Besluit van het ministerie van defensie Vele Middelburgers verheugd: militaire parade uitgesteld „Niet ik; mijn zoon had hier moeten staan Zeeuwse zwemmers naar de Nederlandse kampioenschappen Rustend arts Hermans kent nog geen rust Geschokte vader tot rechter: DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 22 APRIL 1967 aag raen andag Perevuur-maatregel Geen meidoorn in Kortgene Perspectieven Leuzen J. van Overmeeren VLIEG NEEMT TAAK VAN BIJ OVER Van 16 mei - 17 juni TB C-onderzoek in Middelburg Laatste boot naar Breskens twintig minuten later A. L. Thomas opvolger Afscheid van Belgische consul in Ter neuzen 95 Bewondering Kleine letter Splitsing van Zeevlafo in twee groepen Diploma's Taart van koningin Unieke bruiloft in Terneuzen MOSSELZAAD. VISSERIJ BEGINT :ntie) 1418 uur Exposl- ïaarsgroep Fugare. (archief 9.30—12.30 uur De Godshuizen n geopend van 9-18 23.30 The Garands ct Parijs? 14 jaar uur is 18 jaar g 14 uur .Distrlcts- uur Rififi in Parijs ir Distr. kampioen- 30 uur uur weid 14 jaar een vrouw 18 Jaar niljoen a.l. gkok 14 jaar 5 uur Schieting is er bang voor Vlr- iar ïr Schieting 1418 uur Expositie arsgroep Fugare. -12.30 en 13.30—17.30 'an Middelburg leren: Geopend van Uur 4 jaar 19.30 uur a 18 jaar 21 uur 18 jaar Wie ls er bang Voor 18 jaar mcommando 14 jaar ting 5 uur Schieting uur Schieting uur Gaaibolling uur Schieting 5 uur Schieting angkok 14 jaar en 20 uur n miljoen a.l ers a.l. een vrouw 18 jaar uur Schieting 14.30 en 17.15 uui geweld 14 jaar ïr in Soho 18 jaar uur Distr. kamp. kaaei uur Schieting r Schieting m 14—18 uur Expositie naarsgroep F"®!™- iO—12.30 en 13.30—17.30 van Middelburg lcheren: Geopend •andt Parijs? 14 Jaar Raadsvergadering Wie ls er bang X°°r 18 Jaar w 20 uur 5oho 18 Ik, een vrouw 18 Jaar (ADVERTENTIE) -heelal...!" -"^fde Ide kop af. t z|jn [allergevaarlijkst reeds I slaan. Dat daarbij Ide, mag dan ^elfde Ji worden. En opi ze(lU. DEN HAAG (ANP) Blijkens een publikatie in de Staatscourant van 19 april heeft de minister van Landbouw en Visserij besloten uit veröérlgaanfle voorzorg tegen verspreiding van het I perevuur, de reeds in enkele andere Noord- en Zuidbevelandse gemeenten genomen maatregelen ook in de ge meente Kortgene toe te passen. In Kortgene is nog geen geval van perevuur geconstateerd, maar de geo grafische ligging ten opzichte van aan tastingen elders maakt het noodzake lijk de voorzorgsmaatregelen tot deze gemeente uit te breiden- Van staats wege zullen thans alle meidoorns in Kortgene worden vernietigd. Eigenaars en grondgebruikers dienen dit toe te staan. Voorts zijn de grondgebruikers hi Kortgene verplicht eventuele na bloei bij peren op hun percelen voor het opengaan van de bloemen te ver nietigen Zij zijn eveneens verplicht na 15 mei a.s. eventuele scheuten van meidoorns onmiddellijk te verbranden- Dit geldt ook voop jonge meidoornplan- ten, die, hoe dan ook, aanwezig blij ken te zijn. Aanplant van meidoorns heeft ook in Kortgene dus voorlopig geen zin. (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG Vele Middelburgers hebben het bericht van het ministerie van Defensie over het niet doorgaan van de militaire parade op 1 mei in de Zeeuwse hoofdstad met gejuich ontvan. gen. Aanvankelijk zouden er in twaalf plaatsen in Nederland op die dag mi litaire parades worden gehouden ter ge legenheid van koninginnedag. Het mi nisterie besloot er vijf niet door te laten gaan. Reden hiervan is dat men het op het ministerie niet juist vindt dat de militairen, die op die maandag deel zul len moeten nemen aan die parades, 's zondags al van huis naar hun onderdeel terug moeten reizen. De militaire parade in Middelburg, die tevens viel in het kader van het 750- jarige bestaan van de stad, heeft, zoals bekend, nogal wat kritiek opgeleverd. Van verschillende zijden is opgemerkt dat „dit militair vertoon in geen geval als festiviteit behoort te worden opge diend, te meer wanneer men de huidige internationale situatie bekijkt". De bedoeling is wel dat er van de zijde van het ministerie met het Mid delburgs gemeentebestuur overleg zal worden gepleegd om de militaire pa rade op een andere datum te kunnen laten doorgaan. Naar de mening van de heer W. Don. het Middelburgse PvdA-raadslid dat tij dens een van de raadsvergaderingen ste vig van leer trok tegen de militaire pa rade, opent het besluit van het ministe rie nieuwe perspectieven. Hij redeneert dat, wanneer de parade een andere dag moet worden gehouden, de hele zaak toch opnieuw bekeken zal moeten wor den. Naar hij hoopt zal de parade ook voorkomen kunnen worden. Volgens hem zijn de gevoelens van de raad zo danig, dat de militaire parade maar be ter kan worden afgeschreven. „De mees te raadsleden wilden zich niet tegen de parade verzetten, omdat alles al geregeld was", aldus de heer Don. Grote vreugde heerst er ook ln eerste Instantie bij de mensen van het Zeeuws Vredescomité, die fel hebben gereageerd op de aankondiging van het militair ver toon. Betekent het besluit van het mi nisterie inderdaad een uitstel van de parade dan zal er in deze kring op nieuw overlegd worden wat het Vredes- 'Cofnité te doen staat.. Zoals bekend heeft; het comité voor zaterdag 29 april een protestdemonstratie georganiseerd. „Maar-de mars gaatdefinitief door", vertelde de voorzitter van het Zeeuws Vredescomité,de heer B. van Maurik uit Vlissingen. Hij zette uiteen dat de functie van de protestmars tweeledig is. In de eerste plaats is de demonstra tie een protest tegen de militaire para de, „maar ook tegen een aantal andere belangrijke punten", aldus de voorzitter, „zoals de situatie in Vietnam". De bedoeling Is de leuzen, die be trekking hebben op de parade en die in de mars zouden worden meegevoerd, te laten vervallen. Wel is het de bedoeling om spandoeken met leuzen als „Geen verspreiding van kernwapens", en „Vrij heid in Vietnam" mee te voeren. Behalve het Vredescomité hebben ook de Zeeuwse afdelingen van de ANJV, de CPN, Kerk en Vreda en de PSP bij burgemeester mr. J. Drijber van Mid delburg aangedrongen om de vergun ning voor de militaire parade in te trek ken. De burgemeester was gisteravond i niet beriekbaar. GISTERavond heeft de toneelvereni ging „Mozaïek" in Axel haar eerste uitvoering gegeven in het Gezellen- huis. „Het is niet zo dat onze ver eniging nog majir pas is opgericht", zegt regisseur Van Overmeeren. Hij f) is verkoper van beroep. „Dat is vo- I rig jaar al gebeurd. Dit was wel on- ze allereerste uitvoering. Vorig jaar liep alles in de soep. Er waren al- lerlei moeilijkheden. We begonnen in april en kozen een stuk. Maar van repeteren kwam niks terecht. Toen volgden de vakanties. Weer had nie- mand tijd om het stuk in te stude- I ren". PAS in september zijn we weer ge start. Met negen man waren we toen Op een gegeven moment vielen er van dit groepje nog vier af. Er zat niets anders op dan te proberen een nieuwe bezetting te krijgen en dat is op het ogenblik erg moeilijk. De meesten hebben geen tijd of zitten 's avonds liever naar de televisie te hijken. Na veel geharrewar lukte het ons toch andere spelers te krij gen. We hadden toen al het stuk van gisteravond„Er verdwijnt een gast" van Priestley. Samen met me vrouw Giinther ben ik er in geslaagd gen gedegen organisatie op poten te zetten. HET lukte ons ook een goede gri meur aan te trekken. Niet de eerste de beste. Raymond de Roeclc heeft het erg druk en grimeert veel vooi de Belgische televisie. Gisteravond was hij speciaal voor ons overgeko men uit Brussel. „Mozaïek" heeft niet alleen met toneel te maken. De vereniging bestaat uit een toneel- en een volksdansgroep en mensen die zich bezighouden met literatuur, degenen, die met het toneel mee doen volgen een cursus bij de pro vinciale toneeladviseur. In totaal zijn er dertig leden. VROEGER bestond er voor amateur toneel veel meer animo. De televisie heeft veel leden weggetrokken en omdat de kijker verwend is door de televisiespelen vond het publiek on- ze stukken over het algemeen te (van een onzer verslaggevers) BREDA Het bestuiven van bloemen is geen uitgesproken taak meer van bijen. In Wage- ningen gebruikt mén voor bestui ving ook wel een vliegsoort, om dat het kweken van vliegen vlug ger en gemakkelijker gaat dan het imkeren met bijen. Het Instituut voor de Verede ling van Tuinbouwgewassen in Wageningen is tot deze nieuwe werkwijze overgegaan. Men vond daar het zelfbestuiven met be hulp van pincet en schaartje een te tijdrovende bezigheid. De plantenveredelers kweken nu behalve planten ook een soort visvlieg Het insect neemt de taak van de veredelers over. Ook particuliere kiceekbedrijuen mo gen nan het instituut vliegen be trekken. De insecten krijgen overigens niet veel vrijheid. Zij worden in geïsoleerde ruimten losgelaten, waarin ook planten geplaatst zijn die men met elkaar gekruist wil zien. De vlieg is niet voor bestuiving van alle planten bruikbaar. Al leen bij planten met niet te die pe bloemen, zoals ui, peen en kool, kan men het insect aan het werk zetten. (Van een onzer verslaggevers! MIDDELBURG In de periode van 16 mei tot en met 17 juni a.s. zal in Middelburg wederom een bevolkings onderzoek op tuberculose worden ge houden. De inwoners van Nieuw- en Sint-Joosland en Sint-Laurens zullen niet voor het onderzoek worden opge roepen, aangezien in hun woonplaats vorig jaar nog een dergelijk onderzoek heeft plaatsgevonden. De door de Gemeentelijke Sociale Dienst geraamde kosten voor dit on derzoek belopen een bedrag van bijna 4300 gulden. Ruim duizend gulden komt terug van de Provinciale Zeeuw- sche Vereniging tot Bestrijding van de T.B.C. (kosten van papier en het druk ken van kaarten). Het restant, ƒ3250,-, komt voor rekening van de gemeente. Het college van b. en w. stelt de raad, die maandagamiddag a.s. om 2 uur bij eenkomt, voor dit bedrag als krediet beschikbaar te stellen. Zoals gebruike lijk wordt voor deelname aan het on derzoek twee gulden per persoon be rekend. Aangezien een aantal minder- draagkrachtigen niet in staat is dit be drag te betalen, wil het college de Pro vinciale "Zeeuwsche Vereniging de ga rantie verlenen dat een bedrag van ƒ2,00 per foto zal worden betaald. slecht. Daarom wil ik wat hoge1 grijpen en stukken van hetere schrij vers kiezenOok technisch man keerde er nog reel aan". IK wil blijven schaven aan het dia lect, aan de articulatieaan het vo lume, afijn noem maar op. Het is jammer dat we moeten werken met een erg gebrekkige accommodatie. Gelukkig hebben we ioa' materiaal kunnen huren van Semper Avanti uit Sluiskil. Het wordt hoog tijd, dat daar in Axel eens wat aandacht aan wordt besteed. Of we ook in andere plaatsen gaan spelen Als het erin zit, natuurlijk, waarom niet?" (Van een onzer verslaggevers) middelburg Vanaf 1 mei zal de laatste PSD-veerboot uit Vlissingen op werkdagen twintig minuten later vertrekken naar Breskens: tien mi nuten over elf in plaats van tien minu ten voor elf. De laatste boot uit Bres kens, die nu om tien minuten voor half twaalf aan de overtocht naar Vlis singen begint, zal met ingang van 1 mei eveneens later vertrekken: om half twaalf. Deze wijziging in de dienstregeling wordt speciaal aangebracht om inwo ners van Zeeuwsch-Vlaanderen, die op Walcheren culturele evenementen be zoeken, in de gelegenheid te stellen deze tot het einde toe bij te wonen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN —Aan ir. C. L. M. J. Wats is op eigen verzoek eervol ontslag verleend als consul van België te Ter- neuzen. De heer Wats heeft deze functie ruim twintig jaar bekleed. De Belgi sche regering heeft hem de titel ver leend van ereconsul van België en hem benoemd tot commandeur in de Orde van Leopold de Tweede. T°t opvolger is benoemd de heer a. Li. ihomas- Deze voert als consul kf,-echtsïacht over de kantons Oost burg en Terneuzen in het arrondisse- 21™„.- id?elSurg' Het consulaat blijft i gevestigd in Terneuzen Leeuwenlaan 18 (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA „Aan kinderbescher ming wordt zoveel gedaan, maar ik geloof dat het tijd wordt dat er ook zoiets als een ouderbeseherming in het leven geroepen dient te wor den". Een gepensioneerde Tilbur- ger die teleurgesteld was over de houding van zijn kinderen, met na me over zijn enige zoon die te wei nig meer van zich liet horen, stort te gisteren bij de Bredase politie rechter zijn hart uit. Het deed hem zichtbaar goed zijn ervaringen met zijn getrouwde kinderen aan de grote klok te hangen, met een sprankje hoop in zijn hart dat de rechter er misschien wat aan zou kunnen doen. „Ik heb ze alle vijf laten leren. U moet niet denken, dat ze me ooit teveel zijn geweest. Ik kan zelfs zeggen, dat ik met plezier voor hen krom gelegen heb. Ik ben maar een gewone arbeider". Ge duldig luisterden de politierechter en officier van justitie naar zijn pleidooi. „Ik heb er geen schuld aan, dat ik nu hier voor u sta. Mijn zoon had hier moeten staan". Hij had zijn ongenoegen ten opzichte van hem, die dank zij een goede opleiding een uitstekende baan had kunnen krijgen, niet onder stoelen of banken gestoken. Al een hele tijd stuurde hij open smaadschrif ten aan het personeel dat onder zijn zoon stond, waarin hij een boekje over hem open deed door te vertellen wat deze hem allemaal had aangedaan. Hij gebruikte hier voor normale briefkaarten. In een van deze geschriften nodigde hij collega's van zijn kind uit, om een „huldiging" van de vader in de rechtszaal bij te wonen. Het was duidelijk dat hij zocht naar recht. Hij voelde zich te kort gedaan. is hier moreel toch schuldig. Daar moet toch iets aan gedaan kunnen worden". „Je kunt dankbaarheid en dat soort dingen van je kinderen niet afdwingen", mengde zich de poli tierechter voorzichtig in het ge sprek. Hij haalde er een oud gezeg de bij: „Als kinderen nog heel jong zijn moet je ze dulden, tegenover ouderen dien je beter te zwijgen en zijn ze eenmaal volwassen, dan heb je alleen maar van ze te lij den". De vader scheen zich even te schikken in zijn lot, alsof hem alles ineens duidelijk werd. Hij kon er echter geen vrede mee hebben. „Dat schrijven kan ik niet laten. Soms word ik er 's nacht wakker van en dan begin ik ermee. Ik voel me een heel stuk beter als ik weer zo'n briefkaart geschreven heb. Het geeft me een gevoel van opluchting". „Recht met een hoofdletter Run nen wij niet bewerkstelligen. Wat wij hier recht noemen is recht met een kleine letter", legde de offi cier uit. „De justitie kan geen maatregelen nemen als kinderen hun ouders té weinig eer, erken telijkheid of genegenheid betonen. Zoiets valt buiten ons boekje". Het stelde de vader hevig teleur. „Maar man (tegen de officier) mijn zoon U bent iemand die bewondering afwekt. Het is een heel treurige ge schiedenis die u ons vertelt, maar u moet in de toekomst dat schrij ven achterwege laten. De vorige keer is u al eens een symbolische boete opgelegd en het moet nu maar eens afgelopen zijn", zei de politierechter met een lichte aan sporing in zijn stem. De vader klaagde dat hij als gewone ar beider niets meer bij zijn zoon in te brengen had. „Mij gelooft hij immers toch niet. Als u of de offi cier hem eens op zijn plichten wees, misschien dat hij dan weer inziet, dat zijn ouders van hem mogen verlangen dat hij eens een keer aankomt", stelde hij met enige aarzeling voor. De officier en politierechter zaten er een beetje mee. Wat moet je daarop zeggen? De ongelukkige vader vroeg of het niet mogelijk was zijn zoon door het opleggen van smartgeld tot be tere gedachten te brengen zou zijn. „Zoiets kan nu eenmaal niet", brak de officier de knoop door. „Het is beter dat u in alles probeert te berusten. Anders zou u er zelf wel eens aan ten onder kunnen gaan". Hij vond het het beste, dat de Tilburger maar eens met zijn huisarts of een psychater over zijn probleem ging praten. Hij zei de zaak enkel te hebben aangebracht om er de Tilburger nog eens van te doordringen, dat deze als hij zo blijft mokken, zichzelf wel eens te gronde zou kunnen richten. Dat verdiende de Tilburger na zo'n wel besteed leven niet. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Ik vind, dal de jonge artsen tegenwoordig nogal ma terialistisch zijn ingesteld" zegt dr. J. Hermans in Kloosterzande. Vandaag viert hij zijn 70e verjaardag. „Maar dat is nog geen reden om rus tig in mijn stoel te blijven zitten. Ik heb heel veel begrip',, zegt hij „voor de moeilijkheden die de jonge arts onder vindt. De hoge kosten van een prak tijk, bouw- en inrichting van een huis enz. enz. Toch moet mij van het hart. dat vaak te veel aan de portemonnee wordt gedacht. Dat is tegenwoordig trouwens in de meeste beroepen het ge val". Dr. Hermans is een plattelandsdokter. Toen hij in 1927 in Kloosterzande kwam, begon hij aan een langdurige pionierstijd. Avonturen met zijn motor, vooral in de winter, bij het afleggen van zijn bezoeken. „Als het al glad was ging ik schaatsend" zegt hij. Het ge beurde maar al te vaak, dat zijn in spanningen allerminst werden gewaar deerd. Toch houdt hij van de bevolking in de gemeente Kloosterzande. „Zelf ben ik in Ossemsse geboren" zegt hij. Ook zijn dochter is arts. De jongste zoon van dr. Hermans staat voor zijn doctoraal. Ook al oefent hij zelf geen praktijk meer uit. heeft een collega het te druk, of is er een ziek, dan valt hij met plezier in. En dat komt nog al eens voor. „Dat komt", zegt hij, „omdat ik liefde voor mijn vak heb. Mijn vrouw moet me af en toe halt toeroepen- Ben ik klaar met mijn patiënten bezoeken, dan houd ik me bezig met de E.H.B.O., lees vakliteratuur of werk in de tuin." Dr. Hermans is nog steeds districtsvoorzit ter van de EHBO en daar hij hij voor lopig zijn handen vol aan. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zoals uit eerdere publika- ties ove de zeevlafo (Zeeuwsch-Vlaam- se Filmorganisatie) is gebleken, wa ren ernstige moeilijkheden gerezen tus sen een aantal leden in deze groep van jonge amateurfilmers en de op richter en leider van de groep. Henk Wentzler, wiens persoonlijke opvattin gen naar hun oordeel te veel domineer den. Ondanks pogingen de eenheid te herstellen is dat niet gelukt. Toch willen beide groepen verder gaan met het brengen van films, zodat in het vervolg de ene groep onder de naam Zeevlafo blijft werken, terwijl de andere groep optreedt onder de naam Filor (Filmorganisatie). Tot de Zeefla- vo blijven behoren: H. Wentzler, J. Ot- tens, C. Hoffman, L. Verhoeven, S. van Remortel, C- van Houte en C- Schmidt. Tot de Filor traden toe: R. Taalman, H- de Ccck, W. d'Hcndt, P. v. d. Hey- den, R Mahu, H. den Exter, A. de Cock, J. Boddaert, W. v. Waterschoot, E. Jonkheym, R. Heyens, C Kint en j. v. d. «^Wielen. Beide organisaties zullen zo spoedig mogelijk hun ideeën en plannen aan het publiek bekend maken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De badmeester van het Terneuzense Scheldebad heeft er zin in. Als het weer meewerkt hoopt hij, de eerste zwemmers zaterdag voor pinksteren (13 mei) te kunnen ontvan gen in heldere bassins, aan de schoon maak waarvan men op het ogenblik volop bezig is. Badmeester Peter de Weijer kan moeilijk voorspellen of het record van vorig jaar (126.635 bezoe kers) dit jaar nog zal worden over schreden. Plannen heeft hy intussen genoeg. Niet alleen als badmeester, maar ook als trainer van zwem- en po loclub De Schelde. Dit jaar zal bijvoorbeeld he<t dames- poloteam voor het eerst starten. in de competitie. Vier bestuursleden zijn deze winter in Breda opgeleid tot clubtrai ner. Dank zij hen kunnen er dit seizoen ploegjes worden gevormd, waarmee men van plan is vijf dagen per week te gaan trainën. De ploegen worden samengesteld uit de 75 wedstrijdzwem mers van de in totaal 200 leden, die de club telt. De samenstellinig zal niet naar leeftijd maar naar zwem snelheid ge beuren. Als men vanaf begin mei direct kan gaan trainen ligt er de mogelijkheid, dit jaar voor het eerst sinds vele jaren, vanuit Terneuzen weer eens Zeeuwen te kunnen laten deelnemen aan de Ne derlandse kampioenschappen. Drie of vier jongens en meisjes (adspiranten) komen voor deze eer in aanmerking. De trainer verwacht niet, dat zij met goud terug zullen komen.. Om te be ginnen is het voor Terneuzen al be langrijk, dat enkele van zijn zwemmers goed genoog zullen zijn om te mogen meedoen. Er zal nog veel getraind moe ten worden, zowel door zwemmers als polo'ers. „Het vraagt vechten", aldus de heer De Weijer, die verzekert „dat de kerels er flink tegenaan gaan han gen". De laatste twee jaar heeft men regelmatig aan zaaltraining gedaan, ter wijl men elke veertien dagen in de vroege zondagochtend met groepen van ongeveer twintig man naar Sint-Ni- klaas trekt om ook in het winterseizoen tenminste nog een beetje training in het water te hebben. Hoe eerder we hier een overdekte zwemgelegenheid hebben, hoe liever dat my is", aldus de badmeester-trai ner. En hij zegt dat niet alleen voor de clubzwemmers. Hy is van mening, dat het met een overdekt instructiebad mo gelijk zou zijn, ervoor te zorgen dat elk kind met een of meer zwemdiplo ma's de school zou kunnen verlaten. Oeverigens behaalden in het afgelo pen jaar toch al niet minder dan 587 kinderen een zwemdiploma. Zoals we kort geleden konden meedelen, wacht de gemeente Terneuzen slechts op de nodige financiële medewerking voor de bouw van een royaal (25 bij 8 meter) instructiebad, waarvan ook buiten de schooluren iedereen gebruik kan ma ken. Voor de clubzwemmers is een over dekt zwembad al evenmin een luxe. Tot nu toe is de mogelijkheid om in het water te trainen beperkt tot vier maan den per jaar. Badmeester Peter de Weijer voor het Scheldebad. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De grote taart, die de koningin gisteren had gestuurd aan het echtpaar W- Wieland-de Nering uit Terneuzen, pronkte de gehele dag in de zaai van het bejaardentehuis Schelde- oord, waar vrienden en buren, maar ook autoriteiten het unieke 75-jarige huwelijksfeest kwamen meemaken. Een van die autoriteiten was me vrouw Van Aart sen, die het bejaarde echtpaar, mede namens haar echtge noot, de commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, haar gelukwen sen alsmede een grote bloemenmand aanbood- De taart van de koningin ging ver gezeld van een brief, getekend door de secretaris van de koningin. Er waren nog veel meer cadeaus voor het be jaarde (97—95) echtpaar, waaronder een staande schemerlamp, aangebo den door de Nederlands Hervormde Ge meente en een statieportret, dat door de medebewoners van Scheldeoord werd aangeboden. In een hartelijke speech sprak bur gemeester J- C. Aschoff van Terneuzen, die vergezeld werd door zijn echtge note. zijn gelukwensen uit, mede na mens het gehele gemeentebestuur- Wegens een sterfgeval in de familie had het echtpaar, dat 's middags nog een drukke receptie te verwerken kreeg afgezien van de gebruikelijke serenade. (Van onze correspondent) YERSEKE Dinsdag a.s. zal op het Friese Wad de visserij van mosselzaad worden opengesteld. De sluiting is be paald op 5 mei a.s. De gehele Zeeuwse vissersvloot bevindt zich reeds in Har- lingen en Den Oever. Het geviste zaad mag uitsluitend op de kweekgronden op de wadden worden uitgezaaid. Van 4 tot 12 mei zullen de banken wederom worden opengesteld. Dit zaad mag dan zowel op de wadden als in Zeeland worden uitgezaaid. Na Pinksteren zal het Groninger Wad worden opengesteld. Deze mossels mo gen uitsluitend in Zeeland worden uit gezaaid. Dinsdagmorgen zal vanuit Den Oever o.m. uitvaren de Yerseke-14 met aan boord burgemeester Hogeweg, Aangezien de mosselcultuur van peer groot belang is voor Yerseke wil de burgemeester de mosselzaadvisserij persoonlijk meemaken om zodoende met het hele bedrijf op de hoogte te

de Stem | 1967 | | pagina 3