Radio komt zes miljoen te kort Waarin het. kleinste kamertje gróót kan zijn toet Stern-Hitparade BIGGLES in Hongkong DOOR HET UITBLIJVEN VAN RECLAME EN VERHOGING VAN LUISTERGELD Zolang Veronica bestaat, moet Hilversum lijden Zendtijdverdeling NTS verliest Afgekeurde film Ongewijde aarde is toch vertoond MICHEL POLNAREFF: lii. lii, la, ia Frans ..Red Allen" overleden Versie van „Messiah" op tweede net 0^ PilPtfftBLill6PKL1 bjm°wnmi(„ T[ Hint Hlliï ECU L'jH MW. Mr. Stikker komt Silhouet in Première HC. „Vrouwen van Troje" waren niet zo erg indrukwekkend NEDERLAND I: Twee edellieden NEDERLAND II: Himalayahemel en hel BELGIë (Vlaams): De adel in ons land BELGIë (Waals): Le genie du mal ]f?F Zacht en héééél veel papier DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 20 APRIL 1967 (Van onze radio- en t.v..redacteur) HILVERSUM Reeds tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Ned. Radio Unie, wees de voorzitter inr. A. B. Roosjen op de moeilijke situatie, waarin de Hilver- sumse omroepwereld verkeert. Hoewel de inkomsten uit de luistergelden onver anderd waren gebleven, stegen de onkosten voor verhogingen van salarissen, hono raria etc. met circa veertig procent in drie jaar tijds. Indien de programma's op hetzelfde niveau zouden worden gehandhaafd in 1967, betekent dit, dat er dit jaar een verlies van ongeveer zes miljoen kan worden verwacht. Aangezien de reserves van na de oorlog zijn opgebruikt, ontstaat er vooral bij de radio een netelige situ atie. Vorig jaar heeft oud-minister Vro ljjk bij de begrotingsbehandeling wel verklaard dat het luistergeld verhoogd zou worden als de inkomsten uit de radio-reclame niet voldoende bleken te zijn, maar intussen wacht Hilver sum en op de invoering van de re clame en op de verhoging van de luis tergelden. Van het een, noch van het ander schijnt een snelle invoering te verwachten te zyn. In Hilversum is het een raadsel waar om de radio-reclame nog steeds niet werd ingevoerd. Door de inkomsten hiervan zouden de omroepen althans in enigermate armslag kunnen krij gen. Maar in de boezem van de re clameraad schijnt men nog steeds niet tot overeenstemming te zijn gekomen. De nieuwe omroepwet stelt voor de radioreclame maximaal 24 minuten per zendernet per dag beschikbaar. De re clamewereld wenst dat deze radiospots niet achter elkaar voor en na het nieuws worden uitgezonden, maar zul len worden ondergebracht in populai re platenprogramma's. Daarmee zou de hand worden gelicht met de voor waarde. dat er een strikte scheiding dient te bestaan tussen de program ma's en de reclameboodschappen. Het schijnt, dat de reclamewereld die zolang radio Veronica blijft be staan geen haast heeft het onder brengen van reclame in populaire ra dioprogramma's als eis wil laten val len. De programmaraad van de N.R.U heeft nu voorgesteld, om op elk zen dernet tachtig seconden voor of na de bulletins van de radionieuwsdienst te vullen met reclamespots. Als dit ron<t de nieuwsuitzendingen gebeurt is het mogelijk om de voorgeschreven ma ximale zendtijd voor reclame van 24 minuten per net, voor tenminste drie kwart te vullen. Daarnaast zou op elke zender b.v. een shop-window-pro- gramma kunnen worden gemaakt waar in radioreclame kan worden opgeno men. Of deze Hilversumse voorstellen binnen afzienbare tijd zullen worden goedgekeurd blijft nog een open vraag. Een van de andere problemen waar mee Hilversum wordt geconfronteerd is de nieuwe zendtijdverdeling. Sinds de Tros met drie uur radiozendtijd per week is toegelaten tot de ether, heeft deze organisatie inmiddels 100.000 le den weten te verwerven. Daardoor valt zij met ingang v~n 1 oktober a.s. on der de categorie c-omroepen met 10 uur radio-zendtijd per week. Een ver meerdering van zeven uur. Voorts krijgt de N.R.U. in het najaar een zendtijdverruiming van circa tien uur, om haar minimumpercentage van de 15 procent, welke door de omroepwet wordt voorgeschreven te kunnen effec tueren. Indien de overheid geen uit breiding van de totale radio-zendtijd op de drie Hilversumse netten door voert, zullen de vier grote omroepen ("KRO, NCRV. AVRO, VARA) hun zendtijd met liefst zeventien uren oer week zien ingekrompen voor wat de radio betreft. Of de grote vier hiermee genoegen zullen nemen valt te betwijfelen. Momenteel zitten de programmaleiders al wekenlang te De- rekenen hoe straks de zendtijd in de nieuwe situatie zo billijk mogelijk dient te worden verdeeld. Wat de t.v. betreft is de erkenning van de TROS als c-omroep een min der groot probleem De TROS krijgt namelijk een wekelijkse zendtijdverrui ming van 1 naar 2,5 uur. Als wij goed zijn ingelicht zal de N.T.S. in dit ge- >'al een veer moeten laten en haar zon dagavondprogramma op Nederland opofferen. De omroepen weigeren na melijk om van hun beperkte t.v.-zend tijd nog ruimte voor de TROS af te staan, waar de N.T.S. momenteel over maximaal 40 procent van de t.v.-zend tijd mag beschikken. Bovenstaande problemen zullen non veel ingewikkelder worden indien de nieuwe A.V.R.O.-R.T.N.-combinatie v meer dan 800.000 leden zou gaan tellen. Dan biedt artikel 19 van de om roepwet namelijk gelegenheid, om de minister te verzoeken extra-zendtijd bo ven de toegestande uren voor een a-omroep met minstens 400.000 leden, toe te wijzen. Of de bewindsvrouwe mr. M. Klompé dit verzoek zal inwil ligen, wagen wij vooralsnog te betwij felen, aangezien de K.R.O. reeds jaar en dag zo om en nabij de 600.000 aan hangers telt en nimmer meer zend tijd dan de andere a-omroepen kreeg toegewezen. Mocht de bewindsvrouwe wel hiertoe overgaan, dan rest haar niets anders dan een uitbreiding van zendtijd voor radio en t.v., want de andere omroepen zullen nimmer ac cepteren dat hun programma's moeten worden ingekrompen. (ADVERTENTIE) de harde matras met alle comfort van een zachte! ADVERTENTIE) de harde matras met alle comfort van een zachte 1 UTRECHT (ANP) In een uitver kocht Camera-theater in Utrecht is de film „Ongewijde aarde", die door de centrale filmkeuring is afgekeurd, toch vertoond. Dat gebeurde tijdens een voorstelling van de Utrechtse Filmliga. De maker van deze nieuwe Nederland se speelfilm, Jef van der Heyden, was zelf naar de Domstad gekomen om zijn (voorlopig) afgekeurde film met een paar woorden in te leiden. Hij vertelde te hebben geaarzeld om Ongewijde aarde" voor deze filmli ga-voorstelling vrij te geven, maar in één adem voegde hij eraan toe dat hij helemaal niets te verbergen had. Al dus kon de voorstelling die overigens ai geruime tijd geleden nog voor dat de film in discussie kwam was gepland, normaal doorgaan. Naar de mening van Jef van der Heyden is zijn film helemaal niet ze- denkwetsend of kwetsend voor een be paald deel van het Nederlandse volk Hij was wel bang dat zijn film niet meer in de juiste sfeer zou worden bekeken door al het gekrakeel dat rond is ontstaan. Daarom sprak hij de hoop uit dat de kijkers met beide benen op de grond zouden blijven staan al dan niet op gewijde aarde. In „Ongewijde aarde' spelen Ton Len sink en Shireen Strooker de hoofdrol len. De produktiekosten bedragen f 172.000.- De film, die zal worden her keurd. werd door de leden van de Utrechtse filmliga met een langdurig applaus beloond. Petula Clark heeft zich op de eerste plaats van onze Stem- hitparade kunnen handhaven. Veel oppositie kreeg „This is my song" overigens niet te verduren, want aan de (tijdelijke) heerschappij van de Beatles was vorige week al een eind ge komen. De plaat-van-de-week „Something Stupid" van vader en dochter Sinatra sprong van niets naar de vierde plaats, protestzanger Armand daarvan verdringend. Verder veran derde er bijzonder weinig. De plaat-van-de-week gaat deze week naar Sluiskil en wel naar Mare Neijt, Coegorsstraat 9. Over enkele dagen krijgt hij de plaat thuisgestuurd. De Stem-hitparade van deze week ziet er als volgt uit: 1 This is my song Petula Clark 2 Penny Lane Beatles 3 I was kaiser Billy's batman Whistling Jack 4 Something stupid Frank en Nancy Sinatra 5 Ben ik te min Armand 6 Release me Engelbert Humperdinck 7 Spicks and Spans Beejees 8 Monkee on your back Outsiders 9 Detroit City Tom Jones 10 Let's spend the night together Rolling Stones Slechts zelden dringt een Fran se plaat door tot de Nederlandse hitlijsten. Salvatore Adamo heeft een tijd lang het alleenrecht ge had; er is nog eens Herve Villard geweest met Capri e'est finis, maar daarmee hield het ook op. Tot in de zomer vftn 1966 een Ka- rijse muziekstudent een plaat op nam, die toen zij het dan pas na enige maanden ook in Ne derland goéd verkocht werd. Ook de volgende plaat van Michel Polnareff kreeg bekendheid en het werd zelfs zo, dat men hier zat te wachten tot hij weer eens een opname zou maken. Enige maanden is er gezocht naar een geschikt liedje, dat toch einde lijk gevonden werd: Ta, ta, ta. ta. Achter deze weinig onthullende titel verbergt zich een aardig, vlot liedje, dat er beslist mag zijn. Het sloeg ook in ons land aan, want Polpareff stond al snel op de vaderlandse hitparade. En de schuchtere Parijzenaar zal nog wel wat stijgen. Ta. ta, ta, ta is in ieder geval waard als plaat- van-de-week in dê Stem-hitpa- rade te fungeren. De opgaven van deze week lul den: stel uit de volgende lijst pla ten je eigen hitparade samen en MICHEL POLNAREFF schrijf die op een briefkaart. Ver meld op diezelfde briefkaart op welke plaats Michel Polnareff vol gende "eek met Ta, ta, ta, ta in onze Stern-hitparade komt te staan. De briefkaarten moeten voor vól gende week naar Dagblad De Stem, Reigerstraat 16 in Breda worden gestuurd. De lijst ziet er als volgt uit: Monkee on your back Outsiders Penny Lane Beatles Release me Engelbert Humperdinck Ta, ta, ',a, ta Michel Polnareff This is my song Petula Clark Ben ik te min? Armand l was kaiser Billy's batman Whistling Jack Spicks and spans Beejees Something Stupid Frank en Nancy Sinatra Happy together Turtles (ADVERTENTIE) Van Nelle bestellen NEW YORK (AFP) De jazz- trompettist Henry „Red Allen" is dins- dag op 60-jarige leeftijd in New York overleden. Allen speelde in de orkes ten van Fletcher Henderson en Louis Armstrong alvorens in 1940 zijn ei gen orkest te vormen. (ADVERTENTIE) Van Nelle bestellen (Van onze RTV-redactie) BUSSUM Het oratorium „Mes siah" dat Handel 225 jaren geleden schreef, is een bijna drie uren durend werk, opgebouwd uit bijbelfragmenten die de geboorte, het lijden en de ver rijzenis van Christus verhalen. De Ier se radio en televisie gaf van dit werk in de St.-Patrick's Hah in Dublin een gala-uitvoering. Van dit concert zendt de N.T.S. zondagavond van 20.30- 21.45 uur op het tweede net een sa menvatting uit, waarin de belangrijkste delen van dit oratorium zijn opgeno men. Bewerking en commentaar zijn van Jan Venema. Het Wijftuoorlopiii een raadsel, KmIh3k lub de brand# naar het laboratorium quonitn tnutr. wacht elk ooenbük de uit# aan de Jnmiddeli een lichtpuntDe man die jullie op de te tiondtn 1 werd oeidentifieeerd ie politie hfC zoekt naarzïjnbroerinde hoap DarkerV"'"v~ .93 95 Nog steeds is de man, die vroeger secretaris-generaal van de N.A.V.O. was, mr. D. U. Stikker, actief betrok ken bij het internationale leven. Hij is thans bezig met het opmaken van een rapport namens de V.N. over het in vesteringsklimaat in de ontwikkelings landen. Dat is de jongste fase in een loopbaan die erg gevarieerd is geweest, n.l. van bankier en bierbrouwer tot minister en ambassadeur. Maandag 24 april zal mr. Stikker in een interview met Hens Neuman in het K.R.O.-televisiepro gramma „Silhouet" (Nederland 1) de hoofdpersoon zijn. (ADVERTENTIE) Van Nelle bestellen (ADVERTENTIE) Van Nelle bestellen (Van onze kunstredactie) Euripides' „Vrouwen van Troje" be hoort tot die Griekse drama's, die in onze eeuw het meest gespeeld zijn. Het thema ervan werd in onze tijd steeds actueler, omdat Euripides in zijn drama op bittere wijze de ver schrikkingen van de oorlog en de ge volgen daarvan toont. De situatie waarin het beschreven is, had voor de Atheners dezelfde dreiging als on ze eeuw tot tweemaal toe in zo'n he vige mate heeft gekend, om alleen maar de twee wereldoorlogen te noe men. Met de keuze van dit stuk heeft de Haagse Comedie binnen een korte tijd twee schrijvers op het repertoire geplaatst, die allebei de waanzin van de oorlog tot uitdrukking brengen. Nadat tijdens de paasdagen in „De dans van sergeant Musgrave" dit the ma al aan de orde was gesteld, kreeg het bij de première van „De vrouwen van Troje" opnieuw gestalte, in een zeer gestileerde voorstelling onder re gie van Joris Diels. Voor deze voorstelling heeft de H.C- een beweiding gekozen die Jean-Paul Sartre maakte voor het Franse „Théatre National Populair". De band met de oorlogsdreiging in de twintigste eeuw hoefde hij maar nauwelijks te verster ken: in de oorspronkelijke tekst wordt reeds herhaaldelijk de tegenstelling tus sen Oost en West, Europa en Azié ge noemd (Troje en Griekenland). Der gelijke zaken zijn door Sartre hoog stens wat benadrukt. Hij laat aan het slot Poseidon (die ook reeds de pro loog uitsprak) terugkeren om een waarschuwend woord te doen horen. Het is de vraag maar of dat nog no dig was na de gruwel die in het stuk getoond wordt. Sartres aandeel is voornamelijk in de taal tei'ug te vinden. Hij heeft de moei lijke, ingewikkelde zinsconstructies van het Griekse versdrama in helder ge formuleerde en vaak kortere zinsgehe len omgezet- De wezenlijke betekenis van het stuk komt daardoor veel scherper naar voren. Joris Diels die de vertaling verzorgde, heeft deze lijn van Sartre niet gelukkig doorgetrok ken: vooral in de ritmiek, maar ook ln woordkeus hapert het meer dan eens, zodat deze versie geen optimale helderheid bezit. De grote rol van Hekuba (die steeds op het toneel aanwezig is) wordt ge speeld door Anny de Lange, die haar rol in een beheerste stijl brengt. Dat maakt aanvankelijk een wat koele, soms kille indruk, maar in de climax breekt er zoveel door aan ontroering en warmte, dat het geheel van haar rol een boeiende créatie is gewordeh. Er is verder 'een heel mooie bijrol van Trins Snijders als Andromache; - Carl van der Plas geeft een helder portret van Menelaos, een figuur waarin hij nogal wat overgangen heeft waar te maken- Leo de Hartogh. Do van Stek en Paula Petri speelden in meer of mindere mate te gemakkelijk, hetgeen oppervlakkigheid tot gevolg had. Alle rollen en v.ooral de vrouwen van het koor konden echter in deze regieopvatting niet aan spel laten zien, wat er in het stuk aanwezig is. Jo ris Diels had gekozen voor een ge stileerde benadering waarin hij de ele menten uit het Griekse drama als zang en choreografie, liet vervallen, omwille van de .duidelijkheid van de tekst. Daar was kennelijk hard op gewerkt, misschien wel zo hard, dat hij er bloe deloos en doods van is geworden. Dooi de stilering, die soms esthetisering werd konden de acteurs daar niet voldoen de tegenover stellen. De opvatting van Diels bleek direct al in de proloog, toen hij de twee goden als marmeren, sprekende beelden op het toneel liet staan, hetgeen nauwelijks een aan vaardbaar effect genoemd kan worden. Hij had verder van elk realisme af gezien: er was voor de vrouwen een eenheidskostuum, dat niét de indruk wekte gehavend te zijn door de ge vechten; er werden geen lichteffecten gebruikt, behalve in de epiloog; ver dere realistische details waren achter wege gelaten. Elke suggestie moest uit de tekst en de daarin gelegde emotie komen, wat niet haalbaar bleek. Het indrukwekkende stuk van Euripi des heeft daarmee een voorstelling ge kregen, die te kort schiet op het punt, waar zij juist haar grootste kracht zoekt: de tekst. Nu de spanningen, die een première veelal beïnvloeden ach ter de rug zijn, is het heel goed denk baar, dat de tekstbehandeling in even wicht komt, zodat de bedoelingen van Diels en zijn visie op hét prachtige werk van Euripides beter tot hun recht zullen komen. Donderdag 20 april HILVERSUM I 402 m AVRO: 12.00 Licht instrumentaal en semble. 12.25 Beursberichten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Johan Willem Friso Kapel. 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal en beursberich ten. 13.30 Stereo: Gelders Pianotrio: moderne muziek. 13.55 Beiaardcon cert. 14.15 Huishoudelijke zaken, praat je voor de vrouw. 14.30 Licht instru mentaal ensemble. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nieuws. 16.02 Voordracht. 16.20 Omroeporkest en solist (opn.): moderne muziek. 17.00 Voor de jeugd 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de Katholieke Volks partij. Kaarten op tafel. Een uitzen ding over politieke zaken, die de aan dacht verdienen. 18.30 Lichte orkest muziek. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Sitar: radio tijdschrift voor gitaristen. IKOR: 19.3) Mens en Bijbel: bijbelgesprek. 19.55 Kerk veraf en dichtbij. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Residentie-orkest en so list: moderne en klassieke muziek. (20.55 - 21.35 Land der Muzen: kunst kroniek). 22.20 Clavecimbel - recital (gr.): werkjes over vogels. 22.30 Nws 22.40 Actualiteiten. 22.55 Licht geva rieerd platenprogramma. 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m VPRO: 11.30 Mensen geloven, lezing. 11.45 Streeksgewijs: informatie uit Nij megen. 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actu aliteiten. 13.00 Pro Memorie. 13.05 Mo derne orkestwerken (gr.). 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Fluit en piano (opn.): klassieke en moderne muziek. TROS: 14.45 Van 1685 tot vandaag: muzikale lezing. 15.15 Voor de vrouw. NCRV: 15.45 Stereo: moderne grammofoonmu- ziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Musiciana: muzikale herinneringen. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Nederlandse liederen en liedjes. 17.30 Stereo: Ne derlandse ensembles (gr.) 17.00 Stereo: Licht orkest en zangsoliste. 18.10 Sportrubriek. 18.30 Voor de twintigers 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Ra diokrant. 19.30 Stereo: klassieke gram- mofoonmuziek. 20.10 De familie Leen- houts, hoorspel, (dl. 28). 20.35 Samen uit - samen thuis: steravondprogram ma. 22.00 Stereo: lichte grammofoon- muziek. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieutys. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Kerkorgelconcert: klassieke muziek. 23.15 Voordracht en muziek. 23.45 Ste reo: Harpspel met ritmische begelei ding. (opn.) 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM III 240 m EN F.M. NCRV: 12.00 Nieuws. 12.02 Variant: actualiteiten, reportages, stripver haal en veel muziek. 13.00 Nieuws 13.02 Top Twintig. 14.00 Nieuws. 14.02 Instrumentaal allerlei (gr.). KRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Klein chanson. 16.00 Nieuws. 16.02 Ac tualiteiten. 16.05 lORRRrrr tiener show. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten 17.05 - 18.00 Draaijijofdraaiik: verzoek- platenprogramma BRUSSEL VLAAMS 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek 12.40 Weerbericht, mededelingen, pro gramma-overzicht en SOS-berichte.i voor de schippers. 12.48 Gitaarmu ziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht en beursoe- richten. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio (15.00 - 15.03 Nws.. 15.30 Eigen-aardig. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek 17.00 Nws., weerbericht en mededelin gen. 17.15 Olympia. 17.30 Koorconcours 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Franse- les. 18.32 Filmmuziek. 18.45 Sportkro niek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichtf muziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 19.40 Parels van de Zuil zee. 19.50 Vrije politiek tribune 20.00 Amusementsmuziek. 20.55 Grammc- foonmuziek. 21.00 Boekbespreking. 21.19 Klassieke muziek. 21.30 Israëlische uitzending. 22.00 - 22.16 Nieuws en berichten. Vrijdag 21 april HILVERSUM I 402 m VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied 7 23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30- 7.35 Van de voorpagina). VPRO'; 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ste reo: klassieke kamermuziek. (9.35 9.40 Waterstanden). 10.00 Schoolradio 10.20 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. AVRO, 11.30 Stereo: Operamuziek (gr.). HILVERSUM II 298 m KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie 7.15 Lichte grammofoonmuziek en praatje. (7.30 - 7.32 Nieuws). 7.55 Ovei- weglng. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gram mofoonmuziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Russische orkestwerken (gr.» 11.00 Voor de zieken. HILVERSUM UI 240 M en F.M. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Actualitei ten. 9.05 Vrolijk ochtendprogramma. 10.00 Nieuws. Ï0.02 Arbeidsvitamine, (gr.). (11.00 Nieuws). (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Van Nelle bestellen 0 0 0 0 18.45 18.50 19.00 19.30 19.10 20.00 20.20 22.00 22.45 23.00 PIPO. NIEUWS. DE VERREKIJKER. Jeugdjournaal. MENSEN IN DE SPORT. VAN GEWEST TOT GEWEST JOURNAAL. TWEE EDELLIEDEN VAN VERONA. Toneelspel van William Shakespeare. BRANDPUNT. JOURNAAL. TELE AC. Automatisering (8). JOURNAAL. HIMALAYA, HEMEL EN HEL. Filmreportage van de beklimming van de 7025 meter hoge Manasloe. 20.40 WIJ WILLEN WEL EENS WETEN. Vragen door jon ge menski. 21.30 RICHARD CRENNA ALS SLATTERY. Amerikaanse film. *2.15 JOURNAAL. 22.30 DE LIEFDE. Gesprek over liefde, kerk en god. 0 0 0 0 0 14.05 SCHOOLTELEVISIE. 18.25 TELETAALLES. 18.55 ZANDMANNETJE. 19.00 OOM STORM. Ballonluchtvaart en de Ark van Noé 39.25 TIENERKLANKEN. 19.55 HIER SPREEKT MEN NEDERLANDS. 20.00 NIEUWS. 20.25 DE DICK VAN DYKE-SHOW. Afl. 37 Op zoek naar een auteur. 20.50 DE ADEL IN ONS LAND. Een sociologisch-histori- sche schets. 21.40 ACHTER HET SCHERM. Reportage over de beroe pen in de filmwereld. 22.15 VERGEET NIET TE LEZEN. 22.45 NIEUWS. 20.00 20.05 14.00 18.30 18.35 18.55 19.25 19.30 20.00 20.30 SCHOOLTELEVISIE. NIEUWS. SCHOOLTELEVISIE. LA PENSéE SOCIALISTE. KLAAS VAAK. ALL6 POLICE. Feuill. Het Je uur (dl 3) JOURNAAL. LE GENIE DU MAL. Film met o.a. Orson Welles. 22.05 LE CARROUSEL AUX IMAGES. Nieuwe films. Een klein vertrekje, een groot comfort: Edet toilet papier, zacht en hygiënisch. Edet geeft meer zachtheid per velletje. En meer velle tjes per rol. Hoeveel? 200, 300, 400? Nee, 500 velle tjes schenken het kleinste kamertje het grootste com fort. Yoor 50 cent! U wilt voor hetzelfde geld toch zeker niet met zo'n antieke rol grauw papier blijven zitten? Let wel: in 1967 geen benepen ideeën meer over de kleinste ka mertjes! Neem Edet, de zachte, hygiënische 500 vel- rol die maar niet van op houden weet. Op en top modern comfort. Verkrijg baar in roze, geel, groen en wit. Edet

de Stem | 1967 | | pagina 13