Brief werd gepost in Egypte BLAKE SCHREEF ZIJN MOEDER Leraar voerde anti reclame op achter ruit van zijn auto BATTERRRIJVUURRR! GETUIGE VAN DRAMA Gr oeps vertoon van „Jannen" verboden MOEDER VAN MEESTERSPION„IK WIL GEORGE ZIEN Booreiland door poten gezakt .1 Hongarije denkt anders Scotland-yard wellicht een dwaalspoor Dij van Gina kon er net. mee door SCHADE&BUYSING ÈMmÈÊÊM PAMFLET OP VERZOEK VERWIJDERD Johnson verwerpt stopzetting bombardementen In Nederland Bourke ORDER VAN MARINE LEIDING: Explosief Overeenstemming over c.a.o. goederenvervoer Geen ruimte voor meer loon in 2de halfjaar 67 Goed voor de huid het gehele jaar door Den Haag krijgt narcotica brigade" Von Thadden weer uit partij gestoten 'E 8 4 1 v'i -'Sit T. k. a. een Austin A 60 Coun tryman 4 deurs kleur donker griis type '65 tel. 01600-225^ of na 6 uur 46974 (Stationcar) Breda. Te koop N.S.U. P'iy 1S3 Opel Kadett 1965, Ford Cortl na 1965. Volkswagen de M» Opel Rekord 1954, koopje, Hein kei scooter '60. koopje. Krera Ier Florett bromfiets. Geur- Vermeulen. Autohandel en paratieinr. Dorpsplein zi, Te huur luxe 3 pers. caravan Tel. 01600-45820. Te huur, 4 pers. tekerke, 1,5 km van het mw Domburg. H. Sotfers. 5g terlaan 5a, Breda, tel. Bespreek nu reeds uW inv van of bagagewagen vo vakantie. In het nver wij uitverkocht. Caravan^ huur Belcrum-Garage, jva Kanstraat 16_2£ Schi1fstr< 39900. Tilburg Korte &cno 39. tel. 33636. JJ. tct. De Keu caravans munten "un door hun chique afw«™ sublieme wegliggmg en gara. 16-26.. BE e prijs. Be'cro- ge, Min. Kanstraat 16—-u'Korte da, tel. 39900. Tilburg, 636 Schi](straat.39, tel. 0^-5ür ocnij isi idt»t 'U. "*-»• Nog enkele houten zo|n^hJva- jes te koop met licht R ter-aansluiting. Gelegc nesse, 8 min. .lo.pf1 aanwezfé' strand. Kampwinkel f -s Tel. 01600-39621. Na 7 avonds Er li a "bagage-aa^iangwagcns uw tent en kantoorbe Geen overbelasting v WeSthoefc to. Caravanbedr. ,Dp1fio4_500 Lage-Zwaluwe, tel. 0168 Vernuur tour- - en bagagewagens. v Zegge tel. 1650 T.k.a. mooie Eebruik'^^'2 tourcaravans. Bergen tel- Zoomse Caravanhanoei, Moer. 01640-6128. Showterreu straatsebaan 606. Tc koop, 4- en ^"''"gnbertrii1 ranaf f 800,-. Gara „Slaakweg" Heinken tel. 01106-659. Grote ingcr. st|c?„gVtel. O16'0 mei-juni en na lz auB' 3031 na 20 uur. ^rav^ Te huur mooie 6 campty staande te Zoute and®. Kend Vos. Vrij: P»1?*,, juni «f tot 10 juni en van 1 J2 au* en met, 24 juni e" - Tel. 01600-33068___^ Vakantie! Met Fit, impress, Hotelplan. Europa RaiitoUf. (Airtour Nespanda. en W etc. Vliegtuig "Jr cruise* reizen incl. Hotel. eeJ1 ge- mogelijkheden voor^ H slaagde vakantie. de B ior r*n. N.V., dingen. terlTCoTN-V.. ter 14, tel. 2322. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Een leraar aan een Rotterdamse LTS had zich onlangs een auto aangeschaft. Het voertuig beviel hem echter niet, en ook de service van de importeur liet volgens hem te wen sen over. Daarom bevestigde de leraar een pamflet op de achterruit van de auto, waarin allerlei schampere dingen over het vehikel en de importeur wer den gezegd. Met deze anti-reclame reed de leraar vrolijk door Rotterdam. De importeur was vanzelfsprekend allesbehalve content met deze kwalij ke propaganda en hij daagde de leraar voor de kadi. Deze verplichtte de te leurgestelde autobezitter om het pam flet te verwijderen, zonder dat hij ech ter een uitspraak deed over het al of niet rechtmatige karakter van zo'n vreemde „raamadvertentie". De raadsman van de leraar zette uit voerig uiteen waarom zijn cliënt tot zijn privé-actie was gekomen. Begin december 1965 kocht de leraar bij een Rotterdamse dealer de bewuste nieuwe auto voor bijna f 8.000.De aflevering was direct al slecht, vervolgde de ad vocaat. Op sommige plekken was de auto slecht gespoten en er waren te veel gaten geboord om de nummerpla-* ten te bevestigen. Bovendien vertoonde de auto veel lekken, waardoor de mat ten soms op de vloer dreven. Er kwa men nog meer problemen. Na 10.000 km raakte een druklager onklaar. Een mon- tagefout, zei de raadsman. Verder be gon de lak van de auto na een jaar een groot aantal bulten te vertonen. Mijn cliënt wil graag een nieuwe auto van dit merk. Hij zegt niet dat al deze auto's slecht zijn. Integendeel, hij vindt het een uitstekende auto en daarom wil hij bij dit merk blijven, lichtte de advocaat nog toe. De politierechter zag kennelijk weinig brood in deze rede nering: „Het is duidelijk dat het publiek bij het lezen van het pamflet denkt dat de auto slecht is", zei hij. „Deze zaak heeft bepaald nare gevolgen' voor de fabrikant en de importeur; uw cliënt kan ook een proces beginnen over de behandeling van zijn auto. Dat lijkt me meer rechtmatig. Hij moet niet op deze manier proberen een nieuwe auto te forceren", aldus de politierechter. „Haal het pamflet er nu maar af. Als dat ge beurd is kan er misschien weer gepraat worden", verklaarde hij. De leraar ver wijderde het papier dat' al de moeilijk heden had veroorzaakt en overhandig de het aan de raadsman van zijn oppo nent WASHINGTON (RTR). President Johnson heeft donderdag op een plech tigheid in het Witte Huis opnieuw alle eisen voor onvoorwaardelijk stopzetten van het bombarderen van Noord-Viet- nam verworpen. Zijn opmerkingen ble ken bestemd voor degenen die kritiek hebben op zijn politiek ten aanzien van Vietnam, tegen de eisen van congres leden en secretaris-generaal Oe Thant, en voor Hanoi zelf. De president sprak tijdens de postu me onderscheiding van soldaat Daniel Fernandez, die zich in februari vorig jaar op een granaat van de Vietcong wierp en daarmee het leven van vier kameraden redde. Hiervoor krijgt hij de eremedaille, de hoogste Amerikaan se militaire onderscheiding. (Van onze verslaggevers) LAGE VUURSCHE Als er op Drakensteyn een prinses of prins wordt geboren, zal dit heuglijke feit van een uitroepteken worden voor zien, dat zowel luidruch tig als traditioneel is. Sa- luu tbatterij en oefenen iedere dag in het afvu ren van saluutschoten De batterij van de Gele Rijders (op onze foto) trad zelfs in ceremonieel tenue aan. En natuurlijk moet één foto van de Oranjetelg de eerste zijn. Welnu, de eerste lens, die op de kleine wordt gericht, zal vastzitten aan het foto toestel van prins Claus. Ook dat is traditie. In 1938 maakte prins Bern- hard óók het eerste plaat je van zijn dochter. Die foto verscheen toen eerst in de Engelse pers en pas daarna in de Neder landse. Of dat óók tra-^ ditie is, weten wij gauw genoeg. Er is al ruzie tussen de 0 mannen van de eleklro- nika, die Lage Vuursche bevolken. De kwestie is: Wie mag het eerst het bericht van de geboorte de ether insturen: de ra dionieuwsdienst van het A.N.P. of de speciale verslaggever van de ge zamenlijke omroepen. Als het even tegenzit kibbe len die twee zolang over dit punt, dat de dagbla den de primeur wegsle pen. Dat zal niet de eer ste keer zijn. De gemeentepolitie van Baarn heeft een heel plan opgesteld om de verkeersdrukte, die er verwacht word* rond het kasteeltje van prinses Beatrix op te vangen. Rondom „Drakensteyn" komt een stilte-gordel te liggen. Daar mag geen motorgeronk te horen zijn Verder is er één richtingsverkeer, gelar deerd met stopverboden en wat er nog meer bij komt. Als het héél druk wordt, dan zal men tot in Amersfoort aan het ver keersbeeld kunnen mer ken dat er op Draken steyn iets feestelijks gaande is. Er komt zelfs een wegenwachtstation in Lage "Vuursche. De poli tie hoopt dat de autobe zitters in het „rayon van de ooievaar" zichzelf ntf al zullen trainen op het berijden van ontwijken de routes, zodat zij straks niet vastlopen in de files van belangstellenden a De politie in Utrecht heeft ook enige zorgen. Als de baby niet op Dra kensteyn wordt geboren, maar in de kliniek van prof. Plate in Utrecht ter wereld komt, dan ver plaatst het hele toneel zich naar de Domstad. De journalisten, die te zanten over 150 auto's be schikken, baren de politie de meeste zorgen. Want waar laat je 150 auto's in een overvolle stad? Er wordt nu een beroep op de Utrechtenaren gedaan om als het nodig is nun eigen auto's plaats te laten maken voor die van de pers. i Leuk probleem voor de radioreporters. Gesteld dat de baby van prinses Beatrix een moeilijke naam krijgt, hoe leg je dan de klemtoon bij het uitspreken van die naam? AVRO-oprichter Willem Vogt, die gisteren in het perscentrum verscheen, wees op dit probleem. Toen prinses Beatrix ge boren was, dacht de ra dio-omroeper, zulks op advies van een latinist, dat het kind Beatrix heette (met de klemtoon op a). Later schrok men zich eenhoedje, toen prinses Juliana, sprekend over haar dochter, „Béa- trix" zei (met de klem toon op „e") Wij hebben een be zorgde radioman getroost door hem te zeggen dat er ooit op Java een sul- tanszoon werd geboren, die ^„Tjiptonogohadikoeso- mo" heette. Het prinsje is intussen al stokoud, maar het weet zelf nog niet op welke lettergreep van zijn naam hij de klem toon moet leggen. Een en ander bewijst wel waar mee wij ons hier bezig houden 55 LONDEN. Mevr. Catharina Blake, moeder van de ontsnapte meesterspion George Blake, wil zo mogelijk zelf naar Rusland rei zen om haar zoon weer te zien. Ze heeft van hem voor de eerste maal sedert zijn ontsnapping uit de gevangenis in Londen een brief ontvangen. Dit schrijven draagt de datum van 30 maart jl. en een Egyptisch poststem pel Het kwam dinsdag aan op het adres in Hartfordshire waar de 75-jarige mevr. Blake verbleef. Ze maakte er een afschrift van en overhandigde het ori gineel aan de speciale afdeling van Scotland Yard. De speurders van deze spepiale afde ling menen dat Egypte slechts gebruikt werd om de brief te posten en .dat Blake zich in ccn ander land bevindt. De brief is twee kantjes lang en werd blijkbaar door Blake zelf geschreven. Hij behan delt uitsluitend persoonlijke cn familie zaken en maakt zich bezorgd over de toekomst van zijn drie jonge kinderen. De vrouw van George Blake heeft zich onlangs van hem laten scheiden. Catherina Blake, die een Nederlandse is, reisde dezer dagen naar Nederland om er bloedverwanten te bezoeken. Er wordt gezegd dat ze de hoop koestert haar zoon spoedig weer te zien, waar hij zich ook moge bevinden - in Rusland of om het even welke andere natie achter het ijzeren gordijn. Philip Wilson, schoonzoon van meviV Blake en echtgenoot van Georges zus ter, Liesje, zei gisteren; „Ze houdt erg veel van haar zoon. Indien nodig zal ze hem achter het IJzeren Gordijn be zoeken". Mevr. Blake had niets meer van haar zoon gehoord sedert hij in oktober jl. uit de gevangenis ontsnapt was. Bij het ontvangen van de brief was Blakes moeder volgens haar schoon zoon, kennelijk in de wolken. Ze kon haar tranen niet bedwingen., Ze had nu eindelijk nieuws waaruit bleek dat George gezond is, nieuws dat hij zelf op papier had-gezet. „Het was gewoon een huiselijke brief", aldus Wilson. „George deelde niets mee over zijn ontsnapping of over het land waarin hij zich thans bevindt. Hij had het alleen over zijn kinderen en hun welzijn. Hij heeft altijd veel om zijn drie zoons gegeven. Hij besloot de brief met de mededeling, dat hij verlangde naar de dag waarop zijn moeder hem zou kunnen bezoeken. De speciale afdeling van Scotland Yard wilde de brief hebben om met ze kerheid te kunnen uitmaken of hij al dan niet van George Blake afkomstig was. Philip Wilson schijnt er echter niet aan te twijfelen dat hij door zijn zwager, de ontsnapte meesterspion, ge schreven werd. Wilson verklaarde: „Mijn schoonmoeder heeft de brief naar Scotland Yard gestuurd omdat ze het onderzoek van de politie niet wil hin deren. De Yard is trouwens altijd zeer vriendelijk voor haar geweest". De speciale afdeling is er niet van overtuigd dat de aankomst van de brief betekent dat Blake zich niet meer in Engeland bevind. De brief zou een af leidingsmanoeuvre kunnen z(jn om de intensieve nasporingen van de politie naar Blake in Groot-Brittannië te doen verminderen. De Yard maakt ondertussen ook nog steeds ijverig jacht op een Ier, Seen Bourke, die vermoedelijk veel afweet van Blakes vlucht uit de gevangenis. Bourke verblijft waarschijnlijk nog in Groot-Brittannië. Hij heeft een tijd doorgebracht in dezelfde gevangenis als Blake en was toen diens boezemvriend. Vermoedelijk heeft Bourke de ontvluch ting van Blake buiten de gevangenis helpen organiseren. SIR WILLIAM CONNOR, wiens scher pe pen als rubriekschrijver onder de naam „Cassandra" hem een ridderschap opleverde, is gisteravond op 57-jarige leeftijd gestorven. (ADVERTENTIE) OLIFANT VERLIEFD! Wel eens een verliefde Olifant meegemaakt? Groots, man, groots! Stel je voor, een Olifant verliefd op de liefhebbers van een zachte jenever! Liefhebbers van 'n zachte jenever verliefd op Olifant! Liefde op de eerste nip. Wederzijds, voor het leven. Proost! Dit is de 23-jarige Philippyn- se Corazon Amurio, een ver pleegster, die een moordpartij op acht van haar collega's overleefde. Zij is kroongetuige In het proces tegen Richard Speck, die van deze maniakale misdaad wordt verdacht. Cora zon Amurio heeft in de getui genbank Speek als de dader aangewezen. DEN HAAG (A.N.P.) Gezien de onregelmatigheden, die zich eergister avond wederom in Amsterdam hebben voorgedaan, en waarbij jeugdig marine personeel van het marine-etablissement zich In grote groepering in de omge ving van de Haarlemmerstraat ophield, heeft de marineleiding de militairen der zeemacht „verboden zich te Am sterdam in groepen van enige omvang op de openbare weg op te houden". Tegen overtreding van deze bepaling, dan wel tegen ieder militair optreden, dat tegen de krijgstucht indruist, zal worden opgetreden. Amsterdamse Centraal Station, maar ook de vernielingen op 1 en 2 april aan de zg. „provo-boot". O.m. vraagt de heer Boetes of de ministers niet van mening zijn dat dooi de jongste ongeregeldheden wederom ln Amsterdam een explosieve situatie Is ontstaan, zoals ook in het voorjaar van 1966 het geval is geweest. Behalve vier Tweede-Karrjerleden van P.v.d.A. en V.V.D., heeft thans ook het Eerste-Kamerlid Boetes van de P.S.P. schriftelijk vragen gericht tot de ministers van Binnenlandse Zaken en van Defensie, over de jongste- gebeur tenissen in Amsterdam. De heer Boetes betrekt daarin niet alleen het optreden van marinepersoneel in de hal van het DEN HAAG (A.N.P.) -- Werkgevers en werknemers in het beroepsgoederen- vervoer hebben overeenstemming be reikt over een nieuwe C.A.O., waaron der lonen en toeslagen m$t ingang van 1 april 1967 met 4 procent en met in gang van 1 juli a.s. met 1,5 procent zul len worden verhoogd. Voorts wordt de reis- en verblijfkos tenvergoeding uitgebreid met een re geling van de kostenvergoeding voor het buitenlands vervoer en wordt bij de diplomatoeslag voor monteurs reke ning gehouden met de gewijzigde VAM- opleiding. (ADVERTENTIE) UTRECHT (A.N.P.) De vice-voor- zitter van het N.V.V., de heer A. de Boon, gelooft dat er ondanks de kente ring in de conjunctuur, in het tweede halfjaar niet meer ruimte zal komen voor meer loon. De ruimte zal moeten worden benut voor de bestrijding van de werklosoheid. Dit zei de heer De Boon gistèren op een vergadering van de vakgroep zui- velbereiders van de algemene Neder landse agrarische bedrijfsbond in Utrecht. Ondanks de gunstig lijkende recente werkloosheidscijfers, neemt de werk loosheid, volgens de heer De Boon. juist toe in de probleemgebieden. Hij was dan ook minder optimistisch gestemd. De ontwikkeling van de werkloosheid noopt tot verdergaande maatregelen. Het overlegorgaan van de drie vak centrales zal zich daarover op korte termijn beraden en zijn standpunt aan de regering kenbaar maken. Het zal volgens de heer De Boon waarschijn lijk neerkomen op het beschikbaar stel len van meer geld voor de bestrijding van de werkloosheid. DE JOEGOSLAVISCHE regering heeft toestemming verleend tot vestiging van Nederlandse, Turkse en Scandinavische consulaten in verschillende steden van Joegoslavië. Het is het eerste consu- laireverdrag dat Joegoslavië na de tweede- wereldoorlog heeft gesloten. ginds achter het IJzeren Gordijn de eens als „burgerlijk" en „ka pitalistisch", uitgekreten methoden der moderne sociologie ingang heb ben gevonden, gaat men in stijgen de mate doen aan opinieonderzoek, met als resultaat dat we interessan te dingen vernemen over het „poli tieke bewustzijn" van de bevolking. Onlangs heeft het Hongaarse week blad „Elet es Irodalom" een enquê te gehouden op 125 middelbare scholen met vijf klassen. De inzen dingen waren anoniem. De leider van het onderzoek noemde de re sultaten 'zorgwekkend. Hij schreef hierover een uitgebreid commen taar dat aanleiding werd tot een enorme discussie in de pers. De eerste vraag luidde „Bent u er trots op Hongaar te zijn Zo ja, waarom dan Zo nee, waarom dan?" Slechts 65 procent antwoord de positief. Volgens de commenta tor waren de sympathiekste ant woorden juist van de negatieve groep afkomstig, maar helaas was deze maar klein. Volgens hem kon men uit de positieve antwoorden een pacifistisch nationalisme afle zen, dat zorgwekkend was. De tweede vraag diende om het beeld meer te differentiëren. Zij luidde „Welke nationaliteit zou u, naast de Hongaarse, de voorkeur geven, en waarom Bijna 25 pro cent sprak zich uit voor Frank rijk, daarop volgde Engeland met 15 procent, vervolgens Rusland met 9 procent, Duitsland met 8, en Po len met 4 procent. Slechts een en keling verklaarde Amerika de voorkeur te geven. De derde vraag hing met de vorige samen „Welke nationaliteit zou u in geen geval willen bezitten En waarom Een vierde deel der leerlingen ant woordde dat zij geen enkele natio naliteit zouden willen uitsluiten. 17 Proce'nt wenste geen Amerikaans staatsburger te zijn, 14 wilde geen neger zijn, 6 procent geen Chinees, 4 geen Tsjech en 3 geen Rus. J)e leider van de enquête, Farago, concludeert dat de jeugd ideo logisch capituleert voor neutralis me en nationalisme. De vele stem men op Frankrijk, Zwitserland en Zweden betekenen een hang naar neutraliteit. Gelukkig trok de hoge levensstandaard, van Amerika de jeugd niet aan, en men wees dit land ook af om zijn oorlogszuchtige instelling, aldus Farago... Een van de leerlingen schreef: „Ik wil geen Amerikaan zijn omdat de Amerikanen in alle landen de oor log aanwakkeren, en zij de negers slecht behandelen. Ik wil in een vreedzaam land leven." Het schijnt dat inderdaad sedert de Hongaarse opstand in 1956 in Hongarije een andere instelling ten opzichte van de Verenigde Staten is ontstaan. Vooral de Vietnamoorlog schijnt 't anti-Amerikanisme bevorderd te hebben. Maar het is ook opvallend dat in de houding jegens Rusland een ver andering wordt gesignaleerd. Een der leerlingen verklaarde: „Ik wens geen Rus te zijn, want de Russen wprden steeds overmatig geprezen. Ik wil aannemen dat zij in de oor log de grootste offers gebracht heb ben, maar dat is nog geen reden om hen zo op te hemelen." Een andere vraag luidde „Zou u een neger, zigeuner of een andere kleurling willen trouwen Slechts 37 procent antwoordde met „ja". 45 Procent was negatief. De rest gaf geen duidelijk antwoord. Farago was daardoor ook ontzet, maar bij de discussie in de pers werd gesteld dat men van een meis je van 17 of 18 jaar, dat geen en kele ervaring heeft inzake kleur lingen, en dat niets te maken heeft met de vraag of, het een kleur ling zou moeten trouwen, geen be trouwbaar antwoord mag verwach ten. Maar toch bewijzen deze antwoor den dat. het socialisme er niet in is geslaagd om vooroordelen inzake rasseverschil weg te nemen. JJe laatste vraag was: „Bedreigt iemand de vrede of de onafhan kelijkheid van Hongarije Farago meent dat voor tien of vijftien jaar hier de meerderheid een positief antwoord op zou gegeven hebben. Hij bedoelt dat toen de Sovjet-Unie als de vijand van zijn land genoemd zou zijn geworden. Thans is de si tuatie veranderd 53 Procent ant woordde met „ja", maar 49 ervan bedoelde de „kapitalistische" lan den. Slechts 4 procent noemde Rus land. 24 Proeent verklaarde dat niemand Hongarije bedreigde, en 25 procent wist blijkbaar geen antwoord te ge ven. Farago was over dit resul taat ontzet. Volgens hem bleek hieruit dat de jeugd vol verkeerde ideeën zit, en met name lijdt aan een verouderd pacifistisch nationa lisme. Merkwaardig Is dat velen menen dat Hongarije slechts indirect be dreigd wordt, namelijk via Rus land „Amerika bedreigt ons niet, maar het bedreigt Rusland, en dat is voor ons ook een gevaar." „Veel volkeren doen al mee aan de oorlog in Vietnam, en als Hon garije aan de zijde van Rusland gaat interveniëren, dan zullen de Amerikanen ons ook bombarderen." Men schijnt dus Amerika als de vij and van de wereldvrede te beschou wen maai aan de andere kant ook te vrezen dat men door een onvrij willige maar nauwe binding aan Rusland, in een wereldconflict be trokken zou kunnen worden. In zoverre schijnt Farago gelijk te hebben: De jeugd is voor neutra liteit en pacifisme. We kunnen moeilijk aannemen dat het juist is om de houding der jongeren te ty peren als een toestand van ideolo gische verwarring. Het lijkt er veeleer op dat de Hongaarse jeugd te winnen is voor een enigszins re delijke pacifistische politiek, onver schillig of die nu van oost of west zou uitgaan. Misschien is de meest verrassende uitslag van deze enquête wel, dat zij aantoont in welke mate de poli tiek van het westen met name inzake Vietnam wijzigingen ver oorzaakt in het politieke bewust zijn van het oosten. ROME (A.P.) Een hof van be roep te Rome heeft bepaald dat het optreden van filmster Gina Lollo- brigida in de film Le Bambole (de poppen) niet obsceen is. De vijf rechters van het hof onderbraken de zitting om zelf in een bioscoop de gewraakte opnamen te bekij ken. Het ging om een meer dan le vensgrote afbeelding van de rech terdij van de 31-jarige actrice. Na de voorstelling trokken de rechters zich in de raadkamer terug voor een beraad van twee uur. In hun uitspraak bepaalden ze dat Gina weliswaar schuldig was aan het lichte vergrijp van schennis van de openbare eerbaarheid, maar niet aan de tenlastelegging deelname aan een obsceen schouwspel. De rechters besloten daarna tot vrij spraak. (ADVERTENTIE) J5 (Van onze correspondent) DEN HAAG In Den Haag is een recherche-groep in het leven geroepen, die zich zal gaan bezighouden met de bestrijding van de toenemende handel in verdovende middelen in Den Haag. Gedurende de eerste drie maanden van dit jaar werd de Haagse politie 45 maal geconfronteerd' met gevallen van handel of verslaving. Het zal er vooral om gaan, te voor komen dat Den Haag een Europees middelpunt gaat vormen van de sluik handel in narcotica. HAMBURG (DPA) De voorzitter van de uiterst-rechtse Nationaal Demo cratische Party Duitsland (NPD) Fritz Thielen, heeft z|jn plaatsvervanger Adolf von Thadden en zes van diens medestanders voor de tweede maal uit de party gestoten. De eerste maal gebeurde dat begin maart, maar het' partijbestuur maakte de royering ongedaan en schorste daar entegen Thielen zelf. die daarop een kort geding aanhangig maakte, waarbij een rechtbank bepaalde dat hij voor lopig gerechtigd was zijn functie te blijven uitoefenen. GRIMSBY Het zespotige opvijzel- systeem van het booreiland Conoco 1, van de Continental Oil Cy, is woensdag nacht in de Noordzee omver geslagen. Geen van de uit Amerikanen en En gelsen bestaande bemanning van het booreiland liepen verwondingen op. Niemand van de uit Amerikanen en En teren om het naar een ander deel van de Noordzee te vervoeren. De Conoco bevond zich 58 mijl ten oosten van Grimsby. De Conoco 1 heeft in november 1965 aardgas aangeboord in de Noordzee. Windkracht van 130 km en zeeën van 15 meter hoog hebben het opvijzelsys- teem doen kapseizen. Twee veel gevraagde VIEUX-merken zijn: CORDIGNAC (zacht en geurig) en DUCOSSON (verwarmend goed). Beide ook als"tic"in longdrinks favoriet! SCHIEDAM tgs huur met inV^T34244» „rYolr.«»tf>nten iC Te huur met bungalowtenten Breda.

de Stem | 1967 | | pagina 9