In 1969 zonder verlies KRO actief in Zeeland Oosterscheldebrugbuiten Zeeland geen begrip V.V.V. Zierikzee krijgt nog subsidie voor 1967 Kamerleden bezoeken Twente Brabantse Westhoek een prima fruitteeltgebied Optreden rijkspolitie bij Drakensteyn miste wettelijke grondslag papier voor uw L-pen Nieuwe leiding van Europoort naar Duitsland Even uitblazen mevrouw Toekomst is rooskleurig Dj inn, Mik en Zingening DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 APRIL 1967 Voor olietransport Zonnebril met sjaal -Onvergetelijk Sezicht Aan nasiballen mankeert nog wel eens wat BRENGEN MINIROKJES VERKEER IN GEVAAR? Een miljoen MEER TOL Ir. Vellekoop te Steenbergen VS. nummer één W est-Duitsland, op één na grootste exporteur van geneesmiddelen Lijk geïdentificeerd 's-Heerenhoek Raak Giller Tourploeg 1967 Schelde-plannen Marine X Marine IX ZEG MAAR ZEELANDBRUG" (Van een onzer verslaggevers) BREDA. De Rotterdam-Rijn-Pyp- leiding Maatschappy zal een tweede leiding voor het transport van ruwe ëlie naar Duitsland aanleggen. Deze tweede leiding zal naast de reeds be staande worden gelegd en zal in Euro poort beginnen en bij Venlo over de grens gaan. De nieuwe leiding zal bij Moerdyk onder het Hollandsch Diep worden doorgetrokken en via het pomp station nabü 's-Gravcnmoer richting Boxtel gaan. Via Helmond zal de lei ding dan Venlo bereiken. De plannen voor de aanleg verkeren aldus het Financieel Dagblad in een vergevorderd stadium. De buizen, met een diameter van 36 duim (pl.m. 90 cm) zouden reeds zijn besteld en de firma Key en Kramer in Maassluis zou reeds opdracht hebben ontvangen voor het aanbrengen van de corrosie werende bekleding voor het gehele Nederlandse deel van 170 kilometers. Het schijnt in de bedoeling te liggen de nieuwe leiding in 1968 in gebruik te nemen. De aanlegkosten ouden 130 a 140 miljoen gulden bedragen. Voor de financiering kan binnenkort een open bare emisse worden verwacht. Voortaan Zeelandbrug. Het zal wel even wennen zijn. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Het nieuwe voor lopige bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Zierik zee heeft kans gezien om enkele weken na zijn verkiezing reeds de atmosfeer tussen de vereniging en de gemeente zo danig te verbeteren, dat er weer over subsidie kan worden gesproken. Er is een gesprek tussen b. en w. en het VVV-bestuur geweest, dat er veel toe heeft bijgedragen, dat thans aan de raad wordt voorgesteld de VVV voor 1967 ondanks de slechte toestand van de gemeentefinanciën een sub sidie te verlenen gelijk aan de dooi de vereniging over dat jaar geïnde con- tributiés en tpt een maximum van f 3000. Ii^het desbetreffende voorstel aan de raad stelt het gemeentebestuur, dat het het belang van een goed werkende WV zodanig groot acht, dat een flinke sub sidieverlening op haar plaats is. Voor de dinsdag a.s. te houden raadsverga dering komt voorts nog op de agenda voor een voorstel tot het verhogen van een aantal gemeentelijke belastingen. Dit in verband met het krijgen van een aanvullende uitkering uit het gemeente fonds. Voorgesteld is de reinigingsrechten te brengen van f 15 op f 24 per jaar voor de eerste emmer en f 18 voor de tweede en volgende; de straatbelasting wordt gebracht van 8 en 15 op 10 en 20 pet. van resp. de ongebouwde en de ge bouwde eigendommen, hetgeen neer komt op een toename van het belasting bedrag met dik 1/4 gedeelte van het oude. Tenslotte wordt voorgesteld een nieu. we belasting onder de naam „rioolrech ten" in te voeren. Deze wordt geheven van alle gebruikers van op de stads- riolering aangesloten panden (gemid deld f 27,50 per aangesloten pand per jaar). I7nn warm» hnniiurklftliriffp. t( In Amsterdam is een zonnebril met bijpassende sjaal getoond. Ret model op de foto is uit de Three Castles" collectie. De middelgrote glazen zijn verzonken in het montuur geplaatst. Hierdoor ontstaat het zogenaamde te- leyisie-frame effect, waardoor de bril minder groot lijkt- Deze nogal opval lende zonnebril is vooral geschikt voor oen tamelijk fors gelaat Natuurlijk kan de sjaal door iedereen en afzon derlijk van de bril gedragen worden „Kleine kokswaren" is de term, ciie de keuringsdiensten hanteren voor za ken als kroketten, nasi- cn bamiballen, slaatjes e.d. Aan de bacteriologische hoedanigheden van deze, doorgaans aan de kraam verkochte lekkernijen Wordt veel aandacht besteed. Het laat ste verslag van de Amsterdamse keu ringsdienst van Waren maakt daarvan uitvoerig gewag- Erg geruststellend zijn, zoals daaruit blijkt, de ervarln- gej ^an onderzochte slaatjes ad 23 procent en van de onderzochte rauwe kroketten, nasi- en bamiballen J3 procent een te hoog kiemgetal. Door net bakken wordt dit in het geval van we kroketten en ballen weliswaar min der, maar de zaak moet dan ook door «li door verhit worden. En ook daar aan bleek nog wel eens wat te man- Keren, constateerde de keuringsdienst. Een warme honingkleurige teint, lichtrose lippen, ogen in zacht zomer blauw en groen, zo is de make-up van Revlon die er de naam „Het on vergetelijke gezicht" aan gaf. Aangezien schoonheidsverzorging in de eerste plaats betekent ,,in conditie brengen" en pas in de tweede plaats ..maquilleren (ofwel erop smeren)", zorgt het onvergetelijke gezicht, dat verstand bergt achter het mooie voor hoofd, voor die goede conditie. Revlon maakt de huid „zzzachter' dan zijde met eye-cream voor de tere huid rond de ogen (maar geen eye- cream voor de vrouw met dikke al len; zij behandelt de ogen met kou de compressen en toning lotion) en met throat cream voor de hals die zo ge makkelijk de leeftijd verraadt- Maai hier houden de zorgen niet op: van top tot teen kan men in een welrie kend zijden huid gehuld zijn door het gebruik van ,,Silk of intimate", een vloeibaar verzachtend preparaat, na het baden of douchen te gebruiken. Het resultaat: onvergetelijk zoals deze geportretteerde schone, die een kwast van haar en plastic midden op het hoofd heeft gekregen van haarstylist Serge Lutens; hij creëerde ook oor hangers van cerise plastic. Deze ver sierselen dragen wel bij tot de on vergetelijkheid' In Nederland zullen de leden van de Staten-Generaal niet meer blootge steld worden aan de (kwade)) kan sen, bij het zorgen voor het welzijn van het vaderland te worden afgeleid door korte rokjes, decolletés of al te fleurige bloesjes. In West-Duitsland hebben de minirokjes nu al tot een proces geleid: een 45-jarige chauffeur uit Tubbingen wond zich zó op over twee in super-minirokjes gekïeede tie ners. dat hij zich als deelnemer aan het verkeer in gevaar gebracht voel de. Hij diende dan ook tegen de twee meisjes een aanklacht in. Nu moeten de juristen in de Bondsrepubliek uit maken, of een rokje, dat 25 cm bo ven de knie eindigt, in de zin der wet aanstootgevend is. Tot dusver ontston den er alleen moeilijkheden, als ze van boven te veel toonden- In het vader land van de minirok, Engeland. Is het tot nu toe niet zo ver gekomen. Maar misschien is het modeklimaat aan de Theems wat milder dan aan de Rijn en Moezel. De vaste commissies voor Sociale Za ken en Economische Zaken van de Tweede Kamer hebben gisteren met mi nister De Block van Economische Zaken en met minister Roolvink van Sociale Zaken gesproken over de moeilijkheden in de textielindustrie, met name in Twenthe. Over de vraag, of de regering Twen. the nu beschouwt als stimuleringsgebied is nog geen beslissing genomen, zo deelde minister De Block mee. De beide Kamercommissies zullen vol gende week een bezoek aan Twenthe brengen. Zo mogelijk zullen hun ge sprekken met betrokkenen de vorm krijgen van een openbare hearing, aldus drs. Roemers, die binnenkort ook een openbare discussie met de regering wil voeren over de moeilijkheden in de tex tiel. De directie van Van Heek heeft een bedrag van een miljoen gulden ter be schikking gesteld van een nog op te richten stichting. Het kapitaal wordt be steed om uitkeringen voor ontslagenen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Ooster scheldebrug, de vijf kilometer lange trots van Zeeland zal voort aan Zeelandbrug heten. De raad van commissarissen van de N V. Zeeuwse Brugmaatschappij. die hiertoe een dezer dagen besloten heeft, meent dat „Oosterschelde brug" slecht in het gehoor en in de mond ligt. De Oosterschelde is volgens de raad een weinig be kend begrip; zelfs in Nederland maar zeker in het buitenland. „Zeelandbrug" zal niet alleen veel beter bij liet publiek aanslaan, deze naam geeft bovendien het doel aan, waartoe de brug leidt, te weten: het hart van Zeeland. Volgens mr. J. van Aartsen, com missaris van de koningin in Zeeland, die de naamgeving tijdens een gister morgen gehouden persconferentie toelichtte, komt nu ook veel beter tot zijn recht dat de brug over de Ooster schelde een puur Zeeuws initiatief is, dat met Zeeuws geld wordt betaald. Mr. J. van Aartsen zei desgevraagd te beseffen, dat de naam „Ooster scheldebrug" eigenlijk van het begin af aan burgerrecht heeft gekregen. Officieel heeft de brug echter nooit een naam gehad. Toen bleek, dat „Oosterschelde brug" buiten Zeeland niet aansloeg, is daarom alsnog gezocht naar een naam, die wél een begrip zou kun nen worden. Veel namen zijn gewikt en gewogen, waaronder Deltabrug, Zeeuwse brug en „5000 meter brug". Uiteindelijk is „Zeelandbrug" geko zen. Het is de bedoeling de naam enigs zins feestelijk op de brug aan te brengen. Wanneer dit zal gebeuren kon gisteren nog niet worden gezegd. Er is de N.V. Zeeuwse Brugmaat schappij veel aan gelegen dat meer mensen van het bestaan en de be tekenis van de langste en waarschijn lijk slankste brug van Europa op de hoogte zijn. Hoe meer mensen de Zeelandbrug kennen, hoe meer hij gebruikt wordt en hoe meer tolgel den ontvangen zullen worden. Zoals bekend heeft de brug in het eerste jaar van zijn bestaan en verlies van 1.9 miljoen gulden geleden. Dank zij de invoering van tienrit- tenboekjes is het gebruik van de brug in het eerste kwartaal van dit jaar toegenomen (personenauto's 8.5 pet., lichte vrachtauto's 18 pet. en zware vrachtauto's 50 pet.). Wanneer deze tendens zich zal voortzetten, hoopt de N.V. het verlies over 1967 te kunnen beperken tot één miljoen gulden. De N.V. verwacht dat het verlies in 1968 verder zal teruglopen tot ongeveer een half miljoen gulden. In 1968 wil de N.V. zonder verlies werken. De naamgeving zal worden doorge geven aan de A.N.W.B., V.V.V.'s en soortgelijke instellingen. Met de A.N. W.B. is inmiddels volledige overeen stemming bereikt over de route-aan duiding vanaf Rotterdam via de Zee landbrug naar Zeeland. Het is de Zeeuwen steeds een doorn in het oog geweest, dat bijvoorbeeld wel het Hellegatsplein, dat weinigen iets zegt, op de A.N.W.B.-borden staat aange geven, maar dat men tevergeefs zoekt naar de aanduidingen Middelburg en Vlissingen, wanneer men vanuit Rot terdam via de brug naar Midden-Zee land toe wil. De dammen- en bruggenweg van Rotterdam naar Goes zal binnenkort overigens veel aantrekkelijker wor den wanneer de smalle, bochtige Blaaksedijk in de Hoekse Waard niet meer gebruikt hoeft te worden. Aan nemer Blok, die de vernieuwing van rijksweg 58 tussen Nieuwland en Ar- nemuiden heeft uitgevoerd, heeft zijn mobiele asfaltfabriek in de Hoekse Waard opgezet om een nieuwe ver binding bij Blaaksedijk te maken. (Van een onzer verslaggevers) STEENBERGEN Tuinbouw- consulent ir. L. eVllekoop heeft gistermiddag tijdens de diploma uitreiking aan de cursisten van de Fruitteeltvakschool te Steen bergen de Westhoek van Brabant geprezen als tuinbouwgebied. „eHt kleigebied van West- Noord-Brabant staat als produk- tiegebied landelijk hoog geno teerd", deelde de consulent mee. Hij voerde aan dat de sterke positie van dit gebied duidelijk naar voren komt bij vergelijking van de gemid delde oppervlakten fruitteelt per be drijf. Landelijk is het gemiddelde 1,8 ha per bedrijf. Hij meende dit gemid delde voor Brabants Westhoek wel op 8 lia te mogen stellen. „Teelttechnisch zit het in dit gebied bijzonder goed", vond ir. Vellekoop, „De bedrijven zijn jong en modern van opzet". Hij achtte het een bewezen feit dat de kracht van de fruitteelt hier vooral zit in een behoorlijke bedrijfsgrootte fn ..9?, over Bet algemeen nog jonge leeftijd van de fruitopstand. Wat de toekomst van Brabants Westhoek in de fruitteelt betreft, toonde ir. Vellekoop zich opimistisch. Hij geloofde dat het truitareaal hier nog aanmerkelijk zal toenemen en dat een totale produktie van vijftien tot twintig miljoen kilo voor deze streek al op korte termijn haalbaar is. Hij wees er overigens nog op dat men met het uitgroeien van het ge bied alleen er nog niet is. „Wij moeten de andere gebieden voor zien te blij ven en dat zal inspanning kosten. In dit verband hebben we flinke jonge kerels nodig, die bereid zijn hun schou ders eronder te zetten en open staan voor nieuwe ideeën", aldus ir. Velle koop die in dit verband veel van de afzwaaiende cursisten zei te verwach ten. De fruitteelt in het algemeen noem de de tuinbouwconsulent een dynami sche tak van tuinbouw, waarin men steeds weer met nieuwe inzichten wordt geconfronteerd. In verband met die nieuwe inzichten deelde ir. Velle koop mee dat in de nabije toekomst nog grotere veranderingen zijn te ver wachten. Hoewel hij nog niet precies kon voorspellen wat er allemaal zal gebeu ren, gaf hij aspecten aan waarmee de fruitteler met het oog op de toekomst rekening zal moeten houden. Omdat de concurrentie tussen de fruitproduceren- de landen in West-Europa groot is, meende hij dat straks alleen nog maar goed opgezette en modern ingerichte fruitteeltbedrijven rendabel zullen zijn. Hij gaf ook de raad meer bomen per* ha te gaan planten en grote aandacht te gaan besteden aan een constante kwaliteit van het fruit omdat de han del zich nu sterk concentreert en de massadistributie, via het grootwinkel bedrijf, hierom steeds meer gaat vra gen. Tenslotte gaf ir. Vellekoop de jonge fruittelers het advies voldoende tijd te besteden aan organisatorische vraag stukken. „Alleen dan blijft West-Noord- Brabant een vooruitstrevend fruitteelt gebied", was zijn waarschuwing. 'Van onze correspondent) FRANKFURT-MAIN Volgens een zojuist gepubliceerd jaaroverzicht van de farmaceutische industrie bereikte de produktie van geneesmiddelen in de Duitse Bondsrepubliek in het jaar 1966 (met een toename van 13 procent t. o.v. 1965) een bedrag van rond 4,1 miljard DM. Deze ontwikkeling werd in het bijzonder door een groeiende export begunstigd. Met een toename van rond 200 mil joen DM t-o.v. 1965 steeg de genees middelenexport tot 1,3 miljard DM. Daarmee slaagde de Duitse Bondsre publiek erin, direct na de VS op één na de grootste exporteur van de we reld te worden. Dominerende afzet markt voor Duitse geneesmiddelen was ook in 1966 het Europese continent, waarbij de douanebarrière tussen de economische gebieden van E-E.G. en E.V.A- zich echter sterker deed gel den- Zakelijke contacten met de lan den in Azië konden worden uitgebreid Alleen de leveringen naar Japan groei den van 94 tot 120 miljoen DM (Van een onzer verslaggevers) WAALWIJK Het lijk van de vrouw, dat eergisteren bij het Drongelse veer is aangespoeld, is geïdentificeerd als de vrouw van de schipper A. C. M. Snij ders uit Raamsdonksveer. De schip persvrouw is vorig jaar op 7 februari onder Kerkdriel overboord geslagen. (Van een onzer verslaggever) LAGE VUURSCHE Naar aanlei ding van het incident tussen pers fotograaf Peter Sonneveld en journa listen en twee leden van de rijkspolitie heeft de R.V.D. gisteravond een com muniqué uitgegeven. Hierin wordt vastgesteld, dat het optreden van de veiligheidsdienst begrijpelijk was, maar dat daaraan een wettelijke grondslag ontbrak. Voorts bleek uit het communiqué, dat reeds woensdagavond was toege zegd, dat alleen leden van de veilig heidsdienst zijn gehoord maar de daar bij betrokken persfotograaf en jour nalisten niet. De letterlijke tekst van het communiqué luidt: „Naar aanlei ding van de recente moeilijkheden tussen enkele fotografen en journalis ten en twee leden van de veiligheids dienst van het koninklijk huis heeft de R.V.D. een onderzoek ingesteld. Daar bij is gebleken, dat de opvattingen die deze groep fotografen en journalisten ten aanzien van haar eigen werk heeft niet door de Nederlandse journalistiek worden gedeeld. Ook wordt de for mulering van het door die groep de- zer dagen gezonden telegram aan prin ses Beatrix x prins Claus algemeen afgewezen. Voorts mag uit de vele re acties aangenomen worden dat noch de redacties van de Nederlandse publi citeitsmedia noch hun lezers wensen, dat de prinses in haar huidige om standigheden wordt gefotografeerd. Dit gevoelen leeft evenzeer bij de leden van de veiligheidsdienst van het ko ninklijk huis die met de bescherming van prinses Beatrix zijn belast en die haar in deze tijd de zo gewenste be wegingsvrijheid willen laten. Dat en kelij ke journalisten en fotografen een andere opvatting hebben is hun goed recht, evenzo dat zij menen in die zin ongehinderd op de openbare weg te mogen werken. Werken, volgens een algemeen afgewezen uitgangspunt kan echter vrij spoedig tot conflicten aan leiding geven. Dit gebeurde dan ook toen een tweetal leden van de veilig heidsdienst van het koninklijk huis in actie kwam tegen een fotograaf die op de openbare weg, onmiddellijk gren zend aan het landgoed Drakensteyn een opname van de prinses in haar tuin trachtte te maken". (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De KRO bivak keert deze week in Zeeland. Er is in Oostburg een opname gemaakt voor Leo Nelissens radioprogram ma „Zingening", en ook was de Middelburgse schouwburg het in al zijn statige rust toch wel gezellige decor voor „Mik", het televisiepro gramma dat eens in de maand er gens in Nederland zijn tenten op slaat en de kykers en toeschouwers pleegt bezig te houden met genoeg lijke, pretentieloze leut. En morgen ochtend, klokslag tien uur krijgt 's-Heerenhoek een invasie van Djinn- mensen te verwerken, die hiermee voor de tweede keer in een jaar een Zeeuwse gemeente onderwerp ma ken van „Drie rondjes met Jan". Want een goed half jaar geleden speelde zich het zelfde af aan de voet van het Belfort in Sluis. Het duurt nog wel even voordat men het interieur van de Middel burgse schouwburg op het scherm zal Kunnen zien. Want de gemaakte opnamen gaan voorlopig de ijskast in. Tot 20 mei a-s. want op de avond van die dag gaat het via Nederland 2 de lucht in. uitdooft in Wim Sonneveld's »,Zo heerlijk rustig Maar tussen be gin en eind duur een minuut of vier is er een hoop te lachen. Vooral om de wijze, waarop de van mimische talenten rijkelijk voorziene André de door Jasperina de Jong uitgesproken teksten zichtbaar maakt via allerlei „gekke bekken". Een bijzonder ruime plaats is in geruimd voor het Bredase majoret- tenpeloton „Oranjestad Breda", dat twee keer de gelegenheid krijgt de ingestudeerde par ade-kunststukj es voor het voetlicht te etaleren. Overi gens: juist bij het optreden van de zeventien Bredase meisjes doet zich het nog steeds ontbreken van kleu rentelevisie goed voelen: de oranje mini-uniformen vervagen op het beeldscherm tot een nietszeggend grijs. ,,Mik" is een opmerkelijk succes vol programma. Regisseur Nico Hol- trop, met zijn ruim dertien jaar tv- ervaring beslist geen leek meer op dit gebied, is van mening dat „Mik" zonder meer raak is. „Het is be doeld voor een zo breed mogelijk pu bliek", zegt hij. „En het publiek waardeert het programma bijzonder hoog. We hebben er aan het begin van het seizoen eens een onderzoek naar ingesteld en de cijfers spreken boekdelen: een kijkdichtheid van 22 procent en een gemiddelde waarde ring van 82. Daarmee is „Mik" het meest bekeken programma op Ne derland 2 en zeker een van de hoogst gewaardeerde". Hij blijft er ondanks de hem en zijn programma toegezwaaide lof heel nuchter onder. „Het is een aar dig programma om te maken", geeft hij grif toe- „Maar ik ben blij dat ik zo nu en dan eens dingen voor een ander publiek kan doen. Laat ik het voorzichtig zeggen: voor een wat minder breed publiek"- ,,Mik" heeft, en dat hebben de en kele honderden uit Middelburgse muziekgezelschappen gerecruteer- de toeschouwers zelf kunnen consta teren, inderdaad ,.dè" formule. Het graaft niet al te diep, het is een programmaatje, dat drie kwartier lang dobbert op de kalme zée van ontspannende, enigszins boertige leut. Met een grote giller, imitator An dré van Duin, sinds zijn onbedreigde overwinning in de „Nieuwe Oogst" - competitie van enkele jaren terug, maakt zoals gebruikelijk gerugge- steund door een geluidsbandje vol kolderieke knipsels er een daverend optreden van, dat echter wat te snel Nico van Holtrop is dit seizoen eigenlijk min of meer bij wijze van proef gestart met „Mik". Het zat er een jaar geleden absoluut nog niet in, dat het programma het langer zou uithouden dan een seizoen. „Maar alles wijst erop", zei de re gisseur tijdens een korte pauze tus sen twee repetities, „dat we in sep tember gewoon met het programma door blijven draaien. Je kunt ten slotte aan de belangstelling van het publiek niet zo maar voorbijgaan. En het is toch duidelijk gebleken dat vooral de ouderen onder de kijkers er bijzonder enthousiast over zijn". Hoe het morgen in 's-Heerenhoek gaat uitpakken moet nog worden af gewacht. Maar radio-regisseur Jac ques van Kollenburg ziet het beslist niet somber in. „We zoeken bewust naar kleine gemeenten met een ei gen sfeer", legt hij uit- ..Met een typisch dorpsleven en een stel echte dorpsfiguren". Die hebben de Djinn- mensen in 's-Heerenhoek gevonden, nadat ze eerst eens poolshoogte had den genomen in Veere en Arnemui- den- Maar daar ontbrak er iets, wat ze in de Zak van Zuid-Beveland ken nelijk wel hebben aangetroffen Jan Blaaser, de uitdeler van de drie rondjes die de naam van het programma belooft, zal een uur lang in café ,.De Korenbeurs" audiëntie verlenen aan wie maar wil. Hieruit blijkt al dat de opzet van het pro gramma sinds Sluis is veranderd. „We hebben het wedstrijdelement eruit gehaald", aldus Jacques van Kollenburg. „In Sluis gaf Jan nog bepaalde opdrachten, die dan zo snel mogelijk moesten worden uitge voerd. Daar zijn we nu van afge stapt. Ook al omdat het weer wel eens voor roet in het eten zou kun nen zorgen". Dat is duidelijk: bij slecht weer zullen er niet veel mensen zijn die enthousiast door het dorp gaan ren nen, zoals destijds in Sluis. En juist van dat enthousiasme moet het pro gramma het hebben: „Zonder een spontane medewerking van het pu bliek beginnen we niets", meent de regisseur. Maar daaraan zal het in 's-Heerenhoek echt niet liggen. Het programma van Leo Nelissen, de culturele happening voor middel bare scholieren onder de eigenaardi ge titel „Zingening", waarvoor in Oostburg de opnamen werden ge maakt. gaat eveneens morgen de ether in. Aanvang 19.30 uur. Volgens diverse berichten zou het nu officieel zijn dat er geen Telè- vizierrenners aan de Tour deel mo gen nemen, daar de directie van Te levizier geen vertrouwen heeft m wout Wagtmans. Dit is zeer jammer voor de Televizierrenners die in aanmerking zouden komen voor de Tour, daar ait voor hun wieier carrière financieel na delige gevolgen kan hebben. Dat de Tourploeg iets minder sterk zou zijn zonder Televizier is een feit daar Kar stens, Dolman en Van de Vleuten zeer sterke renners zijn- Maar dat zonder dezen een behoorlijke ploeg samenge steld kan worden is ook een feit en dat er successen uitkomen staat voor mij vast- Voor mij is het echter on begrijpelijk dat Televizier zich zo vast klemt aan een persoon, n.l. Pellenaars. Daarom kan ook onze vaderlandse driekleur niet voor 100 pet. verdedigd worden. Volgens mij zou er wanneer al de renners vrij waren een sterkere nationale ploeg aan de start kunnen komen dan ooit te voren, met als kop man Jan Janssen en Wout Wagtmans als ploegleider met een Tourervaring (als renner!) van 10 jaar- Ja, Ne derland zou dit jaar een der beste lan denploegen aan de start kunnen bren gen. Daarom hoop ik alsnog dat Te levizier alsnog zal veranderen en de renners vrij zal laten. ST.-WILLEBRORD LEO GABRIëLS Kort na elkaar werden de plannen van de Delta- en Scheldemonding ge publiceerd- Eerst door gemeentewer ken van Rotterdam, daarna door het Belgische ministerie van openbare wer ken, beide echter opgemaakt eind '66. Bij de kaart van gemeentewerken Rotterdam werd opgemerkt, dat „Rotterdam niet eens weet, dat het Antwerpse havengebied op de ooste lijke Schelde-oever geen plan, maar werkelijkheid is, even reëel als Euro poort. Men weet er kennelijk ook niet....", enz. En wat blijkt nu op de Belgïscne kaart? Het Belgische havengebied op de oostelijke oever, dat „werkelijk heid" zou zijn, staat er als ,,in uit voering" aangegeven. Uit latere berichten blijkt, dat <ie elektrische installatie voor de Zand- vlietsluis nog ontbreekt; dat de eerste binnenschepen uit Amsterdam zijn binnengelaten en dus zeker geen mam moetschepen waren zoals in Europoort. Merkwaardig is voorts, dat op de Belgische kaart wel de ontworpen Schelde-Rijnverbinding is weergegeven maar niets van het kanaal naar de ontworpen Reimerswaal. Over het ont breken hiervan werd met geen enkel woord bij deze kaart gerept- Het is waarschijnlijk dat men van Belgische zijde toch wel beseft, dat de verkeersweg en de spoorlijn over Zuid-Beveland toch moeilijk tweemaal kort achtereen doorsneden kunnen wor den, zowel voor het Schelde-Rijnkanaal alswel voor de verbinding met Rei merswaal. Dat het gebied van Ber gen op Zoom. dus ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal voo,r Reimerswaal juist aan de verkeerde kant ligt, heeft men wellicht nog nooit bedacht BREDA J.M. Elke rechtgeaarde Nederlander zaï trots zijn op het optreden van onze Marine in het Amsterdams Centraal Station!. Ik beklaag Amsterdam met zijn gemeenteraad en ben blij dat er is ingegrepen door onze mariniers. El ke burger heeft recht op beveiliging van have en goed door de overheid- Als de staat aan het optreden van de ze langharigen geen paal en perk kan stellen, is het logisch, dat men zelf maatregelen neemt. De schuld ligt dus bij de gezagsorganen, en niet bij de marinemensen! Moeten wij maar lij delijk toezien hoe dat langharige ge spuis steeds driester optreedt? Burgem. Van Hall heeft dit straatgespuis zijn gang laten gaan en de politie zo veel mogelijk gebonden. Onze Jantjes mogen niet eigenhandig optreden- Goed maar dan moet burgemeester Van Hall ook duidelijk gemaakt worden dat zijn politie de vrije hand moet hebben bij haar optreden! Het spijt mij ver der voor burgemeester Van Hall, die zich in mijn ogen in Amsterdam be weegt als een sierpauw op een boer derij. Maar ook geloof ik dat een man van een ander karakter en met meer visie zijn plaats moet innemen. SAS VAN GENT G. MEEUSEN Mensen, mag lk u een paar vragen stellen? Waar is uw liefde? U kent toch. hoop ik, wel liefde? Oh. bent u christen? Ik niet. Ik weet dat lk Christus beledig als ik me christen noem. Maar toch kan ik liefhebben. Oh, u vindt die mariniers fijne jon gens. die tenminste normaal zijn? En die actie van hun vond u geslaagd? Wat zegt u? Die vieze vuile schoften met hun lange haar en zo? Toe maar. Jammer hè, dat er zulke jongens zijn. die het toch goed bedoelen; alleen spij tig dat ook zij voortbrengselen van onze maatschappij zijn, net als u. Jam mer dat zij in deze maatschappij niet goed kunnen aarden, wat ook verdomd moeilijk is als men er in deze maat schappij nog niet van overtuigd is, dat ontwikkelingshulp de beste defen sie is: als men er in deze maatschap pij nog zo'n heerlijke mentaliteit op na houdt van collega X is ook ner gens geschikt voor" of „Die kerels zijn te lui om te werken." Juist, mensen, die roddelpraatjes kan ik zo doorgaan'' Jammer genoeg wel! Heeft dat niets met die C.S.-jeugd te maken? Wat denkt u zwart-wit! Hel is toch een teken van liefdeloosheid, van superio riteit jegens de ander, van onmacht over zichzelf? En gelooft u werkelijk dat dit geen invloed heeft op een aan tal jongeren? U vindt dat ik alles door elkaar gooi. zo van christen - marl- nier - roddel - liefde - pacifisme - de fensie. U heeft gelijk, het heeft alle- ni?ls tT"?1 ejkaar te maken! Of toch wel? U heeft die mariniers ge schenken aangeboden? Prachtig zeg en waarvoor? Oh! Nou.... eh.... eh! DaS moesten ze die meisjes en zo maar mlLrUh w?ten zegt u? Ja- natuurlijk; maar hebben ze daar dan de kans rta?r gtkire?en? Afschuwelijk zeg. Met dat schorriemorrie kun je toch niet praten, dus moeten ze maar voelen' kill kU W»T eens eerUik> heeft u wer- te praten' oflrJepr0beerd met hen te praten.' ut trok u van. te voren uw a?iUS 0p? J^n toch houdt u vol dat EnTzeHe,zer- i'S'iieugd zoiets doet? f. Gelooft u dat ze u allemaal kenSrS?m0gen? Dat U ZOTdw gèb'4! OOSTERHOUT H. TEUNISSEN Jr.

de Stem | 1967 | | pagina 5