F I 175.- 298.- MIE" Verhuizing door de lucht van Woensdrecht naar Gilze Weinig perspectief voor verhoging van omzet Oogst van winter bloem kool komt snel op gang „Een stelletje stakkers" Goudmerk Roodmerk Na de succesvolle 15 cent voordeel actie Supra Paarsmerk rpapier voor uw L-pen Eis drie weken voor belediging Johnson Even uitblazen mevrouw 4 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 12 APRIL 1967 nes >00-39154 Missen In Horecci-bedrijven Geduld wijn is niet duur! mantels FIETSEN ZIJN STERK Bruine bonen eens anders dan anders Debat AVRO-Televizier Populorum Progressio Marine VII maken, af te iwde verlich- i [MACHINES naalden wer en ingebouw- >p en u bepaalt ie automatisch ijkheden. Ook naden afwer- spoelbaan en Nieuwe banden in alle maten en tegen alle prijzen bij ZEBO Middelburg, Terneuzen, Ber gen op Zoom, Breda. Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1963 te koop. Min. Kanstraat 16-20, Breda. Tel. 01600-39900. T. k. aangeb. Opel Rekord 1506 '58 met panoramische voorruit Weissenbruchstr. 54, R'daal. Vernuur tour- - stacaravans- en bagagewagens. Ver..Wê Zegge. tel. 1650 6600 Regentesselaan 14, Breda, 39682. Citroen 2 CV de Luxe '63 t. k. te bevr. Elsakkerpad Chaam, 2e pand rechts na 6 uur of za. tel. 01694-543. Erka bagage-aanhangwagens v. uw tent en kantoorbenodigü- Geen overbelasting van uw au to. Caravanbedr. De Westhoeu Lage-Zwaluwe, tel. 01684-500 Bespreek nu reeds uw cara van of bagagewagen voor uw vakantie. In het seizoen zun wij uitverkocht. Caravanvar- huur Belcrum-Garage Min. Kanstraat 16—20 Breda, telg- 39900. Tilburg Korte Schijfs"- 39, tel. 33636. De Reu caravans munten uit door hun chique afwerking |W® sublieme wegligging en hun rn teressante prijs. Belcrum-ga" ge, Min. Kanstraat 1620» Bre da, tel. 39900, Tilburg, Korte Schijfstraat 39, tel. 04250-3363» Nwe caravan met gesloten voortent te huur van mei tot e met sept. standpl. Renesse, prijs f 80 p. w. Inl. 01600-35^ Te koop stacaravan leeg, f 15 en tenthuisje 6 m2 kan ro pers. auto vervoerd worde", f 800, Breda, Regentessela"" 14, Tel. 01600-39682.- Mallorca gemeub. bun8ral0!!Lg! tel. Te koop wegens verhuirfn* ruime vouwcaravan, d°uc«* lamp, 1000 W., Bico wasm» chine, aluminium 2- br - 110 hoog, oliekachel, pits, Breimachine merk Ur Te bevr. tel. 01608-3049. Weggelopen 2 whippets, j brum, teef, wit. Tegen terugb. f 50,-. A. Murijn. Nu mer Een 28, Hoofdplaat. Auto-, tractor- en bandengebruikers, atten -je(j Alles wat u op bandeng zoekt vindt u voordelig grootst gesort. bandenbe in Nederland en wel du .e\. Kromme Weele 17a» M „835- burg. tel. 3993. Na W 2328. Terneuzen: Haan-"4|)7S weg 2 tel. 3828. Na,18™i,|n 5, Bergen op Zoom, Beursp'»^), tel. 5879. Na 18 uur 5435, Tramsingel 4. tel. 37Z4I. 18 uur 46214. (Van onze luchtvaartredacteur) GILZE-RIJEN Precies om kwart over twaalf gistermiddag landden met tussenpozen van enkele tientallen seconden achter elkaar vijftien Fokkers S-ll en drie Piper Supercups op de grasstrip van de vliegbasis Gilze- Rijen. Een in de Nederlandse luchtvaart unieke verhuizingsope ratie was hiermee beëindigd. Dat wil zeggen: het vliegende deel van de operatie, want natuurlijk moest op de goede afloop een borrel gedronken worden. Het No 1 Instructiesquadron onder commando van majoor-vlieger J. M. van Kemenade wilde niet zondermeer de basis Woensdrecht en zijn omgeving verlaten. Daarom paradeerden de acht tien vliegtuigen, keurig in sectie van drie vliegend, boven het „oude" vlieg- gebied. Met een grote boog vloog het squa dron over Zeeuwsch Vlaanderen, waar het laagvlieggebied was, over Zuid- Beveland naar Bergen op Zoom. Van daar ging het langs Roosendaal. Etten. Breda en Oosterhout naar de vliegbasis Gilze-Rijen. Na het passeren van de basis vloog de formatie met een wijde boog over Gilze en Tilburg terug naar de noordzijde van de basis. Recht boven het veld verbraken de vliegtuigen één voor één de formatie om te landen. Het was voor het eerst dat een com pleet onderdeel door de lucht werd overgeplaatst. Het grondpersoneel was na het vertrek van de formatie op Woensdrecht in de Fokker F-27 Troon- ship gestapt, waarin ook de comman dant van de vliegbasis Woensdrecht, kolonel J- N. Woensdregt meereisde naar Gilze-Rijen. Kort tevoren had hij zoals hij zei met enige weemoed afscheid genomen van het squadron. „Ik zal U missen als ik, kijkend uit het raam van mijn bureau slechts een kale vlakte •zie, waarop het tot van daag zo druk is geweest". Op Gilze-Rijen stak men de vreug de over de komst van het squadron (dat in het kader van de basis-organi satie meteen werd omgenummerd in No 5 squadron...) niet onder stoelen of banken. „Eindelijk weer leven in de brouwerij" zeiden de officieren en on derofficieren van deze basis die ge ruime tijd in „slapende" toestand is geweest; waar het sinds kort als gevolg van de concentratie van opleidingson- derd-elen wel heel wat drukker was ge worden, maar waar het vliegtuig toch nog altijd ontbrak. De opzet van de overplaatsing vanl de Elementaire Vlieger Opleiding (EVO) en de Lichte Vliegtuigen-opl. (LVO) is 't bereiken van 'n verder inte gratie met de Luchtmacht Officiers en Kaderschool (LOKS), ook op Gilze gevestigd, die het merendeel van de leerlingvliegers levert. Alleen de ma rine- en landmachtvliegers komen niet van de LOKS. Een spiksplinternieuwe klas leerling vliegers (kolonel Hofstede: ..Ze zijn net klaar op de LOKS, zo van de bakkerij") stond aangetreden om met de instruc teurs kennis te maken- Kolonel Hof stede, commandant van Gilze-Rijen, vroeg van de nieuwkomers enig geduld en aanpassingsvermogen. „U bent een cursus vroeger gekomen dan we had den verwacht en daarom zijn bepaal de faciliteiten nog niet rond", aldus de kolonel. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) DEN BOSCH Op de dinsdag in Den Bosch gehouden algemene verga dering van de Nederlandse Bond van Horeca-bedryven HOCRA heeft de voorzitter, de heer J. Westerhoven in zijn openingsrede aandacht besteed aan verschillende problemen die de econo. mische en maatschappelijke ontwikke lingen van deze tijd voor het Horeca bedrijf meebrengen. Hy wees op de eerste plaats op de grote investeringen die nodig zyn om de bedrijven te doen beantwoorden aan de smaak van het publiek, hetgeen zowel geldt voor de aankleding van de zaak als voor de technische apparaturen voor bierkoe- ling, koffie-zetten enz. Met name voor wat de aankleding betreft spoorde hy aan tot een wyze matigheid: zowel de Nederlander als de buitenlandse toerist zoekt immers graag de kleinere, sfeer volle, intieme zaken op. Met betrekking tot de nieuwe Drank en Horeca-wet sprak de voorzitter van een verbetering in zoverre deze wet geen discriminatie meer is voor de man achter de tapkast. Zij legt echter ook een veel grotere verantwoordelijkheid op de schouders van de ondernemer, terwijl ze voor haar toepassing veel meer vrijheid laat aan de gemeentelijke overheden. Gelukkig kan worden ge constateerd dat de grote meerderheid van die overheden open staat voor overleg met de Horeca-organisaties. Voor de komende periode zag de voorzitter weinig perspectief voor om- zetverhogingen; die zullen, gezien de dalende conjunctuur, nauwelijks te be reiken zijn en als men zou trachten, die door verhoging van de prijzen toch te bereiken, dan gaat men de kip slachten die de gouden eieren legt. Ne derland is in dit opzicht nog niet duur der dan het buitenland, maar de tijd dat men hier zo heerlijk goedkoop ging eten en drinken ligt al ver in het ver leden. Het feit, dat men vooral in het zuiden in sommige plaatsen de laatste toegestane verhogingen nog niet heeft toegepast wijst er wel opr dat men het plafond bereikt heeft. Het blykt, aldus de voorzitter, dat men in Horeca-kringen nog weinig be seft van de mogelijkheden, die het ont- wikkelings- en saneringsfonds biedt: van de 2200 aanvragen waren er slechts tien van Horeca-ondernemers. Onrust- harend noemde hij het aantal onrecht matige vestigingen, die hier en daar zelfs wel in de hand gewerkt blijken te worden. Spr. verwachtte dat bij de in werkingtreding van de nieuwe Drank en Horeca-wet verscheidene van deze onrechtmatige vestigingen aan de op pervlakte zullen komen, waarvoor dan zeker geen nieuwe vergunning zal wor den afgegeven. Een doorn in het oog van de Horeca ondernemers is de ontwikkeling van de parochie- en dorpshuizen die in feite verkapte Horeca-bedrijven zijn, doch die worden geëxploiteerd door een concier ge of terreinknecht, zonder enige vak kennis. Dat deze objecten door de over heid gestimuleerd worden om de leef baarheid van een gemeenschap te be vorderen noemde spr. begrijpelijk, doch hij kon in dit opzicht slechts één raad geven: tracht deze objecten zelf in han den te krijgen. Tenslotte pleitte hij voor meer aan dacht voor de klant bij het bedienend personeel en voor aanpassing van de bedrijven aan de moderne eet- en drink gewoonten van het publiek, met name door het meer invoeren van kleine hap jes, snacks enz. in de café-bedrijven. De secretaris, mr. J. Gravesteijn, be toogde in zijn jaarverslag dat de HO CRA in haar bemoeiingen bij de ver schillende overheids- en bedrijfsschaps- organen vrijwel steeds een ernstig ge hoor vindt; alleen de Kamers van Koop handel weigeren doorgaans halsstarrig te bevorderen dat het Horeca-bedrijf daarin vertegenwoordigd wordt. De meeste van deze Kamers hebben hun uiterste best gedaan om de opname van het midden- en kleinbedrijf in de Ka mers zoveel mogelijk te voorkomen. Hierin verandering te brengen zal een van de actiepunten voor het komende jaar zijn. Met genoegen constateerde 'de secretaris dat de BUMA meer dan vroeger tot overleg bereid blijkt te zijn, zodat voor het Horeca-bedrijf hier een en ander bereikt kon worden. AMSTERDAM (ANP) De procu reur-generaal bij het Amsterdamse ge rechtshof, mr. J. H. Kemper, heeft gis terochtend tegen de 26-jarige leraar B.B. uit de hoofdstad wegens belediging van een bevriend staatshoofd een gevange nisstraf van drie weken waarvan twee voorwaardelijk geëist. Verdachte was in beroep gegaan van een vonnis van de politierechter, waar bij hem wegens het roepen van „John son moordenaar" tijdens de Vietnam- optocht van 16 oktober in Amsterdam veertien dagen gevangenisstraf waarvan tien voorwaardelijk was opgelegd. Even als voor de politierechter verklaarde de leraar vanmorgen dat hij geen „Johnson moordenaar", maar „Johnson molenaar" had geroepen en zich daarbij had laten meeslepen door andere de monstranten. EEN OUD-MEDEWERKER van de Duitse geheime dienst, Harald Lechner, is gearresteerd op beschuldiging van spionage voor Oost-Duitsland. Ook zijn vrouw wordt van spionage verdacht. EEN CHIRURG uit Parijs, die Noord- Vietnam bezocht heeft, heeft daar ge sproken met twee Amerikaanse krijgs gevangen. Zij worden volgens hem goed behandeld. (ADVERTENTIE) Judith Bosch, gestoken in verknipt textiel en met kerstboomversiering aan de oren trok op hardhandige wijze de avond open met haar club voor fans, tot wie men ons in ieder geval niet moet rekenen. Dit laatste minder omdat we over de altijd aanwezige lange naren vallen, hoewel dat elke keer moeilijker wordt, dan wel vanwege het feit dat dit programma in zijn beste momenten niet" eens het peil bereikt van de zo succes vol om zich heen grijpende middelma tigheid. Dikwijls komt men zelfs niet eens toe aan voornoemd laag niveau. De kletspraat, die een jeugdpaneel eruit gooit, en die notabene gezien moet wor den als het moeilijker denkonderdeel, vormt daarvoor het levende bewijs. O ja, er wordt' ook nog aan kritiek gedaan in Fanclub. Vanachter een grote trom smijt een duo wat verouderde tieners een gewapend beton-taaltje in het gezicht van de argeloze kijker. Het is best mogelijk dat na dit item de we reld van de showbiz in rep en roer raakt. Op ons maakt' het echter allemaal evenveel indruk als het bleke thee-en gels, dat tante Judith serveert. De rest van de zendtijd wordt verbruikt door kinke knapen, die, als ze niets meer we ten, ijlings hun plaats afstaan aan an dere blitse binken, die, dito toegetakeld, de snaren lam en onze hoop op 'n spoe dig einde de bodem inslaan. Want het zal een uur duren. (ADVERTENTIE) zuiver scheerwol Verkoopadressen worden gaarne verstrekt door Stibbe Postbus 9041 A'dam (Van onze correspondent) MIDDELBURG De oogst van win- terbloemkool in Zeeland komt op gang. Reeds enkele weken wordt dit produkt aangevoerd, voornamelijk bij de veiling in Middelburg, maar het ging tot nu toe niet om hoeveelheden van beteke nis. In de komende weken wordt de aanvoer aanzienlijk groter. Zeeland is namelijk een heel belangrijk produktie- gebied van winterbloemkool. Volgens de beschikbare gegevens zal er dit jaar in Zeeland ongeveer 85 ha winterbloemkool zijn. Een oogst van 1 miljoen stuks behoort daarbij niet tot de onmogelijkheden. Dat wil zeggen dat er grote aanvoe ren kunnen komen, waardoor het ook voor de handel uit andere delen van het land interessant wordt voor dit pro dukt naar Middelburg te komen. In voorgaande jaren was de klacht van de Het oogsten en veilingklaar ma ken van winterbloemkool vraagt veel tijd. handel dikwijls dat het aanbod te ge ring was. De winterbloemkool is bijzonder goed de winter doorgekomen. Vorstschade is er niet geweest,, schade door vogels, die ook belangrijk kan zijn, is vrijwel niet voorgekomen en ook de waterschade valt mee. Gerekend wordt niet alleen op een grote aanvoer van winterbloemkool, maar bovendien op een goed produkt. De weersomstandigheden zijn tot op he den namelijk zeer gunstig geweest voor de koolvorming. De prijzen van de winterbloemkool zijn op het ogenblik voor de telers gun stig. Wie heeft rechterhelft^''"?!. geldwaterval van 41862 Breda. De postbode, de groenteboer en andere vroeg aanbellende leveranciers zien de meeste huisvrouwen onopgedoft. «Een stelletje stakkers krijg ik des morgens aan de deur te zien", ant woordde onze melkboer op de vraag of hy de vrouwen 's morgens vroeg op gewekt en monter vond. „Ze lijken als ze net uit bed komen even moe als ik wanneer ik er 's avonds een hele dag op heb zitten", zei hij met een afkeurende blik. Dat klopt, melkboer. Op de 22e In ternationale Huishoudbeurs-Idee, die in de RAI wordt gehouden, is een specia le inzending, die zich richt op de vi taliteit van de huisvrouw. Hier wordt duidelijk gemaakt, dat haar vermoeid heid voor een groot deel valt toe te schrijven aan een onjuiste indeling van het werk, een onjuist gebruik van hulp middelen. Nog altijd maakt zij een werkweek van circa 63 uur en verricht zij gemiddeld 150.000 handbewegingen per dag. Hoe wordt zij werkelijk vitaal? Door het verstandig opladen van energie, anders gezegd door verstandig eten. Daarbij zou zij de raadgevingen van het Voorlichtingsbureau van de Voe ding beter ter harte moeten nemen. Door op tijd rust en ontspanning te nemen, door een goede beweging en houding na te streven en door het kie zen en gebruiken van de juiste ge reedschappen en materialen. Voor onze lezeressen in Zeeland is het misschien nuttig te weten, dat op de stand van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding op de Middelpunt in Middelburg adviezen kunnen worden aangevraagd aan de diëtiste. U kunt er oor vouwbladen kopen of u abon neren op de berichten, die het Bu reau regelmatig uitgeeft. Het Bureau adviseert over de voe ding, die iedereen van groot tot klein eigenlijk zou moeten gebrui ken. Het vertelt u hoe u verstandig kunt vermageren, wat u er zelf aan doen kunt om het gebit van uw kroost gezond te houden en welk voedingsre- bet best past bij sportbeoefening. Bureau is van mening, dat we ui Nederland te vet en te zoet eten Zoals een tekort schadelijk is, kan ook ®en teveel het worden. Te dik worden en slechte tanden zijn nog maar enkele nare gevolgen van een overvloed aan vet en zoet eten. Een goede voeding stelt ons in staat grotere prestaties te leveren. En dat acht het Bureau van primair belang. Te samen met de ANWB onderzocht de Consumentenbond een tiental fiet sen. Vier goedkope, van ca. f 150,-, zes duurdere van 200,tot f 240, Aan de soliditeit bleek het in geen enkel geval te mankeren. Na een be proeving, overeenkomend met een tocht van 20.000 km door weer en wind en over zwaar terrein, waren alle nog in goede staat. Alleen wat de corrosie-bestendigheid betreft wer den enige verschillen geconstateerd. In het algemeen was op de goedkope fietsen, indien niet geregeld onder houden, iets eerder roest te zien. In een afzonderlijk commentaar gaat de Consumentenbond in op de recente uit latingen van de georganiseerde fiet- senhandel, als zou het publiek aan de goedkope, soms ook door levensmid delenfiliaalbedrijven verstrekte fietsen bekocht zijn. De kwaliteit hiervan was, voor zover geconstateerd, niet „infe' rieur", integendeel. De peulvrucht Is ln veel Zuid- en Middenamerikaanse landen een popu lair volksvoedsel. De wijze, waarop deze peulvruchten daar worden bereid, is de grondslag voor een gezonde schotel, die u ook eens zoudt kunnen proberen. Voor vier personen neemt u een pond bruine bonen. Een literblik is ook goed. In het eerste geval de bonen een nacht weken en gaar koken met wat zout. Een pond gesneden uien en een of twee fijn gesnipperde paprika's ruim een half uur in wat maisolie door en door gaar la ten sudderen niet tè bruin laten wor den) en hierdoor twee ons goed fijnge maakt rundergehakt roeren. Stevig krui den met peper, paprika, kerrie, Wor cester saus. tabasco enz. Hierdoor de bruine bonen roeren en u heeft een heerlijke gezonde pikante schotel. Des gewenst kunt u nog wat rijst en sam bal bijvoegen. Van Nelle verlaagt de koffieprijzen normaal of snelfilter gemalen Voor de goede orde! Er is in sommige winkels nog Supra koffie met 15 cent kor ting. Daarvan blijft de voor-, deelprijs 1.83 per pak. DIT IS EEN PUBLICATIE VAN Vrijdagavond volgde ik het debat tussen uw hoofdredacteur en de heer Vogt van de Avro in Televizier. Ik ben geen verdediger van de Avro. Al leen wilde ik gaarne een paar vra gen stellen. Meent uw h.r. dat b.v. het t.v.-pro gramma „Zo is het ook etc." bijgedra gen heeft tot een geestelijke verrijking van de t.v.-kijkers? Ik kreeg meer de indruk, dat het uitging van mensen die maar bitter weinig positiefs te vertellen hadden en daarom niets be ters wisten te doen dan herrie te schop pen. Bovendien vind ik het belachelijk of verdacht maken van mensen door halve waarheden of als men niet be hoorlijk geïnformeerd is, ondemocra tisch. Zeker als men deze mensen niet via hetzelfde programma gelegenheid geeft zich te verdedigen of te recht vaardigen! Meent uw h.r. dat, de t.v.- uitzendingen over de gebeurtenissen in Amsterdam een eerlijk overzicht gaven van alles, ook de achtergronden? Ik heb foto's en films gezien die niet voor de t.v. vertoont zijn, maar die mij een meer genuanceerde visie heb ben gegeven over deze gebeurtenis sen dan alleen de t.v.-uitzendingen. Meent uw h.r. dat de t.v.-uitzendin gen in verband met het Concilie ertoe bijgedragen hebben de verwarring tengevolge van dit Concilie te doen verminderen? Ik meen dat het Conci lie gehouden is voor de hele wereld kerk. Maar nergens is de verwarring zo groot als in Nederland, ondanks of misschien juist door de houding van sommige theologen in die uitzen dingen. Meent uw h.r. dat het tot de objec tiviteit van de t.v.-kijkers bijdraagt, als na bepaalde gebeurtenissen in Amster dam, leraren van de Amsterdamsche Universiteit voor de t.v. verschijnen en daar „hun ernstige bezorgdheid uit spreken" over deze gebeurtenissen? Het gaat mij hierbij niet om het feit maar wel om de vorm. Er is hier heel vaak sprake van je reinste volks verlakkerij. Op slot van zake weet zelfs de knapste professor van het totaal menselijk weten maar een heel klein stukje. Op alle andere gebieden van het menselijk weten gaat zijn kennis vaak niet verder dan die van ae ge middelde ontwikkelde mens. De gewo ne man is evenwel van dit feit niet op de hoogte en laat zich daardoor gemakkelijk beïnvloeden. Maar zelfs als een prof. een tak van wetenschap beoefent die wel de E roblemen In Amsterdam raken, dan dit toch altijd eenzijdig. De men selijke problemen laten zich niet be grenzen door de grenzen van een ge specialiseerde wetenschap. Bovendien als deze profs beweren dat de maat regelen die door de overheid getroffen worden verouderd of onjuist zijn, dan kan dit alleen juist zijn als er maat regelen bestaan die beter zijn. Iets kan alleen slecht zijn als er iets beters bestaat. Maar op dit punt blijven de meeste van deze profs zeer vaag. Wat de kleurrijkheid van sommige omroepen betreft, ik vind die kleuren vaak wat verschoten of heel vaak gif tig. F. W. Wij hebben destijds ernstige be zwaren gehad tegen onderdelen en tegen bepaalde presentatie-vor men van „Zo is het". In beginsel is echter dit soort programma's waardevol: „heilige huisjes" wor den er door opgedoekt en het zet een heleboel mensen aan het den ken. Wat de Concilieverslaggeving betreft ook hiervan kan gezegd worden, dat de tv.-reportages er toe hebben bijgedragen, dat de vernieuwing van de kerk een zaak van heel het kerkvolk is geworden. In het algemeen zouden wy willen zeggen, dat de t.v. kan bijdragen tot geestelijke verrijking mits de kfiker zfin kritische zin niet laat inslapen. (Redactie) De jongste encycliek van 26-3-'67 van paus Paulus VI over de huidige maat schappelijke ordening in de gehele we reld, blijkt van hoogst waardevolle be tekenis te zijn. In voor eenieder, met enige ontwik keling, verstaanbare taal worden daar de juiste richtlijnen aangegeven, die door personen, organisaties, regerin gen en volken ter bevordering van hun aller welzijn genomen dienen te worden. Mede wordt de dringend nood zakelijke hulpverlening aan onontwik kelde landen uitvoerig toegelicht. Er is in de laatste tijd in gesprekken, in pers en radio door onbevoegden vaak kritiek op de leiding van paus Paulus VI bij het bestuur van de katholieke kerk uitgeoefend. Maar, alhoewel niet alwetend, is de paus op zijn centrale commandopost te Rome, waar hij voortdurend schriftelijk en persoonlijk contact heeft met alle bisschoppen, veelwetend en meerwetend in zake veel ingewikkelde wereldvraagstuk ken, dan ieder van zijn criticasters, terwijl bovendien hem daarvoor door Christus zelf de bijzondere bijstand van de H. Geest beloofd is. Doch de rol van wandelend breek ijzer te zijn is vrij gemakkelijk, en wordt tegenwoordig door meerderen gaarne vervuld. Een huis kan met on geschoolde werkkrachten vlot gesloopt worden, maar om dat degelijk op te bouwen, zijn bekwame onderscheiden vaklieden geruime tijd nodig. Anders gaat het ook met de ordening ln onze samenleving. OOSTBURG P. Doens. pr. Veel van de Jeugd wordt aan haar lot overgelaten omdat de ouders het te druk hebben met hun eigen beslom meringen, een uitje links en rechts, zodat er voor de jeugd geen tijd meer overschiet. Vandaar dat deze jonge mensen zich onzeker gaan voelen en om dan toch op te willen vallen gaan ze zich overgeven aan baldadigheid. Wat het geval betreft in Amsterdam op het station, zou ik willen opmer ken dat niemand zichzelf mag rech ten, maar van de andere kant is hier het optreden van de mariniers mis- scnien toch wel te rechtvaardigen, iedereen weet dat deze mariniers en matrozen zelf een grote dosis tucht J°?t bijgebracht, is het dan verwon derlijk dat deze jongens die tucht ook verwachten van andere mensen en een overtreding als zodanig misschien ook zwaarder aanrekenen, temeer daar de ze lastigvallerij al maanden duurde zonder dat hier door de overheid werd ingegrepen, (waarom?). Ik zou de overheid het volgende in overweging willen geven: wü men Nederland leef baar houden zet dan deze rustverstoor ders met z'n allen op een onbewoond eiland en laat ze het daar met elkaar uitvechten en een voor hun nieuwe maatschappij stichten zoals zij dat wensen. J BREDA A P O 1

de Stem | 1967 | | pagina 5