Handballers van Hellas door E.B.11.V. overklast: 7-4 Baronie Il-speler liep schorsing op tot 1 oktober irathon Frenzel: een der beste Europese aanvalsleiders Oost-Duitsland massaproduktie van topsterren Ard en Kees weer terug Overgangsklas District Zuid B Gewestelijke titelstrijd eerste klas libre Frans Knijpers won Gerard Geesink Europees kampioen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 4 APRIL 1967 P II ienko linsdag 4 april Woensdag 5 april Vrijstelling Volleybal in Breda Pater Buys-bekers naar Tilburg en s-Hertogen bosch Middelburg stond kostbaar punt af Huldiging in Puttershoek 6000 brieven Sjaak Swart Piet Keizer Klaas Nuninga Amateurs In Vlissingen Phantons gelijk tegen Falcons Goede prestatie van Nel Bos Tour de France als filmkomedie 11 /ERTENTIE) big, zo'n jack, ftief, modieus. Isterke stof is en ;rde het modef. IvERSUM I 402 m I2.OO Metropole orkest: a- lüuziek. 12.25 Beursberich- I Mededelingen t.b.v. land- ■v 12.30 Overheidsvoorlich- In'ding voor de landbouw. 1 orkest. 13.00 Nieuws. 13.10 13.30 't Muzikantenuur: Hongaarse muziek. 14.40 j 15.00 Voor de vrouw. J Itrio; moderne kamermu- 16.00 Nieuws. 16.02 Bari- ,o <gr.): volksliederen. 16.15 feugd. 17.15 New York cal- Jjtereo: Voor de jeugd, lichte Knmuziek. 18.00 Nieuws. Taliteiten. 18.25 Stereo: licht I |55 Paris vous parle. 19.00 deuters. 19.05 Hersengym- b.30 Zingen geblazen: lied- |rma. 20.00 Nieuws. 20.05 ns horen: licht muziekpro- 120.45 Imp-Ulsen: cabaretpro- 21 15 De wind staat niet naar irspel. 22.00 Wie „Waagt", internationale volksliedjes. ws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 ip de hedendaagse muziek, lezing. 23.30 Stereo; Licht taal sextet en zangsoliste, j 00 Nieuws. 1LVERSUM II 298 m >.00 Stereo: Musetteorkest en 12.18 Marktberichten voor' 12.20 Voor de landbouwers.' edelingen t.b.v. land- en tuin- 30 Nieuws. 12.40 Actualitei-, Lichte grammofoonmuziek ei) 13.30 Musiësta: licht gevari-» zoekprogramma (opn.) 14.25 f klassieke en moderne 14.40 Stereo: Licht instru-l ensemble (opn.). 15.00 Pizzi-1 arieerd programma vol mu-J wetenswaardigheden. 17.00 voorlichting: De letterkunde ierlandse Antillen - II. Spre-, J. Ph. de Palm. 17.10 Voor, 18.00 Fanfare-orkest: ver- oncourswerken. 18.20 Uitzen- i de Anti Revolutionaire Par-j :er: mr. W. de Kwaadsteniet, van de Anti Revolutionaire j .30 De Springplank: jonge ar-| iet orkestbegeleiding. 19.00 19.10 Actualiteiten. 19.30 Con-; us. 19.35 De zingende kerk, er kerkmuziek. 19.45 Zoekend nieuwe katechismus voor vol- 20.00 Stereo: Radio Philhar- Orkest en cellist: klassieke rne muziek. (In de pauze:, it). 22.00 Kunst: cultureel, na. 22.30 Nieuws. 22.40 Over-, >2.45 Dag, Land!: Toeristisch, d over Israël. 23.15 Coritext: magazine waarin op de din-j t doorgepraat. 23.45 Semi-klas- mmofoonmuziek. 23.55 - 24.00 j rERSUM III 240 m EN F.M. 12.00 Nieuws. 12.02 Actuali-j 5.05 Gevarieerd muziekpro- 13.00 Nieuws. 13.02 Actuali-- 13.05 Verzoekplatenprogram-1 Nieuws. 14.02 Actualiteiteii, hte grammofoonmuziek. 15-00» 15.02 Actualiteiten. 15.05 Elek- orgelspel. 15.25 Geva- »latenprogramma. 16.00 Nws. tualiteiten. 16.05 Programma ïers. 17.00 Nieuws. 17.02 Ac- i. 17.05 - 18.00 Verzoekplaten- na. BELGIë VLAAMS fieuws. 12.03 Filmmuziek. l?.lö vkroniek. 12.15 Lichte muziek. ?erbericht, mededelingen, pro* overzicht en SOS-berichten lippers. 12.48 Lichte mUZie?A ^itenlands persoverzicht. 13.UU weerbericht en beursbericn- &0 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws- lidamerikaanse muziek. 2ital. 15.00 Nieuws. 15.03 Nws. sberichten. 16.09 Lichte muziek [ogramma voor oudere luiste* 7.00 Nieuws, weerbericht en ingen. 17.15 Jazzmuziek. rMj> fientsmuziek. 18.00 Nieuws. )or de soldaten. 18.28 Paai^.lT" slagen. 18.30 Franse les. erde muziek. 18.45 Sport. 18-8 iken. 18.55 Lichte muziek. l?-"ü weerbericht en radiokrornex. veedse muziek. 19.50 Syndicale 20.00 Volksmuziek. 20.30 Hoor- .00 - 22.16 Nieuws en bericn- HILVERSUM I 402 m 7.00 Nieuws en oehtendgyn}* 7.20 Socialistisch strijdig hte grammofoonmuziek en ie 17.30 - 7.35 Van de voor- VPRO: 7.55 Deze dag. VAR*; 'UWs. 8.10 Lichte grammofoon en reportages. (8.30 - 8.35 v irkten thuis, praatje v007fl<.t. iw). 9.00 Romantische orKJ4o (gr.). 9.35 Waterstanden. idio. 10.00 Stereo: Klassieke w ken (gr.). 10.45 Voor de Kieu .00 Nws. 11.02 Voor de vrou adiodubbelkwartet: oude e liederen. HILVERSUM n 298 m 7.00 Nieuws en herhaling. n. 7.10 Dagopening. 7<la jpir lassieke grammofoonmuz uws. 7.32 Lichte gramrnoio"" 7.40 Radiokrant. 8.00 Nieuw vijde muziek. 8.30 Nieuws. klassieke grammofoon^-SJ r de zieken. 9.40 Voor de n 10.30 Morgendienst. 11-00 u mofoonmuziek. RSfM III 240 m EN F'"1, 9.00 Nieuws. 9.02 Actual®; Gevarieerd muziekprogr )0 Nieuws. 10.02 Arbeiasv* gr.) <11.00 Nieuws). Algemeen weet men wat Oost- Europa voor de sport betekent. Hoe men het aanlegt om sportsterren te kweken en wat men er voor over heeft. Uit Oost-Duitsland bereiken ons dienaangaande cijfers, die te denken geven. Vorig jaar organiseerde men voor het eerst en gedurende zestien dagen zogenaamde Spartakiades met het oog op 't ontdekken van „Olympische kampioenen voor 1972". In 215 districten van de D.D.R. traden 1.208.090 kinderen tussen 10 en 14 en 496.158 tieners tussen 14 en 18 jaar aan. Er werden 2000 opmerkelijke prestaties geleverd. De meeste belangstelling ging uit naar atletiek (200.247 deelnemers) wielrennen (124.902) en voetbal (84.662). Op vallend zijn de be trekkelijk lage cijfers in de zwem- sport met 31.150 en het zeer lage aantal deelnemers bij basketball (2.663) en volleyball (5.638). De organisatie van deze eerste kantonnaleSpartakiades in '66 betekende eigenlijk een selectie voor de nationale Oostduitse Spar- takiade, waar alleen de besten mo gen uitkomen. Zij brachten, naast de normale Oostduitse kampioenschappen, veie onbekende jongeren naar voren die, verstoken in kleine dorpen of als niet aangeslotenen, normaal geen kans hadden gekregen. Het effect van de eerste kanton nale Spartakiade was enorm. Meer dan 2000 nieuwe sportclubs werden opgericht, er werden ruim 80 nieu we voetbal- en handbalterreinen, 88 sintelbanen voor atletiek aan gelegd en vijftien zwembaden ge bouwd. Zoals gebruikelijk in Oosteuro- pese staten stond het gehele partij en regeringsapparaat achter de or ganisatie. Gedurende zestien dagen werden alle terreinen in de D.D.R. voor Spartakiades gebruikt. Men had alle onderwijsinstellin gen opdracht gegeven dat hun leer stof behandeld moest zijn voor hel begin van de eerste wedstrijden, zodat alle deelnemers onmiddellijk met verlof konden gaan. Zestig deelnemers werden uit ruim 1.700.000 gegadigden geselec teerd. Zij kregen als eerste het spe ciale sportbrevet en zullen in hun onderwijsinstellingen, respectieve lijk hun werk, met het nodige res pect behandeld worden. Boven dien kunnen zij vrijstelling van dienst krijgen en zich dus volledig in hun sport bekwamen. Op deze manier is Oost-Duits land aan de massaproduktie van toekomstige kampioenen begonnen. Men wil vooral een goed figuur slaan bij de Spelen in 1972, want dan zullen West- en Oost-Duits land onder hun respectieve vlag gen deelnemen. (Van onze volleybalmedewerker) BREDA In het Gemeentelijke Sport centrum in Breda werd het jaarlijkse districtstoernooi voor afdelingsteams (dames en heren) van de NeVoBo dis trict Zuid II gehouden. De inzet van de strijd was de Pater Buys-wisselbeker, genoemd naar de man, die in de twin tiger jaren het volleybal in Nederland introduceerde. Op het toernooi lieten Zuid-Beveland en Bergen op Zoom echter verstek gaan, terwijl Grevelingen en Zeeuwsch-Vlaan- deren alleen bij de heren deelnamen. De damesteams werden in één poule in gedeeld, waarbij in een halve competitie om de ereplaatsen gestreden werd. De uitslagen waren: Tilburg - Breda 02; Eindhoven - Roosendaal 20, Breda - Walcheren 20, Den Bosch - Rooséndaal 20, Eindhoven - Walcheren 2Den Bosch - Tilburg 20, Eindhoven - Breda 11, Tilburg - Roosendaal 02, Den Bosch - Breda 20, Roosendaal - Wal cheren 11, Eindhoven - Den Bosch 11, Tilburg - Walcheren 11, Eindhoven - Tilburg 20, Breda - Roosendaal 11, Den Bosch - Walcheren 20. De eerste plaats was hier dus voor Den Bosch, dat daardoor de Pater Buys-wisselbeker van Tilburg overnam. Eindhoven legde beslag op de tweede plaat, terwijl Bre da zich zeer verdienstelijk als derde klasseerde. Roosendaal werd vierde, Walcheren vijfde en Tilburg zesde. Bij de heren waren de acht teams in twee poules ingedeeld. In poule A kwa men Grevelingen en Walcheren daarbij uit tegen Tilburg en Den Bosch. De uit slagen waren hier: Tilburg - Walcheren' 20, Den Bosch - Grevelingen 20, Til burg - Grevelingen 20, Den Bosch - Walcheren 20, Grevelingen - Walche ren 02, Tilburg - Den Bosch 20. Til burg werd poulewinnaar, voor Den Bosch, Walcheren en Grevelingen. In poule B zagen Roosendaal, Breda, Zeeuwsch-Vlaanderen en Eindhoven zich tegenover elkaar geplaats, hetgeen de volgende resultaten opleverde: Bre da - Roosendaal 11, Eindhoven - Z. Vlaanderen 20, Breda - Z.-Vlaanderen 20, Eindhoven Roosendaal 02, Roo sendaal - Z.-Vlaanderen 20, Eindho ven - Breda 02. Breda en Roosendaal eindigden hier gelijk, doch het setge middelde besliste in het voordeel van de Bredanaars. Eindhoven werd derde en Zeeuwsch-Vlaanderen laatste. In de kruisfinales zegevierde Breda met 21 over Den Bosch, bleef Tilburg met 20 over Roosendaal de baas, klopte Eindho ven met dezelfde cijfers Grevelingen, terwijl in de Zeeuwse prestigeslag Wal- cneren met 20 over Zeeuwsch-Vlaan deren wist te triomferen (15-11, 15-11). In een spannende eindstrijd tussen Tilburg en Breda, bleken de Tilburgers over de langste adem te beschikken en via 15-10, 12-15 en 15-4 werd de Pater Buys-wisselbeker veroverd. Deze werd overgenomen van Den Bosch, dat in het duel o mde derde en vierde plaats ook nog met 20 de meerdere in Roosendaal moest erkennen. Walcheren versloeg Eindhoven, ok al met 20 en eiste daar mee de vijfde plaats voor zich op. In de strijd om de zevende en achtste plaats tenslotte, won Zeeuwsch-Vlaanderen met 20 van Grevelingen. (Van onze sportcorrespondent) KAATSHEUVEL Kampioenskan didaat Middelburg heeft een kostbaar puntje aan DESK moeten afstaan. En wanneer Desk-rechtsbuiten Henk Net ten tegen h einde niet de pech had ge had tegen doelman But op te schieten, dan was de volle winst zelfs voor de thuisclub geweest. Toch mogen de be woners van ,,De Efteling" met dit voor hen belangrijke winstpunt tevreden zijn omdat Middelburg qua voetbal onge twijfeld de betere ploeg was. Dat de Zeeuwen in Kaatsheuvel ech ter een warm onthaal kregen in de vorm van een geladen DESK, was vanaf het begin duidelijk merkbaar- DESK wierp zich met hartverwarmend elan in de strijd en vooral de defensie stond de Middelburg-voorhoede vrijwel geen enkele kans toe. Doelman Tausch werd daarom maar zelden op de proef gesteld. Jammer genoeg werd te wei nig aandacht aan de eigen opbouw be steed, maar wanneer dit wel gebeurde en verre passes over de Middelburg defensie gingen, bleek de thuisclub ui terst gevaarlijk. In de 15e minuut kreeg DESK een extra ruggesteun toen C. Laros de bal uit een vrije trap voor het Middelburg-doel plaatste en Dek kers met een kopbal via de paal 1—0 liet aantekenen. De fraaiste kans was voor Hendrikse. Vrij voor doel aar zelde hij echter even en dat was voor de felle DESK-defensie voldoende om het gevaar te bezweren. In de tweede helft heeft Middelburg over het algemeen een overwicht ge had, maar eenmaal in het doelgebied van DESK, ontmoette men een verde diging die weigerde te capituleren, Voorlopig althans, want in de 10e mi nuut werd deze defensde toch verrast door Pentury, die bij een vrije trap plotseling voor het doel opdook en de stand op li bracht. De wedstrijd kteeg intussen een hard karakter, waarbij de scheidsrechter niet altijd eve gelukkig beslissingen nam. Wat Mid delburg verder ook probeerde. Desk ^rdedigdie het ene puntje echter met SCHIPHOL (ANP) Met stille trom zijn Kees Verkerk en Ard Schenk, die in februari opnieuw de twee snelste schaatsenrijders bij de wereldkampioen schappen werden, gisteren uit Oslo op Schiphol geruggekeed Daar stonden al leen coach Wim de Graaf, verzorger Dick de Vroomer en wat familieleden van de beide cracks ter begroeting gereed. Het bestuur van de K.N.S.B. liet verstek gaan- Voor Kees en Ard is liet succesvolle winterseizoen thans definitief achter de rug. in de afgelo. pen 14 dagen hebben zij met z'n tweeën 200 kilometer ten noorden van Oslo in een wintersportcentrum de lange skies ondergebonden en nu wacht hen in Puttershoek en Anna Paulowna nog een laatste daverende huldiging van de trotse dorpsgenoten. Zaterdag wordt Kees in Puttershoek in de bloemetjes gezet. Zijn als al tijd actieve vader verwacht niet min der dan 16 muziekkorpsen en voorts wel 15.000 gasten van buiten, voor wier logies hij een S pido-p a ssa.g ierss chip heeft gehuurd, dat in de haven van het dorp ligt. Hoofdschotel voor alle belangstellen den zal een voetbalwedstrijd zijn van de voetbalclub Puttershoek (bijna kam pioen eerste klasse afd. Rotterdam) tegen een schaatselftal, waarin alle 7 leden van de kernploeg staan op gesteld, gecompleteerd met rijders van de B-ploeg. „Voorlopig kan Kees weer even voort" vertelde vader Verkerk. ,,Want net als vorig jaar ligt er een berg post uit ^de gehele wereld van op hem te wel 5000 a 6000 brieven op hem wachten. „Vorig jaar heb ik die allemaal be antwoord", vulde Kees aan, maar dat houdt dan alleen maar in, dat hij de afzenders een foto van zichzelf toe stuurt, voorzien van een handtekening. „Dat zal ik ditmaal opnieuw doen", zei hij, ,.en geloof me, 6.000 handte keningen zetten en 6.000 adressen schrijven is geen kleinigheid". Voor beide rijders begint in mei weer in Overveen de centrale training. Kees zal daarnaast in de zomer zijn vader wat helpen in diens café, Ard echter gaat er zijn gemak van nemen. Vroeger hielp hij vader Klaas nog wel eens In diens eigen landbouw-bedrijf, maar daar zal nu niets meer van komen Wel heeft hij een nieuw plan: hij hoopt in september in Amsterdam te gaan studeren in heilgymnastiek en massa ge. Ook Ard zal in zijn eigen woon plaats worden gehuldigd. Aanvankelijk zou dit feest deze week doorgaan, maar juist vorige week is Ard's groot vader overleden, zodat de huldliging tot volgende week dinsdag is uitge steld. Naar bekend zijn de overige 5 rijders van de A-ploeg ad in de loop van de vorige maand naar huis terugge keerd. OP 10 APRIL zal in Londen de re. vanche plaatsvinden van de jeugdtafel- tennisinterland Nederland-Engelanddie enige weken geleden in Middelburg werd gehouden. Het Nederlandse team is voor deze gelegenheid samengesteld uit: Rob Joels, Nico van Slobbe en de Nederlandse kampioene Mieke ten Broek. (Van onze sportredactiè) BREDA Nederland - Denemar ken, gespeeld op woensdag 30 no vember 1966, was de laatste wed strijd voor Oranje in het kader van de Europese landenbeker, die men ook wel de Europese beker der Na ties noemt. Na een vrij lange pauze wordt deze competitie voor het Ne derlands elftal weer op gang ge bracht met de wedstrijd tegen Oost- Duitsland. Daarvoor moeten de man nen van bondscoach George Kessler aantreden in Leipzich. De thuiswed strijd zal plaatsvinden op 13 septem ber in het Feijenoord-stadion te Rot terdam. Voor het Oranjeteam betekent de strijd tegen de Oostduitsers een bij zonder moeilijke opgave. Immers, het Oostduitse elftal is de laatste tijd bijzonder goed tevoorschijn gekomen. Het uitslagenlijstje van 1966 ziet er als volgt uit: Zweden (Leipzich 41, Chili (Leipzich 52, Egypte (K. Marx stadt) 6—0, Roemenië (Gera) 20, Polen (Magdeburg) 2—0, Rusland Moskou 22. Om zich voor te bereiden op de ontmoeting tegen Nederland speelde het Oostduitse elftal een aantal wed strijden in Afrika. Bovendien werd de competitie in Oost-Duitsland spe ciaal stilgelegd en gingen die geselec teerden in een trainingskamp. Karoly Soos, trainer an het Oostduitse voet balelftal heeft in een interview voor een Oostduits sportblad zijn mening over de komende wedstrijd gegeven. Hij zei het volgende: „Oost-Duits land is samen met Nederland, Honga rije en Denemarken ingedeeld in groep 5. Het is niet-juist, dat insi ders in deze groep de kansen \7an Nederland en Denemarken buiten be- schouwing laten en een kamp tussen Hongarije en Oost-Duitsland voorspel len om uit te maken wie er naar de kwartfinales gaat". En Soos voegde daaraan toe. „Vooral het laatste treffen tussen Ne derland en Denemarken (20) is voor mij een bewijs, dat Nederland voor ons een even moeilijke tegenstander ls als Hongarije. Wanneer de Ajax- voorhoede goed draait, eenmaal In het Oranjeshirt ontbreekt daar nog weieens wat aan, dan kan het Neder lands elftal in 1967 een hoogtepunt bereiken". Missen wij in het Nederlands elftal de voor internationale wedstrijden ge schorste Ajaxied Cruyff, bij de Oost duitsers levert de bezetting van de middenvoorplaats geenenkel pro bleem op. Veertien voetbaltrainers van de Ooslteuropese volksrepu bliek stemden op verzoek van het sportblad „Fussball-Woche" op de 24-jarige Henning Frenzel van F. C. Lokomotive (Leipzig) Frenzel beschikt over de gave de aanvallen niet alleen bekwaam op te bouwen, maar ook af te ronden. In net seizoen 1965-1966 was hij dan ook onbedreigd topscorer in het Oostduit se voetbal. De gesloten en zwijgzame metselaar uit Leipzig zal het de Nederlandse defensie niet gemakkelijk maken, maar daar staat tegenover dat onze verdedigers gewaarschuwd zijn. De voetbalcarrière van Frenzell be gint in het elftal van een motoren- fabriek in Geithain, een kleine ge meente in de onmiddellijke nabijheid van Leipzig. Hij werd daar ontdekt door de trainer van het nationale ju niorenteam Armin Werner, die de toen nog 17-jarige Frenzell naar de grote mannen van F C Lokomotive Leipzig bracht. Zijn debuut werd een sensatie en al gauw maakte hij deel uit van de ploeg die Chemie Leipzig (thans FC Lokomotive) In het toernooi om de jaarbeursbeker vertegenwoordigde. Daarna maakte Frenzell snel carri ère en na enkele malen in vertegen woordigende elftallen te hebben ge speeld, bemachtigde hij een vaste plaats in het nationale team. In 1964 maakte hij deel uit van het Oostduitse elftal bij de Olympische Spelen in Tokio, waar Oost-Duits land een derde plaats bereikte dank zij een 31 overwinning op de Vere nigde Arabische Republiek. Fren zel scoorde toen de openingstreffer. Frenzel hoopt nog één keer in de schoolbanken te mogen zitten, name lijk om sportleraar te worden. Maar voorlopig heeft hij het te druk, want na de wedstrijd tegen Nederland zal de competitie weer zijn aandacht op eisen en ook de voorbereiding voor andere belangrijke ontmoetingen zul len veel van zijn toch al schaars# tijd in beslag nemen. Het Nederlands elftal in het vliegtuig. Op de achtergrond coach George Kessler. BREDA De meeste handbalploegen hebben zich door het slechte weer niet laten weerhouden hun wedstrijd te spelen. Dit tot grote vreugde van de competitie leider die toch al met de handen in het haar zit vanwege de vele afgekeurde vel den van de laatste weken. De meeste koplopers behielden de leiding en onderaan in de standenlijsten kwam weinig verandering. Dames QuintusWalcheren 15. De dames van Walcheren hebben in Kwdmtsheul weinig moeite gehad met Quinitus. Het weer was de gehele wed strijd erg sleohit en gezien deze omstan- diigeheden werd er vrij redelijk ge speeld. Bij Walcheren speelde voor het eerdt, Marjan de Meuriühy weer mee, die bij de Wereld Jeugd Kampioen schappen een blessure had opgelopen. Voor de rust naim de Zeeuwse ploeg een voorsprong van 3—0 met doelpun ten van Jeanny van Elve (2x) en Ria van Hove-de Pree. Na de rust bleef Walcheren domineren. Toch werd het eerst 31 door Ria Scholten alvorens Marjan de Meuriohy en Jeanny van Elve de stand konden brengen op 51 voor Walcheren. Doondiat ook Hellas en Posterholt wonnen bleef de Zeeuwse ploeg op de derde plaats. Dames Volt—SOA 0—6. De dames van SOA hebben zich weer beter op de bo venste plaats genesteld door met 6—0 te winnen van het Tilburgse Volt. Reeds in de eerste twee minuten wisten de Bredase dames het Tilburgse doel twee maal te vinden. De doelpunten werden gescoord door Hanny Kools en Toos van Arendonk. De rust werd in gegaan met 30 door nog een doelpunt van Nanny Lommen. Ook na de rust g!af SOA de toon aan. De regen maakte de bal glad en het vangen moeilijk maar toch scoorde SOA nog drie maal. De eindstand kwam op 6—0 dor Hanny Kools, Will Schoenmakers en Nanny Lommen. Heren EBHVHellas 7—4. Wanneer de heren van EBIIV dit jaar het kam pioenschap behalen dan hebben zy dit voor het grootste deel te danken aan midvoor Koos Toonen. De wedstrijd te gen Hellas uit Goes was niet geweldig maar door zeven treffers van Koos Toonen werd de Zeeuwse ploeg geveld met 7—4, Hellas startte met een open en fris spel en kon binnen tien minuten een voorsprong nemen van 0—2 met twee doelpunten van Jan Boni tens. Na enke le malen tegen paal en lait te hebben ge schoten verkleinde Koos Toonen met een hard afstandsschot de achterstand 2. Nadiat Rob Jacobs de voor sprong voor Hellas had gebracht o-p 1 3 schoot Koos Toonen drie maal raak zodat de Bredase ploeg leiidlde met 4—3. Voor de thee werd gedronken bracht Theo Jacobs met een harde schuiver de balans weer in evenwicht. Na de rust kreeg Hellas de kaïns om weer de leiding te nemen maar een toe gekende straf worp werd door Jan Bou- tens tegen de lat geknald. Hierna duur de het veertien minuten alvorens Koos Tonen kans zag vanaf die rechtervleugel een schot te lossen dat doeltrof waar door de stand kwam op 54. Voor het eindsignaal wist Koos Toonen no.g een voorzet van Paul Herrings en een vrije worp te benutten zodat de overwinning voor EBHV kwam op 74. Hellas kwam na de rust niet tot score. Dames EBHVWere Di 72. De dia mes van EBHV hebben een van de con currenten voor het kampioenschap, Were Di, uitgeschakeld. Dit gebeurde echter pas in de tweede helft. Er werd een ruststand bereikt van 2—2. Voor EBHV scoorden Riet Verharen en Nol ly Disveld. Voor Were Di Marie-José Kluit en Cor van den Dries. Na de rust zag de Tilburgse ploeg geen kans meer om Godelieve v.d. Laar aki?; er (in het Bredase doel) te paseeren. EBHV liet helt Tilburgse net nog vijf maal trillen, Viermaal door Riet Verharen en het vijf die' doelpunt door Helma Boot. De overwinning kwam hiermede op 72. Een aanval van EBHV op het doel van Hellas (foto boven), die overigens geen «oto ondert doelverdediger stompte de bal via de paal weg (Van onze sportredactie) BREDA Baronie-speler Tonnie Hermans, normaal uitkomend in het tweede elftal van de Bredase club, zal voorlopig de wedstrijden alleen maar langs de lijn kunnen volgen- De straf- commissie van de KNVB legde hem een schorsing op tot 1 oktober 1967; een straf die reeds op 31 maart is in gegaan. Directe aanleiding tot deze enorme straf waren onaangenaamhe den tijdens de wedstrijd Fortuna '54 il- Baronie II op 25 maart. Volgens de KNVB heeft Hermans zijn straf te danken" aan het ,,bü herhaling aan merkingen maken op de leiding van de scheidsrechter, na tevoren te zyn vermaand". Bij de uitsprak heeft de KNVB tevens de ernstige strafkaart" van Hermans in aanmerking genomen. De oud-NAC- speler kreeg tijdens de bewuste wed strijd een officiële waarschuwing, maar werd niet uit het veld gestuurd. Ook Baronie verlangt nog een ver antwoording van de Bredanaar. De strafcommissie is trouwens in de betaalde sector niet flauw geweest met schorsingen. Tiny van Reeken (NEC) kreeg er een van vier wedstrijden, om dat hij tijdens Alkmaar-NEC naar een tegenspeler heeft getrapt. Nico van Diesen van Eindhoven mag eveneens vier wedstrijden niet uitkomen voor het eerste elftal van zijn vereniging. HJJ trapte naar een tegenspeler tijdens DFC-Eind'hoven. Hilversum-speler Jan sen en EDO-speler Hup kregen ieder een straf van vijf wedstrijden, waar van één voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar wegens het trappen tijdens resp. Fortuna VI. - Hilversum en EDO-Limburgia. F. Knoef van He racles moet een boete van 50 gulden betalen, „alsmede" werd „de proeftijd van de lopende voorwaardelijke straf, hem in die strafzaak Ajax-Heraeles op gelegd verlengd met één jaar, wegens het maken van een ongepaste opmer king tegen de scheidsrechter tijdens de wedstrijd SW-Herades". Geschorst tot d)e KNVB een uitspraak heeft ge daan, werd SC Drente-speler Boxem. Een en ander in verband met het voorgevallene bij SC Drente-Holland Sport. Bij de amateurs In Zu/id I vielen de schorsingen wat minder uit- Twee wedstrijden kreeg H- van Gerven van Valkemswaard, die op ongepaste wijze te kennen had gegeven het niet eens te zijn met een scheidsrechterlijke be slissing in het duel, dat zijn ploeg speel de tegen kampioen Concordia SVD- R. Dupheus (Zwaluw VFC) bracht een UDI-speler opzettelijk ten val, terwijl de bal niet binnen speelbereik was- „Twee wedstrijden, waarvan een voor waardelijk", luidde de uitspraak. (Van onze sportredactie) VLISSINGEN Op 7, 8 en 9 april zal in Vlissingen het gewestelijk bil jartkampioenschap le klasse libre wor den gehouden. De organisatie van dit evenement is in handen van de biljart vereniging „A.B.V." in Vlissingen, in samenwerking met het distrietsbestuur. De wedstrijden worden gespeeld in café Riemans aan de Raadhuis-straat. De eerste ronde begint vrijdagavond om half 8. De 8 deelnemers aan dit kam pioenschap zijn: J. Net van de Mid delburgse vereniging „K.O.T." (dis trict Walcheren-Zuid-Beveland) A. Bie zen Overlaan (district Oost-Brabant), B. van Lierop, Waalre (districteind- hoyen), C. van de Sandenf Waal wijk), E. van de Looy, Velthoven (dis trict De Kempen), A. Vosselaars, Waal. wijk, (district Tilburg), A. Voogd, Kaatsheuvel (district Kaatsheuvel), en P. Landa, Bergen op Zoom (district Bergen op Zoom). Het programma voor de eerste ronde ziet er als volgt uit: 19.30 uur: A. Giezen-J. Net; B- van Lierop-P. Landa. 21.00 uur: C. v, d. Sanden-A. Voogd; E. v. d. Looy-A. Vosselaars. Zaterdag en zondag beginnen de wed strijden 's middags om 2 uur. WHEELING, West-Virginia (AP) Een strafschop in de tweede helft vormde gelijkmakter van de Toron to Falcons tegen de Pittsburg Phan toms, 22 in de eerste demonstratie wedstrijd voor nationale beroepself tallen, Balassanian, Argentinië, gaf de Fal. cons de leiding (1—0) in de eerste helft met een schot vanaf ruim 20 me ter. Pittsburgh maakte de gelijkma ker toen Dieter Perrau, Duitsland in kopte uit een hoekschap van Co Prins die het daarna met een strafschop 21 bracht. De doelverdedigcr Fred Bravenbroer, Nederland, redde zeven keer voor Pittsburgh. HALLE (A.N.P.) Kuijpers heeft in Halle zijn afgebroken partij uit de der tiende ronde van heit zoneschaaktoer nooi tegen de sterke Oostduitser Uhl- mann gewonnen. Na dertien ronden delen de Hongaar Portisch en de Tsjeph Hort de eerste plaats met 11 punten. De Zuidslaaf Matulovic is derde met 9 punten. Kuijpers heeft 6,5 pnt. verza meld en bezet daarmee de negende plaats. LENINGRAD (A.N.P.) De 19-Ja- rige zwemster Nel Bos heeft tijdens in ternationale wedstrijden in Leningrad voor een uitstekende prestatie gezorgd. Op de 100 m vrije slag werd zij eerste in 1.03,2 eii bleef hiermee voor de Rus sische Natalie Bystrova en de Fran- gaise Claude Mandonnaad. Mirjam van Hemert maakte de snelste tijd in de series (1.03,1), maar werd in de finaio vierde in 1.03,9. Op de 100 m rugslag eindigde Cobi Sikkens als derde. De eerste twee plaatsen waren op deze af stand voor Frangaises. Verrassend was dat Cristine Caron twee seconden ach terbleef op Benedicte Duprez (1.09,0 tegen 1.11,0). De tijd van Cobi Sikkens •was 1.11,1. Cobi Buter moest zich te vreden stellen met een zesde plaats in 1.12,4. LISSABON (ANP) Gerard Gee sink, een broer van Anton, is in Lis sabon bij de Europese judo-kampioen schappen voor junioren, Europees kampioen in het halfzwaargewicht ge worden. Nadat hij in de halve finale van de Boskoper Marchant had gewon nen, versloeg hij in die finale de sterke Rus Rouckledev. Onze landgenoot Adri van Polanen bereikte in het midden gewicht eveneens de eindstrijd maar verloor daarin van de Rus Choukline. De Rotterdammer Metselaar moest in de finale van het zwaargewicht zijn meerdere erkennen in de Fransman Decleve. Van Polanen en Metselaar bereikten de finales door overwinnin gen op respectievelijk Jacks (Engeland) en Rychkoff (Frankrijk). 55 55 PARIJS De Tour de France lal als onderwerp dienen voor een avon tuurlijke filmkomedie. Deze zomer zal in Frankrijk met de opnamen worden be ginnen. in de fim die door Paramount^ 5? üa?we samenwerking met Jaques Goddet, zal worden gemaakt, zullen be kende sterren optreden met enkele in ternationaal befaamde wielercoureurs.

de Stem | 1967 | | pagina 11