MODEL-BEJAARDENZORG SOUBURGS DIENSTENCENTRUM 1 fv;v Terneuzen groeit rond zijn recreatiegebied Over hele land nog 250 centra nodig In gesprek met Kind levend begraven Zes weken cel voor dronken Vlissinger Greet v. d. Linden Zes ton voor bestrijding perevuur Grafschennis in Zeeland Otheense kreek: 96 ha water Overtuigende kwaliteit lanks uitbreiding en telefoon ior honderd gegadigden mbestedingen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 APRIL 1967 hoogwater Vandaag Morgen Meer nieuws u* stad en streek °P Pa8* 6,1 NA ABORTUS Indeling Financiën Schaakspel Tweemiljoenste auto over Grevelingendam PSD-ambtenaar kreeg f 60,- boete Episcopaat neemt taken over van mgr. De Vet 2000 knopen 3 Gisteren is de telefooncen.- ■oes uitgebreid tot een capaciteit 00 'telefoonaansluitingen. Hoewel rdoor mogelijk is om in de ko- dagen enkele honderden aanslui- in dienst te stellen (waarvoor de len reeds op de aan te sluiten ■n zijn aangebracht), is de ver- capaciteit niet toereikend om aan lie behoefte te voldoen. Meer dan gadigden zullen nog niet kunnen n geholpen. cordt naar gestreefd om vóór eind og een zij het kleine uitbrei. gereed te hebben, waardoor da lijst dan zal zijn weggewerkt. ook de behoefte op iets langere m te dekken wordt er naar ge. d reeds in 1968 opnieuw een uit ing te realiseren met nog eens 800 aers. ATERKERING WALSOORDEN t calamiteuze waterschap Walsoor- heeft in „de Linde" te Kloosterzan. jenbaar aanbesteed het herstel, ver. wing en onderhoud tot en met eind mber 1967 van de aarde-, kram-, en glooiingswerken aan de water- ig. waren vijf inschrijvers: gebr. iselee te Kloosterzande f 83,900.-, J. nste Ossenisse f 84.000,-, W. Vlotte Irecht f 84.275,-, fa. De Oude te vliet f 84.350,- en de fa. De Ruijs- te Biervliet met f 84.950,-. orgem, zaterdag 15 april Hani- 1-t 6.02 en 18.23 uur, Terneuzen en 17.45 uur, Vlissingen 4.53 er. 6 uur, Wemeldinge 6.38 en 1851 and 20 uur 077 in operatie Blood* try, 18 j. delburg ty 20 uur Zo was het wilde westen, ectro 19.30 uur Beat, beat, beat niatuur Walcheren geopend van 1-11 ,'positiezaal Rijksarchief 9—12.30 ti 30—17.30 uur De Godshuizen m iddelburg. ,yer Concertzaal 19.45-21.30 uur ta rt winnaars provinciaal jeugd- a uziektoernooi 1967 KUIT 1 andhuis Kijkuit 20-2 uur Mieke Tel- imp [ssingen 4. Ihamhra 2C uur 077 in operatie Blooey lary, 18 j. I ES jrand 19 en 21 uur 077 m ody Mary. 18 j. JDELBURG tiniatuur Walcheren geopend van 8 leeuwsch Museum 10-12.30 en 14-18 ud Ixpositie Haagse kunstenaarsgroep ie'0Schakel 14 uur Ledenverg. Kei ■er. van suikerzieken 'ity 20 uur Zo was het wilde wes Clectro 19 en 21.15 uur Beat, beat, best ille leeft. Sioscoopgebouw 20 uur The Shark' RNEUZEN m3n buxor 20 uur Kiss the girls and n hem die, 14 j. )STBURG *4j, bedel 20 uur Ik. mr. Fu Man Cnu, Bet Centrum 20 uur Elvis in het W Dark. a.l. IIDDORPE Café Centraal 19.30 uur Bal JEW ACHT R. Clapdorp 15 uur Schieting bIS SINGEN opera® Alhambra 19 en 21 uur 077 in op Bloody Mary. 18 j. ATERLANDKERKJE Dorpshuis 19.30 uur Zanguit iERVLIET G Tukker 19.30 uur Dansen Sociëteit The Beat Buddies APELLEBRUG C. de Kind Schieting RESKENS Pleytc 17 uur Duivenverkopi .0 En nu: voo^ëtd' D"^f1bÖstraPP' :eldzame orchidée daar ging Theodora bostraPP^ [zak om en de ™kk^vallend t»J, n uur later stapte ze .ntje, dat, oupé van het antieke a„ i tag... - Theodora mo® hieni> t. Pond en daarom is het gaap aandacht weer eve" °Pvenste* t hij gluurde door Jhe trot ZD" ing naar binnen. En ig schouwspel Het grote geheim bleek een beeld houwwerk te zijn. By mooi weer kunnen de bejaarden er zelfs op scha ken en dammen. (Van-een onzer verslaggevers) BREDA De rijkspolitie in Breda heeft de 47-jarige in St.-Willebrord woonachtige Rotterdammer Dirk G. ge arresteerd. Hy heeft bekend op tweede paasdag abortus te hebben gepleegd op zijn stiefdochter. Daarna heeft hij het op dat moment nog levende kind in de achtertuin van zyn woning begraven. Dirk G.. die gehuwd is met een we duwe had bij zijn zestien jaar oude stiefdochter een kind verwekt. Waar schijnlijk uit angst voor de politie G. was in 1958 in Rotterdam al tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het plegen van een zedenmisdrijf be sloot hij op tweede paasdag tot abortus over te gaan. Zijn vrouw hielp hem daarbij. Zij is evenwel niet gearresteerd omdat zij zelf bijna zeven maanden in verwachting is. Anatoom-pathaloog dr. J. Zeldenrust heeft op het lijkje van het kind sectie verricht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zes weken gevan genisstraf onvoorwaardelijk, ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie jaar en verbeurdverklaring van de auto. Dat is het vonnis dat de Middelburgse poli tierechter, mr. P. van Empel, gister middag uitsprak tegen de Vlissinger A. N. conform de eis van de officier, mr. J. Roscam-Abbing. N. had in zijn woonplaats, terwijl hij in kennelijke staat achter het stuur van zijn auto zat, een aanrijding veroor zaakt. Hij stopte niet, maar koos ijlings het hazepad. Toen de politie hem later te pakken kreeg, bleek hij bovendien niet in het bezit van een rijbewijs te zijn; dat was hem al eerder afgenomen. Mr. Roscam-Abbing wees in zijn requi sitoir op het feit dat N. nog straf te goed heeft en bovendien een verre van blanco strafblad bezit. Hij zag hierin voldoende reden om een zware straf te eisen. ZE zat gistermiddag weer gewoon aan haar huiswerk. Voor feestvieren was geen tijd, en ze had er, bekende ze, ook niet veel zin in. Hoewel er toch voldoende reden toe was, want Greet van der Linden had de dag tevoren toch niet voor niets het declamatie- toernooi voor leerlingen van de Zeeuwse middelbare scholen gewon nen. Als deelneemster in de jongste groep presteerde zij het maandag middag in de stampvolle en sfeer- rijke gymnastiekzaal van de Vlissing- se rijks-h.b.s. de toernooiprijs weg te kapen voor de neuzen van al haar, veelal een stuk oudere, concurrenten. „ACH, je moet nuchter blijven", vindt ze. „Goed, ik heb dan wel gewonnen, maar ik kan niet zeggen dat ik het nou zo vreselijk geweldig vind. Ik declameer graag, en nu ik gewonnen heb, zie ik hierin alleen maar een stimulans om er mee door te gaan. Het is gewoon fijn om door declame ren te proberen de bedoelingen van een dichter of schrijver duidelijk te maken voor de toehoorders. Ik hoop daarom volgend jaar weer mee te kunnen doen. Maar dan zal ik in een hogere groep moeten uitkomen. Dit jaar was het nog de afdeling meis jes van 12 tot en met 14 jaar, en aangezien ik nu 14 ben, kom ik vol gend jaar bij de meisjes van 15 tot en met 17". „DAT ik graag declameer is niet zo'n wonder. Ik vind Nederlands het fijn ste vak op school en daarmee is ei genlijk al veel verklaard. Maar het is, voor zover ik weet, beslist geen familie-eigenschap, dat declameren. Ik geef de voorkeur aan poëzie. En ik lees dan ook erg veel gedichten. Proza trekt ms eerlijk gezegd wat minder aan. Overigens was het ge dicht dat ik maandagmiddag heb voorgedragen, „De schepen", het eerste dat ik van Jan van Nijlen heb gelezen. Een prachtig gedicht, en ik ben ook vast van plan meer van hem te gaan lezen". „HET is een complete competitie ge weest. Met klassenwedstrijden als voorronden. De besten, een of twee, nemen daarna deel aan de school- wedstrijd, en de beste vier van de school worden dan ieder jaar uitge zonden naar de provinciale wed strijden in Vlissingen. Het teas ove rigens niet de eerste keer dat ik voor (Van onze verslaggeefster) SOUBURG Om te komen tot een redelijk peil van dienstverlening aan zelfstandig wonende bejaarden zijn in de gemeenten met meer dan 20.000 inwoners over het hele land in totaal ongeveer 250 dienstencen tra nodig. Bij een personeelsbezetting per centrum van een leidingge vende functionaris en twee medewerksters zullen in totaal 750 be taalde krachten dienen te worden ingeschakeld, dwz 1 per 450 bejaar den. Dit werd meegedeeld door dr. G. Hendriks, directeur-generaal voor de maatschappelijke ontwikkeling van liet ministerie van C.R.M. Dr. Hendriks sprak bij de opening van het dienstcentrum voor bejaarden in Oost- en West-Souburg bij Vlissingen, het tweede in Zeeland en het twaalfde in het land. In Zeeland is dit het eerste z.g. ingebouwde dienst centrum, d.w.z. dat het onderdeel uitmaakt van een complex bejaarden- woningen. Het centrum „BachtenpooTte" dat in nauw overleg met het ministerie van C.R.M. is opgezet, en dat een rijksbijdrage in de exploitatiekosten krijgt van 40 procent, kan gelden als een voorbeeld. „Bachtenpoorte is een goed voorbeeld van samenspel" was de overtuiging van dr. Hendriks. Over de samenwerking werd ook het een en ander gezegd door de voorzitter van de Stichting Diensten centrum voor Bejaarden in Oost- en West-Souburg, de heer van Sluijs. In de grote recreatiezaal van het bejaardencomplex stak hij zijn feest rede af. De heer van Sluijs ging uitvoerig in op de geschiedenis van het gebouw. Hij noemde de drie hoogtepunten: de eerste paal op 1 juli 1965, de eerste steen op 13 september 1965 en giste ren dan de opening. Bachtenpoorte omvat 45 woningen waarvan 5 éénkamerwoningen, com pleet met centrale verwarming, een centraal oproepsysteem, een centraal antennesysteem en een schoonmaak dienst. Het eigenlijke dienstcentrum bestaat uit twee dienstruimten: een werk-spreekruimte voor de maat schappelijk werker, 3 recreatiezalen, een hobbyruimte, een wasserette een keuken voor het verstrekken van warme maaltijden en een badkamer. Het eigendom van het hele complex is overgedragen aan de in Souburg werkzame woningbouwcoöperatie, de Christelijke Woning stichting Walche ren. Het beleid blijft in handen van de Stichting Dienstcentrum. De heer Van Sluijs stipte aan, dat het bestuur is samengesteld uit ver tegenwoordigers van verschillende kerkelijke groeperingen en maat schappelijke organisaties. De spreker wees erop, dat het Dienstencentrum er behalve voor bejaarden in het complex, ook nog voor alle andere Souburgse ouden van dagen is. Hij ging verder wat dieper in op de financiële kanten van de zaak. Grond- en bouwkosten van het totale complex hebben, met inbegrip van de centrale voorzieningen, rond de 1,2 miljoen gekost. De inrichting van het Dienstencentrum kostte ongeveer 75.000.De jaarlijkse lasten van het centrum bedragen 60.000, waarvan rond de 10.000,aan be talende dienstverleningen worden te rugontvangen. Door het gemeentebe stuur en het ministerie van cultuur recreatie en maatschappelijk werk is echter in de exploitatiekosten een subsidie toegezegd van ongeveer 40.000.Jaarlijks blijft er dan een last over van ongeveer 10.000,zo Uit hetgeen de voorzitter vertelde, Hij noemde de bouw van de be jaardenwoningen met de centrale voorzieningen een gelukkige greep. „Voor de meeste bejaarden zijn de huisjes zonder hulp van buitenaf be taalbaar, terwijl de zo hoog gewaar deerde zelfstandigheid, met name ook op financieel gebied, behouden blijft. Uit hegteen de voorzitter vertelde, bleek, dat de animo voor een plaatsje in het bejaardencomplex bijzonder groot is. Er waren namelijk 120 ge gadigden voor de 45 woningen. De toewijzing heeft plaatsgehad met be hulp van een puntenwaarderingssy steem, waarbij een arts en een maat schappelijk werker werden ingescha. keld. Na deze woorden was de daad aan de heer Hendriks. Het hele gezelschap werd naar buiten geloodst, waar in de tuin een aantal voorwerpen, zoals de heer van Sluijs geheimzinnig me dedeelde, onder een groot oranje tentzeil verborgen waren. De heer Hendriks liet de kijkers niet lang in spanning zitten. Hij onthulde een bij zonder origineel schaakspel, dat in de tum een vast plaatsje heeft. Het is van de hand van de Middelburgse kunstenaar Nico van der Boezem. Het kunstwerk telt twee stenen ta fels voor, waarvan de bladen dienst doen als schaak- en dambord. Ze worden omgeven door eveneens ste nen stukken. Een stenen paard houdt over dit alles een wakend oog. Zelfs de vrolijk gekleurde houten schaak stukken en damstenen ontbraken niet. mijn school, het Willïbrordcollege in Goes, deelnam aan dit toernooi in Vlissingen. Vorig jaar heb ik er ook al een prijs gewonnen". Welke, dat vertelt ze niet. .ZENUWACHTIG? Natuurlijk, dat is iedereen. Niet zozeer om het decla meren zelf, als wel vanwege het com petitie-element. Wanneer ik eenmaal op het toneel sta, word ik heel kalm. Nerveus ben ik vanaf het ogenblik dat mijn naam wordt afgeroepen totdat ik begin met voordragen. En natuurlijk er na. Het is tenslotte spannend als je zo'n tijd moet wach ten op de uitslag. Toen die er een maal was, werd ik van alle kanten gefeliciteerd. Iedereen een handje geven, en daarmee was het gedaan". BRUINISSE (ANP) De automa tische verkeersteller op de Grevelingen dam heeft gisteren het passeren van de tweemiljoenste auto geregistreerd. Deze dam tussen Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland is tolvrij. De dam is op 1 april 1965 in gebruik genomen. De miljoenste auto passeerde 3 juni 1966. dus veertien maanden na de ope ning. Voor het tweede miljoen was slechts tien maanden nodig. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Waarom heb je mijn zoon ontslagen?", luidde de meer als bedreiging dan informatief bedoelde vraag van P.S.D.-controleur A. P. van G. (38). De vraag werd op 9 maart jl. op de parkeerplaats aan de veerhaven te Vlissingen gesteld aan scheepsbouwer A. de R., die vlak voordat de Prinsesseboot zou wegvaren met zijn auto kwam aan rijden. Hij werd staande gehouden door de vader van de jongeman, die hij kort tevoren had ontslagen. Op de hem ge stelde vraag gaf hij echter geen ant woord. Ook niet toen van G. naar hij gistermiddag voor de politierechter te Middelburg verklaarde, om het kaartje van De R. te controleren zijn arm door het portierraampje stak. Daarop reed de jachtbouwer, ziende dat hij an ders de boot zou missen, door. En op dat moment zou Van G. hem in het ge zicht hebben geslagen. Van G. had echter een andere ver klaring. „Ik heb niet bewust geslagen" zei hij. „Toen de auto begon te rijden, stak mijn arm nog altijd door het raam. Daarom kreeg mijn arm een ruk zodat ik de bestuurder raakte. Maar van op zet was absoluut geen sprake". De voor malige werkgever van zijn zoon zei het weer anders. „Ik werd staande gehou den met de opmerking: „Vuile rotschoft waarom heb je mijn zoon ontslagen". Ik voelde er op dat ogenblik niets voor om het uit te leggen, want dan zou ik de boot gemist hebben". De drie als getuigen opgeroepen P.S.D.-kaartverkopers J. Goedbloed (31) C. de Regt (45) en G. Kokelkorn (25) verklaarden wel te hebben gezien dat Van G. met de jachtbouwer in gesprek was. „Maar van een klap hebben we niets gemerkt", zeiden ze. Mr. J. Roscam Abbing, de officier van justitie, zag in-deze verklaringen echter geen reden om aan de juistheid van het procesverbaal te twijfelen. Hij eiste f 60 boete. De Middelburgse politierechter, mr. P. van Empel, vonniste conform. ROTTERDAM (KNP) Voor de va cature, ontstaan door het •overlijden van mgr. G. de Vet, werd in de bis schoppenvergadering van dinsdag 11 april j.l. besloten tot een voorlopige oplossing. Zolang het bisschoppencol lege nog niet volledig is, wordt het voorzitterschap van het pastoraal in stituut der Nederlandse kerkprovincie waargenomen door Bernardus kardi naal Alfrink, terwijl de plaats van mgr. G. de Vet in de centrale commissie van het pastoraal concilie voorlopig wordt ingenomen door mgr. drs. Th. Zwartkruis, bisschop van Haarlem. DEN HAAG (ANP) Het bestuur van het Produktschap voor Groenten en Fruit heeft een bedrag van drie ton beschikbaar gesteld voor de perevuur- bestryding. De minister van Landbouw is bereid eenzelfde bedrag beschikbaar te stellen. Zoals gemeld heeft de minister van Landbouw bevolen, in de met de ge vaarlijke ziekte perevuur besmette boomgaarden op NoorldL en Zuid-Beve land alle pere- en appelbomen te rooien, de zieke zowel als de gezonde. Op de vier bekende besmette bedrijven: drie in Wissekerke op Noord - Bevelandeen in Wolphaartsdijk op Zuid-Beveland, alsmede op enige belendende percelen, is dat inmiddels gebeurd. Ook een deel van de aan Wolphaartsdijk grenzende gemeente Kattendijke was bij de maat regel betrokken. Het bedrag van maximaal zes ton zal worden gebruikt voor schadevergoe dingen aan de eigenaren. Waarschijn lijk zal men het echter niet geheel hoe ven te gebruiken. Het Produktschap voor Groenten en Fruit, dat zijn drie ton op verzoek van het Landbouwschap beschikbaar stelt, zal heft geld via een heffing op fruit terughalen bij het bedrijfsleven. Heit wacht nog op een advies van het Land bouwschap over de manier waarop die heffing kan worden geregeld. Dat het Landbouwschap het niiet zelf doet komt, doordat dit schap geen heffingen op produkten kent. De heer Prins ('tuinbouwveilingen) vond dat het Landbouwschap de zaak toch zelf had moeten regielen, en de heer Mol (groothandel) vond dat de overheid alles had moeten financieren. Zoals gemeld, is in de betrokken ge meenten ook het opruimen gelast van de meidooms, omdat deze de versprei ding van de ziekte in de hand kunnen werken. Overwogen wordt nu, deze maatregel uit te breiden tot de gemeen te Kortgene op Noordi-Beveland, die tussen Wissekerke en Wolphaartsdijk dn ligt. (Van onze verslaggeefster) GOES Gisternacht heeft dezelfde graf schenner, die. zoals op pagina 1 ver meld, de laatste maanden vreemde prak. tyken uitoefent op begraafplaatsen in Limburg en Brabant, ook op 2 kerk hoven in Zeeland graven beklad, en vernield. Op de Algemene Begraafplaats in Middelburg werden verschillende graf stenen omvergetrokken en beschadigd. Andere zerken en ook het monument voor verzetsslachtoffers werden beklad met lepzen als: „Ook vanuit Middelburg dood aan Wiesenthal en alle rotjoden'" Andere leuzen die werden neergekalkt luidden: „God, Satan, heerst door het kwade over Walcheren" en „Satan, heerst door een verschriikkelijke oor log". Op een leegstaande woning op de begraafplaats werd geschreven: „God, Satan, Heil." Alle leuzen zijn geschreven in blok- letters en opgebracht met blauwe en zwarte viltstiften. Verschillende andere graven van oorlogsslachtoffers en bur gers zijn ontsierd met hakenkruisen. Precies hetzelfde is in dezelfde nacht gebeurd op de Algemene Begraafplaats in Goes. Hier werden soortgelijke leuzen en hakenkruisen op graven gekalkt. Grafstenen werden niet beschadigd. Nadat de grafschenner het kerkhof te Middelburg had bezocht.» „Toezichthouder" is een nieuw vak voor de heer F. vaderen, al zijn leven lang visser is op de Otheense gebied van Terneuzen. de Vos, die, net als zijn voor- Kreek, het nieuwe recreatie- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Gezien vanuit de huiskamer van de familie F. de Vos in Othene is het nieuwe Terneuzen als een halve maan gegroeid rond het grote water van de Otheense Kreek. Bijna zesennegentig hectaren water om in en rond om mee te spelen, heel dicht by huis. Elke stad kan jaloers zyn op deze nieuwe recreatiemogelijkheid van de Temeuzenaars. De heer De Vos, visser op de kreek, evenals zyn vader, zijn grootvader en zyn overgrootvader, is sinds kort niet alleen visserman maar ook ambtenaOT Namens de gemeente Terneuzen beheert hy de kreek met zijn nieuwe jachtha ven als toezichthouder. Als recreatiegebied werd de kreek eigenlijk het eerste „ontdekt" door een stel Belgische waterskiërs. Die zijn in middels verdwenen, omdat de gemeen te vond dat ze het de (toekomstige) zei lers, roeiers, kanoërs en hengelaars bepaald niet plezierig zouden maken. Inmiddels hebben de eerste (wat rus tiger) liefhebbers van het water zich al bij visser De Vos laten inschrijven. Duur maakt de gemeente het niet. Voor 25 gulden kun je hier een heel seizoen komen zeilen of varen met ro ei- of motorboot. En een seizoen lang ka noën op de kreek kost vijftien gulden. De dagtarieven zijn vijftig cent voor een kano en een gulden voor andere boten. De weektarieven: een rijksdaal der en vijf gulden. Maar ook de hengelaars kunnen hier terecht. Particulieren kunnen aanklop pen bij de heer De Vos. Overigens geeft de Temeuzense visclub zelf vergunnin gen uit. De visclub heeft het water als viswater gepacht van de gemeente. Want vis is hier genoeg. „Het is een levend stuk water", zegt visser De Vos ervan. Zelf doet hij al jarenlang echter niets anders meer dan paling vangen. Sinds hij toezichthouder geworden is, mag hij nog maar één nacht per week er op uittrekken. Samen met een drietal liefhebbers trekt hij dan met de aal zegen erop uit. In de grote schuur te genover het huis hamgen tientallen netten en fuiken. De meeste heeft de visser zelf gebreid. Met enige trots toont De Vos eén van zyn nieuwe fuiken: „Het materiaal is nieuw, nylon, maar de methode heb ik nog van myn vader geleerd. Die metho de is onveranderd gebleven. Als kleine jongens moesten we eerst 2000 knopen leggen, dan mochten we pas gaan spe len. Later heb ik hele dagen van 's mor gens acht tot 's avonds tien netten zit ten breien. En 's nachts moest je dan op visvangst. Je bed zag je nauwelyks. „Mijn jongste zoon wilde eigenlijk ge weldig graag visser worden, net als zijn vader en diens vader. Maar ik heb het hem afgeraden. Er valt nauwelijks met hard werken nog iets te verdienen in dit vak. En ik ben blij dat ie m'n raad heeft opgevolgd." Zelf komt hij uit een, gezin van zeven kinderen. Hij is de enige die het vissers vak gekozen heeft. Hij is tevens de laatste van het geslacht Vos. Zijn drie zoons wisten wel wat beters. „Maar ik zou het in de stad niet meer gewoon worden", zegt hij. „Zoiets kun je zelfs vanuit het mooiste flatje niet te zien krijgen." Met een hoofdknik wijst hij naar het water. Op de oevers groeit het nieuwe Terneuzen. „Het gaat gauw hier", zegt de visser, „ze weten in Terneuzen van aanpakken. Dat moet ook wel. Terneuzen begint een echte stad te worden en straks hebben de mensen ook hier nog maar veertig uur per week te werken. Dan moet het e<r allemaal zijn: een jachthhven, een bo tenhuis, toiletgelegenheden, een res taurant. Ze zullen hier kunnen genieten, want wat is er fijner dan water. Visser De Vos kan het weten. Hij houdt van het water en niet alleen omdat hij „zijn brood uit het water" moet halen. Met zijn fantasie zet hij het allemaal voor ons neer. „Kijk", zegt hij, „daar komen bungalows en dat open stuk daar wordt wandelpark. Moet je je eens voorstellen: de mensen kopen een bootje en 's avonds na het werk zal het hier een gezellige drukte zijn met al dat feestelijke beweeg. En op het water zijn de mensen ook veel spontaner. Het wordt hier wel wat." (ADVERTENTIE) Longdrinks en krijgen „klasse", als U Asbach Uralt als basis In achtenvijftig landen, overal in de wereld, vindt Asbach Uralt zijn toegewijde bewonderaars. Een goud-fonkelend glas Asbach Uralt is precies wat u, in uw eigen uurtjes, toekomt en waarin u uzelf en uw gasten niet tekort mag doen. Een befaamd merk voor slechts f 17.50. VERKRIJGBAAR BIJ UW SLIJTER/WIJNHANDELAAR. Publicatie: n.v. Bredasche Wijnhandel Breda

de Stem | 1967 | | pagina 3