i 2,gro+e pakken 1 5 9 1 PRUSSIA! JUL B. Be ov< I Nyl on 98 gesprc Herengracht in Terneuzen dempen of „mooi houden MOGELIJK NIEUWE BESLISSING IN DE RAAD HULST GOES SMIDJE OHOLEN DE KLOK Q| ITERRU66KE1 PRUS-SLA& lappen^L DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 19 APRIL 1967 Weer actueel Dagblad De Stem OOSTHURG Koewacht Jaarvergadering van ,,'t Sluisje" Winkelsluiting op 1 mei geadviseerd Marionette verloor Halve eeuw huishoudschool in Middelburg „Willem 't Hooft" geeft uitvoering in Goes HOOGWATER Vandaag Moraen en de Knap - Mutator i heeft gezocht hoe en op welke wyze te besponen was op de onkosten en op de inrichting von onze filialen. grote fles VRUCHTi reN StNAAS SLA-SAUS BAKMEEL AFWAS /VJ MIDDEL VA/ UemPAsreAmo mkCAPENO/P APPEL-STROOP UvsPAGHErr/ SPINAZIE 9 THEEBIsme MUSCATEL- iiïfawuu BRAAD-K/PPEN tBooetiti2Suw- KIPPENSOEpWh \GPoewEsoei%9 VARKENS^' j Bergen op zoom 3 Nieuwe n\ Meer nieuws stad en str< op pag. 3 en (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De zaak leek af gedaan. Al een paar jaar geleden nam de Terneuzense raad het besluit, van de Herengracht (het nu nog drukke wa ter tussen Axelsebrug en Oostkolk) een waterparty te maken. Straks varen er geen schepen meer doorheen, maar de architecten van het »ieuw te bouwen stadhuis aan de Scheldeoever, ir. Van den Broek en professor Bakema, vonden het „zonde" om de gracht dan maar te dempen. Nu gaan er echter (ook ir de raad) weer stemmen op, er een par keerplaats van te makeit. De heren H. Tazelaar, voorzitter van het handelscentrum Temeuzen en CHU- raadslid J. de Feyter hebben een schijn baar afgedane zaak weer in de open baarheid gebracht. De eerste wierp een steen in „de Kikkerpoel" tijdens de ver gadering van het HCT, de ander stelde er enkele vragen over, die door burge meester en wethouders beantwoord zul len worden voor de volgende raadsver gadering van donderdag 27 april. Het ligt in de verwachting, dat hun advies aan de raad zal zijn, de hele zaak opnieuw in bespreking te nemen. De heer De Feyter was indertijd het eniige raadslid, dat fel gekant was tegen het open laten van het stukje water. Als de bezoekers van Terneuzen water wilden zien, zo was zijn mening, dan vonden ze enkele honderden meters ver der een overvloed aan water in de Schel de. „Door de voortdurende wisseling van beeld, door voorbijvarende schepen is het een plezier om daar te vertoeven", zei hij. Maar de architecten en de toen malige burgemeester, mr. H. Rijpstra, waren van oordeel, dat iedere stad jaloers zou zijn op een dergelijke water partij als die welke nu zou kunnen ontstaan tussen Herengracht en Rose- gracht. Het voorstel om de gracht open te houden werd aangenomen met alleen de stem van raadslid De Feyter tegen. In een onlangs gehouden vergadering van het HCT zei voorzitter Tazelaar, dat het „Van wijs beleid" zou getuigen als de gemeenteraad op dat besluit zou te rugkomen. Terneuzen heeft niet zo'n behoefte aan nog een waterpartij, luid de zijn oordeel. Bovendien is de Oost- kolk bestemd om vyver te worden. „Een parkeerterrein, zo dicht mogelijk in het stadscentrum, is daarentegen een dringende noodzaak", aldus de HCT- voorzitter. En daarop volgden voor de vorige raadsvergadering de vragen van het raadslid. Ook hy pleitte voor dem ping met het oog op het Terneuzense parkeerprobleem. Als de demping zou doorgaan, aan denkt men zich hier in de het centrum een gazon, beschaduwd door hoog op groeiend geboomte, waar een fraaie beeldengroep niet zou misstaan en waar misschien zelfs nog wel water ger.oeg blijft voor een klaterende fontein. De meeste voorstanders van demping zeg gen echter, dat er alleen maar praktisch gedacht moet worden. De gehele ruimte Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377 Hulst. Voor Walcherer en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252. GOES. Eerste redacteur voor Zetland: Exploitatie F DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300. Goes. tel. 2377, Hulst. Redacteur voor de Kanaalzone: J. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur joor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen: J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel. tel. 01140-2005. Rédacteur voor W est-Zceuwsch-Vlaanderen: N. OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuia-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Raycnbeheer^z voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2Va mm gewon-» advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regek of minder f 1,- elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. moet benut worden als parkeerterrein. Prozaïsch maar praktisch. Misschien is een combinatie mogelijk. „Alleen maar parkeerterrein" bete kent tevens, flat in de toekomst waarby men zich Te-rneuzen uitgegroeid denkt tot een stad van 50.000 inwoners en meer, hier een prachtig centraal gele gen terrein zou zyn voor grote evene menten, tentoonstellingen e.d. Als er in de toekomst meer hotelac commodatie aan de Schelde zal komen kampeerterreinen worden ingericht en de rondweg voltooid zal zyn, zal dit alles er toe bijdragen dat Terneuzen ook een toeristenplaats wordt, die zie uitstek zal concentreren op de Schelde. Want deze rivier is inderdaad een wa terparty om jaloers op te zyn. Een korte rondgang door Temeuzen leverde ons de nodige commentaren van Ternieuzeinaars op. De meeste antwoor den lieten er geen twijfel over bestaan: „Dempen", zeiden ze, mèt de verkeers- teohnicus, voor wie het nauwelijks een kwestie was. We hebben geen enkele middenstander gesproken, die daar te gen was. Eén antwoordde: „Die stede- bouwkundigen kunnen zo mooi praten. Als één zo'n man zou adviseren, elke dag een bosje bloemen op de stadstoren te zetten vanwege de stadsverfraaiing, dan werd dat in elk geval in overwe ging genomen". Een wandelaarster met kinderwagen: „Ik hou niet van al dat water". Een Herengracht-bewoner: „Het zal hier wel lekker gaan stinken', pem- pen of niet? Terneuzen wacht rustig af, VAN GORP TT EHBO-byeenkomst Donderdag avond houdt de EHB'O-Hulst een bij eenkomst in café ,,'t Sportpark". Dokter Widderslioven uit Sluiskil zal opreken over botbreuken. Ledenvergadering Ned. Roode Kruis Het Ned. Roode Kruis, afdeling Hulst houdt woensdag een algemene vergadering in De Koning van Enge land. Op de agenda staan de volgende ounten Jaarverslag secretaris, en penning meester; verslag van kascommissie en oenoeming van nieuwe kascommissie; uitreiking Landsteinerpenningen. Na de vergadering toont de heer P. Apers kleurendia's van Finland. De heer Apers is daar onlangs in een werkkamp van het Roode Kruis ge weest. Heemkundige kring In de burger zaal van het raadhuis te Oostburg werd een diaavond gehouden van de Heemkundige Kring in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De heer J. B. Fondse ver toonde een aantal zwart-wit dia's over oud-Oostburg en deze prenten werden van commentaar voorzien door de heer H. H. de Lozanne. Volksonderwijs - Door de Federatie Zeeland van de Vereniging voor Volks onderwijs wordt vrijdagavond in ho tel ,,De Eenhoorn" een forumavond gegeven over de reorganisatie van het onderwijs in verband met het in wer king treden van de Mammoetwet. In dit forum hebben zitting de heren G. Jacobs, directeur van de rijks HBS te Vlissingen. drs. H. M. Waalwijk, rec tor van het koningin Wilhelmina Ly ceum te Oostburg. J. Gelijns inspec teur van het lager onderwijs te Middel burg, M Hage, directeur van de riiks- kwpekschiol +e Middelburg en A Gos- sije, hoofd van de openbare school voor ulo te Oostburg. Aardenburg Nutsbijeenkomst In de sociëteit vond de laatste bijeenkomst van het seizoen 1966-1967 plaats van het Nuts- departement Sluis-Aardenburg. De Oostburgse rederijkerskamer: „Oefe ning en vermaak" bracht het toneel stuk: ,,Een Grote Zwarte Poes". Onder regie van de heer P. Brugge- man uit Oostburg. Biervliet Afscheid hoofd der school In de o.l. school te Driewegen wordt vrij dagavond a.s. om half acht de jaar lijkse ouderavond gehouden. Tevens vindt dan het afscheid plaats van het hoofd der school. Hierbij zijn ook uit genodigd burgemeester en wethouders met hun echtgenotes Op het program ma staan ®en onenbare les, na de pau ze (met verloting) het afscheid van de heer M. Polderdijk, die de school gaat verlaten wegens zijn benoeming te Goes. Daarna is er gelegenheid ken nis te maken met de heer S. de Kra ker, uit Biervliet onderwijzer te St.- Philipsland. die onlangs als opvolger werd benoemd. Deze benoeming gaat in bij de aanvang van het nieuwe schooljaar. De kinderen zullen nog en kele voordrachten verzorgen. Groede Oranje en kerk Ter gelegenheid van de geboorte op Drakensteyn zal in de hervormde kerk een dienst wor den gehouden voor alle gezindten. Als de geboorte voor 14 uur plaats vindt zal deze plaats vinden op de zelfde avond om 19.30 uur. Is de aan kondiging van de geboorte na 14 uur dan zal de dienst de volgende dag op dezelfde tijd gehouden worden. Heikant Schieting Aa nde schieting bij A. Bogaert namen 62 schutters deel. De ho ge vogels werden geschoten door: hoge vogel 1 P. Seghers, 1 zijvogel A. v. Ac ker en 2 zijvogels Th. Pierssens. De be ker werd gewonnen met de meeste pun ten dooi S. Blommaert te Hulst. Nieuwe pastoor Door de bisschop van Gent is A. d. Backer tot pastoor be noemd in de parochie van de H. H. P'hi- lippus en Jacobus te Koewacht-Belgdë. Hij is thans kapelaan te Baasrode. De pastoor zal op 21 mei feestelijk worden ingehaald. Bisamrat gevangen Door Albert van Vlierberghe is dezer dagen een bi samrat gevangen en doodgeslagen. Het dier woog 12 ons en had een langte van 48 cm. Bejaardenschieting In navolging van Kloosterzande zullen in Koewacht ook boogschietingen op de liggende wip voor bejaarden worden georganiseerd op iedere 4e dinsdag van de maand. Twee leden uit de bejaardenbond Eleteer van Damme en Art. de Calu- wé hebben zich bereid verklaard deze schietingen, welke uitsluitend verma- kelijkheidsschietingen zullen worden, te organiseren. Ant. de Schepper heeft er zijn zaal voor beschikbaar gesteld. Waterlandkerkje Schieting In het café van de heer B. Schanssema werd een schieting ge houden. Hieraan werd door 54 schut ters deelgenomen. De uitslas was: Hoofdvogel L. Sierens, De Vent (B), die eveneens de le zijvogel naar bene den haalde. De 2e zijvogel was voor J. Linnens. Driewegen (BiervbetL 3 vo gels vain 5,waren voor C. Goet- hals, Watervliet en 4 vogels van f 5,- voor W. Victor te Philippine. Biljartwedstrijd Aan de biljart wedstrijd die in het café van de heer B. Schanssema werd gehouden, namen 40 personen deel. De uitslag was: 1. J. Willems en B. Schanssema, 2. S. Robeson (Schoondijke) en J. Meijer, 3 J. Vermeulen en R. Hamers. 4. C. Bron en P. do Rooij, 5. A. Boer man en G. Dietzel. Zaamslag De ijsclub ,,'t Sluusje" houdt vrijdag 21 april haar jaarvergadering in „De Poort" te Zaamslag. De agenda vermeldt o.a. een bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de heren Jac. Scheele en C. van Antwerpen. Beiden zijn herkiesbaar. Na de pauze staan declamatie, verloting, muziek door het orkest van de ijsclub en vrolijke schets jes op het programma. VIJF WESTDUITSE leden van het Franse vreemdelingenlegioen zijn gis teren in Egypte gearresteerd nadat zij van het Franse passagiersschip „Pierre Loti" in het Suez-kanaal waren ge sprongen. (Van onze verslaggeefster) GOES De Goese Middenstands Centrale adviseert de winkeliers de za ken op 1 mei, wanneer de verjaar dag van de koningin wordt gevierd, te sluiten. Verder wordt aangeraden om het winkelpersoneel op de dag van de ge boorte van een prinsenkind 's middags vrij te geven, wanneer het bericht over de geboorte voor 12 uur 's middags komt. Komt het bericht na 12 uur, dan kan de rest van de werkdag vrij ge geven worden. In beide gevallen kun nen de winkels eventueel worden ge sloten. Wordt de baby 's nachts of in het weekeind geborenomfdetaocmfwyp de richtlijnen van de middenstandsbond geen vrijaf worden gegeven. Een en anider is bepaald volgens de adviezen van de landelijke middenstandsbonden. Kapsuccessen In Tilburg zijn drie Goese kappers, de heren H. Schuster, P. Janssen en L. van de Berge, via de halve finale doorgedrongen tot de finale van de Technische Artistieke sectie van de Kath. Kapperspatroon- bond'voor herenkappers. De finale zal worden gehouden op zondag 7 mei in de Brabanthallen te 's-Hertogenbosch. Kapalle Stoelenactie Bij de restauratie van de herv. kerk in Kapelle zullen de ban ken in de kerk worden vervangen door stoelen. Voor de restauratiecommissie die reeds verschillende akties heeft ge organiseerd om gelden bijeen te bren gen, is dat aanleiding voor een zgn. stoelenaktie. De bedoeling is aan de gemeenteleden stoelen symbolisch te verkopen. Hiervoor zal dan een certi ficaat worden afgegeven. Dodenherdenking Op de centrale Franse militaire begraafplaats in Ka pelle zal op zaterdag 20 mei a.s. de jaarlijkse herdenking plaatsvinden van Franse en Nederlandse oud-strij- ste oorlog in ons land zijn gesneuveld en van wie er velen een laatste rust plaats in KapelJ0 Jiebben gevonden. Bij deze herdenking zullen o.m. aan wezig zijn de Franse ambassadeur in ons land en de commissaris der konin gin in Zeeland, mr. J. van Aartsen. Voorts komen er vele afgevaardigden van Franse en Nederlandse oudstrij ders organisaties en een aantal nabe staanden van de gesneuvelden. Voorts zal ook de Marinierskapel voor deze herdenkingsplechtigheid naar Kapelle komen. Op de begraafplaats zal de erewacht betrokken worden door een detachement van het korps Mari niers. Na afloop van de plechtigheid op de begraafplaats zal er een ont vangst zijn in het gemeentehuis van Kapelle. "»?rr r?r*<°r» Solistenconcours Onder grote be langstelling organiseerde EMM m Ons Dorpshuls een onderling solistencon cours.. Als jury fungeerden de heren W. van Loenhout en J. Baarends uit Goes. Wethouder J. Laco reikte de prijzen uit. In de afdeling uitmuntendheid werd winnaar C. Goedegebuure, trompet, met 140 punten. In de tweede afdeling werd de 12-jarige J. Dek winnaar op zijn in strument trombone, ook met 140 pun ten. De solisten werden begeleid op de piano door de heer A. B. Holster die ook de voorbereidende werkzaamheden gedaan heeft. Zaterdagavond om 19.30 uur verzorgt EMM een bingo-dansant in de Korenbeurs. Dit is ten bate van de aanschaf van nieuwe instrumenten. De dansmuziek wordt verzorgd door de Rythm Stars. Ovezande Zorgvliet De handboogvereniging „Zorgvliet" heeft haar schieting gehou den op de liggende wippen bij de wed. C. Verbeek. Er namen 57 schutters van 15 verenigingen aan deel. De uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme; le zijvogel: C. Bek van Soranus te Heinkenszand; 2e zijvo gel: C. v. d. Guchte van Spes Nostra te Ovezande; le bovenkaL' L. de Kraker van Willem Teil te Kapelle; 2e boven- kal: O. Steenaert van ADLM te Kwa dendamme: le onderkal: W. N. v. Liere van Edele Handboog te Oudelande; 2e onderkal: P. Steketee van Diana te Yer- seke; le klep: F. Clarys van ADLM te Kwadendamme; 2e klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme; 3e klep: H. Koens van Spes Nostra te Ove zande. Meeste kleine vogels: F. Koens van Spes Nostra te Ovezande, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: C. Bek van Soranus te Heinkenszand; 2e hoofd vogel: O. Steenaert van ADLM te Kwadendam me; le zijvogel: H. A. Mol van Jac. v. Beieren te Goes; 2e zijvogel: P. Steke tee van Diana te Yerseke: 3e zij vogel: C. Remijn van Spes Nostra te Ovezan de; 4e zijvogel: M. v. d. Guchte van Spes Nostra te Ovezande; le kal: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil te Ovezan de; 2e kal: C Baas van Juliana te Oudelande; 3e kal: P. Rentmeester van ADLM te Kwadendamme; 4e kal: D. Vereecke van Vios te 's-Heerenhoek, bij loting. s-Heerenhoek Schieting Bij P. Rijk heeft de hand boogvereniging „Concordia" haar schie ting gehouden op de liggende wip. Er waren 46 schutters van 13 verenigingen. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel: G. M. Geense van Edele Handboog te Oudelande; le zijvogel: Jer. Vette van Concordia te 's-Heeren hoek; 2e zij vogel: L. de Jonge van Con cordia te 's-Heerenhoek; 3e zij vogel: A. v. d. Bulck van Eensgezindheid te 's- Heerenhoek: 4e zijvogel: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme. De bei de eerste bovenkallen waren voor P. Steketee van Diana te Yerseke; 3e bo- venkal: L. de Jonge van Concordia te 's-Heerenhoek; 4e bovenkal: A. de Jon ge sr. van Soranus te Heinkenszand; le onderkal: C. Westdorp van Concordia te 's-Heerenhoek; 2e onderkal: L. de Jonge van Concordia te 's-Heerenhoek; le klep: J. de Rijke van Edele Hand boog te Oudelande; 2e klep: C. D. Raes van Willem Teil te Ovezande; 3e klep: P. Steketee van Diana te Yerseke. Meeste kleine vogels: H. A. Mol van Jac. v. Beieren te Goes, 5 stuks. Wolphaartsdijk Judo-demonstraties Zaterdagavond worden er in het klein patronaat judowedstrijden en de monstraties van gokyo, body-building en jiu-jitsu gehouden. Allereerst zijn er de teamwedstrijden judo tussen Axel en Ossenisse en het B-team van Hulst en Kloosterzande. Axel gaat tegen het gerenommeerde Ossenisse met revanchegedachten in het strijdperk, want de twee voorgaan de ontmoetingen tussen beide clubs eindigden in het voordeel van de Osse- nissenaren. Tussen de bedrijven door laat W. v. d. Branden, 3e bij de Ne derlandse kampioenschappen, enkele staaltjes zien van body-building. Als grote attractie is er een gokyo-demon- stratie door de pas uit Japan terugge keerde Staf de Moor, 2e dan, en L. de Meester, le dan. De avond wordt besloten met iiu-jit- su-demonstraties. De dames A. Keyzer en J. de Cock zullen laten zien, hoe men afrekent met aanranders- Onder leiding van E. Rosmadl geven E. Verstraeten, 5e graad, E. Strij- donck, 5e graad, R- van Kampen, R. Mattens en H. Warrens, allen 3e graad, enkele demonstraties van jiu-jitsu. Edy Rosmadl uit Hulst heeft naast de 5e graad jiu-jitsu nog de le dan ju do. Schieting Bij P. Leeraert is een schieting op twee liggende wippen ge houden. De uitslag luidde als volgt: Wip 1: Hoge vogel: V- de Vos, Hulst; le zijvogel: A. de Kindt, Kapel- lebrug; 2e zijvogel: F. van Swaal, Hulst. Wip 2: Hoge vogel: A. de Nijs, Hulst; le zijvogel: J. van Helsland, Hulst; 2e zij vogel: J. de Nijs, Hulst. Fl. de Nijs uit Hulst schoot met 5 stuks de meeste kleine vogels- (Van onze correspondent) De zegereeks van Marionette uit Hulst werd verstoord door het verras send sterke spel van stadgenoot ONA. Het werd 1511. De gedetailleerde uitslagen luidden als volgt: ONA - „Marionette" A. Pi ca vet - P- de Smet 1—1 E. Wentzler- N. de Wit 2—0, E- Luycks - M. van Immerseei 2—0, P. v- d. Kerrkhoven- J. de Burger 1—1, F. W entzier - A. Boogaert 0—2, J. de Wilde - E. Bak ker 2—-0, C- van Helsland - W- van Swaal 02, L. van Landeghem - T. Weerman 2—0, E. Seghers - W. Ver- nimmen 11, E. de Klerk - H- Ver- meelen 20, H. van Dorselaer - B- Weerman 02, W. Roodhuizen - J. Kayser 02. P. Wentzler - F. Vlassen- rood 20. Ned. Chr. Vrouwenbond De afde ling Wolphaartsdijk van de Ned. Chr. Vrouwen Bond heeft haar maandelijk se vergadering in het Hervormd vere nigingsgebouw gehouden onder leiding van de presidente, mevr. E. C. L. Goethals - Sneep. Spreekster was me vr. Karelse - Enter uit Goes over het onderwerp Zij, die getuigen. Mevr. Goethals bracht verslag uit van de presidentenconferentie in Goes. Beslo ten werd de reis naar de landdag op 23 mei a.s. te Zierikzee per bus te doen samen met de afd. Nieuwdorp Dp volgende vergadering zal zijn op U mei a.s.; burgemeester Beelaerts va Blokland zal dan spreken over „Demo cratie en gezag". Gymnastiekjubileum De gymnas tiekvereniging UDI te Wolphaartsdijk heeft ter gelegenheid van het 45-jarig jubileum van haar leider, de heer G. J. van der Kuijl uit Goes, een bijeen komst voor leden en genodigden ge houden in hotel Verbeke. Een rij van sprekers voerde het woord w.o. de voorzitter van UDI, de heer D. J. Lin- denbergh. de voorzitter van de Zebra, de heer H. A. Ossewaarde, namens de g.v. Volharding uit Goes de heer Zan- dee, namens het gemeentebestuur van Wolphaartsdijk loco-burgemeester J Verhage, de heer J. Wisse namens de g.v. Olympia uit Kapelle en de heer L. P. Pieterse, voorzitter van de plaat selijke muziekvereniging ADVENDO, waarbij door verschillende sprekers ge- schenken werden aangeboden. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bij een. (ADVERTENTIE) (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG Buiten, in de tuin, produceert een groot straatorgel het ene vrolijke deuntje na het andere. Binnen, in de gangen en leslokalen, is alles ver sierd met bloemen, tekeningen en an dere werkstukken Het is niet voor niets dat het er in en om de industrie- en huishoudschool aan het Middelburgse Molenwater zo feestelyk uitziet. Een halve eeuw gele den werd de school opgericht. En een 50-jarig bestaan van de school is, zo vond men in Middelburg, wel iets om by stil te staan. Vele genodigden kwamen gisteren naar school, om het jubilerende school bestuur, de directrice en haar leer krachten, de hand te drukken. Tijdens de receptie was er voor de bezoekers ook gelegenheid een kijkje te nemen in de leslokalen, die gedurende drie dagen zijn ingericht als tentoonstellingsruimte. De expositie geeft een overzicht van hetgeen de leerlingen zoal leren en presteren tijdens hun huishoudschool jaren. Belangstellenden kunnen vandaag en morgen ook nog op de tentoonstelling I terecht. Beide dagen staan de school- deuren van 2 tot 4 en van 7 tot 9 open. I In de kraampjes, die in de tuin zijn opgezet, zullen verschillende werkstuk ken te koop worden aangeboden. Bo vendien zullen leerlingen van de school viermaal een modeshow presenteren. (Van onze verslaggeefster) GOES De Christelijke Oratorium Vereniging Willem 't Hooft Goes geefl op donderdag 27 april in de Grote Kerk te Goes een uitvoering van hel oratorium ..Paulus" van Mendelssohn. De uitvoering begint om 8 uur. Solisten zijn Berna Kousemaker (so praan), Ank Tamminga - Buthfer (so praan), Bert van 't Hoff (tenor) en Rom Kalma (bas). Dirigent is de heer Adriaan Kousemaker. Voor de bege leiding zorgt het West Nederlands Symphonie Orkest. Morgen, donderdag 20 april. Hainsweerlt: 11.32 Terneuzen: 11.03 en 23.31; Vldssingen: 10.31 en 23.05; We melingen: 11.58 MIDDELBURG Zeeuwsch Museum 14-18 uur Expositie Haagse kunstenaarsgroep Fugare Expositiezaal Rijksarchief 9.30—12.30 en 13.3017.30 uur De Godshuizen van Middelburg. Miniatuur Walcheren geopend van 9-18 uur. City 14.30 uur Ontspanningsmiddag be jaarden en gehandicapten OOSTBURG Ledel 20 uur De liefde van een blondje 18 jaar SCHOONDIJKE Landbouwhuishoudschool 24 en van 1920 uur Tentoonstelling MIDDELBURG Zeeuwsch Museum 1418 uur Exposi tie Haagse Kunstenaarsgroep Fugare Expositiezaal Rijksarchief 9.30—12.30 uur en 13.3017.30 uur De Godshuizen van Middelburg. Miniatuur Walcheren geopend van 9—18 uur. KWADENDAMME De Burcht 19.30 uur 50-jarig bestaan Fatima-groep GOES Slot Ostende 19.30 uur Slotavond r.k. Vrouwengilde 1120: De oude Graaf van Lmborg Strom had de zaken dus oeter door dan hij op dat ogenblik zelf besefte. „Ja jazuchtte Sjeems Pond „U heeft open kaart met mij gespeeld, meneer de Graaf. Nu zal ik ook ipen kaart met spelen. Mijn naam is Sjeems Pond, beter bekend als geheim agent 009 van de B.G.D Uw doctor Polnyck heeft mij gevangen ge nomen en per onderzeeër naar Boecograd ontvoerd. Maar dank zij het ingrijpen van een zekere smidje Verholen wist ik te ontsnappen. Ik sprong over boord en zwom naar land. Hoe het met smidje Verholen verder is afgelopen, ik weet het niet. Maar ik kan U wél heel wat vertellen over doctor Polnyck en zijn kleffe plannetjes. En dat is niet veel goeds luistert U maar„Nee maarwie had dal nu ooit voor mogelijk gehoudenmompelde de Graaf, toen hij alles gehoord had Intussen was doctor Polnyck zélf thuisgebracht dooi zijn handlangers Kille Klansky en Pjotr Nogrotti. En nog steeds scheen niemand te beseffen, dat achter Pjotr's identiteit de nieuwbakken geheim agent smidje Verholen schuilgingHoe het ook zij, doctos Polnyck had zich zo goed en zo kwaad als het ging opgeknapt en zijn builen en andere kwetsuren waren voorzien van genezende pleisters. Bezorgd zat hij aantekeningen te maken en er was één gedachte, die hem maar niet losliet „Er MOET een verrader aan boord zijn geweest...," mompelde hij. „Sjeems Pond heeft hulp gehad van binnenuit, anders had hij nóóit kunnen ontsnappenMaar wie is die verrader WIE We hebben olleen mooreen holt toegeweien aan alle OVERBODIGE LUXE Vaak hoort men zeggent kosten noch moeite zijn gespoord Bij ons is het net ondersom. OAC. HERMANS I DAT IS HET GEHEIM daardoor zyn onze prüzen anders-- KUKTUMAAR Fles grote familiefles pak primo zelfri I iter fl'ocbn hond zacht voor de bah mie 3blikjesH0MBÜR&' j het heiende lik-koekje grote beker 1 in tomaten-saus ooA zo voordo.//g! rfQrj/Kl MET APPEL keuze C/oardbeien- kersen- abri kozenM^M^ sinaas-f ramb. bessen-anarw pctk4SOgr. panklare DIEPVRIES BS zoet maar koppig O 7>r MALS&- schoon en panklaar per sfü k extra groot dafi% ook goedkoop. A.d.R SOEPEN van 59 in de prlis-slaa voor.' oioerregen zonder zwoera- zonder been een tracfatie Jjé by jonge groent*! om te bakkerfófje hmejee dat serveert men alleeij |n de beste restaurant15, KAlFS-zÈ» HAXEN voor soep-ragout en speciaal in zynqeh® met meng te braden ZOVOORD6UGISH6T IN DE jao.hermans jTêi-neuzen-VI issingen i^- IVlidddburg jjr I^Nu ook in Made y- vprt Jul bezig met zijn hobby gewone sigarenkistjes. (Van! WAGENINGEN De indu beeld) weven om de glans Deze kunstgreep van de indl te komen. De consument hol lapje stof. In Japan, Ierland, en JCral derzoekt men de weefMfeel ,,De resultaten zijn tot dusveJ vertelt ir. H. Sparenberg, aan het instituut voor verwe landbouwprodukten te Wagei, „Voor de vlasindustrie is cl we ontwikkeling ook gunstig'! heer Sparenberg. De vlasser! namelijk de grondstof voor 1 De ontwikkeling zou er toe ku den, dat de lage vlasprijzen j den opgetrokken. Het nieuwe kan een stimulans voor teelt strie zijn". De teelt van vlas is door prijzen van de-laatste jaren t pen. Enkele jaren geleden ve: ZANGERES Mieke Telkamp malen door allerlei joumali interviewd, had nog nooit gemaakt met een journi Zeeuwsch-Vlaanderen, met het piepkleine gehuchtje in de gemeente Axel. Da Mieke dezer dagen tijde diner in het „Landhuis Kijk werd begeleid aan de piano bekende Gerard van Kreve intermezzi werden verzorg Wim Jongbloed. ,jNATUURLHK wist ik helemt waar Kijkuit lag. Nog nooit hoord'*, zegt Mieke in eert hoekje van het restaurant. voor. Optreden in een geh Zeeuwsch-Vlaanderen van a 's avonds tot twee uur 'snacl begrijpelijk klonk dit. Maar hier eenmaal ben snap ik h Waarom eigenlijk ook niet? H toch mogelijk zijn. De mensen er veel te veel tegenop een zanger of zangeres te vrage een avond als deze. Misschie ken ze, dat het onbetaalbaai snobistisch staatTi Zeeuwsch-Vlaanderen heêl dan ik dacht. Men is hier evei uitstrevend en modern als bo rivieren. Je hoort wel eens beweren. Maar kijk eens ni reusachtige kanaalwerken." „ER wonen alleen wat minder n Dat zegt helemaal niks. Ik u eens ooit in Zeeuwsch-Vlaa geweest. Op doorreis naar Oo Dat is al een tijdje geleden. veerboot Kruiningen-Perkpolc ik toen ook kennis gemaak blijft een hele onderneming hi te komen. Geeft ook niks. 11 dit een gezellig land. Het pul erg aardigvooral rustig. Ik dat de Zeeuwsch-Vlaming zijn rust is gesteld. Hij maal niet gauw druk. Die jieiging 1 de noordelingen welAls je d toch bekijkteen schitteren taurant in zo'n klein gehucht dan die rust. Het moet heerli om hier te wonen. Je mer) vanavond aan het publiek: commentaar

de Stem | 1967 | | pagina 2