Robben jacht is inderdaad wreed Confrontatie wil echte groep zijn Inbreker stal in twee jaar bijna een ton bij elkaar Minstreel van Baccalaureaat is ook aanvechtbaar' Vurige liefde op de renbaan zó lekker EO zó gezond WERELDFEDERATIE VOOR BESCHERMING VAN DIEREN: Utrechtse politie deed goede vangst Protesten Naar één Duitsland? RICÏORES OVER PLAN-DIEPENHORST: Handel HUHTIN& een heerlijke sigaret, pittig en toch zacht Johnny Hoes had muzikale inval Marktgelden verduisterd Chahan Delmas nieuwe Franse kamervoorzitter „Evergreen" ter ere van prinsenkind Levensgevaarl ijk Goede investering 9 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 4 APRIL 1967 (ADVERTENTIE) DEN HAAG (KNP) Blykens een mededeling van het maandblad „Con frontatie", waarvan de redactie bestaat wit de heren J. Asberg te Bloemendaal en J Bongaars te Venlo, roepen deze he ren op tot vorming van contactgroepen. ZR verzoeken allen, die - wat zjj noe men - de orthodoxe richting aanhangen, hun namen en adressen op te geven. Daarna kan de opbouw van groepen be ginnen. Elders in het blad wordt gesteld, dat Confrontatie in zijn huidige vorm meer een tijdschrift is dan een groep. Wat betreft de orthodoxe richting die „Confrontatie" voorstaat, wordt in een hoofdartikel gesteld, dat terwijl de pau sen Joannes en Paulus oproepen tot „ag- giornamento", er een actie ontstaat van een vijfde cdïonne, als een dolksteek in de rug. Deze vijfde colonne wordt ge steund door machtige collaborateurs en roept de vrijzinnigheid binnen de Kerk te voorschijn. Redacteur J. Asberg keert zich tegen de berichten,'dat een pauselijke commis sie van deskundigen de nieuwe Neder landse katechismus goed bevonden heeft. Hij beroept zich daarbij op „De Tele graaf", die het tegendeel volhield. (Deze tegenspraak van „De Telegraaf" kwam van de heer Asberg, toen zijn bericht door het ANP geweigerd was. Red.). Ook keert redacteur Asberg zich tegen de bisschop van Brugge, die aan de con ciliebesluiten een „oneerlijke en onwaar achtige uitleg" heeft gegeven. Ook de Nederlandse bisschoppen en hun mede helpers zijn volgens Confrontatie-redac teur Asberg „gevaarlijk". J. Asberg schrijft over de kerk in Ne derland: „De kerk zal ook de eigentijdse oude afwijkingen te boven komen, er is een goddelijke garantie. Wat de Neder landse kerkprovincie betreft, de geschie denis leert, dat zij die niet heeft. On danks de ergerlijkste obstakels van de machtige vrijzinnigheid, die zich op de hoogste plaatsen genesteld heeft". Het blad keert zich in de rubriek „Kort geknoopt" tegen „Sjaloom", tegen de bandrecorder in de biechtstoel, tegen seksuele voorlichting op scholen, tegen ARNHEM (ANP) De Arnhemse recherche heeft de 60-jarige markt meester A. R. J. en de 49-jarige assis tent-marktmeester M. J. W. aangehou den op verdenking van verduistering van marktgelden. Het zou om een be drag van ongeveer 3000 gulden gaan. Een controleur van de gemeente Arn hem ontdekte de fraude. W., tegen wie al eerder verdenking rees, werd twee maanden geleden reeds uit de gemeentedienat ontslagen. Welk aandeel J. die al 36 jaar in ge meentedienst is, in de fraude heeft ge had, is nog niet geheel duidelijk. het offeren van gelden voor liturgische, vernieuwingen en tegen het afschaffen van het openbare gebed in openbare col leges. Tenslotte verzekert „Confrontatie", dat het alle aandacht heeft voor de oprich ting van een nieuw katholiek dagblad, dat de „orthodoxie" dynamisch zal be vorderen. Het maandblad voorziet de ondergang van de KRO. Het is lente in Zweden, en dus ook op de renbaan van Sólvalla, waar Walter Hof (links) en Amie hun sul- kyrtfders heel wat zorgen baren. „Ze zijn niet bjj elkaar weg te slaan", zelfs niet tijdens de koersen. Volgens paar denkenners is het uniek dat een hengst zjjn liefde slechts aan een en kele merrie schenkt en in die mate als hier HET hoofdbestuur van de Geldersche Maatschappij van Landbouw heeft op geroepen tot een onmiddellijke beëin diging van de methode om kalveren met hormoonpreparaten in te spuiten. Pas daarna kan worden verwacht, dat op korte termijn, onder bepaalde voor waarden de export van kalfs- en rund vlees weer wordt opengesteld. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Met de arrestatie van de Utrechtse lasser M. (40), die vorige week donderdag door de Utrechtse politie tijdens een routine controle op de Weeresteinlaan werd aangehouden, is een indruk wekkend aantal inbraken opgelost. M. heeft tydens zjjn verhoor bekend in de afgelopen twee jaar voor bijna een ton bijeengestolen te hebben. Hij hield zich voornamelijk op met het grote „brandkastenwerk", waarin hy zich een specialist heeft getoond. De politie vermoedt, dat M., die bij zijn aanhouding in het bezit was van de modernste apparatuur in inbrekersge- bied, minstens 20 tot 25 grote inbraken op zijn geweten heeft. Hij pleegde die voornamelijk in gemeentehuizen, post kantoren en kantoren van bedrijven. Aanvankelijk op zijn brommer, later In zijn van het gestolen geld gekochte auto, toerde hij het hele land door. Het geld gebruikte .M., die ongehuwd is, grotendeels om mee te spelen in de Lotto, de Staatsloterij en de Voetbal pool. Hij won zelfs een keer duizend gulden m de Lotto J. M. overigens een oude bekende van de politie die al geruime tijd als verdacht stond gesignaleerd, heeft de volgende inbraken al bekend: 15.000 gulden uit de brandkast van het ge meentehuis in Nijkerk, 16.500 uit het gemeentehuis te Maartensdijk, 20.000 uit een fabriek in Maarssen, 2000 uit het gemeentehuis in Bunschoten, 1600 uit een koekfabriek te Harderwijk, 1500 uit het kantoor van de gasfabriek te Put ten, 1500 uit een fabriek van plastics, Keidrop; pogingen tot inbraak in het postkantoor van Maarn en bij de ge meenteontvanger van Geldermalsen, 1500 gulden uit een fabriek in Maartens dijk (om de sleutels van die fabriek te bemachtigen brak hij eerst in, in' de wo^ ning van de in Hilversum woonachtige directeur)75 gulden uit een houthandel in Nunspeet (vermoedelijk een kleine misrekening); inbraken in het gemeen tehuis en in het postkantoor van Leei- sum, 700 gulden uit een fabriek van stalen meubelen in Nijkerk; een in braak in de Vif-levensmiddelenfabriek in Heeze en een in de brandkast yan een Duitse fabriek in Leichtlingen (bij Solingen). M. is in Utrecht in verzekerde bewa ring gesteld. De politie heeft het sterke vermoeden dat er „nog wel meer uit zal komen" AMSTERDAM (ANP) Het bestuur van de wereldfederatie tot bescherming van dieren heeft onder leiding van prof. dr. S. Hofstra, uitvoerig gesproken over de jacht op zeehondenpups en volwassen robben in Canada. Dit kon ditmaal diepgaand gebeuren omdat de vergadering werd bijgewoond door de Canadees Brian Davies en de Engelse vrouwelijke dierenarts dr. E. Simpson, die in de afgelopen weken in opdracht van de federatie de zeehonden* vangst in de Laurensbaai in Noörd-Ca- nada hebben geobserveerd en er een schokkende - film over hebben gemaakt. Dr. Simpson heeft sectie verricht op 154 kadavers van gestroopte jonge zeehon den en geconstateerd dat 36 procent van de dieren gevild werden voor zij dood waren, terwijl de overige 64 procent vaak op zeer wrede wijze werd afge slacht. De film die gisteren aan een aantal journalisten werd getoond laat zien dat de jagers van alle denkbare moderne technische middelen gebruikmaken - he likopters, walky-talkies enz. - om in kor te tijd zoveel mogelijk pasgeboren die ren op te sporen om dan op de middel eeuws wrede wijze de dieren te doden en te villen. Brian Davies vertelde dat in Canada zelf grote beroering is ontstaan en een felle oppositie tegen de jacht wordt ge voerd. Van de 20 miljoen Canadezen heeft 1 miljoen op een of andere wijze bij de legering geprotesteerd. De Canadese regering heeft door het afkondigen van maatregelen ernstig ge tracht de situatie te verbeteren, maar een wezenlijke verbetering, een werke lijke humanisering, is niet mogelijk. Om deze reden besloot de federatie er bij de Canadese regering op aan te dringen, de jacht volkomen te verbieden. Voor Canada zou dit economisch geen ernstige klap zijn; de economische be tekenis van de jacht is zeer gering te meer daarheen groot deel van de jagers geen Canadezen maar Noren zijn. Het bont begint pas economische be tekenis te krijgen als het geëxporteerd is naar Europa. De bonthandelaars zijn degenen die het geld verdienen. Zij be vinden zich - zo zei prof. Hofstra - ten aanzien van de wrede wijze waarop het bont „gewonnen" wordt nog in het sta dium van „Es ist nicht wahr". Wij hopen hen, door hen met de neus op de feiten te drukken, in het stadium van „Wir haben er nicht gewusst" te krijgen - aldus de president van de federatie. Dr. Simpson zei, dat het voor de Ca nadese autoriteiten van groot belang is stapels protesten uit Europa te krijgen. Een definitief einde aan de wrede jacht kan er echter pas komen als het pu bliek weigert langer het bont te kopen. Ver over de honderdduizend jonge die ren zijn alleen al in. de afgelopen week vermoord. Vermoedelijk ruim 40.000 vol wassen dieren liet het leven. Het erge van de jacht op de volwassen dieren, die geschoten worden, is dat in de prak tijk blijkt dat vier dieren worden ver wond om er één te doden. Deze gewon de dieren vluchten en zijn niet in staat zich. in de barre koude staande te hou den. Eén huid eist dus vijf dode dieren... e Protestactie tegen het villen van zeehonden in Londen. (Van onze Parijse correspondent) Het Franse parlement draait sinds gisteren weer op volle toeren. Via de wandelgangen van de Kamer werd de tijdelijke voorzitter Ducos, het oudste Kamerlid (86), met het gebruikelijke tromgeroffel naar zijn voorzittersstoel gebracht. Het halfrond van de kamer was stampvol, geen plar was onbezet. Leeg waren alleen de ïv aringsbanken Alle 22 ministers zijn zaterdag afgetre den om deel te nemen aan de stemming voor de nieuwe kamervoorzitter. De nieuwe Kamer bestaat in overgrote meerderheid uit mannen; de yrouwen zijn dun gezaaid. Tijdelijk voorzitter Ducos, een classi cus, en oud-verzetsman, gaf in zijn rede vooral een verdediging van de humanis tische, klassieke opvoeding van de jeugd. Af én toe" blë'ek uit een paar woorden dat in een democratie nooit de macht mag worden toevertrouwd aan één man. Ook zei hij, dat de nieuwe Kamer bijgevolg artikel 16 van de Grondwet moest schrappen (uitzonde ringstoestand) en dat Frankrijk door toetreding tot het verdrag van Moskou een begin moet maken met de nuclai- re ontwapening. De linkerzijde onder streepte dat met applaus, de rechterzij de onthield zich van protesten. Na lang durig stemmen koos de Kamer Chaban Delmas als Kamervoorzitter voor de ko mende vijf jaar. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) BREDA. Smartlappen- koning Johnny Hoes heeft de „komende blijde gebeur tenis op Drakensteyn" aan gegrepen om weer één van zjjn muzikale invallen te spuien. Het resultaat is een single met op de ene kant „Wat brengt de ooievaar op Drakensteyn" en op de flip- slde „Wees welkom, lief klein koningskind". De familie Van Dijk uit Amsterdam (vader, moeder en zeven kinderen, twee tel gen waren te jong om mee te zingen) vertolkt de actu ele amusementsinval van Johnny Hoes. Overigens is de heer Hoes minder actueel dan de titels van de liedjes op heteerste gezicht doen vermoeden. „Wees welkom, lief klein koningskind" werd reeds in 1938 geschreven door de vader van de heer Van Dijk, de heer Paoli naar aanleiding van de ge boorte yan prinses Beatrix. Johnny Hoes heeft kennelijk gedacht „Oude glorie ver gaat niet". .We zijn benieuwd of zijn schatgranerij aan zal slaan. De tekst van „Wees wel kom, lief klein koningskind" luidt als volgt „Wees welkom lief klein koningskindwij zweren hou en trou, aan u geliefde oranjetelg, lief klein kind je van Nassau. Uw moeder straalt van echt geluk, uw vader lacht band tussen Oranje en Ne derland. (Refrein: wees welkom enzovoort). Wij zien u in de toekomst reeds op het paleisbalkon, op de armen van uw moe derlief in de oranjezon. Dat moeder dan maar wat jes in uw kleine oren doet, verheugd, en wij de jeugd van Nederland, wij jui chen dol van vreugd. Daar stijgt een juichkreet op in 't land, na maanden ongeduld is één der liefste wensen nan het Neerlands volk vervuld. Ook onze fiere kroonprin ses, door iedereen bemind, werd moeder van haar eersteling, een teder ko ningskind. Daar is alweer een nieuwe want die dag klinkt een orkaan van vreugde u te gemoet. Er vallen tranen kindje klein, die zullen dan van vreugde zijn (Refrein)." In „Wat brengt de ooie vaar op Drakensteyn" barst de familie Van Dijk jube lend uit met: „Oranje boven, oranje boven, leve Claus en Trix! Wat brengt de ooievaar op Drakensteyn? Zal het een jongen of een meisje zijn? Misschien wel allebei, maar hoe of het ook zij, we zin gen en we springen straks als kinderen zo blij! Oranje boven, oranje bo ven, leve Claus en Trix! We wachten in ons landje nu met spanning op de dag, dat ieder die Oranje mint weer volop juichen mag. Dan hangen we spontaan de rood-wit-blauwe vlag weer uit, ter ere van het prinsenkind, oranjes jong ste spruit, ste spruit. En iedereen die gist, voordat het zover is: (Refrein: Oranje boven enzovoort). Wij leven mee met Claus en Trix, er gaat geen dag voorbij, al dragen zij een kroontje, het zijn mensen net als wij. We gunnen hun van harte het geluk en vieren feest, want hun geluk is ons ge luk, zo is het steeds ge weest. Zo is het nog van daag, alleen blijft nog de vraag: (Refrein)." ■yoor de grote meerderheid van het Westduitse volk is de kwes tie van de „hereniging" niet meer het belangrijkste doel van de poli tiek van Bonn. Onder hereniging moet men in de eerste plaats ver staan een samenvoeging van de hui dige Bondsrepubliek met de Duitse Democratische Republiek van Wal ter Ulbricht. De her-aansluiting yan de verloren gegane gebieden in het Oosten Pommeren, Silezië en Oost-Pruisen, die sinds 1945 onder Pools bestuur staan heeft een nog grotere meerderheid van het volk, met uitzondering van de organisa ties van vluchtelingen uit die gebie den, immers al lang afgeschreven. Uit een onderzoek door het insti tuut voor toegepaste sociale weten schap in Bad Godesberg is voor nog slechts 22 procent der bevolking van de Bondsrepubliek de „hereni ging" een belangrijk thema. Dat is, bij een teruggaande tendentie in de afgelopen jaren, een „absoluut dieptepunt". In de afgelopen twee jaren vond 38 en daarna nog maar 26 procent der bevolking de „here niging" belangrijk. Een van de diepere oorzaken van de steeds dalende belangstelling voor de „hereniging" is, volgens het instituut, dat onder de bevol king der Bondsrepubliek steeds minder mensen leven, die op de een of gndere manier banden met men sen in Midden-Duitsland wat eigen lijk de juiste benaming is voor wat men tegenwoordig „Oost-Duitsland" pleegt te noemen) hebben. Verder de vruchteloosheid van alle pogin gen om op de weg naar „hereni ging" voorwaarts te komen. In die zelfde mate werkt in de D.D.R. de tijd ten gunste van Walter Ulbricht, wiens regime in een „hereniging" met de Bondsrepubliek helemaal niet meer geïnteresseerd en wiens politiek er vooral de laatste maan den sinds het optreden van de zwart-rode coalitie in Bonn er in toenemende mate op is gericht West- en Oost-Duitsland als twee volkomen gescheiden en separate staten te doen voortbestaan. In West-Duitsland gelooft nog maar 19 procent der bevolking aan een mogelijk succes van een „hereni- gingspolitiek". 'J'egen deze achtergrond moet men ongetwijfeld ook zien de strijd, die sinds enkele weken is uitgebro ken in de liberale „Vrije Democra tische Partij", die met 49 parlemen tariërs de oppositie vormt in de Bondsdag. Een arbeidspapier dat door de liberaal Sehollwer is uitge werkt heeft aanbevolen de DDR te erkennen en daarmede ook de O- der-Neisse-demarcatielijn als defi nitieve Duitse oostgrens. In het par tijbestuur staan verschillende voor aanstaande liberale politici achter deze Scholwerr-studie, o.a. de pen ningmeester der F.D.P. Rubin. Het partijhoofdbestuur wil van dergelij - ke verregaande thesen echter nog niets weten en doet zijn uiterste best het Schollwer-papier onder de tafel te praten en de „rebellen" de mond te snoeren. Alle vier politieke partijen in de Bondsdag CDU, CSU, SPD en FDP zijn gebonden aan de pre ambule in de voorlopige Westduit se grondwet van 1949, waarin staat dat de hereniging „de opperste na tionale doelstelling" is. Aan deze grondwettelijke opdracht zijn alle partijen gebonden. Zij maakt het de partijen praktisch onmogelijk om het Ulbricht-regime te erkennen en daarmede de deling in twee Duitslanden een permanent karak ter te geyen. Alle partijen schrik ken derhalve begrijpelijkerwijze— van thesen terug, die uitlopen op een bestendiging van de verdeling van het land. Jets anders is de vraag, hoe men het met het regime in Oost-Ber- lijn kan arrangeren. Ook ieder denkbaar „arrangement" stelt prak tisch als voorwaarde, dat de exis tentie der DDR minstens de facto wordt erkend en dat op een gege ven moment op het allerhoogste ni veau zal moeten worden gesproken tussen de hoogste autoriteiten van beide delen van Duitsland, d.w.z. ook door ministers. Ook voor der gelijke .regeringsonderhandelingen' is in West-Duitsland nu reeds een grote meerderheid te vinden, die zich er niet mee tevreden stelt, dat het herstel van Duitslands eenheid een aangelegenheid is, die alleen de vier mogendheden aangaat, die na 1945 het land hebben verdeeld. Deze zelfde meerderheid is er van doordrongen, dat de beide delen van Duitsland ook iets zullen moeten bijdragen tot het eventuele herstel van hun eenheid. Dat dit een tame lijk eenzijdige poging zal worden n.l. uitgaande van de Bondsre gering wordt daarbij gemaks halve over het hoofd gezien. On der de gegeven omstandigheden be staat n.l. niet de geringste kans, dat ook bij onderhandelingen op minis ters-niveau de machthebbers in Oost-Berlijn op een „herenigings- koers" zouden kunnen worden ge bracht. Voor de Bondsregering is deze situatie een doodlopende straat. Zij is er diep in het eigen hart ook van overtuigd, dat zij de op dracht in de grondwet Duitsland te herenigen vrijwel niet meer zal kunnen vervullen. Zij kan er an derzijds ook niet toe overgaan omdat zij dan in strijd met diezelf de grondwet zou handelen de D.D.R. als zelfstandige tweede Duit se staat te erkennen. Zij is evenwel gedwongen om op het hoogste ni veau contact op te nemen met de communistische machthebbers in het andere deel van Duitsland, wat tenminste neerkomt op een feite lijke erkenning van het -bestaan van twee Duitslanden. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/TILBURG De nog 'steeds demissionaire minister van onderwijs en wetenschappen, mr. I. Diepenhorst heeft in een lezing voor de Nederland se Studenten Raad in Tilburg 'n aantal uitspraken gedaan over de toekomstige status van de studenten. Kernpunt van zijn betoog was, zoals wij reeds hebben bericht, dat er binnen afzienbare tijd zoveel studenten zouden zijn, dat hun studiekosten een al te grote last voor het Nederlandse volk zouden vormen. Volgens hem zou dat tot conse quentie moeten hebben, dat er een al gemene academische studie komt (wel licht een vierjarige opleiding, be kroond mete en bacoalaureaatsdiploma), waarna de allerbesten zouden worden geselecteerd en in staat gesteld om een opleiding tot „hoogwaardig" academi cus te krijgen, pe universitaire wereld heeft deze uitlating Van mr. Diepen horst met gemengde gevoelens ontvan gen. We hebben een aantal rectores magni- fici van universiteiten en hogescholen gevraagd hun inzichten over deze kwes tie kenbaar te maken. Enigen waren bereid en in staat hun commentaar te geven; met name de rector magnificus van de Economische Hogeschool in Tilburg bleek niet bereikbaar. Prof- Ir. Th. de Wijs, rector magnifi cus van de techn. hogeschool in Delft, achtte het een levensgevaarlijke sim- plicatie met name voor de Bêta-leer- lingen, om een baccalaureaats-oplei- ding in te voeren. Het wetenschappelijk onderzoek is juist voor de academi sche opleiding een wezenlijk onderdeel. Voor Alpha's is dat volgens prof. De Wijs iets anders. Hij vond het boven dien bedenkelijk, dat de vraag naar kort-geschoolden afkomstig is van de grote industriële ondernemingen, die voldoende nascholingsmoeilijkheden heb M,aaJ d,G.ZG kortgesehoolden staan onthand te kijken in de kleinere be drijven. Voorlopig was prof. De Wijs allerminst bang voor een „overvoe ring van de markt. Er komen jaar- 1 Jn Nederland een 850 ingenieurs van de hogescholen. De meesten van nen nebben al voor hun laatste examen een baan op zak. Het aanbod blijft ver beneden de vraag. (JwL,110!"1 .dan nog bij, dat momen teel Nederland zeker niet hoog ligt in het percentage studerenden in vergelii- Süïfj?1,etand.er® Europese landen- In Zweden by. is het aantal studerenden 11 procent m Nederland is dat nog met de helft aldus prof. De Wijs. Tenslotte merkte hij on, d?t er mo menteel voor de drie technische hoge scholen in Nederland een uitstekend yoorlichtinvsapparaat is, dat regelend kan optreden, wanneer er door be paalde „glamoureffecten" een toevloed voor een bepaalde studierichting ont staat. Bovendien heeft dit voorllch- tingsanparaat regelmatig bijeenkbmsten met de schooldekanaten van middel bare scholen, waar (geheime) gegevens over de te verwachten vraag en aan bod bekend worden gemaakt, zodat zelfs al op de middelbare scholen rege- lend kan worden opgetreden. „Er is toit in de virij verre toekomst nog geen sprake van een oververzadi ging met academici", aldus prof. De Wijs. Prof- dr. D. J. Kuenen, professor van de rijksuniveriteit van Leiden voelde wel iets voor een baccalaureaats-oplei- ding met een soort „universitair mid denstandsdiploma" of een studieleer van 5 of 6 jaar tot het doctoraal examen. Overigens moet men niet de illusie heb ben, dat dit geldbesparend zou wer* ken, aldus prof. Kuenen: een bacca laureaatsopleiding zou anderhalf maal zoveel personeel eisen. Heel wezenlijk verschilt prof. Kuenen van mening met mr. Diepenhorst over de „ondragelijkheid" van de financiële lasten: geld steken in het onderwijs is altijd een goede investering geble ken. Bovendien getuigen de uitspraken van ir. Diepenhorst volgens prof. Kue nen van een merkwaardige tegenstel ling tussen theorie en praktijk: De re gering streeft naar een exploitatie van het intellect en dat al vanaf het veertiende jaar. En als dit werkelijk een principe is. kan men dan ooit het principe verlaten onder de medede ling, dat realisering er van teveel geld gaat kosten? Over het al dan niet spoedig berei ken van een verzadigingspunt kon prof. Kuenen naar hij zei geen zinnig woord zeggen: Een onvoorspelbare zaak. (ADVERTENTIE) SPAANSE SINAASAPPELEN 30% meer vitamine C! Ze rijpten in de Spaanse zon... ze hebben due meer sap, meer vitamine C, de natuurlijke (en lekkere) remedie tegen griep en verkoud heid 1

de Stem | 1967 | | pagina 9