Goese korps Leger des Heils 75 jaar Ruim Oo 8 P. van der adjunct- maatschi SMIDJE OHOLEN Na zeer veel tegenstand nu louter vreugde bij jubileum Het begon met „staat van beleg Uitgebreide viering MIDDELBURG AXEL HULST RKHAV tegen Gantoise OOSTRLïRG SAS VAN GENT TERNEUZEN Druk bezochte openbare les ambachtsschool UITBAGGEREN HAVENGOESEN GOESE KANAAL GOES KRIJGT 32 WONINGEN VOOR BEJAARDEN NA BOUW EN NA Ri Inbraak in benzinestatior te Sas van Ge Overal werken Veel jongeren Dagblad De Stem Muziek Oesterkwekers oneens bij huren percelen Schoolconcert Hilversum-Trio Ontspanningsmiddag voor bejaarden Mieke Telkamp treedt op in Landhuis Kijkuit De „Van Harte' -actie Burgerlijke sland Zeeuwse korpsen naar Eur. muziekfestival Te Goes HOOGWATER Vandaag Morgen Meer nieuws ui stad en streek op pag. 3 en 5 en de Knap - Mutator VAN STEENBER DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 12 APRIL 1967 (Van onze verslaggeefster) GOES De mensen, ook de kerkse, stonden bijzonder argwanend tegenover dat groepje mensen, dat daar de straat opging, om te spe len en te zingen. Allemaal gekleed in datzelfde blauwzwarte uniform. In het begin werd er alleen maar gekeken, nieuwsgierig, naar de vreemde hoedjes van de vrouwen. De jongens uit de polder begonnen ermee te spotten. Langzaam groeide de tegenstand. Maar de soldaten van het „leger zonder vijand", de eerste heilsol daten, brachten de woorden van Leger des Heils-stichter William Booth in praktqk „...strijden, strijden tot het bittere eind..." Zo kwam het Leger des Heils langzaam overeind. oOk in Goes, 75 jaar geleden. 55 „De tegenstand was hier zo erg, dat de toenmalige burgemeester genood zaakt was om de staat van beleg af te kondigen en samenscholingen van meer dan drie mensen te verbieden, De heilsoldates moesten naar huis wor den gebracht", vertelt majoor G. Ha- neveld in haar kamer boven het Le ger des Heilsgebouw aan het Ravelijn de Groene Jager. Uit haar verhaal blijkt dat het juist de doorzetting en volharding van het Leger is geweest, die de argwaan lang zaam maar zeker hebben doen verdwij nen. Totdat er bij de mensen tenslotte alleen maar bewondering is overgeble ven. „Nu is het zo", vult de heer M. J. C, Moens aan, eveneens een van de „steunpilaren" van het Goese korps „dat we hele leuke reacties krijgen als we bij de mensen voor een of andere activiteit aan de deur komen Ons uniform doet de deuren open. Door al die waardering zijn we zelfs wel eens bang, dat we te goed zijn. We doen heel hard ons best. We willen een po sitieve godsdienst, en niet alleen op zondag". Wat de heer Moens doet, doet hij in zijn vrije tijd als onbezoldigd officier- Overdag werkt hij op de veiling. Alleen majoor Haneveld en haar luitenante N. Nijkamp werken de hele dag voor het Leger. De activiteiten van het Goese korps spelen zich niet alleen in het gebouw af. De heilsoldates komen overal. Ze „openluchten", ze maken muziek, ze zingen, gaan de dorpen af, en in die dorpen de café's, de sociëteiten. Haar werkterrein omvat Noord-Beveland en de zak van Zuid-Beveland. „Het Leger des Heils is uit op een persoonlijke be kering", aldus de majoor. De heilsoldaten hebben ook hun werk op het gebied van de kinderbescher- soherming, de reclassering. Ieder in het leger heeft een taak, gericht op zijn capaciteiten. Het Goese korps bestaat, behalve de majoor en de luitenant, uit 75 vrijwil ligers- „En bijna driekwart daarvan is heel actief", aldus de majoor. Iedere week bereikt het Leger des Heils alleen al 125 jongeren, waarvan 80 procent buitenkerkelijk is. „Het is (Van onze verslaggeefster) GOES Zaterdag 22 april is de dag waarop het Goese korps van het Leger des Heils het 75-jarig bestaan viert. In de gereformeerde Wester- kerk aan de Westwal begint om half acht een grootse jubileumviering. Medewerking hieraan wordt verleend door het vrij-evangelisch zangkoor, het Nederlands Hervormde kerkkoor, het Noordbevelands mannenkoor, het r.-k. knapenkoor, het Leger des Heils-muziekkorps Haarlem-Cen trum, en het eigen zangkoor. De lei ding is in handen van majoor J. Heynsdijk. Burgemeester mr. F. Huber zal een toespraak houden. Verder is er op zaterdag 6 mei een bijeenkomst op het Ravelijn de Groette Jager, die zal worden gele'd door commandant Westergaard. Ook zijn er in die veer tien dagen nog verschillende interne bijeenkomsten Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst. Voor Walcherer en Zuid-Beveland: Kloks'traat 1, telefoon 6252, GOES. Eerste redacteur voor Zetland: Exploitatie F DE LIGT inspectie Zeeland. tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300. Goes. tel. 2377, Hulst. Redacteur voor de Kanaalzone: J. HüSKEN, Brèitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuzosch-Vlaanderen: J. ROBESIN, tel. 2945, Hulst. Redacteur voor West-Zeeuwseh - Vlaanderen N. OPDAM, v. Ostadestraat 41. Oost- burg, tel. 01170-2991. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Raycnbeheer-13r voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2Va mm gewon advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regek of minder f 1,- elke regel meer f 0,25.- Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing oojs in de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65, - Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. licel wonderlijk", vindt de heer Moens die zich o.m. met het jeugdwerk bezig houdt. „Je hoort van verschillende kan ten dat de kerken soms zoveel moeite hebben de jongeren by elkaar te kry- gen. wy trekken juist enorm veel jeugd van 15-16 jaar aan. Dat ligt denk ik hoofdzakelijk in de positieve godsdienst By plaatseiyke muziekkorpsen is hef soms net eender. In ons korps is geen gebrek aan jongeren.". „Denk nu niet dat we zo flauw zijn, dat we zweven. Integendeel. Bij het Le ger des Heils staan we met beide benen op de grond. Wij willen helemaal geen zware vioolkisten zijn. Maar we hebben er helemaal geen behoefte aan om te dansen, te roken en te drinken, maar daarom hoef je nog geen houten klaas te zijn", meent hij. „We houden onze oude tradities maar we zoeken naar moderne middelen. Dat muziekkorps is een punt apart. De 14 muzikanten hebben altijd op een tweedehands instrument moeten spe len. De aanschaf van nieuwe instru menten vergt een bedrag van 11.000 gulden. Om te beginnen heeft het Le ger zelf een reeks van activiteiten op touw gezet om de instrumentenpot te spekken- Het korps heeft zodoende in middels 5000 gulden bij elkaar ge bracht- Via de Nederlandse Midden- standsbank werden bijna 2000 gulden voor het Leger des Heils uniformen fonds gestort. Blijven er nog 4000 gulden over, die nog byeengebracht moeten worden. Er wordt naar gestreefd om nog voor de viering van het 75-jarig bestaan het korps in het nieuw te kunnen steken. Want de 14, bijna versleten instru menten, zijn het „orgel", dat .dient voor de begeleiding van de zang en samen komsten op straat, de plaats waar het Leger des Heils is geboren- 's-Heerenhoel« Schieting De schieting van de handboogvereniging „Eensgezindheid" gehouden bij P. Rijk op de liggende wip, leverde 33 schutters van 12 ver enigingen. De uitslag is als volgt. Hoofdvogel: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. Ie zij vogel: O. Steenaert van A.D.L.M. te Kwaden damme. 2e zij vogel: P. Rentmeester eveneens van A.D.L.M. Ie bovenkal: A. v. Zunderen van Spes-Nostra te Ovezande. 2e bovenkal: C. Westdorp van Vios te 's-Heerenhoek. Ie onder kal: P. Rijk van Vios te 's-Heerenhoek. 2e onderkal: P. Timmermans van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek. Ie klep: W. de Wilde van Juliana te Ou- delande. 2e klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. 3e klep: C. v. Weele van Juliana te Oudelande. Meeste kleine vogels: G. Raas van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek, 3 st. Yerseke Doelschieten Na de jaarvergade ring van district 16 van de Nederlandse Bond van Handboogschutterijen, die goed werd bezocht, en waar we een batig saldo van bijna 100 gulden als resultaat van 1966 konden zien, werd door de aanwezige schutters een schie ting op de doelen gehouden, waarvan hiér de uitslag volgt: Meeste punten: Th. v. d. List van Huis van Nassau te Zierikzee. Meeste rozen: P. de Koe- yer van St. Sebastiaan te Yerseke. Meeste negens: L. de Koeyer van St. Sebastiaan te Yerseke. Meeste ach ten: R. A. Huneman van St. Jan te Zierikzee. Meeste zevens: C. Koop man van St. Jan te Zierikzee. Meeste zessen: Bob. Glerum van St. Sebas tiaan te Yerseke. Meeste vijven: P. Schreurs van St. Sebastiaan te Ove zande. Meeste vieren: J. Beulens van Juliana te Kwadendamme. Meeste drieën: Dr. Rohmer van St. Jan te Zierikzee. Meeste tweeën: Klink van Huis van Nassau te Zierikzee. Meeste enen: C. D. Raas van St. Sebastiaan te Ovezande. Uitvoering Door de muziekvereni ging „Mozart" werd in zaal Nolet de jaarlijkse uitvoering gegeven voor do nateurs en begunstigers. Voorzitter J. Glerum, mocht een volle zaal belang stellenden, waaronder burgemeester en mevrouw Pijl-Hogeweg, een hartelijk welkom toeroepen. Na enkele openings nummers door de drumband volgde het korps met de Divana-mars van J. C. de Wit. Aan de heer J. B. Korstanje werd de zilveren medaille uitgereikt voor het 25 jarig lidmaatschap en ont vingen de heren P. Huysse, directeur en M. Pea at, tamboer-maitre, een pla- tenbon als blijk van waardering voor hun vele werkzaamheden. Tussen de muzieknummers door werd door enkele leerlingen een tweetal nummertjes uit gevoerd en trad Hannie v. Oeveren voor het voetlicht met haar kleine trom om het concoursnummer te slaan, waai*mee zij een eerste prijs had be haald. Het ontspanningsprogramma werd uitgevoerd door het cabaretge zelschap „De vrolijke golf" uit Hoger- heide en bestond uit conferencier, .zang schets, accordeon en orkest. Aan het eind van de avond bleek uit het applaus dat het gebodene zeer in de smaak was gevallen. Traktatie Door het gemeentebe stuur is bij gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis op Drakensteijn be sloten een bedrag van 600 ad 700 gld. beschikbaar te stellen (o.a. voor trac- tatie) voor de leerlingen van de kleu ter- en lagere scholen. Na de officiële bekendmaking volgt een zanghulde voor het gemeentehuis. Aan de muziek vereniging „Mozart" is gevraagd mede werking te verlenen voor de muzikale omlijsting. Jeugduitvoering VZOS In de ge meentelijke turnzaal stonden ruim 150 jongens en meisjes aangetreden om aan ouders en belangstellenden hun kun nen te tonen. Zeer veel ouders en be langstellenden w.o. burgemeester Pijl- Hogeweg, wethouder Roster, oud-wet houder v. Boven, de voorzitter van de Zebra de heer H. Ossewaarde, diverse bestuursleden van andere gymnastiek verenigingen en enkele leerkrachten van de plaatselijke scholen hadden h'ermee aan de uitnodiging van VZOS gehoor gegeven, 's Middags bleek de zaal te klein en moesten velen met een staanplaats genoegen nemen. On der leiding van de directeur, de heer P. v. Boven, bijgestaan door leidsters en voor turnsters, werd een uitgebreid programma afgewerkt, bestaande uit ingestudeerde nummers aan de toestel len en een aantal openbare niet inge studeerde lessen. Door de meisjes wer den ritmische vrije oefeningen en knots oefeningen uitgevoerd. De kleuter en jongste klassen traden op met kleuter gymnastiek en zangspe len. De jongste was amper 5 jaar en de oudste 12. Niet alleen het gebodene was af, maar ook de uitstekend ver zorgde kleding droeg veel bij tot de goede totaal indruk. Namens de ou ders complimenteerde burgemeester Hoogeweg de heer van Boven en zijn assistenten en bracht dank voor de zorg aan de kinderen besteed. Tenslot te dankte de tweede voorzitter de heer M. van Ast, alle aanwezigen voor de belangstelling. H. Gunning overleden In de ouder dom van 78 jaar overleed in Den Haag de heer H- C. J. Gunning. Van 1929 tot 1942 was hij burgemeester van de gemeente Yerseke. Serenade Bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als hoofd van de openbare school, werd door de muziek vereniging Mozart, versterkt met de drumband, een serenade gebracht aan de heer j. Glêrum. Kwadendamme Schieting Bij de heer W. Huige hield de handboogvereniging „Vooruit gang" haar schieting op twee liggende wippen. Er werd door 54 schutters van 15 verenigingen ingeschreven. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: B. Ver meulen van Zeelandia te Ovezande; 1ste zij vogel: J. de Rijke van Edele Hand boog te Oudelande; 2 de zij vogel: H. A. Mol van Jac. v. Beieren te Goes; 1ste bovenkal: F. v. Steenbergen van Wil lem-Teil te Ovezande; 2de bovenkal: J. Rijk van Eensgezindheid te 's-Heeren- hoek; bij lotting: 1ste onderkal: C. West- dijk van Vios te 's-Heerenhoek; 2de onderkal: J. Rentmeester van Vios te 's-Heerenhoek; bij loting: 1ste klep: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande; 2de klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme; 3de klep: G. M. Geense van Edele Handboog te Oudelande. Meeste kleine vogels: A. Martens van Vios te 's-Heerenhoek, 6 stuks. Uiibslag van de tweede wip; 1ste hoofd vogel: C. Westdijk van Vios te 's-Hee renhoek; 2de hoofdvogel: A. de Jonge jr. van Soranius te Heinkenszand; bij loting: 1ste zijvogel: J. de Rijke van Edele Handboog te Oudelande; 2de zij- vogel: L. Venmië var Soranus te Hein kenszand; bij loting: 3de zijvogel: F. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ove zande; bij loting; 4de zij vogel: A. v. Zunderen van Spes Nostra te Ovezande; bij loting: 1ste kal: C. Voet van Vios te 's-Heerenhoek; 2de kal: E. Rentmees ter van Willem-Teil te Ovezande; 3de kal: P. Timmerman van Vrije Schut ters te 's-Heerenhoek; 4de kal: M. G. Verbeek van Victoria te Kwadendam me; bij loting. Meeste kleine vogels: mevr. Van Loo van Doel naar hoger te Wolphaartsdijk, 5 stuks. GOES Onder voorzitterschap van ir. Dorst had in de Prins van Oranje te Goes een bespreking plaats van oes terkwekers over de inhuur van 150 niet meer in huur zijnde oesterpercelen. De ze zijn per 1 april jl. voor f 100.000 in huur gegeven aan de rechtspersoonlijk heid bezittende vereniging Vervoex, met dien verstande dat ook de niet-leden deze percelen kunnen huren. Op de be spreking kon men het niet eens worden over de manier van verdeling en toe wijzing. Ieder wil alleen de beste grond en zo min mogelijk slechte grond. Voorstellen van Vervoex en van de niet-leden werden wederkerig door de andere partijen verworpen. Op korte termijn zal Vervoex met een nieuw plan komen, waarop wederom een gezamen lijke bespreking zal volgen. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG In ccn drietal uit voeringen heeft zich gistermorgen en •middag in de concert- en gehoorzaal te Middelburg gepresenteerd het „Hil versum" trio, dat bestaat uit Adriaan Bonsei, fluit: Victor Swillens hobo en Herman Kruyt, piano. Het was een optreden, dat plaats vond in de com binatie Z.V.U.-Stichting Schoolconcert. De uitvoerenden hadden een program ma van een zestal werkjes of gedeel ten daarvan samengesteld, waarbij al lerlei stijlen ten gehore werden ge bracht, naast Loeillet en Handel, ze telden broederlijk Koetsier, Bartok en Gershwin, zodat men met recht kon zeggen dat men in dit programma trachtte de jeugd te winnen voor niet één bepaald onderdeel van de muziek, maar voor meerdere facetten. Het programma werd geopend met „Largo en Allegro con fuoco" uit de Sonate in d klein van J. B. Loeillet, waarbij direct bleek dat goede wijn geen krans behoeft. Deze drie bekende musici bleken als trio ook een goede eenheid te vormen. Herman Kruyt gaf een korte toelich ting op de te spelen werkjes We gelove overigens dat een concert als dit niet de 12- en 13-jarigen direct aanspreekt, maar beter geschikt is voor de rijpere jeugd. Naast het „Nachtegalenduet" van Handel, dat een voortreffelijke vertolking kreeg voerde het Hilversum- trio een deel van de „Landelijke suite" van Jan Koetsier uit. Solistisch hoorde men Victor Swillens in „D doedelzak speler" van Bartok en Adriaan Bon set iu een Spaanse dans van de Franse componist Ibert. Het Hilversum trio besloot dit eerste optreden met een uitgebreide selectie uit „Porgy and Bess" van George Gershwin in een bewerking van Adri aan Bonsei, waarin naast de boven genoemde instrumenten ook gebruik gemaakt werd van de altdwarsfluit, de piccolo, de hobo en de oboe d a- more. In het kader van het 750-jarig be staan van de stad zal er volgende week woensdag in het city-theater een ont- spanningsmiddag voor bejaarden en gehandicapten worden gehouden- Het programma start om half drie. Nieuw- en St.-Joosland „Nieuwlands dameskoor" Voor een matig gevulde kerk gaf het „Nieu- lands Dameskoor" een jubileumuit voering ter gelegenheid van het 25-ja- rig Destaan. De aanwezigen werden welkom geheten door de voorzitster, mevrouw J. S. Jeras-Janse. Zij noem de de geschiedenis van het jubileren de dameskoor er één met veel „ups en downs", vooral in het begin, toen de oorlog het land in zijn greep hield, en er aan de wisseling van verschillende dirigenten geen einde scheen te komen. Dankbaar memoreerde zij de medewer king die het koor in het verleden van alle kanten mocht ondervinden. Zo is in één jaar tijds het aantal donateurs gestegen van 40 tot ruim 180. Aan de jubileumuitvoering werd medewerking verleend door de plaatselijke muziek vereniging „ONDA" onder leiding van de heer J. Meliefste- Heit koor, onder leiding van J- v. d. Berge, begon zijn optreden met het eerste couplet van het Bondslied, terwijl de verschillende num mers elkaar daarna snel opvolgden. Het geheel viel op door goede smaak en een heldere intonatie. Het hoogte punt van de avond was wel de uit voering van de jubileumcantate „Lof zij U Schepper", speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd door de heer H. de Wolff uit Rotterdam. Hier in kreeg het koor de gelegenheid al zijn gaven te ontplooien en het heeft het op overtuigende wijze gedaan. Tij dens de korte pauze kreeg de heer v d. Wiele, voorzitter van het afdelings bestuur Zeeland van de Bond van Christelijke Oratoriumverenigingen de gelegenheid het koor geluk te wensen met dit jubileum. Tevens werden twee leden, de dames Baas en Bliek-Gilde, onderscheiden voor 25 jaar onafgebro ken trouwe dienst. Namens de muziek vereniging „O-NDA", die deze avond op waardige wijze haar muzikale bij drage leverde sprak de voorzitter, de heer P. C. Reijnoudt een gelukwens uit, welke vergezeld ging van een enve loppe met inhoud. De avond werd in de kerk besloten met samenzang. Het jubilerende koor kan terugzien op een geslaagde uitvoering. (Van een onzer verslaggevers) Mieke Telkamp, zangeres met wereld successen, zal vrijdagavond optreden in het' Indisch-Europees restaurant „Land huis Kijkuit" (Axel). Gedurende de gehele avond zal zij daar haar beroemde nummers zingen als „The golden circle song", Sleigh- ride in Alaska" „Home sweet home" „Prego prego", „Nooit op zondag(van de talloze versies werden ongeveer 50.000 exemplaren verkocht), „Rozen verwelken" en „Vanavond" (uit de film „Fietsen naar de maan"). Feestprogramma Gok in Axel zal de geboorte van het prinsenkind niet on gemerkt voorbij gaan. Op de scholen zijn de beschuiten met muisjes al aanwezig. Ook alle bejaarden zullen vam deze traktatie kunnen genieten. Het Oranjecomité heeft ook een feest avond georganiseerd, die, als de geboor te vóór vijf uur in de namiddag bekend zal worden gemaakt, dezelfde avond wordt gehouden; wordt de geboorte na vijf uur ind e namiddag bekendgemaakt, dan zullen de feestelijkheden de volgen de avond plaatsvinden. Het programma luidt als volgt: van 19 - 20 uur kerkdienst in de Hervormde Kerk aan de Kerkdreef, hoek Koestraat. Er zal gesproken worden door pastoor B. de Jong en dominee Heemskerk. Het Hervormde kerkkoor- zingt enkele lie deren. Om 20.30 uur zal door 4 muziek korpsen een stertocht naar de Markt ge houden worden. Route A: vertrek van Bosplein via v. Middelhovenstraat, Te Waterstraat, Ferdinandstraat, Roberts straat, Te Waterstr., Olivierstr., Caland- s'traat, Kanaalkade (rechtsaf), Van der Moerestraat, Van Gistellelaan, Gen. Meyérstraat, Van Gistellelaan, Beetho- venstraat, Chopinstraat, Gen. Maczek- straat (rechtsaf), Van Gistellelaan, Gen, Sikoirskistraat, Gen. Maczekstr. (rechts af), Mozartstraat, Crijinssenstraat (links af), Kanaalkade (zuidzijde tot Caland- straat). Route B: vertrek van Oudeweg via Nieuwendijk, Emmastraat, Singelweg, Marijkestraat, Bernhardstraat, Bylocque- straat, Wilhelmin-astraat, Marijkestraat, Pironstraat, Prins Hendrikstraat, Zuid singel, Zeestraat, Oranjestraat, West- straat, HospitaaMraat. Route C: vertrek Monument Zeestraat, Zeestraat, Weststraat, Noordstraat, Sta tionstraat, Singelweg, Bylocquesraat, P. Paulusstraat, Juliaoastraat, Wilhelmina- straat, Ds. J. Scharpstraat, Schuttershof straat, Prins Mauritsstraat, Wilhelmina- sraat (linksaf), Bylocquestraat, Meck- lenburgstraat, Prins Hendrikstraat, Ju- lianastraat (rechtsaf) Route D: vertrek Markt, Walstraat, Polenstraat, Crijnssenstraat, Kanaalka de, Evertsenstraat, Barkert&traat, De Ruytersfcraaf, Joos de Moorstraat, Crijns- sensraat, Buitenweg, Nieuwstraat, Sta tionstraat, Kerkdreef, Oostenstraat, Oudewijk, Koestraat, Kerkdreef, West straat, Markt. Om negen uur geeft de Boerenkapel van Concordia een uitvoering. De con ferencier Van Tatenhove zal de feest vierders aansporen een polonaise te dan sen. Ook zal zingen de blueszangeres Janny D'ieleman. Het geheel zal worden afgewisseld met grammofoonmuziek. (Van onze atletiekmedewerker) HULST. - De Ilulsterse atletiever. r.k HAV komt zondag 16 april in het stryd- perk tegen het sterke Gantoise uit Gent. Gantoise behoort in België tot de A-categorie. De stayer Willy Fer- mont zal waarschijnlqk zyn come-back maken na een ernstige blessure. De at- letiekmeeting begint om 14.00 uur. Kapellebrug Schieting. Aan de schieting bij Dolf de Backer namen 67 schutters deel. De hoge vogel werd afgeschoten door E. de Schrijver te Kapellebrug en de zij vogels door A- de Saegher te Kem- seke (Paal) en Alb. Janssens te Hel lestraat (B.). Koewacht Gouden bruiloft Op 1 mei a-s. viert hef echtpaar Camiel Martens en Romanie Elegeert zijn gouden brui loftsfeest. De heer en mevrouw Mar tens genieten nog een zeer goede ge zondheid. Vogelbeschermlngswacht De vo- gelbeschermiiigswacht West-Zeeuwsch- Vlanderen biedt de leden een uit stapje aan a.s. zaterdagmiddag naar het Grote Gat, het weidegebied Tonnebrug en Zwarte Sluis, alle vogeldorado's bij uitstek. Het vertrek van de deelnemers vindt plaats om twee uur vanaf het Le- delplein. Voor de negende keer stond maandag avond de telefooncentrale van de n.v. Glasfabriek, inclusief de telefoniste, mej. B. Slock, ten dienste van de radio inzamelingsactie „Van Harte", dit keer t.b.v. Von Wiesenthal. De telefoon in Sas van Gent, bedoeld als Zeeuws cen trum voor de Van Harte-actie, kreeg ook bijdragen uit Haarlem en Amers foort. Slechts weinigen brachten hun bijdrage in klinkende munt naar de glasfabriek. De stand bij het sluiten was ruim f 900. Zoals gemeld heeft deze ac tie landelijk ongeveer f 250.000 opge bracht. Schoondijke Olympische Spelen Vrijdag zal om half acht in de zaal Wijffels een kleurenfilm over de Olympische Spe len van Tokio worden vertoond, onder auspiciën van de Schoondijkse Gemeen schap. De toegang is gratis. Geboren: Janneke, d van Adrianus P. Hamelink en Catharina de Rijk, P. de Hooghstr. 16; Jacob Johannes, z. van Pieter Buijze en Maria Scheele, Nic. Beetsstr. 16; Ilse, d. van Kornelis G. Walraven en Louise M. Eijcke, Hon- diusstr. 45; Mamie Annigje, d. van Victor J. Kieboom en Norma B. Smith, won. te Sas van Gent, Singelstr. 21; Johannes Albregt Pieter, z. v. Nico- laas Boonman en Catharina Adriana Knuit P 175; Andreas Henri, z. van Johannes L. Koens en Maria J. van Aken, Eikenstr. 54; Anne-Marie Petro- nella Bernadette, d. van Eduardus W. Dobbeleir en Ansy C. M. Vervaeck, Debussyhof 171; Paul, z. van Anthonie de Bruyn en Fietje J. Mulder, Willem Kloosstr. 29; Quinten Rogier, z. van Evert G. Wildeboer en Antonia M. Bree, won. te Zaamslag, Polderstr. 7; Ronald Honoré Coleta, z. van Jenny A. A. M. Matthijs en Corrie E. C. M, van Laere, won. te Axel, Ferdinand str. 47; Nancy Rozalia, d. van Willem Verdoorn en Mariette E. Stofferis, Chopinlaan 6; Marinus, z. van Levinus de Braai en Pieternella T. Verhelst, won. te Axel, Bankertstr. 34; Johanna Elisabeth Sjoukje, d. van Harmen Kof man en Elisabeth J. Scheele, Bonte- polderstr. 5; Esther, d. van Pieter J. Scheele en Anny M. Joos, Oudelandse- weg 32; Jolanda Petra Felicita, d. van George D. M. de Schepper en Paulina A. M. ten Haken, Pijnboomstr. 35; Car los Theo, z. van Johan C. van Esbroek en Lilian C. A. de Koek, won. te Koe wacht, Molenweg 7; Werner Leo, z. van Johan C. Esbroek en Lilian C. A. de Koek, won. te Koewacht, Molenweg 7.; Patrick Theo Olga, z. van Roger A. de Vos en Robé M. R. Bours, Fa- brieksstr. 3; Ingeborg Saskia, d. van Jan Th. van Es en Maria D. Oele, Rembrandtl. 14. Ondertrouwd* Anthonie A. van Hou- cke, 27 j. jm. en Maria L. S. van der Sneppen, 31 j., jd.; Nicolaas Crombeen 22 j. jm. en Ynske E. Moes, 21 j. jd.; Joannes F. Zanoli, 19 j. jm, won. te Amsterdam en Wilhelmina M. M. van der Linden, 17 j., jd.Pieter van Lan- gevelde, 24 j., jm, en Cornelia A. de Bruijne, 21 j., jd.; Jacobus P. Herre- bout, 25 jr., jm., won. te Hoek en Cor nelia M. S. van de Velde 19 j„ jd Getrouwd: Brian A. J. Holmes, 25 j., jm., won. te Troon (G.B.) en Jacoba Muller, 24 j., jd.; Henk L. C. Segers, 24 j., jm., won. te Philippine en Jean- nette L. J. Wouters, 24 j., jd. Overleden: Paul A. van Haelst, 59 j. echtg. van E. V. F. M. Anné, won, te Kieldrecht (B)Dingene Geense: 73 j., echt. van J. Donze, H. Heijer- mansstr. 3; Jan P. Visser, 54 j., echtg. van G. A. de Noo, v. Steenbergenlaan 13; Madalena M. van Damme, 47 j. echtg. van J. E. Jacobs, won. te West- óorpe; Herman M. Everaerd, 54 j.,, geh. gew., won. te Philippine; Johanna C. van Fraeijenhove, 78 j., geh. gew, met A. Dieleman, Kazernestr. 30. TERNEUZEN Zaterdag, zondag en maandag 29 en 30 april en 1 mei a.s. wordt te Neerpeit (B) het 15e Eu ropese muziekfestival voor de jeugd gehouden. Dit jeugdfestival kan worden vergeleken met het jaarlijkse muziek festival te Kerkrade. Bij de afdeling drumbands wordt op 30 april deelge nomen door de drumband „Thalia" uit Axel en op 1 mei door het Tamboer en Pijperkorps „Irene" uit Terneuzen Vele korpsen, waaronder uit Oosten rijk, Duitsland, Noorwegen, België, Ne derland en Tsjechoslowakijë, nemen aan dit jeugdevenement deel. Naast drumbands zullen ook muziek korpsen, zangverenigingen en allerlei solisten optreden. (Van onze verslaggeefster) GOES Het was gisteren een wat vreemde schooldag voor de leerlingen van de Goese ambachtsschool. Vaders, moeders, jongens en meisjes schuifel den van lokaal tot lokaal en keken de scholieren bij hun werk op de vingers Dat kon gistermiddag allemaal. Ieder een die er belang in stelde kon tij dens de openbare les iets meer te weten komen over hetgeen er op 'n ambachts school allemaal wordt gedaan. „Er zijn er nog zoveel die er geen notie van hebben, wat er hier op school allemaal gebeurt", zei directeur C. Buurman in zijn openingstoespraak. Hij verheug de zich erover dat er zoveel belang stelling was voor de openbare les. In een overzicht over het vorige school jaar wees de heer Buurman op de goe de resultaten bij de eindexamens. Een van de leerlingen van de schildersaf deling van de school zal mee mogen doen aan een Europese wedstrijd voor vakbekwaamheid, zo deelde de direc teur mee. De heer Buurman sprak verder over de groei die de school de laatste jaren heeft doorgemaakt. Hij voegde daaraan toe, dat waarschijnlijk dit jaar het aantal aangiften van leerlingen iets lager zal zijn dan voorgaande jaren. Dit zal, aldus de direoteur, misschien een gevolg van de werkloosheid kunnen zijn. De directeur hoopte dat er bij de aanvang van de nieuwe cursus in au gustus officieel kan worden gestart met de zogenaamde ITO-afdeling. Het is een afdeling waar jongens met leermoei lijkheden individueel onderwijs krijgen. Deze afdeling draait nu al onofficieel. Aan het woord kwam eveneens de heer M. Haasdonk als penningmeester van het schoolbestuur. Het muziekkorps van de school zorgde voor de vrolijke noot. Het hele gezelschap verspreidde zich vervolgens vanuit de aula van de school over de verschillende leslokalen, waar de jongens demonstreerden. (Van een onzer verslaggevers) GOES De haven van Goes en het Goese kanaal zullen op verschillende plaatsen moeten worden uitgebaggerd. De ondiepten beginnen zich voorname lijk in de haven nabij de zwaaikom en bij het voormalig gemeentelijk opslag terrein en voorts in he«t kanaal bij de brug te Wilhelminadorp te openbaren. Het gaat in totaal om 2700 m3 specie die verwijderd zullen moeten worden. De ondiepten bij de bedrijven van de N.V. Betonfabriek Haringman, Pi'tbe- tonmqrtelcentrale, die heer C. Faasse en Pilaar' bouwmalterialenhandel, zijn. ont staan als gevolg van het morsen van zand en grimt bij lossingswerkzaamhe den. Iriverband hiermee hebben "deze bedrijven zich bereid verklaard een deel vain de bagigerkosten voor huil re kening te nemen. De totale kosten van het baggeren zullen ruim f 10.000,- be lopen. De gemeente zal hiervan f 6635,- moeten bet aden. De raad zal volgende week woensdag worden gevraagd ge noemd bedrag ter beschikking te stel len. Morgen, donderdag 13 april, Hans- weert 4.57 en 17.29 uur, Terneuzen 4.16 en 16.37 uur, Vlissingen 3-44 en 1605 uur, Wemeldinge 5.39 en 17-57 uur. (Vau een onzer verslaggevers) GOES De Stichting Verpleeg- en Rusthuizen in Zeeland is van plan om in Goes 32 bejaardenwoningen te bou wen. De bouwkosten worden geraamd op ongeveer f 950.000.-. De huurprijs van deze woningen zal, inclusief cen trale verwarming, ongeveer op f 158,- per maand komen te liggen. B. en w. van Goes zullen de raad volgende week woensdag voorstellen garant te zijn voor de betaling van rente en aflossing van de geldleningen die de stichting zal moeten aangaan ten einde dit plan te kunnen realiseren. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend van JM8 uur. Expositiezaal Ryksarchief 9—12.30 en 13.3017.30 uur De Godshuizen yan Middelburg. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend van 9-18 uur. Expositiezaal Ryksarchief 9—12.30 en 13.30—17.30 uur De Godshuizen yP Middelburg. GOES Prins van Oranje 14.30, 19 en 21.15 uur Libelle-modeshow f"* 1114De oplettende lezers, die zo langzamerhand een beetje thuis zijn in het doen en laten van PHmmp's Bijzondere Geheime Dienst, hebben in de "zeezwemmer natuurlijk de heer Sjeems Poind reeds herkend. „Brrr" huiverde deze. „Warm is anders. Na zo'n lange zwem tocht heb ik in de eerste plaats behoefte aan een vuurtje om bij op te knappen, een stel droge kleren, en een warme hap in de maag..." Maar standvastig zette hü door, en het struikgewas dat hem dekking bood, ging eerst over in een strook akkermaalshoui en vervolgens in een dicht woud. Het was een stil, ver laten bos met vreemde plantengroei en sinistere open plekken. Voorzichtig sloop 009 verder, onhoorbaar be wegend van boom tot boom, want je wist tenslotte maar nooit wat je in zo'n onbekend woud kon tegen komen. Maar voorlopig was dat niet veel. Geen spoor tje van leven viel er te bekennen... Intussen draai den de denkwieltjes van zijn hersens op volle toeren. Ik hen er zeker van, dat ik de stem van smidje Verholen herkende", peinsde hij. „Hij stond met Kille Clansky grapjes te maken bij die kist... Toen gooide hij die sigaret naar binnen..., een speciale B.& sigaret, opgevuld met fijne staalzaagjes en spil* trekkertjes. Ontsnappen was toen geen kunst m - Maar.... wel duizend bliksems en granaten Dat werk zijn van goeie, ouwe Flimmpie! Die 1,.eTin. smid zo gek gekregen, dat-ie de plaats van Pi" nam Ai. jongensDie arme smidAls dat goed aflooptHet was intussen JLrfi worden, en juist op dat ogenblik flitste in c«n B* nuisje het licht achter een venstertje op (Van een onzer verslaggevc STEENBERGEN De heer der Linden uit Steenbergen is 1 gang van 1 juli a.s. benoemd tot a directeur van de Kath. Raaé Maatschappelijk werk in Zeela laatste vier jaar ls de heer van d den als maatschappelijk opbol ker verbonden geweest aan het naai sociaal charitatief centrum bergen - Nieuw Vossemeer". Een dezer dagen slaagde de he der Linden als opbouw-consule de academie voor sociale wetenscl en maatschappelijk werk te Rott De nieuwe adjunct-directeur v Kath. Raad voor Maatschappelijk werd 31 jaar geleden geboren in warden. Na het behalen van zijn nasiumdiploma ging hij studeren Kath. Sociale Academie te En: Toen hij eind 1961 afstudeerde bei als maatschappelijk werker te A dam, waar hij werd belast met d voor buitenlandse arbeiders. Hij kreeg vooral hier met It< te maken. 1 juni 1963 kwam de he der Linden .naar Steenbergen, w als bureauleider en maatschappel bouwwerker te werk werd gesf het regionaal sociaal charitatief trum „Steenbergen-Nieuw-Vossenr Hier heeft hij bijzonder pleziert nen werken en door zijn activite stonden er vooral in het opbou heel wat nieuwe initiatieven. In zijn functie van adjunct-^ir van de Kath. Raad voor Maat'sel lijk werk in Zeeland zal de hee der Linden heel wat werk krijge het adviseren van de instellinger maatschappelijk werk in de pro- Ook het behandelen van allerlei die nauw aan het maatschappelijk zijn verwant zal tot zijn compe gaan behoren. Bovendien is de hee der Linden van plan aandacht té schenken aan het buurthuiswerk, Zeeland in kath. kringen nog n erg van de grond is gekomen. Ee langrijk onderdeel van de taak v nieuwe adjunct-directeur is ook «"tact met de andere provincial Stellingen yoor maatschappelijke (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In de nacht maandag op dinsdag is ingebroker het benzinestation van de firma Er m de Kloosterlaan te Sas van G voor het' forceren van een ruit aai fphterzijde is men binnengekomen, iïu'iwaar wisselgeld in lag. zijn oi gebroken en het geld, ongeveer f 2( meegenomen. HET kampioenschap, dat de v.v, Jansteen zondag via een met 5—0 Wonnen wedstrijd tegen streekger Aardenburg in de vierde klasse 1 haalde, is beslist geen toevalstre;l geweest", aldus voorzitter Z. F. („3 maar Frans, ledereen kent me bij naam") Pleunis. Dat blijkt dan J Wel uit zijn toelichting: in tegenstl ling tot veel andere clubs is Sint J steen er dit seizoen toe overgegi\ tl2Je keer per week te gaan train „We vonden het nodig", herin.nl Frans Pleunis zich de beslissing, net bestuur bijna een jaar gelei nam. „DIE verdubbeling van het aantal tij ningsuren is naar mijn vaste overtt B'ng een van de belangrijkste facj ren geweest bij het behalen van i "i delingskampioenschap"zegt 'Ji 'Ve'ers hebben er meer cona door gekregen. En dat is iets, wat 1 het jaar zwaarder gaat wegen". L de mentale conditie, het enthousi] W-e, is er een stuk op vooruit gega De jongens hebben meer doorzettin en incasseringsvermogen dan een geleden. Dat bleek ook wel uit wedstrijd van zondag, toen het el) toch bijzonder snel over de zenuiA was. Met de rust stond het al 2 er was toen in feite geen*vuïltje aan de lucht. t^n begonnen met feest iifet z'n allen op een versiet vrachtwagen (ja, ook de bnrgeme er) en de muziek ervoor. En zo i dorp foor Het was enorm. Maar zyn voorlopig nog niet klaar met jestwiteiten: zaterdag a.s. worden j °or het gemeentebestuur ontvang, en na afloop daarvan gaat het h gezelschap eten in Heikant. De of ctele receptie is vastgesteld voor reraag 29 april. Op dit dag viert e club zelf het kampioensfeest: eT V00r de 200 leden we zijn een bloeiende vereI ging. een feestavond. mfA 'k ^et vergeet: we hebben ka op nog een kampioenschap. Het twt Al eTl s^allt er °°h Heel goed va jJ, me g°ed herinner staan ze plaats, en ze zijn nog alli 1st uitgeschakeld voor de tit

de Stem | 1967 | | pagina 2