„Matje" Gerrits .1 NEDERLAND WINT VAN DUITSLAND Bolman weer in bestuur KNZB Tulpenrallye Triomf voor Belgen in Hechtels Grand Prix In Ronde van Gelderland POST DUITS CRITERIUMKAMPIOEN Joel Robert bewijst macht SIJBRANDS NU DAMPROFESSIONAL Nederlandse B-dames verloren van België Sublieme vrije oefening van Margo Klees Schaken PREZIOSI WON BRUSSEL-VERVIERS Slijtageslag Uitlooppoging W..K. tafeltennis Zweden wonnen dubbelspel Matje Gerrits Uitslag Dammer stopt met studie Hockey Teleurstellend Nederland won korfbalinterland van België10-4 Philidor Leeuwarden Nederlands kampioen Rfndt wint op Nürburgring DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 24 APRIL 1967 POST KAMP LINTFORT (ANP) Peter Post is zondagmiddag in het Duitse Kamp Lintfort Duits criteriumkampioen geworden. De Amstelvener versloeg in de eindsprint van de bijna 100 km lange rit vijf andere renners met wie hij een ronde voorsprong had opgebouwd. Piet van dpr Lans eindigde als tweede. Voor Post werd een tijd van 2 uur 23 min. 55 sec. afgedrukt. De uitslag luidt: 1. Peter Post (Ned) 2.23,55 26 pnt.; 2. Piet v. d. Lans (Ned) z.t. 15 pnt.; 3. Streng (Did) z.t. 11 pnt.; 4. Wolf (Did) z.t. 11 pnt.; 5. Rudolph (Did) z.t. 5 pnt.; 6. Junkermann (Did) z.t. 1 pnt. KARSTENS (Van onze sportredactie) APELDOORN „Matje", Gerrits uit het Brabantse dorp Oploo kon het amper geloven, dat hij als grote out sider winnaar was geworden van de vijfde ronde van Gelderland, een ama- teurklassieker over 162 km. Het was voor hem een even grote verrassing als voor de honderden toeschouwers en medestrijders. Pas kort voor de finish te Apeldoorn had Gerrits voor de tweede maal aansluiting gekregen met de kopgroep. De grote favorieten voor de eindzege werden in de eind spurt echter onaangenaam verrast door de 23-jarige man uit Oploo. Rappe mannen als Harry Jansen, Henk Nieuwkamp, Gerrit Bongers, Cees Rentmeester, Peter Kissner, Ted Blom en Klaas Balk concentreerden zich enkele honderden meters van de finish aan de kop van de hoofdmacht reeds op een fel sprintduel. Uit bij na kansloze positie kwam Gerrits buitenom en passeerde de eindstreep gevolgd door Ted Blom en Sander Dou- ma. Deze overwinning betekende voor Gerrits de eerste belangrijke zege praal in zijn al vele jaren oude wie- lerloopbaan. Deze sprintzege vormde de afsluiting van een ware slijtaggeslag. Bij Breu- men (26 km) was het peloton reeds in vier brokken uiteengevallen. De zwakkere broeders moesten reeds kort na de neutralisatie afhaken. Het hoge tempo van tegen de 50 km was voor hen een te zware opgave. In Eerbeek bij een valpartij (49 km) raakten drie renners gewond. Joop Zoetemelk Jan Ennings werden met een sleutelbeen breuk overgebracht naar het zieken huis evenals Harry Kleyhuis, die een hersenschudding opliep. In Beekber gen (62 km) zagen wij een kopgroep van 14 man die bestond uit Jan Boo- den, Henny Schouten. Daan Holst, Piet de Wit, Jan Bols, Harry Jansen, Cor Rentmeester, Piet Kettenis, Sander Douma, Henk Nieuwkamp en René Pynen. Op weg naar Hoenderloo kreeg de tweede groep met onder meer Pe ter Kissner Mathieu Gerrits en Gaby Minneboo aansluiting met de koplo pers. Kort voor Otterloo (111 km) kwam ook de derde groep met on der meer Ted Blom, Henk Benjamins Cor Leunis en de Engelsman Webb weer bij de hoofdmacht, zodat er een kopgroep van 52 renners ontstond. Herhaalde uitlooppogingen van de bijzonder actieve Jan Boode, Hans Ek- kelboom, Daan Holst en Gaby Min neboo liepen echter steeds op niets uit. Zes kilometer voor de finish op een drie kilometer lang grintpad in de Soe- rense bossen bleek een ontsnapping van Fedor den Hertog beslissend. Hen ny Schouten sprong mee maar moest al na enkele honderden meters afhaken De kopgroep viel door de ontsnapping in tweeën. De fel jagende hoofdmacht zag kans den Hertog 800 meter voor de finish te achterhalen. Even daarna kreeg de tweede groep eveneens aan sluiting. Hoe Matje" Gerrits tenslot te de sprinters verraste vertelden we reeds in de aanhef. De uitslag luidt: 1. Matje Gerrits (Oploo) 162 km in 3 uur 41 min 46 sec.; 2. Ted Blom (Haarlem); 3. San- der Bouma (Grouw)4. Klaas Balk (Badhoevendorp)5. Bart Solaro (Den Bosch)6. Marcel Pennings (Nieuw Vennep); 7. Peter Kissner (St.-Jan- steen)8. Piet de Wit (Wormer)9. Henk Benjamins (Hollandsche Veld); 10. Jan Hesse (Arnhem). De uitslag van de wedstrijd Ensche de Munster luidt: 1. Dieter Liet- ner (W.-Dld.) 5 uur en 35 seconden, 2. Robert Legein (Bel.); 3. Anne Kos ter (Nld.); 4. Fred Niemeyer (Nld.); 5. Joergen Goletz (W.-Dld.); 6. Karl Schuetzenberg (W.-Dld.); 7. Wim Prin sen (Nld.); 8. Piet Tesselaar (Nld.); 9. Hans Bernrieder (W.-Dld.)10. An ton Bennewietz (Nld.) De uitslag van het ploegenklassement: 1. België 37 pnt.; 2. West-Duitsland 32 pnt.; 3. Nederland 23 pnt. STOCKHOLM Bijna op de dag af een jaar na het veroveren van de Europese titel in Londen wonnen de Zweden Hans AlserKjell Johansson voor eigen publiek ook het wereld kampioenschap door een zege met 12- 16 19-21 21-13 12-21 22-20 op de Rus sen Anatol Amelin en Stanislav Go- mozkov. De beide zeer goed op elkaar afgestemde Zweden brachten het pu bliek tot groot enthousiasme. Maar de ovaties na afloop golden evenzeer de Russen, die pas in de ver lenging van de vijfde set het hoofd hadden moeten buigen. Zij hadden in die beslissende game zelfs een flinke voorsprong gehad: 11-5 13-7 en 19-16. Toen de Russen nog slechts twee pun ten van de overwinning verwijderd waren, scoorde Johansson met schit terende forehands driemaal achtereen voordat Amelin een fout maakte, die hij vervolgens echter weer goed maakte 20-20. In de laatste fase had den de Skandinaviërs het geluk aan hun zijde. Fukazu, die door het spelen van drie dubbelspelen in de vooravond zeer vermoeid was geraakt en boven dien zeer zwaar belast was geweest in de strijd om de Corbillon-cup, ver loor ook de derde finale, waarin zij uitkwam. De nieuwe wereldkampioen Hasegawa zegevierde samen met Ya- manaka met 21-15 22-20 19-21 12-14 over Kimura-Fukazu. (Van onze motorsportmedewerker) HECHTEL De grote prijs van Bel gië motorcross 250 cc te Hechtel is een triomf geworden voor de Belgen. Met duizenden waren de crossfans naar het circuit gekomen om hun idolen naar de overwinning te juichen. Jef Teeu- wissen, samen met Robert namen na enkele ronden in de eerste manche de leiding, fel achtervolgd door Hallman en Petterson. De Rus Arbekov moest na een slechte start van de dertigste plaats terugkomen wat in dit gezel schap een praktisch onmogelijke op gaaf bleek. Toch eindigde hij nog als dertiende in deze manche. Teammana ger Nic Jansen gaf na drie ronden de op kop rijdende Teeuwissen teken even op Joël Robert te wachten, deze door te laten en de vloot Russen, Tsjechen en Zweden af te stoppen. Teeuwissen slaagde hierin volkomen en Robert won de eerste manche gevolgd door Teeu wissen, Hallman, Petterson en de reve latie van deze Grand Prix, de Fin Storm. In de tweede manche vertrok Hall man op kop, gevolgd door De Coster, de Rus Shinkarenko en Storm. Robert en Teeuwissen zaten in de achterhoede. Na drie ronden had de Fin de leiding, en deze voor iedereen onbekende knaap, maakte er een pracht demonstratie van. Teeuwissen had een geweldige remonte ingezet, samen met Robert. Na acht ronden zat de Limburger op de tweede plaats en Robert op de zesde. Teeu wissen. die zeker was van de over winning als hij deze plaats behield, kreeg twee ronden voor het einde een vastlopende motor en zakte terug maar de middenmoot. Toen sloeg Joël Robert toe en bewees dat hij momenteel de allersterkste is. Als een pijl vloog hij Storm en Hallman voorbij en won met deze tweede manche tevens zijn twee de Grand Prix van dit jaar. De totaaluitslag is als volgt: 1. Ro bert; 2. Hallman; 3. Storm; 4. Petter son; 5. De Coster; 6. Teeuwissen; 7. Shinkarenko. De stand voor het wereld kampioenschap na vier wledstrijden: 1. Robert, 24 punten; 2. Hallman, 20 p.; 3. Arbekiov 13 p.; 4. Petterson 11 p.; 5. Shinkarenko 8 p.; 6. Storm 4 p. (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM - De nationale da ui- kampioen Tonny Stfbrands heeft het be sluit genomen z(jn schoolstudie voortij dig te beëindigen, om zich geheel aan iyn sport te kunnen geven. De zeven den jarige Amsterdammer is al dag in dag uit bezet met uitnodigingen voor simultaan-wedstrijden. Bovendien gaat hii zich bijzonder intensief bezighouden met de voorbereidingen op het toernooi om het wereldkampioenschap, teneinde vooral de Russen zo goed mogelijk par tij te kunnen geven. Dit alles betekent dat Sijbrands officieel damprofessional is geworden. ANTWERPEN De zaterdagmiddag te Deurne gespeelde hockeywedstrijd tussen de b-damesploegen van België en Nederland is, ondanks een tech nische superioriteit en een veldmeer- derheid van de Nederlandse dames, geëindigd in een Belgische overwinning met 10. Het enige doelpunt viel in de twintigste minuut van de eerste helft en werd gescoord uit een uitval. Het was een aardige wedstrijd, waarin de Nederlandse dames echter faalden in de afwerking, zodra zij binnen de cir kels waren gekomen. Bovendien bleek de Belgische doelvrouwe volledig voor haar taak berekend. Na haar sublieme vrije oefening, een juweeltje van gratie en souplesse kon Margo Klees lachen. De kleine Beverwijkse was zaterdagavond in Ter- borg niet alleen de beste Nederland se turnster maar zij toonde tevens aan dat haar turnen van week tot week vooruit gaat. Twee weken geleden in Middelburg tijdens de finale van het Nederlands kampioenschap moest Margo nog Ria Rietveld en Jannie Vierstra voor laten gaan maar in de jaarlijkse wedstrijd tegen West-Duits land, die met gering verschil (179,85 tegen 179.10) doo,r Nederlond werd gewonnen, kon de Noordholiandse zich revancheren. Jammer genoeg was de revanche niet volledig omdat Ria Rietveld wegens een kniebles sure verstek moest laten gaan. Het pleit daarom voor de breedte van de Nederlandse top, dat het gemis van de 5-voudige kampioene niet van door slaggevende betekenis is geweest. West-Duitsland, dat in september tijdens wereldkampioenschappen in Dortmund nog ruim voor Nederland was geëindigd, had de kracht van de Nederlandse dames onderschat- Naast twee geroutineerde turnsters als Irmi Krauser en Helga Matschkur had men vier „teenagers" opgesteld, van wie alleen de 16-jarige Brigitte Doemski in de beste helft van het individuele klassement eindigde. Tekenend voor de grote homogeniteit van de Nederland se ploeg, die door de Roemeense trainster Livia Costa, kennelijk uit stekend op dit treffen was voorbereid, was het feit dat bij het paardspringen de evenwichtsbalk en de vrije oefe ning een ploegtotaal van 45.00 punten werd bereikt. Voor Livia Costa, die nu al haar krachten gaat wijden aan de voorbereiding van. Ria Rietveld, Jannie Vierstra en Margo Klees op de Euro pese turnkampioenschappen, was de strijd tegen West-Duitsland een pres- ügesiag. De Roemeense had namelijk vorig jaar in Dordmund West-Duitsland nog onder haar hoede. De Nederlandse formatie begon bij het paardspringen wat teleurstellend. Dit onderdeel, in het verleden altijd een van de sterkste nummers van Ne derland, leverde zelfs een kleine ach terstand op. Alleen Jannie Vierstra, die na een gedwongen afwezigheid van ruim een jaar, er steeds beter in komt, Grietje van Essen en Ans Heer schop kwamen tot een waardering van negen of hoger. Jannie Vierstra be naderde met 9.25 punten de donkere Irmi Krauser (9.35), die met ruime voorsprong als eerste in het individuele klassement eindigde, het dichtst- Mar go Klees verspeelde door een lage aanzweef voor haar handistandoverslag enkele kostbare tienden. Datzelfde gebeurde Jannie Vierstra op de brug met ongelijke leggers. De Friezin, die al niet zo zeker begonnen was, miste vlak voor het einde van haar oefening een ondersprong, waar door ze niet verder kwam dan 8.40 pnt. De beste Nederlandse op dit onderdeei was Grietje van Essen, die tegen West-Duitsland haar vijfentwintigste interland turnde. De Friezin werd voor dit feit na afloop van de wedstrijd benoemd tot lid van verdienste van het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond, Doorctet van de Duitse dames alleen Irmi Krauser (opnieuw 9,35) en de hautaine Helga Matschkur boven de negen kwamen, konden onze landgenoten de achterstand bij het paardspringen opgelopen, omzetten in een zeer kleine voorsprong, die op de evenwichtsbalk verder werd opge voerd. Op dit toestel gaven Jannie Vierstra en Margo Klees, die op de brug ongelijk met het pechduiveltje te kampen had gehad, toen zij bij een sprong over de hoge legger éven bleef haken, elkaar niets toe. Beiden hadden in hun oefening onder andere het las tige bruggetje achterwaarts verwerkt. Ans Heerschop, die het afgelopen jaiar opvallend naar voren kwam, had de pech diat de jury haar balk oefening nogal verschillend beoordeelde. Een Nederlands jurylid gaf 9.20 punten ter wijl het Duitse met 8.70 punten vol stond. Na aftrek van het hoogste en laagste cijfer kwam de Hilversumse op een gemiddelde van 9 05 punten De centrale trainingen van Llivie Costa bleken vooral bij de vrije oefe ningen hun vruchten te hebben afgt worpen. De presentatie, die juist o, dit onderdeel van zo'n groot belang is bleek aanmerkelijk verbeterd Het dui delijkste bewijs daarvan leverde Mar go Klees, die in haar voortreffelijk gebrachte oefening, souplesse, gratie en snelheid, op de uitstekende wijze combineerde en daarom terecht het ovationele applaus van het publiek mocht incasseren. ROTTERDAM (ANP) Nederland heeft zondagmiddag in Rotterdam de korfbalinterlandwedstrijd tegen België met 104 gewonnen. De ruststand was 42 in het voordeel van onze land genoten. De doelpunten werden ge scoord door: 5e minuut van Rhee 1—0, 7e van Rhee 20, 14e Noortje ten Wolde 30, 21ste van Zee 40, 30ste Jar.ine Fret 41, 43 ste Janine Fret 42, 46ste van Hemel 43, 51ste Ans van Veen 53, 62ste van Zee 63, 67ste Calluij 64, 69ste Ans van de Velde 74, 71ste Ans van de Velde 84, 75ste van Rhee 94, 85 ste van Rhee 104. DEN HAAG (ANP) Philidor Leeuwarden heeft zaterdag voor de eerste maal sinds haar oprichting in 1847 het Nederlands clubkampioenschap schaken behaald. De beslissende partij uit de wedstrijd tegen Philidor Leiden, die bij de voorlopige stand 5—4 werd afgebroken, eindigde zaterdag in re mise, waarmee de eindstand 5-1/2— 4-1/2 in het voordeel van de Leeuwar dense vereniging werd. De beslissende partij tussen Tilstra en Etmans telde 110 zetten. JAN DE SCHIPPER, Johan Hinne- man en Piet Oomen eindigden in een wielerwedstrijd te St. Joris ten Distel respectievelijk als 6e, 22ste en 24ste. Deze 108 kilomateir lange wedstrijd werd gewonnen in een tijd van 2 uur en 32 minuten. ADEN AU (AP) Op de natte Nürburgring heeft de Duitser Jochen Rindt in een Brabham-Cosworth de interoaifekKnale Eifel Race voor for mule 2 wagens gewonnen. Het was zijn derde zege dit seizoen. De vorige maand heeft hij te Sil- verstone en Snettertooi gewonnen. Rindt had van start tot finish in deze wedstrijd over 232.41 km 30 ron den de leiding. Zijn tijd was 1:35.45 (145.4 km/u). Oud. wereldkampioen Surtees in een Lola-BMW werd op 18 sec. tweede, gevolgd door de Belg Jacques Ickx in een Matra in 1:36.33. Ickx maakte de snelste- ronde 3:08.4 (148 km/u). De Westduitser Hubert Hahne in een BMW-Lola werd vierde. De wedstrijd tussen 21 race auto's trok 100.000 mensen. Het was de 30ste Eifel Race welke door de West- duitse automobielclub werd georga niseerd. Jnchpn Rinrit (ADVERTENTIE) Twee van de drie verkochte geisers xijn een FASTQ, met de unieke patent-knop voor heet icater in de keuken en veilig-warm water in de douche VERVIERS (ANP) De Italiaan Carmine Preziosi heeft zondag de wegwedstrijd BrusselVerviers gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint van de 192 km lange rit de Belgen Willy Monty en Victor van Schil, die in deze volgorde als tweede en derde finishten. Een andere Belg, Herman van Springel, legde op twintig sec. beslag op de vierde plaats. De bestgeplaatste Nederlander was Gerben Karstens, die de spurt van het peloton, dat 27 seconden achterstand had, won. De klasseringen van. de andere Nederlanders waren: 18. V. Vianen; 24. Schroder; 26. Van Espen; 28. Steevens; 28. v. d. Horst; 30. Haast; 31. Harings; 32. Schepers; 34. Van Middelkoop allen in dezelfde tijd als Karstens. RIETVELD VIERSTRA BOLMAN UTRECHT (ANP) Sieb Bolman, de leider van de Nederlandse afvaardigin gen naar de Europese zwemkampioen- schappen in Leipzig (1962) en de Olym pische Spelen in Tokio (1964) is na een afwezigheid van drie jaa«r weer terug in het bondsbestuur van de KNZB. We liswaar niet als voorzitter van de tech nische commissie, maar als vertegen woordiger van het Pedagogisch Recrea tief zwemmen, de moeizaam van de grond komende „tweede zuil" van de KNZB. Deze plaats leidt overigens als in de buitengewone algemene leden vergadering van het najaar de plannen van de reorganisatiecommissie worden ^goedgekeurd regelrecht naar het vice-voorzitterschap van de hond. Sieb Bolman (35) legde na Tokio al zijn zwembondfuncties nèer, toen bleek dat het bondsbestuur zich niet kon ver enigen met het meerjarenplan van de technische commissie (waarvan Bolman voorzitter was) de Australische coach Carlile mandaat te verlenen tot de Spelen van Mexico City. In de drie ja ren, die volgden maakte Bolman zich zeer verdienstelijk voor het verenigings- zwemmen en zorgde hij er onder meer voor dat het tijdschema van de Euro pese kampioenschappen in Utrecht tot op de minuut gehandhaafd bleef. Het werd allengs duidelijk dat de KNZB een man van zijn kaliber niet kon missen en toen mr. E. G. Koning, zich wegens vertrek naar het buitenland niet her kiesbaar stelde, kreeg Bolman een te lefoontje of hij niet naar het bondsbu- reau wilde komen. Er waren twee avon den voor nodig om de „gevoeligheden rond Tokio" weg te praten. Ieder be hield daarbij zijn eigen standpunt maar er werd een basis gelegd voor samen werking in de toekomst. Tijdens de algemene vergadering van zaterdag j.l. werd Bolman met vrijwel algemene stemmen gekozen tot com missaris. Bij heeft echter het uitdruk kelijke voorbehoud gemaakt in sport- technische zin zijn onafhankelijkheid te bewaren en zo zag men hem even voor zijn verkiezing het spreekgestoelte be klimmen om namens Zwemlust (waar van hij voorzitter is) te protesteren te gen de door het bondsbestuur voorge stelde wijzigingen in de waterpoio-com petitie. Als vertegenwoordiger van het pedagogiisch-recreatief zwemmen hoopt Bolman de schakel te kunnen leggen tussen de jeugd en de sportsector, het schoolzwemmen te bevorderen en het cursuswerk te coördineren. De contac ten met de vereniging „Topsport", waarvoor hij eenmaal als forumleider optrad, zal hij behouden. Bolmans comeback was wel de meest verrassende zaak tijdens de algemene vergadering van zaterdag in Utrecht. De aftredende bestuursleden werden herkozen, in de plaats van dr. W. L. Mosterd, diie zich op het laatste mo ment niet herkiesbaar had gesteld, de heer A. J. Hafkamp werd gekozen. De financiële gevolgen van heit werk van de reorganisatiecommissie die alleen mondeling een tussentijds rapport uit bracht werden middels de begroting reeds goedgekeurd, zodat de buitenge wone algemene ledenvergadering in het najaar zich alleen met detailpun ten zal bezighouden. De reorganisatie- commissie ls tot de conclusie gekomen dat de KNZB niet zozeer gereorgani seerd, dan wel georganiseerd moet war den en dat een eind moet komen aan de „onverantwoorde wijze waarop de mensen van het bondsbureau werden geëxploiteerd". In de begroting werden dan ook de financiële mogelijkheden ge schapen om het bondsbestuur met twee man uit te breiden. De verplaatsing van de waterpolo- competitie van de zomer- naar de win termaanden, waarvan srportfondsendi- recteur mr. Bierenbroodspot dertig jaar geleden reeds een enthousiast voorstan der was, zal met ingang van 1968 een feit worden wat betreft de hoofd- en eerste klasse. Door de bouw van over dekte baden negen in de afgelopen vijf jaar en elf momenteel in aanbouw zijn de mogelijkheden om in de win ter te spelen wat verruimd, als is de situatie nog lang niet zo, dat elke vere niging over een behoorlijke inrichting beschikt. De zomercompetitie heeft een nogal chaotisch karakter, omdat in die periode ook de Wedstrijden vallen van het Nederlands zevental en de vakantie periode de clubs vaak dwinigt tot het spelen van twee of meer wedstrijden in de week, zodat door het ongeregel de verloop zelfs insiders nauwelijks meer op de hoogte zijn van de standen. De voorstellen, die na toezeggingen van financiële steun aan de clubs, za terdag werden goedgekeurd door de al gemene ledenvergadering, behelzen een. competitie voor hoofd- en eerste klaöse in de periode van 1 januari t.m. 30 juni voor het èerst in 1968. Na de zo mercompetitie, die dit jaar voor het laatst plaatsvindt, worden de acht clubs van de huidige hoofdklasse en de zes tien van de eerste klasse, verdeeld over een hoofd- en een eerste klasse, die elk zal bestaan uit twaalf vereni gingen. De wedstrijden zullen steeds op zaterdag worden gespeeld, waarbij zal worden gestreefd om twee of drie ont moetingen in één zwembad te houden om de publieke belangstelling te ver groten. De eerste vier maanden wor den veertien wedstrijden gespeeld in de binnenbaden, waarbij dispensatie kan worden verleend als de afmetingen niet aan de officiële eisen (24 x 12 meter bij een diepte van 1,80 meter) voldoen. Het overige gedeelte van de competitie zal worden afgewerkt in de buitenbaden. Voor clubs, die in de winter buiten de plaats van vestiging moeten spelen (on der meer de Zaanse verenigingen Ne- reus en Neptunus, die tegenstemden) zullen de reiskosten worden vergoed. Het voorstel werd aangenomen met 1020 stemmen voor en 124 tegen bij 92 onthoudingen. (ADVERTENTIE) Kies een FAST0 geiser met de unieke patent-knop voor heet water in de keuken en veilig-warm water in de d uche Twee van de drie verkochte geisers zijn een FAST0 NOORDWIJK AAN ZEE (ANP) Onder het toeziend oog van de Noordwijkse jeugd, die op deze winderige bollenzondag slechts geïnteresseerd bleek in de techniek, is op het voorplein van hotel Huis ter Duin de technische keuring van de 19e internationale Tulpenrallye verricht. Nadat de mannen van Cees Rijshou- wer hun werk hadden gedaan, bleken er nog 108 gegadigden voor de sterrit van de RAC-west waarvoor maandagmorgen vroeg de stratvlag zal vallen. Van de 119 ingeschreven equipes trokken er zich negen terug. Twee teams meldden zich voorts niet voor de technische keuring. De controle op zich leverde geen gekomen behoren er 72 tot de categorie van de amateurs. Vorig jaar waren gekomen behoren er 72 tot de categorie van de amateurs. Vorig jaar waren er 116 deelnemers. Een vloot van sportwagens zal de karavaan maandag om kort na acht uur openen. Als eerste gaan de vuurrode Porsches van de Brit Vic Elford, die de zege in Monte Carlo juist miste, de Fransman Jean Pierre Hanrioud en 'de Pool Sobiesiawxzasada van start. Het Duitse merk behoort zowel bij de grand turis- mo's als bij de toerwagens tot de kanshebbers. Annécy in het Franse departement Haute Savoie is het rustpunt van de sterrit, dat dinsdagmorgen wordt bereikt In de avond keren de deelnemers naar Nederland terug, De eerste wagens worden donderdagmorgen terugverwacht aan de finish te Noordwijk aan Zee

de Stem | 1967 | | pagina 5