IN HET VAK VAN ARCHIVARIS R. KENNEDY'S TIENDE I ER ZIT MUZIEK Nog niet alle gemeenten handhaven ambtenares als zij gaat trouwen Kinderbescherming heeft ruim twee miljoen nodig Zundertenaar te Brasschaet verongelukt DENNIS Mej. A. J. (Jos) van Heining en uit Goes Veelzijdig Streekfunctie Emancipatie allerwege, maat: Drempelvrees Zonneschermen Markiezen Selectiewedstrijd A-junioren Nu ook koorkring in kanaalzone Opvoering in Goes van Harten twee, harten drie Vergadering Rode Kruis in Goes Ho-Z-U-Bra Stieren in Etten bekroond COLLECTE MOET TEKORT AANVULLEN Residenlie-Orkest in Vlissingen VGravenpolder lid K.N.Y.B. Laatste uitgave van maandblad der K.PJ. RUDY WOJTAL VAN H.V.V. NAAR STEEN (Van onze verslaggeefster) GOES. Ze is enig in Zeeland: mejuffrouw A. J. van Heiningen uit Goes, Jos voor haar vrienden en kennissen. Tenminste, wat haar werk betreft. In welke gehuchten, dorpjes of steden je ook zou gaan zoeken, nergens in de provincie vindt je een tweede vrouwelijke archivaris. Me juffrouw Van Heiningen heeft trouwens over het hele land niet zoveel vrouwelijke collega's. „Er zijn wel verschillende vrouwelijke weten schappelijke archief-ambtenaren, maar daarvan zijn er maar een paar die de titel van archivaris dragen", legt ze uit. „En een archivaris is als je het heel formeel wilt hebben, een wetenschappelijk archief-ambtenaar, die aan het hoofd van een archief staat". Voordat mejuffrouw Van Heiningen zich met 'n kopje koffie in 'n mak kelijke stoel installeert om te gaan vertellen over haar werk, stelt ze één ding voorop: ,,Je moet niet den ken dat ik belegen ben. Ik houd veel van antiek en alles wat oud is, maar mijn huis wordt erg modern in gericht". Over een paar maanden hoopt ze te trouwen en ze is nu al druk bezig met het inrichten van een flat aan de Valckeslotlaan. Dat be tekent overigens niet dat ze straks de eeuwenoude paperassen opzij zal schuiven om een hele dag in de weer te zijn met stofdoek en vatenkwast. Ze zou het eigenlijk zonde vinden van alle studie voor zo'n spe ciaal vak om nu al een punt achter haar werk te zetten. Juffrouw Van Heiningen, 23 jaar geleden in Kloetinge geboren, ver huisde al gauw naar Goes- Daar ging ze na de lagere school naar het christelijk lyceum aan de Berg weg. „Toen had ik al veel belang stelling voor geschiedenis", vertelt ze. „In 1961 deed ze eindexamen gymnasium Alpha en vertrok na$r Amsterdam. Aan de Vrije Universiteit studeerde ze geschiedenis en een klein beetje rechten. „Maar het onderwijs trok me hele maal niet aan. Het zat al in mijn achterhoofd om de archiefbusiness in te gaan." De bedoeling was wel de studie af te maken, maar daar kwam niet veel van terecht. „Ik laakte verloofd. En voor mijn doctc- xaal had ik dan eigenlijk nog drie jaar moeten studeren, en daarna on- geveer twee jaar aan de archief- school in Den Shag." Ze ging een jaar stage lopen in Middelburg op het rijksarchief. Als onderwerp kreeg ze oud-Terneuzen. Om examen af te leggen was ze verplicht een half jaar stage te lopen. In juni 1965 was ze dan zover dat ze geslaagd en wel voor het examen, kon kiezen tus sen een baan in Leiden of Goes. „Goes is het dus geworden. Er werkt trouwens in Leiden ook een vrouwelijke archivaris, zelfs een Zeeuwse, juffrouw Verspille uit Aardenburg." wen. Aspecten, die je aantrekken, daar vestig je je aandacht op." Een van haar interessen ligt bij voorbeeld in de kerkgeschiedenis van Beveland. ,,Ik zou daar eigelijk eens vlug achteraan moeten. Maar ik zit altijd en eeuwig met een gebrek aan tijd." 's Avonds werkt ze vaak door. „Het werk moet een soort hobby van je zijn. Anders begin je er niet aan. Maar tijd om te studeren blijft er op zo'n manier natuurlijk niet veel over. Ik heb nog een andere hobby, handwerken. Door haar beroep zit ze nu ook in bet bestuur van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland en in de Stichting Tholen. Voor het museum is ze nu bezig om materiaal bij elk aar te zoeken voor tentoonstellingen, die straks de nieuwe expositieruim te van het museum in het Weeshuis gehouden kunnen worden. „Vroeger ging ik zelf veel naar musea en tentoonstellingen. Kunst hangt eigenlijk een beetje samen met mijn werk. Ik kijk ook evengoed naar moderne kunst. Dat wil nog niet zeggen dat ik de mo derne kunst in alle vormen kan waarderen." Ze vertelt dat in verschillende plaatsen het beroep van archivaris en museum-conservator is gecombi neerd. ,,In heel Zeeland zijn maar vier gemeentearchivarissen. Daarbij komen dan de mensen van het rijks archief. De meest ideale toestand zou zijn dat ieder archief in een dorp of stad een deskundige verzor ging zou krijgen." Dat zou volgens haar bijvoorbeeld kunnen door het aanstellen van streekarchivarissen. Voor een kleine gemeente is het een te kostbare zaak om een archivaris aan te stellen. „In Brabant zijn ze wat dat betreft ver vooruit. Daar werken ze al met streekarchivarissen. Ik heb zelf veel contact met de Brabantse archiva rissen. Ik ga ook regelmatig naar hun bijeenkomsten. Het werkdomein van juffrouw Van Heiningen bevindt zich helemaal boven in het Goese stadhuis. „Maar de gemeente Goes heeft me voor een dag in de week uitgeleend aan het waterschap De Brede Watering. En dan zit ik ook nog een dag per week op het gemeentehuis te Tholen." „In de eerste plaats is het mijn taak om de archieven te ordenen, te beschrijven en goed te bewaren. Er moet domweg wat te vinden zijn. Het is zeer veelzijdig werk. Vroeger was het archivaris schap een erebaantje". „Er is vreselijk veel met de archie ven gesold. Het materiaal verhuisde vaak van de ene naar de andere zol der. De een gooide wat van „die ouwe rommel" weg, de ander ruimde eens e enkeer wat op. Er werd onzorgvuldig met alles omge sprongen. Ook in het Goese archief zitten veel lacunes. De oudste oor konde die we hebben is nota bene van Reimerswaal uit de eerste helft van de 15e eeuw. De oudste notulen van de Goese raad in ons bezit zijn van 1594. Resoluties van burgemees ter, schepenen en vroedschap waren dat toen." Zeeland heeft een roemrijke ge schiedenis, vindt ze. Een geschie denis waar we trots op mogen zijn. „Het is jammer dat zoveel Zeeuwen drempelvrees hebben voor archie ven. Ze denken dan: dat is toch al lemaal geleerd en niet voor ons soort mensen. Maar de ervaring is dat het de mensen, die eenmaal binnen zijn, enorm meevalt en ook terugkomen." Mejuffrouw Van Hei ningen ziet voor zichzelf dan ook nog een andere taak. „Ik zou willen proberen om het archief open te breken en het naar de mensen toe te brengen. Het is tenslotte toch cultuur-goed." I Dat zou volgens haar kunnen door het organiseren van tentoonstellin- gen. het houden van lezingen en het publiceren van bronnen. Er is stof genoeg. „Ik hoop nog - eens een keer de geschiedenis van het Goese stad huis uit te pluizen of de rechtsbron nen van de stad. Daar is eigenlijk nog nooit iets aan gedaan, ik ben f ervan overtuigd dat er voor de dingen t v/el belangstelling is. Dat is wel ge bleken in Tholen bij het 600-jarig be- staan van de stad. Er zit genoeg mu ziek in het vak van een archivaris. Je kunt het helemaal op- en uitbou- ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) L, J. v. Kouteren - M. Dieleman le Kortestraat 4 tel. 01150-3543 TERNEUZEN (Van een onzer verslaigigevers) BREDA Zes gemeenten in het wes telijk deel van Brabant en in Zeeland blijken in hun ambtenarenreglement de bepaling te hebben gehandhaafd, dat een vrouwelijk personeelslid, wanneer zij gaat huwen, ontslag kan worden aangezegd. Voor het westelijk deel van Brabant ztfn dat Dongen en Rucphen. In Zeeland zijn dat de vier Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten Graauw, Nieuw- vliet, Philippine en Schoondijke. Dit is gebleken, niaidait de provinciale besturen enkele maanden geleden er bij de gemeentebesturen in het land op hadden aangedrongen om deze be paling, voorzover zij nog in heit ambte narenreglement was opgenomen, te schrappen. Men vond het niet overeen komstig de tijdgeest dat hieraan nog de hand werd gehouden. Uit een antwoord van de minister van Binnenlandse Zaken, mr. H. K. J. Beer- nink, op vragen van het kamerlid mej. (Van onze sportredactie) VLISSINGEN Op zaterdag 22 april wordt er in Vlissingen weer een selec tiewedstrijd gespeeld door A-junioren om te komen tot de samenstelling van een juniorenelftal, dat de afdeling Zee land zal vertegenwoordigen in het „Vierbonden-toernooi" op 4 mei (He melvaartsdag) te 's-Gravenhage. De ontmoeting begint om half drie. Momenteel zijn de volgende spelers geselecteerd: J. Marijs (Arnemuiden) G. Jonkman (Axel), J. Frijter (AZVV) J. I. Misilje (Breskens), C. van der Sluis (Goes) F. d'Hondt en J. Rom- bout (Hulst), J. Rietdijk en H. Geense (Krabbendijke), W. J. Koster, R. C. L. Brasz, G. Duden, H. Wijs en H. H. Carol (Middelburg). A. Doeland en J. Muller (Zeeland Sport). W. van Hee (Oostburg), J. Dijkhuizen, A. van Rui ten en D. W. Schinkel (RCS), L. Fok- ke (Terneuzen), J. W. Maljers (Veere) S. Boersma (Vlissingen), P. Rotter (Walcheren), L. P. van der Maas en P. D. Schipper (Wolphaartsdijk), C. A. Hartoog (Yerseke), Jac. Merle en A. Stoutjesdijk (Zierikzee). wijn is niet duur! Douglas Harriman Kennedy, het tiende kind van senator Robert Ken nedy, dat op 24 maart geboren werd, heeft inmiddels het ziekenhuis ver laten. Op de toto de gelukkige ouders met het kind bjj het ver laten van het ziekenhuis. SdhiiHthuis (P.v.d.A.), werd duidelijk, d'ait eind 1964 nog 409 Nederlandse meenten deze bepaling haafd. Deze maant" aantal al verminderd tot 235. Dit tal blijft volgens de minister voortdu rend afnemen. Dat desondanks en" gemeenten niet zijn ingegaan op verzoek vam het provinciaal bestt was overigens voor de minister geen beletsel voor een zo spoedig mogelijke toetreding van Nederland tot het V.N.- verdrag inzake de politieke rechten van de vrouw. Niet alle zes genoemde gemeenten zijn van plan om .vrouwelijke perso neelsleden in geval van huwelijk ook daadwerkelijk te ontslaan. In Phdlippi' me en in Nieuwvliet mag de gehuwde vrouw haar werk normaal blijven uit oefenen. Het probleem is diaar wat op de langere baan geschoven en vermoe delijk gaat men in de nabije toekomst ook hier over tot afschaffen van de be paling. Ook in Rucphen was men van oordeel, dat de bepaling beter niet na geleefd kan worden. In de gemeenten Graauw, Schoon dijke en Dongen liggen de zaken echter anders. Men heeft hier geen plannen de bepaling uit het ambtenarenre glement te verwijderen. Hun argumen ten komen op hetzelfde neer: wanneer vrouwelijk personeelslid huwt, ont staan er technisch-aidiministratieve moei lijkheden. Die zouden dan voortspruiten uit een eventuele zwangerschap van het be treffende personeelslid. Het is in dat ge val niet uitgesloten, dat zij gedurende zes maanden haar normale werkzaam heden niet zal uitoefenen. Dat zou een tijdelijke vacature scheppen. Het is deze tijdelijke vacature, die de drie gemeen ten als een onoverkomelijk bezwaar zien. Zij voorzien, dat deze niet opge vuld zal worden. Men is er in deze redenering van uit gegaan, dat de vrouw een volle dag taak uitoefent. Met nadruk werd ons verzekerd, dait er geen principiële re denen in het spel zijn. SLUISKIL Waar in het hele bis dom Breda koorkringen bestaan is het tot nu toe in de Kanaalzone niet ge lukt tot oprichting van een koorkring te komen. De behoefte hieraan laat zich echter steeds meer voelen en de Kanaalzone Werkgroep Liturgie en Ka techese heeft daarom het initiatief ge nomen de koren samen te brengen in een koorkring. De oprichtingsverga dering zal plaatshebben op vrijdag 21 april te Sluiskil in het Ziekenhuis. Het is de bedoeling het bestuur van de kring te vormen uit de besturen van de plaatselijke verenigingen. De afgevaardigden van de plaatselijke ko ren zouden dan als leden aan het be stuur kunnen worden toegevoegd, ter wijl ook nog één afgevaardigde van de Dekenale Werkgroep Liturgie en Kate- chese aan het bestuur kan worden toe gevoegd. De taak van dit bestuur wordt o.m. het organiseren van een jaarlijkse korenavond. Verschillende koren hebben de wenselijkheid uitge sproken ook dit jaar nog een koren avond te beleggen. De tijd zal echter voor het bestuur te kort zijn nog een dergelijke avond te plannen en daarom heeft de werkgroep Liturgie en Kate- chese van de Kanaalzone de voorbe reidingen hiervoor reeds getroffen. De korenavond zal doorgang vinden op woensdag 10 mei in het Ziekenhuis te Sluiskil. Het reeds opgestelde prof gramma vermeldt o.m.: Kennismaking met het bestuur van de Koorkring Kanaalzone; Inleiding door de Z.E.H. L. Kuypers (voorzitter van de Neder landse Sint Gregoriusvereniging Bis dom Breda; Gelegenheid voor de af zonderlijke koren om een Nederlands kerklied te brengen; Samenzang uit de Kanaalzone Misvieringsbundel. (Van een onzer verslaggevers) GOES De toneelvereniging „On derling Kunstgenot" zal op 28 april a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes een opvoering geven van het toneel spel „Harten twee, harten drie" van Paul Rodenko. De regie is in handen van mevr. E. F. Frantzen - Cloeck Hellema. De voorstelling begint om 20 uur. (Van een onzer verslaggevers* GOES De Kring Zeeland van het Nederlandsche Roode Kruis houdt op zaterdag 29 april a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes een kringverga dering. De agenda Voor deze vergade ring, die om 11 uur 's ochtends begint, vermeldt o.m. een bespreking van de ledenwerfactie 1966'67, de eeuwfeest herdenking en van de nota van de heer Fokker van Crayenstein van Ron- gerskerke, ingediend op de kringver gadering van 12 november van het vo rig jaar. Verder zal het provinciaal campagnebord inzake de inzameling 1966 worden uitgereikt. (Van onze correspondent) ETTEN Op de gisteren te Etten gehouden centrale stierenkeuring „Ho- Z-U-Bra" (zwartbont) van de provin ciale commissie ter bevordering v.d. rundveefokkerij in Zuid-Holland, Utrecht, Noord-Brabant en Zeeland werden van de ruim 300 inzendingen li2 met een eerste premie bekroond, waarvan twintig uit Noord-Brabant en vyf uit Zeeland. De centrale stierenkeuring, die door de heer D. de Groot uit Noordeloos als voorzitter van de „Ho-Z-U-Bra" werd geopend, trok veel belangstelling o.m. van veehouders uit België en Frankrijk. De rijksveeteeltconsulenten van de samenwerkende provincies waren over de kwaliteiten van de 21 rubrieken on dergebrachte stieren bijzonder te spre ken. Het aantal inzendinen was groter dan vorige keer en ook de belang stelling was toegenomen. De bekroning ging naar o.a.: Jan- na's Jenne 36 van Jac. Vos, Sprundel Karei 3 van A. C. Aerts Zundert. Corrie's Gerard van J. M. Ooms Oud- Vossemeer; Kievit's Adema 58 van Trappistenklooster, Zundert, Blaauwe- grugger 65 van P. Jansen, Bavel, Anna's B. A. A. 3 van hr. Wouters, Dongen. Adema 72 van 't Blik van K.I. vereniging „De Langstraat" Kaatsheu vel, Booy van A. Vermunt Leur, Joce's Adema 2 van C. Gommers, Zundert Creiltjes Adema 3 Van K. I. vereniging „Wagenberg e.o.", Wagenberg, Ville- neuve 101 van K.I. vereniging „De Sa menwerking", Etten. Sudhoekster Ge rard Piet van K.I. vereniging „De Oos- terwijk", Alphen, Marijke's Adema van K.I. vereniging te Wouw. Mieneke's Adema 2 van K.I. vereniging „De sa- merwerking", Etten, Jan 72 van Jac. Borstlap. 's-Gravenmoer, Jelsumer Ru- dolf 20 van K.I. Vereniging Roosendaal Oud Gastel Roosendaal, Adema 52 van 't Blik van K.I. vereniging „Wagenberg e.o., Wagenberg. Bernhard 5 van K.I, vereniging „De Eendracht", Gilze. Leechlanner Thomas van K.I. Vereni ging „De Oosterwijk", Alphen. Jenne 327 van K.I. vereniging „Roosendaal- Oud Gastel", Roosendaal, Blitsaerd Binne van K.I. vereniging „De Ooster wijk" Alphen. Drie van de Zeeuwse bezetten de le plaats de IA Mieneke's Adema 7 v. Marijke's Adema, van B. Arendse te Gropinge gefokt door L. P. Brass Gapinge, gefokt door L. P. Brasser te Vrouwenpolder; de januari '66 Mie neke's Adema 6 v. Ad. 469 pref. f.e. L.P. Brasser en de Drentse januari '66 stier Hilbrand v. Stüdhoekster Willem Adema pref. van mevr. H. M. v. d. Slikke Donken te Poortvliet. (Van onze verslaggeefster) BREDA Van maandag 17 tot en met zaterdag 22 april wordt door het gehele land de jaarlijkse collecte ge houden ten bate van de Nederlandse Kinderbescherming. De ruim vierhon derd instellingen van alle gezindten zijn voor dit doel verenigd in de Stich ting „SAKOR". Onlangs wijdden wij uitvoerig aandacht aan het grote te kort aan pleeggezinnen in ons land. Gebleken is echter, dat daarnaast ook nog steeds een groot tekort aan gelde lijke middelen bestaat. De subsidie van de overheid aan de kinderbescherming moet ieder jaar met ruim twee miljoen gulden door giften van parti culieren worden aangevuld. De opbrengst van de vorig jaar ge houden collecte bedroeg ruim f 600-000 Dit betekent dat de Kinderbescher ming in Nederland ook dit jaar weer bijna anderhalf miljoen gulden tekort komt, nog afgezien van de miljoenen, die nodig zijn voor de vernieuwing en verbetering van de tehuizen. Het geld dat-door de kinderbescher ming moet worden bijeengebracht is bestemd voor de particuliere vereni gingen, stichtingen en instellingen, die op dit terrein werkzaam zijn- Hun werkzaamheden strekken zich uit over veertigduizend kinderen, die als gevolg van uitgesproken moeilijke le vensomstandigheden of een slechte fi nanciële situatie niet of moeilijk in het eigen gezin kunnen worden opgevoed. In onze huidige maatschappij immers kunnen welvaart en vrijheid zo gemak kelijk samengaan met liefdeloosheid, ongebondenheid, onmacht, ontsporing en geestelijke verwaarlozing. Voor een aantal kinderen is. bege leiding, hulp en steun met handha ving van de volledige gezinsband de 40.000 KINDEREN HEBBEN UW HULP NODIG!! - Jaarlijks tekort Kinderbescherming 1= 55 GULDEN. PER KIND f.AO per kind Daarom beshaah Giro AO AO AO r.n.v STICHTING SAKOR. Ulrechr (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op dinsdag 25 april a-s. zal het Residentie Orkest onder leiding van Willem van Otterloo con certeren in de Sint Jacobskerk te Vlis singen. Solistische medewerking, zal worden verleend door de Klarinettist Klaas de Rook. Op het programma staan werken van Beethoven (de 3ek ouverture ..Leonore") en Mozart (concert voor klarinet en orkest KV 662 en de symfonie in G kl. t. KV 550) Het concert wordt georganiseerd door de ZVU in samenwerking met Het Nutsdepartement Vhssikigen. Aanvang 20 uur. meest juiste manier om hun moeilijk heden op te vangen en tot een bevre digende oplossing te brengen. Voor anderen is het nodig dat zij hun op voeding en verzorging in een internaat of pleeggezin ontvangen- De Stichting „Sakor" hoopt dank zij royale bijdragen de komende week van de Nederlandse bevolking verder te kurmen gaan met de instandhouding en de uitbouw van het werk der Sa menwerkende Kinderbescherming Or ganisaties. Gisteren kunnen afgedragen worden aan een der vele collectanten of worden overgemaakt op giro 40 40 40 van de Stichting SAKOR" te Utrecht. (Van een onzer verslaggevers) ZUNDERT. De 27-jarige J. Oost vogels uit Zundert is gistermorgen in alle vroegte in Brasschaet (België ver ongelukt. Hij bestuurde een tractor met oplegger, die door onbekende oorzaak van de weg raakte en toen tegen een boom botste. Het slachtoffer werd met zeer ern stige verwondingen, o.a. een ingedrukte borstkas naar de St.-Jozefkliniek in Brasschaet vervoerd. Daar overleed hij. De rijkswacht tast in het duister over de juiste toedracht. Op de plaats van het ongeval werden geen slip- of rem sporen gevonden. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 15 APRIL 1967 Tom zijn moeder is verpleegster, Hans zijn moeder is secretaresse. Waarom iverk jij niet moeder WATERLANDKERKJE Van het maandblad van de KPJ in W.-Z.-Vlaan- deren Samen Voorwaarts" is de laat ste uitgave verschenen. Negen jaar heeft „Samen Voor waarts" bestaan. Kring Oostburg was één van. de weinige, zo niet de enige kring met een eigen maandblad. Maar door de steeds stijgende kosten van materiaail, werkloon, verzending enz- is het blad genoopt te verdwijnen. Bij nieuwsbladen en tijdschriften bestaat de mogelijkheid een fusie aan te gaan met soortgelijke organen om zo een betere bestaansmogelijkheid op te bou wen, dit is hier niet het geval. De algemene leiding van dit blad berustte bij de heer P. Roozen, Eede. De laatste redactieleden waren L- Bonte, St. Margriete, Johan Sinack, IJzendijke, T. Faridaen. St. Kruis en mej- R. Cortvriendt, Biervliet. (Van onze sportcorrespondent) HULST De linksbuiten van de A- junioren van HVV '24, Rudy Wojtal, zal volgend seizoen voor het pas naar de derde klas gepromoveerde „Steen" uitkomen. De halfspeler Maurice van de Broec- ke gaat terug naar zijn „oude" club „Koewacht". Van de Broeck was de laatste twee jaar een vaste kracht van het eerste elftal van HVV. Tegen acht uur werd het duidelijk dat Virgil en Scott het zouden redden, en dat werd tijd ook want de met de minuut toegenomen spanning had een. haast niet meer te verdragen climax bereikt. Drie kwartier tevoren was er nog helemaal geen vuiltje aan de lucht en stonden de Thunderbird-machines rustig op stal. Toen gebeurde er plotse ling ergens op de wereld iets chemisch en meteen was het gedaan met de vrede. Maar klein en dapper sprongen de internationale redders in hun dinky toys met raketaandrijving, en kantel den onder begeleiding van Amerikaanse oorlogssong - muziek onverschrokken door de vlammen om met voorbijzien van gevaar voor het eigen-plastic lijfje de bedreigde broertjes en zusjes de gang naar een poppendokter te bespa ren. Een leuk programma. Voor het kleuterklasje dan. Jammer dat juffrouw Lonneke bij aanvang de pedagogische fout beging de kleintjes het geheim van de Thunderbirds te verklappen. „De gezichtjes bewegen automatisch", zei de juf van de AVRO.school. In de annalen van de muziekgeschie denis zal men waarschijnlijk weinig vinden over de vooral W.O. II gegroeide uitwas: het croonen. Deze manier van vocale expressie is gebaseerd op het slordig uitspreken van zoete woorden tegen een zwijmelend instrumentale achtergrond. Bing Crosby verdiende er villa's mee, en later breiden anderen door op dit lekker smakende patroon. Dean Martin kleedt er nog steeds zijn voorstellingen mee aan. Behalve een handvol gasten, van wie gisteravond schreeuwlelijk Lucille Ball, de voor naamste was, zit zijn show steevast boordevol suikergoed en fondant. Toen hij uitgeneuried was en zo, zat de stroop mesdik op het glazen scherm, zodat we het ditmaal zonder Duys doen moesten. Maar dat was niet zo erg, want we hebben hem al eens meer ge zien. N.R. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Het hoofdbestuur van de K.N.V.iB. heeft het verzoek van de pas opgerichte sportvereniging 's-Gravenpolder, om toelating in de bond, positief beoordeeld. Het ligt in de bedoeling dat de jonge voetbalclub het volgend seizoen in de zaterdag middagcompetitie van de K.N.V.B. (afdeling Zeeland) zal uitkomen. Zo mogelijk wordt er ook een junio renteam ingeschreven.

de Stem | 1967 | | pagina 5