175.- 298.- >NIE Nog steeds honderden arrestaties Winst neo-nazfs niet alarmerend RUSSEN WEER ES RACE NAAR DE MAAN iLxZTFTl -I i i i i i i i i i l l l I I I I I I Geladen Griekse meerderheid tegen coup STRAFFE CENSUUR I I I I f Johnson in Bonn gearriveerd De Gaulle verbiedt anti-V.S.- tribunaal C.H.U.-jongeren willen VERZET HEEFT SUCCES Nog meer Anderlecht in Oranje-XI KONINGIN 58 CD.U.-leiders leggen functies neer Westduitse vliegers in Ithodesische luchtmacht 28 ROYAL Tft op: HUIS ergen op zoom achines NG! IE rr DAGBLAD VOOR ZEELAND CENSUUR t m Opklaringen DECREET ONTVOERD schaduwkabinet Ongeregeldheden in Amsterdam: drie arrestaties Kessler kiest Bergholts Vandaag nieuwe lancering? GERUCHTEN DE MAAN Alle Belgen genummerd room boterkoekjes 107e JAARGANG Ne. 25403 derlijke kwaliteit, tén stuks ÏIAALZAAK HULST toor, praktijkruimte e.d. p overleg. DNINGKRANT Goederen, Hypotheken jyerlaan 16 p ZOOM 0) 32 66 k te maken, af te gebouwde verlich- NAAIMACHINES met 2 naalden wer- anden en ingebouw- le knop en u bepaalt nachine automatisch ogelijkheden. 0ok en en naden afwer- aande spoelbaan en 01600-39154 a Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: Dr. W. A. J. AA. Harkx Hoofdredacteur: L. Leijendekker Redactieraad: J. AA. A. C. v. Dongen C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. AA. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen) Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en "Vaderland Al Ma* MAANDAG 24 APRIL 1»67 Abonnementsprijs: f 12,00 per kwar. taal, excl. f 0,50 incasso, f 15,50 per post. excl. f 0,50 incasso, f 4,00 per maand; f 0,93 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage f 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Potgieterstraat 3, telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 - telefoon 2893). BURGEROORLOG DREIGT (Van onze speciale verslaggever) ATHENE. Een sfeer van verzet, van opstand, hangt in de lucht in de Griekse hoofdstad. Er is slechts weinig voor nodig om het kruitvat te doen ontploffen. Er wordt van een revolutie, een burgeroorlog gesproken. In ieder geval is duidelijk dal het bij het toerisme zo in trek zijnde land in de ernstigste crisisperiode verkeert sinds de nog altijd nawerkende broe derstrijd van vlak na de tweede wereldoorlog. Ook gisteren vonden nog tal van arrestaties plaats. (Vain owze speciale verslaggever) ATHENE De Nederlandse cameraman Pirn Korver is gisteren bij het filmen van de militaire bedrijvigheid voor het Griekse parlementsgebouw in grote moeilijkheden geraakt. Hy werd met een stengun in de rug door drie mili tairen gearresteerd en pas weer vrijge laten nadat een officier zijn opnamen vernietigd had. Pim Korver: „Ik filmde op de achterbank van- een auto, die we hadden gehuurd. Nico Heizenberg van de N.C.R.V.-tele- visierubriek „Attentie" zat achter het stuur. Toen ik een pantserwagen met een zich daarop bevindende soldaat achter een stengun had opgenomen was Leiden in last. Een politieman floot ons terug, maar we reden door. Drie soldaten renden ons toen achterma en wisten ons bij een stoplicht in te lualen. Ze wilden m'n camera hebben, maar ik wenste daar zo maar geen afstand van te doen. Met de loop van een stengun in mijn rug ben ik toen uit de auto gesleurd en naar het terrein van het parlementsgebouw overgebracht' „Daar begon het gezeur opnieuw. Ik hield mijn camera vast in de armen geklemd en bleef wel een kwartier lang tever geefs om een officier vragen. Eindelijk werd deze er bij gehaald. De man be sliste dat ik mijn apparatuur mocht be houden, maar dat mijn film vernietigd moest worden. De in Griekenland ingestelde censuur is de zwaarste die ik ooit in een dictatuur- staat heb meegemaakt. Men moet de meest kronkelige wegen bewandelen om haar te omzeilen. Bijna alle apparatuur die door toegesnelde televisieploegen is meegenomen, moest op heit vliegveld van Athene worden achtergelaten. Dit gold niet alleen de N.C.R.V. en de A.V.R.O. maar ook de Amerikaanse N.B.C. en C.B.C., de Deense televisie, etc. Op straffe van uitwijzing is de journa listen officieel te kennen gegeven dat zij hun artikelen, telegrammen en band opnamen eerst aan „de bevoegde auto riteit" moeten overleggen. Wie deze zijn weet overigens niemand". Ogenschijnlijk was Athene gisteren net zo rustig als in minder woelige dagen. De restaurants en terrasjes wa ren, voor de tijd van het jaar althans, vol. Het verkeer in de binnenstad was weer even druk en lawaaierig. Op de grote boulevard, die het vliegveld ver bindt met het. hart van de Griekse hoofdstad, het Syntagmatos plein, fla neerden verliefde paartjes. Anders dan vrijdag, toen een uit gaansverbod gold en toen samenscholin gen van meer dan vijf personen verbo den waren, ziet men weinig militairen in de straten. Slechts op strategische punten als bij het parlement en de ko ninklijke residentie staan zware pant serwagens van een verouderd type op gesteld. Gisteren stegen er voor het eerst in twee dagen straaljagers op van de Griekse luchtmacht. Ze raasden zowel 's avonds als 's middags laag over het centrum van Athene, kennelijk om de bevolking te intimideren. Ook klonken er in de vroege morgenuren enkele ge weerschoten, die officieel althans door niemand konden worden thuisgebracht. Deze foto van de koningin is ge maakt door Max Koot ter gelegen heid van haar 58ste verjaardag, welke omdat 30 april dit jaar op een zon dag valt maandag 1 mei zal wor den gevierd. De weersverwachting, meegedeeld door het KNMf, geldig tot van avond: Flinke opklaringen en overal droog. Zwakke tot matige wind uit het noordoosten. Iets hogere tem peraturen dan gisteren. In de vroege ochtend kans op nacht vorst. Vandaag zon onder 19.51, maan on der 5.27 uur. Morgen zon op 5.24, maan op 21.47 uur. De Griekse burgers, die altijd zo hef tig over de landspolitiek konden discus siëren, hebben een totale metamorfose ondergaan. Tegenover buitenstaanders zwijgen ze als het graf. Omdat het nieuwe militaire regime, dat bepaalde artikelen van de grond wet buiten werking heeft gesteld, on doorzichtig te werk gaat, zijn fictie en werkelijkheid niet te onderkennen. Men manoeuvreert met de bekende pressie middelen van de dictatuur. De kranten staan onder censuur. De radiozenders worden voor propagandistische doelein den gebruikt. Ook andere communica tiemiddelen zijn ernstig gestoord. Het wemelt in Athene dan ook van de geruchten, die niet op hun juiste, waarde te peilen zijn. De generaals en de kolonels, die de staatsgreep hebben uitgevoerd, hebben zelfs nog niet toe gegeven dat het koningshuis, met name de 26-jarige vorst Constantijn en diens door vroegere intriges berucht gewor den moeder Frederika, achter hun doel einden staan. Maar op een persconferentie zei een woordvoerder van het Griekse ministe rie van voorlichting dat de nieuwe re gering de eed heeft afgelegd in handen van de koning en dat hij het desbetref fende decreet getekend heeft, „hetgeen betekent, dat de koning ermee instemt". Het decreet werd niet getoond. Op de vraag waarom de koning zich nog niet in een radiorede tot het volk had gewend, antwoordde de Griekse woordvoerder, dat dit een kwestie was die de koning zelf moest uitmaken. Maar hij meende te weten dat er wel dra een koninklijke boodschap zou ko men. Wat het aantal arrestaties aangaat sinds de machtsovername door het leger zei de woordvoerder, dat dit aantal veel lager was dan het in 't buitenland be kendgemaakt getal 8.500. Van de gear resteerde personen zijn er volgens de woordvoerder 90 procent communist. De overige 10 procent zijn politieke figuren die hetzij gearresteerd zijn voor hun eigen bescherming of voor een verhoor, aldus de woordvoerder. De gezondheidstoestand van George en Andreas Papandreoe, die eveneens ge arresteerd zijn, is volgens Famakis „uit stekend". In elk geval was geen der ar restanten dood of gewond. Waar thans in een onoverzienlijk stadium gekomen zijnde strijd tussen links (ook de middengroepen horen hierbij) en rechts in uitmondt, is niet te voorspellen. In politieke ziin heeft de minderheid zich met geweld van wa pens van de meerderheid meester ge maakt. Als mogelijkheid wordt genoemd het uiteenvallen van de strijdkrachten. Van de rang van majoor af zou het korps officieren zich weliswaar in de rechter hoek bevinden, doch de lagere officieren en de manschappen zouden een veel minder radicale instelling bezitten. Een andere mogelijkheid is een con tra-revolutie. De communistische partij in Griekenland is goed georganiseerd, en zou ook over de nodige wapens be schikken. Hoewel haar leiders gevangen genomen zijn, wordt met geheime cel len gewerkt, welke methode niet on derschat mag worden. Hierbij komt nog dat zich in Bulga- rijè en Joegoslavië zo'n zestigduizend communistisch opgevoede Grieken be vinden, die tijdens de burgeroorlog als kind werden ontvoerd. In de Griekse hoofdstad Athene be gint de rust langzamerhand terug te keren. Op deze vrijdag genomen foto was dit nog lang niet het geval, en patrouilleerden er nog tanks door de straten van Athene. (Van een onzer verslaggevers) WAALWIJK De voorzitter van de Christendemocratische Unie, de heer J. Smits uit Waalwijk en de algemeen se cretaris, mr. W. van Es, eveneens uit Waalwijk, zijn afgetreden. Ook pers chef J.W. Hekman heeft zich uit het bestuur teruggetrokken. „Mijn aftreden is niet het gevolg van onenigheid in de partij of iets derge lijks, maar na twee en een half jaar aan de top van de partij te hebben gestaan, meende ik plaats te moeten maken voor een jongere kracht". Aldus de heer Smits. Volgens de heer Hekman is het uit treden echter wel het gevolg van „een gebrek aan eensgezindheid binnen "het bestuur. Hij licht toe dat zijn besluit in feite al op 13 april is genomen en dat mr. W. van Es, nu CDU-secretaris om gezondheidsredenen is afgetreden. „Vol. ledigheidshalve wil ik er wel bij ver tellen dat twee en een halve maand ge leden twee Christendemocraten zijn ge royeerd. Dat zijn mr. W. Kok uit Den Haag, die misbruik heeft gemaakt van zijn adviseursfunctie en de heer Weys- ters uit Bergen op Zoom, die zich in strijd met de besluiten van de algeme ne ledenvergadering b(j de verkiezin gen opgeworpen heeft tot lijsttrekker van Zeeland",. DE 26-JARJGE timmerman J. Woudstra uit Vlaardingen is overleden aan de ge volgen van een val van een 5,5 meter hoge muur. Vermoedelijk heeft hij zijn evenwicht verloren door een windstoot, IN ROME is „Democratie 1967" opge richt, een partij die gekant is tegen het samengaan van christen-democraten en socialisten. De oprichters zijn oud-leden van de liberale partij in Italië. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Christelyk-Histo rische Jongeren Organisatie wil naar een federatieve samenwerking tussen KVP, AR en CHU. Z(j acht het moge lijk, dat deze partijen de verkiezingen van 1971 ingaan met een gezamenlijk, progressief urgentieprogramma. De CHJO wil voorts al voor de verkiezin gen een confessioneel schaduwkabinet presenteren. Deze wensen uitte de heer Jac. Huv- fnnnHT2itter Van de CHJ0' zaterdag in Driebergen op de algemene vergade ring van zijn organisatie. Hij deed een beroep op de CHU om de vernieuwing aan te pakken, „want een tweede door braak t dreigt, indien de roep om ver nieuwing geen gehoor vindt." st?lde de heer Huysen, K™de jongeren zijn, die door SJSi 5' Unle bedreigen, maar de ouderen, die met willen luisteren en geeu verandering wensen". BONN (DPA) De zondag gehouden parlementsverkiezingen in twee Westduitse deelstaten, namelijk Rijnland-Pfalts en Sleeswijk-Hoistein hebben de CDU winst opgeleverd. De uiterst rechtse „nationaal-democratische partij van Duitsland" (NPD), heeft eveneens zetelwinst geboekt en is thans in vijf van de elf Westduitse deelstaten vertegenwoordigd, hoewel de partij gisteren aanzienlijk minder stemmen heeft gekregen dan zij verwachtte. Het groeiend verzet en de tegen actie schijnen dus succes te hebben. In Rijnland-Pfalts en in Sleeswijk- Hoistein krijgt de partij thans 4 zetels. In Rijnlanri-Pfa 1 ts heeft de C.D.U. 3 zetels gewonnen. Zij heeft er nu 49. In Sleeswijk-Hoistein zal zij opnieuw met 34 afgevaardigden in het parlement vertegenwoordigd zijn. Maar het totale zeteltal is van 69 op 73 gekomen. De sociaal-democraten zullen in Sleeswijk-Hoistein met 30 afgevaardig den vertegenwoordigd zijn tegen 29 in het vorige parlement. Maar in Rijn land-Pfalts zijn zij in zeteltal achter uitgegaan. Daar krijgen zij 39 zetels tegen 43 voordien. De liberale vrije democraten hebben in beide deelstaten verlies geboekt. In Sleeswijk-Hoistein een zetel en in Rijn land-Pfalts drie. In het parlement van Sleeswijk-Hoistein hebben nu vier libe ralen zitting, in het parlement van Rijn land-Pfalts achit. In het Sleeswijk-Holsteinse parlement zal tenslotte het Zuidsleeswijkse kiezers- verbond: evenals tot dusver, met een afgevaardigde vertegenwoordigd zijn. Voor deze partij geldt, als vertegen woordigster vam de Deense minderheid, de vijf procenitsclausule in de kieswet niet. (Van onze redactie binnenland) BREDA In verschillende steden in Nederland Is het afgelopen Weekend weer gedemonstreerd. In Amsterdam kwam het zaterdagnacht tot ongere geldheden toen groepen jongelui de or de probeerden te verstoren nadat z() bij de Griekse ambassade enkele ruiten hadden ingegooid. Drie personen wer den aangehouden. De politie maakte ge bruik van de wapenstok en van politie honden. In Enschede hebben 230 mannen en vrouwen zaterdag een betoging gehou den tegen de ontslagen in de textiel industrie. De demonstratie had een or delijk verloop. De stoet kwam onder meer langs de gebouwen van Van Heek en Co. Vele duizenden hebben zondagmiddag in Brussel deelgenomen aan een anti- atoommars. De betogers, die werden geleid door enkele socialistische parle mentsleden droegen honderden spandoe ken met zich mee. Daarop werd het Amerikaanse optreden in Vietnam scherp bekritiseerd. In de stoet liep ook een groep Grieken mee, die leuzen rie pen tegen koning Konstantijn. De beto gers waren uit alle streken van België met bussen naar de hoofdstad gekomen. ZEIST (ANP) Bondscoach Georg Kessler heeft naast Jan Mulder een tweede Anderlecht-speler opgenomen in de selectleploeg voor het Nederlands elftal, Gerard Bergholtz. De selectiegroep, die woensdag 26 april voor de centrale training op het KNVB-sportcentrum in Zeist, ter voor bereiding op de interlandwedstrijd te gen Hongarije op 10 mei, bijeenkomt, ziet er als volgt uit: Pim Doesburg (Sparta!, Tonny van Leeuwen (GVAV) Frits Flinkevleugel (DWS), Wim Suur- bier (Ajax), Rinus Israël en Cor Veld hoen (Feijenoord), Piet de Zoete (ADO), Peter Kemper (PSV), Henk Groot, Ben Muller, Piet Keizer, Klaas Nuninga en Sjaak Swart (allen Ajax), Van der Kuylen (PSV), Hans Eyken- broek (Sparta) en Jan Mulder en Ge rard Bergholtz (beiden Anderlecht). ALGIERS (Rtr.) De Rhodedische regering heeft 19 Westduitse piloten in dienst genomen die opgenomen zullen worden in een speciaal militair squa dron, zo heeft de vertegenwoordiger in Algiers van de Zapu, een in Rhodesië verboden nationalistische groepering, meegedeeld. De vertegenwoordiger liet ook weten dat er tussen 19 en 23 maart 525 Zuid- afrikaanse militairen in burger Rhode sië zijn binnengekomen. De regering- Smith had ook haar reserve-strijdmacht van 60.000 tot 80.000 man uitgebreid. DE GRUYTER en Zn. N.V. zal nog dit jaar in Den Bosch het vierde produk- tiebedrijf in gebruik nemen. Het nieuwe complex wordt gebouwd in het indus triegebied in Den Bosch-West. EEN LABORATORIUM in Enkhuizen van Gebrs. Sluis' Zaadhandel is giste ren volledig uitgebrand. De brandweer, die juist de jaarlijkse feestavond vierde, kon andere gebouwen behouden. MOSKOU (AFP - Reuter - AP) Vol spanning wachtten gisteren ruimte vaartdeskundigen in de westerse wereld op het moment waarop, volgens ver wachting, een tweede Russische Soyoez zou worden gelanceerd. Zondagnacht (kort na 1 uur Nederlandse tijd) ging, de Soyoez-1 de ruimte in, bestuurd door „veteraan" Vladimir Komarov. Na ruim twee jaar vloog er weer een Rus door de ruimte. Onmiddellijk begon men te gissen over het doel van de vlucht. Zoals te doen gebruikelijk bij de Russen was de hele operatie weer geheim gehouden en de doelen die Komarov's „Soyoez" vol gens het persbureau Tass najaagt, zijn zo algemeen geldend voor elke ruimte- vlucht Russisch of Amerikaans dat niemand er wijzer van werd. De naam van het ruimteschip, dat volgens de Russen ongeveer de afmetingen van een vrachtauto heeft en rond de tien ton weegt, doet denken aan een rendez- vous-oefening. Soyoez betekent name lijk „vereniging". Men verwacht van daag nog een tweede lancering. Kosmo naut Komarov meldde dat aan boord alles naar wens ging. De Soyoez draait in 88,6 minuut om de aarde op een maximale afstand van 224 km en een kleinste afstand van 201 km. De inclinatie is 51 graden en 40 mi nuten. De radioverbinding met het ruimte schip is in beide richtingen goed. De berichten van de Soyoez worden uitge zonden op drie frequenties: 15,008 18,035 en 20,008 megacycle. Er gingen al enige tijd geruchten dat de Sovjet-Unie tot een nieuw ruimte experiment zou overgaan voor de eerste mei. Tot dusver hebben elf Russen in to taal 507 uren in de ruimte doorgebracht. De Amerikanen hebben 2.000 ruimte- uren op hun naam staan. Zij zijn sedert de vorige Russische ruimtevlucht, op 19 maart 1965, zeer actief geweest: Ameri kaanse kosmonauten kwamen tien maal in een baan om de aarde, brachten tien ruimte-ontmoetingen met onbemande raketten en negen koppelingen tot stand en verbleven in totaal twaalf uur in de ruimte tegen twintig minuten van de Rus Alexis Leonov, die echter de eerste was. De Russen hebben nog geen koppe ling volbracht. Zij lanceerden echter de eerste aard- satelliet de Spoetnik-1 op 4 okto ber 1957 en in april 1961 werd majoor Yoeri Gagarin de eerste mens in de ruimte. Later volgde de eerste vrouw, Valentina Teresjkowa. In Moskou wordt vernomen dat de Soyoez-1 aanzienlijk verschilt van de vorige Russische ruimtevoertuigen. Zon der dat er ruchtbaarheid aan is gegeven is er al eerder in de Kosmos-reeks een leeg voertuig van dit type de ruim te ingezonden. Waarschijnlijk zullen er voor deze proef nog den of twee bemande ruimte voertuigen worden gelanceerd, zo wordt van welingelichte zijde vernomen. Volgens Amerikaanse deskundigen is de proef waarschijnlijk een onderdeel van het Russische plan om een bemand ruimtevoertuig op de maan te laten lan den. Zij leiden dat af uit de hoek die de baan van de Soyoez met de evenaar maakt. Ruimte-veteraan Vladimir Koma- BONn (DPA-AP) Ongeveer 100.000 mensen hebben gisteren een laatste groet aan dr. Adenauer gebracht. Zijn stoffelijk overschot stond opgesteld in de bondskanselarij in Bonn, op de plaats waar de oud-kanselier 14 jaar lang de kabinetszittingen heeft voorgezeten. De lijkkist van Adenauer is gisterenavond overgebracht naar de Dom van Keulen, waar dinsdagmorgen de requiemmis zal worden opgedragen. De belangrijkste genodigde, presi dent Johnson, is al in Bonn gearriveerd. Hij zette gisteravond op het vliegveld Wahn voor het eerst na zijn presidents verkiezing voet op Europese bodem. Hij zal tot woensdag in Bonn blijven en daar gesprekken voeren met president Lübke, oud-kanselier Erhard en de huidige kanselier Kiesinger. Ook pre mier Wilson van Engeland zal een ge sprek met Kiesinger hebben. President J?.e Gaulle van Frankrijk, die aanvanke lijk dinsdag om 16.00 uur zou vertrek ken, zal de receptie bijwonen, die dins dag na de uitvaart wordt gegeven voor de genodigden. Over verdere afspraken van generaal De Gaulle is niets bekend. De politie in Keulen probeert de af zender op te sporen van een anonieme boodschap, die zaterdag bij een Keul se krant bezorgd werd. Daarin werd ge zegd dat in extremistisch-linkse kringen een aanslag op het leven van president Johnson wordt beraamd. De politie heeft verklaard, dat zij deze zaak ernstig op neemt. Zaterdag heeft het Russische rege- ringsblad „Izvestia" Adenauer opnieuw aangevallen. De krant schreef, dat Ade nauer heeft geprobeerd Hitier te over treffen, de vroegere militaire macht van Duitsland wilde terugkrijgen en dat hij een getrouw dienaar yan de bourgeoise is geweest. PARIJS (AP) President Charles de Gaulle heeft verboden dat het tri bunaal voor „Vietnamese oorlogsmis daden", dat op 29 april zijn zittingen zou openen, in Frankrijk zal zetelen, zo is van de organisators van het tri bunaal vernomen. De organisators deelden mee dst De Gaulle een brief heeft geschreven aan Jean-Paul Sartre filosoof en de leiden de Franse organisator van het tribunaal waartoe het initiatief is uitgegaan van de Britse wijsgeer Bertrand Russell. In de brief zegt De Gaulle dat de regering er bezwaar tegen heeft dat „het tribu naal zijn zittingen op ons grondgebied houdt." Het tribunaal is gericht tegen wat lord Russell en zijn medewerkers noem den de oorlogsmisdaden die door de Verenigde Staten in Vietnam worden gepleegd. BRUSSEL De Belgische over heid bestudeert pfannen om de Bel gen te nummeren. Elke Belg zou een nummer moeten krijgen dat gebruikt wordt' voor alle inschrij vingen in registers en archieven. De plannen zijn het gevolg van stu dies voor inrichting van een alge meen rijksregister, waaraan wordt gewerkt door een college van se cretarissen-generaal en een werk groep van gemeentebesturen, zo blijkt uit mededelingen van de Bel gische minister Piers, deze week, in de kabinetsraad te Brussel over het toenemende gebruik van com puters bij de overheidsadministra tie. EEN VAN de Russische rechters bij het oorlogsmisdadentribunaal in Neuren berg, Iona Nikitsjenko, is onlangs over leden. Waaraan en wanneer meldt het Russische persbureau TASS niet. EEN BRITANNIA vliegtuig van de Zwitserse chartermaatschappij Globe Air heeft zaterdagavond een perfecte noodlanding gemaakt op het vliegveld van Nicosia. Er waren 70 mensen aan boord. Tien minuten na de start was een van de motoren uitgevallen. Vorige week kwamen op hetzelfde vliegveld met een Britannia 126 mensen om. (ADVERTENTIE) niet duur wel 'heerlijk

de Stem | 1967 | | pagina 1