Toch aardgas in Zaamslag MO Haven Breskens te klein voor grotere schepen (VOLVO) EVEN KIJKEN Een naaimachine hopen, ongeacht welk merk en dui zend gulden in contanten ontvangen Koop vooral geen naaimachine Bosch-Optiek Brillen SMIDJE OHOLEN Over Kind le< begravl In gesp: DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 APRIL 1967 GARANTIE VAN £10.500,- AAN ZEGAM 114,06 '(jofemè Krulningen H. F. GARAGE v. 00STERH0UT „Omdat jij het bent Week cel voor stelende matroos Dagblad De Stem Toelichting A. J. Kaland doorslaggevend Behoefte Geschrokken Aardenburg leent f 170.000,- SAS VAN GENT Versnelde groei Boerenleenbank Feestprogram bij geboorte prinsenkind Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 Westdorpe VERGADERING ONS BELANG: Vrees voor invoering c.a.o. Uitvoering Middelburgs Drlettanten Toneel Boete van f 50,- voor monteur die meisje mishandelde Ondanks uitbreiding Geen telefoon voor honderd gegadigden Aanbestedingen HOOGWATER Vandaag Morgen FILMS Meer nieuws oh stad en s op pag. 3 en 5 en de Knap Mutator NA ABOR (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Baby-uitzet „Populair" 68 stuks leuke en praktische babykleertjes en benodigdheden in de juiste hoeveelheid voor slechts Ook bij aankoop in gedeelten ontvangt u de gouden premiezegels. i StJdriaan5traaf GOES Wijngaardstraat Slippartijen. Op de Vlakebrug slip te de slager W. van R. uit Sohoore met zijn bromfiets tegen een rand van de brug. Hij kwam hierdoor te vallen en bleef bewusteloos liggen- Dokter P. Al- lewijn uit Kruimngen verleende eerste hulp, waarna hij de man naar huis bracht. Even voorbij Kruiningen in de be Tuchte bocht op rijksweg 58 slipte de personenauto bestuurd door A. H. M van de B. uit Bergen op Zoom. De auto kwam in de noordelijke bermsloot te- rechten werd licht beschadigd. Kettingbotsingen. Als gevolg van werkzaamheden op rijksweg 58 deden reed een file auto's over de brug die zich op de Vlakebrug achter elkaar twee kettingbotsingen voor. Om 17.40 ploaseling moest stoppen voor een rode vlag. A. J. K. uit Rilland werd van achter aangereden door F. A. A. S. uit Breda. Er ontstond aanzienlijke mate riële schade. Om 17.45 reed eveneens op dat punt de Duitse automobilist S uit Düsseldorf tegen de personenauto van H. J. F. uit Breda. Ook hier was flinke materiële schade. RiHand-Bath W.I.K. In het dorpshuis Luctor et Emergo zal vrijdagavond de gymnas tiekvereniging W.I.K. haar jaarlijkse uitvoering geven, aanvang 7.30 uur. (ADVERTENTIE) TERNEUZEN TEL. 01150 - 2395 HULST TEL. 01140 - 3191 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Het is buitenge woon gemeen geld te stelen van een collega", vond de officier van justitie, mr. J. Roscam Abbing, in zijn requisi toir tegen de Vlissingse matroos B. E. P. (23). P. werd bij het betreden van de rechtszaal door de politierechter mr. P. van Empel, begroet als een oude be. kende. „We zien elkaar nogal eens", zei hij. „Overigens wel wat te veel". De ma troos had, niet voor de eerste keer, op 28 februari jl. f 100 gestolen van een van zijn collega's. Dat hij ondanks alles niet was ontslagen door zijn chef, en dat zijn vrouw de kwestie goed heeft opgevan gen, noemde de officier nog een geluk. Zijn eis luidde: Drie weken onvoorwaar delijk. „Een week", maakte mr. Van Empel ervan. „Omdat jij het bent'. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377. Hulst. Voor Walcherer en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252, GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie. F DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300. Goes. tel. 2377, Hulst. Redacteur voor ae Kanaalzone: 3. HÜSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen: J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel, tel 01140-2005. Rédacteur voor West-Zeeuwsch - Vlaanderen N. OPDAM, v Ostadestraat 41, Oost burg, tel. 01170-2991. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2M mm gewon- advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regelt of minder f 1,- elke regel mter f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De gemeente Zaamslag zal de Zegam een ga rantie verstrekken van 10.500, om alsnog voor aansluiting op het aardgasnet in aanmerking te ko men. Dit werd tijdens de raads vergadering besloten, nadat de heer A. J. Kaland (G.S.) als voor zitter van de Zegam een uitvoeri ge toelichting over deze kwestie had gegeven. Spoedig zal men met de werkzaamheden starten in de gemeente. Omdat blijkens een enquête door de Zegam in de gemeente Zaamslag on voldoende belangstelling bleek te be staan voor aardgas, verlangde de maat schappij een compensatie in het exploi tatietekort, dat bij uitvoering van het werk zou ontstaan. Als vuistregel stelt de Zegam, wil een gemeente in aan merking komen voor aansluiting op het net, minimaal 350 gegadigden. Anders zou de exploitatie na enkele jaren nog niet rendabel zijn. In de gemeente Zaamslag waren slechts 125 belangstel lenden. Als de maatschappij toch tot aansluiting zou overgaan, betekende dit een tekort van f 114 per aansluiting per jaar. Nu de Zegam reeds eerder gedane toezeggingen aan Zaamslag niet heeft nagekomen, wilde zij wat water bij de wijn doen door f 60 te vragen per aansluiting. B. en w. vroegen de raad, omdat aardgas voor het leefklimaat in de ge meente dringend nodig is en enkele be drijven daar behoefte aan hebben, de Zegam een garantie te verstrekken. Burgemeester J. de Pree meende, dat bij verwerping van het voorstel, de ge meente waarschijnlijk nooit meer voor aardgas in aanmerking zal komen. De heer Kaland, die voor deze gele' genheid was uitgenodigd tijdens de ver gadering een en ander toe te lichten, zei o.m.: „U moet mij hier niet zien als gedeputeerde, maar als voorzitter van de Zegam. Dat de woonkern Zaamslag in aanmerking zou komen voor aanslui ting op het aardgasnet, lag voor de hand. Hoewel we zijn geschrokken van de hoge kosten in Sas van Gent, dach ten we dat drie ton voor Zaamslag wel genoeg zou zijn. In Sas van Gent zijn er intussen al heel wat aanvragen bij gekomen. Reden tot optimisme." De heer Kaland zei geschrokken te zijn van de geringe belangstelling voor aardgas in Zaamslag. „Met deze gegevens mogen we het niet aan", zei hij. „Die 125 aansluitingen kosten ons f 350.000 dat is een onmoge lijke investering. Als Zaamslag de laatst aan te sluiten gemeente in Zeeland zou zijn, dan viel er nog te praten, maar wat gaan de andere gemeenten zeggen, gesteld dat we het hier toch doen?" Toch blijft het doel, aldus de heer Kaland, ook in Zaamslag een openbare gasvoorziening te brengen. Dat is in onze tijd een noodzaak. De prijs is veel aantrekkelijker dan die van de andere brandstoffen. Maar we moeten als mi nimum nu eenmaal 300 aansluitingen stellen. We hebben nl. 300 maal dat vast recht nodig. Als we in alle gemeenten lager zouden gaan, dan waren we bin nen een paar jaar failliet. Een garantie- besluit zou voor uw gemeente goed zijn. „Ik hoop", zo zei hij, „dat die ga rantie niet lang hoeft te duren. We zullen in Zaamslag opnieuw een en quête houden (kritiek uit de raad op gehouden enquête), want er is onge twijfeld meer belangstelling." Op de kritiek van de heer Florusse aan het adres van de Zegam, dat de toezeggingen eertijds niet waren nage komen, antwoordde de heer Kaland: „Mede door de slechte gezondheidstoe stand van onze directeur is ons pro gramma de laatste tijd hier en daar vastgelopen en zijn er fouten gemaakt. Ik hoop, dat u daar begrip voor kunt hebben." Nadat de raad zonder stemming het voorstel van b. en w. had aangenomen, beloofde de heer Kaland nog, dat men voor 1 juni a.s. met de werkzaamheden zal starten. (Van onze correspondent) AARDENBURG De gemeenteraad kwam in een spoedeisende zitting bij een. Het enige punt van de agenda was een voorstel van het college van b. en w. om een geldlening te sluiten met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten van f 170.000. De rente bedraagt 6 25 procent en de koers van uitgifte 99. Men heeft dit bedrag nodig voor de afbouw van het gymnastieklokaal en voor de stichting van het museum. Vooral dit laatste was zeer tot genoe gen van de heer J. Roseel die herhaal delijk de museumaffaire in de raad ter sprake heeft gebracht. De heer G. Bonte (vrije lijst) vond het rentebedrag wel wat hoog. Dat valt echt wel mee, vond de voorzitter. De toekomst zal uitwijzen of we hier een goede greep gedaan heb ben. Het voorstel van b. en w. werd met algemene stemmen aanvaard. (ADVERTENTIE) Een voortgezette, en ten aanzien van sommige bedrijfsonderdelen, zelfs een versnelde groei van de Boerenleen bank te Sas van Gent is, zo schrift het jaarverslag, waar te nemen. Op 31 december 1966 beliep het to taal der toevertrouwde middelen een bedrag van bijna 4,9 miljoen gulden. Op de spaarrekeningen werd een be drag van 2,4 miljoen gulden ingelegd waartegenover 2 miljoen gulden werd opgenomen. Het tegoed van de 1523 spaarders steeg hierdoor tot 4,2 mil joen gulden. Over 1966 werd een bedrag van bij na f 150.000 aan rente op de spaarre keningen bijgeschreven. De tegoeden van rekening-courant- houders beliepen per de jaarultimo een bedrag van ruim 625 000 gulden. Aan de vraag naar geldleningen te gen hypothecaire en andere zekerheid kon ook in het verslagjaar in voldoen de mate worden voldaan. In totaal werd een bedrag van f 532.000 aan nieuwe leningen verstrekt, terwijl f 190 000 aan aflossingen werd ontvan gen. De uitstaande leningen bedroegen op 31 december 1966 een bedrag van bijna 1,5 miljoen gulden, waarvan 85 pet. tegen hypothecaire zekerheid. Van het totale uitstaande bedrag is ongeveer f 300.000 bestemd voor de fi nanciering van het eigen woningbezit. De bedrijfswinst over 1966 was bijna f 19000. Van dit bedrag zal een be langrijk deel worden aangewend voor de verdere versterking van de reser ve. Door de Boerenleenbank werd in 1966 een nieuwe moderne nachtkluis installatie in gebruik genomen, die het mogelijk maakt aan haar relaties een nog groter dienstbetoon te bieden. De omzet van de rekening-courant overeenkomsten bleek met niet minder dan 104 pet. te zijn toegenomen. De bemiddeling die de bank thans kan verlenen bij het afsluiten van alle verzekeringen is een waardevolle aan winst van het dienstenpakket gebleken. In de loop van 1966 werd door de Boe renleenbank de gezinsrekeiiing geïn troduceerd. Voor deze vorm van reke ning-courant-verkeer voor particulie ren blijkt veel animo te bestaan, voor al nu de lonen en salarissen steeds meer bij de bankinstellingen betaal baar worden gesteld- De Boerenleenbank blijkt overigens' attent om het dienstenpakket dat haar relaties kan worden geboden verdere uitbreiding te geven. Het oranjecomité Sas van Gent heeft het programma voor de feestelijkheden ronde de geboorte van een prinsenkind klaar liggen- Om half elf wordt door de leerlingen van de kleuterscholen en lagere scholen een rondgang door de gemeente gehouden, waarna een sa menzang volgt met een toespraak van de burgemeester, 's Middags om twee uur worden vanaf de muziektent aan schoolgaande kinderen beschuit-met- muisjes en chocolademelk uitgedeeld. Tegelijkertijd start aan het Patro naatsgebouw een fietsenrally voor de jeugd ouder dan veertien jaar- In de loop van de middag zal het oranjeco mité de bejaarden bezoeken en worden in de Grootmajoorstraat en de Van Milstraat kinderspelen gehouden, 's Avonds wordt nog een lampion-op tocht gehouden, die vertrekt in de Walstraat voorafgegaan door de har monie De Verenigde Vrienden- Wraakneming Vermoedelijk uit wraak heeft men in een van de auto boxen van de heer S. uit Sas van Gent een auto door krassen ernstig bescha digd. De auto die er gewoonlijk in stond en eigendom was van de heer S. zeil stond nu echter in een andere box. De beschadigde auto was eigendom van een schipper. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vermoedelijk gaat het hier om een burenkwestie. Biervliet KPJ-vergadering; De plaatselijke KPJ-afdeling hield in haar clublokaal bij de heer G. Tukker een algemene vergadering. De nieuw ingevoerde lidmaatschaps kaarten, die vooral van belang zijn bij deelname aan wedstrijden, werden uit gereikt. De geplande zaaiwedstrijd kon niet doorgaan wegens te geringe deel name- Aan het op 17 juni te houden jaarlijks voetbaltoernooi van de KPJ zal worden deelgenomen. Verder werd medegedeeld dat er op 1 juli een atletiek-diploma-kringsport- dag te Oostburg is, eind mei wordt in kringverband een driedaagse reis naar Duitsland gemaakt en op een nader te bepalen datum een trekkerbehendig- heidswedstrijd. Van de opbrengst van de onlangs zo succesvol gehouden oliebollens oti° wordt f 50 afgedragen aan de actie ,,Eten voor India". Tot slot werd een bestuursverkiezing gehouden wegens aftreden van de voorzitter de heer J. Sinack en de vi- ce-voorzitster mej. G. Ingels. Gekozen werd mej. M- Th- Mullaert als nieuw bestuurslid. De heer J. Sinack kwam, na herhaalde aandrang vanuit de ver gadering, op zijn besluit terug en zai nog enige tijd als voorzitter aanblij ven- Het nu weer volledige bestuur is als volgt samengesteld: J. Sinack, voorzitter; mej- R. Claeijs, vice-voor- zitster; G. Buijsse, secretaris-penning meester; J. Gielleit, lid en M- Th. Mullaert, lid. fnterieurverzo rgï n g Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur Breskens Vismijn In de week van 2 t-e-m, 8 april zijn aangeveerd: 2298 kg ex port garnalen, 36 kg bot, 1824 kg schar, 2431 kg schol, 17573 kg tong, 320 tar bot, 295 kg griet- 4602 kg kabeljauw. 287 kg wijting. 1047 kg onverkochte bot, 5842 kg onverkochte schol, 97 kg onverkochte kabeljauw. 6 kg onver kochte wijting. Groede Verkeersies In de burgerzaal van het gemeentehuis is dioor opperwacht meester De Kam en wachtmeester Cle ment een verkeersies gegeven. Diilt ge schiedde in verband met het in werking treden van de nieuwe verkeerswetge. ving en de wijziging van borden en re gels. De belangstelling was zeer goed. IJzendijke Botsing Op het kruispunt Hoog straat-Molenstraat kwamen 2 personen wagens met elkaar in batsing. De heer L. M. uit Terneuzen verleende geen voorrang aan E. v. O. uit LJzendijke. Beide voertuigen liepen schade op. Schoondijke Maoneblussersrit Voor de derde achtereenvolgende keer wordt te Schoondijke de MaonebluSsersrit ver reden en wel op 23 april a-s. De rit is opengesteld voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen én heeft een lengte van ongeveer 60 km- De gemid delde snelheid is vastgesteld op 30 km per uur. Voor bromfietsen bedraagt dit resp. 45 km en 20 km- Ieder, die de rit goed volbrengt krijgt een herinneringsvaan. De opbrengst is be stemd voor het Zeehospitum Zonne veld". De eerste auto start om 2 uur in de Prinses Beatrixstraat. Het is voor de eerste keer dat deze rit verredén wordt onder auspiciën van de regio nale autoclub W.Z.A- Sluis Groene kruisIn de Herv. Jeugd- gebouw in de Hoogstraat werd de jaar vergadering gehouden van de plaat selijke vereniging voor wijkverpleging- f,Het Groene Kruis". Besloten werd o. m. om over te gaan tot een kleine verhoging van de contributie. De heer A. Lako had de wens te kennen gege ven als bestuurslid af te treden. Omdat er voor deze vacature nog geen kandi daten beschikbaar waren is er dus voorlopig een functie als bestuurslid beschikbaar- Eerste cómmunie Op Hemelvaarts dag zal weer een aantal jongens en meisjes zijn eerste feestelijke eucharis tieviering en eerste H. Communie mee maken. Ter voorbereiding hierop zijn de ouders van de kinderen uitgenodigd voor een bijeenkomst op dinsdag 18 april in het verenigingsgebouw. Men wil een zó groot mogelijke samenwer king tussen ouders, priester en leer krachten van de school. Filmvoorstelling Zondag 23 april organiseert het béstuur van de „Jon gens- en Meisjesclub" weer een film voorstelling in de zaal van het vereni gingsgebouw. Zowel voor de groteren als voor de kleintjes wordt de film „Tarzan in New York" gedraaid, 's mid dags om half drie. voordat u inlichtingen heeft ingewonnen bij het Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V., Kortemeestraat 17, Bergen op Zóom, tel. (01640) 58 78 A. C. Bastiaanse, Papegaaistraat 4, Goes, tel. (01100) 74 76 H. A. de Breuck, B. F. van Waesberghestraat 16, Hulst, tel. (01140) 22 15 G. Heme laar, Nieuwe Dijk 29, Vlissingen, tel. (01184) 37 29 G. Hemelaar, Langeviele 52, Middelburg, tel. (01180) 52 41 Nieuwe Diepstraat 23, Terneuzen, tel. (01150) 22 94. BRESKENS Door de visserijver eniging „Ons Belang" te Breskens is in hotel Scheldezicht de jaarlijkse al gemene ledenvergadering gehouden. De voórzitter de heer C. Kosten was bijzonder verheugd over het afgelopen jaar dat zonder rampen is verlopen en waarin de vangsten steeds zijn toege nomen. Ook het jaarverslag van secretaris J. Jacobs was zeer optimistisch ge- stemd. De vloot ondergaat wederom een verandering en wel door het invoe ren van grotere schepen. Reeds door 2 eigenaars is een groter schip aan gekocht en het ligt voor de toekomst al vast dat er nog meerdere grote schepen zullen komen- Ook in het af gelopen jaar is de traditionele ont spanningsavond georganiseerd. De aftredende bestuursleden C- Kos ten en J. de Winde werden herkozen in plaats van de heer J- Lobal die niet meer herkiesbaar was. werd geko zen A. Fenijn. Tijdens de rondvraag kwam nog eens duidelijk naar voren dat in verband met de grotere sch'epen meer ligplaats in de haven dient te komen- Het jachtenbezoek neemt steeds toe en ze ker in de zomer is er plaats tekort. Ook naar aanleiding van de grotere schepen zal het nodig zyn een cursus voor stuurlieden te organiseren. Deze zomer zal mén vanuit Breskens experimentele visserij gaan beoefenen. Dit is speciaal om de nieuwe netten en vismethodes te beproeven. De socialè wetgeving hangt als een dreigende wolk boven de visserij. De in voorbereiding zijnde W.A.O. (Wet arbeids ongeschiktheid) is voor de vis serij een handicap. Wanneer men op C.A.O. moet gaan varen zal de vis serij kapot gaan- In Breskens vist men op zgn- maatschap. (ADVERTENTIE) (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG Het Middelburgs Dilettanten Toneel geeft op zaterdag 29 april een uitvoering in de schouw burg te Middelburg. Opgevoerd zal worden „Verdwijningen en verschij ningen" van mr. H. M. Planten. De voorstelling begint om 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. „Ik ben geen mil jonair", reageerde de 2l-jarige verwar mingsmonteur D. K- uit Vlissingen gis termiddag, geschrokken door de eis van de offiier van justitie, mr- J. Ros cam Abbing. K. stond voor de Middel burgse politierechter, mr. P- van Emepl. tere-ht omdat hij op vier maart j.l. in Vlissingen een meisje zo heeft mishan deld, dat zij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De mishandeling was het gevolg van een klap, die het meisje K. gaf om een einde te maken aan zijn opdringerige plagerijen. „Toen vergat je blijkbaar", opperde mr. van Empel, „dat je geen verwarmingsketel in je handen had"- Verdachte betoonde bijzonder veel spijt over het gebeurde. ,,Ik heb het meisje nadien friijn exuses aangeboden en haar nog verschillende keren opge zocht" verklaarde hij. Mr. Roscam Ab bing vond het logisch dat het meisje verdachte heeft geslagen. Hij noemde het optreden van K. een „schoolvoor beeld van zaterdagavond-vervelend zijn". Nadat hij een boete van f 60 had geëist, kwam mr. Van Empel tot een vonnis van f 50. GOES Gisteren is de telefoonc«rj trale Goes uitgebreid tot een capaciteit I van 3400 telefoonaansluitingen. Hoewe'l het hierdoor mogelijk is om in dekufl mende dagen enkele honderden aansluj, tingen in dienst te stellen (waarvoor M toestellen reeds op de aan te sluiten I adressen zijn aangebracht), is de vet.T grote capaciteit niet toereikend omsul de totale behoefte te voldoen. Meerdst'J 100 gegadigden zullen nog niet kunnet I worden geholpen. Er wordt naar gestreefd om vóór jjitij 1967 nog een zij het kleine uitbrei'l ding gereed te hebben, waardoor (J wachtlijst dan zal zijn weggewerkt. Om ook de behoefte op iets lange termijn te dekken wordt er naar streefd reeds in 1968 opnieuw een t« breiding te realiseren met nog eem K nummers. WATERKERING WALSOORDEN Het calamiteuze waterschap Walsoefl den heeft in „de Linde" te Klooster®! de openbaar aanbesteed het herstal, veg nieuwing en onderhoud tot en met (M december 1967 van de aarde-, kran' rijs- en glooiingswerken aan de wate.' kering. Er waren vijf inschrijvers: Spohselee te Kloosterzande f 83,90o7jI Warnste Ossenisse f 84.000,-, W. Vloljl Sliedrecht f 84.275,-, fa. De Oud, J Biervliet f 84.350,- en de fa. De 1 scher te Biervliet met f 84.950,-, Morgen, zaterdag 15 april weert 6-02 en 18.23 uur, Temer 5.26 en 17.45 uur, Vlissingen 4-53 etv 17.16 uur, Wemeldinge 6,38 en M uur. GOES Grand 20 uur 077 in operatie Mary, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Zo was het wilde wet 14 jaar Electro 19.30 uur Beat, beat, be Miniatuur Walcheren geopend uur. Expositiezaal Rijksarchief 9—12.3) 13.3017.30 uur De Godshuizen J Middelburg. Foyer Concertzaal 19.45-21.30 uur eert winnaars provinciaal muziektoernooi 1967 KIJKUIT Landhuis Kijkuit 2G-2 uur kamp VLISSINGEN Alhambra 2C uur 077 in operatie Mi Mary, 18 j. BIOSCOOP TERNEUZEN, Luxor OOSTBURG, Ledel MIDDELBURG, City MIDDELBURG, Electro VLISSINGEN, Alhambra GOES,Grand TITEL Kiss the girls and make them die De liefde van een blondje How the west was won (Zo was het wilde westen) Beat, beat, beat 077 in operatie Bloody Mary 077 in operatie Bloody Mary KORTE INHOUD Parodie op geheimagentenfilms. waarin een Braziliaanse miljonair een nieuw mensenras wil doen ontstaan. Een fabrieksmeisje uit een klein stad je vat liefde op voor een pianist, die de toenadering als een van zijn vele avon tuurtjes ziet. Uiteindelijk ontdekt het meisje de waarheid. De geschiedenis van het Wilde Westen wordt aan de hand van een familiever haal op de voet gevolgd. Muziekfilm met o.a. The Beatles, The Animals, Herman's Hermits, Peter and Gordon, Matt Monroe. Als een bom, die zich aan boord van een neergestort vliegtuig bevond, gesto len blijkt te zijn komt agent 077 in ac tie. Ondanks Russische tegenwerking weet hij zijn opdracht tot een goed ein de te brengen. Zie: Vlisingen, Alhambra. GOES Grand 19 en 21 uur 077 in i Bloody Mary, 18 j. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend vu Ij? uur. Zeeuwsch Museum 10-12.30 en Wij Expositie Haagse kunstenaarsgroep i| gare De Schakel 14 uur Ledenverg. ver. van suikerzieken City 20 uur Zo was het wilde wa| 14 jaar Electro 19 en 21.15 uur Beat, beat# alle leeft. HULST Bioscoopgebouw 20 uur The Sharli TERNEUZEN Luxor 20 uur Kiss the girls and r them die, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Ik, mr. Fu Man ChuJ AXEL Het Centrum 20 uur Elvis in bet W park, a.l. ZUIDDORPE Café Centraal 19.30 uur Bal KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Schietinf VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur 077 In 01®" Bloody Mary, 18 j. WATERLANDKERKJE Dorpshuis 19.30 uur Zanguitvow» I BIERVLIET G. Tukker 19.30 uur Dansen Sociëteit The Beat Buddies KAFEtLEBRUG C. de Kind Schieting BRESKENS Pleytc 17 uur DuivenverkopMS 1116: Kolonel Plimmp keek geheim agente X-03 ge amuseerd aan en zei: „Achzit de zaak zó1 Dan gaat het maskertje natuurlijk óp, lieve Theo dora. Gedraag je daarginds maar als het lelijke, jonge eendje. Dat lijkt me beter voor je eigen ge moedsrust en het houdt de geestdrift van Sjeems Pond als je hem vindt tenminste ook een beetje in bedwang." „Moet dat nou echt, met dat lelijke maskertje?" pruilde Theodora. „Het spijt me, lieve kind. Dit is een beyèli" antwoordde de kolonel on vermurwbaar. „Kijk, hier heb ik Nicoiagonisch geld. Veel geld, zoals je ziet, want misschien heb je het nodig. Valse papieren zijn er ook. En in deze rugzak zit de hele bekende B.G.D.-toestand van haarborstels met een knallading, vuurwapens, geheime zenders, en zo meer. Je vertrekt meteen. Je gaat als toeriste naar Nicolagonië, omdat je bestuurslid bent van de Gravendrechtse Meisjesbond voor Natuurstudie. En je wilt in de Nicolagonische bossen gaan zoeken naar de bijna uitgestorven soorten yan het fulpen fluite- kruid, een zeldzame orchidée. En t>u' Lnfij mars!' En daar ging Theodora Dub» sportieve rugzak om en de makkelijk aan. Nog geen uur later stapte ze ODOf"L p allerlaatste coupé van het antieke treilnj Boecograd gingTheodora moest 8 M ,r| naar Sjeems Pond en daarom is het dat we onze aandacht weer even op vjj] ten. Welnu, hij gluurde door hetve oude toswoning naar binnen. En aasr een zonderling schouwspel... Het grote geheim b houwwerk te zijn. Bi kunnen de bejaarden ei ken en dammen. (Van een onzer versl| BREDA De rijkspo heeft de 47-jarige in woonachtige Rotterdammi arresteerd. Hij heeft bek< paasdag abortus te hebbe zjjn stiefdochter. Daarna op dat moment nog leven achtertuin van zijn woni Dirk G. die gehuwd is duwe had bij zijn zesti. stiefdochter een kind vel schijnlijk uit angst voor d l was in 1958 in Rotterdai jaar gevangenisstraf veroo: het plegen van een zedenr j sloot hij op tweede paascb over te gaan. Zijn vrouS daarbij. Zij is evenwel niel omdat zij zelf bijna zevei verwachting is. An atoom} J. Zeldenrust heeft op heti kind sectie verricht. ZE zat gistermiddag-weer haar huiswerk. Voor jee geen tijd, en ze had er, ook niet veel zin in. Ho voldoende reden toe was van der Linden had de toch niet voor niets het toernooi voor leerling Zeeuwse middelbare sc' nen. Als deelneemster it groep presteerde zij he middag in de stampvoll rijke gymnastiekzaal van se rijks-h.b.s. de toern te kapen voor de neuzen veelal een stuk oudere, co „ACH, je moet nuchter bl ze. „Goed, ik heb dan w maar ik kan niet zegge nou zo vreselijk gewei declameer graag, en nu heb, zie ik hierin allee stimulans om er mee d Het is gewoon jijn om d ren te proberen de bedo een dichter of schrijver maken voor de toehoord daarom volgend jaar u kunnen doen. Maar dan hogere groep moeten ui jaar was het nog de af jes van 12 tot en met aangezien ik nu 14 ben, gend jaar bij de meisjes en met 17", „DAT ik graag declameer wonder. Ik vind Nederlan ste vak op school en daa genlijk al veel verklaard is, voor zover ik weet. familie-eigenschap, dat Ik geef de voorkeur aan tk lees dan ook erg veel Proza trekt me eerlijk i minder aan. Overigens u dicht dat ik maandagn ■voorgedragen, „De sch eerste dat ik van Jan va- gelezen. Een pro.chtig ge ben ook vast van plan m te gaan lezen". „HET is een complete co weest. Met klassenwed voorronden. De besten, nemen daarna deel aan wedstrijd, en de beste school worden dan ieder zonden naar de provi strijden in Vlissingen, H rigens niet de eerste keer

de Stem | 1967 | | pagina 2