■Vlaanderen VALMELINE- en FALCON Burgerij dag op t.h. te Eindhoven gesprei ZEEUWSE A-JUNIOREN NAAR VIERRÖNDENTOERNOOI Platjouw ongeslagen in titelstrijd kader 38/2 SMIDJE VERHOLEN Schelde bo ketel vo de PNE DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 27 APRIL 1967 WÊÊÉÊÊ AXEL HULST OOSTBURG Rederijkers hebben weer voldoende leden G. Budde begraven Dagblad De Stem P.M. van de Walle regenmantels WALCHEREN VLISSINGEN Uitstekend concert met teveel „oudjes" Expositie De Scheepsbouw te Hulst Program van de diesviering Expositie Orgelcyclus Orgelconcert Apparaatje voor meer en betere ontvangsten op t.v. Genealogen in Den Bosch bijeen Tenniscompetitie Dubbel verlies van S.J.E.F. Programma KNVB afdeling Zeeland Zondagelftallen Zeeland en Brabant spelen in Goes EXAMENS Gunstig jaar voor Boeren leenbank Philippine HOOGWATER Vandaag Morgen Meer nieuws urf stad en streek op pag. 3 en 5 en de Knap Mutator Grootste van Nede TWEE GEWOND BIJ ONGEVAL 1 NIEUW-NAME? j-". Vrouwenbond. De Vrouwenbond van het NKV hield zijn jaarlijks uit stapje. Het doel was dit jaar Keuken hof. In de middag kon in Haarlem ieder zijns weegs gaan. Via Zandvoort keerden de leden zeer tevreden huis waarts. Topbiljart „Marionette" won vTij gemakkelijk de derby tegen ONA. De eindstand werd 19-9. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: B. Weerman - A. Picavet 1-1, J. Kayser - H. Derselaer 2-0; W. Ver- nimmen - S. van Helsland 2-0; M. de Wit - E. de Klerk 2-0; P. de Smet - J. de Wilde 1-1; P. Vlassenrood - J. Blommaert 2-0; J. de Smit - B. Styaerd 2-0; M. van Immerseel - E. Luycks 1-1; W. van Swaal - E. Wentzler 1-1; J. de Burger - E. Segers 2-0; E. Bakker - E Segers 1-1; H. Vermeulen - E. Luycks 0-2; J. Boogaert - J. de Wilde 1-1; A. Weerman - D. Segers 1-1. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De moeilijkheden waarmee de Oostfcurgse Rederijkers kamer in het afgelopen speelseizoen te kampen heeft gehad, zijn tijdens de jaarvergadering in hotel De Eenhoorn definitief opgelost. Had de Oostburgse toneelvereniging in de laatste seizoe nen een stijgend te kort aan actieve leden, ter vergadering wenden zes as- piranjt-leden ais lid toegelaten. Men hoopt nu het volgend seizoen weer nor maal te kunnen werken. Op initiatief van het bestuur werd verder besloten in principe geen reisvergoedingen meer toe te kennen aan leden van buiten Oostburg. Gepensioneerden bijeen -- De Alge mene Bond van Gepensioneerden afd. W.-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft in hotel de Eenhoorn te Oostburg haar 15e jaar vergadering gehouden. Voorzitter M. Maas uit Biervliet kon een groot aantal leden en het hoofdbestuurslid V. d. Hoek welkom heten. Door dhr. V. d. Hoek werd over de pensionering gesproken. Voor de alge mene vergadering in Utrecht werden aangewezen de heren De Waal uit Schoondijke en Kausemaeker uit Aar denburg. Dhr. De Waal werd als nieuw be stuurslid tevens benoemd als penning meester van de afdeling. De heer J. Koole uit Breskens had zijn functie als penningmeester neergelegd. Dhr. Koole, die 15 jaar penningmeester is geweest, kreeg voor het vele werk, dat hij had verricht, een fruitmand aange boden. Door de kascommissie werd ver slag uitgebracht en een nadelig saldo over 1966 geconstateerd. Als nieuw kas- cornmissielid werd benoemd mej. De Vlieger uit Groede. Door de secretaris werden de belangrijkste gebeurtenissen uit de voorbije 15 jaar gememoreerd. Bij acclamatie werd dhr. v. Male als be stuurslid herkozen. Raadsvergadering. De gemeente raad van Oostburg besloot om de ver ordening van de vermakelijkheidsbe lasting te wijzigen, dit in verband met de oprichting van een speelautomaten- hal. Hierbij kunnen tevens belast wor den de speelautomaten die reeds in verschillende cafés staan. Tevens was dit aanleiding om de tarieven voor de kermisexploitanten te verhogen en aan te passen aan de tegenwoordige tijd. De heer H. Broodman (PvdA) deed de suggestie aan de hand om de gehele vermakelijkheidsverordening op de hel ling te zetten. In verschillende straten zal een parkeerverbod ingesteld wor den. Het buitenschilderwerk aan het gemeentehuis werd voor f 13.400,- ge gund aan het schildersbedrijf te Sas van Gent. Aan de exploitant van het Ledeltheater werd een krediet van f 5.000,- gegeven. De exploitant werkt met een tekort en heeft zelfs gedacht het bedrijf te sluiten. Dit zou een erns tig cultureel verlies voor de gemeente zijn en daarom werd voorgesteld om f 3500,- beschikbaar te stellen voor de exploitant en f 100,- voor iedere orga nisatie, die van dit Ledeltheater ge. bruik maakt. Aardenburg Onder grote belangstelling werd op de algemene begraafplaats de laatste eer bewezen aan het stoffelijk over schot van de heer G. Budde. Hoewel hij slechts enkele jaren in Aardenburg heeft gewoond, was hij een door ieder gerespecteerd mens en gezien mede burger. Toen hij 70 was, nam hy als verwoed wandelsportbeoefenaar nog deel aan tochten zoals die van Vlissin- gen naar Bergen op Zoom. Hij was een groot natuurliefhebber en bracht dit tot Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveland; Klokstraat 1. telefoon 6252, GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie F DE LIGT inspectie Zeeland: tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300, Goes. tel. 2377, Hulst. Redacteur voor de Kanaalzone: 3. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeewjosch- Vlaanderen: J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel, tel 01140-2005. Rédacteur voor West-Zceuwsch-Vlaanderen: N. OPDAM, v. Ostadestraat 41. Oost burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuia-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT, Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Rayonbeheertr voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor loese advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2M> mm gewon- advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regelt of minder f 1.- elke regel mter f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. BH plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. uiting in de vele gedichten, die hij het licht deed zien. Helaas maakte een ernstige ziekte in betrekkelijk korte tijd een eind aan het leven van deze tot voor kort zo sterk lijkende man. éan het graf werd gesproken door di verse personen, waarbij o.a. door mevr. Schram-de Jong uit Aardenburg, die het toepasselijke gedicht van Guido Gezelle „Mij spreekt de blomme een tale" uitsprak en dank bracht voor het vele goede, dat de heer Budde voor zijn medemens had gedaan. Zeer tref fend geschiedde dit ook door de heer Passenier uit Souburg, die herinnerde aan 1940, toen zijn zoontje ernstig ge wond raakte door oorlogshandelingen en zijn leven te danken heeft aan het onmiddellijk beschikbaar stellen van bloed door de heer Budde. De Aarden burgers zullen deze sympathieke ver schijning, die bjj de kinderen algemeen bekend was als „opa Budde" zeer mis sen. Bromfietser viel. De heer G. uit Aardenburg reed met zijn bromfiets in Brugge en kwam daarbij in aanraking met de trottoirband. Met verschillende kneuzingen o.m. een kaakfractuur, werd hij in het ziekenhuis te Brugge opgenomen. De dokter achtte overbren ging naar het St-Antoniusziekènhuis te Oostburg niet verantwoord. Biervliet Oranjefeest 1967 Met medewer king van het gemeentebestuur ls door het plaatselijk Oranje-comité een pro gramma samengesteld voor de viering van koninginnedag op 1 mei a.s. en de blijde gebeurtenis in het gezin van prinses Beatrix en prins Claus. Aan de schoolgaande jeugd zal een herinneringsbeker worden uitgereikt. Op de dag van de geboorte of de dag daarna zal op de scholen getrakteerd worden op de traditionele beschuit met muisjes en een kleine surprise worden gegeven. Op 1 mei wordt in de gymnastiek zaal van de openbare lagere school A aan de Schoollaan een poppenkast ver toond. Om half drie voor de leerlingen van beide kleuterscholen en de eerste klassen van de lagere scholen. Om vier uur vangt de volgende voorstelling aan voor de kinderen van de tweede tot en met de zesde klas der lagere scho len. Verder wordt die dag op de speel weide aan de Braakmanlaan om half twee een demonstratie gegeven door de plaatselijke ponyclub „De Haring- ruiters". 's Avonds om zeven uur presentatie van de jeugddrumband aan gemeente bestuur en ingezetenen. In aansluiting daarop volgt een lampionoptocht. Ten einde vooral de kinderen te gerieven zal gebruik worden gemaakt van ver voermiddelen in de vorm van tractoren met aanhangwagen (s) cq open vracht wagens. Drumband Door de heer Jac. An- thonisse, alhier, werden de afgelopen maanden enkele nieuwe jeugdleden op geleid voor de jeugddrumband „Willem Beukelszoon". Eveneens werd een vier tal hoornblazers opgeleid en aan de band toegevoegd. De bestaande trom mels werden door nieuwe vervangen, terwijl ook de uniformen enigszins wer den gewijzigd. In deze vernieuwde vorm en samenstelling zal de jeugddrumband zich voor de eerste maal aan de be volking presenteren tijdens de viering van koninginnedag op 1 mei des avonds om 7 uur op het marktplein. Hierna zal de band de lampioenop- tocht van de schoolkinderen begelei den. Breskens V.V.V. vergadert De VW Breskens houdt op dinsdag 2 mei a.s. om 8 uur in hotel „Het Wapen van Breskens" de algemene ledenvergadering. De agenda vermeldt o.a. diverse jaarverslagen, mededelingen betreffende voornaamste plannen 1967, wijziging der statuten om te komen tot verlaging van het aantal bestuursleden van 15 tot 11 en bestuurs verkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heren J. Valk, G. v. Heck, J. Boorsma en Iz. v. d. Broecke. Uitgezon derd de heer Boorsma zijn allen her. kiesbaar. Vismijn Aan de gemeentelijke vis mijn zijn in de week van 16 t.m. 22 april aangevoerd; 1304 kg export gar nalen; 623 kg schar; 2028 kg schol; 11789 kg tong; 258 kg tarbot; 192 kg griet; 2060 kg gul; 234 kg wijting; 12 kg rog; 515 kg onverkochte bot; 212 kg onverkochte gul. Scheldemondrace Zondag organi seert de watersportvereniging Breskens de jaarl. Scheldemondrace. Deze ra ce wordt gemaakt door gemeten jach ten. Reeds nu bestaat er veel belang stelling voor deze race, die om 9.30 uur van start gaat. Judo In het gemeentelijk sportge bouw zijn de clubkampioenschappen ge houden van de Judosportvereniging Breskens voor alle categorieën. De uitslag is: 1. P. Pielaat; 2. K. v. d. Velde; 3. A. Verhage. Koewacht Gouden bruiloft Alhier werd het goudenbruiloftsfeest gevierd van het echtpaar Cyriel de Dauw en Dina Ver- nimmen, die beiden nog een goede ge zondheid geniet. Nadat de dag was begonnen met een H. Mis uit dankbaar heid in de parochiekerk, werd het gou den paar met familie op het gemeen tehuis ontvangen door het voltallig col lege van b. en w. waarbij zij door bur gemeester Dierick werden toegesproken Verder werd het feest in familiekring voortgezet in zaal „De Anjer". De ve le cadeaus, felicitaties en bloemen heb ben deze dag voor dit echtpaar tot een onvergetelijke gemaakt- Schoondijke Oriëntatierit De uitslag van de oriëntatieritten voor brommers en au to's waren als volgt: Brommers: 1. A. de Vos 115 strafpunten; 2. H. Rie- mens 130 s.p.; 3. F. Ploegaert 165 s.p.; 4. H. Raes 195 s.p.; 5. F. Haverbeeke 200 s.p. Auto's: 1. J .Huigh (Terneu zen) 155 strafpunten; 2. H. v. d. Lin de (Zuidzande) 192 str.p.; 3. C. Bron (Waterlandkerkje) 195 s.p.; 4. P. Geen- sen (Axel) 203 s.p.; 5. P. Bunschoten (Schoondijke) 205 s.p.; 6 H. Calon (Schoondijke) 208 s.p.; 7. W. Gijzeis (Schoondijke) 211 s.p.; 8. H. Brugge (Schoondijke 230 s.p.; 9. J. Dees 232 s.p.; 10. J. Risseeuw (Zuidzande) 233 strafpunten. Sluis Biljartwedstrijd De Biljartvereni ging „Krijt op Tijd" beëindigde het sei zoen 1966-1967 met een gemeenschap pelijke palingmaaltijd in restaurant „Wilhelmina". Tevens werd aan deze avond verbonden een onderlinge wed strijd voor de aangesloten leden, waar van de uitslag als volgt luidt: 1 M. van Loocke-W. Mussan; 2 Alf. Clijncke-J. Smallegange; 3 Fl. Dusarduijn-M- Gra- hame- Waterlandkerkje Feestprogramma Door het Actie- cmité Waterlandkerkje is vor de vie ring van de a.s. blijde gebeurtenis in het gezin van prinses Beatrix en prins Claus en de Koninginnedag 1967 een feestprogramma samengesteld op 1 mei. De feestviering wordt Ingezet met klokgelui. Daarna volgt om tien uur een ballonoptocht, waarna kinderspe len- Van 3 tot 5 uur een oriëntatierit te voet. De deelnemers worden inge deeld naar de leeftijden 13 tot en met 17 jaar en 18 jaar en ouder. Van zeven tot negen uur 's avonds in het dorps huis het optreden van „Ali Ben Lux" met zijn wondershow, goochelen, buik spreken, poppenkast. Direct hierna een lampionoptocht. Westdorpe Koninginnedag Hiet plaatselijk feestcomité heeft, in samenwerking met het onderwijzend personeel van de la gere school, een feestprogramma vast gesteld voor de viering van koninginne dag op 1 mei a.s. De dag wordt begonnen met een h. mis om acht uur in de pa rochiekerk. Vanaf negen uur worden gedurende de hele voormiddag kinder spelen gehouden op het voetbalterrein van R.I.A. Om twee uur 's middags wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tussen elftallen uit de Singel en de Lin- denlaan. In het verenigingsgebouw wordt voor de jeugd een (gratis) film voorstelling gegeven. De muziekvere niging .Eikels worden bomen" zal om half acnt een rondwandeling met mu ziek door het dorp maken, waarna in de zaal van „Het oudt Raedhuys" een groot Oranjebal plaatsvindt met mede werking van het orkest „The Sheiks". Naast deze attracties van het comité wordt onder meer nog een gaaibolling gehouden in café „De Weegbrug", een seriekaarting in „Het oudt Raedhuys1' en een schieting op de liggende wip eveneens in het Raedhuys. Westdorpe Handboogschieting De schutters vereniging „St. Sebastiaan" houdt a.s- zondag 30 april zijn openingsschieting, op de twee staande wippen in de Mo lenstraat. Zaamslag IJsclub 't Sluusje. In de Poort te Zaanslag hield de ijsclub 't Sluusje (aangesloten bij de KNSB) haar jaar vergadering. De heer Jac. Scheele, voor zitter, betreurde de geringe opkomst der leden. De heer Scheele was aftre dend en werd als zodanig herkozen, evenals de heer C. van Antwerpen. Na de pauze was er een bijzonder gezellig samenzijn. (ADVERTENTIE) Gentsestraat HULST Kapelle Om de damtitel Om het persoon lijk kampioenschap van de damclub Kapelle werden deze week weer wed strijden gespeeld met de volgende uit slagen: J. v. d. Moere C. Blan- kenburgh 11; I. op 't Hoef C. Sulsters 20; c. van Liere J. C. van Liere 20; A. v. d. Schraaf L. Adrlaanse 2—0; J. Ganseman J. de Neef 1I; Chr. Korstanje C. Blan- kenburgh 20. In samenwerking met de culturele in- stellingen in Vlissingen vond onder su pervisie van de Z.V.U. het jaarlijkse concert plaats van het Residentieorkest. Onder leiding van Willem van Otter- loo speelden zij traditiegetrouw in de Sint Jacobskerk, die zich uitstekend voor dit doel leent. Het programma bevatte naast de der de „Leonore" ouverture van Beethoven, een Symphonie en een concert voor kla rinet en orkest van Mozart. En hierbij kwam dan direct een punt van discus sie naar voren, n.l. of het programma niet een te eenzijdige samenstelling heeft gekregen. Toegegeven zij direct dat we de „oudjes" niet zouden willen missen, maar een iets moderner geöri- enteerd stuk mag men gerust ook eens in Zeeland laten horen. Wie de domi nerende stem daarin heeft weten we niet, maar we geven alleen de gedach te maar eens door. Klaas de Rook bleek de rustige so list die op beheerste wijze de klarinet partij in het concert blies. Prachtig van toon op zijn bijzonder fraaie instrument bleek hij naast solist te zijn ook een eenheid te vormen met het orkest, dat hem (in kleine bezetting) prima ter zijde stond. Deze avond werd besloten met de Symphonie in g klein (K.V. 550), waar bij in het zangerige eerste gedeelte de mooie toonvormimg der strijkers op viel. Het speelse Menuet vormde een goede inleiding voor het geladen ge speelde slotdeel, hetwelk met tempera ment werd gebracht. Geen wonder dat de aanwezigen in de zaal orkest en di rigent met een langdurig applaus be loonden. Het programma werd geopend met de derde ouverture „Lonore" van Ludwig van Beethoven, op markante wijze ge bracht, waarbij het trompetsignaal (van de onzichtbare trompettist) een goed ef fect sorteerde ln het einde van dit stuk. In het kort gezegd: een uitstekend con cert met evenwel die bemerking erbij, dat we graag het volgende jaar ook eens een werk te horen zouden willen krij gen van een componist uit de twintig ste eeuw. A.L. (Van een onzer verslaggevers) HULST In de Burgerzaal van het stadhuis te Hulst is de onderwijsten toonstelling „De Scheepsbouw" door wet' ouder P. Brand officieel geopend. Deze expositie blijft 14 dagen in Hulst. De organisatie berust bij de Stichting Onderwijstentoonstellingen in Den Haag. Deze stichting organiseert het hele jaar door in heel het land ten toonstellingen over allerlei onderwer pen. Op het ogenblik zijn er ongeveer 24 in de roulatie. Opzet is; het visueel onderwijs te stimuleren. Een deskun dige van de stichting verzorgde op de openingsdag een instructieve rondlei ding voor de leraren van de scholen in Hulst. Deze teraren komen later met hun leerlingen terug en zullen dan zelf de expositie toelichten. Het is de bedoeling dat deze tentoonstelling voor lopig in de omgeving van Hulst zal blijven. EINDHOVEN In het kader van de elfde herdenking van de geboorte dag van de T.H. wordt evenals vo rig jaar bij de viering van het tweede lustrum de T.H. op 1 mei openge steld voor belangstellenden uit Eind hoven en omgeving. Het accent van de rondleiding ligt dit jaar op de afdeling der Elektrotechniek. Hier zullen ln de hoogbouw op vijf verdiepingen demon straties worden gegeven, terwijl ook het laboratorium voor hoge spanningen en de hal voor elektromechanlsche componenten bezocht kunnen worden. Via de hal voor Werktuigbouwkunde leidt de rondgang langs een expositie van werkstukken uit de werkplaats van de Centrale Technische Dienst. In het auditorium wordt het orgel bespeeld door medewerkers van de T.H. Van 28 april tot 3 mei zijn op de gazons van het T.H.-terrein een aan tal polyesther bollen te bezichtigen van de uit Swalmen (Limburg) afkom stige kunstenaar Frans Peeters. De gepigmenteerde kunststofbollen, ont werp en uitvoering van de heer Pee ters, zijn met een glasvezelversterking opgebouwd. Zij hebben een doorsnee variërend van 2 meter tot 80 cm. Deze expositie is een activiteit van de tentoonstellingscommissie voor het Studium Generale aan de Technische Hogeschool. Het diesprogramma omvat verder de volgende activiteiten: Donderdag 27 april: Hogeschooldag, georganiseerd door de Vereniging van Afgestudeerden aan de T.H. Onder werp: De ingenieur en de computer. Vrijdag'28 april vanaf 9.00 uur: mid- getgolftoernooi voor studenten en per soneelsleden. Op deze dag om 15.00 uur zal prof. dr. O. E. Mulders, secre taris van de Senaat, in een openbare senaatszitting in de hal van het audi torium de diesrede uitspreken. Muzi kale medewerking wordt verleend door leerlingen van het Maastrichts Conser vatorium, die o.m. een concerto voor orgel, twee trompetten en twee trom bones van Marius Monikkendam ten gehore zullen brengen. Van dezelfde componist worden twee Nederlandse premières, uitgevoerd. Na afloop van de senaatszitting wordt een receptie gehouden in de leeszaal van de cen- -ale bibliotheek. Zaterdag 1 mei wordt onder auspi ciën van de Personeelsvereniging in de hal van het auditorium een diesbal ge houden voor studenten en personeels leden. Donderdag 27 april om 20.00 uur zal de heer D. Groot, organist te Gilze, in het kader van de cyclus „Jonge orga nisten van Brabant", georganiseerd door de commissie voor het Studium Generale aan de Technische Hoge school te Eindhoven, een orgelconcert geven in de hal van het auditorium. Uitgevoerd worden werken van Arie- bert Reimann, Herman Schroder, Oli vier Messiaen, Jean Langlais en een improvisatie van de organist. Het concert is voor alle belangstel lenden toegankelllx. Het laatste concert in de cyclus „Jonge organisten van Brabant", door de heer' H. ten Hacken uit Vught, wordt niet zoals eerder aangekon digd gegeven op donderdag 18 mei, maar op donderdag 1 juni, aanvang 20.00 uur Uitgevoerd worden een tweetal com posities voor orgel en elektronische muziek op viersporenrecorder van Ton Bruynèl, het orgelconcert „plus mi nus" van Stoekhausen en werken van de Noorse componisten Kolberg en Hovland. Ook dit concert, gegeven in de hal van het auditorium van de T.H. is voor alle belangstellenden toeganke lijk. (Van onze correspondent) EINDHOVEN De N.V. Philips heeft twee nieuwe apparaatjes in de handel gebracht, waardoor het mogelijk is op de televisie meer programma's beter te krijgen. Het is de antenne-signaalspllt- ser en de bredeband antennneverster- ker. De splitser is een klein wit kastje dat het antennesignaal opvangt en verdeelt zonder dat er onderling storing ont staat, terwijl het signaalverlies per aan sluiting nauwelijks 30 pet. bedraagt. Hierdoor is het mogelijk om twee toe stellen op 1 antennesysteem aan te sluiten zonder dat het beeld op het scherm daaronder lijdt. Nog belangrijker voor menige t.v.-kij- ker is de bredeband antenneversterker, die boven in de antennemast wordt be vestigd. Het is een klein zwart kastje dat er voor zorgt dat de signaalsterkte aanzielenlijk verhoogd wordt, d.-w.z. dat de signaalsterkte niet verloren gaat door de lengte van de kabel. Sneeuw beelden en schaduwbeelden worden hierdoor opgegeven. Een kanaalverster ker wordt reeds lang gebruikt om het beeld beter te krijgen, maar het voor deel van een bredeband a'ntenneverster- ker is dat deze geschikt is voor alle t.v.- enf.m.-kanalen. De nieuwe ver sterker is voor individuele antennes zo wel als voor centrale antenne-installa ties. In het zuiden van het land, waar 7 programma's verkregen kunnen wor den, verzekert de versterker een beter beeld. Maar het nieuwe apparaat zal vooral te pas komen in de randgebie den van de zendmasten. Wanneer de zender in Wezel (D.) klaar zal zijn, zal een veel groter deel van Nederland b.v. met behulp van deze versterker de Duitse t.v.-programma's kunnen krijgen. Een volledige antennemast compleet met splitsers en versterker kost onge veer ƒ300,-. (Van onze correspondent) DEN BOSCH De Nederlandse ge nealogische vereniging heeft haar jaar lijkse congres, annex genealogische dag, dit jaar in Den Bosch gehouden. De dag werd door een recordaantal van 170 ge nealogen bezocht. Namens de afdeling Den Bosch werd het gezelschap in het Jeroen Boschhuis verwelkomd door mr. H. Bemsen, die daarna de leiding van de dag overdroeg aan de landelijk voorzitter mr. van Hees uit Amsterdam, die ook verschillende buitenlandse gasten kon verwelkomen. In de voormiddag luisterde het gezel schap naar een waardevol wetenschap pelijk betoog van pater dr. Gerlach, provinciaal archivaris van de paters kapucijnen in Nederland over „Bron nen van het leven van Jeroen Bosch". Na een Brabantse koffietafel in de Raadskelder volgde in het Jeroen Boschhuis de algemene vergadering van de vereniging. Daar kon men vernemen dat de vereniging thans beschikt over een historisch gebouw in Naarden waar de bijzonder uitgebreide documentaire verzameling is ondergebracht. Het pro bleem blijft echter de beschikbaarheid van voldoende mankracht voor het ver werken van die documentatie omdat dit werk geheel als vrijetijdsbesteding moet geschieden. Na bezoeken aan het Zwanenbroe- dershuis en de St.-Jans kathedraal werd het gezelschap door burgemeester mr. R. Lambooy ten stadhuize ontvangen. De burgemeester noemde het in deze kring een verarming dat de eindexa- meneisen voor de geschiedenis nog slechts teruggaan tot 1850, want ook de kennis van de oude historie kan be langrijk zijn voor het heden en de toe komst. Die kennis heeft echter slechts werkelijke waarde wanneer men perso nen en feiten uit de geschiedenis weet te plaatsen tegen het leven van die tijd. De burgemeester maakte van deze gele genheid gebruik de aandacht van de genealogen te vragen voor het bijzon der rijk voorziene Bossche gemeente archief. Een deel daarvan berust we gens plaatsgebrek nog bij het rijksar chief, doch men hoopt binnen afzien bare tijd het Refugiehuis aan de St.- Jorisstraat voor dit doel te kunnen in richten. (Van onze sportcorrespondent) AARDENBURG SJEF 1 speelde ln Vlissingen tegen LT „De Schelde". De ontmoeting werd door „De Schel de" met 71 gewonnen. De uitslagen waren: Heren enkel: P. de Jong - W. Trapman 60, 64; B. Kats - J. Pa- ridaen 36, 4——6; Dames enkel: mevr. L. Geerlinks - mej. T- van Dongen 1 6, 97, 62; mej. H. van Hoorn me vr- M. Trapman 62, 75; Heren dub bel: P. de Jonge B. Kats - W- Trap man J. Paridaen 46, 6—0, 64; Da mes dubbel: mevr. L. Geerlinks me vr. B. Hamelink - mevr. M. Trapman mej. T- v^n Dongen 62, 60; Ge mengd dubbel: mevr- B. Hamelink P- de Jong - mej. T. van Dongen J. Pa ridaen 68, 64, 75; mej. H- van Hoorn B. Kats mevr. M. Trapman W. Trapman 61, 64. SJEF 2 speelde thuis tgeen DOS "V uit Vlissingen. DOS V won met 53. De uitslagen waren: Heren enkel: G. Maenhout J. van Zalingen 6—1. 4—6, 60. F. van Dongen - J. de Koning 61, 61. Dames enkel: mej. T. Cue- lenaere - mevr- van Zalingen 36. 1 6; mevr. van Dongen - mej. L. Visser 16, 06; Heren dubbel: G- Maen hout F- van Dongen - J. van Zalingen J. de Koning 61, 6—3; Dames dub bel: mevr. G. Maenhout mej. T. Cue- lenaere - mevr. van Zalingen mej. L. Visser 1—6, 3—6; Gemengd dubbel: mevr. G- Maenhout G. Maenhout - mej. L. Visser J. van Zalingen 4—6, 64, 36; mevr- van Dongen F. van Dongen - mevr. van Zalingen J. de Koning 16, 63, 4—6. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG Het programma van de KNVB Afdeling Zeeland voor zondag 30 april luidt als volgt: le klas: Dreischor I - Luctor I, Dom burg I - Renesse I. Res. le klas; Hontenisse II - Middelburg IV, Wal cheren II - Terneuzen Hl (1-5), Oost burg II - Vlissingen IV. 2e klas A; Biervliet II - Sluiskil n, Steen II - Aar denburg II, Schoondijke II - Philippine I. 2e klas B; Hansw. Boys II - DFS II, Zierikzee III - Luctor II, Lewed. Boys El - Renesse II. 3e klas B: Oostburg III - Groede II. 3e klas C: Patrijzen III - WALCHEREN III, RCS V - Noor mannen II. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG Zondag 30 april wordt op het veld van Robur te Goes om twee uur gespeeld de wedstrijd (eerste ronde Moormantoernooi) tussen de afdelings-zondagselftallen van de afdelingen Zeeland en Noord-Brabant. De technische commissie van de K.N, V.B-, afdeling Zeeland, heeft hiervoor #de volgende 15 spelers geselecteerd, waaruit het elftal zal worden samen gesteld Th. Baert. Koewacht; J.B. v. d. Broe cke, Schoondijke, H. de Pagter, Noor mannen; P. Suij, Koewacht; S. Sohi- laiit, Jong Ambon; J. C. Hoftijzer, te Schoondijke, P. Moreau Lewed. Boys; E. Huige, Lewed. Boys, A. Telehala, Jong Ambon; S. M'boera, Jong Am- bon, C. de Baere, Lewed. Boys, I. Scherbeijn, Hoofdplaat, C. de Winter Robur, P. Brakman, Groede; en B- Maes, Hoofdplaat. (Van onze sportcorrespondent) GOES Op Hemelvaartsdag wordt door een A-juniorenploeg van de K.N. V-B„ afdeling Zeeland, deelgenomen aan het Vierbondentoernooi, dat ge houden wordt tussen de vertegenwoor digende A-juniorenpIegen van de afdelingen 's-Gravenhage, Nijme gen, Noord-Brabant en Zeeland. De wedstrijden worden gespeeld op het DHC-veld te Delft. De technische en jeugdcommissie van de K.N.V.B..afde ling Zeeland, heeft de volgende 15 spe lers uitgenodigd de reis naar Delft mee te maken: J. Marijs, Arnemuiden: G- Jonckman, Axel; C. v. d. Sluis, Goes; H. Wijs, C. Duden, R.C.L. Brasz, W. J. Kos ter (allen Middelburg); J. Dijkhuizen, D.W. Schinkel, beiden RCS; L. Fok- ke, Terneuzen: S. Broersma Vlissin gen; L. P. v. d. Maas, Wolphaarts- dijk; A. Doelandt en J. Muller. Zee land Sport; A. Stoutjesdijk, Zierikzee. UTRECHT Assistent-econoom de heer R. A. E. Coone te Zuiddorpe. (Van onze sportcorrespondent) HULST Na de 4e en voorlaatste ronde van het kampioenschap kader 38/2 van het district „Zeeuwsch-Vlaan deren", staat Platjouw met 8 punten aan de leiding Alleen Rein Dieleman kan hem nog bedreigen in de slotpart\j, die zaterdag a.s. wordt gespeeld. Platjouw maakte in de laatste partij tegen Claeyssens, de hoogste serie met 171 caramboles. De stand na 4 ronden is als volgt; 1 Th. Platjouw 8 pt„ 1800 car., 66 brt., 40,90 partijgem., 27,27 alg. gem., 171 hoogste serie; 2 R. Dieleman 6 1193 102 14,— 11.69 70: 3 A. Claeyssens 4 769 81 14.81 9.49 83; 4 Th. Verlinde 2 562 92 7,57 6,10 34; 5 G. Penneman 2 705 96 10,47 7.34 59; 6 J. Blommaert 2 732 101 7,94 7.24 47. Zaterdag j.l. werd de Algemene Ver gadering gehouden over het boekjaar 1966 van de Boerenleenbank te Phi lippine. Uit het jaarverslag blijkt een voortge zette groei van de bank gedurende het afgelopen jaar. Ondanks het feit dat het aantrekken van kredietgelden vorig jaar zeer i moeilijk was i.v.m. de algemene ren testijging kan van een ruime aanwas j van spaargelden worden gesproken, j Deze zijn namelijk toegenomen met ruim een half miljoen gulden. Ver I heugend is ook de toename van het I aantal spaarders. Vorig jaar werden I 161 nieuwe spaarrekeningen geopend. I Dit mede dank zij de hoge renteper- I centages welke op de spaarrekeningen worden vergoed (nu zelfs tot 6 procent) Aan de vraag naar geldleningen tegen hypothecaire en andere zekerheid kon I ook in het verslagjaar ruimschoots I worden voldaan- In totaal werd een I bedrag van f 400.000,- aan nieuwe le-jl iiingen verstrekt- Per saldo stegen de voorschotten/ j I slechts matig door enkele zeer grots j I aflossingen. Na afschrijving en diverse reservé- j I ringen bedroeg de balanswinst ruiir.1 I f 5.000,-. Dit bedrag zal in zijn geheei j I worden aangewend voor de verdere - J versterking van de reserve. De overige bankdiensten w-o.: el' i I fectenverkeer bank-giro, verhuur safe f,| loketten, maar vooral de aan- en ver- I koop van vreemd geld gaven een zer I forse stijging te zien- In de loop van 1966 werd door 4 I Boerenleenbank de gezinsrekening H introduceerd. Voor deze vorm van H kening - courant verkeer voor parte I lieren blijkt veel animo te bestaan, vooral nu de lonen en salarissen pt[ steeds meer bij de bankinsteihingM be-1 taaibaar worden gesteld. Morgen, vrijdag 28 april. Hansweeit 5.23 en 17.44 uur, Terneuzen 4.42 e: 17.09 uur, Vlissingen 4.11 en P' uur. Wemeldinge 6.08 en 18.41 uur. GOES Grote Kerk 20 uur Uitvoering Chrlte Oratorium Ver. „Willem 't Hooft" Go« I MIDDELBURG Zeeuws Museum 14-18 uur Expositi« Haagse kunstenaarsgroep Fugare I Miniatuur Walcheren geopend van ril uur I Wöhler 20 uur Ledenvergadering Vyy Hotel Pax 19.30 uur Vergader- en ruil-1 avond Philatelica P De Huifkar 19.30 uur Vergadering FM Delta-West WOLPHAARTSDIJK Gemeentehuis 14.30 uur Raadsverg. KORTGENE n Willem Adriaanpolder 13.30 uur De monstratie grondbewerking voor j appelen goes ,„«11 Prins van Oranje 20 uur Toneelavrt. Onderling Kunstgenot MIDDELBURG Zeeuws Museum 1418 uur ixPw' Haagse kunstenaarsgroep Fugare. i Miniatuur Walcheren: Geopen" 918 uur. Concert- en gehoorzaal 20 uur C™ 1 kon. zangvereniging Tot OefenWI Uitspanning KRUININGEN Gemeentehuis 14 uur Bui' raadsvergadering C-» 1127: „Klansky ls al tinnen", siste smidje Verholen. „Verstopt u zich asjeblieft even in de slaapkamer, juffrouw X-03. Hat lijkt me niet nodig dat de Kille u zietEn agente X-03 was de keuken nog niet uit of daar smeert de krachtige Graaf van Lmborg Strom de arme smidje Verholen reeds ruw tegen de grond. Hij had zijn woenste vermomming weer aan gebracht en brulde: „Nou ben je d'r bij, vriendje! Brandhout kopen van arme Janos en niet betalen, hè? En als arme Janos dan om zijn centjes komt, dan Is naar het buitenland, hè? Maar nou heeft Janos je dan goed te pakken!" Juist op dat ogenblik kwam meneer Pjotr voor belangrijke staatszaken toevallig Kille Klansky de keuken binnen, bereid om alles vol lood te knallen. Even liet hij de situatie op zich in werken, doch toen barstte hij uit in een honend ge lach. Blijkbaar had hij dolle pret bij het zien van de arme Verholen, die daar zo machteloos kronkelde on der de zware voet van Janos de (f;| rli o Le fTirvorl" ffipih'Alrf.p TClamskv. V/>rhO-; uei ut? £ware vuei vcui ueuuvs wou a die is goed", giehelde Klansky. „Da't VZ&pI houthakkertje! Het is spion, die sw heet!" „Een spion?" brulde Jan -Viiilf l SPION? Wel nou nóg mooier! Dan ij' J»t;| flinke jens met het scherp!" Htj z* VLISSINGEN (ANP) De ninklijke Maatschappij „De Si Vlissingen, deel uitmakend vai Schelde groep, heeft van de vinciale Noordbrabantsche teits Maatschappij de opdrac gen voor het leveren van de stoomketel ooit In Nederland De installatie heeft een voor de produktie van maxim tlnu 1143 ton stoom per uur. Deze Schelde-Combustion Eng ketel is bestemd voor een verc breiding van het vermogen va:[ mercentrale in Geertruidenbe| 392.000 kilowatt. Hij zal in 1971 opgeleverd. De Schelde heeft in de loop ren vele stoomketelinstallaties PNEM geleverd. De laatste g< eenheden waren twee stoomkel een capaciteit van elk 600 ton st uur. De thans in opdracht gegeve heeft een hoogte van circa 60 m de ketel zal ongeveer 140.000 stalen pijpen worden verwerkt. (Van een onzer verslaggeve NIEUW-NAMEN Op de P. weg in de Emmapolder onder J Namen is de auto van de heer uit Strodorp uit de bocht gevlo, in de sloot beland. De heer Van P. en zijn 20 dochter moesten met verwon naar het ziekenhuis worden gé De derde inzittende van de aut 1 o-jarige dochter van de heer V bleef ongedeerd. De wagen werd beschadigd. De gevaarlijke bocht de auto van de weg afgeraakt is duidelijk met een bord aangege\ woest orbhoog, doch iaiac cnerp; 7 ^behC^I ging hierbij zo pIgl werk, dat hij de niets vermoedende K j,,' la- op de punt van de kale schedel W de Kille, en hij was voorlopig uitgfitei». WE streven naar een bewegini de jongeren in Zeeland, die vriendschap, solidariteit en baarheid willen inzetten voó, welzijn van de hele samenle Tot deze samenvatting komt jarige secretaresse Jopie Knui Heinkenszand, sinds een paar t voorzitster van de Katholieke kende Jongeren, kortweg de I „DE K.W.J. is een beweging, werkende jongeren wil confro, met hun eigen levenssituati van daaruit inhoud te geven hun eigen leven en antwoord zoeken op hun eigen levensvr De K.W.J. bestaat dus niet om van het hebben van een jeu\ weging, hoe belangrijk die oc maar om wille van het feit d\ jongeren bestaan, die leven en ken met hun eigen wensen en i lykheden. Daarom zijn onze a teiten zeer wisselend en vers lend". „EEN jongerenbeweging is dynai en daarom is het niet vreemd zij losbreekt ui* haar oude orga tievorm om te zoeken naar eer tere en meer aangepaste struc Dat is ook de reden waarom we het begin van dit jaar aan een st tuurverandering zijn begonnen zijn nu als district Zeeland zelfs dig aan het werken. In de Dr. straat nummer 3 in Vlissingen ben we een eigen secretariaat, mij speciaal aantrekt in de K is het spontane en hartelijke leeft onder onze groepen. Dat i) voorzitster ben gekozen, heeft wel een beetje overrompeld". „MAAR ik vind het wel fijn, on deze manier de gelegen knjg nog meer voor de K.W j kunnen gaan doen. Ik ben er overtuigd dat onze jongerenbt wng in de toekomst zal pogen andere jongeren te interesseren tot actie aan te zetten. In ons j. programma hebben we grote p\ opgezet. We vinden dat „tJ niet gen°eg naar buitet getreden. In september willen een grote jongerendag gaan opzet

de Stem | 1967 | | pagina 2