„DEEL HELE DELTA PLANOLOGISCH IN" TRICOT ROOIER gebreide kleding Groningse coaster „Nelly na aanvaring gezonken MI RAIFFEISENBANK Middelburg kampioen BELGISCH JACHT EVEN IN MOEILIJKHEDEN SAS VAN GENT MIDDELBURG VLISSINGEN PM i. vein Je Wall e BROMFIETSER VERONGELUKT Woesteling in Hulster Kamp BEMANNING VEILIG IN VLISSINGEN Sluiskilse dames han dbalkampioen Record-bezoek „Middelburg Middelpunt" SMIDJE OHOLEN grapillon Pleidooi te Yerseke op A.N. V-Reimerswaaldag Caravan gestolen Bejaarden op reis door Engeland DUITSER BEKENT AUTODIEFSTAL Duwvaart.. Sluis Terneuzen Gala-uitvoering in Wemeldinge dat gaat zo de hele dag door spaarbank en alle bankzaken Gewond EXAMENS HOOGWATER Vandaag Moraen Snel en de Knap Mutator lonp DAGBLAD DE STEM VAK MAAKDAG 24 APRIL 1967 H „Gezonde voeding" Burgemeester R. den Boer van Sas van Gent heeft zaterdagmiddag de tentoonstelling .Ge zonde voeding" in de r.-k. huishoud school St.-Jozef geopend. Deze opening werd o.m. bijgewoond door de wethou der van Sas van Gent, de deken van Terneuzen de dokter van Sas van Gent en leden van de stichting van huishoud scholen in de kanaalzone. In zijn ope ningswoord belichtte de burgemeester het tweeledige doel van deze tentoon stelling: ten eerste de huishoudschool van Sas van Gent door deze tentoonstel ling in de publiciteit te brengen en ten tweede een bepaald aspect bijzonder te belichten, n.l. de gezonde voeding van kinderen in deg roeiperiode en studie periode. Na de opening werd een film vertoond over dit onderwerp sn werden de aanwezigen door de lokalen rondge leid. Tot vanavond (maandag) is de ten toonstelling nog open. Industrieterrein Binnen afzienba re tijd zal Sas van Gent beginnen met het bouwrijp maken van het geprojec teerde industrieterrein ten noorden van de gemeente. Burgemeester en wethou ders stellen de raad voor, de uitgifte prijs van de gronden vast te stellen op 16 gulden per m2 voor niet opgehoogd en 20 voor opgehoogd terrein. Hoogbouw De Centrale Suiker maatschappij „Sas van Gent" heeft een verzoekschrift ingediend om vergun ning voor het bouwen van een snijsta- tion met elevatortoren en voor het ver anderen van een kalkovenstation in een diffusie-installatie, op het terrein van de fabriek. De bouwwerken zullen res pectievelijk 25.81 m en 24 m hoog wor den. De bouwverordening van de ge meente staat echter geen grotere hoogte dan 18 meter toe. B. en w. stellen voor, de fabriek hiervan ontheffing te ver lenen. Sint-Jansfeen Het aannemersbedrijf van de fa. Lu- casse te Kloosterzande dat in het plan-West bestratings- en riole ringswerken uitvoert, plaatste in de Pr. Hendrikstraat een caravan voor het schaften van haar personeel. Deze zo goed als nieuwe caravan is thans gesto len. Een uitgebreid poiitie-onderzoek in binnen- en buitenland leverde nog geen resultaat op. (Van onze correspondent) Zaterdagochtend zijn in alle vroegte vijfenveertig Middelburgse bejaarden met de bus naar Folkstone vertrokken vergezeld van de directeur van de ge meentelijke sociale dienst, de heer E. Meiers. Deze reis voor de bejaarden is mogelijk geworden door het uitwisse lingsprogramma Middelburg-Folkstone. Op het programma in Engeland staan onder meer een bezoek aan Londen, waar de bejaarden de parlementsgebou wen en de Tower zullen bezichtigen ter wijl ook een tochtje over de Theems op het programma staat. De bejaarden zullen zaterdag 29 april weer naar Middelburg terugkeren, waar ze met muziek van het muziekkorps van ONT>A zullen worden verwelkomd. Daarna is er een officiële ontvangst in het stadhuis. (Van onze correspondent) In de nacht van zaterdag op zondag merkte de heer J. uit de Wilhelmina- straat dat een onbekende bezig was zijn auto open te breken. J. waarschuwde de politie maar de onbekende rook on raad en verdween. De politie heelt de vermoedelijke aader toch te pakken ge kregen, de 32-jarige H. K. V. uit Dord- mund. Hij bekende een auto te hebben ontvreemd van de Boulevard, eigendom van de heer M. Deze auto is terugge vonden op een parkeerplaats op de Bou levard. H. K. V. had de auto weer weg gezet omdat hij door een mankement niet harder dan 25 km kon rijden. Hij was een paar dagen in Vlissingen en probeerde met een auto op een goed kope manier naar zijn woonplaats te rijden. DUIZENDEN vrije Zuidmolukkers zijn zaterdag in Den Haag bijeen geweest om de 17e verjaardag van het uitroe pen van de soevereine republiek Zuid- Molukken te herdenken. Er werden bij eenkomsten en een optocht gehouden. De politie had bij de Indonesische am bassade extra versterking geplaatst om eventuele moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. (Van onze verslaggeefster) YERSEKE „We stikken in de overlegorganen. Dat is goed om te overleggen. Wat er echter gedaan moet worden, wordt niet concreet gezegd. We kunnen best bij elkaar komen en liefdesver klaringen afsteken. Maar uitein delijk weten we niet waar we over moeten praten". Deze harte kreet werd zaterdag geslaakt door burgemeester drs. L. J. M. van de Laar van Bergen op Zoom in „Yerseke. Hij deed dat op 'n „Rei merswaaldag" van de afdelingen Noord-Brabant en Zeeland van het Algemeen Nederlands Ver bond. Wat de burgemeester zei was blijk baar toch niet ieder uit het hart ge grepen. Gevraagd werd namelijk waar om er naast de Riinmondraad ook niet een Delta-raad kan worden opgericht. Wat de burgemeester van Bergen op Zoom wil, is een internationaal plano- lochisch traktaat. „Want", aldus de bur gemeester, ..behalve samenwerking be staat er ook concurrentiestrijd. Nu is het zo, dat iedereen van alles een beetje wil. Maar alles met zijn allen hebben we niets. Wat we nodig heb ben is een planologische indeling van het hele Deltagebied" „Een uitstekend idee", vond oud-mi nister mr. G. van den Daele, senator en schepen van de Haven van Gent, die zijn visie gaf op de veelbesproken samenwerking tussen Nederland en België. Een planologisch traktaat acht hij echter in de eerste jaren niet te realiseren. „Het is niet het overleg gen", meende hij, ,.Het is alleen oppas sen dat de kaas niet van je brood wordt gegeten". Schepen Van den Daele kreeg tijdens de middagbijeenkomst in „De Haven" te Yerseke volop de gelegenheid om „te herinneren aan enkele feiten", zo als hij zijn inleiding aankondigde. Wij zijn zeer geïnteresseerd waar de brug, de tunnel of de brug-tunnel over de Westerschelde zal komen. De wens van de stad Gent op dit ogenblik is dat de verbinding zo oostelijk mogelijk van Terneuzen komt. „Volgens de heer Van den Daele zou dat de gunstigste situatie voor de nijverheidsgebieden in de om trek zijn. „Ik zeg dat maar, opdat er misschien rekening mee gehouden kan worden. „Wat betreft het punt samen werking merkte hij op: „De naam Mid delburg zal ons nog lang na klinken. Het congres daar heeft heel wat water doen opspatten. Maar de gang van za ken heeft een heilzame jïivloed gehad. Er is niets op tegen dat de Nederland se havenautoriteiten willen confereren. Wij doen hetzelfde. Tussen de vier ha vens Antwerpen, Brugge Gent en Os- tende is nu een veel betere samenwer king tot stand gekomen. Er hebben reeds zeer vruchtbare besprekingen plaats gehad". Als laatste punt roerde hij de evolu tie van de scheepvaart aan. Volgens hem is de mogelijkheid om bijvoorbeeld een plaats uit te zoeken, waar de reu zen-schepen kunnen binnenkomen en waar de overladingen plaats kunnen vinden, onvoldoende bekeken. Hy meende dat de duwvaart een gro. te toekomst tegemoet gaat. „In Neder land kan men met de duwvaart echter niet weg, zolang het kanaal Hansweert Wemeldinge niet is aangepast. Doet Nederland hier iets aan ,dan willen we een nieuw kanaal by Waarde. We laten aan Nederland over wat het beste is. Het is ons om het even, als het maar niet te lang gaat duren voor een be slissing wordt genomen. In ieder ge val kunnen we niet wachten tot 1978, wanneer de Oosterschelde is afgeslo ten". Verder bracht schepen Van den Daele naar voren, dat er wat betreft de ver binding van Antwerpen met de zee stemmen zijn opgegaan om. in plaats van een toegang bij Bath, een andere weg te zoeken in de vorm van een ka naal rechtstreeks naar de zee. „Onder ons gezegd", merkte hij op, „als dat plan zou zijn verwezenlijkt, waren we los van alle Nederlandse bemoeienissen. Maar het is geen realistisch plan. Het zou betekenen dat er bij Zeebrugge een 12 km lange vaargeul gegraven zou moeten worden onl grote zeeschepen te kunnen ontvangen". Hij vond dat er verder gezien moest worden en kwam weer terug op de Benelux, die er volgens hem toch ook niet voor niets is. Spijtig vond hij het dat de nieuwe sluis van Terneuzen nog niet klaar is of al weer is verouderd. Volgens zijn berekeningen kunnen grote ertsschepen van 80.000 ton straks Sidmar niet be reiken. „Nederland mag van Gent de vraag wel verwachten of er een twee de sluis kan worden gebouwd, voor schepen van 100.000 ton", bereidde hij zijn buren alvast voor. De heer Van den Daele besloot zijn inleiding van de uitroep: „Het verleden leeft in ons, het heden hoopt op ons en de toekomst straalt voor ons", het geen de voorzitter van de A.N.B., dr. A. v. d. Poel, deed opmerken: „Als beide landen niet financieel aan de grond zaten (ADVERTENTIE) HULST GENTSE STRAAT (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de nacht van zaterdag op zondag om half twee is op de Noordweg te Middelburg een do delijk ongeluk gebeurd. De bromfietser A. de W. uit S. reed op een geparkeerde vrachtauto die waarschijnlijk onvol doende was verlicht. De heer A. de W. overleed enige tijd later aan zijn ver wondingen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het woonwagenkamp ih Hulst werd zaterdagavond rond half elf opgeschrikt' door glasgerinkel ên wóest geschreeuw. Een van de bewoners, dé 33-jarige M. de B., was dronken het kamp binnengekomen. Bij zijn broer R. de B. sloeg hij de ruiten van diens wa gen met zijn vuist enaan scherven, on derwijl bedreigingen roepend. De broer haalde zo vlug mogelijk de politie erbij, die met twee man in een personenauto naar 't kamp reed, maar tevergeefs pro beerde de woesteling in de auto te krijgen. Er waren zelfs drie man nodig om De B. in de inmiddels gearriveerde surveillancewagen te sjouwen. De man had zijn handen ernstig gewond. In het Hulster politiebureau, waar hij werd op gesloten, werd hij door de dokter be handeld. Intussen was de rust op het kamp, waar op dat moment' 27 wagens stonden, weergekeerd. Hoewel zo goed als alle bewoners op het geschreeuw waren afgekomen, hielden zij zich vol ledig afzijdig van de ruzie tussen de twee broers, die overigens al sedert ve le jaren onafgebroken op het kamp een standplaats hebben. (Van onze correspondent) WEMELDINGE Met een gal*-vlt- voerlng, welke door de gymnastiekver eniging W.I.K. nlt Wemeldinge in het Dorpshuis werd georganiseerd en waar aan 11 kringverenigingen en de dames- en herentralningsteams deelnamen, heeft de Zeeuws-Brabantse Turnkring zich voor een tot de laatete plaats be zette zaal gepresenteerd. Onder de talrijke aanwezigen bevon den zich de burgemeester van Wemel dinge, de heer C. N. 7. Sas, en wethou der A. Schouwenaars. De deelnemende verenigingen lieten de aanwezigen een grote verscheidenheid aan oefeningen zien. Hierbij maakten vooral de dames van UDI uit Bergen op Zoom een bij zonder goede beurt met een fraai uit gevoerde vlagoefening. Bijzonder goed was ook het specta culaire matspringen van de heren van Prins Hendrik uit Breda en het optre den van de jongensgroep van VZOS uit Yerseke, die veel succes oogstten met tramplinpaardspringen. (ADVERTENTIE) de huisbel, wég uw rus?, wéér èen-man-met-een-kwitantie. wéér wisselen, toch hoeft dat niet. open een rekcniitg bij once bank. betaal alles per bankgiro, het geeft u rust! Kantoren te: Axel - Biervliet - Boschkapelle - Breskens - Clinge - Graauw - Heikant - Hengstdijk - Hoofdplaat - Hulst - Kloosterzande - Koewacht - Lamswaarde - Ossenisse - Overslag - St. Jansteen - Stoppeldijk - Terneuzen - Zuiddorpe. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Er was geen tijd meer om een reddingsboot te strijken We hebben ons met de dinky moeten redden." Kapitein P. A. Galenkamp beantwoordde vragen, nadat hij en zijn bemanning door een van de Vlis- singse loodsboten van de Zweedse erts- tanker „Mertainen" aan wal was ge bracht, kalm zijn woorden uiterst voor zichtig kiezend. Over het „hoe" en „waarom" van de aanvaring, waarbij zondagochtend rond tien minuten voor half vijf op ongeveer 12 mijl van het lichtschip Goeree z\jn schip, de Gro ningse kustvaarder „Nelly", in de grond werd geboord, liet hij zich niet uit. Kapitein Galenkamp had rond mid dernacht de wacht overgegeven aan zijn stuurman, de heer P. H. Wielinga. ,,Ik ben toen gaan slapen," zei hij gis termiddag. ,,Op 't ogenblik van de aan varing werd ik nogal ruw wakker ge schud- Nadat ik aan dek de koppen had geteld is de dinky overboord ge zet. In tien minuten was de „Nelly" verdwenen." heid. Het was omstreeks half vijf nog wel donker, maar de zee was bijzonder kalm en er was goed zicht. De „Nelly", eigendom van de Gro ningse rederij „Gnrno", was van Rot terdam onderweg naar het Engelse Par om daar een lading Chinese klei op te halen. De „Mertainen" (ruim (ruim 24-000 ton) liep bij de aanvaring nauwelijks schade op en kon de reis naar Antwerpen normaal voortzetten. Op de rede van Vlissingen werd de be manning van de „Nelly" door een loodsboot van boord gehaald. Drie schepelingen van de „Nelly' liepen lichte verwondingen op .kapitein Galenkamp verwondde zijn voet, stuur man Wielinga kreeg een gat in zijn hoofd en een van de matrozen klaag de over pijn in een van zijn handen. Zij werden na aankomst in Vlissingen in het St.-Josephziekenhuis verzorgd. Op de foto: Kapitein P- A- Galen kamp en zijn schepelingen vertellen voor de t.v. over de aanvaring. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG Het kampioenself tal van Middelburg arriveerde gister avond om ongeveer half acht bij het station in Middelburg. Een grote groep supporters stond het gezelschap daar op te wachten. Met een Middelburgs mu ziekkorps maakte het elftal een rond gang door de stad. Na afloop van de rondgang gingen de spelers en bestuur naar het City-thea ter, waar een feestavond werd gehou den. „Het kampioenschap van Middel burg kwam voor ons ook een beetje als een verrassing", zei burgemeester mr. J. Drijber toen hij de Middelburgse club feliciteerde. „Ik heb de competitie met angst en beven tegemoet gezien". Hij bood de in feeststemming verkerende voetbalvereniging een, vaste plant aan. „Als we het van tevoren hadden gewe ten hadden we jullie een blijvende her innering aangeboden". Piet Lindenberg en de veelbelovende jonge midvoor Vos hadden .„dit resultaat ook niet verwacht. Beiden hadden op een beslissingswed strijd gerekend. „Ik heb het de laatste tien minuten wel een beetje te kwaad gehad," verklaarde Piet Lindenberg. Vice-voorzitter K. Houtepen was bij zonder verheugd de burgemeester en vertegenwoordigers van de gemeente in hun midden te hebben. Hij sprak de hoop uit i.v.m. het 750-jarig bestaan van de stad Middelburg het gemeentebestuur dit jaar weer het' landskampioenschap aan te bieden. Ook de voorzitter van Middelburg kwam, ondanks zijn ziekte, nog even van de feeststemming proe ven. De heer Siemons verklaarde dat hij zich, na dit geweldige resultaat weer beter voelde. Op de foto boven het kampioenselftal van Middelburg. Achterste hij: K. Groe- newegen, J. But, A. Schoenmakers (aan voerder), D. van Westen, W. Groenewe- gén, A. Delmotte en trainer Piet Linden berg. Voorste rijo B. Pentury, W. de Vos, T. Hendrikse, W. Lievense en re serve H. Wijs. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Zondagmiddag is een Belgisch motorjacht in moeilijkhe den geraakt. De heer W. Bal uit Ant werpen, die pas het jacht gekocht had, ging met laagwater om 11 uur de Wes terschelde op vanuit de haven van de Zimmermanpolder, doch toen hij on geveer 2 km in zee was begaf de motor het. Zijn vrouw die in een auto aan de wal zat, bemerkte dat het jacht maar steeds verder afdreef. Zij riep hulp in van de politie, die direct de sleepboot Cobi M waarschuwde, die het jacht in volle zee oppikte én veilig in de haven van de Zimmermanpolder bracht. (Van onze sportcorrespondent) SLUISKIL De dames van h.v. Sluis kil hebben het handbalkampioenschap gewonnen in de tweede klas. In een sportieve wedstryd versloegen zy de dames van Walcheren met 37. De rust stand was 25. De wedstryd werd ge speeld in Vlissingen. Zij eindigden in de competitie met twee punten voorsprong op dames van Walcheren. De supporters van Walche ren hadden het' kampioenschap van him club al voor zeker gehouden, er waren al bloemen en cadeaus voor hun favo rieten. Spontaan werd alles aan de win nende Sluiskilse dames aangeboden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Zeeuwse jaar? beurs „Middelburg Middelpunt" heeft zaterdag een topbezoek te verwerken gehad. Ruim 4000 mensen zijn die laat- ste dag de loketten gepasseerd. In to taal hebben 12.000 mensen een bezoek aan de beurs gebracht. Zeer veel be langstelling trok de stand van de melk. man, waar vermoeide bezoekers een hapje kaas of een melkcocktail konden nuttigen. De landmacht was voortdu rend bezig de Zeeuwen op reactiever mogen en rijvaardigheid te testen, De smaakvol aangeklede vijver, die door verschillende spots sprookjesachtig werd verlicht, vormde een aantrekkelijk mid- i delpunt van de grote tent. De organi-1 sators en standhouders toonden zich zeer tevreden. Volgens de organisatie zijn er al vele verzoeken binnengeko men voor een plaats op de beurs voor volgend jaar die nog grootser zal wor den opgezet. Gedacht wordt aan de mo. gelijkheid ook de Zeeuwse Horecabera onder te brengen in deze Zeeuwse jaar. beurs. NIJMEGEN Katholieke unlver» I teit, kandidaats rechten: J. R, Hermsen uit Vlissingen. ROTTERDAM Ned. economic 1 hogeschool, doctoraal economische I tenschappen: H- J. ter Bals, uit flfö delburg. Morgen, dinsdag 25 april: Hansweert: 3.23 en 15.43 uur. Terneuzen: 2.45 en 15.05 uur. Vlissingen: 2.-13 en 14.32 uur. Wemeldinge: 4.01 en 16.30 uur. middelburg Zeeuws Museum 1418 uur Expo® Haagse kunstenaarsgroep Fugare. Rijksarchief 9.30—12.30 en 13.30—11* De Godshuizen van Middelburg Miniatuur Walcheren: Geopend va 918 uur. City 20 uur Brandt Parijs? 14 laar Stadhuis 14 uur Raadsvergadering goes Grand 20 uur Wie is er hang vw Virginia Woolf 18 jaar hulst Bioscoopgebouw 20 uur Avontuur in Soho 18 Jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Ik, vrouw 18 Jaar MIDDELBURG Zeeuws Museum 14-18 uur Haagse kunstenaarsgroep Fugare Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 UI» De godshuizen van Middelburg Miniatuur Walcheren geopend van uur City 20 uur Brandt Parijs?, 14 J- ...i Electro 19.30 uur Lieve, lieve Jorni, u)| GOES Grand 20 uur Wie is er bang voor ginia Woolf?, 18 j. Vii'l TERNEUZEN Luxor 20 uur Ik, een vrouw, 18 J. OOSTBURG ,W!, Ledel 20 uur Hoe steel ik een W" alle leeft. KOEWACHT A. de Schepper 14 uur Schieting 'V bejaarden. De „Mertainen", die de 477 brt- me tende kustvaarder had overvaren, keerde na het ongeluk snel om en nam de acht drenkelingen van wie ove rigens er slechts één zijn sprong in de dinky met een nat pak moest be kopen aan boord- De ramp voltrok zich zo snel, dat geen van de acht schepelingen kans zag ook maar iets van zijn persoonlijke bezittingen te red den. Aan boord van de „Mertainen" werden ze in geleende kleren gestoken, die in Vlissingen weer werden vervan gen doo-r gloednieuwe kostuums. Omtrent de oorzaak van de aanva ring bestaat nog geen enkele zeker- 1124Doctor Polnyck had Plimmp's sluwe opzetje tenslotte dus tóch doorzien. „Dat ik daar niet eerder aan gedacht heb", raasde hij. „Plimmp schoof Ver holen in de plaats van NogrottrEn Verholen liet Sjeems Pond ontsnappenEn Verholen plaatste een tijdbom en liet mijn onderzeeër ontploffenEn Verholen heeft de KNAP-mutator in zijn bezit Verholen, Verholen, altijd maar weer die VERHO LEN Bah, wat een gemene verraders heb je toch in de wereldIk moet dadelijk ingrijpenWoest greep hij de telefoon en spinnijdig draaide hij een BREDA. I\a title heeft Middelbi het kampioenschap kampioenen woiiil overigens door dit didaat voor de titel, hier een ere.zaak delburg een voorsj, kampioenschap. In gevallen. Het kamp Boxtel gaan het vols ge-clubs beproeven. Het is Concordia SV moveerde. BOXTEL—MIDDELMUG: —Middelburg heerste een •temming. Het kleinste ged 2500 toeschouwers, Zeeuwe in opperbeste stemming, ploeg behalve naar een winning, ook naar het ka groeide, terwijl bij Boxtel m ken van de minuten de degr en meer naby kwam. Toch had de thuisclub groot overwicht, maar benu sen niet. Middelburg kwam uur op winst toen Pentur pass door het midden De stelde te scoren: 01. Vijf ter prijkte er al een 02 st scorebord, toen Pentury, ui van Lievense doelman Ka nieuw dwong de bal uit de halen. Toch kwam Boxtel n goed terug, maar door non mat spel niet verder dan van Van der Heijden: 12. Middelburgspelers op de sch de supporters gingen, toog door deze nederlaag moet totaal verslagen naar de kl VLISSINGEN—TSC: De B hebben hun sportieve plicht gedaan en Vlissingen dusdai gegeven dat de halve winst terhout verhuisde, waardoor burg het kampioenschap kon ren. Reeds direct na de afl scheen Van Strien voor het 1 doel en aangezien doelman B< al te beste vorm bleek, leverdt het eerste scoringskansje op, TSC'er stond in een te scher waardoor de bal in het zijnet v Het werkte er overigens allen mee de hoognodige rust in de se ploeg te brengen en verder schot van Kees Stroo, dat v ging, kwam de thuisclub in periode niet. Geleidelijk aan Vlissingen wat tot rust en to makers bovendien in de TS hoede erbarmelijk blunderde Moens dit laconiek af (10) bal in het doel te prikken. T zich echter nog geenszins gew willen geven en toen Bos zeer uitliep kon de handige Van Str: fout kundig en beheerst met di maker afstraffen (11). Vlissingen was kennelijk wa primeerd en na een periode v< overwicht waren de laatste voor de rust geheel voor de be- Na de rust bleek Vlissingen, vorderen van de tijd en het u van succes, steeds geforceerder spelen. Men gunde zich nauwe tijd tot serieuze opbouw en aan werking kwam men dan ook geheel niet toe. Geheel TSC st verdedigen en alleen Stadhouder nog wat onrust zaaien in de Vli defensie. Bij het laatste fluitsj van de prima leidende scheids: Smorenberg was Vlissingen eei kostbaar punt en daarmee de kwijt. DESK—VEERSE BOYS. De on 2000 belangstellenden hebben gelegenheid gehad zich tijdens de: moeting op te winden. Het wai het algemeen een saaie en bij menten zelfs vervelende vertonin ene puntje dat de thuisclub nodi om zich definitief veilig ,te stel' er ten slotte uitgekomen, en daa het uiteindelijk om begonnen, wanneer de gasten, die diverse L me voetballers in hun gelederer ben niet zo ontzettend nonchalar de kansen omgesprongen hadden waren de beide punten onget\ naar Raamsdonksveer verhuisd DESK-formatie vertoonde bij i een schromelijk gebrek aan t waardoor de voorhoede telkens men werd afgedekt door de defensie, die dan ook vrijwel ni met problemen werd geconfronte Door een dekkingsfout in de D defensie kreeg Veerse Boys reeds 7e minuut gelegenheid om de lei te nemen door Zijlmans, die van d by keihard inschoot. Nadat de zichtige aanvalsacties van de thui< steeds weer op de Veerse defensie ren vastgelopen, kreeg Dekkers plotseling gelegenheid voor de ge maker te zorgen toen hij volkomen voor doelman Schipperen verscheer plaats van beheerst deze kans te nutten. schoot hij onbesuisd tegen Veerse doelman op. De DESK-defe maakte intussen de nodige dekkii fouten, echter zonder nadelige gevol Kort voor de rust, toen Dekkers goede kans kreeg, maakte een der ten hands in het beruchte gebied, ei Laros knalde de strafschop oerhard gen het Veerse net: 1—1. In de twe helft kreeg Veerse Boys enkele uit kende kansen maar men maakte h van geen gebruik. De DESK-voorho kreeg vrijwel geen gelegenheid Boys-defensie te verontrusten. Al]. Laros stelde doelman Schipperen t een onverwacht schot op de proef, m voor de rest was er voor hem g werk aan de winkel. (ADVERTENTIES) Druivensap drinken - veilig rijden alcoholvrii druivensap nummer. „Met Polnyck", zei hij verbeten. „Versier onmiddellijk een pantserwagen. KilleRij daarmee naar Ganzengas 7 en neem Pjotr gevangen. Pak de KNAP-mutator en de werktekeningen en breng het hele zootje onmiddellijk hier!" „Wat is er dan. gebeurd vroeg de Kille, die aan Polnyck's toon wel hoorde, dat het ditmaal bitterder ernst was dan ooit. „Doe wat je gezegd wordt, ezel brulde Polnyck. „Pjotr is Pjotr niet! Hij is Verholen! Snap je het nou Dat is weer werk van die duivelse PlimmpEn denk eraan. Kille: binnen een uur ben je met het hele zwikkie hier! Zo niet dan..." „Ja, ik wéét het...", zuchtte gaat de kop er af..." Dat leek de Kille l> i besloop Hij liet een zware P»ntser®a^j vS «jH voerde» niet te falen, rukken en daverde daarmee door Boecograd, op weg naar Ganzengas weg daarbij langs het Centraal Station misschien toeval. En dat daar juist een toeriste speurend stond rond te kijken blJ brapad, was misschien nóg toevallig61"- j]#'] pantserwagen met Kille Klansky ontgw1 daarby niet. Vraagt folders bij de importeur:^/^

de Stem | 1967 | | pagina 2