De brandweerman een apart type HOGERE OP 64 VELDEN „Hulp aan medemens staat bij hem voorop" KR00NK0STUUM KROONGETUIGE Vluchtte Blake in koffer van orkestmusici ■*■1 WEER MEER WONINGEN IN AANBOUW GENOMEN 8 »0 D kunt u rustig op iur kruisen - dat is •dig ruim voldoende gemiddelden te kalen. edes-Benz als eis! 00RD1GER ÖAGBLAB DE STEM VAN ZATERDAG 1 APRIL 1967 EXAMEN AMBTENAAR PREVENTIE OVERDRIJVING Spaarders bij Van'Lanschot zijn er zeker van dat zij de hoogst mogelijke jJb rente maken. Van Lanschot geeft 6 op een Beleggingsboekje, 5 op w een Termijnboekje, 43A% op een Bankboekje en 414 op een Spaarboekje. Maakt u dat ook van uw geld? Bovendien is sparen bij Van Lanschot heel een voudig en prettig; u hoeft er zelfs niet voor naar de bank (hoewel u natuurlijk van harte welkom bent). U kunt geld storten en opnemen in contanten, maat ook per giro of via een postkantoor. Vraag onze folder: 'Meer rente van uw geld'. W. J. MUHRING: 1 1 m a m t t m t Üf 11 ■4 t m a Hf •SËS A i t m mngoedemaak Grammofoonplaat tegen het roken Schoolvlootdagen in Den Helder GEKLEURDE WOLKEN IN EER. STATEN Duitsers bekennen overvallen op benzinestations BRI [us de feiten: de klas- ,raren tegen een per il gaan voor de Mer- [z 200 D niet op. En bij 30.000 kilometer per 200 D bijzonder ren- lijdt hij zelfs zuiniger Rns uit een goedkopere laar er is meer dan al- |r de economie. Kijk - 30, 40 of 50.000 kilo- ir afleggen, mogen niet |ïlmatige wagen rijden, tensief deelneemt aan |de verkeer moet je de stellen aan de auto. vele uren achter het [eft recht op een maxi- |mfort, rijkwaliteiten en fcheid. Dat maximum ;n door elke Mercedes- |oor de 200 D! En tegen aan kosten - dankzij |eselmotor._ EDES-BENZ Imiddelensector zoekt jen i'erven in een groeien- nde voorwaarden vol- kwaliteitsartikelen. 5 verkoopcampagnes, over een flinke dosis loet beschikken: oede Deimogelijkheden ds ngen erzekering) eiding, leeftijd, erva- het bureau van dit sluiten s.v.p. naties zullen eerst na n). tentie op de hoogte eten wij deze adver- N. afi» J. KORTUS fascinerend werk. (Van een enzer verslaggevers) BREDA „De brandweerman is een apart type mens. Het is geen kerel die graag achter de kachel zit bij móeder de vrouw, maar het is onjuist om hem af te schilderen als iemand die lid van de brandweer is geworden om op zijn tijd eens een lekker borreltje te drinken en er uit te zijn. De hulp aan de medemens staaf bij hem voorop". Dat zegt de 52-jarige dis trictsinspecteur voor het brandweerwezen in West-Brabant en Zeeland, de heer J. Kortus, die vanmiddag tijdens een receptie in Breda zal worden gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig brandweerjubileum. Toen,hij in 1942 chef van de vaste brandweerkern in Breda werd zag hij zijn overgang naar de brandweer nog vaag als een noodsprong, nu na 25 jaar geeft hij grif toe dat hef brandweerwezen hem goed te pakken heeft gekregen, zo zelfs dat hij op onze vraag welke andere hobby's hij bedrijft na enkele ogenblikken zwijgen toegeeft dat ze alle iets met brand en brandbestrijding te maken hebben. In zijn werkkamer aan de Nieuwe Boschstraat in Breda, waar de rijks inspectie voor het brandweerwezen s gevestigd zou een brandlucht kunnen hangen, want alle kaarten, portretten en boeken die er te vinden zijn heb ben iets met brandbestrijding te ma ken. „Er is eens een psycholoog geweest, die beweerd heeft dat iedere brand weerman iets in zich heeft van een pyromaan. Helemaal waar is dat na tuurlijk niet, ook al kan zonder over drijving worden gezegd dat iedere brandweerman van binnen uit sterk gefascineerd wordt bij het zien van een brand. ,,Maar", zo filosofeert de heer Kor tus, ,,dat kan natuurlijk onmogelijk de enige beweegreden zijn waarom een vrijwillige brandweerman tijd en nacht rust opoffert om bij een brandbestrij ding behulpzaam te zijn. Vorig jaar hebben ruim duizend vrijwillige brand weerlieden examen gedaan en ieder jaar nemen 250 bevelvoerders drie dagen vrij-af voor hetzelfde doel. Dat is het beste bewijs dat ze niet alleen voor het borreltje of voor de roman tiek van de brand brandweerman zijn geworden. Ze willen hun werk ook zo vakbekwaam mogelijk doen en dan blijft ik erbij dat voor deze mannen een zo goed mogelijke hulpverlening aan de medemens toch kennelijk het uit gangspunt blijft". De heer Kortus werd op achttienja rige leeftijd beroepsmilitair bij de ge nie Dat is hij gebleven tot de oorlogs jaren. In 1942 stelde de toenmalige Bredase burgemeester Van Slobbe hem voor chef te worden van de in dat jaar opgerichte vaste brandweer kern in Breda. He1 brandweerwezen bleef hem fascineren en het was dus niet verwonderlijk, dat hij na de oorlog aangezocht werd assistent te worden bij de districtsinspecteur voor West-Brabant en Zeeland. In 1948 werd hij „adjunct" en in 1960 zelfs diis- trictsinspecteur. s mAmbtenaar in rijksdienst", zegt hij zelf, maar als wij hem vragen of de overgang van de actieve brandbestrij ding naar de inspectie hem niet zwaar gevallen is, veert hij militant overeind: „Ik mag dan ambtenaar zijn, maar dat betekent zeker niet dat ik de hele dag achter mijn bureau doorbreng." Be heer Kortus probeert zich voor de geest te halen hoe zijn werkdag die dag is verlopen. „Voorop staat," zegt hij heel nadruk kelijk, „dat iedere gemeentelijke brandweer een autonoom lichaam is, dat rechtstreeks - onder - de verant woordelijkheid valt van de burgemees ter. Verplichtende bevoegdheden heb ik dus niet. Een belangrijk deel van mijn werk bestaat uit het verstrek ken van adviezen als daar om ge vraagd wordt, aan gemeentebesturen, Ged. Staten, instellingen, brandweer commandanten. Verder bestaat mijn werk uit inspectie van materieel, het uitbrengen van rapporten, het instel len van onderzoeken, het afnemen van vakexamens en de zorg voor een be tere opleiding van de vrijwillige en be roepskrachten in het brandweerwezen. Het is een kleine greep uit de, activi teiten van de heer Kortus op één dag. Bij deze opsomming valt telkens weer één woord, dat een magische klank heeft gekregen in de wereld van de brandweer. Aan de hand van cijfers toont hij aan, dat dank zij een goede preventie de schadecijfers in de afgelopen drie jaar terugliepen van 160 miljoen in 1964 tot, 120 miljoen gulden vorig jaar. Ziet u bet instituut van de vrijwillige brandweer in de toekomst verdwijnen? „De brandweer zal ook in de toe komst voor negentig procent blijven draaien op de inzet van vrijwillige krachten. Ondanks de klachten die men de laatste tijd hoort over gebrek aan animo voor het vrijwillige werk, bij de brandweer is er en de cij fers van de vrijwillige examenkandi daten tonen dat aan nog altijd een grote groep mannen behept met wat ik zou willen noemen de brandweerziek te. Dat is iets dat zich moeilijk laat omschrijven. Het is de trots om brand weerman te zijn en die verdwijnt nooit. U moet eens zien met hoeveel zorg en toewijding in de vrijwillige korp sen een eigen brandweerwagen wordt gepoetst en onderhouden. Dat is hun eigen bezit. Dat bltfft, ook al ontkomt ook de brandbestrijding natuurlek niet aan een noodzakelijke aanpassing. In de toekomst zullen we het meer moeten zoeken in de richting van de streek- brandweer. Op verschillende plaatsen in West-Brabant en in Zeeland zyn al besprekingen gaande om tot een dergelijk instituut te komen, maar dan altijd met behoud van het vrijwillige element in de brandweerkorpsen. Mis schien met een streekfunctionaris als beroepskracht". Wat fascineert de brandweerman nu het meest, de brand of de brandbe strijding? „Men zegt", antwoordt de heer Kor tus ongeschrokken, „dat iedere brand weerman lijdt aan een zekere mate van overdrijving. En toch is dat een menselijk en heel begrijpelijk trekje. Zoals het ook begrijpelijk is dat een brandweerman zich zo nu en dan eens beklaagt over het feit dat er zo wei nig werk aan de winkel is. Ik zeg dan Ook wel eens bü de ingebruikne ming van een nieuwe spuit: ,,Ik wens jullie zo nu en dan een brand toe, 'maar niet meer dan een uitbreidings plan het toelaat". Lijdt uzelf ook aan die overdrijving? „Vooral in ons vak bestaat het ge vaar. dat je overal brand ziet. Pre ventie ls goed, maar je moet het niet overdreven. Een voorbijganger van mij heeft eens beweerd: „Het is helemaal geen kunst om een huis te bouwen waar geen brand in kan ontstaan, maar dan kun je er niet meer in wo nen. En wat mezelf betreft, ik slaap per se niet in een hotel als er geen nooduitgang is". Over de samenwerking met bedrij ven, gemeentebesturen en instellingen is de heer Kortus bijzonder te spre ken. „Bij de bedrijven is langzamer hand wel het inzicht gerijpt dat goede brandveiligheidsvoorzieningen een zaak is van zelfbehoud en de burge meesters in de 220 gemeenten in mijn district zijn over het algemeen zeer brandweer-minded. Soms ontdek je nog wel eens vredmde zaken. Een brand muur met vensters in een bedrijf of bejaardentehuizen zonder tweede vluchtmogelijkheid, maar over het al gemeen worden onze adviezen goed op gevolgd." Vanmiddag zullen ongetwijfeld velen uit de wereld van het brandweerwe- zen naar de Bredase Beyerd komen om hem de hand te drukken en hem te be danken voor de adviezen waarmee hij West-Brabant en Zeeland weer een stukje brandveiliger heeft gemaakt. Het onderwerp van gesprek tijdens de ze receptie staat wel vast. Want be zoekers met een „brandschoon" verle den komen er immers niet aan het woord. (ADVERTENTIE) I. VAN LANSCHOT - BANKIERS - 's-Hertogenbosch - Hoge Steenweg 27-31 - Tel. 04100-22321 -Giro 1117570/ Eindhoven - Keizersgracht 17 Limburglaan 20A - Tel. 040-27442 - Giro 1130570/Tilburg - Stationsstraat 17 - Tel. 04250-30300 - Giro 1140570/Vught - Van Vporst tot Voorststtaat 1 - Tel. 04100-34775 - Giro 1104500. Affiliatie in Amsterdam - VERMEER CO. BANKIERS - Herengracht 199-201 - Tel. 020-248486 - Postgiro 3656 Gemeentegiro A13656 In zijn beroemd handboek „De bouw stenen van de schaakkunst" wijst dr. Euwe op het belangrijke onderscheid tussen de strategie het vormen van een plan en de taktiek de uit voering van het plan. Bij de strategie komt het dus op het denken aan en bij de taktiek op het kijken. Het be oordelen van een positie op grond van zijn kenmerken is een eerste vereiste. Kenmerken zijn onder meer de con stellatie van de pionnen, beheersing van velden, open lijnen, het loperpaar en de positie van de koning. Doch met f>lannen maken alleen komt men er niet, het is zaak een taktische slag vaardigheid te ontwikkelen, die ener zijds stoelt op een juiste aanvalstech- niek en anderzijds op het onderkennen van een combinatie in het bijzonder. De nu volgende partij illustreert dit op elkaar afgestemd zijn van de strate gische en taktische grondbeginselen. Wit: Sanakojev Zwart: Schaposchnikov Gespeeld in een correspondentiewed- strijd 1967 Siciliaans. I. e2-e4, c7-c5 2. Pgl-f3, PbS-c6 3. d2-d4, c5xd4 4. Pf3xd4, e7-e6 5. Pbl-c3, Dd8-c7 6. g2-g3, a7-a6 7. Lfl-g2, Pg8-f6 8. 0-0, Lf8-e7 9. Lcl-e3, 0-0 10. Kgl-hl, Tf8-d8 II. f2-f4, d7-d6 12, Lg2-f3 (Bijzonder fijn gespeeld. De tekstzet bereidt de pionnenbestorming g3-g4-g5 op de koningsvleugel voor). 12. Ta8-bs 13. Ddl-e2, Pc6-a5. (Beter was wit op d4 gevolgd door e6-e5) 14. g3-g4, b7-b5 15. g4-g5, Pf6-e8 16. f4-f5, b5-b4 17. föxeöl, f7xe6. (Gedwongen; op 17. bc3: volgt 18. ef7:+). 18. Lf3-h5! (Nu faalt slaan op c3 wegens 19. Lf7+, Kh8 20. Dh5). 18. g7-g6 19. De2-fZ r (Wederom bijzonder fijn gecombineerd. Op 19. gh5: beslist 20. Df7 Kh8 21. Pe6: Stelling na 19. De2-f2 19. Pe8-g7 20. Df2-f7+, KgS-h8 21. Lh5xg6, Pa5-c4 22. Pd4-c6 (Geweldig. Op 22. Dc6: beslist 28. De7: met dreigingen op d8 en f8). 22. Pc4-e5 23. Pc6xe5, Lc8-b7. (Na 23. de5: wint 24. Tf3>. 24. Df7xg7 en zwart gaf zich ge- wonnen. Er had nog kunnen volgen 24. Kg7: 25. Tf7+, Kh8 26. Th7:+, Kg8 27. Pg4 en zwart is aan het einde van zijn latijn. Schaakraadsel In de onderstaande positie is een pracn. tig probleem afgedrukt, waarin de wit- speler een geforceerd mat in drie zet ten kan afdwingen. Verleidelijk is 1. Da8-hl, doch deze dame-zet faalt op 1. Pf7-e5 en veld g6 is gedekt. Op 2. Kd2-e2 volgt dan 2. g7-g6 en het paard verspert de diagonaal al-h81 (ADVERTENTIE) Zwitser* importkottuum gemaakt van exelualef Schots getwist kamgaren (Raid Welsh) In veelkleurig* dessins. r. Modern, slank geaneden superieure, afwerking 295. - (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM ffongens en meisjes die in ons land voortgezet onderwijs volgen, zullen via de scholen dezer dagen een grammofoonplaatje ontvan gen, dat de actie „Niet Roken 1967" heeft laten vervaardigen. Van dit plaatje, getiteld „Tune '67", worden 400.Q00 exemplaren verspreid. Bij deze grammofoonplaat is, aldus de organisators, „gestreefd naar een com binatie vam ontspanningsmuziek en ge zondheidsopvoeding en. voorlichting met betrekking tot het rookprobleem". Verleden jaar kregen de jongelui een folder. Zoals bekend wordt de actie Niet Roken 1967 gesteund door de over heid en uitgevoerd door de stichting landelijke organisatie voor de kanker bestrijding. (Van een onzer verslaggevers) DEN HELDER Gisteren was het de laatste dag dat in Den Helder de sohoolvlooibdagen onder auspiciën van het Koninklijk Instituut van de Marine worden gehouiden. Donderdagmiddag arriveerde in de marinestad de laaraste groep middelbare scholieren, die in dé gelegenheid werden gesteld om kennis te maken met het marinebedrijf in al zijn facetten. Gistermiddag omstreeks zes uur keerden de jongeren weer naar hun verschillende woonplaatsen terug. Wit begint en geeft mat in drie zetten. Oplossing Met de wondermooie probleemzet 1. Da8-d5is zwart in zetdwang geko men. 1. Pf7-h6 2. Dd5-hlen na een paardzet volgt nu 3. Pf8-g6 mat en na een pionzet beslist 3. Dhl-al mat. Op te merken valt nog, dat na 1. Da8- d5, g7-g6 2. Dd5-d4+ winnend is we gens 2. Pf7-e5 3. Dd4xe5 mat (Mans- field). WASHINGTON (AP) Met behulp van chemicaliën is dezer dagen kleur gegeven aan de hemel hoven de oost kust der Verenigde Staten. Het doel was een studie van de winden en elektrische velden op grote hoogte. Van Walllops Island in Virginia, waar een station van de nationale dienst voor lucht- en ruimtevaart (Nasa) is ge vestigd, zijn raketten afgevuurd, die op hoogten van 80 tot 320 km hoeveel heden tri-ethyl boraan en barium vrij gaven. De tri-ethyl boraan vormde op hoogte van 8U tot 15U km blauw-wilte wolken, terwijl de barium rood-groen- blauwtj wolken veroorzaakte op hoog ten van 230 tot 320 km. De wolken waren vele honderden ki lometers ver te zien geweest. Het doel van de actie was wetenschappelijke medewerkers van de Nasa inlichtingen te verschaffen over elektrische velden en windbewegingen. (Van onze redacteur) LONDEN De Nederlands - Britse meesterspion George Blake zou uit Groot-Brittannië kunnen gevlucht zyn in een koffer, verborgen tussen de zwa re bagage van een honderd man sterk symfonie-orkest dat dit land be zocht had. zo luidt een nieuwe, sen sationele theorie die thans door speur ders van Scotland Yard onderzocht wordt. Het orkest speelde in Londen rond de tijd van Blakes ontsnapping. Op za terdag 22 oktober j.l. nam hij ongezien de benen uit de gevangenis van Worm wood Scrubs. De muzikanten van dit orkest logeerden in een hotel op nau welijks twee kilometer afstand van deze gevangenis en op ongeveer anderhalve kilometer van een appartement, waarin Blake volgens detectives van Scotland Yard ten minste een. nacht zou hebben doorgebracht na zijn ont snapping. Na zijn eerste nacht in vrijheid kan Blake zich ongemerkt bij de muzikan ten gevoegd hébben in het hotel. Dè directeur van deze instelling zei don derdag: „Ik krijg al een paar weken bezoek van detectives van de speciale afdeling van de Yard. Het is best mo gelijk, dat zich iemand bij het orkest gevoegd heeft zonder dat wij het merkten. Op weekends verblijven hier meestal tweehonderd of meer gasten." Scotland Yard heeft vernomen, dat aan boord van het vliegtuig waarmee het orkest huiswaarts keerde, een gro te koffer geladen werd, die ruim ge noeg was om een man te transporte ren. Verder is de politie, dank zij be wijsmateriaal, zo goed als zeker dat Blake zich na zijn ontsnapping naar een flat begeven heeft in een huis aan de High-Lever Road in Noord- Kensmgton (Londen). Scotland Yard tracht nu de huur der van dit appartement te vinden Het is de Ier Sean Bourke, die Blake leer de kennen terwijl hij zelf een straf uit zat m de gevangenis van Wormwood Scrubs. (ADVERTENTIE) OLIFANT IN FLES Er was een oude zeeman. Ruwe bolster blanke pit en zo meer. Vereelte handen prutsen zesmastertje in fles. Hobby van hem. Blauwe watjes, witte watjes scheepje zeilt in fles. Knap! Prutswerk je. Zeeman grijpt andere fles. Wat daarin zit is minstens even knap. weet hy. En veel lekkerder. Olifant Vieux de enige Hollandse cognac die hij goed ymdt. Aaaaah.... smekproost! AMSTERDAM (A.N.P.) Met de arrestatie van drie Duitsers, vee jon gens en een meisje, heeft de Amster damse politie de overvallen op benzi nestations of pogingen daartoe," die de afgelopen veertien dagen in Hoogwoud, nabij Delft en by Rotterdam werden gepleegd, opgehelderd. De verdachten zyn de 21-jarige U.K., de 20-jarige A. A. en het 17-jarige meisje A. T., allen uit Kiel. De basis voor huin ontmaskering leg den enkele agens:>en van 't bureau J. D. Meijerpleitn. Dezen kregen in de nacht van dinsdag op woensdag argwaan, toen zij de jongelui op de Prins Hendrikkade met een bus benzine zagen sjouwen. Bij het nakijken van de politiebliaden kwam aan het lichit, dat het uiterlijk van de twee knapen overeenstemde met de signalementen van de twee overvallers op het benzinestation in Hoogwoud. Na een langdurig verhooi vielen zij tenslotte door de mand. De jongelui bekenden niet alleen in Ne derland overvallen te hebben gepleegd maar ook in Frankrijk, o.m. in Perpig] nan. Hec meisje bleef bij deze overva~_ len in de auto zitten en maakte zie, nuttig als uLkijk. DEN HAAG (ANP) In februai-i zijn volgens gegevens van het C.B.fcs. 9.647 nieuwe woningen gereedgekomen. In februari 1966 werden 6.467 nieu we woningen opgeleverd. In de jaren 1961 t.m. 1965 kwamen in de maand februari gemiddeld 4.842 woningen ge reed. Het aantal in de eerste twee maanden van 1967 gereedgekomen wö- ringen bedraagt 18.781 tegen 12.409 in de overeenkomstige periode van 1966. Gemiddeld kwamen in de overeenkom stige periode van de jaren 1961 t.m. 1965 9.555 woningen gereed. Sedert juni 1945 zijin nu in totaal 1.450.112 nieuwe woningen gebouwd, waarvan er 169.973 werden uitgevoerd in arbeidsbesparende bouw. In februari 1967 werd een aanvang gemaakt met de bouw van 11.206 wo ningen (in februari 1966 met 7.216 wo ningen). In de eerste twee maanden van 1967 werd begonnen met de bouw van 19.497 woningen tegen 13.441 wo ningen in de overeenkomstige periode van 1966. Daar het aantal in aanbouw geno men woningen in februari groter wa£ dan dat van de gereedgekomen wonin gen, steeg het aantal in aanbouw zijn de woningen tot 140.157 op het einde van die maand. PROBLEEM Ter afwisseling bieden wij onze lezers hieronder een niet al te moeilijk probleem aan, waarop men zijn krachten eens kan beproeven alvorens van de oplossing ken nis te nemen De meningen over de waarde van double dummypi'oblemen (dat zijn pro blemen waarbij de plaats van alle 52 kaarten bekend is) lopen uiteen. Wedstrijdspelers door-dik-en-dun hech ten er over het algemeen (te) weinig waarde aan. Natuurlijk hebben zij gelijk als ze stellen, dat het in de praktijk niet voorkomt, dat men alle handen nauw keurig kent, maar het zou onjuist zijn te concluderen dat problemen daarom nut teloos zijn. In de meeste gevallen zit de clou van een probleem in het eindspel. Naarmate men zijn speelsterkte heeft opgevoerd zal men evenwel in de praktijk vaak in staat zijn zo halverwei^ het spel de kaart- verdeling van de tegenstanders vrij nauwkeurig te taxeren. Kent men dan bovendien de verschillende spelfiguren die zich in een eindspel kunnen voordoen uit de problematiek, dan zal deze kennis er gemakkelijk toe kunnen bijdragen het spel tot winst te voeren. Het onderstaande probleem heeft welis waar zo'n eindfiguur niet, maar de moei lijkheid waar de zuidspeler zich voor ge steld ziet doet zich in praktisch spel toch herhaaldelijk voor. AV7 AHVB O V B 10 9 8 7 HB 10986 C? 5432 O H VB 5432 O 6 5432 4 543 2 <2 10 9876 O AH A 1098 76 <3 is troef. West komt uit met 4 Hee en de vraag is hoe zuid tegen de besU verdediging alle slagen kan maken. Hiertusen andere tekst of advertentie Oplossing: Het probleem waarmee de zuidspeler geconfronteerd wordt, is dat van de blokkade. De O Aas en -Heer in de zuidhand belemmeren de ontwikkeling van de lange O-kaart in noord temeer daar de O-kleur niet gespeeld kan wor den alvorens alle tineven zijn gehaald wegens de renonce van west. De weg naar de winst is hiermee reeds half be kend: zuid moet zich van de O-honneurs ontdoen Eén kan er op 4 Aas worden geparkeerd, maar de tweede? Het zal duidelijk zijn dat deze alleen op noords kan worden afgegooid. En hiermee zijn we bij de tweede moeilijkheid: zuids O zijn langer dan die van noord. Zuid. zal er dus eerst voor moetén zorgen dat hij een minder over houdt dan noord en daar mee zijn we bij de definitieve oplossing terecht gekomen: zuid kan dit bereiken door 2 4 van nodrd af te troeven Dus: slag 1 voor 4 Aas (in noord O weg; vooral geen 4!) 2. voor noord, 3. 4 Aas (zuid O Heer weg). 4. 4 7 aftroeven. 5. C? naar noord 6. 4 Vrouw aftroeven, 7. C? naar noord, 8. C? Aas (zuid O Aas weg) en de laatste vijf slagen zijn voor noords O.

de Stem | 1967 | | pagina 7