keuken Terneuzense raad zegt raadslid het vertrouwen op Expositie geeft beeld van dagelijks leven UW intrust Heffing op kasaardbeien SCHOTLAND IN TERNEUZEN DE LAATSTE DAG VAN MGR. DE VET TEMIDDEN VAN ZIJN BISDOM Politie gaat efficiënt hulp verlenen Moreel onjuist gehandeld Ook 's nachts veerboten? Leendert de Koning Wat is de macht van overlegorgaan haven ontwikkeling? Zeeuwse jaar beurs komt van de grond DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 1 APRIL 196T MIDDELBURGSE GODSHUIZEN Om verstandhouding met gemeente te verbeteren Zierikzee's VVV- bestuur treedt af KATHEDRAAL MEELEVEN MARKANT Ontploffing in scheepsmotor Groot-Vlissingen Verontruste vragen in Terneusense raad Veroordeling Aanvechtbaar Voor de propagandakosten Stand van het gewas is goed Gemert mag weer bouwvergunningen verlenen topr DUIZENDEN KWAMEN AFSCHEID NEMEN (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op woensdag bier en brood als avondeten, en bijna elke middag „soete pap met brood". Een beetje eentonig allemaal en dat voor een zieke. Het is een stukje uit het tveekmenu van het Middelburgse Gast huis rond 1800, en dat is te vinden in het Zeeuwse rijksarchief, waar gister middag een tentoonstelling werd ge opend, in hoofdzaak samengesteld uit de archieven van de Middelburgse Godshuizen. De heer B. Hesselink, voorzitter van het bestuur van het Gasthuis opende de tentoonstelling. Dat dit ziekenhuis al zeven eeuwen bestaat achtte hij een be wijs van het grote sociale besef, dat men ook in vro'eger tijden blijkbaar heeft ge had. De Zeeuwse rijksarchivaris dr. P. Scherft hield een inleiding op de ten toonstelling die met kaarten, schilde rijen en oude documenten een beeld wil oproepen van het dagelijks leven rond deze sociale instelling, die de Godshui zen waren. Het Gasthuis, waarvan het oudste document uit 1314 stamt, en waarin reeds sprake is van een dochter instelling op het eiland Putten, is aan vankelijk gesticht als een huis voor passanten. Naast dit passantenhuis, dat langzamerhand uitgroeide tot zieken huis, ontwikkelden zich ook andere in stellingen voor weldadigheid, zoals het oudemannen- en vrouwenhuis, het sim pelhuis en twee weeshuizen. Dat men juist de alledaagse historie in de documenten wil terugvinden, bleek uit de voorbeelden die dr. Scherft aanhaalde. Zo vertelt een van de docu menten dat jongemannen die het bur gerweeshuis verlieten, o.a. een kerkbij bel kregen aangeboden, maar voor de knapen van het armenweeshuis (die meestal naar zee gingen) was er geen bijbel, maar een stoop jenever. Ondanks de veelheid van documenten wees de archivaris er op dat de onderzoekingen nog lang niet zijn voltooid. „De geschie denis van de Godshuizen moet nog geschreven worden", zei hij. De tentoonsteling is tot en met 26 april geopend. - M Voor het bisschoppelijk paleis hield de stoet even stil om de naaste medewerkers van de overleden bis schop in staat te stellen een korte af scheidsgroet te brengen. HIJ ziet er met het ontluikende snor- r retfe op zijn bovenlip wat ouder uit dan hij blijkt te zijn. Leendert de Koning is 18 jaar en maakt als re dacteur van de schoolkrant van de Ziüderpark-u.l.o. in Leiden het door de N.S.U. georganiseerde schoolpers- i congres in „Het Zilveren Schor" mee,, „ik ben er wild enthousiast over", verklaart hij. „Het zijn goed georganiseerde dagen en bovendien steken we hier, ondanks de korte duur van het congres (ruim drie da gen), bijzonder veel op waarmee we ons werk als schoolbladredacteur op een wat hoger peil kunnen brengen. Met alleen door de lezingen, maar naar mijn vasf overtuiging nog veel meer door het contact met anderen, baar leer je heel veel van". HIJ heeft de schooljaren eigenlijk al achter de rug. „Ik werk op de admi nistratie bij de Nieuwe Leidse Cou- fant. Na mijn schooltijd heb ik de redactie van het schoolblad gehou den, omdat ik er niet veel voor voel de er zo maar ineens mee op ie hou den. Ik ben namelijk een van de op richters van de schoolkrant. Nie mand doet tenslotte graag afstand van iets wat ten beetje zijn schep ping is. Mijn contacten met de school lopen voor een groot deel via mijn jongere zusje, dat nu op de Zuiderpark-u.l.o. zit. Van haar krijg ik dus wel eens gegevens, en verder koud ik me bezig met het eventueel Herschrijven van copy en de organi satie. Vooral dat laatste ligt me wel. blE dagen hier zijn geweldig. We heb ben hier kennis gemaakt met de kerkelijkheid van een dagblad, via een lezing, een excursie maar eigen- bik het meest door de middag „prak tische lay-out". We kregen een sta hel A.N,P.„telexcopy in de handen Oeduwd ei moesten daarmee, hele maal naar eigen inzichteen voorpa- Sina samenstellen. Dus niet alleen be pagina vudelen, maar ook de copy selecteren: iit wel en dat niet op de voorpagina. Interessant werk, dat bovendien aoor de meeste school kranten nog onontgonnen terrein is. WANT eerlijk gezegd: de meesten we ten niet hoe te een goede kop moe ten maken. En aan indeling van pa gina's wordt bij heel veel school kranten geen of althans te weinig aandacht btsteed. Hier hebben we ontdekt hoe belangrijk een goede lay-out kan\ zijn voor het gezicht han een krait. Ook voor het gezicht van een schoolkrant. En datzelfde geldt ook viPr het drukprocedé. De (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Tijdens de in de schouwburg te Middelburg gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland heeft de heer E. OosterKuis gevraagd of het dagelijks bestuur bij de desbetreffende instanties zou willen informeren naar de mogelijkheid om de veerboten over de Westerschelde ook 's nacht enkele keren te laten varen. Hij achtte dit zo wel in het belang van het toerisme als in dat van het beroepsgoederenvervoer. De heer R. van Strien voegde hieraan toe, dat het beroepsgoederenvervoer er inderdaad heel gelukkig mee zou zijn. Voor het beroepsgoederenvervoer zal het z.i. vooral van belang zijn wanneer de veerboten in de nacht van zondag op maandag enkele extra-vaarten over de Westerschelde zouden kunnen ma ken. De voorzitter van de kamer, de heer C. Kammeraad, zegde toe de kwestie met de Provinciale Stoombootdiensten en het college van Gedepjiteerde Staten van Zeeland te zullen opnemen. De heer J. Roose vroeg of het bestuur, nu het sombere jaarverslag van de ha ven van Goes is uitgebracht, al een andere mening heeft over de functie van de Goese haven in het kader van het ontwerp-streekplan voor Midden. Zeeland. De kamer heeft zich gecon fronteerd aan de toelichting op het ontwerp-streekplan. Volgens deze toe lichting wordt een belangrijke verbe tering van het kanaal naar Goes niet noodzakelijk geacht. Volgens het jaar verslag van de haven van Goes is een verbetering van de sluizen, het kanaal en de havenaccommodatie echter zeer urgent. De nieuwe secretaris van de kamer, mr. W. Otten, zei dat het jaar verslag in de eerstkomende bestuurs vergadering van de kamer behandeld zal worden. meeste schoolkranten moeten het stellen met een aftands stencilappa raat, dat dan vaak nog slecht is ook Maar bij de demonstratie met sten cilmachines, die toe hier hebben ge had werd duidelijk hoeveel moge lijkheden er nog zijn, met name ten aanzien van foto's en tekeningen. VOOROP stond deze dagen naar mijn mening eigenlijk de algemene vor ming van de schoolkruntredacteur Logischwant een redacteur van een schoolkrant moet meer zijn dan al leen maar leerling van een bepaalde school Hij moet behoorlijk kunnen schrijven, hij moet copy kunnen se- lederen en zo goed mogelijk kunnen werken met de vaak heel beperkte technische middelen. Op dat gebied is het congres voor mij althans bij zonder nuttig geweest". (Van onze correspondent) ZIERIKZEE. Het voltallige bestuur van de Zierikzeese vereniging voor Vreemdelingen Verkeer heeft het plan af te treden. Het wil op deze wijze een bijdrage leveren ter oplossing van de reeds jaren bestaande tegenstelling met de gemeente. Een in de aanstaande dinsdag te houden vergadering te kiezen nieuw bestuur zal dan moeten trachten de verstandhouding met de gemeente te verbeteren. De kritiek, die de ge meente op het beleid van V.V.V. had, is de laatste tijd steeds sterker geworden. In een der laatste raadsvergaderingen werd zelfs zonder meer aangedrongen op het aftreden van de voorzitter van VW en op het oprichten van een ge heel nieuwe VVV. In meerdere bespre kingen tussen b. en w. en VVV-bestuur zijn de moeilijkheden onderzocht. Een oplossing werd echter nimmer bereikt. Als voorwaarde voor het beschikbaar- stellen van een subsidie van per jaar f 2500.eist de gemeente overleg over het te voeren beleid. Het VVV-bestuur staat op het standpunt, dat de vereni ging zelf wel in staat is het beleid te bepalen. Daar dit overleg achterwege bleef verlaagde de gemeenteraad het subsidie tot tien gulden per jaar. On danks alle geharrewar telt VVV nog steeds ruim honderd leden. Het be stuur wil nu door het aftreden een kli maat scheppen dat zuiverend kan wer ken. Men verklaarde dat dit aftreden in elk geval doorgaat ook al zou de ver gadering in meerderheid besluiten het oude bestuur in functie te laten. De lopende zaken wil het bestuur nog af doen, doch het zet er dan onherroepe lijk een punt achter. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Een indrukwekkend aantal mensen heeft gisteren van de gelegenheid gebruik gemaakt afscheid te nemen van de op twee de paasdag overleden bisschop van Breda, mgr. G. H. de Vet. Nadat het stoffelijk overschot in de kathedraal van St.-Barbara in Breda was opgebaard trok een enorme stoet langs de bisschop om een laatste groet te brengen. In nagenoeg alle parochies van het bisdom werden gisteravond her denkingsplechtigheden gehouden, waaraan door velen werd deel genomen. Omstreeks half vier gistermiddag werd het stoffelijk overschot van mgr. De Vet van het mortuarium in het St.- Ignatiusziekenhuis te Breda overge bracht naar de kathedrale kerk. In de korte stoet, die begeleid werd door een motorescorte van de Bredase gemeente politie, reden mee de vicarissen-gene raal van het Bisdom, mgr. H. C. A. Ernst en mgr. A. P. F. Theewes, alsmede de broers en zusters van de overleden bisschop. Aangrijpend was het moment, waarop de stoet het bisschoppelijk pa leis in de Veemarktstraat passeerde. Daar werd even stil gehouden, om de naaste medewerkers van mgr. De Vet, die zich voor het bisschopshuis hadden opgesteld de gelegenheid te geven „hun bisschop" voor het laatst daar een groet te brengen. Bij de kathedraal werd het stoffelijk overschot door klasgenoten van mgr. De Vet de kerk binnengedragen. Daarna volgde een sobere plechtigheid die ge leid werd door de beide vicarissen-gene raal, en bestond uit een drietal lezin gen en het zingen van enkele psalmen. Na de dienst werd gelegenheid geboden langs de baar te defileren. Onder de eersten die hiervan gebruik maakten, waren na het kapittel van het bis dom burgemeester ir. W. Merkx en loco-burgemeester W. van Boxtel van Breda, De enige krans die in de kerk aanwezig was, was van het Bredase ge meentebestuur. Tijdens de dodenvigilie en de plech tige avondmis was de kathedrale kerk overvol. In de andere Bredase parochie kerken was de belangstelling voor de herdenkingsdiensten eveneens bijzonder groot. Inmiddels blijven de blijken van me deleven bij het secretariaat van het bis dom binnenstromen. In een schrijven van de Provinciale Kerkvergadering van de Nederlandse Hervormde Kerk in Zeeland wordt de overleden bisschop gekenmerkt als een „oecumenisch den kend Christen, die vele contacten ook met de Hervormde Kerk in Zeeland heeft gelegd." Men spreekt in deze brief ook de hoop uit dat het door mgr. De Vet aangevangen en overgenomen werk in dezelfde broederlijke geest zal worden voortgezet. Namens al zijn landgenoten heeft de consul-generaal van Frankrijk, de heer Georges Vaysset, de kapittel-vicaris eveneens een blijk van deelneming toegezonden. Mgr. drs. J. Bluyssen, bisschop van 's-Hertog^nbisch, heeft in een brief het plotseling overlijden van mgr. De Vet, een groot verlies voor heel de Ne derlandse kerk genoemd. „Mgr. De Vet gaf zich met volle energie en uiterste toewijding aan de taak waarvoor hij was geplaatst. Zijn taak gold natuurlijk al lereerst zijn eigen bisdom, waar hij in weinig jaren opvallend veel tot stand heeft gebracht", aldus mgr. Bluyssen, die voorts de aandacht vestigt op het vele werk dat mgr. De Vet heeft ver richt in het belang van het Pastoraal Instituut van de Nederlandse Kerkpro vincie en van het Pastoraal Concilie. „Mgr. De Vet was binnen het Neder landse episcopaat een heel markante figuur. Hij had daar een heel eigen in breng die zijn collega's nu erg zullen missen. Zijn grote stuwkracht, zijn on tembare energie, zijn optimistisch geloof in de toekomst en zijn grote aandacht voor het praktische pastoraal hebben hem tot een groot bisschop gemaakt", aldus mgr. Bluyssen. (Van onze correspondent) HANSWEERT Op het Nederlandse motorschip Heldijka dat op de Wester schelde voor Hansweent varende was, ontstond door onbekende oorzaak een explosie in de motor. Er werd niemand gewond. Het vaartuig dat hulpeloos ronddreef, werd opgepikt door de sleep boten Haai en Tijgerhaai en te Hans- weert binnengebracht. Het 391 ton metende vaartuig, dait met een ladiing vlas van Den Haag op weg was naar Gent, zal ter plaatse ge repareerd worden. (ADVERTENTIE) FINESSAKLOCKEHOLWURIANT inbouwapparatuur: flaggenau en neff SHOWROOM: GR. HENDRIK III PtEINtt BREDA TEL 01600 4 fl8 64 EN 4 7214 (Van een onzer verslaggeefsters VLISSINGEN De Vlissing- se gemeentepolitie heeft een kaartsysteem uitgedacht, waar door het haar in de toekomst mogelijk zal zijn in geval van nood op bedrijven snel hulp te verlenen. Door de vergroting van de gemeente is het de poli tie vrijwel onmogelijk geworden een eenvoudig' overzicht te hou den van alle winkels, kantoren, werkplaatsen en bedrijven in de gemeente. De plaatselijke be. kendheid van het politieperso neel bracht met zich mee dat vroeger bij onraad snel de ver antwoordelijke man van het be drijf kon worden gevonden. Aan alle bedrijven zal een kaart wor den toegestuurd, die, na te zijn ingevuld onder beheer van de wachtcommandant op het poli tiebureau komt. Op de kaart staan allerlei belangrijke gege vens, o.a. in verband met de aard wan het bedrijf en even tueel aanwezige gevaarlijke goe deren. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer A. Verbrug- ge vroeg zich in de Terneuzense raad af, of het overlegorgaan Zeehavenont wikkeling Zuidwest-Nederland, niet een pressiegroep genoemd kan worden, ook al heeft het orgaan officieel geen be slissingsbevoegdheid. En de heer H. de Meyer zei, zich met stomme verbazing te hebben afgevraagd wat Middelburg bezield had zo nauw met Rotterdam en Rijnmond te gaan samenwerken. Beide heren waren kennelijk veront rust over de mogelijke madhit van dit overlegorgaan waarvan zij vreesden dait de kleinere havensteden er maar be kaaid bij zouden afkomen. Een twijfel- adhitöge opzeit, noemde de heer De Meyer het. Vijf Zeeuwse vertegenwoor digers van de in totaal 22 noemde hij maar een schraal aantal. Beide heren zeiden allerminst gerust te zijn over wat zich acihiter dit overlegorgaan, af speelt. Ook de geruststellende woorden van burgemeester J. Aschoff namen de on rust niet weg. „Het is slechts een ad viesorgaan", aldus de burgemeester, „het zal de'concurrentie niet uitschake len, maar het overleg bevorderen, ook niet België, en ik vind dat een goed ding. De beslissingsbevoegdheden blij ven echter bij provincies, gemeenten en havenschappen' (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Raadslid J. de Feyter (CHU) werd in de Terneu zense raad het vuur na aan de schenen gelegd. Het kwam er op neer dat de raad het vertrou wen in het raadslid op zei. Hem werd verweten dat hij de gronden die hij in eigendom heeft in het uitbreidingsplan Zuid aan zijn 21- jarige zoon (de jongen was nog in dienst) heeft verpacht, en er bo vendien nog fruitbomen op heeft geplant om op die manier niet alleen als eigenaar, maar ook als pachter geld binnen te krijgen van de gemeente. „Juridisch niet aanvechtbaar", acht te het merendeel van de raad, „maar moreel had hij zich buiten spel gezet. De heer P. Huybrecht (PvdA) verweet hem dat juist hij regelmatig spreekt over doelmatige besteding van over heidsgelden, maar de heer de Feyter vond dat de gelden juist heel doelma tig waren besteed. Waarmee hij niet de f 110.000 bedoelde die hij als eige naar van nog geen 70 are grond in de wacht had gesleept, maar de aanleg van de invalsweg Zuid, waarmee men intussen volop bezig is. Voor die moei lijkheid stond de raad: gaf men zijn goedkeuring niet aan het voorstel tot aankoop van de gronden, dan zou het de gemeente veel meer geld gaan kos ten. „We staan met de rug tegen de muur", vond raadslid R. Hol (PvdA), die op een bepaald moment schorsing van de vergadering vroeg voor een fractie-overleg. ,,Kan hij nog wel langer lid zijn van raadscommissies?", h"d de heer Huy brecht gevraagd, maar na het fractie- overleg ging de heer Hol zelfs verder en vroeg zich af of de heer de Feyter niet de consequenties moest trekken met betrekking tot zijn raadslidmaat schap. Een motie van wantrouwen wilde men echter niet indienen. Niet alleen de P.v.d.A, ook de ove rige partijen veroordeelden de handel wijze van het raadslid in scherpe be woordingen. De heer A. van Breda Vriesman (WD) sprak van moreel on juist handelen en ,,een aantasting van de waardigheid van het raadslidmaat schap". Want dat ook de andere grond eigenaren, gebruik makend van de wettelijke mogelijkheden, zoveel mo gelijk geld voor hun grond hadden pro beren te krijgen, achtte men niet laak baar. ,,Wat aan iedere burger van Terneuzen moet worden toegestaan, is nog niet altijd juist voor een raadslid" aldus de heer van Breda Vriesman. De verdediging van de heer de Feyter kwam hierop neer: ,,Ik heb precies ge handeld als de anderen, waarom zou ik als raadslid dit niet mogen doen?" Maar ook de heer H. de Meyer (KVP) die het raadslid geen wettelijk ontoe laatbare handelingen verweet, achtte de zaak moreel toch aanvechtbaar. Evenals de heren J. Ramondt en de (Van onze correspondent) GOES Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen heeft bekend ge maakt dat met ingang van maandag 3 april voor kasaardbeien, die op de veilingen worden aangevoerd een hef fing zal gelden van 2 cent per kg. De ze heffing wordt ingehouden met het doel propaganda te maken voor de af zet van kasaardbeien in de komende tijd. Op de veiling in KapeHe-Biezelimge waren deze week reeds enkele telers, die dit produkt konden leveren. De vruchten zijn afkomstig uit kassen, waarin is gestookt en de planten bo vendien zijn belicht. De aardbeien wor den nog steeds per stuk verkocht en de prijs van de mooiste kwaliteiten liep tot rond en iets boven 40 cent per stuk. In de kassen, waarin enkel wordt gestookt staan de aardbeien op het ogenblik in volle bloei en in de- kassen waarin niet is gestookt komen de bloemtrossen naar buiten. De teelt van kasaardbeien zal dit jaar op Zuid-Beveland weer belangrijker zijn dan het vorig jaar. Toen bedroeg de aanvoer van dit produkt bij de veiling in KapeHe-Biezelinge 75 ton, tegen 50 ton in 1965. Voor dit seizoen wordt ge rekend op een produkt van 90 - 100 ton. De stand van het gewas is over het al gemeen best- In de komende weken zullen de aanvoeren geleidelijk aan toe nemen. heer A. Dieleman (SGP), welke eerste niet geheel overtuigd was van de wet telijke juistheid van de handelwijze van het raadslid. Het college echter was met de raads- meerderheid een ander oordeel toege daan. Dat de goedkeuring voor de grondaankopen overhaast moest wor den gegeven, was voor verschillende raadsleden eveneens moeilijk te ver teren. „We werden plotseling voor het feit geplaatst dat we met de weg moesten beginnen", aldus het verweer van wethouder H. de Vos. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De Zeeuwse jaar beurs Middelburg-Middelpunt die tot nu toe slechts op papier bestond begint langzamerhand zichtbaar te worden. Op het Hof van Tange zijn de bouwers van de vier grote hallen begonnen om deze enorme ruimte op te trekken. Dinsdag 18 april zal alles klaar moeten zijn. 's Avonds om acht uur zal burge meester mr. J. Dryber van Middelburg de beurs officieel openen. Zoals de zaken er nu voorstaan, krijgt de beurs het typische karakter van een jaarbeurs, en wordt het geen midden- stanidsbeurs. Aldus een van de organisa tors. De beurs is volgeboekt. Er moes ten zelfs enkele belangstellenden wor den teleurgesteld. De ruim 3500 m2 ten toonstellingsruimte wordt in beslag ge nomen door 55 standhouders, ongeveer voor tweederde Zeeuwen. Er is voor de beurs veel belangstelling van buiten de provincie. Het zijn vooral de grote bedrijven, die zullen laften zien wat ze te bieden hebben. Het wordt dus een grote beurs voor zakenlieden die handelscontacten zoe ken in het „opengelegde Zeeland". Kansen zijn er dait de handelsbeurs zal uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend evenement. De officiële opening van de beurs zal met de nodige feestelijk heden gepaard gaan. Het Middelburgs Muziekkorps zal voor de muzikale om lijsting zorgen. Ook van de zijde van r het departement van Defensie is toe gezegd dat de militairen zullen bijdra gen tót de feestelijkheden. Zoals bekend wordt deze tentoonstelling georgani seerd in het kader van het 750-jarig be staan van Middelburg. Behalve Defensie z/al ook het departe ment voor Landbouw en Visserij op de beurs zijn vertegenwoordigd. Er zullen o.a. stands komen van de gemeente Mid delburg, de Zeeuwse melkfederatie, het Bouwfonds van Nederlandse gemeen ten. Het ambacht, de middenstand, han del, industrie en landbouw zullen alle maal ruimschoots vertegenwoordigd zijn. Het wordt een presentatie van en voor Zeeland. Er is een aparte demon stratiehal waar geshowd zal worden door Amsterdamse mannequins. Hier zullen ook films en tal van technische snufjes worden vertoond. Met al deze activiteiten gokt men op de belangstel ling van de Zeeuwen in de eerste plaats, maar ook op die van Brabanders en Belgen. GEMERT Bij ministeriële be schikking is aan het gemeentebestuur van Gemert (N.-Br.) de bevoegdheid tot het verlenen van bouwvergunnin- ken teruggegeven, zo heeft burgemees ter H. de Wit in de raadsvergadering meegedeeld. Bijna drie jaar geleden ontnam de toenmalige minister van Volkshuisves ting 't Gemertse gemeentebestuur de ze bevoegdheid, omdat na een onder zoek van de bouwrecherche aan het licht was gekomen, dat in Gemert op ruime schaal clandestien was ge bouwd, terwijl het aantal gevallen waarin in afwijking van de verleende bouwvergunning werd gebouwd, le gio bleek te zijn. De ministeriële straf kwam zwaar aan. Pogingen, in de loop van d*e ja ren ondernomen om de bouwbevoegd- heid terug te krijgen, leden schip breuk. TERNEUZEN Meer dan honderd Schotten woonden in Terneuzen de huwelijks plechtigheid bij van Cohi Muller uit Terneuzen en Brian Holmes, de Schotse hruidsgom, die, evenals velen van zijn gasten, in kilt gekleed was. Het bruidspaar (hier by de Goede Herder-kerk) werd voorafgegaan door twee onvervalste Schotse doedelzakspelers, onder wie de Schotse landskampioen.

de Stem | 1967 | | pagina 3