Perevuurvergoeding van f 600.000,- is eenmalig N. V. opg, GOES MIDDELBURG 10- In Terneuzen: pianorecital met discussie AXEL HULST SAS VAN GENT TERNEUZEN Uwaar SMIDJE VIRH0LEN Tanker vk voor boulev te Vlissing tot stilstar LUCT0R ZEELAND NU NAAR BESTE VRIJ WALCHEREN *0oiWM TTwdes geschenken NV SLAVENBURG'S BANK Burgerlijke stand ZEEUWSE JAARBEURS MIDDELBURG ZEEUWSE JAARBEURS MIDDELBURG Fa. de Moor-Vlaeminck Dagblad De Stem Nieuwe regeling voor het verkeei Chroom kinderstoelen J EEN PAK NAAR UW HART „Beat" in Hulst Welfarecursus Jaarvergadering VVV Zilveren priesterfeest MEDISCHE DIENST HOOGWATER WSm Vandaag EXAMENS Morgen Maandag en de Knap Mutator Ramp tijdig afgt vooral uwautoban DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 15 APRIL 1967 Geboren: Cornelia Johanna, d.v. M. M. v. d. Velde en C. L. J. Dekker te Goes. Wilhelmus Robertus Marinus, z. v. W. H. C. M. v.d. Leur en M. T. Slock te Maassluis. Jozina Catharina Theresia, dv J. J. Walrave en C. C. M. Joosen te Goes. Sabine Ivana d. v. J. J. Meuwsen en J. H. M. van Arensdonk te Goes. Leendert Johan nes, z.v. P. I. de Laat en van C: M. Groenenberg te Goes. Hubrecht z.v. J. Boudens en van A. C. C. van Zundert te Goes. Maria Juliette Veneranda, d. v. C. A. Hermes en M.V. Hazen te 's-Heer Arendskerke. Lewedorp. Ondertrouwd: Pieter Kole 24 jr. kan toorbediende te 's-H. Arendskerke en Jacoba de Laat, 21 jr. modinette te Goes. Raymond Cocquyt, 2D jr. bouw vakarbeider te Terneuzen, Sluiskil en Cornelia Hoogesteger, 22 jr., dienst meisje te Goes. Jacob van de Kreeke, ID jr., tuinman te Goes en Wilhelmina van der Male, 20 jr., hulp i.d. huis houding te Goes. Jan Veerman, 22 jr. kelner te Oudelande en Lena ten Brink, 24 jr., kantoorbediende te Goes. Overleden: Maria Reisig, 71 jr. ev. T. de Greef te 's-Heer Arendskerke. Jacob van Goudswaard, 62 jr. e.v. P. E. Beeke te Kortgene. Jacoba Geldof, 60 jr. M. Moerman te Goes. Maria Tot oefening en uitspanning De Koninklijke Zangvereniging Tot Oefe ning en Uitspannng geeft op vrijdag 28 april een concert in de gehoor- en concertzaal. (ADVERTENTIES) HOP VAN TANGE 18 t.m. 22 april Boeiende Huishoudbeurs Interessante handels-, bouw- -f industrietentoonstelling Bloemencultures glastuinbouw MODESOWS 2 x daags Voorlichting 4- amusement Voor al uw KUNSTMESTSTOFFEN Het goedkoopste adres Hulst - Axel - Sassing Telefoon 01140-2628 Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst. Voor Walcherer en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES. Eerste redacteur voor Zetland: Exploitatie. F DE LIGT inspectie Zeeland. tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300, Goes. tel. 2377, Hulst. Redacteur voor de Kanaalzone: J. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-ZeeuwschVlaanderen: J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel. tel 01140-2005. Rédacteur voor W est-Zceuwsch-Vlaanderen N. OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuia-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Rayonbeheer* i* voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2ii mm gewon-" advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regelt of minder f 1,- elke regel meer f 0,25. Als één regel geldeD 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. Weijers 89 jr. wed. v. J. A. de Jong te Goes. Leendert Bal, 69 jr. onge huwd te Goes. Getrouwd: Hendrik Kloosterziel, 24 jr. vertegenwoordiger en Marijke van Driel 22 jr. loketambtenaar P.T.T. Francois Verduijn, 22 jr., bankwerker en Magdalena Meertens, 20 jr., zon der beroep. Frans Ossewaarde, 24 jr. stoffeerder en Krina Janse, 22 jr. zon der beroep. Adriaan van der Maale, 23 jr. landbouwtrekkerchauffeur Pieter- nella, 21 jr. zonder beroep. Anthonie Bel, 29 jr. zonder beroep en Suzanne van Liere 25 jr. onderwijzeres. Corne lls Karelse 30 jr. fruitteeltarbeider en Neeltje Noordhoek 27 jr. kantoorbe diende. Egbertus var Houdenhoven 20 jr. agent v. gemeentepolitie en Neeltje Knuist 20 jr. 1.1. verpleegster. Ovezande Wethouder hersteld Wethouder K- L. van Steenbergen (53), die sedert begin februari met ziekteverlof is, hoopt maandag a-s. zijn P.T.T.-werk- zaamheden weer volledig te hervatten- Bejaardenwoningen De bejaarden complex-woningen (18) zullen, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, in juli a.s. voor bewoning gereed ko men. Aanneembedrijf K. Fraanje Zn. te Lewedorp bouwt dit complex, dat plaatselijk in grote behoefte zal voorzien. Yerseke Op 1 mei zullen de nieuwe ver keersmaatregelen van kracht worden. Het gedeeltelijk afsluiten voor het ver keer, ook voor rijwielen, zal voor mid denstanders wel oezwaren geven, maar deze wegen niet op tegen de voorde len van een goede verkeerssituatie. De volgende regelingen gelden dan, Noordzandstraat: krijgt voorrangskrui sing met Emmactraat en Oesterstraat. Gedeeltelijk gesloten voor alle verkeer in 1 richting. Oude Torenstraat voorrangskruising met Kerkhoekstraat, Vijverstraat, Dreef en Bernhardstraat, gedeeltelijk in een richting gesloten voor alle ver keer. Damstraat voorrangskrulslng mei Tuinstraat en Havenstraat; parkeer verbod voor de rechterzijde. Vier straat: gedeeltelijk gesloten m een richting voor alle verkeer. Krui sing Vierstraat, Molendijkseweg, Juli- ar.astraat, Havendijk en Langevilïe stoppen voor de stopstreep. Parkeer verbod voor fietsen en brommers op een gedeelte trottoir aan de linkerzij de en wel op zaterdagen en zondagen na 18.00 uur en op de overige dagen na 20.00 uur. Dreef, Mosselstraat en Zanddwarsstraat gesloten in een rich ting voor alle verkeer. Burenpolderweg: parkeerverbod voor beide zijden vanaf de Ten Hou tenstraat tot de ingang van de cam ping. Parkeerverbod voor de linkerzij de vanaf de camping tot de Varkens dijk. Molenpolderweg: parKeerverbod voor de rechterzijde. Irenestraat: krut- sing met Oesters'traat en Schotte voor rangskruising. Breeweg: vanaf Irenestraat tot de Molenlaan parkeerverbod voor de lin kerzijde. Julianastraat: gedeeltelijk parKeer verbod voor beide zijden en een gedeel te alleen voor de rechterzijde. Emma- straat: parkeerverbod, gedeeltelijk voor beide zijden en voor een gedeel te van de rechterzijde. (ADVERTENTIE) Reclame-aanbieding voordeliger deze week bij (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE De zeshonderd duizend gulden, die de minister van Landbouw en het Produkt- schap voor Groenten en Fruit hebben uitgetrokken voor de be strijding van het perevuur op Noord-Beveland en rondom Wol- phaartsdijk, moeten als een één malige bijdrage worden gezien. Het bedrag dient uitsluitend om de vier tot nu toe getroffen fruit kwekers schadeloos te stellen. Zou in de komende maanden blijken dat het perevuur in Ne derland niet bedwongen is dan zal een geheel nieuwe situatie ontstaan. De huidige vergoedings regeling zal dan niet langer van kracht zijn. De zaak zal dan als verloren worden beschouwd. Nederland zal dan met perevuur moeten proberen te leven met alle consequenties van dien. In dat geval zullen ook de radicale bestrij- dingsmethoden van nu worden losgela ten. Dan zullen alleen de zieke bomen nog slechts verwijderd moeten worden. Een en ander is verklaard tijdens een gistermiddag in Zierikzee gehou den voorlichtingsmiddag met betrek king tot het perevuur. De voorlichting was bedoeld voor degenen op Schou- wen-Duiveland, die betrokken zijn bij het onderhoud van gemeentelijke plant soenen en bos- en wegenbepiantingen. Schomven-Duiveland is op het ogen' blik nog vrij van perevuur. Het areaal peren op Schouwen bedraagt 75 ha. De economische waarde hiervan kan gesteld worden op anderhalf miljoen gulden. Daarnaast heeft het voormalige eiland veel voor perevuur gevoelige sierplanten, waaronder veel meidoorn aan de kust. De heer H. Mandersloot van de rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst uit Goes zei, dat Zeeland nu „naar beste weten" vrij van perevuur is. In dit verband signaleerde de heer N. de Regt van de Plantenzlektekundige Dienst dat vele mensen buiten het be smet gebied uit voorzorg meidoorn hebben gerooid. Volgens de heer De Regt hebben deze menseD gehandeld in een soort paniekstemming, waarvoor op het ogenblik geen reden Is. „Als ze hun meidoorn rooien kunnen ze met hun neren wel hetzelfde doen", aldus de heer De Regt. De heer Mandersloot deelde mede dat op Noord-Beveland ook enkele appel bomen van perevuur-infectie verdacht zijn geweest. Deze appelbomen zijn gerooid. Perevuur heeft op appelbo men weliswaar veel minder vat dan op perebomen, maar onder bepaalde omstandigheden mag besmetting toch niet worden uitgesloten. Een betrekke lijk gevoelig appelras is de Jonathan. Een van de bezoekers van deze door de tuinbouwcommissie Schouwen-Dui- veland van de Z.L.M. georganiseerde voorlichtingsmiddag zei er bang voor te zijn dat veel fruitkwekers, met de radicale maatregelen van de afgelopen maanden voor ogen, er waarschijnlijk moeilijk toe zullen komen verdachte ontwikkelingen in hun boomgaarden aan de deskundigên te melden. Hier voor bestond weliswaar begrip, maar ir. L. Vellekoop, rijkstuinbouwconsu- lent, wees op de collectieve verant woordelijkheid. die bij de bestrijding van deze gevreesde ziekte toch noodza kelijk is. Er zijn intussen veel mel dingen van fruitkwekers over verdach te ziekteverschijnselen binnengekomen. Een bewijs dat de kwekers in ruime kring attent zijn en begrip hebben voor het grote gevaar dat achter het pere vuur schuil gaat. Tot nu toe zijn alle telefoontjes volgens de heer Mander sloot gelukkig loos alarm geweest. De aanwezigen werd tenslotte op het hart gedrukt om bij mogelijke pere vuur verschijnselen niet zelf aan het snijden te gaan. Gevraagd werd dit over te laten aan de deskundigen van de Plantenziektekundige Dienst. TERNEUZEN Maandag 17 april ■wordt in de zaal van het Petrus Hon- dius-lyceum te Terneuzen een piano recital gegeven door de Australische pianist Geoffrey Madge. De bijzon derheid van dit recital is wel, dat de pianist, die door zijn studies in Neder land en België de Nederlandse taal enigszins machtig is, de bezoekers de gelegenheid geeft in een discussie op de gespeelde werken nader in te gaan. Madge, die in 1941 in Adelaide ge boren werd, studeerde aan het con servatorium in zijn Australische ge boortestad. Daar behaalde hij ook in 1963 de grote Australische pianisten- prijs, waaraan 250 vakgenoten deel namen. Een beurs stelde hem daarna in staat in Nederland te gaan stude ren o.a. bij Hans Henkemans en aan de Utrechtste studio voor elektroni sche muziek. Op het ogenblik studeert hij aan het koninklijke conservato rium in Brussel bij de beroemde Spaanse pianist Eduardo del Pueyo. Hij bereidt zich voor op het grote Belgische Koningin Elisabeth-con- cours. In Terneuzen zal hij o.a. werken van Bach, Schumann, Brahms en van zichzelf ten gehore brengen. Het re cital wordt georganiseerd door de sa menwerkende culturele instellingen van Terneuzen en begint om acht uur. (Van onze correspondent) HULST De beatgroep „Jimmy and the Sharks" treedt vandaag op in „De Koning van Engeland". Deze groep is momenteel bezig aan een toernee in Nederland. aVnaf 19.00 uur begint de kaartverkoop aan de zaal. Op maandag 17 april zal gestart wor den met een Welfarecursus. Deze cursus waaraan wordt deelgenomen door ka tholieken en protestanten, beoogt de opleiding van een team dames, dat zich zal beijveren voor langdurig zieken en voor bejaarden. De cursus bestaat uit 15 bijeenxom- sten. Door omstandigheden is de aan vang van de cursus enigszins vertraagd. Om nog vóór de zomervakantie klaar te komen zullen twee lessen per week gegeven worden, n.l. op maandagmid dag van 24 uur en op vrijdagavond van 810 uur. Aan het eind van de cursus wordt een Welfare-insigne plus een legitima' tiebewijs uitgereikt aan hen, die ten minste 12 lessen hebben gevolgd. De opening zal geschieden maandag om 2 uur in het bejaardenlokaal aan de Walstraat en zal verricht worden door drs. W. Dusarduyn, directeur Katholie ke Raad voor Maatschappelijk Werk in Zeeland Beiaardconcert Mevr. M. J. Moer dijk-Van der Swalm zal van 3 tot 4 uur de beiaard in de toren van het stadhuis bespelen. Op het programma staan: 1 Tune .,Dan zal den beiaard spelen", van P. Benoit; 2 Prelude in d. klein, van Staf Nees; 3 Blijheidslied, van Karei Mestdagh; 4 Voor 't Kantkussen, van Em. Hallebroek; 5 Wiegelied van R. Hol; 6 Thema met variatie van Staf Nees; 7 Campanella van Geo Clement; 8 Prelude in C. van Staf Nees; .9 Alle gro van Scheppers; 10 Slape zacht van Em. Hullebroek; 11 Le Tambourin van Staf Nees; 12 Tune. Beiaard concert Vandaag, zatei- dag 15 april, zal de beiaard in de to ren van de basiliek door Marie-Jean- ne Moerdijk - Vanderswalm van Zuid- dorpe bespeeld worden van vgf tot zes uur. Autobotsing De heer S. uit Kloe' tinge is op de voor hem rijdende vrachtauto, bestuurd door J. K. uit Sluiskil, gereden. Beide auto's reden met een vaart van 15 km in een zand straat in de richting van de Rijksweg, te Sas van Gent. Ter hoogte van de overweg sloeg de vrachtauto rechtsaf, hetgeen door S. in de personenwagen niet opgemerkt werd. De materiële schade aan de personenauto was zeer groot. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. In hotel Des Pays Bas te Terneu zen hield de Vereniging voor Veilig Verkeer afdeling Terneuzen e.o. een zeer druk bezochte jaarvergadering die werd gepresideerd door de heer H. Bo- land. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer Th. Wiggers, waarin zo wel de belangrijkste gebeurtenissen uit 1965 als uit 1966 derevue passeerden, bleek dat de afdeling Terneuzen zeer ac tief is geweest. Met het hoofdbestuur was er een veelvuldig contact teneinde te kunnen inhaken op de landelijke acties. Contacten met het district Zee land lagen voornamelijk op het terrein van de jaarlijkse verkeerswedstrijden voor middelbare scholieren. Wanneer de jaarlijkse verkeersquiz voor het district Zeeland wordt gehouden, zijn steeds alle Terneuzense middelbare scholieren van de partij. In 1966 be haalde het team van de christelijke u.l.o.-school in de landelijke wedstrijd de tweede prijs. Een persoonlijke prijs behaalde mej. Els Hamelink. die daar mee een vliegreis naar Kopenhagen won om mee te dingen naar de Coupe Sco- laire Internationale. Een belangrijk onderdeel van de acti viteiten van de vereniging vormen de schoolverkeersexamens. Uit het jaar verslag van de penningmeester bleek, dat er een batig saldo was. Van de kas- commissieleden, bestaande uit mevr. Hamelink en de heren Kayzer en De Bruyn, trad de heer Kayzer af. In zijn plaats kwam de heer Hamelink. De heren D. v. Ooyen, G. v.d. Peyl, A. v. Waart en A. v. Wijck waren aan de beurt van aftreden; zij werden bij ac clamatie herkozen. De secretaris, de heer Th. Wiggers, stelde zich wegens drukke werkzaamheden niet meer her kiesbaar. Er werd nog geen nieuwe secretaris gekozen. Brigadier J. Smit van de gemeentepolitie vertoonde een aantal dia's i.v.m. de nieuwe verkeers- wetgeving. Deze lezing was zeer in structief. Aardenburg Voetbal Op 22 april a.s. om 4 uur- speelt Aardenburg 1 in Aardenburg tegen een Brugse selectie-ploeg. Op 27 mei (kermiszaterdag) spelen Aarden burg AI BI en Cl tegen de gelijke ploegen van „Archipel" uit Den Haag. Bollerscliib ABC De bollersclub ABC hield de vierde clubbolling in ca fé Centraal bij M. Lekens. Er waren 2 deelnemers: le R, van Rie - R. Martens; 2e R. de Vriend - A. Kegel; 3e P- Lampo - L. de Hon; 4e O. Dhoore F. van den Dries- Het algemeen klassement na de vier de bolling luidt: le R. Martens, 11 punten; 2e E. Rijckaert en C- de Croock 8 p.; 4e R. van Rie 7 p.; 5 tot. en met 7 A, Le- liaert, C- van Rie en L. de Hon allen 6 punten. Biljartclub gedoopt De biljart club, die sinds lange tijd speelt in ca fé „Centraal" op de markt, maar nog steeds naamloos was, is tijdens een gezellige cdlubavond waarop ook de da mes aanwezig waren, gedoopt. De club heet voortaan ,,Met Moeders Wil", omdat ook de dames biljarf-minded bleken te zijn- Johnny Verkeste werd kampioen seizoen 1966—1967. Tijdens de feest avond werd nog een wedstrijd ge speeld, waaraan 12 personen deelna men. De uitslag hiervan luidt: 1. H. Wijffels - J- Verkeste; 2- F. Boogaard - H. Leliaert; 3. M. Lekens- A. Lampaert. Clinge Op 20 mei zal pastoor A. C. Ficx vijfentwintig jaar priester zijn. De pa rochianen willen dit jubileum op een feestelijke wijze vieren. Er is al een bijeenkomst geweest van de verschil lende verenigingen. Er zal een huis- aan-huis-collecte gehouden worden om het benodigde geld bijeen te brengen. Het jubileum zal gevierd worden op 28 mei a.s. Semper Gaudete Vandaag zal de muziekschool Semper Gaudete haar jaarlijkse ouderavond houden in het Verenigingsgebouw. Zoals gewoonlijk zullen de ouders van de leerlingen de prestaties van hun kinderen kunnen beluisteren- Voor de pauze zal het or kest onder leiding van de directeur, de heer J. Mannaert. optreden en na de pauze komt- de drumband onder lei ding van de heer C- Valk aan bod. In de zomermaanden zullen gedeelten van deze ouderavond op diverse plaatsen, waar de muziekschool zal optreden, ten gehore gebracht worden. Bevolkingsonderzoek De Provin ciale Zeeuwsche Vereniging tot bestrij ding van de Tuberculose zal in de maand mei een bevolkingsonderzoek op tbc houden in Clinge. Het' is van het grootste belang dat de hele ge meenschap aan dit onderzoek deel neemt. Binnenkort zullen enkele huis bezoekers langs de huizen komen om de noodzakelijke gegevens op te ne men. De kosten van onderzoek zijn zeer gering. Vis uitgezet Voor het komende seizoen heeft de vereniging De Clingse Hengelaars weer vis uitgezet op het Viswater De Zestigvoet. Eerst werd 1000 kilo karper uitgezet en daarna 800 kilo voorn. Nu is er nog in bestel ling een partij eenzomerige karper en zeelt. Wanneer deze geleverd zullen worden, is nog niet bekend. Koewacht Gouden bruiloft Op 25 april a.s. viert het echtpaar Cyriel de Dauw en Dina Vernimmen zijn gouden huwe lijksfeest. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. Bevolkingsonderzoek Op 25 en 26 april a.s. zal er in onze gemeente een bevolkingsonderzoek plaatsvinden in het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis. Een 50-tal vrijwilligers zijn druk bezig om elk huisgezin te bezoeken teneinde dit onderzoek zo goed moge- ijlk te doen slagen. Veilig Verkeer Op maandag 17 april houdt het verbond voor veilig verkeer afd. Koewacht een avond voor zijn leden in zaal ,,De Anjer". Op deze avond zal door de verkeerspolitie van Terneuzen een toelichting worden gegeven over de nieuwe verkeersre gels, dit aan de hand van dia's. Sluiskil Naar Sas van Gent Het cabaret gezelschap B.A.C. heeft een uitnodiging ontvangen om vandaag een uitvoering tc verzorgen voor de bond van be jaarden te Sas van Gent. Na de op voeringen te Axel, Sluiskil en diverse malen in België is dit reeds de 10e voorstelling van het program ma 1967. Instuif De plaatselijke instuif- vereniging heeft voor hedenavond een bal georganiseerd in de zaal van het Parochiehuis. De muziek wordt ver zorgd door de beatgroep ,,The Streams". Concords naar België Het enige Sluiskilse béatorkest The Concords" gaat wederom een buitenlandse reis maken. Deze keer is het einddoel Asse nede in België, waar ze hun mede werking zullen verlenen a an een beat- festijn. Westdorpe Gouden bruiloft Ter gelegenheid van het gouden huwelijksfeest van het echtpaar R. Kieboom-Janssens, a.s. maandag, is een uitgebreid feestpro gramma samengesteld. Om 9.45 uur vertrekt de feeststoet vanaf het Ver laat, voorafgegaan door bruidjes, naar de parochiekerk, waar pastoor Dierick een h. mis uit dankbaarheid zal opdra gen. Om 11.30 uur worden de bewoners van het bejaardentehuis in de gelegen heid gesteld het jubilerende paar te fe liciteren. Van 5 tot 6 uur 's middags v;olgt dan de receptie in de eetzaal van net Verlaat. De fanfare Eikels worden Bomen met het tambourkorps brengt om kwart voor acht 's avonds een muzikale hulde, waarna nog een feest avond volgt voor alle bewoners yan het tehuis. (ADVERTENTIE) HUISARTSEN TERNEUZEN: dokter K. Jiskoot, tel. 2303 CADZAND, RETRANCHEMENT, SLUIS EN ZUIDZANDE: dokter Bom te Cadzand. AXEL: dokter Boor. KLOOSTERZANDE: dokter Terburg, tel. 01148—377. HULST: dokter Van Lierop AARDENBURG EN OOSTBURG: dokter van 't Hof te Aardenburg, tel. 01177—366. BIERVLIET, HOOFDPLAAT EN IJZENDIJKE: dokter Lievens te IJzendijke. tel. 01176266. SCHOONDIJKE, BRESKENS en GROEDE: dokter Jansen te Groede, tel. 01171—366. MIDDELBURG: Dominicus (2830). VLISSINGEN: zondag Bil (3619), za terdag Bom (2233). GOES: v. d. Feen (5003). BORSSELE EN NIEUWDORF: Kiviét 01105—203). HOEDEKENSKERKE EN KWADEN- DAMME: Wöstmann (01195—450). DRIEWEGEN EN 'S-HEERENHOEK: OVEZANDE, LEWEDORP: Geldof (01195—275). 'S-HEER ARENDSKERKE, WOLPHAARTSDIJK, HEINKENSZAND: Vos (01198—231). KRUININGEN HANSWEERT. KRABBENDIJKE EN RILLAND-BATH Noome (01134444). APOTHEKERS GOES: Geirnaard (5255). MIDDELBURG: Hummelen (2134). TERNEUZEN: Hamann (2060). VLISSINGEN: Van der Sande (2066). DIERENARTSEN Gakeer (01195—283). TANDARTSEN WALCHEREN: De Vries, Vlissingen (01184—2644), zaterdag 9—10 v.m„ zondag 1112 v.m. WIJKVERPLEGING HOEK, PHILIPPINE EN SLUISKIL: Zuster Neve te Philippine, telefoon 01159—306. CLINGE, ST. JANSTEEN EN NIEUW-NAMEN: Zuster Marina te St. Jansteen, tel. 01140—3223. SLUIS. OOSTBURG. CADZAND, GROEDE EN BRESKEN: Zuster Delnad te Sluis, tel. 01178502 (b.g.g. 008). IJZENDIJKE, HOOFDPLAAT EN BIERVLIET: zuster Causenmaecker le IJzendijke, tel. 01176367 (b.g.g. 008). DIERENARTSEN AXEL. ZAAMSLAG EN SAS VAN GENT: dokter J. de Haas te Zaam- slag, telefoon 01153366. WEST-ZEE UWSCH-VLAANDEREN: dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178225 HULST EN NIEUWNAMENdokter De Nijs te Hulst, telefoon 01140—3004. [i voor de elegante vrouw Grote Markt 12 Bergen op Zoom Morgen, zondag 16 april. Hansweert: 6.41 en 19.07 uur. Ter neuzen: 6.06 en 18.31 uur. Vlissingen: 5 34 en 18.04 uur. Wemeldinge: 7.13 en 19.36 uur. Maandag 17 april. Hansweert: 7.33 en 20.04 uur. Ter neuzen: 7.00 en 19.30 uur. Vlissingen: 6.28 en 19.05 uur. Wemeldinge: 8.00 en 20.28 uur. (ADVERTENTIE) GOES Grand 19 en 21 uur 077 in operatie Bloody Mary, 18 j. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend van 9-18 uur. Zeeuwsch Museum 10-12.30 en 14-18 uur Expositie Haagse kunstenaarsgroep Fu- gare De Schakel 14 uur Ledenverg. Ned. ver. vansuikerzieken City 20 uur Zo was het wilde westen, 14 jaar Electro 19 en 21.15 uur Beat, beat, beat, alle leeft. HULST Bioscoopgebouw 20 uur The Sharks TERNEUZEN Luxor 20 uur Kiss the girls and make them die, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Ik mr. Fu Man Chu, 14 j, AXEL Het Centrum 20 uur Elvis in het Luna- park, a.l. ZUIDDORPE Café Centraal 19.30 uur Bal KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Schieting VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur 077 in opera i Bloody Mary, 18 j. WATERLANDKERKJE Dorpshuis 19.30 uur Zanguitvoering BIERVLIET G. Tukker 19.30 uur Dansen Sociëteit The Beat Buddies KAPELLEBRUG C. dc Kind Schieting BRESKENS Pleyte 17 uur Duivenverkoping KORTE NIEUWSTRAAT 21 HULST TEL. 2478 BLOEMENTEELT EN BEDRIJFSLEER Aan de Ir. A. V7. v.d. Plassche La gere Tuinbouwschool van de Z.L.M. in Kapelle zijn geslaagd voor bedrijfs leer: J. F. Burger, Wemeldinge; M, J. Dees, 's-Gravenpolder; P. Evers- dijk, Kapelle; A, C. de Groene, Kapel le; A. J. Hoogstrate, Kloetinge; M. J. «ran Iwaarden, Kruiningen; H. M. van Iwaarden, Kruiningen, M. de Ja ger, Kapelle; A. J. de Jonge, Krui ningen; J. v.d. Kreeke 's - Heer A- rendskerke; J. C. van Liere, Kloetin ge; A. van Loo, Kapelle; H. C. Poley, Hansweert; W. M. J. J. Willemse Kruiningen en M. de Witte, Nisse, Cursus bloementeelt: J. Boone, Kwa- dendamme; N. Boone, Hoedekens- kerke; A. Buys, Veere; P. Ganseman, Kapelle; C. Harthoorn, 's-Gravenpol- der; H. Harthoorn, Kruiningen; A. A. Janse, Kortgene; P. de Koeyer, Ka pelle; J. G. Labeur, Kruiningen; P. Labruyère, Middelburg; A. J. van Lie re, Kapelle; A. van Liere, Kapelle; M. Mijnsbergen, Kapelle; M. J. Nieu- wenhuyze, HoedekenskerkeM. J. van Liere, Heinkenszand en P. J. M. Ka velaars, Zevenbergen. AXEL L.T.S., examen booglas- sen: J. P. M. Buys, Koewacht, A. A. van Damme, Zuiddorpe, R. J. van Hoecke, Zuiddorpe, L. J. R. van Kerck- hove, Zuiddorpe. E. A. M. de Letter, Koewacht, R. E. C. de Ridder, Zuid dorpe, A. Brandës, Axel, A. H. A. van Driessen, Sluiskil, F. J. van Driessen, Boechoute, E. F. Geirnaerdt, Boec- houte, C. M. de Pooter Axel, A. Pijpe- link, Axel, J. T. M. Smet, Koewacht, R. J. de Koek, Kloosterzande, L. A. A. Pateer, Hontenisse, J. L. de Schep per, Lamswaarde, E. P. Staal, Kloos terzande, O. Verbist, Boschkapelle, J. M. Vereecken, Stoppeldijk. (ADVERTENTIE) Vraag onze concurrerende rentetarieven HULST: Houtmarkt 6 - tel. 01140—3456 TERNEUZENKersstraat 13 - tel. 011503553 MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Zo was het wide westen, 14 j. Electro 15.30 en 19.30 uur Beat, hit beat, a.l. Miniatuur Walcheren geopend van Mt uur VLISSINGEN Alliambra 15 uur Wraaktocht der Apa chen. 14 j.; 19 en 21 uur 077 in operatie Bloody Mary, 18 j. GOES Grand 15 uur Bloed en zwarte sporen. 14 j.: 19 en 21 uur 077 fa operatie Bloody Mary, 18 j. HULST P. Leeraert-Nqs 15 uur Schieting Bioscoopgebouw 14.30 uur Zorro kruist J de degens, a.l.: 17.15 en 20 uur De hel- den van Telemark, 14 j. TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20 uur Kiss the girls and make them die, 14 j. OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Ik, mr. E Man Chu, 14 j. AXEL Het Centrum 20 uur Elvis in het Lui)!-1 park, a.l. ST. JANSTEEN Verenigingsgebouw 19.30 uur Bal ZUIDDORPE Café Centraal 15 uur Schieting NIEUW-NAMEN Verenigingsgebouw 19,30 uur Bal KOEWACHT Hotel Zelandia 19.30 uur Bal HEIKANT L. Herrewegh 15 uur Openingsschlefi»1 A. Bogaert 15 uur Openingsschietiai ZANDBERG P. Lecraert 15 uur Schieting WATERLANDKERKJE In den Koning 15 uur Schieting HOOFDPLAAT De Vriendschap Dansen LAMSWAARDE Th. van Driessche 15 uur Schieting BOSCHKAPELLE A. Stallaart 15 uur Schieting MIDDELBURG City 20 uur Zo was het wilde west® 14 jaar MI Zeeuwsch Museum 14-18 uur Expo. -1 Haagse kunstenaarsgroep Fugare I Expositiezaal Rijksarchief 9.30—1M -1 13.30—17.30 uur De Godshuizen W-l Middelburg. 1 Miniatuur Walcheren geopend van e- uur. GOES B Grand 20 uur 077 in operatie Mary, 18 j. HULST M va I Bioscoopgebouw 20 uur De helde» Telemark. 14 j. TERNEUZEN r Luxor 20 uur Kiss the girls and them die, 14 j. KOEWACHT vei i A. de Schepper 19.30 uur Avon - lig verkeer 1117: In de oude hut stond een martiale figuur keurig in de houding voor een portret in een fraai bewerkte, zilveren lijst. Het stelde kennelijk een persoon van vorstelijken bloede voor en de martiale figuur bracht stram een militaire groet. „Met uw welnemen, Ma jesteit" zei hij. „Ik ga nu eten, doch voor U staat er als gewoonlijk ook weer een gezonde portie klaar!" Sjeems Pond watertandde bij het zien van de voedzame maaltijd op tafel, want een aardappeltje met gebraden worst gaat er goed in als je honger hebt. En Sjeems had honger, dat weten wij. Dus besloot hij zich meester te maken van een forse por tie. en hoe een geheim agent zoiets opknapt, gaan we de lezers nu tonen. Eerst gaf hij een paar flinke tikken met de vuist od de ruit en deze handeling veroorzaakte in de hut een enorme paniek. De be woner stortte zich namelijk op het venster en rukte met zijn linkerhand gejaagd het gordijntje dicht. „Stommerik! Dat had je nóóit open mogen laten!" gromde hij. Tegelijkertijd trok hij met zijn rechter hand een geladen geweer van de wand. Het duideiijk, dat hij tol zeer ingrijpende W wenste over te gaan. Hij vloog immers om weii&ie uvt-i ie gaan. xnj viuug ken de deur uit en begon in het wilde ,Kom op, sc lot iurW1 knallen op het donkere bos lust je! Leve de Koning!" riep hij uit b het zó druk met zijn krijgshaftige schie"P j, hij niet zag hoe Sjeems Pond achter zu" binnensloop j.. I hiia de f' I MOI (Van een onzer verslaggej MIDDELBURG Nog net kon het Griekse tankschip V termorgen in alle vroegte beh den voor een ramp, die zi consequenties had kunnen he De tanker (14.218 brutoton) weg was van Antwerpen naa kreeg gistermorgen omstreek uur met motorschade te waardoor de beide motoren 1 Het schip dreigde als gevolg vast te lopen tussen de Leuvt het Roeiershoofd bij de Vlissin levard. Door het uitgooien van twee kon een ramp worden voorkoi sleepboten Temi III en Scaldi: bergingsboot van Van den Acl den de Velos, die eigendom de Eagle transpor. Ltd in via, om 7.40 uur uit zijn bene sitie vlak voor de boulevard e ken. Dé tanker is naar de VI rede gesleept, waar de mota thans verder onderzocht word| (ADVERTENTIE) TIVOLIWEG 63 HULST TELEFOON 01140 - 2461 fVij leveren ook particulier ■iiiingiiial AGNESwaar zijn wij getrm roept oud-gemeentesecretatf Westdorpe, R. R M. Kiebod naar zijn vrouw', die in de I met koffie bezig is. „Ik moei woordig bij zulke dingen 7to| nadenken"i zegt hij met een maar zijn vrouw vindt dat hl meevalt. „We zijn in Westda trouwd op 17 april 1917. wordt hel een groot feest hM „HIER", dat is het bejaardem ,fiet Verlaat" te Westdorpe, heer en mevrouw Kieboom-J een hoekflat hebben.\Een f een brede blik", zegt hij, „o veld heen kunnen we Ternex Zelzate zien liggen. En het daar ook niet verder bebouw anders heel wat veranderd ir jaar dat ik in Westdorpe woc „MIJN vader was hier al ger\ secretaris en mijn grootvada het geslacht Kieboom van burg naar Westdorfie gebra grootvader was hier ook al tesecretaris. Zelf ben ik hè mijn drieëntwintigste gewe. genlijk al vanaf mijn eenenl ste. Maar voor de wet moeti nog twee jaar wachten. Offip toen de heer Tubbé van l Gent tevens hier secretaris" „HET was eigenlijk om een til zeden dat ik al zo jong s< werd. Mijn vader stierf toe was. En hij liet zes kinderen Ik was toen (en ik ben dat ren gebleven) de enige am op mijn eigen secretarie. Jt van alles doenIk was leve vanger en ambtenaar van Qerlijke stand en secretaris armbestuur. Mijn vrouw en ben heel wat cvondjes op meentehuis zitten werken. 21 volop 'mee, maar betaald? f kreeg er natuurlijk geen gelu MEVROUW Kieboom komt v dermonde. „Ik vond het schrikkelijk sUl", zegt ze. was ik een drukke bakkers ■wend in een stad en Westdx die tijd was nog heel wat st

de Stem | 1967 | | pagina 2