Woonbosplan accentueert mogelijkheden van Clinge Zeeuw: laanderen ichV VUSSIMGEN Scheldesport aan de leiding SMIDJE VERHOLEN TUSSEN ANTWERPEN EN TERNEUZEN Belangstelling groot voor orgelconcert Feike Asma HULST MIDDELBURG 2 Twee jaar Bungalows Dagblad De Stem Industrie Sleutelpositie In Middelburg Atletiekwedstrij den zeer geslaagd Jeugd op speurtocht Dinsdag opening Horeea-beurs te Goes V olley balcompetitie Zeeuwsch-Vlaanderen EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen pn de Knap Mutator t BAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 30 MAART 1965 (Van een onzer verslaggevers) CLINGE „Je moet rekening houden met de toekomst" zegt burgemeester P. V. M. Vercaute- ren, terwijl hij wijst naar een kaart, die het hele blad van zijn toch al niet zo kleoine bureau be dekt. „Met die gedachte zijn we aan dit plan begonnen. Clinge heeft een goede toekomst, en om de mogelijkheden die er later ko men te kunnen benutten, moet er nu gewerkt worden." Voor een belangrijk deel is dat werk al achter de rug. De kaart die burge meester Vercauteren voor zich heeft uit gespreid is er het resultaat van. Maar het belangrijkste moet nog komen: de realisatie van het plan, dat in die kaart schematisch is weergegeven. „Ik hoop, dat we er snel aan kunnen be ginnen", zegt hij voorzichtig, als we hem vragen naar een streefdatum. „Dat hangt nog af van een hele massa fac toren. Maar het komt er. Niet in één keer, want dat zou te kostbaar worden". De ontsluiting van het terrein zal wei nig problemen opleveren- De belangrijk ste wegen, die in het plan zijn opgeno men, bestaan al. Wat wel nog voor moei lijkheden kan zorgen is de aansluiting van deze wegen op de dorpskern. Hiea zullen enkele doorbraken noodzakelijk zijn, waarvoor de plaats echter nog na der moet worden vastgesteld. De vuil stortplaats, die ongeveer midden in het terrein ligt, zal vermoedelijk verdwij nen. De kuil. die hiervoor is gebruikt is nagenoeg vol en zal te zijner tijd worden geëgaliseerd. Het hele project zal bijzon der ruim worden opgezet. Naast de grote oppervlakte die reeds beplant is of nog zal worden, wordt veel ruimte onbebouwd en onbeplant gelaten. Dit met het oog op het „ruimtelijk effect", waartoe de grote oppervlakte van het terrein overigens alle kans biedt. Een zuiver recreatieve bestemming voor dit gebied acht hij en met hem de rest van het college van b. en w. en de raad niet de bestj oplossing- In de plannen is dan oók rekening gehou den met de bouw van een groot aantal duurdere woningen (bungalows). In to taal worden hier vijf „blokken" voor gereserveerd. In eerste aanleg zal wor den begonnen met de twee meest ooste lijk gelegen blokken, die ieder aan on geveer dertig bungalows plaats zul len bieden. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsen- u laanderen: Steenstraat 14 telefoon 237? Hulst Voor Waicneren en Zuid Beveland: Klokstraal I telefoon 8252 JOES Eerste redacteur voor Zeeland. Expimiatte- F DE IJGT inspectie Zeeland. tel «262, Goes L. K M DE JONi» pnvè 7300 Goes tel 237? Hulst Redacleur voor de Kanaalzone. 3 HüSKEN, Breitnerstraat 81 Terneuzen Tel. 01150-32 96. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. ROBESIN. tel 2945. Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanaeren. N OPDAM, v Ostadestraat 41. Oost- burg, tel 01170-2991 Redactrice voor Zuid-beveland en Walcheren. MeJ S. MAASKANT. Westwal 91. Goes tel 01100-6489 Rayonbeheerder voor ZuUt-Beveland en Walcheren. K. MENU. tel 6252. Goes Prijs voor losse advertenties, bestem» voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2M> mm gewone advertenties» Bh contract aanzlenliike -eductle, „Kleintles"' 8 regels oi minder t l.— elk# regel meer f 0.25 Als een regel gelden 23 letten en/at leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. t 1.75 en t 0,85. Bij 8 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld Tussen Clinge en Nieuw-Namen moet een groot bosterrein komen, met een oppervlakte van ruim 150 ha- Vorige week donderdag heeft de raad van Clinge zich over het plan gebogen, dat volgens burgemeester Vercauteren al lerminst in één dag geboren is. „We zijn er in 1965 mee begonnen", voegt hij er aan toe. „Als er twee jaar over ge dacht is, mag je toch wel aannemen dat er iets behoorlijks uit de bus komt." Basis van het bosplan, dat officieel nog den aam van „structuurschets" draagt, is het advies van mr. dr. C. Ch. van Haren, die Clinge al enige jaren geleden een wetenschappelijk steuntje in de rug heeft gegeven in zijn strijd om behoud van de gemeentelijke zelf standigheid. Want Clinge is, zo is de rotsvaste overtuiging van de 37-jarige burgervader, een levenskrachtige ge meente, die helemaal geen herindeling nodig heeft. ,,We kunnen onze eigen boontjes best doppen", meent hij. „Clinge staat er financieel heel gezond voor. Mr. van Haren zegt niet vöor niets, dat Clinge gerekend kan worden onder de rijke gemeenten in Nederland, zo er tenminste nog andere gemeenten zijn die een zo goed gevulde beurs bezitten als Clinge". Hierbij komt nóg het feit, dat Clinge, liggend tussen Antwerpen en Terneu zen, een welhaast ideale sleutelpositie inneemt. Het ligt vrywel midden tussen twee industriegebieden, waarvoor een kolossale expansie wordt verwacht- Dit kan voor Clinge alleen maar gunstige gevolgen hebben: „Wy worden woonge bied voor zowel Antwerpen als de ka naalzone", aldus burgemeester Vercau teren. „Dat wil zeggen: als we ons nu al gaan voorbereiden op de toekomst". Onderdeel van de toekomstplannen is het onderhavige bosplan. Op het terrein dat de heer Vercauteren als „ideaal" bestempelt voor de plannen van Clinge, is reeds in ruime mate bebossing aan wezig, zodat aanleg van beplantingen geen onoverkomelijke kosten met zich mee hoeft te brengen. Bovendien is de grond weinig geschikt voor de land bouw (voor een groot deel zandgrond) en daardoor vrij goedkoop. Burge meester Vercauteren verwacht, diat de vierkantemeterprijs in de buurt van de f 1.50 zal uitkomen. „En dat is toch spotgoedkoop", zegt hij. Min of meer bij dit plan behorend is ook het terrein, dat voor industrievesti ging is gereserveerd. Dat doet op het eerste gezicht vreemd aan, maar er zijn geen andere mogelijkheden: het in- dustieterrein wordt al voor een groot deel „bewoond". Bovendien verwacht men niet dat de industrieën „gevaar lijk" zullen zijn voor de belangen die in de rest van het gebied op het spel staan. „Er komen schone industrieën", aldus de heer Vercauteren. In de noordoost-hoek van het onge veer driehoekvormige terrein komt nog een gemeenschapshuis, waarvoor de plannen al in een vergevorderd stadium verkeren. Voorts ziin gepland een sportzaal van 25 bij 12 meter (met een losse wand aan de zuidzijde, die moge lijkheden openlaat voor de aanbouw van een toneel) met daaraan vaste kleedgelegenheden, een ruime foyer met terras en enkele vergaderruimten. Kosten: ongeveer vier ton. Het zou lichtelijk overdreven zijn als dit voor Clinge een peuleschilletje werd ge noemd. „Maar wé kunnen het uit eigen zak betalen", zegt burgemeester Ver cauteren niet zonder trots in zijn stem. „Leningen hebben we niet nodig en dat maakt de exploitatie een stuk een voudiger". z Over de kosten van het hele project laat hij zich liever nog niet uit: „Daar kan ik nu nog geen zinnig woord over zeggen". Maar aan belangstelling voor de toch echt niet zo goedkope bouwmo gelijkheden zal het naar zijn vaste over tuiging niet ontbreken. Waarom? „De beter betaalde werkkrachten in de in dustriegebieden van Antwerpen en de Nederlandse kanaalzone gaan buiten wonen", zegt hij, verwijzend naar de reeds bewezen stelling, dat woon- en werkgebied steeds meer gescheiden worden. „En als het plan voor een ka naal van Antwerpen naar Baalhoek. dat dan ongeveer zeven kilometer ten oosten van Clinge zal komen, doorgaat, kan dat alleen maar gunstige gevolgen hebben voor de woonfunctie van Clinge". MIDDELBURG Evenals het vo rige jaar waren honderden belangstel lenden te vinden ln de Nieuwe kerk te Middelburg, waar de organist Feike Asma een orgelconcert verzorgde. Trekken de orgelconcerten gemiddeld een honderdtal bezoekers, bij Asma ligt dit gemiddelde er altijd ver boven. Vooral van de dorpen op Walcheren waren velen gekomen (misschien zelf ook beoefenaars van het orgelspel) om in stille eerbied en grote Interesse te luisteren naar een programma, waar op twee Nederlandse componisten voor kwamen en verder de namen als Bach en Reger bevatte. Een vorig jaar geschreven ..Diver timento" van Paul Chr. van Westering vormde de middenschotel van dit or gelconcert, dat uit een aantal interes sant geschreven stukje® bestond- We hadden haast het gevoel dat het voor de organist geschreven was, het is n.l. nogal spectaculair. Men kan het orgel in al zijn geledingen horen, waarbij men geneigd is te denken aan het voorwoord, waarin staat: „Open ker ken zingende orgels" waaraan men zou kunnen toevoegen: „Open regis ters". Hoewel (om terug te keren tot het divertimento), het „Carillon", be halve in het slotdeel weinig met de ti tel te maken had, bleek de „Danse joyeuse" zeer goed gekozen; een le vendig stuk met danskanakter, waarbij je een ballet voor ogen kunt hebben. Het „Scherzando" deed denken aan een Oosters sprookje en zou als film muziek zeker in aanmerking kunnen komen. Het geheel werd afgesloten met een finale. Feike Asma was begonnen met „Deuxième Choral" van Hendrik An- driessen, welke de bezoekers direct in die gespannen luisterende aandacht bracht, die Feike Asma wil hebben. Ondanks een misschien wat te luid ruchtige vertolking kreeg dit werk een goede uitvoering. Joh. Seb. Bach met een Concerto in Es groot en een koraalvoorspel en Max Reger's Phantasie over „Wie schön leucht 't uns der Morgenstern" completeerden bet geheel, waarbij Bach's koraalvoorspel meer de com ponist benaderde dan in het Concerto. In ieder geval hebben de vele be zoekers kennenlijk weer genoten van Feike Asma'» orgelspel. A. L. RKHAV organiseerde in het gemeen telijk sportpark te Hulst een cross voor niet-aangeslatenen; het waren tevens haar eigen clubkampioenschappen. De uitslagen luidden als volgt: Niet-aange- slotenen geboren 1956-'57: 1. A. Thijs 1.17 (400 meter); 2. F. de Rechter 1.18; 3. W. der Weduwe 1.20. Niet-aangeslotenen geboren 1954-'55: 1. G. Schelfhout (750 meber) 2.12; 2. J, Schout 2.14; 3. H. Janssen 2.17. Niet-aangeslotenen geboren 1952-'53: 1. J. Ivens 4.05 (1250 meter); 2. F. Fleur- baay 4.15; 3. A. Schout 4.26. Niet-aangeslotenen 1951 - en eerder: 1. B. Versluis 7.35 (2600 meter); 2. R. Zee 7.55; 3. E. Duerinck 8.09. De uitslagen van de club kampioen schappen van RKHAV luidden als volgt: C-junioren (1250 meter) 1. Jan Bogaert 4.04; 2. André Buys 4.07; 3. Jan Knib- beler 4.13. B-junioren (2300 meter) 1. Yvo Fas- saent 7.12.9; 2. Arnold Bracke 7.26; 3. Frans Martens 7.29. A-junioren: 1. Wies van Houte 10.44; 2. Hilaire de Mey; 3. Wim Westdorp; 4. Willy Verbist; 5. Harry de Groot. Senioren: 1. Piet Vonck 10.23.5 (4 km); 2. Emery Hamelinck; 3. Ferdi Dobbelaer; 4. Walter Biesbroeck. Willy Ferment moest wegens een hardnekkige blessure verstek laten gaan. Over enkele weken hoopt Fer- mont zijn come-back te maken in de initerclub-ontmoeting tegen het sterke Gantoise. KABO vergadert Op vrijdag 31 maart houdt de KABO afdeling Hulst in het klein patronaat haar jaarverga dering. De bijeenkomst begint om half acht. Jubileumbal De gezamenlijke in stuiven van Hulst, St.-Jansteen en Clin- gen houden zaterdag om half acht ter gelegenheid van hun 5-jarig bestaan een jubileumbal in De Koning van Enge land. The Blue Devils verleent zijn muzikale medewerking aan deze avond. Contactavond De onlangs opge richte aquariumvereniigkig Reinaertstad houdt vrijdag 7 april haar eerste con tactavond in café De Ster. Op deze avond worden dia's vertoond van vissen uit de zeeën rond Azië en Zuid-Ame- rika. Schieting Achtenveertig schutters gaven „acte de présence" bij de schie- tiing, gehouden bij P. Leeraert. De uit slag luidde als volgt: Hoge vogel: A. de Gruytenaere, Groenendijk. Ie zijvo gel: V. de Vos, Hulst. Ie zijvogel: J. Leeraert. 2e zijvogel: P. Esseling, Hulst. 2e zijvogel: A. de Nijs. Hulst. A. Adri- aansens uit Hulst schoot de meeste kleiine vogels met 5 sibuks. BresKen» Raadsvergadering De gemeenteraad van Breskens kwam woensdagavond in openbare zitting bijeen. Een dankbetui ging was binnengekomen van de Kon. Mij. tot Redding van Schipbreukelingen voor het aanbieden van een echolood voor de nieuwe reddingboot De Ja va- zee. Een eenmalige subsidie van f 630.- werd verstrekt aan de plaatselijke turn vereniging DIO als bijdrage in het na delig slot over 1966. Na langdurige onderhandelingen met het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid werd overeenstemming bereikt voor de verkoop van de onder grond van de woningwetwoningen. De- Ze gronden werden verkocht aan de daartoe in aanmerking komende wo ningbouwverenigingen in de gemeente. Deze overdracht' was voor de heer G. M. van Schaick (K.V.P.) aanleiding om te spréken over de bouwactiviteit maar de voorzitter achtte dit momenteel niet aan de orde, evenals het overdragen van een drietal woningen die nog in be heer van de gemeente zijn. Kloosterzande Stropers Zóndag in de vroege morgenuren signaleerde een jager in de omgeving van Kloosterzande een tweetal personen, dat, zich kennelijk' met wildstroperij bezig hield. Van dit feit werd de rijkspolitie in kennis ge steld, waarna de aanhouding volgde van de heren P. J. N. en J. K„ beiden uit Hontenisse. Zij bekenden zich aan wildstroperij te hebben schuldig ge maakt- Een flobertgeweer met munitie werd in beslag genomen, maar geen wild. Koewacht Schieting Aan de tweedaagse schieting bij Cam. de Coninck namen de eerste dag 48 schutters deel. Uit slag als volgt: Hoogvogel: Fr. Breyaert Koewacht. Beide zij vogels: Ach. Martinet Stekenc iBelgië). 2e dag: 67 deelnemers. Hoog vogel: R. de Guchteneire Koewacht. Ie zijvogel: Fr. Breyaert Koewacht. 2e zijvogel: Ach. Martinet Stekene (Bel gië). Retranchement Raadsvergadering De gemeenteraad van Retranchement nam kennis van een prijsopgave van de PZEM voor de open bare verlichting van de Kanaaldijk. Een bijdrage van f 30 werd gegeven aan de vereniging voor instrumentale muziek te Middelburg. Een pensioenregeling voor beide wethouders, waarover vorige keer de stemmen staakten, werd nu ver worpen met vier stemmen tegen. Mevr. Versterckmoes, onderwijzeres aan de openbare lagere school, heeft haar ont slagaanvrage voorlopig ingetrokken. Bij de rondvraag bepleitte mevr. De Hullu om tijdig maatregelen te nemen ingeval van stookoliegevaar op het strand. Sluis Oefenavond EHBO Vrijdagavond wordt er in het medisch centrum in de Hoogstraat een districteoefenavond ge houden door de plaatselijke afdeling van de EHBO. Hiertoe zijn de zuster organisaties in de omliggende gemeen ten uitgenodigd. Westdorpe In memoriam A.s. vrijdag om 19 uur wordt in de parochiekerk een h. mis van Requiem opgedragen tot in tentie van de overleden bisschop van Breda, mgr. G. de Vet. Zoals bekend is de overleden bis schop kapelaan geweest in deze paro chie vanaf augustus 1943 tot septem ber 1947. Zuiddorpe Raadsvergadering In de raads vergadering die vrijdag a.s. om zeven uur gehouden wordt stellen burge meester en wethouders voor over te gaan tot verkoop van het voormalig schoolgebouw met bijbehorende grond- Hiervoor hebben burgemeester en wet houders met de hee,r De Witte te Zuid dorpe reeds een voorlopig koopcon tract (f 20.000) gesloten- Tevens komt aan de orde een voorstel tot verhoging van de vergoeding voor het ophalen van het huisvuil van f 1575 naar f 2250. Dit zal een verhoging van de reinigingsrechten .tot gevolg hebben. Contact is opgenomen met de inter communale ophaaldienst van huis. en tuinvuil voor een eventuele deelne ming door de gemeente. De agenda vermeldt verder: het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de PZEM om in de openbare verlichting alle gloeilampen te vervangen door tl-bui- zen; het afwijzend beschikken op het verzoek van de heer A. Puylaert tot het rooien van bomen voor het huis Hoofdweg Zuid 4; het bespreken van het voorlopig tracé van de afvalwater leiding Oosrt-Zeeuwsch-Vlaanideren- Oost. Bij dit laatste voorstel zal de di recteur van centraal bouw- en woning toezicht aan de hand van tekeningen een uiteenzetting geven. Heinkenszand Raadsvergadering De raad verga dert vanavond om 8 uur in de oude r.- k. lagere school. Behandeld zullen o.a. worden enkele subsibieverzoeken, begrotingswijzigin gen en de verordening, die de vergoe ding regelt voor het personeel van de vrijwillige brandweer. Kapelle Hulpactie De afdeling Kapelle-B ie - zeliwgen en Schore van- het Ned. Roode Kruis heeft besloten mee te doen aan de landelijke actie „Kom mij te hulp" ten behoeve van bejaarden en alleen staanden. Aan deze groep van inwoners van de gemeente zullen s.ó.s.-driehoe- ken met een reddingsboei worden uitge reikt. Wanneer hulp nodig is kunnen deze voor het raam worden gezet. Plattelandsvrouwen Onder leiding van mej. J. Ganseman werd in „De Caison" de jaarvergadering gehoudien van de afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De verschillende verslagen werden uit gebracht en daaruit bleek dat het afge lopen jaar een goed verenigingsjaar was, al toonde de kas een klein nadelig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature mevr. De Kam-Slootmaker gekofcen mevr. Leys-Verhagen. Besloten werd eind mei een excursie te organi seren naar een aardewerkfabriek te Maastricht. Na de pauze werd onder leiding van mej. J. Ganseman hersen gymnastiek beoefend. Gemeenteraad. Dinsdag 4 april a.s. om half acht 's avonds zal de raad van Kapelle in openbare vergadering bij eenkomen. Op de agenda komt o.m. vóór eên voorstel van b. en w. tot aankoop van enkele panden in het saneringsplan Bie- zelinge. Dit betreft thans weer een vijf tal panden waarover overeenstemming, is bereikt met de eigenaren. Verder staan er zes voorstellen tot toekenning van de gebruikelijke ver goedingen voor kleuteronderwijs en bij zonder onderwijs. Er zullen woningwetwoningen worden verhuurd en in behandeling komt ook een voorstel tot verhoging van de uit gifteprijs van bouwgrond in het bouw plan Bruelis 1 van f 22.tot f 23,per m2- Eveneens op de agenda staat een voorstel om de voormalige kleuter school aan de Julianastraat te verbou wen ten behoeve van de dienst gemeen tewerken, waarbij deze dan dienst zal gaan doen als stallingsruimte en werk plaats. Hiervoor wordt een krediet ge vraagd van f 32.000.De school wordt thans gebruikt door de lagere tuinbouw school. maar dat zal mét ingang van 1 april ophouden. Er is ook een voorstel om het herbe- straten van de Moolhoekstraat, gedeelte van der Biltlaan, Nieuwe Kerkstraat en Steenweg te gunnen aan de heer J. A. Leys te Kapelle. Hierbij behoort ook het opnieuw leggen van trottoirs aan de Moolhoekstraat. B. en w. stellen de raad voor de post volksfeesten voor 1967 te verhogen van f 1000,tot f 1550.Gewezen wordt op het feit dat ter gelegenheid van het huwelijk van prinses' Margriet reeds f 700.— is opgemaakt en voor de ko mende blijde gebeurtenis in het prinse lijk gezip is voor de plaatselijke school jeugd een bedrag van f 55Ónodig terwijl het Oranjecomité van Schore de viering van de Koninginnedag wil cpm- bineren met het officieel in gebruik nemen van de speelweide in deze ge meente. Hiervoor kan dan een Subsidie van f 300.beschikbaar worden gesteld. B. en w. stellen ook voor een vaste geldlening aan te gaan tegen een rente van 6 5/8 pet. Tenslotte zal op deze vergadering in behandeling komen een nieuw reglement voor de instelling voor maatschappelijke zorg in Kapelle. Ovezande Sjaak Rijk (12) en Ad Remijn (12) heb ben in deze gemeente de eerste kievits eieren gevonden (in de z.g. Louisepol- der) en deze, drie in getal, aangeboden aan burgemeister N. W. M. Mooyman. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Na de wat verregen de vakantiedagen kon de Middelburgse jeugd zich woensdagmiddag uitleven in een speurtocht, die door enthousiaste padvindsters van de Gouden Cirkel Groep was uitgezet. Deze speurtocht voor kinderen van 611 jaar, uitgaan de van het Trefpunt leidde door heel Middelburg. De groep van 68 jaar moest de paashaas helpen met het zoe ken van stukjes paasei. Hierbij moésten de jongeren tal van opdrachtjes citvoe- ren zoals zaklopen. tekenen en aardap pelracen. De kinderen van 8-11 jaar moesten allerlei gegevens over Middel burg verzamelen. Door hun enthousias me renden zij nogal eens de controlepos ten voorbij, waar ze hun opdrachten zouden krijgen. Ondanks de enkele bdi- tjes vermaakten ze zich prima. Het Tr.efpunt, dat momenteel in de verbou wing zit, zal vrijdag weer de hele dag openstaan voor kinderen, dlie dan mee kunnen doen aan een „tochtje" naar het buitenland. Jubilarissen KMS Volgende maand zullen dertien werknemers van de Koninklijke Maatschappij De Schel de bij dit bedrijf jubileren. De heren L. Lippens en J. Theune zullen veer tig jaar in dienst van De Schelde zijn. De elf overigen zijn 25 jaar in dienst. Hun namen zijn: mej. A. Krijger en de heren M. "Sturm, W. van der Lub- be, C. Maljaars, J. Smit, P. Lievense, D. van Loo, C. Wagenaar, P. Moens, L. Tissink en F. oopman. (Van onze verslaggeefster) GOES De Zeeuwse Horeca-béurs, die drie dagen lang in de schouwburg Juliana te Goes wordt gehouden, zal dinsdag 4 april 's middags om half 3 of ficieel worden geopend. Dit gebeurt door de directeur van het provinciale Zeeuwse V.V.V., de heer J. P. de Regt. Schore Huisvlytlcntoons telling Zaterdag zal in het verenigingsgebouw te Schore een tentoonstelling van huisvlij t worden georganiseerdHet comité dat zich heeft belast met dé organisatie van deze ten toonstelling heeft bijzonder veel aan meldingen gekregen. 's-Gravenpolder Opheffing bankagentschap Met in gang van 1 april a.s. aal worden over gegaan tot opheffing van de vestiging 's-Gravenpolder van de Amsterdam- Rotterdambank. Hiertoe is besloten door de directie van deze bank in verband met het feit dat de beheerder van de vestiging in 's-Grawen,polder, de heer Th. de Klerk, wegens pensionering met ingang van 31 maart a.s. de dienst van deze bank gaat verlaten. De relaties van de bank hebben van de dire»:tie van het kantoor Goes de verzekering gekregen d'ait, hoewel ze thans op Goes zijn aangewezen, de dienstverlening er niieit minder op zal worden. (Van onze volleybalmedewerker) TERHOLE. Nu de helft van hét tweede gedeelte van de volleybal-com petitie afd. Zeeuwsch-Vlaanderen ge speeld is, zowel bij de dames als bü de heren, kan aan de hand van de ge speelde wedstrijden de stand in de ver schillende klassen worden opgemaakt. In verband met vakanties zijn tijdens de Paasdagen geen wedstrijden gespeeld Ook het aanstaande weekend zullen geen wedstrijden gespeeld worden. Za> terdag worden n.l. te Breda de districts wedstrijden gespeeld Zuid II, waaraan alle aangesloten afdelingen met een of meer teams deelnemen. Deaf deling Zeeuwsch-Vlaanderen neemt aan het districtstoernooi deel met een herenteam, hoofdzakelijk samenge steld door de volleybalvereniging Schel desport in Terneuzen. Ook van de an dere verenigingen zijn er enkele spelers geselecteerd. Door verschillende om standigheden is het Zeeuwch-Vlaamse team niet in de gelegenheid geweest oefenwedstrijden te spelen. Men kan dan ook niet verwachten dat Zeeuwsch- Vlaanderen in het toernooi een vooraan staande rol zal spelen. De standen van de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen zijn als volgt: le klasse heren: Scheldesport 1 4 4 0 8 12—0 1; Terhole I 3 Q 6 9—3 2; OVC 1 3 2 1 4 7—4 3; YVC 1 4 1 3 2 6—12 5; PHL 14 13 2 6—12 5; St.Eloy 6 2 4 4 7—11 6; S-A.S. 4 0 4 0 1—12 7. 2e klas heren: YVC II 4 4 0 8 12—2 1. Terhole II 5 4 1 8 12—2 2. PHL III 5 4 1 8 12—4 3. Jan. Lyceum 4 2 2 4 76 5. OVC H 4 1 3 2 58 6. Voorwaarts 4 1 3 2 58 6. Schelde Sport 4 1 3 2 510 7. Schelde sport 4 1 3 2 3—9 8. PHL II 3 0 3 0 2-9 9. Dames: YVC 1 2 2 0 4 6—2 1. Terhole 13 2 14 6—3 2. YVC II 1 1 0 2 3—1 3- Voorwaarts 2 1 1 2 3—5 4. PHL 10 10 1—35. Ter hole II 3 0 3 0 3—9 6. ROTTERDAM Applicatieeursus Gasverwarmingstechniek: de heer Eric Groosman uit Westdorpe. Tilburg Katholieke Hogeschool, doctoraal economische wetenschappen A. E. M. van Gassen te Hulst; kan didaats economische wetenschappen: J. Remijn te 's-Heerenhoek. Morgen, vrijdag 31 maart: Hansweert 6.24 en 18.49 uur; Terneuzen 5.46 en 18.11 uur; Vlissingen 5.17 en 17.43 uur: Wemeldinge 7.14 en 19.45 uur. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend van 9—18 uur. SINT JANSTEEN Raadzaal 16.30 uur Raadsvergadering. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend van 918 uur. Trefpunt 1115.30 uur Landenspel 9 t.e.m. 11 jaar. VLISSINGEN Stadhuis 19.30 uur Raadsvergadering 1103: Smidje Verholen en Kille Klansky liepen om de onderaardse baai heen naar het pakhuisje toe. dat bij het haventje was gebouwd. Daar trad doctor Polnyck hen al breed lachend tegemoet. „Nu kan er waarlijk nauwelijks meer iets misgaan, waarde kame raden" zei hij. „Wij zijn Plimmp deze keer te slim af geweest. Hij had zo'r. bieteljongetje bij ons geplant, maar wij hebben hem ontmaskerd als agent 009, alias Sjeems Pond. Wij hebben hem zelfs gevangen geno men!" „Hoofdzakelijk dank zij óns, hé Pjotr?" zei Kille Klansky, die graag een beetje van de eer voor zichzelf opeiste. „Ja zeker, Kille", beaamde smidje Verholen. „Hoofdzakelijk dank zij óns..." „Ik zal daar niet verder op ingaan", vervolgde doctor Polnyck „Kom binnen, mannen. Dan drinken we nog even een glas op de goede afloop. Intussen worden Sjeems Pond en de KNAP-mutator aan boord gebracht, en daarna vertrekken we onmiddellijk. Proost, mannen! De glazen tinkelden, de wijn fonkelde en de kelen klokten, alles voor de eer en glorie van het gelief de vaderland Nicolagonië.... Toen was het tijd om te vertrekken. Langzaam dook de onderzeeër onder water om de onderaardse haven uit te varen, recht op de Vale Kale Baai af, die toe gang gaf tot de open zee. Alleen de periscoop stak nog boven water uit en liet een schuimig-witte streep ach ter. Verder wat er geen teken van leven op de kalme golven te bespeuren. „We kunnen ongehinderd weg varen mannen", grinnikte doctor Polnyck.

de Stem | 1967 | | pagina 2