175.- 298- EN 400 miljoen mensen zien uitvaart dr. Adenauer Koning Mahendra en koningin Fat na vier dagen in Nederland Weer arrestaties in Griekenland AXjl Staking bij Lumax beëindigd DE SPANNING STIJGT «NEUZEN DE LAATSTE TOCHT Kappersacademie Enthousiasme bij aankomst Kerkklok doodt luider Lt, tel. 01140-268/ Loos alarm na opblazen van zeemijn Eerste Kamer wil plafond in pensioenen van ministers «straat 6-8 V lachines ING Zwijgende massa Is op Rijnoever Ceremonie Zorgen voor morgen- eigenlijk de gewoonste 1 NILLtvt ÏJ en gemakkelijkste zaak f verzekeringen van de wereld Vertrouwen CONSTANTIJN ZWIJGT NOG Naar de kerk F?rk likkers Oppositie „Vliegtuig in zee" Diner Tocht Ontvangst GRAPILLON (gebr. steur n.v) BESCHUIT MET MUISJES DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 APRIL 1967 ratis 1 E enz. In de prijs van IENJAS NAAR KEUZE 2 uur en 1—6 uur tten te maken, af te tngebouwde verlich- NAAIMACHINES met 2 naalden wer- tanden en ingebouw- 1 de knop en u bepaalt I machine automatisch 1 mogelijkheden. Ook Iten en naden afwer- Itaande spoelbaan en «ff nds 1899) (Van onze correspondent in Bonn) KEULEN. De wereld heeft gisteren de eerste kanselier van West-Duitsland, de schepper van de Bondsrepubliek en de mede-architect van Europa dr. Konrad Adenauer uitge leide gedaan naar zijn laatste rustplaats in het familiegraf op het kerkhof van Rhündorf. Naar schatting 400 .miljoen mensen hebben direct of via filmopna- men op de televisie gezien op welk een waardige wijze regering en volk van deze grote staatsman afscheid hebben genomen. Het afge- i®*, lopen weekeinde waren in Bonn al 120.000 en maandag in Keulen iSgfe rond 200.000 mensen persoonlijk voorbij zijn opgebaarde stoffelijk overschot gedefileerd. In een plechtige zitting eerde gister morgen de Bondsdag -zijn oudste lid. Twee staatshoofden de presidenten van Amerika en Frankrijk alsmede elf regeringschefs onder wie de Ne derlandse minister-president De Jong achttien ministers van buitenlandse zaken en talloze andere ministers en speciale afgezanten uit 52 landen woon den deze parlementszitting bij. Enkelen waren nog zeer onverwachts gekomen, zoals de eerste premier van Israël, David Ben Goer ion, en de op perbevelhebber van de NATO-generaal Lemnitzer. David Ben Goerion die van- j wege het joodse pesachfeest geen ge- I bruik mocht maken van vervoermidde len, was dinsdag onmiddellijk na zijn zelf niet meer heeft mogen aanschou- j wen: de eenwording van Europa en de J hereniging van Duitsland, i Staande hoorden de duizend aanwezi gen in de overvolle Bondsdagzaal het Deutschlandlied aan. i Terwijl in Keulen de dom werd ge reedgemaakt voor het pontificale re quiem ontving bondspresident Lübke in zijn paleis in Bonn de presidenten van Amerika en Frankrijk en de elf re- W\ geringschefs voor een lunch. 1 In het ministerie van buitenlandse i. zaken trad vice-kanselier en minister van buitenlandse zaken Willy Brandt als gastheer op voor de andere ministers die voor de staatsbegrafenis naar Bonn B waren gekomen. Beide ontvangsten ga lt ven gelegenheid tot korte en uiteraard zeer oppervlakkige politieke gesprekr i ken, waarnaar wel niemands hoofd gis teren. bijzonder zal hebben gestaan. In fle flom te Keulen begon om twee unr de grootste ceremonie die daar ooit heeft plaatsgehad, het pontificale re quiem dat door de aartsbisschop van Keulen Josef kardinaal Frings werd ge celebreerd In tegenwoordigheid van de curiekardinaal Testa als vertegenwoor dlger van paus Paulus de Zesde en van het gehele Duitse episcopaat. In de dom waren behalve 2000 staats- I gasten ook 3000 burgers van Adenauers geboortestad Keulen aanwezig. In de eerste rijen, voor het altaar zaten de I aankomst op het vliegveld Wabn naar de dom gegaan om de laatste eer te brengen aan zijn vriend Konrad Ade nauer. Gisteren liep hij van de Israeli- sche ambassade naar het Bondsdagge bouw. Hij ging niet mee naar Keulen. ren met het opschrift ,,aan onze vader". Hiet requiem werd via luidsprekers hoorbaar gemaakt voor de tienduizen den in de straten rondom de dom. De kathedraal was bewust eenvoudig ver- W- sierd. Kardinaal Frings zei dat Konrad Ade nauer al lang tevoren in praktijk bracht wat het tweede Vaticaanse concilie pas later heeft besloten, n.l. de noodzaak om met alle christenen samen te wer ken en de hoogachting voor en het her stel van Israël. De absoute werd verricht door die aartsbisschop van München, Julius kar dinaal Doepfner Om kwart voor drie werd de lijkkist de dom uitgedragen, voorafgegaan door twaalf officieren van de Bundeswehr die dr. Adenauers talloze onderschei dingen droegen en door ontelbare dra gers van (kransen. Blootshoofds en diep getroffen volgden rondom de dom tien duizenden mensen deze plechtige cere monie, waarin terwijl drie compag nieën van de Westduitse strijdkrachten het geweer presenteerden de kist gedekt door de gele staatsvlag met zwarte adelaar op een wagen van de Bundeswehr werd geplaatst. Adenauers kinderen en vele staats- gasten volgden de kist tot aan de oe ver van de Rijn. Daar werd zij door de marine aan boord van de snelboot Condor ge plaatst 12 Starfignters vlogen over de schepen heen, waarhij ook twee andere snelboten meevoeren alsmede eenhe den van de Engelse, Franse en Neder landse marine. Familieleden die de kist vergezelden naar Rhöndorf waar deze in bijzijn van de naaste familiekring in het familie graf werd bijgezet, gingen aan boord van het Rijnschip Deutschland. De tocht van Keulen naar Rhöndorf duurde twee en een half uur. Langs de oevers van de Rijn en op de bruggen over de rivier stonden vooral in Bonn honderdduizenden mensen. Er werden bij het vertrek uit Keulen 23 en bij het passeren van Bonn 68 sa luutschoten gelost, samen 91, het aantal van dr. Adenauers levensjaren. Op dat moment begonnen ook in heel Duitsland de kerkklokken van protes tantse en katholieke kerken te luiden. Het verkeer op de Rijm was gisteren geheel stilgelegd. De kist met het stoffelijk over schot van de overleden ex-bondskan selier Dr. Konrad Adenauer wordt hier aan boord van het schip gedragen dat hem naar zijn laatste rustplaats in Rhoendorf zal brengen (ADVERTENTIES) BRISTOL (Reuter) De 24-jarige John Hall is om het leven gekomen toen hij als ervaren klokkeluider van de kerk van St.-Nicolaas in de Engelse stad Bristol enkele nieuwelingen in de kunst inwijdde. Hij waarschuwde hen tegen het ge vaar van te hard trekken en niet laten vieren. En dat was nu juist de fout, die hij enkele ogenblikken later zelf maakte. De klok beschreef plotseling een volle dige cirkel, waarbij het touw om het wiel gewonden werd. Hall werd de lucht ingerukt, zijn hoofd sloeg tegen het gewelf en vervolgens smakte hij yijf meter lager tegen de vloer. Hij overleed op weg naar het plaatse lijk ziekenhuis. „Konrad Adenauer heeft zich voor het vaderland verdienstelijk gemaakt, Daar om neemt het Duitse volk in dit uur plechtig afscheid van hem" Met deze woorden besloot parlements- president dr. Eugen Gerstenmaier zijn rede. Bondspresident dr. Heinrich Lüb ke zei dat de eerste regering van West- Duitsland met zijn werk geschiedenis heeft gemaakt en het vertrouwen der vrije wereld in Duitsland heeft her wonnen. Bondskanselier dr. Kicsinger, de laat ste die op 4 april j.l. met dr. Adenauer politieke gesprekken voerde, zei dat de oud-kanselier de achterblijvenden zijn erfenis in handen heeft gelegd, namelijk het beloofde land te bereiken dat hij kinderen van dr. Adenauer en de hoog ste politieke gasten. Acht generaals en admiraals van de Bundeswehr hielden de dodenwacht. Voor de baar stond de geweldige krans van Adenauers kinde- ATHENE (AP) Het Griekse militaire dictatoriale bewind heeft na de staatsgreep van vorige week vrijdag opnieuw eeniserie poli tieke arrestaties verricht. Dit is gisteren bekend gewordcri De arres taties zijn maandag uitgevoerd. In de eerste uren na de staatsgreep zouden er al ruim 8.500 personen gearresteerd zijn. UTRECHT (ANP) Het stakend personeel van de N.V. Drukkerij Lumax in Utrecht is gistermiddag weer aan bet werk gegaan. De staking was ont staan als protest tegen het ontslag van de directeur, de heer J. H. P. Roovers De mede-directeur van de N.V., drs. Th. Coppes, die tevens directeur van De Volkskrant is, deelde de stakers mede, dat hun voorstel, dat de heer Roovers tot 1 november zijn werkzaam heden in het bedrijf normaal zou kun nen voortzetten, alleen dan in behan deling kon worden genomen, als ze het werk zouden hervatten. Om half twaalf begonnen de stakers weer. De aandeelhouders van de drukkerij (bestuurders van bij het NKV aange sloten vakbonden) hebben gisteren be sloten het ontslag van de heer Roovers te handhaven. Wel zijn zij ingegaah op het voorstel, dat hij tot 1 november zijn werk kan verrichten. [Overigens is de heer Roovers bij de Utrechtse rechtbank eer procedure be gonnen tegen de N.V. Lumax. Hij is van mening dat het ontslag berust op on redelijke gronden. Volgens Italiaanse kranten behoren vijf in Griekenland werkende Italianen tot de nieuwe arrestanten. Dit is het eerste bericht over gevangen genomen buitenlanders. Premier Constanten Kol- lias heeft verklaard, dat alle gevange nen in uitstekende gezondheidstoestand verkeren. Gisteren zijn vele personen, die vrijdag gearresteerd zijn, overge bracht naar eilanden voor de kust van Griekenland. De linkse leider George Papandreoe verblijft thans in een ziekenhuis in A~ thene. Zijn in Parijs wonende echtgeno te heeft dit bericht gisteren bevestigd. Het nieuwe regime heeft de schoolkin deren van Griekenland voorgehouden, dat de militaire machtsovername niet betekent, dat ze in minirokken en beat- nikkleding op school mogen komen. Een verklaring van deze inhoud van de minister van onderwijs, Kalambo- kias, werd gisteren in de gecensureerde pers gepubliceerd. Hij voegde eraan toe dat de kinderen regelmatig naar de kerk moeten gaan. Een andere nieuwe maatregel van de militaire autoriteiten is, dat alle gezinshoofden moeten opge ven wie er tot hun huishouden behoren. Ook gasten en buitenlanders vallen on der deze meldingsplicht. Het moment waarop de kist met het stoffelijk overschot van de overleden ex-bondskanselier dr. Konrad Ade nauer door officieren van het West- Duitse leger uit de dom van Keulen wordt gedragen om daarna per boot naar de begraafplaats in Rhöndorf te worden gebraeht. nieuw voedsel gegeven door de New York Times. Volgens mededelingen van diplomatieke zegslieden voert de ko ning passieve oppqsitie, aldus deze krant, en wordt hij heen en weer ge slingerd tussen zijn gevoelens van plicht tegenover het volk en het gevaar van ^onttroning en burgeroorlog. Hij zou tegen de Amerikaanse am bassadeur in Athene, Philips Talbot, ge zegd hebben, dat hij zich verzet tegen een dictatuur van een militaire junta en dat hij streeft naar het herstel van de constitutionele regering. De koning zou, volgens diplomaten, een centraal punt kunnen worden bij de concentratie van de oppositie, maar de radiostations, die onder militair toezicht staan, en de gecensureerde kranten zwijgen in alle talen over de houding v=m koning Constantijn. Wel heeft de a Voice of America", een radiozender ie vanuit Griekenland uitzendt in Oost-Europa en ook dagelijks een pro gramma van een half uur in het Grieks verzorgt, dit standpunt weergegeven. De uitzendling van gisteren is echter niet meer doorgegaan, nadat de militaire machthebbers aan de Amerikaanse voorlichtingsdienst verzocht hadden zelf censuur op de uitzending toe te* passen. Üver <Te houding van koning Con. stantljn bestaat nog "altijd geen zeker heid. Het nieuwe bewind heeft eerder in de week bekendgemaakt dat de ko ning aan het einde van de week een ka. binetszitting zal voorzitten. Maar aan de meniing, dat de koning het niet eens is met het militaire bewind, is gisteren Het militaire bewind schijnt nog meer personen te willen arresteren. De ra- "°S steeds het machtigste wapen 1 regune' roept de bevolking een nnmm P£r„ g op om een bepaald nmrimer te bellen, ais men de verblijt- van opbekende of verdachte per- sonen vermoedt. Aanv. nieuwe cursus 10 juli 1967 Het onschadelijk maken van een mijn heeft gistermorgen vroeff zo wel op de marinevliegbasis Valken burg als bij dë havenautoriteiten in Scheveningen verwarring gewekt. Iedereen verkeerde in de veron derstelling dat nabij Wassenaar een vliegtuig in zee gestort was. Deze veronderstelling werd on der meer gestaafd door het feit dat ooggetuigen twee „overlevenden" in een rubberbootje op zee zagen, die later opgepikt werden door een logger. Vanuit Scheveningen ver trok zelfs de reddingboot „Bern- hard van Leer" om assistentie te verlenen. Een vissersvaartuig uit Stellen dam had een torpedo uit zee op gevist. De radio van het vissers vaartuig was echter niet in zo'n goede conditie, zodat het gesprek nogal gestoord doorkwam. Zowel de marinevliegdienst op Valken burg als de mijnopruimingsdienst in Den Helder konden flarden van het gesprek opvangen. Deze laatste achtte het niet ver antwoord het opgeviste oorlogstuig, dat een Duise zeemijn bleek te zijn, aan boord van het schip in de Scheveningse haven onschadelijk te maken. Besloten werd met het vaartuig naar zee te varen om daar de mijn op te blazen. Gistermorgen vroeg werd de myu onschadelijk ge maakt. Door de explosie ontstond een enorme waterzuil, die zo is ach teraf gebleken door een strand tenthouder is gezien. Kort daarna zag hij twee mannen in een rub berbootje, de heren De Koning en Mans, die, geheel volgens plan, weer door de Stellendam 4 'aan boord werden genomen. Even iia negen uur werd het mis verstand opgehelderd en bleken de „geredden" de leden van de mijn- opruimingsdienst te zijn geweest. marmevoorlichtingsdienst ver moedt dat de nogal gestoord door gekomen radiomelding van de Stel lendam 4 de oorzaak van de ver warring is geweest. DEN HAAG (ANP). De minister van Binnenlandse zaken mr. H- K. J. Beernink, heeft in de Eerste Kamer een wetsontwerp betreffende het toe kennen van uitkeringen en pensioenen aan politieke ambtsdragers teruggeno- nomen, nadat van de zijde van de Kamer felle kritiek op dit ontwerp was geleverd. De aanval op het ontwerp, dat be oogt de pensioenen van ministers, staatssecretarissen, Tweede-Kamerle den, leden van Gedeputeerde Staten en wethouders aan te passen aan de nieu we pensioenwet voor rijksambtenaren, was ingezet door de socialistische af gevaardigde dr. mr. Troostwijk, die verklaarde dat niemand bezwaar had tegen aanpassing, maar dat door het ontbreken van cumulatiebepalingen, pensioenaanspraken ontstaan die z.i. „buitensporig hoog" zijn. Een minister of staatssecretaris die weggaat, ontvangt gedurende het eer ste jaar 80 procent van zijn salaris en gedurende het tweede jaar 65 procent. Bijgevolg ontvangt een minister, die 88.047 gulden verdient, het eerste jaar 70-438 gulden en het tweede jaar 57-231 gulden. De wet die politieke ambtsdragers dergelijke hoge pensioenen in het vooruitzicht stelt is op zeer bedenke lijke wijze in strijd met de goede poli tieke zeden en de logica, aldus dr. Troostdijk. Er moet een plafond zijn voor totale overheidspensioenen dat ge lijk moet zijn aan het maximale amb- tenarenpensioen voor veertig dienst jaren. De socialistische afgevaardigde drong drong er bij de minister op aan het wetsontwerp opnieuw in beraad te nemen- Indien het thans tot een stem ming zou komen zou de géhele P.v.d-A.- fractieHegen stemmen. Ook de katholieke afgevaardigde J. L- P. M. Teijssen verklaarde, dat hoe wel het beginsel van vrije samenloop van ambtenaarlijk en politiek pensioen niet werd bestreden, de praktijk aan toonde dat een plafond onmisbaar is. Dusdanig hoge uitkeringen van staats wege zijn ronduit onverantwoord. De gehele KVP-fractie heeft vooralsnog bijzonder ernstige bedenkingen tegen het wetsontwerp, „en de minister is po litiek ervaren genoeg om te weten wat dit betekent"» aldus deze afgevaardig de. AMSTERDAM (ANP) Koning Mahendra Bir Bikram Shah Deva en koningin Tatna Rajya Laxmi Devi Shah van Nepal, vergezeld door twee van hun kinderen, zijn gisterochtend om 11.17 uur voor een vier dagen durend staatsbezoek aan ons land met de koninklijke trein op het Centraal Station in Amsterdam aangekomen. Ongeveer anderhalf uur eerder had het koninklijk paar met hun 18-jarige zoon prins Gyanendra en 16-jarige dochter prinses Sobha voet op Nederlandse bodem gezet op de vliegbasis Soesterberg. Zij werden daar ontvangen door prins Claus, die hen naar de hoofdstad bege leidde. Na een hartelijke begroeting door ons koninklijk paar van hun gasten inspec teerde de koning te zamen met koningin Juliana de erewacht. Daarna werden burgemeester Van Hall, de militaire gouverneur van de hoofdstad, de grootmeesteres en groot meester van het huis van H.M. de ko ningin aan de hoge gasten voorgesteld. Kennelijk als veiligheidsmaatregel stond langs het tweede perron tegen over het gedeelte van het eerste perron waar de koninklijke trein arriveerde een lange lage trein opgesteld, zodat vanaf het tweede perron het gezicht op de aankomst geheel geblokkeerd was. De wachtenden op het eerste perron za gen hoe de spoorwegmensen met een lang meetlint precies de plaats vaststel den waar de locomotief tot stilstand moest komen, opdat het rijtuig met de koninklijke gasten recht voor de ingang van de wachtkamer tot stilstand zou komen. Het perron zelf werd zwaar be waakt door leden van de spoorweg politie. Buiten het station stond een yrij groot publiek achter de hekken. den aan het Nepalese koningspaar voor. Voor de ambtswoning met zijn op merkelijke marmeren zuilen, lag de rondvaartboot „Prins Hendrik" inmid dels gereed. Hiermede maakte het hoge gezelschap een korte rondvaart door een aantal grachten en over het IJ. Toen de boot langs het Binnengast huis kwam werd het koninklijk gezel schap door een grotë schare verpleeg sters hartelijk toegejuicht. Bij de aan legsteiger van de rederij Kooij aan het Rokin stond vrij veel publiek toen de Prins Hendrik onder de lage brug het water van het Rokin in voer. Om half zes maakten de hoofden der diplomatieke missies in ons land in het paleis hun opwachting bij koning Ma hendra en zijn gemalin. Voorafgegaan door een commando be reden rijkspolitie in het ceremonieel tenue vertrok precies om half twaalf de stoet bü de uitgang van de konink lijke wachtkamer. De leden van de beide gevolgen ver trokken in negen auto's naar het paleis op de Dam. Op het moment dat het eer ste rijtuig afreed klonk het eerste der 21 saluutschoten, die werden afgevuurd door een bij het marine etablissement ongestelde s aluutb atterij Op het Damrak inspecteerden koning Mahendra en koningin Juliana de ere wacht van de marineluchtvaartdienst. Even later verscheen koningin en prins met hun hoge gasten een ogenblik op het balkon van het paleis, waarbij hier en daar uit het talrijke publiek gejuich en hoerageroep klonk. Om tien over twaalf legde koning Mahendra een krans bij het Nationaal Monument. 's Avonds arriveerden b$ het konink lijk paleis de vele gasten die waren uitgenodigd voor het galadiner, dat ko ningin en prins ter ere van het Nepalese koningspaar aanboden. Aan de hoofdtafel zaten de beide ko ningsparen, db prins van Nepal, prinses Margriet, de prinses van Nepal, mr. P. van Vollenhoven en prinses Christina. Tot de genodigden in totaal zaten 126 personen aan behoorden de deken van het corps diplomatique, de voor zitters van Eerste en Tweede Kamer, de ministers en de gevolmachtigd minister van Suriname. Een groepje provo's dat gistermorgen een half uur voor de aankomst van het Nepalese koningspaar op de Dam in Amsterdam uit voorzorg door man schappen van de mobiele brigade werd aangehouden, konden ïn de loop van middag weer op vrije voeten worden gesteld. De jongelui, zeven jongens en twee meisjes, werden overgebracht naar het bureau Warmoesstraat op vermoe den van dreigende ordeverstoring. De politie verdacht hen ervan gebruik te willen maken van losse stenen die on der een bank op het Middendamterrein lagen. Burgemeester Van Hall heeft aan het begin van de namiddag het Nepalese ko ningspaar met hun beide kinderen en koningin Juliana en prins Bernhard in de ambtswoning aan de Herengracht ontvangen. Na de overhandiging van het geschenk stelde burgemeester Van Hall een aantal wethouders en raadsle- ADVERTENTIES) Gezelligheid met volle teugen alcoholvrij druivensap f (Van een onzer verslaggevers) LAGE VUURSCHE. De kans is groot, dat de baby van prinses Beatrix en prins Claus vrijdag of zaterdag geboren wordt. Dat zou dan betekenen, dat de vrije dag niet doorgaat. Wanneer de baby op vrijdag, zaterdag of zondag komt, kunnen volgens de R.V.D. de fcli- citatieregisters in de pa leizen Soestdijk, Lange Voorhout en Het Loo maandag getekend wor den, ook al is het die dag koninginnedag. In het perscentrum op de Lage Vuursche is het voor de employés van de P.T.T., die daar al vanaf 1 april gestationeerd zijn, niet erg druk. Ze brengen er in de bosrijke omge ving een paar heerlijke weken door. Het perscen. trum in Utrecht daaren tegen wordt maar door één employé bewaakt, maar die zal het wachten niet zo leuk vinden. Aan de ene kant van de straat is het ziekenhuis, aan de andere kant staan de ga rages van het gemeente lijk vervoerbedrijf. En het is nog een doodlo pende straat ook. Een Utrechtse firma, die bij de verloving van prinses Beatrix en prins Claus drinkglazen met opdruk op de markt heeft gebracht, is ook nu weer actief. Ter gelegen heid van de geboorte zijn gedenktegels gemaakt, die al bij duizenden klaar liggen. Alleen de naam van het kind en de ge boortedatum moeten er nog op aangebracht wor den. Geen beschuit met muisjes in Ede, maar wel iets anders. Onder het motto „Snoep verstandig, neem een appel" heeft het Edese comité Natio nale Feestdagen besloten om de kinderen op ko ninginnedag in geen ge val op snoep te trakte ren. Men geeft de voor keur aan fruit. Elk kind krijgt vier appels en twee sinaasappelen. De landelijke voorzitter van de Bond van groente, en fruithandelaren heeft zich dadelijk achter dit initia tief gesteld. De plaatselij ke winkeliers zijn bereid voor de distributie zorg te dragen. Zoals te verwachten was verkeerden gisteren vele Amsterdammers in de mening, dat de baby er was. Ze zagen overal vlaggen en hoorden sa luutschoten over het IJ daveren. Oplettende le zers zullen begrepen heb ben, dat dit feestgedruis niet voor een Oranje be stemd was, maar voor de koning en koningin van Nepal, die gisteren voor een staatsiebezoek in ons land aankwamen. Op 10 april werd in hotel De Kastanjehof bij Lage Vuursche een pool afgesloten, waarin de juiste datum van de ge boorte, het geslacht en ook het aantal baby's moest worden ingevuld. De pool begon op 14 april en liep af op 26 april, dus vandaag. Twee deelne mers maken vandaag nog een kansje. Een van hen rekent op een tweeling (een. jongen en een meis je), de tweede op een jongen. Wanneer de baby vandaag echter niet ge boren wordt (en die kans is zeer groot) dan Aeeft het personeel van De Kastanjehof een goede dag. Zij winnen dan de pot. In Oudewater is de ooievaar gisteren gearri veerd. Hij is wat later dan gewoonlijk, maar hij is nu dan toch neerge. streken op het oude nest op het stadhuis, een van de bekendste en oudste ooievaarsnesten van ons land. Het staat al afge- hpeld op een schilderij uit 1650. Gisteren was het ©p Lage Vuursche erg druk. De enkele middenstan ders beleefden de drukste dag sinds Pasen. Er wer den veel souvenirs ver kocht. bouwplaten van het kasteel, koffiebussen met afbeeldingen van het kasteel en dergelijke za ken. De kruidenier vreest zelfs, dat hij voor de ge boorte uitverkocht zal zUn. Er waren gisteren ook veel bussen die Lage Vuursche passeerden, ook uit Duitsland, die waar schijnlijk op weg waren «ia ar de bollen. Vele bezoekers hebben gisteren prins Claus ge zien, toen hij om één uur terug kwam, nadat hij de gasten uit Nepal had verwelkomd. Hij is de rest van de dag op het kasteel gebleven. Prof. Plate is na maan dag met meer op Dra- kensteyn geweest.

de Stem | 1967 | | pagina 9