik zij de hoge renteper- re op de spaarrekeningen ed (nu zelfs tot 6 procent) naar geldleningen tegen en andere zekerheid kon verslagjaar ruimschoots ran. In totaal werd een 400.000,- aan nieuwe le- ckt* stegen de voorschotten/ door enkele zeer grote jving en diverse reserve- >eg de balanswinst ruim bedraig zal in zijn geheel ewend voor de verdere van de reserve, e bankdiensten w-o.: ef- bank-giro, verhuur safe ar vooral de aan- en ver- eemd geld gaven een zeer te zien- van 1966 werd door de ink de gezinsrekening ge Voor deze vorm van re rant verkeer voor particu* veel animo te bestaan, de lonen en salarissen bij de bankinstellingen be rden gesteld. jdag 28 april. Hansweert 4 uur, Terneuzen 4.42 en Vlissingen 4.11 en 16.38 dinge 6.08 en 18.41 uur. 20 uur Uitvoering Christel- Ver. „Willem 't Hooft" G» useum 14-18 uur Expositie rstenaarsgroep Fugare Walcheren geopend van uur Ledenvergadering VVJ 19.30 uur Vergader- en run- atelica 19.30 uur Vergadering ïlV' TSDUK uls 14.30 uur Raadsverg. Iriaanpolder 13.30 uur JJ®, ■grondbewerking voor oranje 20 uur Toneelavond Kunstgenot useum 1418 uur U3CUIU XIxv instenaarsgroep Walcheren: n gehoorzaal vereniging m ExposlW •N ïuis 14 uur dering Geopend' va» Buitenge»0"® tftibd' Janos de Klansky. Verih^P spiom, die snu n brulde Joh' 't gelijk ®®:j ?rp! rJ j6 odb^Sdes e schedel trof- jrlopig uitgeteld*** VLISSINGEN (ANP) De N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, deel uitmakend van de Rijn- Schelde groep, heeft van de N.V. Pro vinciale Noordbrabantsche Electrici- teits Maatschappij de opdracht gekre gen voor het leveren van de grootste stoomketel ooit in Nederland gebouwd. De installatie heeft een capaciteit voor de produktie van maximaal con tinu 1143 ton stoom per uur. Deze Schelde-Combustion Engineering ketel is bestemd voor een verdere uit breiding van het vermogen van de A- mercentrale in Geertruidenberg met 392.000 kilowatt. Hij zal in 1971 worden opgeleverd. De Schelde heeft in de loop der ja ren vele stoomketelinstallaties aan de PNEM geleverd. De laatste geleverde eenheden waren twee stoomketels met een capaciteit van elk 600 ton stoom per uur. De thans in opdracht gegeven ketel heeft een hoogte van circa 60 meter. In de ketel zal ongeveer 140.000 meter stalen pijpen worden verwerkt. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN Op de Parallel weg in de Emmapolder onder Nieuw- Namen is de auto van de heer Van P. uit Strodorp uit de bocht gevlogen en in de sloot beland. De heer Van P. en zijn 20-jarige dochter moesten met verwondingen naar het ziekenhuis worden gebracht. De derde inzittende van die auto, een 16-jarige dochter van de heer Van P., bleef ongedeerd. De wagen werd zwaar beschadigd. De gevaarlijke bocht, waar de auto van de weg afgeraakt is, staat duidelijk met een bord aangegeven. 6 De fuik, waarin de brug nog moet worden aangebracht. De bodem zal nog 9 meter worden uitgegraven. TILBURG. In de Studiozaal van de stadsschouwburg te Tilburg wa ren televisie- en radiohandelaren echt onder elkaar toen hun alle de tails werden verteld door een grote fabriek uit het zuiden des lands over de op komst zijnde kleuren-t.v.-toestellen. Men had de zaal versierd met verschillende ra diotoestellen. Wat niemand in dit milieu voor mogelijk zal hebben gehouden: na afloop, bleken drie radio's te zyn verdwenen. (Van een onzer verslaggevers) PERKPOLDER Zowel rijkswaterstaat als de aannemers zijn zeer optimistisch gestemd over het werk aan de nieuwe veerhaven in Perkpolder. Verwacht wordt, dat in april volgend jaar de nieuwe dubbeldeks veerboot de fuik kan binnenvaren. Door de gunstige winter heeft men het werkschema goed kunnen volgen. De dubbeldekker zal rond maart 1968 afgebouwd zijn. De brug wordt begin volgend jaar in de fuik opgehangen. De opdracht voor de bouw hiervan moet nog worden gegeven, aldus rijkswaterstaat. Begin mei zal de officiële aanbesteding van de brug met bewegings installatie plaatsvinden. „We hopen in november of december klaar te zyn met het fuikbestek. Maar dat kan net zo goed december of janu ari worden. In Kruiningen zal men tegen die tyd ook wel zover zijn", zo zei men. Wat het havenwerk met dijken en wegen betreft, zal men zeer waar schijnlijk dit jaar september de laatste werkzaamheden verrichten. Het haven werk wordt uitgevoerd door het aan- nemings- en handelsbedrijf Van Oord uit Werkendam. Het fuikbestek is handen van de firma van Hattum uit Beverwijk* „Het ziet er allemaal erg gunstig uit- Voor net havenwerk prooeren we deze zomer met een dubbele ploeg te werken i.v-m. het zuig- en baggerwerk. Hierdoor wordt n.l. net werkschema bepaald. Het tempo moet voor dit ene onderdeel verhoogd worden", zegt rijkswaterstaat. Nog ongeveer 200.000 m3 zand moeten uit de haven worden gezogen om weer in het dal, waar het opstelterrein wordt aangelegd, gespoten te worden. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Op zaterdag 29 april a.s. voormiddags te 11-30 uur wordt in het jeugdgebouw te IJzendijke voor de 3e maal het provinciaal accordeon concours voor solisten in Zeeland, on der auspiciën van de Ned. Accordeo nisten Associatie (N-A.A.) gehouden. Dit jaar zullen 42 Zeeuwse accordeo nisten aan het concours deelnemen. Vorig jaar waren er slechts 16 deelne mers. Er zal opgetreden worden in diverse afdelingen, vanaf „jeugd" tot ..superi eur". Twee juryleden van buiten de provincie Zeeland zullen de prestaties .beoordelen. Het concours is voor het publiek toegankelijk. De twee hoogst geklasseerden van elke afdeling mogen uitkomen op het landelijk concours te Zeist, waar tenslotte de kampioen van Nederland uit te voorschijn komt. Dit jaar is voor elke solist een extra prijs beschikbaar in de vorm van een beker, lauwertak, medaille enz- Deze prijzen worden geschonken door diverse Zeeuwse gemeentebesturen, bedrijven en middenstandszaken- De organisatie van het concours is, evenals vorige jaren, in handen van de heer Jasper Anthonisse, musicus, te Biervliet. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Met speciale toe stemming van de Nederlandse en Bel gische regeringen worden marinemen sen uit Spanje en Zuid-Afrika ingewyd in de geheimen van het opruimen van zeemijnen, in de mijnenbestrijdings- scliool in Oostende. In dit oorspronke lijk Belgische instituut waar sinds 1965 de Nederlandse en de Belgische marines gezamenlijk hun personeel voor de my- nenbestrijding opleiden, is de toegang voor de NAVO-partners verder zonder meer mogelyk. Men treft er dan ook regelmatig, Deens, Enigels, Noors en ander marine personeel aan van de landen die deel nemen aan het Atlantisch bondgenoot schap. Directeur var.- de school is een Belgisch zeeofficier; hoofd der opleidin gen is de Nederlanse kapitein luitenant ter zee A. Lok. „WE streven naar een beweging voor de jongeren in Zeeland, die zich in vriendschapsolidariteit en dienst baarheid willen inzetten voor het welzijn van de hele samenleving". Tot deze samenvatting komt de 21- jarige secretaresse Jopie Knuit uit Heinkenszand, sinds een paar dagen voorzitster van de Katholieke Wer kende Jongerenf kortweg de K.W.J. „DE K.W.J. is een bewegingdie de werkende jongeren wil confronteren met hun eigen levenssituatie, om van daaruit inhoud te geven aan hun eigen leven en antwoorden te zoeken op hun eigen levensvragen. De K.W.J. bestaat dus niet om wille van het hebben van een jeugdbe weging, hoe belangrijk die ook is, maar om wille nan het feit dat er jongeren bestaandie leven en wer ken met hun eigen loensen en moei lijkheden. Daarom zijn onze activi teiten zeer wisselend en verschil lend „EEN jongerenbeweging is dynamisch en daarom is het niet vreemd dat zij losbreekt uit haar oude organisa tievorm om te zoeken naar een be tere en meer aangepaste structuur. Dat is ook de reden waarom we aan het begin van dit jaar aan een struc tuurverandering zijn begonnenWij zijn nu als district Zeeland zelfstan dig aan het werken. In de Dr. Otte- straat nummer 3 in Vlissingen heb ben we een eigen secretariaat. Wat mij speciaal aantrekt in de K.W.J. is het spontane en hartelijke dat leeft onder onze groepen. Dat ik tot voorzitster ben gekozenheeft me wel een beetje overrompeld" MAAR ik vind het wel fijn, omdat ik op deze manier de gelegenheid krijg nog meer voor de K.W.J. te kunnen gaan doen. Ik ben er van overtuigd dat onze jongerenbewe ging in de toekomst zal pogen ook andere jongeren te interesseren en tot actie aan te zetten, In ons jaar programma hebben we grote plan nen opgezet. We vinden dat de K.W.J. niet genoeg naar buiten is getreden. In september willen we ten grote jongerendag gaan opzetten Een en ander bleek gisteren tijdens een bezoek van Nederlandse journalis ten aan de school ter gelegenheid van het 60-jarige bestaan van de Neder landse Mijnendienst. Het gezelschap werd 's morgens ontvangen aan boord van het logementschip van de mijnen dienst in Vlissingen Hr. Ms. Willem van der Zaan. De commandant van de mijnendienst in Nederland, kapitein ter zee D. van Bergeyk, zette uiteen welke belangrijke taak voor deze dienst in oorlogstijd is weggelegd. De Nederlandse marine treedt met de zeemijn niet meer offensief op, d.w.z. het leggen van mijnen in vijandelijke wateren. Men heeft zich volledig ge specialiseerd op het defensie, het be strijden van de mijnen. Tot nu toe gebeurt dat in- hoofdzaak door het zo genaamde „vegen" van mijnen. Voor dit systeem trekken de mijnenvegers een tuig achter zich door het water, waarmee de mijnen onschadelijk kun nen worden gemaakt. Intussen maa(kt de bestrijding een nieuwe ontwikkeling door. In de toe komst zal waarschijnlijk de mijnenjager de plaats van de -veger innemen. In Nederland worden than! enkele mijnen vegers verbouwd tot dit type schip dat met een speciale apparatuur is uitge rust. Hier wordt de positie van de zeemijn vastgesteld met behulp van geluidsgolven. Na de uiteenzetting scheepten de journalisten zich in' aan boord van het squadron 128 dat bestaat uit de mij nenvegers Hoogezand, Drunen, Dokkum en Abcoude. Onder gunstige weersom standigheden werd de oversteek ge maakt van Vlissingen, waar het squa dron thuis hoort, naar Oostende. On derweg werden enkele formatieoefenin gen uitgevoerd, die de grote wendbaar heid van de schepen aantoonden. Voorts werd contact gemaakt met mijnenve gers van het Nederlandse squadron 206 eveneens onderweg naar Oostende. Na aan het emplacement van de Belgische zeemacht in Oostende te hebben afge meerd vond de ontscheping plaats. In de miinenibestrijdingsschool, een ruim nieuw gebouw dat in 1958 werd voltooid, wees de directeur, de Bel. gische zeeofficier M. O, Vervynck op net belangrijkste instrument van de school, de mijnen veegs imulator. Met deze apparatuur, enig in de NAVO kunnen situaties worden nagebootst zo als die zich in werkelijkheid voordoen „Droog in een cabine, moeten offi. eieren en onderofficieren beslissingen IwufvLfm ma™ ®uvrea maken met hun denkbeeldige schepen zoals zij dat in ?iwiee ?lii4e situaties in volle zee theoretische opleffiSg vollt^r.atorb'k met een talentenjacht onder leiding van Phonogram". „IK maak gelijk maar van de gele genheid gebruik om geïnteresseerde jongeren te vragen zich in Vlissingen op te gevenDan gaan we ook ver der met de'actie „Wereld-Wijd" en de „Uurloon-actie". In mei komt er weer een meisje terug, dat op kos ten van de K.W.J. drie jaar in Bra zilië heeft gewerkt. Kortom, we wil- len als jongeren met en voor elkaar grote activiteiten opzetten voor ie dereen". bertuit°eIEzUn<ANP)rf koninklijke Huisman tot gewoon hoogleraar voor C DuvsW H °ntw®Pen en dr. ir. H. riar vï i l buitengewoon hoogle- Bh constructief ontwerpen, resnertwlSii besb,it 2Ün benoemd tot Lljk president en curator van de tectoische hogeschool te Eindhoven, A .Witt® en dr. J. E. de Quay. vwm interimkabinet Zijlstra be- kleedden zij reeds deze functies. Alleen de oostelijke havendam is he lemaal klaar. Verder is men nog met alle onderdelen van het project bezig. De westelijke havendijk is voor d£ helft gereed. De andere helft moet nog met een laag klei worden bekleeci. Het opstelterrein tde plaats waar de auto's voor de boot wacnten) moet nog voor een groot deel worden volgespoten. De diepte tussen de wanden van de fuik dient van een meter beneden A.P. ge bracht te worden op -10 meter. Op de bodem zal een zinkstuk worden aange bracht, waardoor de eigenlijke diepte -9 meter wordt. Dit zinkstuk is nodig als afscherming van het schroefwater van de veerboot- Het zou anders een ont gronding langs de wanden teweeg brengen. De havendammen worden met my listeen afgedekt. Hiervoor is onge veer 40-000 ton nodig. De mijnsteen wordt per schip aangevoerd in de haven van Walsoorden. Ook aan het viaduct en de wegen wordt nog hard gewerkt. Omdat de in aanbouw zijnde veerboot dubbeldeks is wordt het mogelijk zowel langs boven als beneden op de boot te rijden. Deze zal een capaciteit hebben van 200 een heden (d-w.z. 200 personenwagens). De veerboot te Breskens heeft er slechts 80. De dubbeldeks kan net zoveel doen als drie boten in Breskens. Er komen tweemaal tien stroken over een lengte van 120 meter. In totaal zal er dus een lengte van 2400 meter opstelstrook wor den aangelegd. De kleine aanlegsteiger gaat verdwijnen. De grote blijft voor lopig nog dienst doen tot er een tweede fuik is bijgebouwd. BIJ de nieuwe aanlegsteiger zal nog een energiegebouw worden gezet, een gebouw voor de P.S.D.,- een magazijn en vier woningen. In maart 1965, is men met het project, waaraan nu onge veer 20 man werken begonnen. De kos ten bedragen circa 20 miljoen gulden. Ook de dubbeldekker vergt een derge lijk bedrag. Daarbij komt nog dat van de haven in Perkpolder. Een optelsom metje van dit alles toont een bedrag aan van 60 miljoen gulden. Op de vraag of het niet beter was geweest dan maar meteen een tunnel te graven, zei men bij rijkswaterstaat: „Een tunnel? Daar staan de meeste mensen niet bij stil. Zo'n ding kost minstens 400 miljoen gulden". De leng te van dit veerhavencomplex is drie kilometer en meet een breedte van 500 meter. De nieuwe wegen zijn samen zes kilometer lang. Er komen twee bussta tions en een halteplaats. Het hele pla teau zal worden verlicht. Rechts op de voorgrond ziet men de oostelijke havendijk met daarnaast de tijdelijke waterkering (beveiliging van de bouwput) Links hiervan rijzen de twee fuiktorens op. De rechterzijde is de lange wand van de fuik, de linkerzijde, tussen de twee torens in, is de korte wand. Op de torens wordt nog een stalen kap aangebracht. Geheel links lig gen de buizen voor zand en water- aanvoer om 't opstelterrein (voor grond) Bp te spuiten. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De N.V. Koninklijke Ijzer gieterij en emailleerfabrieken „De Et- na" te Breda gaat gedurende de volgen de week het bedrijf sluiten. De sluiting van het bedrijf heeft, zo deelde de directie ons mee, niets te ma ken met gebrek aan orders, wel echter met de omstandigheid dat de volgende week twee verplichte vrije dagen telt. Het personeel moet twee snipperdagen opnemen en een derde dag later inhalen. „De Etna" is tot deze bedrijfssluiting overgegaan, zo werd ons meegedeeld, om de reparatieploeg de gelegenheid te geven herstelwerkzaamheden te ver richten. Bovendien zullen in deze week enkele noodzakelijke bouwkundige voorzieningen, o.m. het leggen van nieu we vloeren, moeten worden getroffen. RA PELDE Er bestond een zeer grote belangstelling voor de verkoop van in totaal ruim 8 ha boomgaarden en tuingrond, woensdagmiddag in ho tel ,,De Zwaan", te Kapelle. Deze verkoop vond plaats ten overstaan van notaris J. G. Kram en ten verzoeke van het Kon. Kweekbedrijf D. j. v. d. Have te Kapelle. Eerst kwam in vei ling 2.95.00 ha boomgaard aan de Aty van Velzenwegeling te Kapelle, met stenen schuur. Hoogste inschrijver was de heer Th. Schipper te Kapelle met f 7.060,- per gemet of f 17.992,- per ha. Hierop werd niet geboden. Het tweede perceel was een boom gaard, eveneens aan deze weg groot 2.58.70 ha. Hier was de hoogste in schrijver de heer B. Markusse te Heer Abtskerke met f 6.060.- per ge- met of f 15.443,- per ha. Koper van dit perceel werd de heer A. S. van Liere te Kapelle voor f 6100,- per gemet of f 15.545,- per ha. Het derde perceel was 2.61.22 tuin grond aan het Verlorenweegje in Ka pelle. Hiervoor was de hoogste in schrijver de heer B. Markusse te 's- Heer Abtskerke met f 6.170,- per gemet of f 15.724,- per ha. Een combinatie van de percelen 1 en 3, in totaal 14 gemet en 52 roeden boomgaard en tuingrond werd ingezet op f 6.652,- per gemet of f 16.927,- per ha. Koper van deze combinatie werd de heer M. "Wisse Czn. te Kapelle voor f 6.700,- per gemet of f 17.074,41 per ha. Voorts werd eveneens ten verzoeke van het Kon. Kweekbedrijf v. d. Have verkocht een woning met schuurtje aan de Stationsstraat 7 te Kapelle groot 2 a 22 ca. Hierbij was de hoogste inschrijver de heer G. ten Voorde te Goes met f 8.305,- en koper de heer J. Th. Goedemondt te Goes met f 8350,-. TERNEUZEN Het is waarschijn lijk wel de eerste „openbare" fontein in Zeeuwsch-VIaanderen. Sinds het weekend spuit deze Terneuzense fon tein iedere dag van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur. In de avonduren zorgen enkele onder-water-schynwer- pers voor een stralende verlichting. De middelste fontein, die het water ongeveer twaalf meter omhoog spuit, wordt omgeven door acht kleinere fonteintjes. Van verre is vooral 's avonds de fontein zichtbaar, want ze kreeg een bijzonder gunstige plaats hij het bejaardencentrum „De Blide", tussen Axelsestraat en Invals weg. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De raad van Sas van Gent besloot dins dagavond unaniem de uitgifte prijs van industriegronden te ver hogen: f 16,- per m2 voor niet op gehoogd terrein en f20, - per m2 voor opgehoogd terrein. Van de 64 ha beschikbaar industrieter rein wordt 22 ha niet opgehoogd, 29 ha wel, terwijl 13 ha bestemd zijn voor wegenaanleg, enz. De kosten van deze wegen zijn ge raamd op f 444.580,- welk bedrag o.m, in de uitgifteprijs verdiscon teerd is. In de vierkante-meterprijs is zowel voor opgehoogd als niet opgehoogd ter rein een bedrag opgenomen van f 2, voor eventuele prijsstijgingen en f 1.50 voor het fonds Stadsuitbreiding. De heer L. de Meyer van Gem. Bel. vroeg in dit verband of het niet mo gelijk was het industrieterrein op te hogen met grond van de bassins van de beide Sasse suikerfabrieken. Hij meende dat dit aanmerkelijk goedko per zou zijn en zag het tevens als een eventuele uitwijkmogelijkheid wanneer tussen Rijkswaterstaat en België geen overeenstemming zou worden bereikt voor de opspuiting van het terrein door specie uit het kanaal. Voorzatter R. den Boer zou dit op korte termijn met de directies van de fabrieken en de technische mensen be spreken. - - - De raad willigde het verzoek in van (Van een onzer verslaggevers) BREDA Onder bijzonder grote be langstelling is gistermorgen het stoffe lijk overschot van de heer P. A. Eg germont, hoofdinspecteur van het lager onderwijs, in Breda hegraven. By de plechtigheid waren een groot aantal collega's en vrienden van de overledene aanwezig. In de Sacramentskerk aan de Zand berglaan werd de requiemmis opgedra gen door pastoor C. van Duysse. Con celebrant was de bisschoppelijk hoofd inspecteur drs. A. Bakx. Na de H. Mis werd het stoffelijk overschot, begeleid door een stoet van wel dertig wagens, overgebracht naar de begraafplaats „Zuylen" in Princenhage. Daar ver richtte pastoor Duysse de absoute. Aan het graf werd het woord gevoerd door drs. J. M. Renders, hoofdinspecteur van de eerste inspectie uit Eindhoven. Hij schetste de heer Eggermont als een mens d'ie veel filosofeerde over het le ven, een mens. ook die wist wat dienen was. „Piet Eggermont wist wat mense lijkheid betekende", aldus de heer Ren ders, die de familieleden ook medele ven betuigde namens de staatssecreta ris. Dr. J. Eggermont, de oudste zoon van de overledene, dankte namens de familie voor de belangstelling. Onder de talrijke aanwezigen waren onder meer mr. K. Zürcher, directeur- generaal voor het kleuter- en lager on derwijs van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen, professor J. Gielen, oud-minister van Onderwijs en speciale vriend van de heer Eggermont, en wethouder H. Broeders van Breda. Bij de vele bloemstukken die de baar dekten, was een krans van het gemeen tebestuur van Breda. de buurtvereniging St.-Albert om in het uitbreidingsplan Noordwest een houten directiekeet op te richten waar uit diverse activiteiten voor de buurt gedirigeerd zouden kunnen worden. De grond waarop dit houten gebouw zou komen, werd gratis verstrekt, en is alleszins in dit uitbreidingsplan be stemd voor een openbaar gebouw. De buurtvereniging zal er te zijner tijd af stand van moeten doen. De gemeente zal tevens toezicht houden op de tot standkoming van het gebouw. De heer E. van Assche van de KVP vroeg of het mogelijk was dat dit tijdelijk ge. bouw voor de buurtvereniging later een permanent verenigingsgebouw zou kun nen worden in dit uitbreidingsplan. Dit werd door de voorzitter beaamd. Tengevolge van een naamswijziging in het stratenplan van Sas van Gent heeft de gemeente een straat minder. De Oostkade, lopend van Deken Maas tot de Boerenleenbank, zal met ingang van een juni aanstaande Keizer Karei- plein gaan heten. pa (Van een onzer verslaggevers) GOES. De curatoren in het faillis sement van de automobielfabriek Ne derland (Hino) hebben bepaald, dat de schuldvorderingen op 1 september a.s. binnen moeten zijn. Op 22 september zal in het paleis van justitie te Arnhem de verificatievergadering plaatsvinden. Curatoren zullen dan tevens een inzicht verschaffing in de omvang en de oor zaken van het faillissement. (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG ,,Pipo waarom zeg je altijd dag vogeltjes, dag bloempjes. Ze verstaan je toch niet" „Pipo. waarom heb je een zonnetje op je wang. Pipo, woon je echt in een woonwagen..?" Tweeduizend kindertjes uit Middel burg en omgeving schreeuwden alle maal door elkaar toen hun grote idool Pipo de Clown de Beurshal op het Plof van Tange in Middelburg binnen kwam. Het leek op een intocht van Sinterklaas. Pipo moest handjes geven, dag zeggen, grapjes verkopen aan zijn vele kleine en trouwens ook heel wat grote fans, die bovenop banken, ta fels en stoelen stonden te dansen van plezier Geen wonder dat Pipo's clowns- hoofd dreigde om te lopen van de velé vragen die op hem werden afgevuurd. De zaak werd handig opgelost door een kinderforum op het podium te zet ten. De jongens en meisjes mochten een voor een iets aan Pipo vragen, waarop Pipo dan prompt geestig ant woordde. Voor de kinderen is na dit vraag gesprek dan ook wel komen vast te staan dat Pipo echt heel veel avon turen beleeft, dat hij maar één pak heeft om te dragen en dat hij ook echt in een woonwagen leeft. Kindertjes die vroegen waarom het Pipo-optreden niet helemaal echt was, zoals op de tele visie met Mamaloe en Petra en alle anderen waren tevreden gesteld met het antwoord dat die allemaal moesten werken in de woonwagens. Pipo bleef helaas maar een half uurtje. Tenslotte moest hij om kwart voor zeven weer voor de televisie zijn, legde hij de kinderen uit. Het vertrek van Pipo betekende weliswaar niet het einde van dit kindervariété. Het gezelschap van Coos v.d. Velde ging verder met zijn show „Zet hem op". (Van een onzer verslaggevers) ARNEMUIDEN Een groep provo's wil in een van de ontmoetingscentra van de Stichting Zilveren Jeugdcentra een week lang optrekken en discussiëren met een groep jonge Amsterdamse po- litie-agenten. De stichting zal contact opnemen met het hoofd van de Amster damse politie in de hoop dat een der gelijke ontmoetingsweek gearrangeerd kan worden. Dit heeft een van de bestuursleden 3e stichting gistermiddag medege deeld tijdens een persconferentie naar aanleiding van de officiële ingebruikne ming van Het Zilveren Schor te Arne- muiden, het tweede centrum van de Stichting. Deze ingebruikneming ge schiedt op zaterdag 6 mei. Volgens de doelstelling van de stich ting bieden de jeugdcentra De Hunne- schans en Het Zilveren Schor ontmöe- tmgsmogelijkheden „voor allen die, on geacht afkomst, politieke of godsdien stige overtuiging dan wel geestelijke en/of lichamelijke belemmering, daar toe redelijkerwijs in staat: kunnen worden geacht". Hn^re?oVKn middelen om de doelstel ling te bereiken is steeds twee of meer SkaTr'le'brVgen.Chmend karakter bij

de Stem | 1967 | | pagina 3