175.- m\ Eindelijk een datum waaraan men enig houvast had..... EN Er werd gerekend op een prinsje Prentbriefkaarten vormden een kalmerend middeltje HBS-ers kunnen nu op verhaal komen De ooievaar kroontje op de kop TOMADO TOM AD Studenten willen meer democratie in de kerk KOFFIE VHAG [NEUZEN Mgr. Dante overleden istraat 6-8 inde, tel. 01148; isTteromO-ï DE PRECIEZE PERSONEN WEEGSCHAAL 129,75 VINGERWIJZING OP OUDENRIJN waarom Koffie Hag? DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 25 APRIL 1967 aehines >ING GRIJPBARE ROMANTIEK Ooievaar in beeld Oranje-kerst Nieuwjaarskaarten Légionnaires zonder soldij na overval Dogma Missie BEZWAAR EISEN Communistische partijen willen Noord-Vietnam steunen JOHNSON BIJ KIESINGER EN LÜBKE kdffTe hue mm.. jtis enz. In de prijs van ÏNJAS NAAR KEUZE 2 uur en 1-6 uur «Wix (ten te maken, af te Ingebouwde verlich- NAAIMACHINES j met 2 naalden wer- standen en ingebouw- de knop en u bepaalt machine automatisch mogelijkheden. Ook Itten en naden afwer- fstaande spoelbaan en Iff (sinds -1899) disten 3 .v....-vv .'xi Deze uit bijziende helderziendheid ontstane ge boorte-aankondiging: was er wel ver naast. Niette min beleefde de verkoop van deze kaart topcijfers. Nu is zü een begeerd object voor verzamelaars. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De jaren rond de eeuwwisseling waren tijden vol tedere romantiek. Alles was in een „sprookjesachtig waas" gehuld. Men onderkende wel de rauwe werkelijkheid, het onrecht, de ar moede, maar men bekeek Van Goghs Huiswever of Aardappeleters met dezelfde tedere ontroering als zijn Appelboompje, en bij de ge wone man hing huis aan huis Toorops Mijnwerker aan de wand, wel ke men even mooi vond als zijn Apostelen. Het was de tijd van de damesboeken, romans waarin armoe en onrecht onontbeerlijk bleken ter „loutering" van de mens. Couperus en Van Eden met zijn Kleine Johannes waren de meesters in het verwekken van deze onwerke lijke sfeer. De gewone man las novellen, die bevolkt werden door blootvoetige bedelmeisjes in de sneeuw, ontaarde huisvaders, die „drie glazen jenever achtereen" dronken, en nijvere weduwen, met een van zorgen doorgroefd gelaat. In deze sprookjessfeer paste won derwel ons koningshuis. De oude, Wijze koning, die henen ging, zijn tedere gade, zijn dochter, een beeld schone prinses, die koninginne werd. met kroon en hermelijnen mantel, die reed in een gouden koets, omge ven door gouden rijders" met ge- trokken zwaard en harige kolbakken- Een hof vol maarschalken en stati ge hofdames Dat alles was geen fantasie, geen mooi plaatje, geen mooi verhaaltje. Dit was de roman tiek, het sprookje uit grijpbare, waar- neembare werkelijkheid. Het was al les écht. Tegen deze achtergrond, in deze tedere, romantische sfeer, moet men zich Kerstmis 1908 denken. Er is geen vorstenhuis in Europa geweest, door de eeuwen heen. dat zó steeds weer de sfeer van de tijd aanvoel de, dat zó zorgvuldig deed wat de onderdanen verwachtten van een vost, juist in dat tijdsbestek. Op 22 december 1908 in de 51e ver gadering van de Tweede Kamer, ver hief de minister van Binnenlandse Zaken, mr. Th. van Heemskerk, zich van zijn zetel en sprak: ,,Door H.M. daartoe gemachtigd en met grote dankbaarheid heb ik de eer aan de Kamer mede te delen, dat het HM. de Koningin heeft behaagd, den Raad van Ministers uit te nodigen, open bare bekendheid te geven aan de volgende verklaring Een dan volgde de verklaring. Niet een verklaring van H.M. zelve, maar van de professoren, die bij H.M. „ontwijfelbare zwangerschap" had den geconstateerd, welke reeds tot in de tweede helft van haar duur was gevorderd. j U begrijpt: deze conclusie was voor de proessoren allerminst verras send geweest. Zij hadden de brief aan H.M- reeds maanden te voren kunnen schrijven. Maai in ae ro mantische sfeer paste volkomen dat het Nederlandse volk officieel ken nisnam van de komst van de Oran jetelg, juist enige dagen vóór het Kerstfeest, vóór net feest dat de komst van de Koning der koningen Verdacht. Kaarten als boven afgebeeld waren Het eerste gekraak, dat de lawine van geboorteansichten aankondigde, welke zich maandenlang over ons land zou uitstorten. Men moet die ansichten weer zeer in de romantische sfeer van die tijd. Thans beperkt de gewone man zich tot een prentkaart, wanneer hij met vakantie is- Vakantie was toen voo<r hem nog een ongekende luxe. Men stuurde elkaar ansichtkaarten zó maar als levensteken: Een tedere foto van een lief poesje, of een romantisch landschap, met de opdruk: Ik stuur u deze ansichtkaart en wilde dat gij bij mij waart Een ansicht welke een voorstelling bevatte betreffende een onderwerp dat iedereen bezighield, had steeds de voorkeur boven poesjes en land schappen. Derhalve wierpen de druk kers dezer kaarten zich op dit al les overheersende Oranje-onderwerp- Men begon kalmpjes aan: een bos takken als nest, een opgezette ooie vaar en een celluloid babypoppetje, dit alles volgens de laatste technie ken gefotografeerd, met als tekst de eerste strofen van een lied, dat op alle scholen in Nederland de kin deren werd ingepompt: Al is ons prinsje nog zo klein Eens zal hij onze koning zijn Het opvallende bij het bekijken van ansichten uit die tijd is, dat men onomstotelijk aannam dat ,,het" een prinsje zou worden. Ook de ma ker van het hier aangehaalde school lied had zich hieromtrent geen en kele zorg gemaakt. Zowel de tekst als de wijs lieten geen ruimte over voor de andere kunne. Dat heeft later aan klont zorg en geharrewar gegeven. De 2e strofe was snel opgelost met: Eens zal zij Ko-honiginne zijn. Maar die eerste regel werd een verwrongen toestand met een gehaast: Al is ons pninses-hesje nog zo klein, met toegevoegde kleine nootjes. De school kinderen pasten zich niet snel ge noeg aan bij deze. verandering en di verse „aubades" op de eerste mei morgen, van verzamelde schoolkin deren voor het paleis van de com missaris der koningin, liepen door dit lied in de soep en brachten arm zwaaiende dirigenten tot wanhoop. Hoe verder het jaar 1909 vorder de hoe zwaarder de taak der ansicht kaartenuitgevers werd- De klanten stelden zich niet langer tevreden met celluloid-poppetjes- Ze eisten meer directe aanduidingen. Het geluk wil de, dat de geboorte zou plaatsvüiden in het paleis Noordeinde te 's-Gra- venhage en dat Den Haag een ooie vaar in het stadswapen voerde. Op de ansichten kreeg de ooievaar een kroontje op het hoofd. Dat was al een hele verbetering. De ooievaar werd hofleverancier, wandelde over het plein voor het paleis of streek ter verkenning neer op de dakrand. Hier werkte de fotograaf vrucht baar samen met de tekenaar- Maar het publiek kreeg genoeg, zowel van het paleisfront als van ooievaars. De ansichtékaartenkopers werden kribbig, naarmate de tijd vorderde. Men eiste een geboorte-aankodiging en zo nodig nam met genoegen met een voorspelling. De „telephoon" werd ingeschakeld. Een telefonerende ooievaar deed het uitstekend. De ooievaar als hofle verancier was al uit den treure af gebeeld, maar hier maakte men gebruik van het hofleverancierswa pen onder het nest. En deze kaart was de eerste welke eindelijks eens een datum noemde, waaraan men zich kón houden: Hallóó de te verwachten blijde boodschap is op 11 a 12 april 1909 Op 13 april kon de uitgever zijn overgebleven voor raad kaarten knarsetandend in de kachel smijten- Het ging juist zo goed met de verkoop en nou kon hij weer opnieuw beginnen De honger naar prentkaarten bleef Men verkocht (lege) ansiichtalbums waarin al die kaarten werden ge plaatst. De kaarten hadden een func tie: ze werkten als een kalmerend middel op de tot het uiterste ge spannen zenuwen van Oranjemin- nend Nederland. Een Haagse uitgever raadpleegde een onfeilbare waarzegger en liet 'n krant drukken met een juichend jongetje erop, dat uitriep: Hoera, een prins geboren 15 april 1909. De uitge ver had echter voor alle zekerheid de kaart op steen laten tekenen. Toen de geboorte een feit geworden was, had zijn tekenaar slechts op de steen de datum te veranderen en er was ruimte voor ,,es" achter prins. Zodat hij toen nóg de eerste was met een weliswaar niet zo mooie steendruk, maar wel met de ware geboortekaar t Het vreemde was dat hij met deze juiste kaart op geen stukken na de omzet behaalde welke hij met de foutieve kaart (vóór de 15e) had bereikt. Overigens niet zo vreemd, want na de geboorte had niemand méér behoefte aan een ansicht als zenuwstillend middel! Er was geen kerk, van welke ge zindte dan ook. waarin niet de pre dikant in zijn Kerstpreek de komst van het Kerstkind had verweven met de komst van het Oranjekind De kerstnummers van de bladen bevat ten zonder uitzondering een Oranje- artikel- Onder de flakkerende kaars jes van de*kerstboom mijmerde men teder over de komst van .,het" kind je Een knap staaltje van vorste lijke regie, van aanvoelen wat de ro mantische tijd eiste. Niemand kwam op de gedachte om onze grondwet eens te bekijken. Ge lukkig maar, want de grondwet stel de onomstotelijk vast. dat een vrou welijke nakomeling van koningin Wil- helmina geen prinses van Oranje meer zou mogen haten Ook de titel: Van Nassau zou van de baan zijn. Maar ook toen gold al: Wat niet weet. dat niet deert Kerstmis 1908 was geen witte kerskt, maar meer een Oranje-Kerst- Voor Oranje-kerstkaarten was gee; tijd meer over, maar hoewel krap was er nog juist gelegen heid voor Oranje-nieuwjaarskaarten. (ADVERTENTIE) Tip voor jk handiger huishouden *k (moet er Iets af, of mag er wat bij?) De Tornado personenweegschaal vertelt u héél precies hoeveel u weegt. U stapt er op en met één blik op de sterk vergrotende lens zietu ot er "wat at moet", ot dat er "iets bij mag". In 3 verschillende uitvoe ringen en kleurcombinaties. Prijzen f29,75, f39,75 en f 46,75. Op elke Tornado Salter weegschaal hebt u 5 jaar garantie. UTRECHT (ANP) Op het verkeersplein Oudenrijn is een vechtpartij ont staan tussen enkele automobilisten. De 52-jarige heer H. J. Krimp, een Neder lander die in het Duitse Holzweiler woont (en daarom in een wagen met Duits kenteken rijdt), werd by het weven" op het verkeersplein gesneden door de bestuurder van een rode wagen. De heer Krimp maakte daarop het bekende gebaar met de wijsvinger naar het voorhoofd. De bestuurder van de rode wagen nam dat niet. Hij wachtte de heer Krimp even verder op en liet deze weten „dat die Duitsers niet moesten denken zich alles te kunnen permitteren". De woordenwisseling ontaardde in eer. vechtpartij. De chauffeur van de rode wagen werd zo kwaad dat hy een claxon- ring uit zyn wagen rukte en zijn tegenstander daarmee te lyf ging. Hy verwond de de heer Krimp ermee aan de pols. Intussen had een zoon van het slachtoffer zich ook in het strijdgewoel ge mengd. Hy sloeg de woeste claxon-ridder tegen de grond, maar deze maakte dat hij wegkwam (in zyn auto). Het nummer Is echter bjj de politie bekend. De heer Krimp kon overigens na te zjjn verbonden, zyn weg vervolgen. Wilt u méér tips? Vraag uw winkelier om de ultzoekfolder "Hartewensen"- Of schrijf aan Tornado, Tomadohuls, afdeling K., Dordrecht. ROME (AP) Enrico kardinaal Dante, die zes pausen wegwijs heeft gemaakt in het protocol in het Vati- caan, is gisteren op 82-jarige leeftijd overleden. Tot hij twee jaar geleden kardinaal werd, trad de Italiaanse prelaat 50 jaar lang op als pauselijk ceremoniemees ter. Hij werd de enige man genoemd die de paus een opdracht kon geven. Kardinaal Dante bevond zich altijd aan de zijde van de paus tijdens open bare godsdienstoefeningen. Hij kende de duizenden verschillen- u ?ifc .g eden 20 terdege dat op een hoofdknikje van hem klokken gingen losbarstten!1'6*1 aanfloePten €n kore» Nu zijn er nog 93 kardinalen. VIJF agenten van de Amerikaanse FBI hebben twee Russen onder wie moge- lijk Vasily Koeznetsov, de tweede man van de Russische geheime dienst, op iVu!5g g I133! Pari-te gezet. Hij it tijdelijk aan de Russische ambassade verbonden geweest. MARSEILLE (AFP) In het een- trum van Marseille is gisteren een auto van het vreemdelingenlegioen van 400.000 frank soldij beróofd. Van de vijf inzittenden van de militaire wa gen raakten een kapitein en een sol daat gewond door kogels uit een be stelwagen, die dwars over de straat was gaan staan. Vijf mannen maakten zich van het geld meester en namen de vlucht in een auto die in de buurt klaar stond. De overval duurde nog geen minuut. UTRECHT (KNP) Het nationaal comité van het studentenberaad van het pastoraal* concilie heeft een serie conclusies gepubliceerd, welke zyn voortgekomen uit de gespreksgroepen, waaraan ong- 1000 studenten van ver schillende universiteiten hebben deel genomen. Deze conclusies zullen 29 april wor den voorgel, gd en in stemming ge bracht op i slotvergadering in Am sterdam. Het studentenberaad, Stucon genaamd, was volkomen open, ook niet- katholieke studenten hebben eraan deelgenomen- In de thans gepubliceer de conclusies geven de studenten hun mening onder meer over kerkbesef en parochiestructuur, over gezag en vrij heid in de kerk, over oorlog en vrede, over huwelijk, seksualiteit en gemeng de huwelijk enz. In hun conclusies over de kenk drin gen de studenten krachtig aan op een kerkopvatting, waarin het institutio nele niet aan bod'komt. De studenten uit Utrecht vullen dit aan met de conclusie, dat de kerk geen machtsinstituut mag zijn. De kerk moet de evangelische Christus presenteren op straffe van betekenis- verlies voor de jongeren. De Nijmeegse studenten dringen aan op een democratische parochiestruc tuur, maar ook op experimentele pa rochies. De functie van de priester zien veel studenten in de liturgische bedie ning, in het stellen van het teken, in het profeet zijn. De studenten van Utrecht vinden, dat de celibaatsverplichting voor de pries ters moet worden afgeschaft- Niemand kan men verplichten om te trouwen, zo zeggen zy, maar men mag ook niemand verplichten niet te trouwen. De Nijmeegse studenten zijn van mening, dat de kerkelijke gezagsdra gers zich ervan bewust moeten zijn, dat de belangstelling van jonge men sen voor godsdienstige problemen niet een uiting is van belangstelling voor dogmatische kwesties en kerkelijke structuren die vinden zij onbe langrijk maar eerder een uitdruk king van belangstelling in algemeen- levensbeschouwelijke problemen. De Nijmeegse studenten ontwikkelen bovendien een reeks conclusies over gezag en vrijheid in de kerk en met name t-a.v. het dogma, dat zo zeg gen zij nooit absoluut en voor alle ttden geldend is. Een dogma is van belang voorzover het verwijst naar de beleving van de werkelijkheid. De Amsterdamse studenten kennen aan de kerk een belangrijke taak toe in de strijd tegen de oorlog, nl. om als met-politieke organisatie in eigen kring de onaanvaardbaarheid van de oorlog te verkondigen. De kerk kan in dezen niets opleggen. Het is aan de christenen zelf verdere stappen te on dernemen, b.v. door dienstweigering of kritische opstelling tegenover de de fensiebegroting. Tot rigoureuze uitspraken komen de studenten ook op het terrein van huwe lijk en seksualiteit. De Amsterdamse studenten achten het zinloos voor de kerk om algemene uitspraken te doen zoals b.v. over de pil. Maar de Utrechtse studenten stellen, dat de kerk moet aangeven welke waarden aanwezig dienen te zijn om de seksualiteit menselijk te beleven.De Groningse studenten maken de seksu aliteit los van de procreatie. Utrecht dringt aan op erkenning van het bur gerlijk huwelijk door de kerk, terwijl Nijmeegse studenten vinden, dat de kerk ook de scheiding moet billijken. Zeer veel aandacht besteden de stu denten aan 't onderwerp missie en ont- wikkeligshulp. Zij stellen, .dat ontwik kelingshulp de plicht is van elk wel varend land. De Nijmeegse studenten dringen er in dit verband op aan, dat de missionarissen erkend en dus ge steund worden als volwaardige ontwik kelingshelpers. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De gymna siasten hebben gistermiddag een punt gezet achter het schriftelijk gedeelte van hun eindexamen. Op dat moment kregen ze tevens t« horen welke vakken voor het mon deling examen uitgeloot zijn: voor alpha's Griekse poëzie en Latijnse poëzie, voor de Betha's scheikunde. De middag was voor gym nasium en hbs gereserveerd voor het Nederlandse opstel. Zoals gebruikelijk werd er een gevarieerd menu van ti tels voorgezet. De opstelti- tels voor hbs-a en b gaven zelfs een ruime keuzemoge. lijkheid binnen het kader van actuele gebeurtenissen. Zo zal het onderwerp „protesterende j'ongeren" bij velen de gebeurtenissen ie Amsterdam in het geheugen hebben teruggeroepen, terwijl „de politiek" ten aanzien van de jeugd zeer interessant is in het licht van de schoolverkiezin- gen onlangs. „Moeilijkheden in de mijn streek" kunnen in verband gebracht worden met de conjunctuur en inflatie, terwijl het onderwerp „godsdienstige problemen" aansluit bij de evolutie op het gebied van de godsdienst. Ook voor de niet begaafde schrijvers bestemd der halve de mogelijkheid tot een goed be toog te komen. De opsteltitels die de gymnasium- kandidaten voorgezet kregen, boden weinig gelegenheid tot eigen, creativi teit. De titels, merendeels vergezeld van een toelichting vroegen stuk voor stuk om een beschouwing. Tegen deze een zijdigheid kan een bezwaar rijzen, zij is niet onoverkomelijk, mits de opge geven titels dan maar enigszins binnen de ervaringssfeer van de eindexaminan- di liggen. Hier deed zich echter ons inziens het bezwaar gelden. Een zinnige beschouwing over onderwerpen als „kritiek op de kerk", „de strijd om het studieloon" en „het automatiserings proces (mogelijkheden en grenzen van de computer)" vereist ofwel een mate van gespecialiseerde kennis ofwel een rijpheid in oordeel, die men van mid delbare scholieren niet verwachten kan. Dergelijke titels kunnen gemakkelijk aanleiding geven tot slagen in de lucht en ongenuanceerde „eigen" meningen. Dit geldt ook in mindere mate voor de titels „de jacht op antiek" en „toene mende werkeloosheid". De overige ti tels lagen meer binnen het bereik. Bij voorbeeld „kleding als teken", „inter views zijn 'in"' en „excessen bij sport en spel", al leek het ook al weer be zwaarlijk dat juist bij deze laatste ti tel de toelichting veel gras voor de voeten van de kandidaten wegmaaide. Al met al een zonder twijfel geva rieerd aar.bod aansluitend bij het actu ele, maar tamelijk hoog gegrepen. En nu maar hopen dat de kandidaten zo verstandig zijn geweest zich niet te laten verleiden tot kwasi-intellectuele hoogstandjes, waarvan ze de spierpijn binnenkort zullen voeden. In de morgenuren, toen vele mms'ers zien al weer klassikaal aan bet voor bereiden waren op het mondeling exa men hadden hbs-b en gymnasium betha het examen hervat met stereometrie, dat geen al te hoge eisen aan de exami nandi stelde. De kandidaten hbs-a hielden zich bezig met het maken van een tweetal brieven over de bescherming van his torische monumenten in Frankrijk. Het was een vrij normale opgave, die geen al te hoge eisen aan de kan didaten stelde, al stonden er wel een aantal uitdrukkingen in waaraan d<e kennis van de grammatica en het idi oom getoetst kon worden. Bovendien zal het woordenboek wel veelvuldig geraadpleegd zyn vobr woor den als: slaapzak, bestek, leeftijdgenoot e.d. AI bij al een redelijke opgave. Voor het gymnasium betekende dit dan wel de laatste dag, maar de hbs-ers moeten nog even doorgaan. Zij krijgen echter vandaag en morgen gedwongen rust, omdat vanwege het joodse paas feest twee dagen niet geëxamineerd wordt. Daardoor maken de schriftelijke eindexamens dit jaar een nog al ver brokkelde indruk. KARLOVY VARY (AFP/Reuter) - De secretaris van de Tsjechische com monistische partij, Novotny, heeft gis teren de Intereuropese conferentie van communistische landen in Karlovy Vary (het vroegere Karlsbad) geopend. Aan de conferentie nemen 24 landen deel. Van de Oosteuropese landen zijn Yoego-Slavië, Roemenië en Albanië niet vertegenwoordigd. Uit West-Europa ont breken Nederland, IJsland en Noorwe gen. Zweden is door een waarnemer vertegenwoordigd. De 24 partijen hebben gisteren plech tig beloofd om vrijwilligers naar Viet nam te sturen, indien de Noordvietna- mese regering hierom zou verzoeken. In de afgelopen maanden hebben verschil lende landen reeds afzonderlijk toezeg gingen gedaan om vrijwilligers te stu ren, als Noord-Vietnam dat wenst. In zijn openingsrede veroordeelde No votny het Amerikaanse optreden in Vietnam. „Het Amerikaanse imperialis me, gebundeld in de NAVO, betekent ook een gevaar voor de vrede in Euro pa", verklaarde de Tsjechische partij leider. Ook de leider van de Franse communisten, Waldeck Rochet, heeft gisteren een rede gehouden. Daarvan zijn echter geen bijzonderheden bekend gemaakt. Novotny verklaarde verder, dat de CPN de uinodiging wegens onenigheid over de ideologie heeft afgewezen. BONN (DPA/AFD) President Johiv son van de V.S. heeft gisterochtend In gezelschap van zijn minister van buiten landse zaken Dean Rusk en de ambassa deur in Bonn McGhee een beleefdheids bezoek gebracht aan president Heinrich Lübke van West-Duitsland. Het Westduitse persbureau DPA heeft een anonieme brief ontvangen, waarin wordt gezegd dat president Johnson vandaag als massamoordenaar" zal worden terechtgesteld. Later in de ochtend heeft Johnson een bezoek gebracht aan kanselier Kiesin- ger. De belangstelling van het publiek was klein. Er was geen gejuich, maar er waren ook geen uitingen van anti-Ame rikaanse gevoelens. Het onderhoud tussen Johnson en Kie- singer duurde 80 minuten. Na afloop werd geen communiqué uitgegeven maar Brandt verklaarde tegenover een verslaggever dat Johnson eerst zijn con doléances aanbood voor het overlijden van Adenauer, waarna de woensdag aangesneden onderwerpen verder wer den besproken. Volgens welingelichte zegslieden is zonder enige twijfel het ontwerp-verdrag tegen de verdere ver spreiding van kernwapens ter sprake gekomen. Na afloop van het onderhoud bega ven Johnson en Rusk zich in een ge blindeerde auto, die speciaal voor John sons bezoek uit de Yerenigde^ Staten was gehaald, naar de ambtswoning van ambassadeur McGhee. Naar in Londen uit goede bron wordt vernomen, zal premier Wilson van En geland vandaag in Bonn een onderhoud hebben met president De Gaulle van Frankrijk. Zij wonen beiden de uitvaart van dr. Adenauer bij. Premier Wilson heeft om het gesprek verzocht via de Britse ambassade in Parijs. De ontmoeting heeft plaats in het paleis Schaumberg, na de lunch die daar wordt aangeboden door de West duitse president Lübke. V.l.n.r.: Dean Rusk, Lyndon Johnson, Kurt-Georg Kiesinger en Willy Brandt bijeen. De Amerikaanse president en de minister van buitenlandse zaken zijn naar de Bondsrepubliek overgekomen voor de begrafenis van dr. Konrad Ade nauer. (ADVERTENTIE) Drinkt u graag koffie? Maar reageert u slecht op coffeïne? 8D FF Slaapt u slecht als u 's avonds koffie hebt gedronken? Neem dan Koffie HAG! Pittig, rijk van aroma èncoffeïnevrij, eoffemtvrij dus veilig voor hart en zenuwen, maag, leveren ga!. Er is nu ook coffeïne - vrije HAG Oploskoffie. Handig om altijd in huis te hebben! met hart voor uw gezondheid ■■Ma

de Stem | 1967 | | pagina 7