Perscentrum in hospitaaltent V.C.W. zag belagers punten verspelen Zeeuwsch-Vlaanderen Rege SMIDJE OHOLEN SAS VAN GENT VERS VLEES EN VLEESWAREN BOTER etc. In de derde klasse C Zeeuws zaterdagelftal tegen Vlissingen WALCHEREN Lewedorpse Boys voet dwars gezet Dagblad De Stem Raadsvergadering ZUID-BEVELAND HVV-junioren zegevierden Stageri; Adrie P. Biesbraeck DIEPER VZAC te Zierikzee gestart met seizoen zweefvliegen Dammen Routiniers falen in kampioenschap Anker kader 38-2 TITELSTRIJD IN HULST Schoolvoetbal op de Bevelanden afgelast Tè veel vrij spel Justitie matigt „gastvrijheid" van Geertruidenberg aan jeugd Kloetingse jongen te Goes onder auto HOOGWATER SPARTA GEEFT LASEROMS VRIJGELEID Vandaag Morgen Meer nieuws uil stad en streek op pag. 3 en 5 Pas op voor gratis benzine-tanker en de Knap Mutator a uAGRLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 MAART 1967 *2 Oecumenische paasjubel Zondag avond eerste paasdag vond in de r.k. kerk OLV Hemelvaart de eerste oecumenische paiasjubel plaats. Vooi •deze dienst bestond zowel van de zijde der katholieken als van de kant van protestanten te Sas van Gent een re delijke belangstelling. Bij deze dienst zorgde ds. W. H. Gispen voor de li turgie en kapelaan J. Adriaansen voor de meditatie. De dienst die uiteraard in het teken van» de opstanding stond, werd beurtelings door schriftlezingen en gezangen opgeluisterd. Burgemees ter R. A. J. den Boer van Sas van Gent las uit het Oude Testament Exodus 12 vers 21 tot en met 27 en Exodus 13 vers 15 tot en met 20 voor. De aan wezigen zongen sameni ondermeer lie deren uit het oecumenisch liederen boek. Mevrouw S. Stem-Dooijeweert uit Sas van Gent, die zichzelf begeleidde op het orgel zong in deze dienst „Wat Gott tut ist wohlgetan" van. J- S. Bach en „Meine Seelen" van G. F. Handel. De heer R. J-, P. Bauwens begeleidde de soliste op de fluit. Breskens Jubileum In gebouw Immanuel heeft ds. W. Praas van de Vrij Evan gelische Gemeente een driedubbel ju bileum gevierd: hij werd 55 jaar, hij was 20 jaar in Breskens werkzaam en hy hoopt binnenkort zijn 25-jarig ju bileum als predikant te vieren. Namens de Vrij Evangelische Gemeente werd hem een televisie aangeboden en een receptie. Tijdens deze receptie maakten de predikanten van de andere kerken alsmede de pastoor hun opwachting. Paasconferentie Door de Vrij Evangelische Gemeenibe Nfieuw- vliet is tijdens de paasdagen de jaar lijkse 'paasconferentie gehouden. Ge sproken werd over de thema's Opstan dingsheerlijkheid en Opstandingsleven" Gesproken werd door ds. W. Praas uit Breskens, E. v. d. Bey sr. uit Cadzand, H. v. d. Beij jr. uit Gouda en W. v. Petegem uit Utrecht. Mede werking werd verleend door het zang koor uit Nieuwvliet en het muziekge zelschap Excelsior uit Cadzand. Clinge Biljartwedstrijd Aan de biljart wedstrijd in het café De Gouden Kroon bij L. de Vos werd door 28 personen deelgenomen. De uitslag was: le. pr. Am. Stevens, Clinge Fr. Blom- maert, Clinge; 2e pr. W. de Nijs, De Klinge (B.) P. Merckx, Amster dam; 3e pr. P. van Roeyen, Clinge P. de Boeye, Clinge; 4e pr. Raph. Vonck, Clinge Jef. van Broeck, De Klinge (B.); 5e pr. J. Verstraeten, Clinge A. Rombout, De Klinge (B.). Deze prijskamp werd gewonnen door de twee oudste deelnemers. Westkapeile Viswedstrijd De hengelsportver eniging heeft met succes een viswed strijd georganiseerd in de zee. Niet .minder dan 102 vissen werden gevan gen door de 25 deelnemers. Met een vis van een 565 gram, werd J. Lous de - eersteprijswinnaar. De uitslag was: 1. J. Lous, 8 vissen 1033 punten; 2. K. Tatenhove, 9 vissen, 734 punten; 3. K. Roelse, 2 vissen, 706 punten; 4. P. Lievense, 10 vissen, 625 punten; 5. A. v. Sighem, 4 vissen, 587 punten; 6. B. de Nooijer, 7 vissen, 557 punten. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG In de zondagcom petitie van de afdeling Zeeland viel het paasprogramma letterlijk en fi guurlijk grotendeels in het water. In de eerste klas trok Patrijzen naar Drei- schor en haalde daar de volle en voor hen kostbare buit binnen (3—6). Groe- de zette Lewedorpse Boys de voet dwars door één punt in te palmen '(4-4). In de res. eerste klas is er voor R.C.S. 2 na de zege op Zeeland Sport 4 (1—3) geen vuiltje meer aan de lucht, te meer niet nu Terneuzen 3 (met 54 van Middelburg4) en Hon- tenisse 2 (met 4—2 van Oostburg 2) verloren. In de 2e klas A sloeg Schoon- dijke een beste slag door Steen 2 te kloppen (1—3) terwijl Philippine door Axel 3 tot de orde werd geroepen (01) In de 2e klas B verspeelde Cortgene een punt aan Domburg 2 (33). Re- nesse 2 stuurde Hansw. Boys 2 met een 2 nederlaag naar huis en Luctor 2 bleef met 31 baas over Zierikzee 3. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb- v laanderen-. Steenstraat 14 telefoon 237? Hulst. Voor Waieneren en Zuid-Beveland: Klokstraal 1 telefoon 8252 CIO ES. Eerste redacteur vovr Zeeland. Exploitatie- F. ÜE LIGT inspectie Zeeland. tel. 6252, Goes L. R. M DE JON.! privé 7300. Goes tel 2377 Hulst Redacteur voor de Kanaalzone. 3. HÜSKEN, Breitnerstraat 81 Terneuzen. Tel. 01150-32 96. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. ROBESIN. tel 2945. Hulst. Redacteur voor West-Zeeuwsch- V laanderen. N OPDAM, v Ostadestraat 41. Oost burg, tel 01170-2991 Redactrice voor Zuid-Beoeland en Walcheren. Mel S. MAASKANT. Westwal 91. Goes tel 01100-6489 Rayonbeheerder voor Zuid-Beoeland en Walcheren. K. MENU tel 6252. Goes Prijs voor losse advertenties, bestemo voor de editie Zeeland f 0,20 per oom 1 oud ingezonden mededelingen 211 mm gewone advertenties F r contract aanztenltlke -eductle. „KleinHes"* 3 regels at minder t L— elke regel meer f 0,25 Als éèn regel gelden 23 letters an/ or Bii nlaatsing ook In de Brabantse oplag, resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen ball Lams waarde De Postduif Tijdens de jaarver gadering van postduivenvereniging De Postduif werd medegedeeld dat zater dag a.s. gestart wordt met de vlucht Koewacht. Inkorven kan geschieden tussen 12 en 13 uur. Retranchement Hedenavond vergadert de gemeen teraad. Het college van b. en w. stelt voor in principe mede te werken aan het instellen van een regionaal woonwagenkamp. Tevens verzoeken b. en w. aan de vereniging voor instru mentale muziek een bijdrage toe te kennen van f 30,-. Sint-Jansteen Voetbal De voetbalvereniging Wattenscheid" uit deze plaats bracht een driedaags bezoek aan de gemeen te St.-Jansteen. Zij speelden een twee tal voetbalwedstrijden tegen Steen en wonnen zaterdag met 20 doch moes ten zondag in Steen de meerdere er kennen en verloren met 4—2. De Duit se ploeg werd door burgemeester Heu ser op de raadszaal ontvangen. Jeugd leider W. v. Himst liet de Duitse gas ten verder nog verschillende plaatse lijke fabrieken en bedrijven bezichti gen. Het werden zeer gezellige dagen en de V.V. Steen zal deze zomer we derkerig een driedaagse reis maken naar Wattenscheid. Kapelle Schietiug In café Sport heeft de handboogvereniging Willem-Teil" een schieting georganiseerd. Er waren 32 schutters van 12 verenigingen aanwezig De uitslag is als volgt: hoofdvogel: J. A. Rijk van A.D.L.M. te Kwaden- damme: 1ste zijvogel: mevr. Van Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk 2de zijvogel: P. v. Steenbergen van Zeelandia te Ovezande; 1ste bovenkal: J, Minnaard van Diana te Yerseke: 2de bovenkal: L. de Kraker van Willem- Teil te Kapelle. De beide onderkallen waren voor C. Bek van Soranus te Heinkenszand; 1ste klep: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; 2de klep: A. Clarys van A.D.L.M. te Kwadendamme 3de klep: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels O. Steenaert van A.D.L.M. te Kwaden damme. 5 stuks. In de Oosterschelde bij Katse veer werd een gecombineerde hengelwed- strijd gehouden van de hengelvereni- gingen uit Goes en Kapelle. Daaraan namen niet minder dan 122 leden van beide verenigingen deel en er werd bij zonder veel vis gevangen, namelijk in totaal 74.494 g. wat wel een record hoeveelheid is. De beker die voor deze wedstrijd beschikbaar was gesteld, werd gewonnen door de Goese vereni ging E.G.H.V. met 8170 punten Kapelle behaalde 3850 punten. De individuele uitslagen waren 1 W. Tissing, Kapelle 2415, 2 A. Koning Goes 2270 3 J. Tissing Kapelle 1955; 4 M. Ganseman, Kapelle 1775; 5 W. van Roeten, Goes 1705 6 W. Vrede. Ka pelle 1670 7 P. Verhoeven .Goes 1615 5 C. Oele, Kapelle 1550, 9 Muliere Goes 1480: 10 J. Otte, Goes 1465; 11 P. J. Liplijn Goes 1435 punt. 12 J. v. d. Velde Kapelle 1415 13 A. J. Slabbekoorn, Goes 1375; 14 W. de Regt. Goes 1360; 15 P. Timmerman Goes 1355, Eieren zoeken De jeugd van Ka pelle en Biezelinge heeft zaterdagmor gen volop eieren kunnen zoeken. Van wege de middenstandsvereniging waren in de nacht van vrijdag op zaterdag in de gemeenten ruim honderd paaseieren verstopt. Dit werd zaterdagmorgen be kend gemaakt en toen kon de jeugd gaan zoeken. Daarvan werd een heel druk gebruik gemaakt. Sommige eieren gaven recht op een verrassing. N.C.V.B. bjjeen Onder leiding van mevrouw Balkenende-Sandee, hield de afdeling Kapelle-Biezelinge van de N.C.V.B. haar maandelijkse vergade ring. Na de schriftlezing en meditatie besprak mevrouw v. d. Lely uit Hans- weert het boek „Het kruis in de as- falt-jungle. Voor de landdaig in Zierik zee geven zich 38 leden op. De vol gende vergadering zal zijn op 18 april. Ovezande Schieting De schieting gegeven door de handboogvereniging „Spes-Nos- tra" leverde 47 schutters op van 14 verenigingen. Er waren een aantal ex tra prijzen te winnen, wat bij de schut ters zeer in de smaak viel. 's-Heerenhoek 2de hoofdvogel E. Rent- gel: J. de Rijke vn Edele Handboog te Oudelande; 1ste zijvogel: F. Koens van Spes-Nostra te Ovezande, bij lo ting, 2de zijvogel: C. Timmerman van Vios te 's-Heerenhoek, bij loting. 1ste bovenkal: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande: 2de bovenkal: C. Bek van Soranus te Heinkenszand; le onderkal: A, v. Loo van Doelnaar Hoger te Wol phaartsdijk; 2de onderkal: A. v. d. Bulck van Eensgezindheid te 's-Hee renhoek, bij loting; 1ste klep; J. Bon- gers van Zeelandia te Ovezande; 2de klep: K. L. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande; 3de klep: J. Rentmeester van Willem Teil te Ove zande; Meeste kleine vogels: A. de Jonge sr. van Soranus te Heinkens zand, 7 stuks. De uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel: D. Vereecke ven Vios te 's-Heerenhoek; 2de hoofdvogel E. Rent meester van Willem Teil te Ovezande bij loting: 1ste zijvogel: C. Rentmees ter van Willem-Teil te Ovezande; 2de zijvogel: W. Boutens van Willem-Teil te Ovezande; 3de zij vogel A. Meeuwse van Spes-Nostra te Ovezande, bij lo ting; 4de zijvogel; mevr. Steenaert- van A.D.L.M. te Kwadendamme, bij loting; 1ste kal; H. Koens van Spes- Nostra te Ovezande; 2de kal C. Voet van Vios te 's-Heerenhoek: 3de kal: J. Rijk van Concordia te 's-Heerenhoek 4de kal; P. Steketee van Diana te Yer seke. Meeste kleine vogels: J. Rijk van Willem-Teil te Ovezande, 6 stuks. (Van onze sportcorrespondent) HULST De A-junioren van H.V.V. '24 hebben tegen Redbridge Youth uit Engeland goede prestaties geleverd. Het eerste team won na een goede en sportieve wedstrijd met 5—2 na een 32 ruststand. Rechtsbuiten F. d'- Hondt scoorde in deze wedstrijd een hattrick. Het tweede elftal behaalde op de Engelse gasten een 4—2 over winning. (ADVERTENTIE) Vanaf heden weer verkrijgbaar Zoals steeds zorgen wij ook nu weer voor le kwaliteit. GENTSESTRAAT 19 HULST TELEFOON 2591 (Van onze sportcorrespondent) BREDA Door enige storingen in het communicatie-net waren wij gisteren niet in staat om de klassen 3 C en 4 E van het ama teurvoetbal te publiceren. Wij la ten deze twee afdelingen alsnog hieronder volgen. Niet spelend Is VCW toch wel wat wij zer geworden In 3 C. Bavel verspeelde één punt, RKTW zelfs twee, zodat de mannen uit Wagenberg alleen de leiding hebben nu. Onderaan gaat het nog om de tweede degradant. Er zijn diverse „gegadigden". Baardwyk-Kaaische Boys Het is ten slotte 11 geworden,, ofschoon de Boys toch wel de meeste ijver vertoonden en iets sterker waren. Door Wilhelm nam Baardwijk voor rust de leiding. Een kwartier voor het einde noteerde Gladi- nus de gelijkmaker. Sarto-RKTVVVoor rust ging het ge lijk op. Uit een vrije trap scoorde De Kok voor Sarto en daarna Van Dijk mee een kopbal voor RKTW. Sarto was na de rust iets beter en nam door Van Laar hoven de leiding. Tien minuten voor het einde moest de strijd onderbroken wor den als gevolg van een beenbreuk van de Sarto-aanvoerder Hendriks. Nader hand was de fut er uit. zodat het 21 bleef. Gudok-WVO Voor rust was WVO sterker. Broeders kon dientengevolge zijn ploeg de leiding geven. Na de pauze was 't Gudok dat licht aan de touwtjes trok. De beide doelpunten van de Til- burgers gescoord door resp. Van Hel- voirt (een toevalstreffer) en Van de Wouw (die profiteerde van een slecht teruggespeelde bal) waren niet van Op de foto Een beeld uit de wedstrijd Bavel-Zigo.. kwaliteit, maar voldoende voor de 21 zege. Bavel-Zigo Geen al te beste wed strijd waarin Zigo de eerste helft voor zich opeiste en de leidinig nam door Van O verdijk. In een meer evenwichtige tweede helft kon Bavel alleen gelijk ko men door een strafschop van Kop (11) In 4E werd GSBW door SMG nog wat dieper in de put gewerkt (15) terwijl SVG in Udenhout de zege binnenhaalde. RKSSS-SVG Het lusteloos optreden van RKSSS bleef niet zonder gevolgen. C. Hamers en M. van Poppel gaven SVG een 02 voorsprong al eer Van Kempen net voor rust, kon tegenscoren. Binnen het kwartier werd het nadien 14 door doelpunten van M. van Poppel en J. Ha mers. Beerendonk zorgde voor een tweede Udenhout doelpunt (24). GSBW-SMG Het wanhopig experi menterend GSBW moest royaal de eer aan SMG laten. Voor de kampioenen scoorden voor rust Van Engeland (3) en Venrooy. Na de thee maakte Venrooy er 05 van en even voor het einde redde Zebregts de eer voor GSBW (15). LAGE VUURSCHE. Vlakbij het kasteeltje van prinses Beatrix heeft de Intendance van de Ko ninklijke Landmacht een verleng de hospitaaltent geplaatst, welke de komende tijd dienst zal doen als perscentrum. De PTT zorgt hier o.a. voor 28 telefoon- en 6 telexaansluitingen. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE De Verenigde Zeeuw se Aeroclub (V.Z.A.C.) is begonnen met het zweefvliegseizoen 1967. De ver eniging heeft deze winter niet stilge zeten. De toestellen werden grondig nagezien en opnieuw is er een toestel bijgekocht. Vorige week arriveerde een Ka-8 van het nieuwste type, recht streeks van de fabriek in West-Duits- land, op het vliegveld in Haamstede. Kosten van deze prachtige aanwinst f 12.500. Voorts kocht de V.Z.A.C. een nieuwe grote Fiat-trekker voor het uit trekken van de kabels, terwijl een tweede lier, een zogenaamde W.I.Z.- lier, met een Ford - motor van 175 p k. werd aangekocht, die dus naast de Buick-Soto-lier met 225 p.k. zorgt voor het op hoogte brengen van de toe stellen. De vereniging telt nu 50 leden, het bestuur zit overigens met smart te wachten op: scholieren die hier goed koop kunnen leren vliegen. De jongens en meisjes, leerlingen Van h.b.s., gym nasium, of uj.o. betalen geen startgeld dat momenteel al f 3 bedraagt, doch alleen contributie, die samen met die der K.N.V.V.L. f 65 bedraagt. (Van onze dammedewerker) BREDA In de finale van de strijd om het persoonlijk provinciaal dam kampioenschap valt hetzelfde verschijn sel waar te nemen als in de landelijke finale. Nieuwe, deels jongere kandida ten voor de titel dienen zich aan en routiniers als De Graag, Koeken en Hobbelen huizen in het onderste ge deelte van de ranglijst. Vooral valt op het falen van oud-kam pioen J. Hobbelen uit Vught, die in 5 partijen niet verder kwam dan één punt. De Bosschenaar N. Koeken deed het belangrijk beter, maar hij moet met 2 verliespartijen toch als uitgeschakeld worden beschouwd. Eigenlijk maakt al leen veteraan De Graag van de vaste kandidaten nog. maar een kans naar de titel. De uitslagen van de vijfde en zesde ronde luiden als volgt: KoekenVerberkt, Bakel 2-0; Hottin- ga, Eindhoven Snijders, Tilburg 1-1; B erkers, Asten Arts, Mierlo 0-2; KoekenWuytenburg, Bakel 1-1; De GraagLammers, Mierlo 2-0; Snijders Verberkt 2-0; Van Tilborg, Tilburg Hottinga 1-1; Van Erve, Tilburg—Hob beien, Vught 1-1; VerberktVan Til borg 0-2; LammersSnijders 1-1; Wuy tenburgDe Graag 1-1; BerkersKoe* ken 2-0; ArtsHobbelen 2-0. Met 9 punten uit 6 partijen gaat de Mierlonaar Arts momenteel verrassend aan de leiding. De stand luidt verder als volgt; 2. Van Tilborg 8-6; 3. Wuytenburg 7-6; 4. Snijders 7-6; 5. Berkers 6-6; 6. Van Erve 5-4; 7. De Graag 5-4; 8. Hottinga 5-4; 9. Koeken 5-5; 10. Lammers 5-6; 11. Hobbelen 1-5; 12. Verberkt 1-6. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG Vanavond om acht uur wordt op het terrein van de vereniging Krabbendijke een lichtwed- strtfd gespeeld tussen een elftal, sa mengesteld uit spelers van de K.N.V. B.-zaterdagverenigingen Kapelle, Ril- landia, Krabbendyke, Yerseke, We- meldinge en Wolfaartsdijk en de Zeeuw se amateur-eersteklasser Vlissingen, De samenstelling van het gecombi neerde elftal is als volgt: doel: Hun- dersmarek (Kapelle); achter: Zegers (Kaïpelle). Bruinooge (Rillamdia)Faiau- we (Krabbendijke) en Weststrate (Ril- landia); midden: Poortvliet (Krab bendijke) en Schouten (Krabbendijke) en voor Stobbelaar (Yerseke), Lobbe- zoo (Rillandia), Christiaanse (Yerseke) en Kousemaker (Kapelle). Reserves zijn: Vermaire (Wemeldinge), Lam- pèrt (Wemeldinge), Verrijzer (Rillan dia), Kosten (Yerseke) en Van de Pa rel (Krabbendijke). (Van onze sportcorrespondent) HULST Op vrfjdag 21 april wordt in café De Kroon een aanvang ge maakt met het kampioenschap anker kader 38-2 van het district „Zeeuwscli- Vlaanderen". De deelnemers moeten een verschillend aantal caramboles scoren, omdat er biljarters uit alle klassen aan deelnemen. Zo moet de hoofdklasser Theo platjouw 450 ca ramboles bijeengaren tegen de derde klasser M. Verlinden uit Zaamslag slechts 180. Verlinden won vorig jaar dit kam pioenschap en hij moet zijn titel ver dedigen tegen: Th. Platjouw (hoofd klasser 450 caramboles), R. Dieleman uit Axel (le klas, 350 car.), J. Blom- maert uit Hulst (3e klas, 220 car.), R. Claeyssens uit Sas van Gent (3e klas, 220 car.), G. Penneman uit Kloos- terzande (3e klasse, 220 car.). De wed strijden staan omder auspiciën van de Hulsterse biljartclub K.Ó.T. Als wed' strijdleider treedt op J. Leeraert. (Van een onzer verslaggevers) GOES De schoolvoetbalwedstrijden voor de Bevelanden zijn gisteravond in hun geheel afgelast. De bui die om- sta-eeks zes uur gisteren over de sport velden van Goes trok heeft de deur de finitief dichtgedaan'. De velden zouden een intensief gebruik als dat van de Bevelandse jeugd niet zonder grote schade verdragen. De wedstrijden waren al voor een dag uitgesteld. (Van onze rechtbankverslagger) BREDA - Voor het kantongerecht U Breda stonden gisteren een aantal jon- gelui terecht die zich het ongenoegen van veel inwoners van Geertruidenberg op de hals hebb engehaald door tijdens de weekends op brutale en baldadige wy'ze het centrum lange tjjd onveilig te maken. De wanordelijkheden vonden een hoogtepunt tijdens de jaarwisseling, Ook met de kerstdagen was het raak Het groepje in de rechtszaal behoorde niet tot de grootste oproerkraaiers. De kantonrechter, mr. C. van Delft, legde hen geldboeten op variërend van vijf. tien tot vijftig gulden. Over veertien dagen moet nog ten aantal andere jongelui voor de kanton rechter verschijnen, terwijl enkelen zich zo hebben misdragen dat zij bij de rechtbank op het matje moeten komen Aanvankelijk lieten b. en w. van de gemeente Geertruidenberg in antwoord op brieven van ontstemde inwoners ho- ren, dat tegen het getreiter van dit soort jeugd geen kruid gewassen was en dat de voorgenomen cafésanering wel een afdoende oplossing zou blijken te zyn. Veel mensen in Geertruidenberg meen den dat erin hun woonplaats eigenlijk veel te veel bars zijn. Dit is er vol gens hen de corzaak van dat zoveel jongelui uit de omliggende plaatsen in de weekends naar Geertruidenbergen i komen. Ze denken dat ze daar meer mogen dan in hun eigen woonplaats, aldus de inwoners, die de voortdurende onrust tijdens de weekends op het ge moed begon te werken. De briefschrijvers, die verzocht had den om extrapolitiesurveillances in de straten, waren met het antwoord van b. en w. niet tevreden en schreven toen het parket te Breda. Zij lichtten de justitie erover in, dat tijdens de zater dag- en zondagavonden jongelui voor hun deuren schunnige taal stonden uit te slaan, zelfs tijdens de kerstdage Ook aan het stupide gevrij midden or straat verzochten zij de justitie een l eind te maken. Zij vonden daar beter gehoor. Er werd extrapersoneel van de rijks-1 politie ingezet en veelvuldig gesurveil-1 leerd. Na enkele weken werden de f grootste raddraaiers gepakt en g< baliseerd. „Er is niets op tegen dat jullie fa I Geertruidenberg uitgaan, maar gedraag I je dan behoorlijk en weet andermans I eigendommen te respecteren", hield mr, A. Kalthoff, de vertegenwoordiger van I het openbaar ministerie, de verdachten I voor, van wie het grootste deel van I buiten Geertruidenberg afkomstig was. I Voor zes van hen, drie jongens en I drie meisjes, de laatsten uit Waalwijk I en zeventien jaar oud, was Geertruiden- f berg erg gastvrij geweest. In een leeg-1 staande schuur, aan de Zuid wal, had I het hele stel gezamenlijk een aantai I weekendjes gezellig doorgebracht. De I drie paartjes moesten toegeven dat de I schuur niet van hen was en dat ze daar I ook niet mochten verblijven. De kar- tonrechter legde hen ieder een geld- boete op van vijftien gulden. GOES Op de Westwal nabij de oude ambachtsschool is de 9-jarige uit Kloe- inge afkomstige wielrijder P. R. aange reden door een personenauto, bestuurd door M. M. uit Goes. Hij kwam vanuit een uitrit tussen ge parkeerde auto's door eensklaps de straat opgereden. Ondanks het feit dat de bestuurder van de personenauto naar links uitweek kon niet worden voorko men dat de jongen werd gegrepen en tegen het wegdek werd gesmeten. Dr. Van Peer verleende eerste hulp waarna P. R. per ambulance met een gecompli ceerde lir.keronder- en bovenbeenbreuk naar het St.-Johannaziekenhuis voor op name moest worden overgebracht. Morgen, donderdag 30 maart: Hans-1 weert: 5.43 en 18.06 uur; Terneuzen: f 5.01 en 17.25 uur; Vlissingen: 4.31 en I 16.56 uur; Wemeldinge 6.34 en 19.001 uur. (Van onze sportredactie) BREDA. Sparta heeft Theo Lase- roms tot donderdagavond 6 uur een vrygeleide gegeven, zodat de cx-Spart- van zyn in het paasweekeinde overle- speler in staat zal zyn de begrafenis den vader by ee wonen. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend van 918 uur. I 't Trefpunt 2 en 4 uur: Speurtocht, deren 6 t.m. 11 jaar) AXEL Centrum: 20 uur De stem van hetwi| ter, a.l. OOSTBURG - Stadhuis 19.30 uur Raadsvergaderini Eenhoorn 20 uur: De neger spreekt RETRANCHEMENT Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverp| dering. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren 918 uur. SINT JANSTEEN Raadzaal 16.30 uur Raadsvergadering' vül TERNEUZEN De inspecteur- korpschef van de Terneuzense gemeen tepolitie deelt mee dat een tot nu toe onbekend gebleven persoon op tweede paasdag bij een garage te Terneuzen benzine heeft getankt zonder te betalen Hij reed in een lichtgekleurde auto, vermoedelijk een Ford-Convair voor zien van een Belgisch kenteken. Reeds op meerdere plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen kwam dit feit voor. 1102: „Prima gedaan, Pjotr", grijnsde Kille Klans- ky. „ilan de smidse blijft op die manier niet veel over. Ik begin nu zo langzamerhand het gevoel te krijgen dat we heel goed geslaagd zijn met ons werk. Maar ik zal pas gerust zijn. als we veilig en wel dit land uit zijn". „Gaan we het land dan uit?" vroeg Smid- je Verholen ongerust. „Wou jij soms je hele le ven hier blijven?" grinnikte Klanskyv „Ik dacht dat je wel wijzer was maat. Ja..., ik geloof vast, dat we het land uitgaan. We vraag is alleen: wannéér...." En die klemmende vraag zou gauw worden beantwoord, want toen de Pegsof '63 over de eenzame Vale Kale reed, torende daar in de verte het oude roofslot van Wolfaert de Roodbaerd omhoog. „Kijk nou 'es!" zei Kille Klansky verbaasd. „Overal brandt licht! Ze schijnen druk aan het werk te zijn in het kasteel!" En Klansky zou nog meer reden voor verbazing krij gen, want nauwelijks was hij door de slotpoort ge reden of een grimmige bewaker dook op, die aan alle kanten met vuurwapenen behangen was. „Hier links af, Kille", zei de bewaker. „Dan onmiddellijk naar schacht A rijden om af te dalen naar de s<— „j, Het duizelde smidje Verholen, toen hii dal maal boorde. En het duizelde hem nog j hij het allemaal zag, want die spelonk b'®® I grote onderaardse grot te zijn, gelegen on<ier L«i f nieten massief waar Wolfaerts oude slot op 8® was. Enkele schijnwerpers verlichtten de een onderzeeboot lag afgemeerd in een klei" tje. Enige matrozen waren bezig kisten aaB\,svDfi sjouwen en alles wees er op, dat er sprake een spoedig vertrek 3 .w u „DE telefoon staat Even later klonk wijs voor deze uitr kamer van de hei Voor de zoveelste geduldig mee. dat wedstrijden in het Zuid-Beveland ind gelast. „Of liever „Vorig jaar hebbe\ een dag uitstel ku met een voorzicht ten voegde hij er a is nog de vraag zullen halen. We dag speling, ziet nog niet kan, zal wel afgelasten wo, jammer zijn' DE heer Linderiberg viermanschap dut comité voor Noori land uitmaakt. Z> activiteiten zijn eei de werkzaamhede; de vakantieperiode leraar lichamelijke. Goese l.t.s. „Er zit i in het comité", ve heer Felius van de De twee anderen z\ sen en Jorritsma, i wone" leraren. Mei we wat er gedaan hebben geen voorzi daar doen we nie niet nodig ookWe verdeeld, en dan zin nog zo'n strakkt te hanteren. WE zijn vlak na de begonnen met orgt tekent: het maken uitnodiging e?' aan a rayon, het aantrek rechters, het verza', nodigd,e materialei netten enz. Bij elk elftallen deel. Dat ves meegerekend, a gens op voetbalben' dan ook weer een den mee. Je moet 20 goed mogelijk in schoten moet je tegen h.b.s.'ers, en zijn dat een elftal strijden vlak achter len, terwijl een and aantal wedstrijden staat. Een hele pu: toe zijn we er stet men. MET het aantrekken ters hebben toe gt De scheidsrechten Bevelanden stelt z langeloos beschikb dat de arbiters 'n en gewoon voor hu% da-gen komen fluit wij er tegenover I wat consumptiebo

de Stem | 1967 | | pagina 2