je moet de wasserij erbij hebben^ je moet de wasserij erbij hebben Duitse James Bond' moet nog nadienen Je merkt't elke week DINERS HENDRIKS Westduitslands opsporingschef Gehlen onmisbaar voor natie Vooraanstaand huwelijksbureau zoekt vertegenwoordiging Flinke administratieve J kracht gevraagd i Kijko Handelsonderneming Opschuiven Huwelijk Margrethe Koningin Juliana naar Kopenhagen Weer verklaring rond moord op Kennedy mm fkviJ Vermiste piloot na twee maanden door collega gered vendorina MAISON DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 4 APRIL 1967 Op 7 april hopen onze ouders de Heer en Mevrouw Capellode Pan hun 35-j arig huwelij k s feest te vieren. De H. Mis uit dankbaarheid te 11 uur in de parochiekerk te Goes. Receptie in „Slot Ostende", van 3 tot 4 uur. Hun kinderen en kleinkinderen Goes, Jac. Catsstraat 30. Heden overleed vrij plotseling in het St.-Agnes- ziekenhuis, kort voor zijn tachtigste levensjaar, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgroot vader CHRISTOFFEL MOUTHAAN Breda J. A. Melsen-Mouthaan C. B. A. Melsen Gennip P. J. Mouthaan M. Mouthaan-van der Steen Maassluis C. P. Bakker-Mouthaan K. Bakker Oosterhout: S. M. Mouthaan D. Mouthaan-Egas Klein- en achterkleinkinderen Geertruidenberg, 3 april 1967 De overledene ligt opgebaard in het St.-Agnes- verpleeghuis. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 6 april a.s. op de Ned. Hervormde begraafplaats te Geertruidenberg. Vertrek vanaf het St.-Agnes-verpIeeghuis om 2 uur nam. Correspondentie-adres: C. B. A. Melsen, Mgr. Hopmansstraat 27, Breda. Op maandag 10 april a.s. hopen onze geliefde ouders groot- en aohtergrootouders H. ADAM B. ADAM-v. d. VELDE hun 60-jarige huwelijksdag te gedenken. Hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Biervliet, Noordstraat 10. met afdelingen in het gehele land Jn Noord-Brabant. Voorwaarden: Sterk verantwoordelijkheidsgevoel, alg. ontw-, representatief, woning op goede stand, liefst met schrijfmach. en be schikking over auto. Brieven onder nr. 1487 aan Sell More, Singel 44, Amsterdam. MNL. of VRL. 'i (Van onze correspondent in Bonn) MüNCHEN-BONN Op 3 april a.s. wordt de vroegere generaal-majoor van de Westduitse Wehrmacht Arnold Gehlen 65 jaar, en daarmee pensioen gerechtigd. Gehlen is bijna sinds mensenheugenis chef van de Bun- desnachrichtendienst" in Pullach bij Miinchen. Deze „Bundesnachrichten dienst" is de Westduitse geheime dienst. Hij verzamelt als een wat ou derwetse James Bond inlichtingen over vriend maar meer nog over de vyand. De B.N.D. is een van de drie gehei me diensten der bondsrepubliek. De andere diensten zijn het .Bundesamt fur Verfassungschutz" in Keulen te vergelijken met de B.VD. in Ne derland welks taak het is agenten onschadelijk te maken, die tegen de bestaande orde conspireren en de ..Mi litaire Abwehr Dienst", M.A.D., een zuivere militaire contra-spionagedienst Chefs der „Verfassungschutz" en der M.A.D. zijn resp. Hermann Schrubbers en generaal Seeliger. De „Verfassungsschutz" ressorteert onder het ministerie van binnenland se zaken, de M.AD. onder defensie en de B.N.D. staat rechtstreeks onder de bondskanselier. Onder de laatste regering-Erhard was een poging ge daan om de drie diensten onder te brengen bij het ministerie voor vragen der nationale veiligheid onder Hein- rich Krone. Het ministerie werd bij de vorming der „grote coalitie" in Bonn opgedoekt. Dr. Krone is vrijwel geruis loos van het toneel verdwenen. Het department is nog altijd ..be zet". Daar resideert nu Erhards vroe gere staatssecretaris, Hohmann. maar hij weet eigenlijk niet, wat hij doen moet. De voorgenomen coördinatie van de inlichtingendiensten schijnt voorlo pig van de baan te zijn. De regering- Kiesinger had voor haar eerste hon derd dagen wel andere zorgen aan het hoofd. Voor zover bekend is heeft bondskanselier dr. Kiesinger nog geen gelegenheid gehad de drie chefs der inlichtingendiensten te ontvangen Kwesties, die geheime diensten en der gelijke betreffen, interesseren de rege ringschef trouwens maar matig de man, die bijzonder moeilijk te ver vangen zal zijn. Gehlen, die in de Wehrmacht chef was van de afdeling inlichtingen betreffende .vreemde le gers in het Oosten", is de schepper van „Bundesnachrichtendienst" Wat in Bonn wordt gevreesd is dat bij de B.N.D waar men wel op de vingers kan narekenen, dat de chef nog hoogstens vier jaren in dienst zal blij ven een interne strijd om de opvol ging zal uitbreken, die de noodzake lijk geslotenheid der organisatie wel licht ernstige afbreuk zou kunnen doen dubbel en dwars waard hoogte te worden gesteld Veilingkade 11, Breda. advertentie- Het onvermijdelijke vertrek van ge neraal Gehlen betekent ook het eihde van een geheime-dienst-epoche. De mo derne geheime dienst-man ziet er heel anders uit dan generaal Gehlen en be hoeft ook niet noodzakelijkerwijze een man uit de militaire hiërarchie te zijn. Integendeel: hij moet zowat van alles verstand hebben. Zeker is, dat Gehlens onmiddellijke plaatsvervanger Hans Heinrich Worgitzki, voor de op volging niet meer in aanmerking komt, omdat hij zelf ook al te oud is. Bondskanselier Kiesingér kan de op volging van Gehlen als chef der B- N.D. nog enige tijd voor zich uit schui ven- Hij zal echter ernstig op zoek moeten gaan naar een kandidaat. nieuws I „Dat laatste boek had aangedrongen, dat hij ru op keer. Het was veel te had gehad!" Dat zegt mevrouw Fle schiep, lan Fleming overl niet nodig. Veel schrijve nieuw boek uit te komer lezers waren niet te verz „Bgnd was een monstei Fleming nu. De gezondhe gemoet te komen aan de KOPENHAGEN (Reuter) Konin gin Juliana is een van de koninklijke gasten die op 10 juni aanwezig zullen zijn op de bruiloft vr" de Deense kroonprinses Margrethe en de Franse graaf Henri Delaborde de Monpezat, zo is in Kopenhagen meegedeeld. Met uitzondering van koningin Eli zabeth van Engeland hebben alle re gerende vorsten de uitnodiging tot bij woning van het huwelijk aanvaard. Ko ningin Elizabeth is op die dag jarig en zal in Kopenhagen vertegenwoor digd zijn door haar tante prinses Ma rina, de hertogin vam Kent. Voor de bruiloft zijn ruim 400 gas ten uitgenodigd. „Niemand wist dat bet zegt mevrouw Flemming een onmogelijke patiënt. I de eenvoudig het kalmer i Hij wilde elke dag iets b hij normaal had geleefi twintig jaar ouder kunne Wat hij gedaan heeft, zelfmoord!" Mevrouw Fleming was baasd, toen het eerste boel man uitkwam. Zij wist ni< ze was getrouwd met de buitenland van de Sunday veel later hoorde zij dat ha genover vrienden al jarenla sproken over zijn plannen 01 ste spionnageverhalen te scl er ooit hadden bestaan. Dl sprak hij daarover met zijn wist dat ze nooit misdaadrl behalve dan de in Engela: genwoordige en algemeen Agatha Christie. Fleming ze vrouw, dat hij zijn eerste sino Royale" had geschreve gedachten af te zetten van e< met de weduwe van Lord in Italië gesneuveld was. vond zichzelf te oud om te maar deed het niettemin. Hel eerste huwelijk en mevrouv zegt, dat ze dankbaar is dn dergelijk boek vol gokken len niet aan haar heeft oh zoals hij aanvankelijk van Wat nu de pensioenrijpe generaal- majoor Arnold Gehlen betreft: de ambtenarenwet kent een uitzonderings regeling, waarbij het mogelijk is om de diensttijd van een onmisbare ambte naar te verlengen- Dat moet telkens met één jaar geschieden. Als de amb tenaar 70 jaren is, is verlenging niet meer mogelijk. (Deze omstandigheid dwong destijds prof. Erhard om zijn persoonlijke adviseur dr. Ludger West- rick, die op het ministerie van econo mische zaken en later in de bonds- kanselarij jarenlang zijn naaste mede werker was geweest, op 70-jarige leef tijd in de ministerstand te verheffen, omdat hij hem niet door pensionering wilde missen. De diensttijd van generaal -Gehlen is inmiddels al met één jaar verlengd, maar dit ontheft de regering niet van de noodzaak zo langzamerhand te gaan zoeken naar een opvolger voor frX***?/ PUTNAMVILLE, Indiana (AP) Een geweer van hetzelfde model als dat waarmee president Kennedy werd ver moord, is enkele dagen na de aanslag gevonden in een hotel in Terre Haute, Hidiana, zo heeft de ex-politie-clief van Terre Haute maandag verklaard. Frank Riddle, enige tijd geleden af getreden als hoofd van de politie, heeft verder verklaard dat het wapen, een 6.5 milimeter Italiaanse Manlicker-Car- cano, afkomstig was van een wapenhan- delaar uit San Antonio, Texas. Hij heeft verklaard alle beschikbare gegevens over het geweer doorgegeven te hebben aan de commissie Warren. Het wapen zelf is overgedragen aan de geheime dienst. De politie in San Antonio zou volgens Riddle hebben meegedeeld, dat de wapenhandelaar een blanco strafblad had, lid was van de liga van jonge communisten. Hij werd een uitmuntend vakman genoemd. De naam van de handelaar wilde Riddle niet noemen. Riddle verklaarde dat de handelaar in het hotel in Terre Haute op 25 no vember gearriveerd is met, aldus de receptie van het hotel een „langwerpig pakket". In de vroege namiddag van 26 november heeft hij het hotel weer verlaten, zonder het pakket. De wapen handelaar zou per bus naar St. Louis, Missouri doorgereisd zijn. Riddle is niet door Garrison benaderd, en heeft gezegd uit zichzelf ook' geen contact met hem op te zullen nemen. „Ik heb nooit veel opgeha I mes Bond", zegt mevrouw -j. ,,ik heb alle boeken gelezen» haal ze door elkaar, al di met die dwaze namen: PusS Honeychile. Domino en al (I ken zoals Drax en GoldfingP die figuren is er maar éénM leeft en dat ls James Boni haat ik!" MevrouwFleming vindt Boe: lend. „Ik zou hem nooit rj één keer hebben uitgenodigd zij, „hij heeft geen convers af Zij en haar man vonden hl van de Bond-boeken (meer dsl miljoen tot nu toe) onwezenlij I wen lezen graag over superi zegt mevrouw Fleming, „en houden ervan zich met die 1 identificeren. Met al zijn mof jes, speciale sigaretten en b whiskey, was Bond een react soort helden in hun onderh Marlon Brando Fully-fashioned kleutertruitje van praktisch Dralon. Met lange of korte mouw. In wit, bleu, groen, grijs, rood of koren. Maten: 1-2 jaar. Met lange mouw, 2 jaar 8.50 1 jaar 7.95 Met korte mouw, 2 jaar 7 95 Uaar 7.50 Kleuterjasje van Terlenka met nylon. Warme, door gestikte voering. Zeer goed wasbaar. In ciel, rose of wit Voor 1 V2 jaar: 30.95 voor 1 jaar: 29 75 Shapira jongenspakje in bleu met wit randje. Ideaal in de was, zo droog en strijken overbodig. Voor 11/2 jaar: 17.95 voor l jaar: 16.95 Katoenen brassière-pakje. Zeer goed wasbaar. In pastel tinten op wit fond. Voor de leeftijd 2 t/m 6 maanden. Crylor jongens- en meisjes jasje met bijpassend mutsje. Leuk fantasierandje. Zeer goed wasbaar en strijkvrij. In wit, ciel of rose. 14.9 Strijkvrij jurkje en pakje van makkelijk wasbaar Supravyl. Trapeze- en hangjurkjes in diverse modelletjes. In ciel, rose, koren of rood. Voor 2 jaar: 15, voor 1 jaar: 13 Bijpassend hespakje met voor- en achtersluiting. Voor 2 jaar: 14, voor 1 jaar: 14. YELLOWKNIFE, Canada (AP) Een piloot, die al twee maanden ver mist werd en van wie men aannam dat hij dood was, werd zaterdag door een vliegtuig gered uit de bevroren wildernis van Canada. De dokters zeiden vandaag dat Ro bert Gauchie (39) drie tenen van zijn- linker- en twee van zijn rechtervoet zal moeten missen ten gevolge van bevriezing. Voor de rest verkeert hij in goede gezondheid, aldus zijn vrouw. De piloot, die boven de wildernis vloog zag een lichte plek in de verte. Hij ging erheen en zag het neergestorte vliegtuig en de eenzame figuur van de piloot. Het toestel landde op zijn ski's en pikte Gauchie op Gauchie was 19 kilo afgevallen in zijn strijd om in leven te blijven in sneeuwstormen en temperaturen die zelden boven nul kwamen en 's nachts' 40 graden onder nul waren. In zijn toestel kroop hij onder zes slaapzakken om zich tegen de kou te beschermen. Maar hij gaf de hoop niet op en had zijn koffer gepakt toen het reddende toestel landde. Strijkvrije brassiere van wit Tergal broderie. Koket opstaand kraagje en rijk geborduurd. Voor de leeftijd 2 t/m 6 maanden. 9.50 Mevrouw Fleming is van m< een toneelstuk of een boek er om aan de dagelijkse sleur snappen. Als or dan al een soij dens in moet, dan moet dat haar geschieden in de trant vj les Dickens. „Ian liet me eens een hooffl zen, waarin James Bond dood len haaien was omringd" 1 „voor mij was één haai meerl doende geweest. Dat zei ik I en toen heeft hij mij maand enl] meer laten lezen Mevrouw Fleming is overijl mening, dat een auteur nooit I vies van zijn vrouw moet aél Ian Fleming had een vriend I vocaat Duff Dunbar, die I draak stak met James Bond- 1 Noel Coward, de toneelschril buurman van de Flemings op J ook altijd, maar van hem J dat. Ian Fleming trouwde in 19511 vrouw had geen idee van wat I wachten stond. Fleming was 1 en knap- In de oorlog werkte de marine-inlichtingendienst, nd log vroeg Lord Kemsley heml lichtingen-(nieuws)dienst op f wen voor de Sunday Times. Geld had Fleming genoeg; een flat in Londen, een landb Kent en hij was eigenaar v^l deneye", zijn huis op Jamaic neigde naar melancholie" zei vrouw Fleming. Ze heeft 'n fot< op haar man als kind voor de poseert met zijn drie broers, de enige die niet lacht. Enige en algemene kennisgeving Heden is, in alle rust, van ons heengegaan onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder CORALIE MARIA STEIJAERT weduwe van Antonius Kaas, op de gezegende ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam Terneuzen Wed. M. Fermont-Kaas Zuiddorpe L. Fermont-Kaas A. Fermont Terneuzen M. Dieleman-Kaas J. Dieleman Klein- en achterkleinkinderen Groenendijk, 2 april 1967 Huizt St.-Antonius De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op donderdag 6 april 1967 in de kapel van Huize St.-Antonius om 9.45 uur, waarna teraardebestel ling op het r.-k. kerkhof aldaar. Opvouwbare wandelwagen van lichtgewicht chroom. Met rem en in 3 standen verstelbare rug. Frisse blauwe, rode en groene ruitbekleding. Vendorina Extra chroom wandelwagen op riemvering, geheel opvouwbaar. Afneembare spaakwielen, doorsnede 235 mm, verstelbare rug en voetenplank. Perion bekleding in 2 moderne rode, groene en blauwe dessins. 110.- Chroom combiwagen, te gebruiken als reiswieg, wandelwagen en kinderwagen. Afneembare spaakwielen, los zitje voor wandelwagen. Geheel opvouwbaar. Bekleding van wit, blauw of groen krimpleer. Kap te gebruiken op wandelwagen. 189.- Gelakte wandelwagen met afneembare spaakwielen. Verstelbare rug, voetenplank en rem. Op trekveer. Fleurige skai-bekleding in diverse effen tinten w.o. blauw, groen en rood. 69.75 Chroom wandelwagen met. afneembare spaakwielen. Verstelbare rug, voetenplank je en rem. In rood, blauw of cognackleurig skai met z.g. wiberprint. 79.75 Vendorina chroom wandel wagen met afneembare spaak wielen, doorsnede! 235 mm. Verstelbare rug, voetenplank en rem. In blauw, rood of groen gedessineerd skai-leef. Chroom wandelwagen met Perlon bekleding op riemvering. 2 Moderne rode, groene en blauwe dessins. Afneembare spaakwielen, doorsnede 235 mm. Verstelbare rug, voetenplank en rem. QQ 5ft Alles wat Baby's wereld uitmaakt, draagt de naam Vendorina. Onder dit merk brengt Vroom Dreesmann die artikelen die het leven van onze alleijongsten mooi, warm en veilig maken. Ian was een van de vier zoc majoor Valentine Fleming DSC de eerste wereldoorlog sneuve heeft zijn vader altijd gemist. ging naar de militaire acadt Sandhurst, maar hij wilde geen officier worden. Hij studeep Frans en Duits om in de diplo dienst te kunnen gaan maar niet- Hij probeerd het in h kiersvak en als efcfectenmake het lukte hem weef niet. Fleming dacht James Bond ui huis „Goldeneye" op Jamaicé schiep hij de dagindeling waar strikt aan hield. Hij stond om h op en ging na het ontbijt met het werk tot half twaalf. Bi Dagelijks bezorgd van 12-2 en van 6-8 uur. Wisselende menu's ad f 3.00 p.p. Ook verzorging bruiloften en partijen m. en z. serviezen SPEELHUISLAAN 6 REDA TELEFOON 31926

de Stem | 1967 | | pagina 4