Verdubbeling rondweg Roosendaal aanbesteed O O Sensatie in raad van Oostburg Keizer Karelplein in Sas wordt geen marktterrein FLESSEHALS IN WEG BREDA- BERGEN OP ZOOM WORDT RUIMER Recreatiebos Oostburg nog even omstreden 50 Even uitblazen mevrouw Onderdeel „Omleggingen" Rijksweg 16 rpapier voor uw pen de gehele dag gesloten Rijkswaterstaat gaf geen toestemming 8 „De baby-uitzet" Onopgemaakte vrouw nog favoriet in de Bondsrepubliek BEKROONDE ZEEBAARS Schoolvoetbal uitgesteld tot mei Bridgetitel voor Te rneusen ASPA - BREDA N.V. Vergadering van Museum voor de Bevelanden Geen 3000 maar 2000m2 voor bejaardentehuis N.S. personeel wil met hele gezin op vakantie AARZELING IN DE RAAD Rustige verjaardag voor Mindszenty Bejaardenhuizen komen toch Gevaar voor verkeer Bromfietsers Aanleg trottoirs te Kloetinge Huur oesterpercelen M2 ik los nog steeds evenveel af, maar toch gaat het me f 100,- minder kosten... PREMIE SPAARPLAN Basis voor persoonlijk bezit DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 30 MAART 1967 De aanstaande moeder, die voor de baby-uitzet wil zorgen, staat voor een overstelpende keuze. Natuurlijk acht zij voor de baby alleen het beste goed genoeg. Maar is nu altijd juist het duurste het beste? Het Gezins-Begro- tings-Instituut heeft er haar mede werksters op uit gestuurd om de diver se mogelijkheden grondig te verken nen. De resultaten zijn samengevat in het boekje ,,De baby-uitzet". Het Voor lichtingsbureau voor de Voeding lever de een bijdrage met raadgevingen om trent een doelmatige voeding voor de aanstaande moeder. Het boekje werd geïllustreerd met een reeks fo to's van baby tot kleuter. Het boekje is a f 0,75 verkrijgbaar bij de Bonds spaarbanken, de sponsors van het Ge- Zins-Begrotings-Instituut. Wie meent, dat het Duitse „Frau- lein-Wunder" het „Gretchen" hele maal uit de Duitse landen verdreven zou hebben, vergist zich. De jongste onderzoekingen van verschillende in stituten voor markt- en opinieonder zoek hebben geleerd, dat de eenvoudi ge vrouw, die zich niet opmaakt en door frisheid en natuurlijkheid opvalt, in de Duitse Bondsrepubliek nog steeds grote sympathie geniet. Buiten de grote steden, vooral in de plattelandsgebieden, vindt men meer ongeschminkte en eenvoudig gekapte vrouwen dan in andere Westeuropese landen. Vooroordelen, die reeds lang uit de tijd zijn zoals de gedachten- relatie tussen make-up en lichte zeden beïnvloeden nog sterk het gedrag van de vrouwen. Vele jonge meisjes, die de ouderwetse instelling van hun ouders en grootouders niet meer res pecteren, gebruiken lippenstift en ogen- schaduw stiekem. Maar ook op hun werk worden zij dikwijls bekritiseerd als zij zich te opvallen^ opmaken. Hoe zouden de vrouwen en jonge meisjes er eigenlijk willen uitzien, en hoe zien anderen hen het liefst? Slechts weini gen vinden het mooi als zij erg opge maakt zijn. Ook het lieve engeltjesgC' zicht heeft, volgens enquêtes, in Duits land geen succes. Men hecht meer waarde aan kwaliteiten zoals: zelfver zekerdheid, zelfstandigheid en open heid. De vrouwen en meisjes moeten vrolijk en eerder een beetje hard dan zo erg gevoelig zijn. Ongeveer 50 50 is de verhouding bij de beslissing, of de vrouw liever energiek en doelbe wust moet zijn of toegevend en min der op persoonlijk succes bedacht. Slechts een derde van de ondervraag den echter ziet in de brave huisvrouw, die stil haar werk doet en zich niet opmaakt, het ideaal. De meerderheid zou graag willen, dat de vrouwen zich verzorgen en hun natuurlijke schoon heid met kosmetische middelen decent accentueren. Een jury van 10 leden heeft de „Grand Prix de la cuisine exotique" verleend aan een gerecht dat „La dau- rade aux bananes" heet. Duizend res taurants uit heel Frankrijk waren aan gezocht aan de wedstrijd deel te ne men. Een 29-jarige kok, Gilbert Picard uit Beaulieu sur mer, ging met de ere palm strijken. Picard, die sinds zijn veertiende acu ter het fornuis staat, vertelde hoe hij zes maanden lang op zijn creatie werk te en tenslotte het volgende recept in zond: (Voor vier personen): men neme een zeebaars van ongeveer 1 kilo, twee bananen, 500 gram tomaten, 10 dl witte rum, 10 dl cognac, 200 gram boter, 50 gram champignons, 20 gram geraspte cocos. Snij de vis open en haal de rugge- graat er uit. Zout en peper aan beide kanten. Bedek de vis met een saus van de tot moes gekookte tomaten, plakken in boter gebruinde banaan en met de fijngehakte champignons. Strooi de cocos over het gerecht, sprenkel de rum en de cognac en en kele stukjes boter *»r over. Bak onge veer 20 minuten. Laat de saus tot een derde in een pan inkoken, roer er bu- ter door en schenk hem over de vis die weer enkele minuten de oven in gaat. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Op het einde van april of in het begin van mei zal egonnen worden aan de rijbaanverdubbeling van een gedeelte van ijksweg 56 te Roosendaal, de zogenaamde rondweg. Rijkswaterstaat 'eeft het werk gisteren aanbesteed. Het betreft de rijbaanverdubbeling en de bouw van twee viaduc ten tussen de kazerne van de commandotroepen en het viaduct over de spoorlijn. Volgens het bestek moet het werk in achttien maanden gereed zijn. (ADVERTENTIE) Laagste inschrijvèr is de N.V. Aanne-' mings-, handels- en transportbedrijf B. Smallegange te Aerdenhöut. Deze on derneming schreef in voor 3.749.000 gul den zonder verrekening van prijsstij gingen en voor 3.728.900 gulden met verrekening daarvan. Het werk zal binnenkort gegund worden door de da- recteur-generaal van Rijkswaterstaat, j De rijbaanverdubbeling is een onder deel van de ombouw van de huidige rijksweg 56 tussen Breda en Bergen op Zoom tot een volwaardige autosnelweg. Daarvan zijn al gereed de gedeelten Breda-Liesbos, het oostelijk stuk van de omlegging Etten en de omlegging Wouw. In de omlegging Wouw wordt thans nog gewerkt aan de verbreding van het viaduct over de spoorlijn Roosendaal-Bergen op Zoom. Dit via duct komt volgende maand klaar. Rijkswaterstaat probeert de weg zo snel mogelijk in zijn geheel te verdub belen. De grondverwerving blijkt ech ter een tijdrovende zaak te zijn. Men hoopt overigens dat de verdubbeling in 1971 geheel voltooid zal zijn. In april of mei zal het bestek Liesbos-Etten aanbesteed worden. In het gedeelte dat gisteren aanbe steed is, worden viaducten gebouwd ter hoogte van de Laan van Brabant en de nieuwe Nispenseweg die door Provinciale Waterstaat aangelegd moet worden. Zolang de nieuwe Nispenseweg niet klaar is. zullen tijdelijke verbin dingen gemaakt worden tussen het via duct en de huidige weg naar Nispen. De viaducten zijn noodzakelijk, om dat Roosendaal zich uitbreidt ten zuiden van de rijksweg. Tussen de woonwijk De Kroeven en het centrum van de stad dat ten noorden van de rijksweg ligt, moet een ongehinderde communi catie mogelijk zijm. Tijdens de bouw van deze viaducten moet het verkeer op rijksweg 56 on belemmerd doorgang kunnen vinden. Daarom zullen er om de bouwplaatsen heen tijdelijke verhardingen gemaakt worden. De kruising van een van deze „omleggingen" zal met verkeerslichten beveiligd worden. De tijdelijke „om leggingen" zullen verlicht worden. De rondweg krijgt een middenberm van 4,5 meter. Elke rijbaan wordt vier meter breed. Er komen vluchtbermen van 3 meter breed. In verband met de bouw van de viaducten moet het weglichaam aanzienlijk verhoogd wor den, heitgeen omvangrijke zandtranspor- ten met zich mee zal brengen. Aanbesteed is gisteren ook het maken van grondwerken ten behoeve van de aansluiting van de noordelijke invals weg van rijksweg 16 (Breda-Rotter- dam) naar Breda en ten behoeve van de opritten van het viaduct Klein Overveld met bijkomende werken in Prinsenbeek. Laagste inschrijver hier voor was de N.V. AVOB Eibert Bon man te Vught met 855.000 gulden. Aanbesteed is tenslotte ook nog het onderhoud van rijkswegen in de dienst- kring Breda-west. Laagste inschrijver was de N.V. Aannemingsmaatschappij W. Rasenberg en Zn. te Breda met 418.780 gulden. (Van onze verslaggeefster) ZEELAND Het paas-schoolvoetbal- toernooi is voor wat betreft Zeeuwsch- Vlaanderen en Midden-Zeeland in dui gen gevallen. De wedstrijden, die dins dag al hadden moeten beginnen, konden gisteren evenmin op de natte velden worden gespeeld. Alle wedstrijden moesten worden afgelast. Alleen de afdeling Schouwen-Duive- land heeft geluk gehad, omdat deze al in het (mooie) paasweekeinde het voet balprogramma afwerkte. Om ook de andere schoolvoetballers aan hun trekken te laten komen zullen de organisatoren van het toernooi be kijken of de wedstrijden misschien op 1 of 5 mei kunnen worden gespeeld. Onze zaak is in verband met INVENTARISATIE VRIJDAG 31 MAART Alleen telefonische verkoop gaat normaal door. (Van onze bridgemedewerker) TERNEUZEN In de viertallencom petitie afdeling Zeeuwsch Vlaanderen van de Nederlandse Bridge Bond heeft het viertal, de heren R. IJsebaert, P. Meeusen, P. v. d. Goes en G. Meulen- berg het kampioenschap van Zeeland behaald door een overwinning op „Pa pyrus I" uit Middelburg. De laatste uitslagen in de Zeeuwsch- Vlaamse competitie luiden: Hoofdklasse: Oostburg ILuctor II (Terneuzen) 57-57 (3-3). Eerste klasse: Luctor VSas II 54-87 (0-6). Einduitslag Zeeuws Vlaamse competitie: 1 Luctor I 43 WP; 2 Oostburg I 25 WP; 3 Luctor III 18 WP; 4 Luctor II 17 WP; 5 Sas I 17 WP. (Luctor II en Sas I spelen nog een wedstrijd om de degradatie. Eerste klasse: 1 Sas I 26 WP (promoveert naai de hoofdklasse); 2 Luctor IV 17 WP; 3 Oostburg II 15 WP; 4 Luctor V 14 WP. i Om het kampioenschap van Zeeland: i Luctor IPapyrus I (Middelburg) 102-1 85 (5-1). Op 30 maart a.s. wordt te Breda een vervolg wedstrijd gespeeld om het kampioenschap van West-Brabant. w» Tolbrugstraat 2, Breda Telefoon 01600—22541 (Van onze verslaggeefster) GOES Het bestuur van Het Mu seum voor Zuid- en Noord Beveland be legt op maandag 3 april een algemene vergadering in hotel De Korenbeurs te Goes. De vergadering begint 's avonds ^m half 8. Op de agenda staat o.m. een bestuurs- erkiezing. Zowel voorzitter mr. F. Iuber als secretaris F. Visser zijn aan 'e beurt om af te treden. Beiden stellen :ch herkiesbaar. Na het huishoudelijke gedeelte zal de ïeer A. de Boo een lezing houden over net onderwerp: De Zuidbevelandse kle derdracht. Hierbij worden dia's ver toond. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Hoe bestaat het?" was de onthutste reactie van wethouder D. Geuze op de mededeling van de heer J. Mijs tijdens de gemeenteraad van Oostburg. De onthullingen van de heer Mijs boden inderdaad alle aanleiding tot verbazing: volgens zijn berekeningen was voor de bouw van het Oostburgse bejaardenhuis op het Ledelplein geen 3000 maar slechts 2000 m2 nodig. Dat heeft dan als logisch gevolg dat de prijs die de Stichting Bejaardenzorg in West- Zeeuwsch-Vlaanderen voor de grond moet betalen, f 44.000 lager komt te lig gen (bij een basisprijs van f 44 per m2). Burgemeester J. van Leeuwen moest het antwoord op deze sensationele me dedeling, die gegoten was in de vorm van een vraag, nog schuldig blijven. „Ik kan zo niet nagaan of u gelijk heeft", zei hij, maar hij knoopte er de belofte aan vast de kwestie zo spoedig moge lijk nader te bezien. De grondprijs is, zo verklaarde hij, vastgesteld in overleg met het adviesbureau van Hasselt en de Koning. Ook op de tweede vraag die de heer Mijs m.b.t. het bejaardenhuis stelde, kon de heer Van Leeuwen geen positief of negatief antwoord geven. Het raadslid achtte het nl. onredelijk als de stichting voor de grond waarop geen onmiddellijke bebouwing wordt toege staan (het bejaardentehuis komt voor een deel op poten boven het Ledelplein te staan) evenveel zou moeten betalen als voor de rest, waarop geen beper kende maatregelen van kracht zijn. Burgemeester Van Leeuwen herinnerde er in dit verband aan, dat al enige tijd geleden de prijs voor de grond op reële basis werd vastgesteld. Overigens waren de vragen van de heer Mijs er wel de oorzaak van dat een schrijven van de stichting bejaardenzorg met een verzoek om vermindering van de grondprijs voorlopig werd aangehouden. UTRECHT (ANP) De Federatieve Spoorweg Vakvereniging heeft de mi nster van Onderwijs, Kunsten en We- enschappen gevraagd: „Aan de hoof den der scholen richtlijnen te geven, die het mogelijk maken dat toch nog zoveel mogeljjk N.S.'ers met school gaande kinderen dit jaar met hun heie gezin op vakantie kunnen gaan. Ook al valt die vakantie buiten de normale schoolvakantie-periode". Al geruime tijd aldus de F.S.V. is de ver lof ver strekking bij de N.S. voor personeelsleden die direct bij de treinenloop betrokken zijn, zo slecht, dat het geen uitzondering is dat per soneelsleden in deze groepen maar eens in de drie jaar met hun kinderen een zomervakantie kunnen genieten. (ADVERTENTIE) Verkoopadressen worden gaarne verstrekt door Stibbe Postbus 9041 A'dam (an een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het heeft er even naar uitgezien dat het opzienbarende bosplan van het Oostburgse college van b. en w. een voortijdig einde zou krij gen. Dit n.a.v. een verzoek van de ge westelijke raad van het Landbouw schap tot intrekking van het eind vorig jaar in de Oostburgse raad genomen be sluit tot voorbereiding van een bestem mingsplan voor de gronden in de So- phiapolder, waar het college, dat des tijds door 9 van de 11 raadsleden werd gesteund, een recreatiebos wil situeren.' Het offensief werd geopend door de twee raadsleden, die zich bij de indie ning van het voorstel in november vorig jaar al tegen de bosplannen hadden ver zet, de heren C. Ie Nobel en E. Dekker. Zij kregen vrij onverwachte steun van de V.V.D.-fractie die bang was voor te hoge kosten en bovendien voorkeur gaf aan een andere plaats voor het bos. Burgemeester J. van Leeuwen heeft tijdens het ruim een uur durende debat over dit onderwerp kans gezien een van de twee VVD'ers van gedachten te doen veranderen: de heer Mijs, die in eerste instantie de bezwaren van zijn fractie had uitgesproken, draaide toen het op stemming aankwam bij. De heer J. Ba- rendregt echter handhaafde zijn stand punt, hoewel hij toegaf het „kinderach tig" te vinden wanneer men na eerst ja gezegd te hebben later hierop terug kwam. „Maar nu heb ik er gegronde redenen voor", voegde hij er aan toe, Burgemeester Van Leeuwen vond de handelwijze van het Landbouwschap vreemd. Hij was van oordeel dat het Landbouwschap, met welke instantie te zijner tijd nog overleg zal worden ge- oleegd, had moeten wachten met het uitspreken van de bezwaren tot het tijdstip waarop het voor een gesprek zou worden uitgenodigd. Dat het bos plan inderdaad veel geld zou gaan kos ten, gaf hij onmiddellijk toe. „Maar", zei hij, „daar staat tegenover dat er ook veel subsidie te verwachten zal zijn". Hij toonde zich duidelijk teleur gesteld door de houding van de VVD- fractie. „Als men bezwaren heeft", zei hij, „kunnen die altijd nog naar voren worden gebracht als wij ons onderzoek hebben afgerond en met een voorstel op tafel komen". Hij werd direct ge steund door de KVP- en de PvdA- fractie die het onverantwoord achtten op grond van bezwaren waarvan de realiteit nog allerminst vaststaat de voorbereidingen voor het plan nu al af te tappen. Afwachten, stelden zij voor. Het voorstel van b. en w. om het be zwaarschrift van het Landbouwschap af te wijzen werd uiteindelijk met 8 voor en drie tegen aanvaard. ZES MENSEN zijn woensdag om het leven gekomen bij botsingen in Cal cutta tussen betogers en de politie. De oorzaak van de onlusten schijnt te zijn de ontwijding van een Skikh-tempel in de nacht van maandag op dinsdag. EEN 46-jarige moeder en haar vier kin deren zijn uit Oost-Duitsland naar het Westen ontsnapt. Het gezin van 5 leden onder wie 2 meisjes van 12 en 9 jaar en twee jongens van 9 en 21 jaar, was afgelopen zaterdag de gevaarlijke tocht door mijnenvelden begonnen. DE RUSSISCHE minister van buiten landse zaken Andrei Gromyko is giste ren voor drie dagen in Cairo aangeko men. Hij weigerde bij aankomst op het vliegveld te antwoorden op vragen van journalisten over het doel van zijn komst. WENEN (Reuter) De rooms-ka- tholieke primaat van Hongarije, kardi naal Mindszenty, heeft gisteren zijn 75ste verjaardag gevierd, nog steeds binnen de muren van de Amerikaanse legatie in Boedapest. Hij las de mis en kreeg een door de kok van de legatie voor hem gebakken verjaardagstaart, doch de dag verliep verder in alle rust, aangezien de regels van het politieke asiel niet toestaan dat hij bezoekers van buiten het gebouw ontvangt. Niets wijst erop, dat de kardinaal van plan is zijn ballingschap in het stukje Ver enigde Staten in Boedapest op te geven of zijn ambt als primaat van Hongarije neer te leggen, in weerwil van een pau selijk decreet dat iedere bisschop we gens het bereiken van hoge leeftijd kan aftreden. Mindszenty schijnt vastbeslo ten te zijn tot het einde van zijn dagen in de legatie te blijven, waar hij zijn toevlucht zocht na de Hongaarse op stand van 1956. Sinds 1960 heeft de Hongaarse rege ring het standpunt ingenomen dat de primaat zal worden toegestaan zijn vrij willige ballingschap te beëindigen op voorwaarde dat hij zijn functies neer legt. na de uiteenzetting vanachter de colle- Sas verspreid, waarin het publiek i (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Burgemeester R. A. J. den Boer, geassisteerd door de heer J. Roelants van de centrale dienst van bouw- en woningtoezicht, beant woordde in de raad van Sas van Gent de vragen, die de fractie van de PvdA in de vorige raadsvergadering had ge steld over de 16 bejaardenwoningen, die de woningbouwvereniging Kloosterzan- de in Sas wil bouwen. De PvdA had gesteld, dat de goedkeuring voor deze bouw was gegeven buiten de raad om. Dat dit wettelijk volkomen in orde was, wenste de PvdA niet als een af doend verweer te accepteren, ook niet na de uiteenzetting vanachter de colle getafel. De heer L. de Meijer (Gem. Bel.) vroeg zich daarbij af of Sas van Gent de woningen wel nodig had. „Er worden er sitraks 380 gebouwd in Zeeuwsch-Vlaanderen', aldus de heer Roelants, „want men zit er overal om te springen. Men wil deze zestien elders nog wel overnemen". Maar dat komt niet aan bod. De meeste raadsleden verklaarden zich geheel akkoord met de gang van za ken. De zestien bejaard en woningen zul len laagbouw huizen worden met tui nen voor en achter. Inclusief de ver warming zal de huur 107 gulden per maand gaan bedragen. Het Keizer Karelplein zal in elk geval voorlopig nog geen dienst mogen doen als marktterrein. Het gemeentebestuur heeft een schrijven ontvangen van rijks waterstaat (de eigenaar van de grond), waarin gesteld wordt dat een markt de verkeersveiligheid in gevaar zou bren gen. Er is overigens al een circulaire in Sas verspreid, waarin het publiek werd uitgenodigd de nieuwe markt te be zoeken. Dat er geen bussen mogen parkeren op het plein achtte de heer P. de Groff (PvdA) een merkwaardige zaak. „Dat houdt het toerisme tegen", stelde hij. De burgemeester beloofde, dat er voorzie- ningen getroffen zullen worden. Dat zal ook gebeuren voor het ophalen van- grof huisvuil, waarover de heer Suesens (Kath. Partij) vragen stelde. Zonder een speciale ophaaldienst", zei hij, „zal men blijven doorgaan met het „zo maar" weggooien van oude spul len". De heer De Meijer vroeg het college, in overweging te nemen de oude open bare school alsnog om te bouwen tot een overdekt zwembad. Het zal er wel licht niet van komen omdat er al ver gevorderde plannen zijn, een dorpshuis te bouwen op de plaats van de oude school. De heer De Meijer meende dat het „inbouwen" van een zwembad in de oude school veel goedkoper zou kun nen dan men gewoonlijk stelt. Met een krantenknipsel in de hand toonde hij, hoe men elders in den lande (waar men voor en gelijke situatie stond) de zaak voor 160.000 gulden voor elkaar had gebokst. Wat zou het een genot zijn, als iedereen in het verkeer zich eens ge droeg zoals het moest. Als bromfietser heb je je te houden aan vooral de max. snelheid van 30 km in de be bouwde kom en een max. snelheid van 40 km buiten de bebouwde kom. Ik persoonlijk vind dit een goede ver keersregeling en zou iedereen zich hieraan houden, minder verkeersonge lukken en minder blikschade. Maar waar ik me altijd zo aan er ger, is dat de politie per bromfiets al tijd de grootste haast heeft. Dit „al tijd" wil ik speciaal onderstrepen, om dat ik in het dorp waar ik woon, de Tolitie nog nooit anders dan met een sneltreinvaart door het dorp heb zien rijden. Ook in Breda mag ik ditzelfde schouwspel nogal eens bewonderen. Ik vraag me af, is dit altijd nodig en is dit wel veilig! CHAAM A. Vermetten (ADVERTENTIE) KLOETINGE De raad van Kloe tinge heeft besloten het aanleggen van trottoirs in de J. Q. C. Lenshoeklaan en de verbetering van een gedeelte van het trottoir in de Lewestraat te gunnen aan de fa. F. Duynhouwer en Zn. te Goes voor de prys van f 30.000. De raad verleende voorts het college van b. en w. de bevoegdheid tot ver koop in het bestemmingsplan Noord einde. De prijs van de grond ten zuiden vain de in aanbouw zijnde ratiowoningen werd bepaald op f 25 per m2. In de Buys-Ballotstraat zal het wachtverbod voor beide zijden worden opgeheven nu er in genoemde straat ruime parkeerhavens zijn aangelegd. Vorig jaar besloot de raad reeds in te stemmen met het regeringsvoorstel om te komen tot een meer soepele toepassing van de woonruimtewet 1947 en de uiteindelijke afschaffing daarvan. Dit besluit en de omstandigheid, dat voor aanvragen van woonruimte bo ven de koopsom van f 16.500 geen ad vies meer aan de woonruimte com missie wordt gevraagd, deed de raad nu besluiten dit college van zijn taak te ontheffen. Het ligt in de bedoeling in een later stadium genoemde commissieleden meer officieel dank te brengen voor de bewezen diensten. Tijdens de rondvraag drong de heer H. P. Maas (PvdA) er nog op aan zo mogelijk spoed te maken met de ver betering der accomodatie op het sport terrein. De financiële positie van de gemeen te speelt hierbij echter een belangrijke rol, aldus burgemeester Daniëlse. (Vain een correspondent) GOES In de Prins van Oranje te Goes zal hedenmiddag te twee uur een bespreking plaatshebben over het in huren van z.g. ingegeven oesterpercelen. Deze percelen liggen thans b dalt ze na de vorstramrp in van '62 - '63 door de oesterkwekers ingegeven wegens opheffing van bedrijf. De voorzitter van het der visserijen op de Zeeuwse ir. J. D. Dorst geeft een toelichting. Het ügit in de bedoeling dat de vereni ging van oestterexporteurs bij deze ver huur wordlt ingeschakeld. EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemakke lijk in onderhoud. „Extra ka merbreed" (390 cm) vanaf 26 POSTBUS 39 - HILVERSUM Op het moment dat het woord Vrijr heid geprojecteerd zou worden viel het filmpje van de VVD uit de rol en kwam de omroepster glimlachend vertellen dat er moeilijkheden waren met het programma van die partij. Ze werden ditmaal snel opgelost en even later kon het land kennis maken met 7 kersverse liberale parlementariërs. Zes oude jon gens en één meisje, die elk een spreek beurt van één minuut hadden gekregen om te vertellen wat hen opgedragen was. Dat deden ze en toen was het uit. Het kan er bij ons niet in dat velen, na een zo fantasieloos en conservatief in elkaar geknutseld spotje, het' toestel verlaten hebben om zich met de kreet: „Ha, Ja de VVD" hals over kop in het progressieve avontuur te storten. Het journaal van 8 uur had een aardig episoden-verhaaltje. Een groep middel bare scholieren werd rondgeleid op een militair vliegveld en in verscheidene afleveringen kon men zien wat zij daar later allemaal konden leren: de Ameri kaanse vice-president naar Duitsland vliegen, brand- en andere bommen op een schip gooien, of een neergeschoten piloot optakelen uit een knollenveld. N. R, (ADVERTENTIE) Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar 500,— aflossen op uw hypotheek, dan krijgt u vanaf 1971 ieder jaar honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken voor de aflossing. (Nou ja, of U moet uw collectie grammofoonplaten eens behoorlijk willen aanvullenGeïnteresseerd? Vraag dan morgen eens nadere inlichtingen. Alle Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Levensverzekerings maatschappijen en Spaarbanken zullen u graag helpen.

de Stem | 1967 | | pagina 5