Hulst wenst aansluiting bij gemeenschappelijke regeling Besluii Vel< m tót ESS Si® Zeeuwsch Vlaan N.S.F. geeft maar f 20.000 voor verbetering sporthal Medewerking hoog nodig MIDDELBURG N.V SLAVENBURG'S BANK SMIDJE OHOLEN Oöst-Zeeuwsch-Vlaanderen-oost Verzorgingscentrum Industriegrond Axel duurder Zonneschermen Markiezen Dagblad De Stem TERNEUZEN Zorgen voor volksonderwijs Drie lichtgewonden bij botsing Geboortefeest Oranjekind ZUID-BEVELAND Eerste oecumenische gespreksavond Strop voor Middelburg Tuindief stallen 5 te Kloosterzande Tekort aan secretarissen in Hoofdplaat B. en w. willen meer verlichting in raadszaal Uitbreiding kantoor dienst gemeentewerken dringend nodig f Doktersdiensten Chroom kinderstoelen 10.- Vandaag Moraen Maandag Meer nieuws ui) stad en streek op pag. 3 en en de Knap Mutator •ff Perevuur-maatregei Geen meidoor in Kortgene DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 22 APRIL 1967 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HULST B. en w. van Huls» willen dat Hulst deel gaat uit maken van het rechtspersoonlijk heid bezittend lichaam „Ontwik keling Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren-Oost." Het besluit van toe treding is onderworpen aan de goedkeuring door Gedeputeerde Staten. De samenwerking tussen de gemeen ten in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost ls meermalen uitgebreid besproken. De gemeente Hulst staat tot nu toe even- wet nog buiten het opgerichte rechts persoonlijkheid bezittend lichaam „Ont wikkeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen- Oost". „Wat ar in het verleden ook moge geweest zijn", aldus b. en w„ „wij zijn van mening dat zonder mede werking van Hulst geen bevredigende oplossing voor deze streekontwikke- lfogsgedachte te verkrijgen is". Het ls een realiteit dat Hulst een front aantal functies vervult voor het ele gebied. Het werkgebied voor ge noemd lichaam heet dan ook „Land van Hulst". Het Economisch Technologisch Insti tuut in Zeeland stelt nadrukkelijk dat Hulst het verzorgingscentrum voor het gehele gebied is. Van oudsher is Hulst de stad en de marktplaats van het Hul ster Ambacht. Bovendien zijn in Hulst de scholen voor het voortgezet onder wijs, lyceum, de middelbare en de la gere landbouwschool, de u.l.o.-scholen, de lagere technische scholen en de scholen voor b.i.o. In Hulst staat ook het streekzieken huis twee sociale werkplaatsen voor minder-validen, het gewestelijk arbeids bureau, het belastingkantoor enz. Zelden valt in een gebied een zo uit gesproken centrum aan te wijzen. Dit brengt met zich mee dat de omringende jemeenten Hulst nodig hebben. Daarom s het noodzakelijk dat er in het Land van Hulst naar een eenheid wordt ge streefd. Hulst moet, aldus b. en w„ mee doen aan een gemeenschappelijk stre ven naar een betere ontwikkeling van de streek. De toetreding houdt verder in dat voortaan per jaar vijftien cent per inwoner verschuldigd zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) AXEL. De Axelse raad zal dinsdag moeten beslissen over éen voorstel tot verhoging van de grondprijs in het industrieterrein Kleine Noordpolder. Beslist moet worden over een ga rantie van de lening van circa 500.000. De stichting algemene bejaardencen trum Axel wil deze voor het pension tehuis afsluiten. Ook staat op de agenda een voorstel tot afsluiting van een kas geldlening van 600.000. B. en w. stel len de raad voor het gemeentelijk gas bedrijf op te heffen. De Zegam heeft de gasvoorziening in handen. Tenslotte komen aan de orde de onderwijsver. goedingen en het instellen van een le- gesverordeniing voor inlichtingen uit het gemeentearchief. Vraagt onze concurrerende rentetarieven HULST: Houtmarkt 6 - tel. «1140—3456 TERNEUZEN: Kersstraat 13 - tel. 01150—3553 (ADVERTENTIE) L. J. v. Kouteren - M. Dieleman le Kortestraat 4 tel. 01150-3543 TERNEUZEN Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-VIaanderen: Steenstraal 14. telefoon 2377 Hulst. Voor Walcherer en Zuld-Beveland: Klokstraat l. telefoon 6252. GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie F DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300. Goes. tel. 2377, Hulst, Redacteur voor de Kanaalzone: J. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-V laanderen: 3. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel. tel. 01140-2005. Rédacteur voor W est-Zeeuwsch-Vlaanderen: N. OPDAM, v, Ostadestraat 41, Oost burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT, Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Rayonbeheer" :r voor Zuld-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 21i mm gewon-. advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regel: of minder f 1,- elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook ui de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bü 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Het bestuur van de verenigmg voor christelijk volksonderwijs te Terneu zen ziet de komende twee jaren finan cieel met enige zorg tegemoet. Dit bleek uit de toelichting van de pennmgmeeS' ter, de heer P. Doetjes, bij zijn jaarver slag tijdens de algemene ledenverga dering, die onder voorzitterschap van de heer J. van Wel vrijdagavond in de ge meenschapszaal van de lagere school aan de Leeuwenlaan werd gehouden. Momenteel is de financiële situatie ge zond. De vereniging is echter begonnen met 't (gedeeltelijke) gebruik van twee opvangscholen aan de Tamarindestraat en aan het Wagnerhof. Deze zullen in augustus 1969 volledig bezet zijn. Beide scholen betekenen een afvloeiing van .0 leerlingen van de bijna 500, die de school aan de Leeuwenlaan telde. De vaste lasten blijven onveranderd, maar de inkomsten, in de vorm van subsidies, zullen verminderen. Breskens Tijdens een Inhaalpoging ls op de rijksweg BreskensSchoondijke een aanrijding ontstaan tussen twee perso nenauto's. Een Belgische auto, bestuurd door J. T. uit Maldegem, die in een file vanaf de boot kwam gereden, slipte bij een Inhaalmanoeuvre, zodat een utt tegenovergestelde richting naderende personenauto, bestuurd door mevr. 3. Cr. uit Breskens, ermee ln botsing kwam. Mevr. G. en haar twee inzittende dochtertjes van 12 en 14 jaar werden gewond. Zij werden naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Mevr. G. en een van de dochtertjes konden na behan deld te zijn naar huis terugkeren. Het andere dochtertje moest ter observatie blijven. De auto van mevr. G. werö totaal vernield. De Belgische auto liep slechts lichte schade or. Benoeming. De hoofdemployé kantoorbediende bij de PTT op het kan toor te BreskenS, de heer J. v. d. Lijcke, is benoemd tot kantoorhouder der PTT te Ierseke. Kloosterzande Het oranjecomité heeft besloten de festiviteiten naar maandag te verschui ven, als de geboorte van het oranjekind plaats vindt na zaterdagmiddag 12 uur. De schoolkinderen hebben ln dit geval de hele maandag vrij. Ook de avondfeesten worden dan ver- schoven naar maandag, omdat het vuur werk, naar achteraf blijkt, niet op zon dag kan plaatsvinden. Het programma luidt: 13.30 uur: Op tocht schoolkinderen naar Marijke- plein; 14.00 uur: planten van herinne- ringsbossen op Marijkeplein en bellon- nen oplaten: 15.00 uur: feestmiddag voor de jeugd in de loods van de heer Bogaert te Hoek en Bosch: 19.00 uur 20 00 uur: muzikale rondwandeling, 20.00 uur—21.00 uur: „Con Amore geeft uitvoering op het sportveld. Tenslotte ls er om 21.00 uur een groot vuurwerk o phet sportveld, waarna een muzikale aftocht wordt gehouden. Verkeersinstructle. Met,In?,e.^ev^l" king van het Verbond voor Veilig Ver keer werd in de zaal van hotel „Van Leuven" door de rijkspolitie een reeks dia's vertoond m.b.t. het meuwe_ ment verkeersregels, dat per 1 1™"®" van kracht is geworden. In de narnld- dag was er Sen vertoning voor de schooljeugd van Hontrausse en Vogel waarde? in de avonduren voor de oude ren De belangstelling was goed- Be dia's werden op duidelijke wijze toeg - licht door de wachtmeester le klasse A. v. d. Broeke. Koewacht Parochieel kerkbestuur De kaplt- tpi-vicaris van het bisdom Breda heeft als lid van het parochieel kerkbestuur benoemd mevrouw M. Vermandel-Suy Philippine Twee gouden paren Vrijdag, deed zich in Fhillipine het unieke feit voor, dat twee echtparen tegelijk 50 jaren waren getrouwd. Het bracht zowel voor de bewoners van de WUhelmmasto-aat, waar het gouden echtpaar Jan Ploegaert en Marie Bockstael woont, als voorde buurtbewoners van het gouden echtpaar Theophiel Brakke -en Julienne van Hurck in de Oude Kerkstraat een giote drukte met zich mee. Het waren de buurtbewoners van de feestelingen ge weest, die de woningen wat hadden ver sierd en die gecollecteerd hadden voor bloemen en passende geschenken. Naast familieleden, vrienden en ken nissen ook namens de gemeente Fnii- lipine waarnemend burgemeester van Ooteghem en de gemeentesecretaris M. Bombelijn hen gelukwensen aanbieden Sint-Jansteen Schieting staande wip De schut- terssociëteit St.-Jan houdt zondag n schieting op de staande wip te Clinge. Zolang de staande wip nog geen nieuwe staanplaats heeft, is deze sociëteit wel verplicht haar schietingen op een staan- de wip in andere gemeente te hóu den. Sluiskil Auto in kanaal Een zandauto van de fa. Post reed gisteren in het kanaal. Een bestelauto, bestuurd door H. J. G. uit Rotterdam, die uit de Louisastraat de Kanaalweg kwam opdraaien, ver leende geen voorrang aan de naderende zandauto. Deze week uit, kwam in de zachte berm terecht en reed het kanaal in. De chauffeur, P. M. uit Sas van Gent, kon zwemmend de kant bereiken. Koninginnedag Het Oranjecomité hééft voor de viering van de verjaar dag van de Koningin op 1 mei a.s. weer een aantrekkelijk programma opgesteld. Het ziet er als volgt uit: 8.30 uur. Aubade var. alle schoolkinde ren op het speelterrein van de open bare lagere school aan de Spoorstraat. 9.30 uur. Start van de speurtocht en spelen voor de klassen 3 tot en met 6 van de lagere scholen op het plein van de Christelijke school. Voor de kleuters en de kinderen van de klassen 1 en 2 wordt een filmvoorstelling gege ven in het patronaat. 14.00 uur. Voetbalwedstrijden op het „Weitje" ie de Veldstraat; wedstrijd tussen een gecombineerde ploeg van de Chr. en de Openbare sohool en een ploeg van d'e r.k. school; een gecostu- meerde voetbalwedstrijd tussen twee ploegen uit de bevolking. 15.30 uur. Prijsuitreiking op het ter rein van de openbare school. Direct aan sluitend hierop zullen 600 balonmen wor-, den opgelaten door de schoolkinderen. 19.30 uur. Lampionoptocht m.rti.v. drum band „Sluiskil"; 20.30 uur. Tienerfestival „Durven en doen" o.l.v. de heer C. Luycks op het terrein van de openbare school. Uitvoering BAC Vanavond om kwart voor acht zal de plaatselijke ca baretgroep BAC op veelvuldig verzoek nogmaals haar programma van 1967 voor het voetlicht brengen. De voorstel ling heeft plaats in het jeugdgebouw „De Ark". „Zomerfestival" Het „Zomerfesti val" 1967 gaat door. Dit is deze week door het bestuur van de BAC beslo ten. BiAC zal trachten, ondanks de finan ciële moeilijkheden, het festival weer even spectaculair op te zetten als vorig jaar. (ADVERTENTIE) voor al uw KUNSTMESTSTOFFEN Het goedkoopste adres Fa. de Moor-Vlaeminck Hulst - Axel - Sassing Telefoon 01140 - 2628 Heinkenszand Koninginnefeest. Het bestuur van de Oranjevereniging heeft in samen* werking met de besturen van de buurt verenigingen. het volgende programma opgesteld voor de viering van konin ginnedag op zaterdag 29 april. Hel feest zal 's morgens om 8 uur worden ingezet met klokkengelui. Om half ne gen is er een filmvoorstelling voor de 4e, 5e en 6e klassen van de lagere scholen. Deze voorstelling wordt gege ven in café Taverne. Een uur later kunnen de le, 2e en 3e klassers naai de film gaan kijken. Om half elf is er een optocht met versierde rijwielen en karretjes voor de schoolkinderen. Muzikale medewerking zal worden ver leend door Jong Euterpe en de drum band. De deelnemers moeten zich op stellen bij het postkantoor. Aan deze kinderoptocht zijn prijzen verbonden, 's Middags is er een wielerwedstrijd. Om half acht volgt er een muzikale rondwandeling door het dorp, met me dewerking van Euterpe en de drum band. In de stoet zal een aantal ver sierde wagens meerijden. De bedoeling is dat deze wagens worden verzorgd door plaatselijke verenigingen. Bij de geboorte van een prinselijke baby zullen de schoolkinderen worden getrakteerd op beschuit met muisjes Verder zullen zij een herinneringsbe ker krijgen. Rilland-Bath In het dorpshuis Luctor et Emergo is een gespreksavond gehouden tussen r.-k., Ned. herv. en gereformeerden. Gesproken werd over het onderwerp, niemand leeft voor zichzelf, waarbij de gezagsverhoudingen tussen ouders, kinderen, het gezin, de school en het politie-apparaat ter sprake kwamen. Vervolgens werd gesproken over het kerkelijk gezag en de 'spanningen die zich daarin voordoen, de vernieuwing in de verschillende kerken en ook de verhouding conservatief progressies. Deze eerste bijeenkomst werd geken merkt door een open en spontane dis cussie. Kankerbestrijding De voorlich tingsbijeenkomst, die vanwege het Kon. Wilhelminafonds in Rilland-Bath werd gehouden heeft slechts matige belang stelling getrokken. Na een openings toespraak van de burgemeester, de heer J. C. W- Jobse, hield de heer Tj. Ku ij pers, arts radioloog, een causerie over het ontstaan en de bestrijding van kanker. Daarna werden dia's ver toond en toegelicht door zuster A. Evertse. Ook de hoofdpromotor van het Kon. Wilhelminafonds, de heer H. van Wijck, voerde het woord. De heer Kuipers beantwoordde een aantal vra gen van de aanwezigen. (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG De gemeente Mid delburg zal voor het verbeteren van de sporthal niet 50.000 maar slechts 20.000 gulden subsidie krijgen van de Nederlandse sportfederatie. Door deze financiële tegenvaller is er in totaal 195.000 gulden beschikbaar voor het aanbrengen van de verbeteringen. In dit bedrag is 75.000 gulden subsidie van het ministerie van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk begre pen. De vraag is nu maar of deze sub sidie ook verleend zal worden. Het ministerie heeft indertijd in haar principe besluit de voorwaarde ge- KLOOSTERZANDE. Bij de, rijks politie te Kloosterzande werd aangifte gedaan van diefstal van een groot aan tal tuinheesters en bloembollen uit een tuin gelegen bij een zomerhuisje aan de Notendijk te Terhole. Vervolgens werd aangifte gedaan van diefstal van een groot aastal tuinheesters aan dé Hulsterweg. De waarde van de ge stolen planten bedraagt ongeveer drie- honderd gulden. De dader is inmiddels door de politie achterhaald. Ook de planten zijn terug. (Van een onzer verslaggevers) HOOFDPLAAT. De gemeente Hoofdplaat heeft plotseling een ernstig tekort aan gemeentesecretaressen. Toen het college van b. en w. een goede tuissenoplossitnlg meende gevonden te hebben voor de afwezigheid van ge meentesecretaris M. Wijffels (3 maan den met ziekteverlof) door de aanstel ling van de eerste ambtenaar, de heer A. A. van Acker, als waarnemend se cretaris en Retranchements secretaris D. J. Herrebout als ^onbezoldigd ge meente-ontvanger, zijn beide vervan gers eveneens plotseling ziek geworden. Waarnemend-burgemeester J. Eekhout wist met deze onverwachte ontwikke lingen niet goed raad en na afloop van de raadsvergadering heeft hij met de raadsleden in besloten zitting overleg gepleegd om in tweede instantie een oplossing te zoeken. De moeilijkheden bij de burgerlijke stand konden, zij het provisorisch, worden ondervangen door benoeming van burgemeester Eekhout tot ambtenaar van deze afdeling. De ziekte van de heer Herrebout had gisteravond in zoverre nog directe ge volgen, dat de behandeling van de ge meenterekening over 1965 niet door hem, zoals de bedoeling was, kon wor den toegelicht. Hiet verzoek van de gemeenteraad van Breskens om adhesie met de daar eni ge tijd geleden aangenomen motie te gen'het systeem van procentuele loons verhogingen bracht het overeenkomstig het advies van b. en w. gisteravond in Hoofdplaat niet verder dan de kwa lificatie „voor kennisgeving aangeno men". Nagekomen familieberichten (Van een onzer verslaggevers» MIDDELBURG B, en w. van Mid delburg willen de verlichting ln de raadzaal verbeteren. Het college is van mening dat de huidige verlichting. De- staande uit kronen met niet afgescherm de gloeilampen, onvoldoende is en ver blinding in de hand werkt. Een oplos sing wordt gezien in het aanbrengen van in totaal dertig spiegellampen in het plafond, hetgeen een uitgave van ongeveer 3800 gulden noodzakelijk maakt. TL-armaturen zijn volgens het college niet geschikt. Dit op grond van esthetische overwegingen. Voor het aanbrengen van meer licht punten zullen in de zg. maquettekamei van het stadhuis enkele betonplaatjes moeten worden uitgebroken. Het college stelt voor deze werkzaamheden in te passen in het kader van de Interne vei- bouwing, die thans in uitvoering ls. Aanstaande maandag zal het college van burgemeester en wethouders de raad voorstellen het krediet van 365.000 gulden voor de uitbreiding van het kantoor van de dienst gemeente werken te verhogen met 62.742 gulden- In juni 1965 werd al besloten een krediet voor deze werkzaamheden uit te trekken. Wegens gebrek aan finan cieringsmiddelen konden de plannen r.og steeds niet worden uitgevoerd. Een uitbreiding van het kantoor voor de dienst kan, aldus b. en w., niet lan ger meer worden uitgesteld. Omdat de subsidie van rijk en provincie voorlo pig niet kunnen warden uitbetaald, zal de gemeente deze subsidies moeten voorfinancieren. De bedoeling is om ten behoeve van de uitbreiding een aantal panden aan de Vlissingsest aat te restaureren. De kosten hiervan zijn nu geraamd op 427-742 gulden. Van het rijk is een sub sidie te verwachten van 72.000, van de provincie 13.500 en van de gemeente 54000 gulden. De kosten, waarvan de kapitaalslasten op de begroting van de dienst gemeentewerken drukken be dragen 305.827. Kinderspelen „De wijkvereniging Zuid" organiseert op maandag 1 mei op het schoolplein kinderspelen. Zowel kinderen van de kleuterschalen als la gere scholieren kunnen hieraan mee doen. Het feest begint 's middags om 2 uur. I Met droefheid delen wij u mee dat heden van ons is heengegaan mijn lieve man, onze onverge telijke vader PETRUS AUGUSTINUS EGGERMONT Inspecteur van het Lager Onderwijs Officier in de Orde van Oranje-Nassau echtgenoot van Emérence Josephine Marie Plasschaert Hij bereikte bijna de leeftijd van 65 jaar. Breda, 21 april 1967 Zandberglaan 35. Breda E. J. M. Eggermont-PIasschaert Tilburg Dr. J. Eggermont A. M. Eggermont-de Mast én kinderen Breda M. Eggermont Deventer Drs. P. Eggermont J. Eggermont-van Beek en dochtertje j Wij willen danken voor zijn leven en tevens af scheid van hem nemen in een Eucharistieviering op woensdag 26 april om 11 uur in de H. Sacra mentskerk te Breda. Daarna zal zijn lichaam er aarde worden besteld op de r.-k. begraafplaats Zuylen. Er zal maandag en dinsdag een avondmis opge dragen worden om 7.15 uur in dezelfde kerk. Vader ligt opgebaard in de rouwkapel van het St.-Ignatiusziekenhuis. Bezoektijden aldaar: maandag 24 en dinsdag 25 april van 15 tot 16 uur en van 18 tot 19 uur. Na de begrafenis zal er gelegenheid tot condole ren zijn van 13 -14 uur in Huize Merula, Baro nielaan 102. Liever geen bezoek Graag H. Missen steld, dat de Nederlandse sportfedera tie met 50 mille over de brug zou moeten komen. Ten laste van de ge meente zou eveneens een bedrag van 50.000 gulden komen. De eerste en tweede fase van het verbeteringsplan zijn al uitgevoerd. Met de 3e fa.se kan pas worden be gonnen, wanneer het bericht komt, dat het ministerie haar principe-besluit handhaaft. De uitvoering van de eer ste twee fasen heeft overigens 8-357,52 gulden meer gekost dan was ge raamd. Bovendien is er voor de uit voering van de laatste fase 5000 gul den meer nodig dan beschikbaar is- De kosten van de sterk bezuinigde 3e fase zullen 1 ton bedragen- In verband hiermee zal de raad aanstaande maandag worden voorge steld om het gemeentelijk aandeel in de verbeteriragskosten te verhogen van 50.000 tot 63.360 gulden. Het krediet van 225.000 gulden, dat -vorig ja-ar is verleend, zal moeten warden terug ge bracht tot 208.360 gulden (225.000 min de 30.000 gulden van de sportfedera tie, plus de verhoogde bijdrage van 13.360 van de gemeente). (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstr. 21 Hulst - tel. 2478 CADZAND, SLUIS, RETRANCHEMENT en ZUIDZANDE: dokter De Meyer uit Sluis. AXEL: dokter Schiltman. HULST: dokter Niesten. KLOOSTERZANDE: dokter Buwalda, tel. 01148—277. TERNEUZEN: dokter v. d. Griek. AARDENBURG, OOSTBURG: dokter De Bruyckere uit Oostburg, tel. 0117b- 2323. BIERVLIET, HOOFDPLAAT en IJZEN- DIJKE: dokter Lockef eer uit IJzen- dijke, tel. 01176366. SCHOONDIJKE, BRESKENS en GROE- DE: dokter v. d. Maas uit Breskens, tel. 01172—466. MIDDELBURG: dokter Frumau tel. 2835. VLISSINGEN: dokter Van Dijk, tel. 3459 zaterdag en dokter Dekker, tel. 2950 zondag. GOES: dokter Griep, tel. 640b. BORSSELE en NIEUWDORP: dokter Gelderblom. tel. 01195—327. HOEDEKENSKERKE en KWADEN- DAMME: dokter Kole, tel. 01193-262. DRIEWEGEN, 'S.HEERENHOEK, OVE- ZANDE, LEWEDORP: dokter Van Opdorp, tel. 01105—280. 's-HEER ARENDSKERKE, WOLPH- AARTSDIJK en HEINKENSZAND: dokter Zonnevylle, tel. 01106—202. KRUININGEN, HANSWEERT, KRAB- BENDIJKE en RILLAND-BATH: dok ter Kamps, tel. 01135—343. APOTHEKERS GOES: Goese Apotheek, tel. 7104. MIDDELBURG: v. d. Boogert. tel. 2789. TERNEUZEN: Klaassen, tel. 2090. VLISSINGEN: v. d. Kleine Mulder, tel. 2730. TANDARTSEN WALCHEREN: v. d. Veen, tel. 01180- ■2882, zaterdag 9-10 v.m. zondag 11-12 v.m. WIJKVERPLEGING HOOFDPLAAT, BIERVLIET en IJZEN DUKE: zuster Snel, tel. 01152-216 (b.g.g. 008). OOSTBURG, SLUIS, CADZAND ei, GROEDE en BRESKENS: zuster De Jonge uit Oostburg, tel. 01179-367 (b.g.g. 008). HOEK, PHILIPPINE en SLUISKIL: zus ter Hillaert uit Zandstraat, tel. 01157. 435 CLINGE, ST.-JANSTEEN en NIEUW- NAMEN: zuster Verver uit Klooster zande, tel. 01148-220. DIERENARTSEN AXEL, ZAAMSLAG, SAS VAN GEN7 de heer Janssen uit Axel, tel. 01155- 486. WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN: de neer Van Veen uit Oostburg, tel 01170-2693. HULST en NIEUW-NAMEN: de hee: Borm uit Nieuw-Namen, tel. 01144- 227 WALCHEREN en ZUID-BEVELAND: dokter Bonneschauscher, tel. 0113b. 233. (ADVERTENTIE) Reclame-aanbieding voordeliger deze week bij St. Adriaaltraat GOES Wijngaardstraat (ADVERTENTIE) MIDDELBURG Zeeuwsch Museum 1418 uur Exposl- tie Haagse Kunstenaarsgroep Fugare. Expositiezaal Rijksarchief 9.3012.30 uur en 13.3017.30 uur De Godshuizen "an Middelburg. Miniatuur Walcheren geopend van 9-18 uur. Don Bosco 19.3023.30 The Garand! voor Jongerencontact City 20 uur Brandt Parijs? 14 jaar Electro 19 en 21.15 uur Incident op Cyprus 18 jaar VLISSINGEN Dansschool de Jong 14 uur .Districts vergadering K.W.J. Alhambra 19 en 21 uur Rififi in Parijs 18 jaar HULST „De Kroon" 17 uur Distr. kampioen schap 38/2 Klein Patronaat 19.30 uuï Judowedstrijden Bioscoopgebouw 20 uur Eddie gebruikt geweld 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Ik, een vrouw 18 Ja» OOSTBURG Ledel 20 uur Hoe steel ik een miljoen a.l. AXEL Centrum 20 uur O.S.S. 117 in Bangkok 14 jaar LAMSWAARDE Th. v. Driessche 15 uur Schieting KOEWACHT Café Sport 15 uur Openingsschieting GOES Grand 19 uur Wie is er bang voor Vir ginia Woolf 18 jaar KLOOSTERZANDE Willem Teil 15 uur Schfeting MIDDELBURG Zeeuws Museum 1418 uur Expositie Haagse kunstenaarsgroep Fugare. Rijksarchief 9.3012.30 en 13.30—17.30 De Godshuizen van Middelburg Miniatuur Walcheren: Geopend vaa 9—18 uur. City 14.30 en 20 üui Brandt Parijs? 14 jaar Electro 15.30 en 19.30 uur Lieve, lieve John 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Rififi in Parijs 18 jaar GOES Grand 19 uur Wie ls er bang vca Virginia Woolf 18 jaar 15 uur Het dodencommando 14 Jaar TERHOLE De Kraal Schietmg KEMSEKE PAAL A. de Bakker 15 uur Schieting GRAAUW V. de Caluwé 15 uur Schletlng NOORDSTRAAT E. Mattens 16 uur Gaaibolling ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Schletlng CLINGE 14.30 Schieting L. de Vijlder 15 uur Schletlng AXEL Centrum 20 uur O.S.S. 117 in Bangkok 14 Jaai OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Hoe steel ik een miljoen a.l TERNEUZEN Luxor 14.30 uur De leeuwendoders a.l. 17 en 20 uur Ik, een vrouw 18 Jast HULST G. Lijbaart 15 uur Schletlng Bioscoopgebouw 14.30 en 17.15 uui Eddie gebruikt geweld 14 jaai 20 uur Avontuur in Soho 18 jaar ,.De Kroon" 15 uur Distr. kamp. kate 38/2 KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Schletlng V. Th(js 15 uur Schletlng MIDDELBURG Zeeuws Museum 1418 uur Expos® Haagse kunstenaarsgroep Fugare. Rijksarchief 9.3012.30 en 13.30—17™ De Godshuizen van Middelburg Miniatuur Walcheren: Geopend va» 918 uur. City 20 uur Brandt Parijs? 14 Jaar Stadhuis 14 uur Raadsvergadering GOES Grand 20 uur Wie ls er bang Virginia Woolf 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Avontuur in .Soho 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Ik, een vrouw 18 1123Enerzijds was smidje Verholen blij, ander zijds vertrouwde hij de zaak nog niet helemaal. Bliksemsnel richtte hij daarom zijn vuurwapen op Janos, hem toebijtend: „Jij bent toch geen verrader, hè, die vuile gebbetjes met mij uithaalt Kom op met je verhaal, man, want anders wordt het knal- werk en maak ik een mooi theezeefje van je Maar Janos liet zich door dit dreigende machts vertoon niet imponeren. Hij glimlachte slechts en verwijderde met een eenvoudig gebaar hoed, pruik en wilde baard. „Ik ben de Graaf van Lmborg Strom", stelde hij zich voor. „Ik strijd tegen het onrecht, dat in dit land geschiedt en bleef onvoor waardelijk trouw aan Zijne Majesteit Koning Hen drie II. Ik zal al mijn krachten eraan wijden Zijne Majesteit weer op de troon te krijgen."." „Dan mag u wel voortmaken", viel smidje Verholen hem grimmig in de rede. „Doctor Polnyck is name lijk van plan de macht over te nemen van uw oude president Cunrath Allmrouwer. Dan wil Polnyck zélf koning worden. Maar zijn plannen gaan nóg verder. Hij ziet zichzelf als keizer van Europa..., ja zelfs als imperator van het heelal....'" li' knetterstapel Hak hem de kop af (ADVERTENTIE) graaf woest en hij begon allergevaarlijkst ^ji scherpe bijl in het rond te slaan. Dat daarbij r j een keukenkrukje sneuvelde, mag dan °°kI niet aan het toeval geweten worden. En op da 1 ogenblik was er nóg iemand, die het op zijn B wen kreeg van pure woede. Dat was n'ema^. der dan doctor Polnyck. „VERHOLEN „Nu weet ik wie de verrader isVERHOLEN SI® (CAN* DEN HAAG (ANP) Blijkens publikatie in de Staatscourant va april heeft de minister van Landi en Visserij besloten uit verderga voorzorg tegen verspreiding van perevuur, de reeds in enkele an Noord- en Zuidbevelandse gemee genomen maatregelen ook in de meente Kortgene toe te passen. In Kortgene is nog geen geval perevuur geconstateerd, maar de grafische ligging ten opzichte van tastingen elders maakt het noodz lijk de voorzorgsmaatregelen tot i gemeente uit te breiden- Van sta wege zullen thans alle meidoorn: Kortgene worden vernietigd. Eigen: en grondgebruikers dienen dit toe staan. Voorts zijn de grondgebruil in Kortgene verplicht eventuele bloei bij peren op hun percelen het opengaan van de bloemen te nietigen Zij zijn eveneens verpl na 15 mei a.s. eventuele scheuten meidoorns onmiddellijk te verbran< Dit geldt ook voor jonge mcidoornp ten, die, hoe dan ook, aanwezig i ken te zijn. Aanplant van meddoc heeft ook in Kortgene dus voorlo geen zin. GISTERavond heeft de toneelvere\ ging „Mozaïek" in Axel haar eer. uitvoering gegeven in het Gezelli huis. Het is niet zo dat onze vt eniging nog maar pas is opgerich zegt regisseur Van Overmeeren. is verkoper van beroep. „Dat is i rig jaar al gebeurd. Dit was wel o ze allereerste uitvoering. Vorig ja liep alles in de soep. Er waren c lerlei moeilijkheden. We begonni in april en kozen een stuk. Maar vi repeteren kwam niks terecht. Tot volgden de vakanties. Weer had nil mand tijd om het stuk in te stud ren". PAS in september zijn we weer g\ start. Met negen man waren we toe Op een gegeven moment vielen van dit groepje nog vier af. Er ze niets anders op dan te proberen ee nieuwe bezetting te krijgen en da is op het ogenblik erg moeilijk. D meesten hebben geen tijd of zitte 's avonds liever naar de televisie t kijken. Na veel geharrewar lukti het ons toch andere spelers te krij gen. We hadden toen al het stul van gisteravond„Er verdwijnt eer gast" van Priestley. Samen met me vrouw G&nther ben ik er in geslaagi een gedegen organisatie op poten ti zetten. HET lukte ons. ook een goede gri meur aan te trekken. Niet de eerstt de beste. Raymond de Roeck heefi het erg druk en grimeert veel vooi de Belgische televisie. Gisteravonc was hij speciaal voor ons overgeko men uit Brussel. „Mozaïek" heeft niet alleen met toneel te maken. Dt vereniging bestaat uit een toneel- en een volksdansgroep en mensei. die zich bezighouden met literatuur Degenendie met het toneel mee doen volgen een cursus bij de pro vinciale toneeladviseur. In totaal zijn er dertig leden. VROEGER bestond er voor amateur toneel veel meer animo. De televisie heeft veel leden weggetrokken en omdat de kijkrr verwend is door de televisiespelen vond het publiek on ze stukken over het algemeen te

de Stem | 1967 | | pagina 2