Eerste Thoolse Zeilschool maakt vaarders „waterwijs'5 pEEp^ V Vierhonderd wandelaars liepen St.-Joristocht RAIFFEISENBANK Circus Reinardi Hulst: veel knappe prestaties SMIDJE OHOLEN Zorg Loon naar wor' ZUID-BEVELAND Theorieruimte en weekendverblijf in Oude Weeshuis 5 -v v 'I'M A. - v. -tv - DOOR ZONNIG TERNEUZEN Vergadering van Zeeuwse organisten Dagblad De Stem Viissingse raadsleden niet gelukkig met „onbenullig" tegeltje W. v. Boven wint solistenconcours te Middelburg Praktijk op „Jan Haring Doel Oostburgse K.P.J. wint kring toneelconcours kleine of grote spaarder Zware aanvaring te Hansweert XE1 GOES Afscheid van ds. Begeer P.v.d.A. Vlissingen verliest pleidooi A.N.M.B. voor Showboot Vlissingen Kortsluiting tussen comité en wethouder Jubileumbal Instuiven Te Middelburg Spoedeisende raadsvergadering met jus d orange HOOGWATER Vandaag Morgen an de Knap - Mutator Uitvaart was DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 3 APRIL 1966 -SP ÏÊÉ$- ;t - -v - ,-,A t&v&it 'v.:Vf-- fe. fS? fS •i 5£, '4e? v •V (Van onze correspondent) TERNEUZEN De traditionele St. Joriswandeltoeht, die in Ter neuzen voor de 15e maal werd georganiseerd door de Doormangroep van de Neder landse Padvindersvereniging, bracht 400 deelnemers en deelneemsters uit Nederland en België aan de start. Hei prachtige voorjaarsweer en de mede werking van de drumband van de „Harmonie Terneuzen" en de senio ren- en juniorengroep van het tam boer- en pijperkorps „Irene' brachten heel wat belangstellenden bij het ver trekpunt op de Markt byeen. Dank zij de uitstekende organisatie verliep de tocht uitstekend. Er was slechts één uitvaller. Pij de Neder landse groepen wonnen ,,St. Huber- tus" (20 km) en ,,St. Gertrudus" (ni km) beide uit Terneuzen, de wisselbe ker. Bij de buitenlandse groepen gin gen de beide bekers naar de Leeuwe riken uit Eecloo. De uitslagen zijn: 20 km Nederlandse groepen. 1 Karei Doormangroep Terneuzen» 133 pnt.2 ,,St. Hubertusgroep" (Ter neuzen) 132 pnt.; 3 „Gosaha" (Goes) 130 pnt. 20 km buitenlandse groepen. 1 „Leeuweriken III" (Eecloo) 143 p.; 2 „Leeuweriken I" (Eecloo) 144,3 p.; 3 „De Terters" (Eecloo) 144 p. 10 km Nederlandse groepen. 1 „St. Gertrudus" (Terneuzen) 15o pnt. ;2 „EOS" I (Terneuzen) 151 pnt., „St. Hubertus" (Terneuzen) 147 pnt 10 km buitenlandse groepen. 1 „Leeuweriken A" (Eecloo) 165 p., l „Vikingen I" (Gent) 150 p.; 3 „Zwa luwen II" (Gent) 149 p. Op de foto: w Het zonnige lente weer had een groot aandeel in het welslagen van de vijftiende St.-Jorismars. RILLAND BATH L het dorpshuis Luctor et Emergo kwam zaterdag middag de Nederlandse Organistenver eniging district Zeeland in vergadering bijeen. De 75-jarige penningmeester de heer Cijsouw uit Groede bracht een keurig financieel verslag uit. Wegens het 25-jarig bestaan dezer vereniging bood hij het bestuur een zelf uitgevoerd en samengesteld boekje met de afgelo pen gebeurtenissen uit deze jaren ter hand vooral wat betreft het, financi ële gedeelte. De heer H. Mennes bracht zijn jaar verslag uit, waarna in een bestuurs vergadering de heer R de Regt met met acclamatie werd herbenoemd. De heer A. de Vries uit Middelburg belichtte op zeer kundige wijze enkele aspecten van het kerkelijk orgelspel en de begeleiding van gemeentewege. Na afloop bezocht men het capucij- ner-klooster waar het orgel werd be zichtigd en bespeeld. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsen- v laanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst Voor Waicnerec 3D Zuid Beveland Klokstraat 1 telefooD 8252 GOES Eerste redacteui voor Zeeland Expioilatte- F. DE LIGT inspectie Zeeland tei 6252, Goes L. K M UE ION*, privé 7300. Goes tel 2377 Hulst Redacteur voor de Kanaalzone. J HüSKEN, Breitnerstraat 81 Terneuzen. TeL 01150-32 96. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- V laanderen. ROBESIN. tel 2945 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanaeren. N OPDAM, v Ostadestraat 41 Oost burg, tel 01170-2991 Redactrice voor Zuid-beveland en Walcheren Mej S MAASKANT. West wal 91 Goes tel 01100-6489 Rayonbeheerder voor Zuid,-Bevelend en Walcheren. K. MENU, tel 6252, Goes Prijs voor losse advertenties oestemc voor de editie Zeeland l 0,20 per mm 1 tnm ingezonden mededelingen 2^ mm gewone advertenties Rij contract aanzienliike -eductie „Kleintjes" 3 regela ol mlndei t L,~ elke regel meer t KZö Als éên regel gelden 23 lettert sn/oi leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplag* resp. f 1.75 an t O.ttb. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geM. (Van onze verslaggeefster) VLISSINGEN „Ik geloof dat de schoolkinderen bij de geboorte van een prinsenkind gelukkiger zijn met een toeter of een feestmuts dan met een onbenullig tegeltje", zei het Vlissingse PSP-raadslid Koster tijdens de raads vergadering, toen het voorstel aan de orde kwam 2900 gulden voor geboorte tegeltjes uit te trekken. De heer Kos ter zou veel liever zien dat voor het bedrag een invalidew agent je of een blindegeleidehond werd gekocht. Te meer, omdat die tegeltjes volgens de neer Koster waarschijnlijk toch alleen maar bij de schoonmaak voor de dag komen. Met de heer Koster stemde ook de heer C. Verheul (PvdA) tegen dit voor stel. 'Hij vond het maar niets dat kin deren een wandversiering wordt opge drongen, terwijl de ouders hun kinde ren, ook wat de keuze van wandver sieringen betreft, goede smaak pro beren bij te brengen. MIDDELBURG Ook op de derde dag van het solistenconcours (te Mid delburg) dat werd georganiseerd door de bond van harmonieën en fanfares, afdeling Zeeland, werd er vanaf 10.00 uur in de morgen tot laat in de avond gemusiceerd door een 45-tal muzikan ten, die naast solistische prestaties ook staaltjes van hun kunnen als duet- tisten lieten zien. Jurylid Johan Pala op papier en de beide bondsplanisten de heren Boon en Lichtendahl aan de vleugel begeleidden de solisten afwis selend gedurende deze dag. De hoogste score werd op de tweede dag bereikt door de heer Wim van Boven, die de wisselbeker wederom een jaar in zijn bezit kreeg. Aan het slot van de avond gaf de heer Pala nog een klei ne uiteenzetting over de geleverde prestaties. De voornaamste uitslagen zijn: Tweede afd. sol.: G. van Boven 67,5 p.; C. Vader 65,5 p.; P. Franse en P. Leynse 64 p. Eerste afd. sol.: Leo Kramer 72 p. met lof; E. Leynse 66,5 p.; J. van Wallenburg 65 p.; J. de Hondt en P. Baan 64 p. Afd uitm. sol.: S. Wisse 72 p. met lof; M. de Nood 68,5 p.; R. de Rooy 67 p.; J. van Splunder 66 p.; A. de Rooy en D. Goedhart 65,5 p. Afd. uitm. duo's: R. en A. de Rooy 72,5 p. met lof; J. van Splunder en J. Provoost 66 p.; R. en P. de Rooy en D. en M. Goedhart 66,5 p. Afd. uitm. kwartetten: S. Wisse, A. en P. Rotte en J. Maas 65 p. Ere afd. Sol.: J. van Wallenburg 67,5 p.; J. Maas 60,5 p.; J. W. Leynse 6P p. Vaandelafd. sol. M. Goedhart 69,3 p.; J. Meliefste 68 p.; J. Walhout en L. Bakker 64 p. Vaandelafd. duetten: P. Mol tn u. Meliefste 68 p. 55 (Van onze correspondent) THOLEN Wanneer men zo'n vijftig jaar geleden op een smalle Thoolse polderweg fietste, zal men zeker zijn afgestapt, wanneer een auto zich in de verte puffend aan kondigde. Men kon er zonder meer rustig de tijd voor nemen even aan de kant te wachten en van het zeldzaam motorisch ve hikel genieten. Die tijd is voor bij. De tijd dat men vol verba zing op de Thoolse zeedijk bleef staan om een pleziervaartuig te volegn is over enkele jaren even eens voorbij: Als het punt bereikt is dat de drukte op de Zeeuwse stromen in het seizoen die op een autoweg benadert. Tussen de watersportliefhebbers zullen zich dan ongetwijfeld „zondagsvaarders" bevinden, zonder kennis van woelige Zeeuwse stromen, windboosgevaarlijke buien, vliegende eb, misschien zelfs zon der getijdetafel, zonder stroomkaart. Varen wordt dan even riskant, wellicht riskanter nog als autorijden. Dat is ook de zorg van de directeur van de Eerste Thoolse Zeilschool, de heer J. van Kuilenburg uit Vlaardingen. „Iedereen die van de watersport wil ge nieten, kan bij mij terecht. En echt ge nieten kan men alleen met kennis van zaken. Daarom startte op 1 april de Eerste Thoolse eZilschool". Het initiatief werd 'genomen door de heer Van Kuilenburg, sinds 1963 een bekende watersporter op de Zeeuwse stromen, en tweede secretaris van de watersportvereniging „Sint-Annaland". Na enkele jaren praktijk op Schie, Flevo en IJsselmeer overweldigde hem de weidsheid en schoonheid van de Zeeuwse stromen, toen het hem rond de Randstad te bar werd. In 1963 trok hij naar Sint-Annaland. Sedert twee jaar is hij tweede secretaris van de jachtclub. Als zodanig heeft hij de Sint- Annalandse jachthavenontwikkeling vanaf de eerste heipaal meebeleefd. De eerste Thoolse zeilschool wordt ge vestigd in het uit 1872 daterende Wees huis in de Sint-Annalandse Bierens- straat. Hier krijgen de cursisten de zoge naamde droge opleiding. Ze worden vertrouwd gemaakt met de betonning, het varen tussen de broodvaart, het plannen van tochten met getijdetafel en stroomkaart, het bijtijds onderkennen van slecht weer etc. Het oude „Weeshuis' ging enkele ja ren geleden over aan een particulier, die het verhuurde aan kamerbewoners Thans zijn er een instructielokaal als eetzaal met daarbij keuken, dames- en herenslaapzaal voor de cursisten van de Zeilschool gevestigd; een week- of weekendverblijf voor ..gediplomeerde" watersporters. Om de vaarders in de praktijk te har den staat de „Jan Haring" ter bescnik- king. In de Sint-Annalandse jachthaven is de ,Jan Haring" een doelmatig ingerich te „blazer". Deze werd in 1952 in Landsmeer ge bouwd volgens het model van de vis sers-blazer en heeft een casco van 8 mm geklonken staalplaat. Ze is doelmatig ingericht met een gezellige kajuit, waarin kombuis, keolkast, verwarming, met zwemvesten, brandblusapparaten. volgboot en Perkins dieselmotor. De Eerste Thoolse eZilschool heeft als hoofddoel de jeugd met het varen in Zeeland vertrouwd te maken. Steeds meer plezierjachten zoeken de Zeeuwse wateren op. Welk jacht is Zeeuws-zee waardig? Dat hangt in hoge mate af van de vaarkunde van de bemanning. Die vaarkunde wordt bijgebracht in de theoriezaal van het Weeshuis maar ook op de Jan Haring tijdens zeilweken in juli en augustus, o.a. door dagtochten naar Zierikzee, Brughsluis, Colijnsplaat, Zandkreek en Tholen. De Eerste Thoolse eZilschool betekent een nieuwe recreatieve ontwikkeling op Tholen. Iedereen die kan zwemmen en een minimum leeftijd van 14 jaar heeft kan eraan deelnemen. De zeilweken be ginnen maandagmorgen en eindigen za terdagmiddag. OOSTBURG De afdeling Oostburg is winnaar geworden van de toneel wedstrijden, die de kring Oostburg van de K.P.J. tijdens het afgelopen winter seizoen heeft georganiseerd. De Oost burgse acteurs behaalden met hun blij spel „De roze pyama" een ruime over winning: zij kregen 78,5 punten, dat is vier punten meer dan hun Aardenburg- se concurrenten. Zij hebben hun over winning blijkens het juryrapport in ho ge mate te danken aan de keuze van het stuk, dat met negen van de tien beschikbare punten werd gewaardeerd Hun hoofdrolspeler R. Jacobs werd uit geroepen tot de beste acteur van het concours. Zaterdagavond werden tij dens een feestavond in hotel „Du Com merce" te Oostburg de prijzen uitge reikt. De twee andere deelnemende groepen, die van de afdelingen Bier vliet en 's-Heerenhoek behaalden resp. 71,5 en 66,5 punten. (ADVERTENTIE) iedereen is welkom bij de Raiffeisenbank. op prettige en per soonlijke wijze kunnen wij u van dienst zijn. kleine of grote spaarderook andere bankzaken? het maakt voor ons geen verschil, wij staan voor iedereen klaar, het belang van de cliënt staat bij ons voorop! spaarbank en alle bankzaken Kantoren te: Axel - Biervliet - Boschkapelle Breskens - Clinge - Graauw - Heikant - Hengstdijk - Hoofdplaat - Hulst - Kloosterzande - Koewacht - Lamswaarde Ossenisse - Overslag - St. Jansteen - Stoppeldijk - Terneuzen - Zuiddorpe. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Hulster jeugdcircut dat zich zaterdag en zondag voor het eerste officieel aan „het hooggeëerd pu bliek" voorstelde, behoefde niet te kla gen over gebrek aan belangstelling. Zowel in de eerste voorstelling van zaterdag als in de beide van zondag was de gymnastiekzaal van het Jan- seniuslyceum ruim gevuld. Het hoogge acht publiek had op zijn beurt niet te klagen over het programma. Reinardi (de naam van het een-jarige circus) bezit vele kwaliteiten. i De knappe prestaties kregen terecht neel veel applaus. Het was een genoe gen deze bijna tachtig jongensen meis jes (van wie de oudsten pas elf en de jongsten zelfs pas vijf jaar zijn) bezig te zien in hun kleurige kostuums. Er zat vaart in hun kennelijk met grote zorg voorbereide nummers. Het programma was bijzonder geva rieerd. Acrobatiek, jongleren, koord dansen, het heel moeilijke tonnetje lo pen, het was allemaal met grote toe wijding door de meisjes en jongens in gestudeerd. De nummers werden afge wisseld met clownerieën, die bij het (voor een groot deel volwassen) publiek goed in de smaak vielen. Het waren dan ook twee echte clowns, al waren ze pas enkele turven hoog. „Directeur" broeder Perpetuus en zijn medewerkers kunnen trots zijn op hun werk, want het was allemaal zoals voorzitter J. van Eekelen in zijn openingswoordje terecht opmerkte „echt circus". Ook de muziek ontbrak niet. De heer De Wijn zorgde met een groepje accordeonisten en gitaris ten voor de onmisbare circus-melodieën De belichting was in handen van Mar cel van Hoye, terwijl de pauze werd gevuld met het succesvol optreden van de Hulster Quys-band. (jongelui tussen elf en zestien jaar) o.l.v. Hub de Wachter. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zaterdagmorgen ontstond in de havenmonding van de buitenhaven te Hansweert een aanva ring tussen de motorschepen „Colora do" en „Nelly". Hierbij werd de „Nel ly" aan het achterschip zeer zwaar beschadigd. Het 150 ton metende Ne derlandse motorschip „Nelly" geladen met vyftien ton ongebrande koffie en tien blokken graniet van elk acht ton, was van Rotterdam op weg naar Ant werpen. By het verlaten van de haven van Hansweert werd het aangevaren door het 1645 ton metende Zwitserse motorschip „Colorado", dat leeg van Antwerpen op weg was naar Rotter dam. De ravage, die hierbij aangericht werd was zeer groot. De stuurnut waarin zich drie personen oevonaeu werd van het dek gevaagd, terwij] aan en in de woning zodanige schade ont stond, dat verder verblijf aan boord on mogelijk werd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De bot slng heeft met grote kracht plaatsge had. De acht ton wegende granietblok- Ken waren een halve meter van hun plaats geschoven. De „Colorado" kreeg slechts zeer lichte schade aan het voorschip en kon de reis na on derzoek voortzetten. De „Nelly" zal zijn lading te Hansweert moeten over slaan, daar het niet verantwoord vverct geacht, dat het vaartuig verder gaat. De ter assistentie uitgevaren bergings vaartuigen Haai en Inktvis alsmede de sleepboot En Avant behoefden geen hulp te verlenen. Raad De gemeenteraad van Axel vergadert dinsdag om zeven uur ten stadhuize. De 23 punten tellende agenda vermeldt o.a. een voorstel tot het res taureren van 48 woningwetwoningen in de Julianastraat. ■Jzendijke Raadsvergadering Hedenavond om 19.30 uur komt de gemeenteraad bijeen teneinde te beslissen over de verwezenlijking van een regionaal woonwagenkamp in Zeeuwsch-Vlaan- deren, enkele, subsidieverzoeken, sala- rlsvoorstellen en dc benoeming van gemeentelijke vakkracht voor lichame lijke oefening en sport. Opening Dinsdag 4 april zal aan de Grote Markt de supermarkt van Al bert Heijn worden geopend. Deze vindt plaats 's morgens om 10 uur. Aan de opening gaat een receptie vooraf, wel ke maandagmiddag 3 april wordt ge houden van 5 uur tot half 7. HOOFDPLAAT Onder zeer grote belangstelling heeft ds. Begeer zondag middag afscheid genomen van de Ne derlands hervormde gemeente. Ds. Be geer sprak enige woorden van dank tot zijn gemeente waarin hij bijna 7 jaar met plezier en in goede verstand houding gewerkt heeft. Daarna dankte burgemeester Eekhout ds. Begeer voor de prettige samenwerking, die hij on danks zijn korte periode als burgemees ter van Hoofdplaat van hem ondervon den heeft. Ook pastoor Deenen sprak enige woorden van dank. Hij en zijn parochianen zijn ds. Begeer zeer dank baar dat zij vier maanden gebruik hebben mogen maken van zijn kerk, loen de rooms katholieke kerk geres taureerd werd. Ds. Brinkman uit Schoondijke zei dat het vandaag toch een mooie dag was voor ds. Begeer, omdat hij omringd was door vele vrienden. De heer Van den Ameele darrkte namens de kerkeraad. In zijn dankwoord sprak ds. Begeer de hooo uit dat hij een bijdrage geleverd heeft voor de vorming van een basis voor de kerk. Hij hoopte dat zijn tijdelijk op volger evenveel medewerking van zijn gemeenteleden mag ontvangen. Na de dienst volgde nog een druk bezochte receptie in het parochiehuis. (Van onze verslaggeefster) VLISSINGEN Ondanks aandrin gen van de pvdA-fractie in de raad is het college van burgemeester en wet houders van Vlissingen niet van plan terug te komen op zyn besluit de ANMB geen toestemming te verlenen een caravan neer te zetten voor de poorten van de Koninklyke Maatschap pij De Schelde. Zoals bekend wil de bond twee maai per week spreekuur houden in deze caravan. Het caravan-idee was voor de ANMB een noodsprong. De Schelde-di- rectie weigerde de bond om op het be drijf een contactplaats voor bond en leden in te richten. De PvdA-leden vroegen zich al of burgemeester en wethouders alleen maar bezwaar hadden tegen de cara van „als een obstakel voor het open baar verkeer". „Is dat de enige reden geweest om het verzoek van de bond af te wijzen", wilde met name de heel S. Joustra (PvdA) weten. Partijgenoot J. J. Kempe wees er op dat het hier om een tijdelijke zaak ging. „Mis schien komt de ANMB nog wel eens tot een akkoord met De Schelde" hoopte hij. De heer W. van Leeuwen (AR) vroeg zich af waarom de ANMB do zaak niet heeft voorgelegd aan bijvoor beeld de Stichting van de Arbeid. HIJ meende dat het hier gaat om een lan delijke zaak die niet door een ge meentebestuur moet worden opge knapt. De heer E. T. Oosterhuis (VVD) haakte hier later op in door te zeggen dat b. en w. er beter aan hadden ge daan eerlijk toe te geven dat het col lege er weinig voor voelde deze affai re „op de rug van het gemeentebe stuur te laten uitvechten". Burgemeester mr. B. Kolff gaf latei toe dat het college bij het bestuderen van de zaak had begrepen dat tot Iedere prijs vermeden diende te wor den om partij te trekken. Na een lange discussie wilde de heer E. de Priester (PvdA) concreet weten hoe de raadsleden tegenover het besluit van b. en w. stonden. Hij kwam met een motie voor de dag waarin werd gesteld het niet eens te zijn met de afwijzende beslissing van het college. De motie werd met 13 te gen 9 stemmen verworpen. Tegen wa ren 7 PvdA-leden en de KVP-er P. v. d. Ven en het PSP-raadslid Koster. (Van onze verslaggeefster) VLISSINGEN De raadsleden van Vlissingen schaarden zich achter het voorstel van burgemeester en wethou ders om ten behoeve van de zomer- showboot-tochten voor 3000 gulden ga rant te staan. De tochten zullen zoals bekend worden gemaakt met een boot van de N.V. Flandria te Antwerpen. Eveneens werd besloten niet in te gaan op het verzoek van de organisatoren, om voor de vijf tochten geen vermake lijkheidsbelasting te betalen. De raad had het moeilijk met dit voorstel van b. en w. Wethouder J. Filius (AR) rekende voor dat het al lemaal kon met die 3000 gulden garan tie. Gevraagd was weliswaar om een garantie van 6000 gulden en werd het verzoek ingediend omtrent de verma kelijkheidsbelasting. Volgens verschil lende raadsleden moest er ergens kort sluiting zitten tussen de begroting van het showbootcomité en de berekening van de wethouder. Wethouder Filius zei daarvan niets te weten maar zegde toe dat, wanneer er in de berekenin gen iets niet zou kloppen, een eventueel aanvullend verzoek om garantiestelling van het comité in welwillende overwe ging zal worden genomen. Verder werd tijdens de raadsverga dering o.m. besloten om aan het comi té Organisatie Feestelijkheden een sub sidie te verlenen van 5000 gulden voor de festiviteiten op koninginnedag. De vereniging Oranje Boven in Ritthem krijgt voor het zelfde doel een subsidie van 515 gulden. De Algemene Bond van Bejaarden afdelingen Vlissingen, Souburg en Rit them krijgt met ingang van 1 januari 1967 een jaarlijkse subsidie van 1 gul den per lid tot een maximum van het exploitatietekort. De raadsleden ondersteunden het voor stel van b. en w. om beroep in te stel len bij de Kroon tegen een beslissing van Gedeputeerde Staten, waarbij aan een gedeelte van het bestemmingsplan „Westduin" goedkeuring wordt onthou den. HULST De gezamenlijke instuiven van Hulst, Clinge en St. Jansteen hiel den ter gelegenheid van hun 5-jarig bestaan een jubileumavond in het bio scoopgebouw, De eerste helft van de avond werd gevuld met sketches, uit gevoerd door instuifleden met meestal een licht satirisch karakter. Later op de avond werd er gedanst op muziek van het Belgische orkest „The Bleu Devils". (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG De Middelburgse raadsleden besloten zaterdagmorgen tijdens een spoedeisende vergadering, garant te staan voor de geldleningen, die de woningstichting Volksbelang en de Algemene Woningbouwvereniging voor de uitvoer van hun bouwaktivitel- ten moeten sluiten. Zoals bekend heeft de wonmgstlch- ting plannen om in het uitbreidlings- plan Dauwendaele 126 flatwonignen en 100 eengezinswoningen te bouwen. Tachtig garages dienen als onderbouw voor de 126 flats. De garages zijn zo groot, dat ze tevens als berg ruimte dienst kunnen "doen. De huur van de flats zal ongeveer f 150 per maand gaan bedragen, die van de eengezins woningen ongeveer 170 gulden. Eveneens was de raad ingenomen met het voornémen van de Algemene woningbouwvereniging om in hetzelfde plan 62 eengezinswoningen te gaan bou wen. Temeer omdat het woningen wor den met de „haalbare prijs", van 125 gulden per maand, aldus een van de raadsleden. Wethouder W. Baars ant woordde hierop dat de woningen niet worden opgedoft. In antwoord op een vraag van de heer W. Don (PvdA) zei nij dat hopelijk in de vergadering van 24 april de bouwnota aan de orde zal komen. Het wat vreemde tijdstip van verga- deren was een gevolg van het feit dat oijna alle raadsleden „toch bij elkaar waren". Van 's morgens negen uur tot cegen twaalven maakten de raadsleden een excursie door de stad. Van de Gro te Markt ging het naar de uitbreidings plannen Breeweg 1 en II. Na een bezoek aan de prontoschool „De Dunenburch" ging het naar plan Griffioen II. Het programma vermeld de verder de bezichtiging van het be jaardentehuis aan de Seissingel en het bekijken van plan Klarenbeek en de voormalige gemeente St. Laurens. Teruggekomen op het stadhuis werd even officieel vergaderd. Er werd ook nog onofficieel nagekaart over de ex cursie. „We zi-tten hier toch", rede neerde de burgemeester mr. J. Drijber, en misschien krijgen we nog iets te drinken, een glasje jus d' orange of zo", kijkend in de richting van de heer Don die heeft voorgesteld van gemeen tewege alleen nog maar alcoholvrije recepties te houden. De bode kwam, met een aanzienlijk aantal glaasjes sinaasappelsap, maai toch ook met het geestrijk vocht. Noch de burgemeester noch de PvdA-man- nen zwichtten. Achter een glas jus d'orange werd de discussie voortgezet. ZEKER 17 DODEN heeft men in Bom- bay onder de puinhopen van een oud gebouw vandaan gehaald. Het gebouw stortte zaterdag in. Er zijn 20 gewon- den. Maandag, 3 april; Hanswéert 9.48 o 22.27 uur; Terneuzen 9.18 en 21.59 uur, Vlissingen 8.50 en 2-1.31 uur; Wemd- dinge 10.19 en 23.05 uur. Morgen, dinsdag 4 april: Hansweert 11.13 en 23.50 uur, Terneuzen: 10.44 en 23.22 uur, Vlissingen 10.15 en 22.55 uur, Wemeldinge 11.53 en 00.00 uur. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend van 918 uur. Expositiezaal Rijksarchief 9.3012.30 en 13.3017.30 uur De Godshuizen van Middelburg. City 20 uur Wie is bang voor Virgi nia Woolf? 18 jaar. VLISSINGEN Alliambra 20 uur Wie is bang voor Virginia Woolf? 18 jaar. GOES Grand 20 uur Johnny Reno, de scherp schutter 14 jaar. TERNEUZEN Luxor 20 uur De wreedste aller Ama zones 14 jaar. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Een dollar met een gaatje 14 jaar. KORTGENE Gemeentehuis 14.30 uur Raadsvergade ring. IJZENDIJKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering MIDDELBURG Miniatuur Walcheren Geopend van 918 uur Expositiezaal Rijksarchief 9.3012.30 en 13.3017.30 uur De Godshuizen van Middelburg Electro 19.30 uur De vrouw, die dr'e mannen beminden 18 Jaar City 20 uur Wie is bang voor Virgin18 Woolf? 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur De wreedste aller AmJ* zones 14 jaar Hotel Rotterdam 20 uur Toulouse Lautrec OOSTBURG Ledel 20 uur Modesty Blaise 14 P: VLISSINGEN Alhambra 20 uur Wie is bang VOO' Virginia Woólf? 18 jaar 1106: „Het ls duidelijk, dat we ons nergens ongerust over hoeven te maken Klansky" zie smidje Verholen. „Hier kerel, steek een sigaretje op Da's goed voor de zenuwen. Moet je kijken, zeg! Ze hebben ook lucht gaatjes in de zijkanten van de kist geboord". „Al licht", merkte Klansky op, die zijn moed weer voelde terugkeren. Hij gaf een dreunende klap op het deksel van de kist en grimmikte: „Onze Sjeems moet onge deerd in Boecograd aankomen, vat je? Daar zetten wé dan een mooi rechtzaakje op touw. We geven Sjeems een spuitje, waar-le weerloos van wordt, en dan laten we hem in het openbaar op alle vragen schuld bekennen. Daarna wordt-ie in het voetbalsta dion openlijk gemold. Da's leuk voor de bevolking van de stad". „Dan moesten we Sjeems Pond nog maar een sigaretje aanbieden", lachte de smid. Hij schoof het rokertje door een der luchtgaten naar bin nen en riep: „Héla, Sjeems! Hier is een sigaretje voor je, met de complimenten van kolonel Plimmp! Maar een vuurtje krijg je niet! Je moet er maar op kau wen!" „Hihijij bent me er eentje! te Klansky, .die ook leuk wou zijn. „Kauw smajgr Sjeems! Pruimtabak is óók lekker!" Toen veiwjj nen de twee plaaggeesten weer uit ruim C om teJJj te gaan naar hun eigen hut. En juist, toen ze w*. een half-donkele gang schuifelden, klonk daar imrv scheepsluidspreker het metalen stemgeluid van'4*, tor Polnyck. „"Atberitie, Attentie voor Klansky Nogrottr!" riep deze. „Hier volgt een beland mededeling! Luistert U goed1" BIS BREDA In het bissc die de graven bedekken dagmiddag het stoffelijk ste plechtigheid rond zijl de purperen luister van riteiten, niemand ontkws trieste afscheid van een r lid, als vriend of als bis Bredase binnenstad was afscheid aanwezig hadde: draal wachtten zij het rr tocht zou beginnen door en klokgelui hem tot aa De kathedraal was tot de la, bezet toen tegen haif eif de van bisschoppen zich naar h koor begaf. „Heer, wees goedl want hij leefde voor U", zon; volk, toen de bisschoppen aan houten kist met het kruis el mijter van de overleden biss bijgingen. Op de eerste rij I demissionaire ministers. Vel Struycken, beiden oud-Breq goede bekenden van mgr. E het priesterkoor hadden naat van het kathedraal kapittel Talma en deputaties van de r het Heilig Graf en de Malthez; hun plaats ingenomen. De b, die niet bij de concelebratie waren hadden een plaats Vlakbij de lege bisschopszetel Voordat de eucharistievier hield de kardinaal een toesj opviel door de grote mate va; heid die er in werd uitgespr de zwaarte van het bisschops heengaan van de derde biss] de kardinaal letterlijk, „biji één kalenderjaar is voor ge Nederlandse katholieke gei een teken aan de wand". I woorden, die, uitgesproken zigheid van het voltallige N episcopaat, duidelijk indruk rr de in de kerk verzamelde lek ligieuzen. Tussen de bisscb priesters die meecelebreerde; rijzige gestalte op van mgr. Zijn gezicht stond zorgelijk bedroefd. De dienst was er een waara hele geloofsgemeenschap ko.v men. Dit kon des te spontar de hele liturgische tekst, ook in het Nederlands geschieddeJ Rome bijzondere toestemmini: geven. De plechtigheid voltro* bijna dezelfde wijze als vorig toen mgr. Bekkers ten grave dragen Een ontroerend hoog deze dienst was het gemeenst gebed der gelovigen, waarin bisschop „loon naar werken er voor de kerk van Breda"

de Stem | 1967 | | pagina 2