Jaarlijks honderden reeen siac van het htoffe verkeer IN GELDERLAND MEESTE VALWILD Dagblad De Stem W ereldgesprek communisten definitief van de baan f Werkgeversblad lot Veldkamp: Het is nu wel genoeg Kofferruimte Teveel verdeeldheid ROEMENIE Wildspiegels Stroperij Gewichtheffen TITELSTRIJD IN GEVAAR Diepvriesunie neemt Frio Diepvries over Ondersoek tracé nieuwe weg Tilburg-Breda Mgr. G. DE VET f L. W. Nooteboom vrijdag afwezig mooie vrijstaande woning t wilt «i een goed overzicht hebben van alles wat de vooriaarsntode biedt? Marie Cecile Moerdijk in de Burcht te Kwadendamme op donderdag 30 maart om 8 uur. H.H. LANDBOUWERS telers voor conservenerwten Fa. A. P. Broeckaert DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 30 MAART 1967 (Van een medewerker) Wij mogen ons echt wel gelukkig prijzen, dat zich in ons vol gebouwde en dichtbevolkte land een van de bekoorlijkste zoogdieren de ree heeft weten te handhaven. Zij bewonen als werkelijk wild of in semi-wilde staat de beboste zandstreken van ons land, uitgezonderd de provincie Zeeland. Ondanks zijn bescherming, reeën mogen alleen met een zgn. afschotvergunning worden bejaagd, staat het reewild aan vele gevaren bloot. Het moderne verkeer, het water, stropers en loslopende honden heffen jaarlijks een aanzienlijke tol onder de reeënpopulatie. In jagerstaal noemt men deze „tolheffing" valwild. Hieronder verstaat men, wild dat anders dan als gevolg van een geoorloofde jachtuit- oefening de dood vindt. Tot voor kort kon men alleen maar een vergissing maken naar de omvang van dit valwild, daar men over geen basisgegevens beschikte. Sedert 1962 is hierin evenwel verandering geko men. Door de directie Faunabeheer is nl. een systeem ontworpen waarbij de Algemene Inspectiedienst van het Ministerie van Landbouw en Visserij, die belast is met het aanbrengen van wildmerken aan het valwild, hiervoor maandelijks opgave verstrekt onder mededeling van de omstandigheid, waaronder dit wild de dood vond. Vanwege de directie Faunabeheer werden onlangs in „De Nederlandse Jager" de resultaten over de jaren 1963 t.e.m. 1965 voer wat betreft het valwild onder de reeën gepubliceerd. Uit deze publikatie blijkt, dat het val wild wordt geschat tussen de 10 en 15 pet. van de populatie. Uitgaande van een stand van 18.000 stuks reewild komt dit neer op een gemiddelde van 2250 stuks per jaar. Daarbij komt dan nog het toegestane afschot, dat voor 1965, 8528 stuks reewild bedroeg. Bezien wij de cijfers en grafieken van het gevonden valwild dan blijkt dit voor 1965 uit 894 stuks te bestaan, het geen neerkomt op 39,7 pet. van het ge middelde van 2250 stuks per jaar. Ver klaarbaar - is dit verschil wel, daar hierin de menselijke beïnvloeding, het vinden van het wild tot uitdrukking komt, terwijl lang niet iedere stro- MOSKOU (AP) De communisti- gche partij van de Sovjet-Unie heeft rich gedistantieerd van het denkbeeld van een communistische wereldconfe rentie. In november vorig jaar heeft de partij het denkbeeld gelanceerd als een stap ter verdere isolering van Chi na. De partij geeft toe dat het noodzake lijk is eerst de problemen op te lossen die het bijeenroepen van een dergelijke conferentie in de weg staan, en dat dit wel eens zeer lang kan duren. Vele communistische en niet-communistische waarnemers waren al lang van me ning dat het denkbeeld van een confe rentie niet levensvatbaar was, omdat te veel partijen zich verzetten tegen een duidelijke keus voor of tegen China. Een aantal belangrijke partijen, waar onder die van Roemenië en Cuba, heb ben duidelijk te kennen gegeven niets te maken te willen hebben met een conferentie. De kwestie van de wereldconferentie wordt vermeld in een lang communiqué over de besprekingen die in Moskou zijn gevoerd door de leiders van de Russische en van de Italiaanse commu nistische partij, Leonid I. Brezjnew en Luigi Longo. Longo is gisteren naar Rome teruggereisd. In het communiqué staat dat beide partijen groot belang hechten aan de bijeenkomst van Europese partijen van volgende maand in Tsjechoslowakije over problemen van de Europese vei ligheid. Oorspronkelijk was de bijeen komst daar bedoeld ter voorbereiding yan de wereldconferentie. Nu zal de nadruk worden gelegd op aanvallen op de Westduitse politiek, een in commu nistische kring veel minder omstreden onderwerp dan China. De Roemeense partij heeft reeds te kennen gegeven niet te zullen komen, hoeweldeze mededeling vaag genoeg is gehouden om er nog op te kunnen terugkomen. De Nederlandse, Joegosla vische, Zweedse en Noorse communis tische partijen worden evenmin ver wacht en hetzelfde geldt voor de pro- Chinese partij van Albanië. Communistische zegslieden hebben Verklaard dat het bezoek van Longo van twee dagen bedoeld was als een bemiddelingspoging tussen de Sovjet- Unie en Roemenië. Indien dit al juist was, dan zijn er toch nog geen aan wijzingen. dat hij succes heeft gehad. per met zijn buit in de kraag wordt gegrepen en niet elke verdronken ree wordt gevonden. Ook zal een behoor lijk aantal aangereden reeën, clande stien, in de kofferruimte van de auto verdwijnen. Per provincie bezien werd in Gelder land het meeste valwild gevonden nl. 293 stuks, gevolgd door Drente met 222 stuks reewild. Op enige afstand komt Overijsel met 157 en Utrecht met 86 dieren. Hierna volgt Friesland met 63 en Noord-Brabant met 39 terwijl vanuit Limburg 24 stuks valwild wer den gemeld. In Groningen bedroeg dit aantal 6 terwijl Noord-Holland met 4 reeën de valwildrij sluit. De dood vaa het grootste aantal stuks reewild wordt, anders dan door ge oorloofde jaehtuitoefening, veroorzaakt door aanrijdingen. Werden in 1963, 591 stuks reewild doodgereden, in 1964 was dit opgelopen tot 681 terwiji deze stij gende lijn in 1965 werd voortgezet tot 701 stuks. Het groot aantal aanrijdin gen gedurende de wintermaanden kan verband houden met de vroeg inval lende duisternis. Bij het toch inten sievere verkeer in de maanden juni- september is het aantal aanrijdingen stukken minder. Gedurende deze maan den profiteren de reeën van het lan gere daglicht en het gemis aan jacht- druk terwijl meer voedsel bij de dek king aanwezig is. Een groot gevaar voor het reewild vormen de ruilverka velingswegen. Sedert enkele jaren wor den op autowegen waar het reewild herhaaldelijk wisselt wildspiegels ge plaatst. (Wildspiegels zijn paaltjes die langs de weg zijn geplaatst met daar tegen zodanig een spiegeltje bevestigd, dat het licht van de koplampen van een naderende auto hierop valt en zo doende het bos in wordt gereflecteerd.) Verder zal het aanbeveling verdienen om langs de wegen de beplanting ca. 10 meter van de bermen af te houden, Nu nog in de vrije natuurstraks misschien onder een auto zodat het wild meer zicht heeft. Op plaatsen heeft men ook dit toegepast en eerst na enkele jaren zal blijken of beide remedies afdoende helpen. Door verdrinking kwamen in 1965 jammerlijk 27 reeën om het leven. Maatregelen hiertegen worden thans genomen door bij de belangrijkste wis sels in de walkant zgn. uittreeplaat- sen voor het reewild aan te brengen. Helaas geldt ook hier weer de om standigheid dat het reewild zich niet laat dwingen gebruik te maken van bepaalde door mensen aangebrachte voorzieningen. Een niet uit te roeien kwaal schflnt de stroperij tè zijn. Ondanks de meest al gepeperde straffen blijkt dit hand werk nog altijd velen te lokken. Van alle humaniteit ontbloot is de stroper, die de afgrijselijke strik hanteert, het geen helaas nog veelvuldig voorkomt. In 1965 trof men 25 reeën aan die in strikken de gruwelijke wurgingsdood vonden. In totaal werden door de A.I.D. 83 wildmerken aan dit soort valwild aangebracht. Jaarlijks lopen circa 25 reeën zich letterlijk te pletter tegen een of andere afrastering terwijl stropende honden zo'n 18 reeën op hun geweten hebben. Tot slot vermeldt de publikatie, dat 40 stuks reewild met onbekende doods oorzaak werd aangetroffen. Als bijzon derheid wordt vermeld, dat een reebok werd gedood door een.bijenzwerm. Uit dit cijfermateriaal blijkt, dat, uit gaande op basis van het reëel ge vonden gemiddelde van 2250 stuks val wild, er ruim dertienhonderd ontbre ken. Daar exacte cijfers van reeën die in stropershanden zijn gevallen, vanzelfsprekend bijna geheel ontbre ken, moet als vaststaand worden aan genomen, dat ca. 70 tot 80 pet. hiervan aan de stroperij moet worden toege schreven. LONDEN (A.N.F.) De wedstrijden om de wereldtitel gewichtheffen, die van 1 tot 8 oktober in Tokio op het pro gramma, staon, dreigen geannuleerd te worden. De secretaris-generaal van de F.I.H.C., de Engelse onderwijzer Oscar State, maakte in Londen bekend dat het toernooi in Japan alleen doorgang kan vinden als de vlag van Oost-Duits- land gehesen en de Oostduitse hymne gespeeld mag worden. Tot nog toe heeft Japan dit geweigerd. Als heide partijen hun standpunt handhaven, zullen er in 1967 geen in ternationale kampioenschappen gehou den worden, omdat zich voor de orga nisatie van de Europese kampioen schappen nog geen land heeft aange meld. Weliswaar stelde West-Duitsland zich na lang aandringen beschikbaar, maar de houding van de F.I.H.C. ten opzichte van Oost-Duitsland maakt het de Westduitsers onmogelijk deze plan nen te verwezenlijken. LJMUIDEN. (ANP). Te IJmuiden heeft de heer J. G. H. Smeets, voorzitter van de Diesvriesunie, een verkoopkan toor van twaalf grossiers in diepvries- produkten in Nederland meegedeeld, diat Frio Diepvries te IJmuiden, een dochteronderneming van het Noorse Frionor concern, is overgenomen door- de Diepvriesunie. Het Noorse concern zal de levering van diepvriesvis aan de Diepvriesunie voortzetten. Als gevolg van deze overneming zal het personeel van Frio Diepvries te IJmuiden groten deels moeten afvloeien. Van de 41 werk nemers waren er 26 werkzaam in de verkoopsector. Enkelen hebben reeds op eigen initiatief ontslag genomen, aldus de heer Smeets, maar een aantal ande ren gaat over naar de Diepvriesunie, terwijl voor een viertal personen nog naar een oplossing wordt gezocht. Voorts is voor de vijftien personeelsleden die op kantoor en magazijn werkzaam wa ren een overgangsmaatregel van kracht geworden in overleg en in overeen stemming met het gewestelijk arbeids bureau en de vakbonden. Dit personeel zal mettertijd afvloeien. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De commissie van overleg voor de wegen, een adviesor gaan van de Raad voor de Waterstaat, zal op 3 mei een bezoek brengen aan het gebied ten zuiden van Breda. De commissie wil zich ter plaatse op de hoogte stellen van de tracé-mogelijkhe den voor de nieuwe rijksweg Tilburg- Breda. Het staat nog steeds niet vast waar de nieuwe weg ten zuiden van Breda zal worden aangelegd. Er zijn twee mogelijkheden: door het Mastbosch of door de Galderse hei ten zuiden daar van. De minister van Verkeer en Wa terstaat moet de beslissing nemen, daarbij geadviseerd door de Raad voor de Waterstaat. De nieuwe weg Tilburg - Breda zal de huidige overbelaste driestrooksrou- te tussen beide steden vervangen. Het is de bedoeling, dat de nieuwe auto snelweg in 1970 gereed is. Later zal de weg doorgetrokken worden in westelij ke richting tot aan Korteven ten zuiden van Bergen op Zoom. DE gouverneur van Suriname, mr. H. L. de Vries, heeft de minister-president, de heer J. A. Pengel verzocht als in formateur op te treden. VOOR de week van de kritiek van het filmfestival in Cannes, dat van 27 april tot 12 mei wordt gehouden, zijn films uit negen landen gekozen. Daarbij is de rolprent „Jozef Katus" van de Ne derlandse cineast Wim Verstappen. •)V 55 DEN HAAG (ANP) In een hoofd artikel onder de kop ,Het is nu wel ge noeg" schenkt het orgaan van het Cen traal Sociaal Werkgeversverbond „De Onderneming", aandacht aan de sociale verzekeringen. „Aan de turbulente activiteiten van minister Veldkamp op het gebied van de sociale verzekeringen is nog geen einde gekomen. Daarbij lijkt het wel alsof deze minister zozeer geïnspireerd wordt door tegenstand dat hij naar steeds verdergaande maatregelen grijpt om zijn doel te bereiken". Aldus de on derneming. In het artikel wordt o.m. opgemerkt dat men dit heeft ervaren bij de finan ciering van de sociale verzekering. Toen van werkgeverszijde de, achteraf juist gebleken, waarschuwing werd gegeven dat de kosten veel hoger zouden uitval len dan de minister had voorgesteld, besloot de bewindsman tot het invoeren van een onaanvaardbaar hoog eigen ri sico voor de ziekenhuisverpleging om toch maar zijn aanvankelijke raming waar te kunnen maken, aldus het blad. Het blad vestigt er de aandacht op dat het grootste probleem der sociale ver zekering op het ogenblik dat van de fi nanciering is. „Wij hebben al tekorten van honderden miljoenen en zullen de handen vol hebben om de kosten van reeds aanvaarde herzieningen (arbeids ongeschiktheidsverzekering) nieuwe honoraria (huisartsen) en autonome ontwikkelingen (ziekenhuizen) op te vangen. Bij herhaling is ook van kabi- netswege betoogd dat dep remielast niet verder kan stijgen. Het zal o.i. toch ge beuren, tenzij ingrijpende beperkingen kunnen worden aangebracht. Onder de ze omstandigheden achten wij de op de valreep voorgestelde uitbreiding van de wettelijke verzekering van het gehele volg tegen de normale ziekenhuiskosten, die onvermijdelijk tot verdere kosten verhoging aanleiding zal geven, niet verantwoord. Verder leidt de koppeling van dit plan aan de voorziening tegen zware geneeskundige risico's tot het o.i. onvermijdelijke gevolg dat deze laatste, door velen zo noodzakelijk geachte voorziening, weer yerder zal worden uitgesteld. Aansluitend op de gebedsdienst, die vrijdag 31 maart a.s. om 16.00 uur in de kathedraal te Breda wordt gehouden ter nagedachtenis van BISSCHOP VAN BREDA zal van 17.0018.30 uur gelegenheid bestaan, familie en een afvaardiging van het kapittel te condoleren. Deze ontvangst wordt gehouden in het bisschops huis aan de Veemarktstraat 46, Breda. Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Zieken, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader AUGUSTUS ROELANDT weduwnaar van Bernadetta van Dam geboren te Westdorpe 31 mei 1874 en overleden te Zuiddorpe, 29 maart 1967. Appingedam: Zuster Rijnilda Zuiddorpe: Cyr. Roelandt-de Groene kinderen en kleinkinderen Familie Roelandt Familie van Dam Zuiddorpe, 29 maart 1967 De plechtige uitvaart, gevolgd door de teraarde bestelling zal plaatsvinden op vrijdag 31 maart a.s. om 10 uur in de parochiekerk Maria Ten hemelopneming te Zuiddorpe. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan Autorij school v. Overloop Absdale, voor het behalen vae mijn rijbewijs. Th. v. Goethem Heikant, Julianastraat 8. DANKBETUIGING Mijn oprechte dank aan Rij school F. Vlassenrood, voor het vlotte behalen van mijn rijbewijs. Diny La Fleljne Zuiddorpe, Hoofdweg N 50. -ï- Heden overleed tot 1 onze diepe droefheid in het St.-Liduinazieken- huis te Hulst na een kort stondige ziekte, gesterkt door het H. Sacrament der zieken onze lieve en zorgzame moeder, be huwd- en grootmoeder, zuster, tante en nicht, Mevrouw IRMA JOSEPHINA MARIA MISMAN, weduwe van de heer Theophilus Maertens in de leeftijd van 66 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Canada: P. Maertens A. Maertens-Binnendijk en kinderen Oss: J. Maertens H. Maertens- van den Berg en kinderen St.-Jansteen: A. Misman G. Magnus en kinderen Graauw: E. Vael M. Vael-Misman en kinderen De familie Maertens De familie Misman. St.-Jansteen, 28 maart 1967. Wilhelminastraat 5. De plechtige uitvaart dienst, waarbij Ued. be leefd wordt uitgenodigd zal plaats hebben op za terdag 1 april a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Do per te St.-Jansteen waar na begrafenis op het r-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst ten sterfhui- ze Wilhelminastraat 5 om 9.45 uur. Rozenkransgebed vrijdag avond om 7 uur in boven genoemde parochiekerk. De overledene is opge baard in het r.-k. zieken huis te Hulst. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig ti. beschouwen. Hiermee vervullen wij de droeve plicht u kennis te geven van het overlijden van onze dierbare broeder, behuwdbroeder, oom en neef, de heer REMIE HENRI BUYSSE geboren te Westdorpe op 24 augustus 1887 en ten gevolge van een noodlottig ongeval overleden te Gent, op 28 maart 1967, gesterkt door het H. Sa crament der zieken. Sluiskil: Mevr. de wed. A. Cortvriendt-Buysse kinderen en kleinkinderen Eindhoven: Mevr. de wed. C. Verhaak-Buysse kinderen en kleinkinderen Kortrijk: Mevr. de wed. P. Arbrocheer-Buysse kinderen en kleinkinderen Antwerpen: de heer en mevr. E. van Isvelde- Buysse Sas van Gent: Mej. J. Buysse Familie Buysse Sas van Gent, 28 maart 1967 Vrijstraat 6 De H. Mis van Requiem, gevolgd door de ter aardebestelling waarbij u beleefd wordt uitge nodigd, zal plaatsvinden zaterdag 1 april a.s. om 11 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw He melvaart te Sas van Gent. Bijeenkomst aan de parochiekerk om 10.45 uur. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze annonce als zodanig te beschouwen. TANDARTS Bellamy straat 65 Terneuzen. TE KOOP: met garage. Bouwjaar 1960. Staande te Lams- waarde. Komt aug.-sept. vrij. Te bevragen: A. de Koek, Frederik Hendrikstr. 37, Lamswaairde. Tel. 01142- 312. Voor mensen, die vooruit zien. Wij bieden u het gehele jaar vast, goed betaald werk op ons atelier als naaister of leerling naaister. Arnberg n.v., Indus- triestr. 7, Goes, tel. 7686. Groot Dagbladbedrijf vraagt voor 'n enkel ochtenduurtje te Raamsdonksveer actieve agentbezorger tegen flinke wekelijkse beloning. Geen in casso. Aanbiedingen: Limburg laan 96, Weert, tel. 04950-4115. Gevraagd, leerling-naaisters, gehele jaar vast werk. Arn berg n.v., Industriestr. 7, Goes, tel. 7686. Prima bijverdiensten voor h. h. melk- en broodverkopers, pracht artikel, indien interesse stuur uw adres aan Wagenstr. 50, Wagenberg. Een goed salaris verdient het meisje dat bij ons als verkoop ster komt werken. Dr. Struy- ckenplein 10, Breda. Te koop gevraagd Kunstschilders en amateurs. Wij kopen uw schilderijen. Schrijf ons onder no. 6004 bur. Hengelosch Dagblad, Nieuwstr. Hengelo. Breimachines Swiss Magic, de beste, geheel metaal. Pfaff Naaimachinehuis, Kortemee- str. 17, B. o. Zoom, Lage Brug- str. 30, Breda, Nwe. Markt 48, Roosendaal. Elektrische naaimachines in koffer van f 155,-; elektrische zigzag naaimachines in koffer van f 248,-. Pfaff Naaimachi nehuis, Kortemeestr. 17, B- o. Zoom; Lange Brugstraat 30, Breda, Nwe. Markt 48. Roosen daal. Laat uw machine, elk merk, door ons elektrisch maken. Koffer en motor f 70,-. Pfaff Naaimachinehuis, Kortemee str. 17, B. op Zoom; Lange Brugstr. 30, Breda; Nwe Markt 48, Roosendaal. Gebruikte naaimachines voor weinig geld. Alle machines grondig nagezien en met ga rantie. Pfaff Naaimachinehuis, Kortemeestr. 17, B. od Zoom: Lange Brugstr. 30, Breda; Nwe Markt 48, Roosendaal. Wegens vertrek te koop: a- meub. m. bergkast, 2 p. bed m. matras, comm. kastje, kap stok etc. etc. H. Hoogenhout, Abdijstr. 15, Hulst. Koelstra tweeling kinderwagen z.g.a.n. te koop. Hoog model. Irenestr. 19, Kloosterzande. Lage aardgastarieven lopen pa rallel met het verbruik Goed koop koken enz. Centr. verw. op gas is qua aanleg ca. f 1200 voordeliger dan olie. Omb. v. olie-kolen op gas is pas inte ressant wanneer het gas er is. Install, bedr. De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33, Etten, geeft u op aanvraag vrijblijvend de gew. inl. Tel. 016Ö8-2301. (Na 18 uur 01608-3047). Install, bedrijf De Weerd n.v. Markt 33, Etten. Bekend door correcte afwerking en vlotte service. Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand geen voor uitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Geen servicekosten Bel op (ook 's avonds) Mid delburg 01180-3973. Goes 01100- 5397 Oostburg 01170-275». Te koop, luxe nieuwbouw bun galows te R'daal, met woon ka mer 50 m2 4 slaapkamers badkamer, c.v. en garage. Koopsom van I 76.000,- tot f 81.000,- zonder verdere kos ten. Bouwbedr. A. Bakx en Zn N.V Scherpdeel 4. R'daal tel. 3478. Te koop. Goed onderhouden woonhuis m. schuur, oude Hei- ningsedjjk 17, Fijnaart. IJpelaar, mooie nieuwbouw met stadsverwarming, luxe afw., woonk. 733 x 352, 3 sl.- kamers, badk., zolder f 39.950, Makelaars v. d. Berg Co., Nw. Ginnekenstraat 43, Breda, tel. 01600 - 24421. Te koop 5-kamerwoning, 2e Markstr. 19. Leeg te aanv. Evt. 2 hyp. beschikb. Breda. Zeeland: te koop een zeer goed onderhouden vakantiewoning zeer rustig gelegen, prijs f 14.000,- k.k., ook nog keuze uit andere vakantiewoningen en landelijk gelegen boerderij tjes, prijzen v.a. f 12.500,- k.k Inl. P. Dingemanse, Patijnweg 46, Goes, tel. 01100-5639. Zeeland: te koop uniek gel. boerderijtje tussen de boom gaarden in Zuid-Beveland z. geschikt voor zomerbewoning ca 2 km van het strand, prijs f 27.500,- k.k. Inl. P. Dinge manse, Patijnweg 46, Goes, tel. 01100-5639. Tuinzlcht, hoekwoning te koop doorzonkamer, 4 slaapkamers, zolder, tuin voor en achter, f 39.500,- te bevragen Palmstr. 81, Bréda. T.k., gevr. een eensgezinswo ning met douche, 3 slaapka mers en garage in Breda of ruime omg. Br. ond. no. SK 86665. Huis te koop gevraagd te Bre da, liefst hoekwoning, moet vóór 1 juli 1967 vrijkomen. Brieven: Lariksstraat 8, Breda Te koop gevraagd onder Ze- venbergschenhoek, n.-w. van de spoorlijn, Lage Zwaluwe Roosendaal, huis, mag in slechte staat zijn of grond, om te bouwen. Wil goede prijs be talen. Br. ond. no. SK 87504 bur. van dit blad. Te koop bungalow (hout) K, K, gang, 3 sik., garage. Perm. of vak. moet verpl. Standpl. 'Haaksbergen (O), of te rui len voor personenauto, n.o.d. "65, tel. 01696-3031 of 02526-493. Firma Koos en Marinus Gij zen, gevestigd Academiesingel 34a, Spoorstraat 32a, bieden u onder onze bekende service te koop aan: Fiat 850 Cabriolet 1966, 17.000 km gelopen. Fiat Coupé 850, 1966. Opel Kapitan 1965 met schuifdak en radio, slechts 33.000 km gelopen 1963. Opel Kadett 1966. Opel Ka- detts 1965 2 maal 23.000 km gelopen. Kadett stationwagen 1964. Simca 1500. Tourist slechts 3000 km gelopen. Opel Caravan 1966. DAF 750 1963. Fiats 1100 1965, 2 maal 1964. Fiat 850. Fiats 600 D 1965 en 1963. Taunus 17 M 1964 2 maal. Renault Dauphine 1965. Re nault R 16. Simca 1000, Grand luxe 1965, Simca 1500 S 2 maal 1965, 1964. VW 120 01964 en 1963. Fiat 500 1964. BMW 700 SL 1964, 2 maal. Wartburg 1966. DKW F 12 1965, slechts 30.000 km gelopen. Ford Cor sairs 1964, 2 maal. Austin A 40 1964. Glider 1964. VW Combi 1964. VW-bus 1965. Fiat 600 1960. Fiat 500 1962. VW Valll- ant 1964. Op al deze wagens ls 100 procent service, 10.000 km garantie. Financiering mo gelijk, ook inruil. Al deze wa gens worden ten volle 3 mnd. schriftelijk gegarandeerd op onderdelen en arbeidsloon. Te vens te koop gevraagd schade vrije auto's vanaf 1963. Het adres: Academiesingel 34 A. Recht tegenover de KMA. In de poortingang Spoorstraat 32 bij het station. Tel. 39870. Pri vé 43593. Dagelijks geopend v. 8.00 v. tot 's avonds 8 uur. 's Zondags van 1 uur tot 6 uur. Eerste paasdag zijn wij de ge hele dag gesloten. Belcrum-garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. 1963 te koop. Min. Kanstraat 1620 Breda, tel. 01600-39900. Te koop. BMW 1960 f 900, Opel Rekord met radio f 900, Fiat 600 1958 f 750, Ami 1961 f 1000, Volkswagen 1959 f 1000, Opel stationcar 1961 f 1000, Peugeot Diesel 1961 f 1500. Compressor en Hydraulische hefbrug com pleet geschikt voor garage. Op inruil motor BMW f 600. Markt 68, Oudenbosch. Gebruikte en gecoverde ban den in alle maten en soorten tegen zeer lage prijzen. Assen en wielen voor elk doel. ZEBO Middelburg, Terneuzen, Bergen op Zoom, Breda. Uitverkoop goedkope auto's: Renault Ondine '62, schitteren de staat, was f 2200,- nu f 1800,-; Taunus 17 M '60 moet aan gewerkt worden, was f 850,- nu f 400,-; V.W. bestel met ruiten '61, accu kapot, let op f 600,-; Taunus 17 M '62, model '63, het algemeen bekende mooie en goede model, moet wat aan gewerkt worden, f 2100,-, zo'n auto is klaar wel f 3300,- waard; Trabant '65 stik goed en zfiinig, f 2250,-, let op het jaar. V.W. bestel '61, motor defect, was f 700,- nu f 400,-; Peugeot diesel combi '62. rijklaar, ongelooflijk f 1750,-. N. V. Hennekam, Euro- to, Roosendaal, tel. 6302. T.k. Renault Dauphine '62. Pr^js 1 550,-. Tel. 01652 - 2971. Zómaar een voorbeeld in deze leuke button- down bloes in „seersucker" sfreepdessin (wit met alle modekleuren) voor 17.90. Staat leuk op een van die vlotte „de Magneef'-rokken van anti-kreuk Terlenka en Dacron. In grijs, camel, marine, groen en.... de shocking colors van zomer '67. Al vanaf 19,75 MIDDELBURG LANGE NOORDSTRAAT 10-12 GOES KLOKSTRAAT 9 treedt met haar internationaal liederenprogram- ma op Entree: le rang f 3,2e rang f 2,Groepen en scholieren: f 2,25, f 1,50. In het kader van het kultureel programma West Zuid-Beveland. Wij vragen nog Zaaitijd tot 20 april. Oogsttijd half juli. PEULVRUCHTEN - GRANEN - ZADEN Kruispolderhaven Tel. 01143-227 of 1140-221' Gebruikte en gecoverde ban den in alle maten en soorten tegen zeer lage prijzen. Assen en wielen voor elk doel. ZEBO Middelburg, Terneuzen, Ber gen op Zoom, Breda. Te koop, Renault R 8, b.J. 1964, in prima staat, van part. aan part. Tramsingel 14, Breda, tel. 31573. T. k. Fiat 2100, b.j. '60 met nwe motor. B. Aerts, Dr. Ariënslaan 87, Zevenbergen. 10 voiit uren autorijJes t 47,ó0 Vervolg, en Losse Lessen t 6.50 Fonkelnieuwe Volkswagens ge diplomeerde instructeurs Er kende bondsrij school „De CentraJe", aanmeldings-adres Stationsplein 5, Breda tel 38718, Boulevard 113. R'daaJ tel 4097 Zeeland: te koop een zeer goed onderhouden vakantiewoning, zeer rustig gelegen. Prijs f 14.000 k.k. Ook nog keuze uit andere vakantiewoningen en landelijk gelegen boerderijtjes. Prijzen v.a. 12.500 k.k. Inl. P. Dingemanse, Patijnweg 46, Goes, tel. 01100-5639. Verhuur- tour- stacaravans en bagagewagens Ver-Wê. Zegge. Erka bagage-aanhangwagen v. uw tent cn kampeerbenodigdh. Geen overbelasting van uw au to. Caravanbedr. De Westhoek Lage-Zwaluwe, tel. 01684 - 500. Gratis rules met caravan bij aankoop van een nieuwe Kip caravan v.a. f 3195. Caravan bedr. „De Westhoek", Lage Zwaluwe. tel. 01684 - 500. De Reu caravans munten t» i door hun chique afwerking. sublieme wegligging en hun r teressante prijs. Belcrum*?*™ ge, Min. Kanstraat 16 - 20 da, tel. 39900, Tilburg, Kon® Schijfstraat 39, tel. 0425Hf°' Te koop 4- en 6-pers. cagay* vanaf f 800. CaravanbedflJ' „Slaakweg", HeinkenszanO. tel. 01106 - 659. Bespreek nu reeds uw Cf' van of bagagewagen voor vakantie. In het seizoen wij uitverkocht. Caravanver' huur Belcrum-garage, J®"|' Kanstr. 16 - 20, Breda, VK i 39900, Tilburg, Korte ScWF 39, tel. 33636. Te koop, 4- en 6-pers. cativtfj vanaf f 800,-. Caravani „Slaakweg" Heinkenszaï tel. 01106-659. ,b edri' Te koop: Vouwcaravan merk Tago, in prima sia Tel. 01690-665. Auto-, tractor- en iandbo^ Dandengebruikers, attenu Alles wat u op bandeng' zoekt vindt u voordelig o grootst gesort. in Nederland en wel 1 Kromme Weele 17a, Mf® burg tel. 3993. Na 18 2328. Terneuzen: weg 2, tel. 3828. Na 18 Bergen op Zoom, BeursPL^j tel. 5879. Na 18 uur «J.'U Tramsingel 4, tel. 37247. 18 uur 46214. Ziekenhuisverzekering* tijdsgrens 100 G; kwalen. Assurantiekaii Vijgeboom. Tel. 01179-288' zand.

de Stem | 1967 | | pagina 4