smann Rijksluchtvaartdienst waarschuwt landbouwspuitbedrijven Zaak botsing Terneuzen aangehouden voor nader bezien „loopsnelheid" Bijdrage uit alg. reserve voor gemeentebegroting 9 E3 HUMPHREY IN BERLIJN Het IJzeren gordijn de open deur van morgen CH-voorzitter J. Mellema vernieuwing snel bespreken Even uitblazen mevrouw AKU-Emmen krimpt in rpapier voor uw '—pen VOORDIGER 1 Champignonragoüt Standbeeld voor Garbo? Modern comfort Drie weken voor hoogst roekeloos rijden geëist Groots vuurwerk in Kloosterzande Ontspanningsmiddag voor bejaarden te Groenendijk Vlissingse muziekschool gaf geslaagde uitvoering Amateurs voor Ronde van België Middelburgse politierechter Nieuw kabinet Marine I Marine II Raad Hoedekenskerke Deze mantel 99.50 Bejaardenwoningen k dwong Hij zette sijn i kracht bij dat een van *r aan moest geloven. >n beetje door mijn op- schuldigde hij zich gis- de politierechter mr. B. ■aar bij de Ametrïkaanse ziet u." Mr. T. Lebret, stitie, zag in de verkla- handelaar wel aanlei- ■is wat te verzachten. hij er aan toe, „zoiets il niet-". voorwaardelijke gevan- twee weken met twee en f 200,— boete. Mr. e zijn vonnis op precies week voorwaardelijk, eftijd en een boete van mmiiiiniiiHiiiiHiiiHiiiiniiUBr NDE INDUSTRIE «telijk Noordbrabant x>drakelijk. en ervaring in de ibben, genieten de 3062 bur. v.d. blad. 1 ■aiPKaMM!) DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 APRIL 1967 aal voor de modieuze jonge vrouw met erfijnde smaak brengt Vroom Dreesmann de Parel Creatie, nen, tailleurs, mantels ensembles die opvallen door de chique snit, kwaliteitsstoffen en de jorbeeldige afwerking. Parelkreatie tailleur n heerlijk lichtgewicht Trevira. Geraffineerd jeelse zakjes en chique .assie stikselgarnering. Zeer mooie afwerking. Maten: 38-46 129.- BERLIJN (AFP/DPA) De Amerikaanse vice-president, Humphrey, is donderdagmiddag voor een korte bezoek in West- Berlijn aangekomen. Op het vliegveld werd hij verwelkomd door het stadsbestuur en de drie geallieerde stadscommandanten. De po litie had uitgebreide veiligheidsmaatregelen genomen nadat woens dag een „samenzwering" van een groepje studenten was ontdekt, die een aanslag op Humprey van plan zouden zijn geweest. (ADVERTENTIE) Volgens hun advocaat ging het echter slechts om een betoging, waarbij rookbommen zouden worden ge bruikt Bij de rit van het vliegveld naar het stadhuis werd de auto waar in de vice-president zat, gevolgd door een auto met leden van de Ameri kaanse veiligheidsdienst, die zeker heidshalve de portieren half geopend hielden. De tocht verliep echter zonder inci denten. Langs de weg wuifden' de Westberlijners de Amerikaanse be zoeker vriendelijk toe en slechts hiel en daar klonk afkeurend gefluit Voor het Westberlijnse parlement hield de vice-president een korte toe spraak, waarin hij de verplichting van de V.S. tegenover de bevolking van de gedeelde stad beklemtoonde. Op dezelfde plaats, waar Lyndon John son in augustus 1951 als plaatsvervan ger van Kennedy na de bouw van de Berlijnse muur de Amerikaanse ga ranties onderstreepte, vergeleek Hum phrey nu de inspanningen van West- Berlijn voor de bescherming van zijn vrijheid met de strijd die Zuid-Viet- nam voert. Een bijzondere taak voor de Westberlijners noemde hij het om van „het IJzeren Gordijn van giste ren de open deur van morgen te ma ken". De Amerikaanse vice-president Hubert Humphrey (rechts) reikt de helpende hand om een fotograaf op de been te helpen, die in de „strijd om het goede plaatje" ten val is ge komen. Op een persconferentie zei Hum phrey dat hij de in Duitsland levende vrees voor Russisch-Amerikaanse toe nadering ten koste van de Duitsers ongegrond achtte. Ik wil namens mijn regering duidelijk stellen, dat wij geen overeenkomsten met welk land dan ook zullen sluiten, die de rechten of de veiligheid van de Bondsrepu bliek op enigerlei wijze in het geding brengen, zo zei hij. De herenigings verlangens van de Duitsers vormen een deel van de Amerikaanse buiten landse politiek. Humphrey keerde zich met nadruk tegen een erkenning op dit ogenblik van de Oder-Neisse-grens als uitein delijke grens met Polen. Wij geloven, dat dit in een algemene Europese re geling moet worden opgelost. Over de Amerikaanse troepenmacht in Europa zei Humphrey dat Washing ton op dit moment niet van plan is deze te verkleinen. (Van onze pari. redaotie) DEN HAAG. De nieuwe voorzitter van de CHU-Tweede Kamerfractie, de heer J. T. Melelma, gelooft dat de dis cussie over de politieke vernieuwingen binnen vier jaar afgerond moeten zyn. Daarom moeten de gesprekken tussen de verantwoordelijke politici zo snel mogelijk beginnen. Partijbestuurders, parlementariërs en politieke jongeren moeten gezamenlijk naar een oplossing zoeken. „Voor wat de CHU betreft stel ik mij voor dat mijn fractie met onze partijbestuurders en onze politieke jongeren over de ver nieuwingen gaan praten. Maar alsje blieft niet alles omvergooien. Wat goed is bewaren, wat verkeerd is vernieu wen", aldus de heer Mellema. Gesprekken met andere politieke lei ders, KVP en AR bijvoorbeeld, zijn volgens hem noodzakelijk. De heer Mellema verkeert daarbij in goed gezelschap van dr. W. Berghuis van de AR en mr. P. Aalberse van de KVP. Dr. Berghuis heeft enkele dagen geleden verklaard dat een dergelijk gesprek op handen is en de partij voorzitter van de KVP heeft daar ook meermalen op aangedrongen. In de Partij van de Arbeid werken thans twee commissies aan de ver nieuwingen. Om 'n champignonragoüt te kunnen be reiden, dient u eerst 250 gram gewas sen en gehalveerde champignons onge veer tien minuten in drie dl. bouillon (met half bouillontablet) te koken. Daarna moet u een gladde saus van twee lepels boter, drie lepels bloem en het kooknat van de champignons maken. Deze gebonden saus krijgt pas zijn speciaal aroma wanneer er een pakje „Mon Chou" in zijn geheel in wordit opgelost. De saus moet flink warm worden „©maakt, doch mag niet meer koken. Tot slot mengt u de cham pignons met een beetje nootmuskaat, woroestersaus en aromait door de saus. Bij deze kostelijke ragout smaken ker rierijst en sla het best. De eerste stralen vain de Parijse len tezon hebben onvoorstelbare aantallen felgekleurde, breedgerande Garbo-vilt- hoeden tevoorschijn getoverd. Op de Champs Elysées, waar Pa-rij zenaars en toeristen elkaar bij mooi weer verdrin gen, is nauwelijks een jon-* meisje te zien zonder Garbo-hoed. Op dt linker oever, waar de studenten en hippe lie den huizen, wemelt het van hoeden in alle denkbare kleuren. De hoeden zijn uitgevoerd in fel roze, appelgroen, schitterend paars er. hardblauw, schel oranje, hardrood en citroengeel. Onder de gekrulde rand is vaak maar één oog j zichtbaar, wat ter" compensatie zwaar wordt opgemaakt. De schoenwinkels hebben zich bij de rage aangesloten én brengen schoeisel in bijpassende kleuren. Hoeden zijn hierbij als etalagemateriaal onmisbaar. De Galeries Lafayette verkochten de laatste tijd 300 tot 400 Garbo's per dag maar het was zulk grauw weer dat de winkelmeisjes zich afvroegen waar al die hoeden bleven. Zaterdag brak de eerste echte lentedag aan, en de ver koop steeg tot 500 op een middag. Voor oudere klanten zijn er bruine en beige Garbo's. Het zal niet lang meer duren of er wordt een standbeeld voor Greta opge richt, zoals een generatie geleden een hoedenfabriek een standbeeld oprichtte voor keizerin Eugénie toen haar roman tische gestalte met de wapperende struisveren de wereld veroverde. (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA Mr..K. Thijssen, officier van justitie bij de Bredase rechtbank, heeft tegen J. S. uit Tholen wegens hoogst roekeloos rijden drie weken hechtenis geëist en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Verdachte reed in de nacht van 24 september op een hem tegemoetkomen de scooter, die bestuurd werd door de heer Poortvliet (20) uit Oud-Vossemeer Deze is aan zijn verwondingen bezwe ken. Het ongeval gebeurde op de Thool- seweg onder Halsteren. Verdachte zei een voor hem rijdende personenauto te hebben willen passeren en de aanko mende scooter, die hij voor een brom fiets had aangezien, toen reeds te heb ben opgemerkt. Hij meende, dat er vol doende ruimte was om de auto te kun nen passeren, zonder het tegemoetko mende motorvoertuig zelfs maar te hinderen. Volgens verdachte was de heer Poortvliet, die nog iemand achter op had, plotseling naar links gekomen, toen hij naast de auto reed. Raadsvrouwe mr. L. Frerichs wees erop, dat de scooterbestuurder nog maar een maand zijn rijbewijs had en wellicht in paniek is geraakt, toe nhij plotseling twee maal koplampen op hem af zag komen. Die paniek was vol gens haar overbodig, omdat de weg breed genoeg was. Mr. K. Thijssen achtte, schuld van verdachte aan het dodelijke ongeval bewezen. Hij vond, dat deze achter de auto had moeten blijven en de scooter de ruimte had moeten geven. De recht bank doet over 14 dagen uitspraak Laten we eens iin de badkamer kijken. Daar staat het MONOBLOC. Het groot ste BLOC bevalt wastafel, bad, douche- bak, closet met stortbak en bodet, en een elektrische boiler voor 70 liter. Het kleinste bevat closet, wastafel, en dou- chebak. Daartussenin liggen nog zeven mogelijkheden om uit te kiezen. Het woord bloc klinkt massiever dan de verschijningsvorm is. Dat ligt aan de fijne pastelkleuren waarin het glasge- wapend polyester materiaal wordt ge leverd: roze, blauw, geel, groen, ir ook zwart en wit. Er kan in de badkamer ook een ocron badinet staan. Ocron is een geheel nieuw materiaal, een veredelde kunst steen van hoogwaardige kwarts met een synthetisch bindmiddel. Het badi net bestaat uit een driehoekige wasta fel met daarnaast een ruime diepe kom voor uitgebreidere wasbehandelingen, zoals haarwassen, baden van baby's en kleuters, het wassen van een wasje. Tussen deze twee bassins in is een zit gedeelte met hoog opstaande rand voor kinderen, dat ook als aankleedtafel te gebruiken is. De bijbehorende meng. kraan heeft een handdouche met uit- trekbare slang en kan ook het staand stortbad van waf er voorzien. Bij geboorte Oranjekind (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De eerste ling van prinses Beatrix zal in Kloos terzande zeer feestelijk ontvangen wor den. Er staan voor de dag van de ge boorte allerlei kinderfestiviteiten op het programma. Er is een ballonwed strijd en er zal ook een herinnerings boom worden geplant op het Marijke- plein. Hierbij zullen ongeveer 600 schoolkinderen tegenwoordig zijn, In de grote aardappelloods van de heer Boogaert te Hoek en Bosch is ei voor de kinderen een feestmiddag niet allerlei attracties en spelen geor ganiseerd. In de avonduren zal de kon. harmonie St.-Cecilia rondtrekken,waar na om 8 uur ,,Con Amore" een uit voering zal geven op het sportterrein. Om 9 uur volgt letterlijk de klap op de vuurpijl. Men heeft het in Kloos terzande aangedurfd een groots vuur werk te bestellen. Als tegemoetkoming m cle hoge onkosten zal men van de bezoekers een kleine entree vragen. Maar het oranjecomité geeft de ver zekering dat de kwaliteit van het vuur- weJ* heel goed zal zijn. Mocht even wei de geboorte plaatsvinden na twaalf _s middags, dap zullen de fees telijkheden verschoven de volgende dag. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Op maan dag 10 april wordt in het gemeen schapshuis te Groenendijk om 14.00 uur een ontspanningsmiddag georga niseerd. Het initiatief gaat uit van het zg. open bejaardemverk. Alle bejaar den van Kloosterzande en Groenen dijk hebben toegang. Het programma vermeldt o.a. de vertoning van dia's door de heer De Vries uit Terneuzen, een loterij waar aardige prijzen aan zijn verbonden, het optreden van een zanggroep, sa mengesteld uit leerlingen van de jon gensschool te Groenendijk Voor de be jaarden die minder goed ter been zijn, is een bijzonder prettige regeling ge troffen. Als ze er prijs op stellen om thuis te worden afgehaald, kunnen ze contact opnemen met de vrijwillig sters in hun eigen dorp. Er zal ge tracht worden zoveel mogelijk in ver voer per auto te voorzien. VLISSINGEN In de muziekschool te Vlissingen vond een openbare voor drachtsoefening plaats. Leerlingen Van mej. Meyer en van de heren Jense Oldenburg, de Vin en Hillebrand zorg den voor een uurtje van muzikale af wisseling. Naast beginstukjes uit o.a. Folk Dean voor piano, waren er speelse werkjes van Gerard Hengeveld, die naast het ernstige genre in de muziek, ook de goede lichte muziek beheerst en dat in een aantal bundels tot uit drukking heeft gebracht, die zeer zeker in een behoefte voorzien. Klaartje Kamermans en Janny Huf- kamp, vierhandig, en later op de avond Riet Daalhuizen in een „Blues" gaven hiervan blijk. Naast pianospel was er de blokfluit te beluisteren, bespeeld door Ineke Flipse en Conny van Sabben in een „Musette voor twee blokfluiten" van Chédeville-L'ainé. Hetty Stumphius bleek al weer een gevorderde leerlinge te zijn, die op vaardige wijze een „Largo en Corren- te' van Jean Baptist Loeillet ten gehore bracht, waarbij zij op de piano werd begeleid door Anja Keiler. Dineke van de Vijver toonde haar kunnen op de klarinet in een Romance van Stamitz, terwijl zij tesamen met Jan van de Werf een „Allegretto bur- lesco" voor twee klarinetten van Schnei der speelde. De ongedwongen sfeer ondanks de spanningen die de uitvoerenden na tuurlijk wel hebben, is kenmerkend voor dit soort uitvoeringen waarbij men niet op een foutje of een misstreek kijkt en alles met een glimlach int- vangt. De directeur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool, de heer G. W. Bergman sprak een kort openings woord, waarin hij o.a. meedeelde, dat eind november aan diegenen, die drie jaar les hebben gehad, een klein exa men zal worden afgenomen. Verder zal er naar worden gestreefd om het sa menspel zoveel mogelijk te bevorderen Voor de pianisten is gedacht aan hel samenzingen, een tak in de muziek, die nu niet direct naar voren springt. Meindert Eland deed van zich spre ken in een gedeelte van een vioolcon cert van Rieding, terwijl Fleur Engels man zich vaardig toonde op de dwars fluit, daarbij goed terzijde gestaan door Gerrit Brul op de piano, die andere jeugdige solisten ook begeleidde, op de ietwat ontstemde vleugel. Dat laat ste was het enige dat ons in een klei ne mate ontstemde. A. L. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Uit het onderzoek naar ongevallen met landbouwvliegtui- gen bjj Klazienaveen en in de Wilhel- minapolder op Zuid-Beveland is geble ken, dat door vliegers werkdagen van 10 tot 17 uur worden gemaakt met soms een nachtrust van niet meer dan 4 1/2 uur. „De spuitbedrijven moeten dan ook niet verbaasd zyn als de overheid zelf de regeling weer in handen neemt", zei de directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst, de heer W. J. Kruys gisteren. De RLD acht een werkdag van maximaal acht uur voor sproeivliegers de uiterste grens. De werk- en rusttijden van de land bouw vliegers zijn enige jaren geleden op' hun verzoek in de handen gelegd van de spuitbedrijven. De heer Kruys heeft gistermiddag in een zitting van de raad voor de luchtvaart in Den Haag een aantal waarschuwingen ge uit aan allen die bij de landbouw- luchtvaart betrokken zijn. Hij merkte op dat wanneer de Rijks luchtvaartdienst zijn goedkeuring hecht aan het gebruik van bepaalde strips door sproeivliegtuigen, dat geenszins automatisch zou inhouden dat van die strips af met volbeladen toestel onder alle omstandigheden opgestegen kan worden. Te allen tijde blijven de vliegers verantwoordelijk wanneer de toestand van het veld, wind en tempe ratuur het vliegen met minder sproei- vloeistof per keer noodzakelijk maken. Hij acht het ook aanbevelenswaard dat vliegers van sproeivliegtuigen een deugdelijke vlieghelm dragen. DEN HAAG (A.N.P.) De Neder landse wielerploeg, die van 27 april tot 4 mei mee zal doen aan de Ronde van België voor amateurs, is als volgt sa mengesteld: Riny Wagtmans, St.-Wille- brord. Harry Jansen, Westzaan, Piet Tesselaar, Kaïverdijk, Gerard van der Winden, Beverwijk, Piet de Wit, Wor- mer en Daan Holst, Amsterdam. Als ploegleider zal Joop Middelink funge ren. EMMEN (ANP). De Algemene Kunstzijde Unie gaat in haar fabrieken te Emmen het aantal personeelsleden inkrimpen. Werd enkele weken geleden aan 75 overwegend jonge werknemers ge vraagd naar ander werk uit te zien, dit verzoek is nu gedaan aan 40 even eens jeugdige personeelsleden, werk zaam in de administratieve, de chemi sche en de technische sector. Als oorzaak noemt de AKU: reorga nisatie, vermindering van de nieuw- bouwactiviteiten, de vereenvoudiging van de loonadmnistratie door de inte gratie van maand- en uurloners. DE VULKAAN Merapi op Midden- Java is tot uitbarsting gekomen. Sinds maandag is de lavastroom vier kilometer langs de bergflanken omlaag gekropen. BELASTINGVRIJDOM gedurende eni ge tijd is het recht dat Indonesië wil verlenen aan buitenlandse bedrijven ter bevordering van nieuwe buitenlandse investeringen. DE EUROPESE Voetbalunie heeft boetes opgelegd aan Bayern München en Atletico Madrid wegens incidenten bij wedstrijden om Europa bekers. Bayern kreeg een boete van 16000 gul den, en Atletico moet ruim 800 gulden betalen. 55 MIDDELBURG „Nee", luidde het ikorte antwoord van de Terneuzense zeilmaker C. P. D. op de vraag van de Middelburgse politierechter mr. B. W. Thöne, of hjj de bestuurder was geweest van de auto, die in oktober vorig jaar in botsing kwam met enkele langs de straatkant geparkeerde auto's. „Maar u had toch het sleuteltje van de auto op zak?", hield mr. Thöne aan. Nu luidde het antwoord positief, maar D. voegde er aan toe: „Er zijn drie sleu tels, dus dat zegt niets". Vorig jaar in oktober kreeg de Ter neuzense politie op een avond de tele fonische melding van een botsing. De bestuurder van de auto, die de botsing had veroorzaakt, zou zijn auto in de steek gelaten hebben en via het gras veld van een school in de buurt het hazenpad hebben gekozen. Hoofdagent M. de Feyter van de Terneuzense poli tie, die het proces-verbaal had opge maakt en als getuige werd gehoord, was heel positief in zijn verklaringen. „Ik herkende toen ik ter plaatse kwam onmiddellijk de auto als die van de heer D.", zei hij. „Daarna ben ik naar zijn huis gegaan, waar hij eerst niet aanwezig bleek. Later troffen we hem toch thuis". D. werd 's avonds laat nog op het politiebureau gehoord en keerde na afloop terug naar zijn woning. Naar hij verzekerde langs de route, die de vluchtende automobilist zou hebben gevolgd. De volgende ochtend werd met as sistentie van de recherche een reeks gipsafdrukken gemaakt van een, in de zachte grond gevonden spoor, dat van af de plaats van de botsing in de rich ting van het huis van de verdachte liep. De afdrukken kwamen geheel overeen met de zolen van een paar schoenen, die D. de vorige dag had ge dragen Volgens hoofdagent De Feyter, waren de sporen van de vluchteling. D. verklaarde met nadruk, dat de sporen inderdaad van hem waren, maar dat hij ze 's avonds, toen hij de route van het politiebureau naar huis liep, had gemaakt. Hij zou deze weg genomen hebben om na te gaan of de route van de plaats des onheils naar zijn huis in derdaad niet meer dan ongeveer 1 kwartier, zoals de verbalisant meende, in beslag nam. Nu zei D., dat hij voor het lopen van deze weg bijna een half uur nodig had gehad. Veertienjarige Maarten van der Mo len had het ongeluk vanuit zijn ouder lijke woning zien gebeuren. „Ik heb de bestuurder zien wegvluchten" zei hij. „Ik heb gezien, dat de man donker haar had". Toen mr. Thöne hem wees op de verdachte, zei hij, dat de lengte wel ongeveer overeen kwam. „En hij droeg lage schoenen", voegde hij eraan toe. „Laten we de zaak maar aanhouden voor een redelijke reconstructie", stel de officier mr. T. Lebret voort, ziende dat met deze gegevens geen gefundeerd oordeel mogelijk was. Met name wilde hij weten hoelang men lopende doet over de afstand van de plaats van de botsing naar de woning van D. Mr. Thöne verwees tenslotte de kwestie naar de meervoudige strafkamer. Twee dagen na 1 april werden wij, evenals het Griekse volk, gefopt met een z.g. kabinetsformatie; 't is jam mer dat Duitsland, Spanje en Portu gal op deze dag ook niet zoiets heb ben geformeerd want dan had 3 april de algemene dankdag kunnen worden van conservatief Europa. „Onze" formateur heeft volgens het „Vrije Volk" geen verstand van econo mie, doch m.i. komt dat er weinig op aan. want bij z.g. deskundigen op eco nomisch gebied draait de zaak toch ook in de soep. De kapitalistische eco nomie, die niet zonder crisis, werke loosheid, oorlog, armoede en rijkdom kan, schijnt zelf versleten te zijn. Dat deze formatie geen weerspiege ling is van de stembusuitslag schijnt er minder op aan te komen, als de z.g. „grote partijen" maar aan hun trek ken komen en een goed plaatsje ver overen aan de staatsruif voor hun vol gelingen. En als het waar is wat de couran ten schrijven dat dit een z.g. „over gangskabinet" wordt dat, schrik niet, maar eventjes de grondwetswijziging moet voorbereiden, zijn we ook voor de toekomst in de aap gelogeerd. SEPPE, S. VISSER Er is nog een andere jeugd in Ne derland. Onder dit motto hebben gees telijk gezonde mensen datgene gedaan wat de bevoegde overheidsinstanties te Amsterdam niet deden. Proficiat marinemannen, ieder rechtgeaard Ne derlander is u dankbaar voor deze les aan de falende bevoegde instanties in dezen n.l. het beschermen van de openbare orde en de goede zeden op of in publieke plaatsen waartoe ook een stationshal behoort. Nu is het wel zo dat u niet het recht in eigen handen mag nemen hiervoor zijn bovengenoemde overheidsinstan ties. Dus denk er aan niet meer doen hoor, het beschermen van meisjes en vrouwen die door het schuim van deze maatschappij publiekelijk lastig geval len worden. Daar zijn bevoegde in stanties voor. BREDA, C. van den ASSEM. De berichten die ons nu bereiken over het optreden van Marine en Ma riniers in het Centraal Station' roepen bij mij levendige herinneringen op aan de zogenaamde Kristalnacht in Duits land in het najaar 1938. Toen waren het ook in hoofdzaak ge- uniformeerde beterweters die alles van de joden kort en klein sloegen en de zen zelfs zwaar mishandelden. Ook toen bleef de verantwoordelijke politie weg van de plaatsen waar herrie, was. Ook toen is er nooit iets tegen.die misdadigers ondernomen. Ik hoop dat het hier anders gaat en deze deelne mers aan een eigen veldtocht zich alle maal voor de Krijgsraad moeten ver antwoorden, evenals al degenen die iets van de voorbereidingen wisten. Of zijn we nu zover dat S.A., S.S. en Gestapo ieder ogenblik ons hun wil opleggen? ROOSENDAAL, P. VERSTRATEN. We zijn het met inzender eens dat men nooit het recht in eigen hand moet nemen. Maar met vergelijkingen moet men oppassen. We nemen al thans niet aan dat inzender de Duit se Joden van 1938 wil vergeleken met degenen die de laatste weken de hal van het Centraal Station terro riseerden. (Redactie) D'E TEXTIELFABRIEKEN, die lid zijn van de Twents Gelderse fabrikanten vereniging, hebben zich beraden op wel ke wijze zij in staat zijn het bij het ont slag betrokken personeel van de Ko ninklijke Textiel fabrieken van- Heek en Co N.V. in hur. bedrijf op kunnen ne men. (ADVERTENTIE) worden naar Stijl valt op. Ook deze fraaie Shetland man tel uit onze nieuwe voor j aarscollectie. En we hebben nog veelmeer "stijl" mo dellen voor opval lend onopvallende prijzen. In de raadsvergadering van de ge meente Hoedekenskerke is de ge meentebegroting voor 1967 vastgesteld. Naast een post voor „onvoorziene uitga ven" van f 2.999,94 is een bedrag van f 25 552,18 geraamd als bijdrage uit de algemene reserve ter dekking van het alg. reserve ter dekking van 't tekort. Dittekort is in hoofdzaak ontstaan door de lasten vortvloeiendc uit de verbete ring van de gem. streekhavcn, als- van de gemeentelijke streekliaven, als mede een gewijzigde regeling in de fi nanciële verhouding ten aanzien van de gehuurde gymnastieklokalen. Ten slotte moet de onderwijsuitkering la ger worden geraamd in verband met daling van het aantal onderwijskrach ten. Beide laatste uitkeringen beteke nen reeds een bedrag van f 22 000,— minder aan inkomsten. Na een uitvoerige bespreking wer den de subsidiebedragen voor de ver enigingsgebouwen in Kwadendamme en in Hoedekenskerke in principe vastge steld. Voor Hoedekenskerke zal nog een nadere, kostenbegroting worden ge vraagd, zulks naar aanleiding van een verzoek van de heer P. Bolier. Uitge gaan wordt van een subsidie van 70% in het exploitatietekort tot een nader bepaald maximum. Als voorwaarden worden daarbij onder meer gesteld, dat een afzonderlijke stichting de gebouwen zal beheren, een gemeentelijk vertegen woordiger deel van het bestuur uit maakt en een deugdelijke afzonderlijke administratie wordt gevoerd met daar op goede controle. Meegedeeld werd dat de heei F. P. J. van der Wege te Terneuzen tot tijdelijk hoofd van de openbare lagere school te Hoedekenskerke is benoemd. Een subsidie van het vormingscen trum „Heden esse" werd ingewilligd Ook werd gunstig beslist op het ver zoek om een financiële bijdrage in de kosten van het schoolzwemmen, al werd het wel bevreemdend gevonden, dat van de ouders der leerlingen geen bijdrage wordt gevraagd. Ondanks een pleidooi van de heer P. L- Peeters werd overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethou ders besloten het subsidie-verzoek van de Stichting centraal schoolbestuur St- Louis te Oudenbosoh af te wijzen. De beide muziekverenigingen „Con Amore" en „Con Affezione" zullen in gaande 1967 elk f 100,meer subsidie ontvangen Tn verband met de bouw van de ra- tiowoningen werd van P. Steijn een gedeelte dijk gekocht voor aansluiting van een straat en werd met D. Rijk te Kwadendamme een grondruil tot stand gebracht. Ten behoeve van de bejaardenwonin gen. die in Hoedekenskerke zullen .wor den gebouwd, zal een tegelpad worden aangelegd. Deze woningen zullen in een U-vorm worden gebouwd aan de noordzijde van de Scheldestraat. Ver moedelijk zal in september met de bouw worden begonnen. De bejaardenwoningen te Kwaden damme worden aan de noord-oostzijde van de nieuwe straat in het plan Vree land gepland. De heren Remijn en Pee ters pleittten voor een gunstige situe ring van deze woningen. De voorzitter antwoordde, dat de medewerking van e!fenl"?n verkoop aan de een £rote r°I zal spe- ttMio? die niet verkregen, dan zal l\In n an terrein beschikbaar nW.°£?rl&ens kan meer dan één achl hlervoor geschikt worden ge- aangepastrl°nen V°OT Vee en vlees wercI ThMvj'?,em<T ste™mp" werd de heer Th van D neselaar tot lid van de woon ruimte-adviescommissie benoemd.

de Stem | 1967 | | pagina 5