k(w'mM Plan van Belgisch ministerie Twee mille boete voor Belgische pseudo-arts Militaire parade niet gevaar Haven toegankelijker maken voor zeeschepen In gesprek met 'S BANK Werktijdverkorting in Hardenberg DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 25 MAART 1967 e Moor-Vlaeminck EXAMENS )OGWATER Maandag Dinsdag ;er nieuws Uit id en streek Pa8- 3 en ,IK HOUD ER MAAR MEE OP BEEKMAM Eerste aardbeien in Kapelle i. v. Eekelen VERRASSING' ZEESLUIS SCHELDE HAVENUITBREIDING ANTWERPEN LINKEROEVER Antwoord aan P.v.d.A-jongeren OPENHEID VOORBEELD Eerste officiële optreden circus Reinardi te Hulst Zonneschermen Markiezen AFWERKING AFWERKING Pagbla* Pc Stem Belgisch plan Antwerpse N.V. neemt showboat- vaarten over B. en w. Vlissingen Gemeentewapen handhaven Amusementshal in Oostburg ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Voor al uw nstmeststoffen t goedkoopste adres: ilst - Axel - Sassing elefoon 01140 - 2628. 1DAM: Vrije Universiteit, doc- schieden'is P. W. Luikenaar, aartsdijk, (JGEN: Universiteit, doctoraal G, H. J. Frijling uit Bres. (ADVERTENTIE) zondag 26 maart: Hans- 08 en 15.35; Terneuzen: 2.29 Vlissingen: 2.01 en 14.21; We- 3.45 en 16.13. jg 27 maart: Hansweert 3.49 Terneuzen: 3.08 en 15.30; Vlis- ;,39 en 14.59; Wemeldinge: 4.28 g 28 maart: Hansweert: 4.27 Terneuzen 3.46 en 16.03; ■n: 3.16 en 15.37; Wemeldin- en 17.35 (ADVERTENTIE) intetarieven 01140 - 3456 el. 01150 - 3553 RP ui Zegen 15.30 uur Schieting KE Biljartprijskamp de eeuw Seriekaarting GENT bouw Jeugdfilms ■IG uur ng op de maan a.l. 20 uur Gespuis in Arizona 14 j. pgebouw 14.30 en 17.15 uur ende non a.l. Voor een handvol dollars 18 j. tuist 14.30 uur Schieting IPE !ock 14.30 uur Schieting HT Joninck 15 uur Schieting liys 15 uur Schieting LAAT chelde-oever 1316 uur jel wedstrijd ZEn 17 uur liegt er uit a.l. 20 uur De zonen van Katie - jaar tchool 1018 uur istelling Philatelica uur Postzegelbeurs ►ren Toegankelijk van 912 *n -17 uur le Vylder Schieting m 20 uur isch experiment 14 jaar ET taedthuys 17 uur mnd voetbalvereniging rrein 14 uur Jubileumwedstnja Amemuiden BURG 15.30 en 19.30 uur King der Zuidzee 14 jaar liur Harem Holiday a.l- V Caluwé 15 uur Schieting *DE Leeuw Seriekaarting JKE Bil j artpr ijskamp r> pgebouw 20 uur ien handvol dollars 18 Jaar m 20 uur van het water a.l. burg 19.30 mil ling der Zuidzee 14 jaaf uur Harem Holiday a.l- :ns ritehuis 19.30 uur ergadering Baby-uitzet Speciaal 58 stuks, in juiste aantal, en deskundige samenstelling- 87.57 Ook bij aankoop in gedeelten ontvangt u het babyboekje en premiezegels. ..GEUL" VOOR ANTWERPEN (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Ik houd er maar mee op", verzuchtte de Ant werpse vertegenwoordiger C. V. nadat de officier van justitie bij het Oostburgse kantongerecht, mr. N. van Raalte, zijn eis op ze ven maal f 500.— had gesteld. Hij was duidelijk teleurgesteld, dat er zo weinig waardering was voor de activiteiten die hij vele maan den lang als wonderdokter in heel Zeeuwsch-Vlaanderen had ont plooid. Zijn koffertje was gevuld met; een wichelroede, een aantal anatomische kaarten en een pendelapparaat. Ver dere benodigdheden: een pasfoto van een patiënt en een bedrag van f 40 als ..salaris". Op 6 septemoer van het vorig jaar deed wachtmeester eer ste klasse T. Janse van de rijkspolitie groep Aardenburg een inval in een hotel te Sluis. Hij trof daar een veertig tal, merendeels Belgische patiënten die geduldig op hun beurt wachtten. In de behandelkamer zat de „arts", druk bezig zijn geneeskunde uit te oefenen. Het proces verbaal dat van deze inval het resultaat was, noemde zeven namen van patiënten, plus die van de Antwerpse „geneesheer". En dat terwijl het aantal mensen dat hij op z|jn zitdagen in Sluis en Hulst heeft behandeld, wordt geraamd op 200. Mr. Van Raalte had toch wel bewon dering voor de moed van de verdachte, die in nog geen vijf minuten met zijn diagnose op tafel pleegde te komen. Hij haalde in dit verband nog aan, dat V- voor dergelijke feiten al een hele reeks veroordelingen in zijn vaderland achter de rug heeft. In totaal acht maanden heeft hij in gevangenissen doorgebracht. Verdachte's raadsman, mr. R- Kru- seman. die bovendien juridisch advi seur is van de Nederlandse Vereniging van Praktiserende Genezers, achtte het wetsartikel op grond waarvan zijn cliënt was aangehouden, „hopeloos ver ouderd". Hij noemde voorts enkele cij fers: er werken in Nederland ongeveer 600 genezers met ruim 300.000 pati ënten. Sinds 1945 is het aantal veroor delingen voor ongeoorloofde geneesac- tiviteiten aanzienlijk teruggelopen. He laatste jaren waren het in to taal acht, waarin hij een tendens naar erkenning van het genezers wer-k zag. Kantonrechter mr- C. van Hees, die ongeveer anderhalf uur geduldig heeft zitten luisteren naar de verdediging van mr. Kruseman, liet zich eerst nog uitvoerig voorlichten door de als ge tuige opgeroepen waarnemend inspec teur van de Volksgezondheid in Zee land, dokter S. Lelie. Uit zijn verkla ringen bleek, dat V. ook recepten uit schreef, hetgeen zo veel betekent als het uitoefenen van de geneeskunst. Mr. Van Hees hechtte aan deze laatste ver klaring duidelijk meer waarde dan aan die van V's» raadsman. Zijn vonnis: zeven maal f 300. (ADVERTENTIE) VOOR BOTEN en MERCURY B.B. MOTOREN GOES Tel. 01100-7383 i«ifi (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE (ANP) Op de fruitvei ling in Kapelle-Biezelinge zijn vrijdag de eerste aardbeien van de nieuwe oogst aangevoerd. Het waren nog maar en kele stuks, maar weldra zal het aanbod toenemen. De aardbeien, die thans be ginnen te rijpen, zijn afkomstig uit kas sen waarin is gestobkt en van planten, die reeds enkele maanden kunstmatig worden belicht in de avond en nacht. De primeurs van de aardbeienoogst 1967 werden in Kapelle verkocht door een handelaar uit Goes tegen een prijs van f 1.50 per stuk. Het vorig jaar werden eerste kasaardbeien in Kapelle-Biezelin ge op 16 maart geveild. - ,ft 1 geen tijd te verliezen ant. i de smidse nog verzorg ■k heb overal benzine opg I dend kaarsje bijgezet. jjoep!" I ünuten zegt de hele zaa_ ie 1 hebt gedaan, brandt a - likte Klanksky, die van *ts bemerkte. „Dan Z1J_jotr. En vist. Het loopt lekker, VI „HET is de eerste uitvoering voor het „grote publiek". Vorig jaar novem ber hebben we een optreden gehad voor de ouders, maar dat kun je eigenlijk niet meetellen. Dank zij de goede medewerking van recttor Boeren kunnen we gebruik maken van de gymzaal van het lyceum in Hulst." I BE heer J. van Eekelen („Ik kom oorspronkelijk uit Halsteren") is voorzitter van het Hulsterse jeugd- cii'cus „Reinardi". Op door-de- weekse dagen is hij te vinden op bet administratiekantoor van de so cial e werkplaats. ,.Er is ontzettend veel werk aan, om een club van 75 kinderen zover te krijgen, dat je hunt spreken van het prille begin van een jeugdcircus. Een jaar zijn we nu bezig. Broeder Perpetuus is onze directeur. Dat is een mandie bet klappen van de zweep al lang kende, omdat hij het jeugdcircus in Haaren heeft geleid. Dat heeft zo wngzamerhand een grote bekendheid Gekregen. Je hebt er als buitenstaan- der geen idee vanwat er komt kij ken. We doen het allemaal nog met primitieve middelenHet moet nog groeien. Niettemin heb je veel ma teriaal nodig, kostuums en noem maar op." "OP het repertoire vind je akrobatiek, 1 koorddansen, evenwichtskunst j clowns, en fietsen op een wielAl- j ifen zo'n gekke fiets kost al rond e tochtig gulden. Iedereen werkt Gelukkig hard mee en we zijn blij, oat we na zoveel dagen van repete- ren en oefenen zover zijndat er een echte uitvoering gegeven kan wor- jteti. Een tent hebben we nog niet. ÜQt is een verschrikkelijk dure aan- Gelegenheid en daar zijn we voor- opig nog niet aan toe. Maar dat Komt beslist nog wel, als het zo Goed blijft gaan." jeugdcircus in Hulst is op een merkwaardige wijze tot stand ge- tomen. Op een gegeven ogenblik Gmgen een paar oudere jongens zo naar eens circusje spelen. Het zoon- I o leer an hekelen was er ok bij. Ze stapten naar de krant toe, *n.ze dachten, dat ze wel een uit' orinkje konden geven en er ver- «cfteen een artikeltje. Broeder Leon- ws ïa.«? dat. Hij stapte naar broeder vpetuus en zette hem aan in Hulst n echt jeugdcircus te beginnen. En dat gebeurde. De medewerking van diverse mensen werd gevraagd en zo kwam ik er ook bij.. Van de zus ters mogen we gebruik maken van de school om te oefenen Er is daar een ruime speelplaats, een gymlo kaal en een paar oude klaslokalen. Er wordt meestal na schooltijd ge oefend en 's woensdags en zondags middags. Vooral de laatste tijd heb ben de jongens en meisjes (ze va riëren tussen de zes en veertien jaar) hard gewerkt. ,OF ik zet zelf ook iets leer? Ja, het fietsen op een wiel is mijn nummer. Ik kan het zelf wel niet, maar ik zie wel kans om het iemand anders te leren. Ik geef gewoon aanwijzingen en kijk verder toe. Voor de uitvoe ring is er geen generale repetitie Daar zien we geen kans toe. Alles is gepland volgens groepjes. We ho pen dat het geheel harmonieert tij dens de uitvoering." (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN - Het Belgische mi- nisterie van Openbare Werken heef! plannen ontworpen om Antwerpen toegankelijk te maken voor grotere zeeschepen. De moeilijke bevaar baarheid van de Westerschelde is een belemmering voor de ontwik keling van de Antwerpse haven. De oplossing die Brussel voor ogen staat, schenkt Antwerpen een nieu we „geul" in de Westerschelde. Het plan is nog niet eerder gepubliceerd en is ook voor goed ingelichte krin gen in Antwerpen een verrassing. Het Belgische ministerie heeft een „geul", eigenlijk een kanaal geprojec teerd vanuit de dokken bij Zandvliet. Het kanaal loopt (zie bijgaande teke ning) in en ruime bocht om het Nauw van Bath heen. Het plaatsje Bath zou zelfs ten zui den van het nieuwe kanaal volkomen in de knel komen te liggen. Het kanaal is gedeeltelijk door de Zimmermanpolder geprojecteerd. Bij Waarde zou het ka naal via een zeesluis in de Wester schelde uitmonden. Dit kanaal is een onderdeel van een studie van het ministerie van Openbare Werken rondom de haven- en indu striegebieden van Antwerpen. De studie is toegespitst op de toegangswegen toa deze gebieden. Zo vindt men op ae kaart ook het zeekanaal van de weste lijke Schelde-oever in de richting van Baolhoek langs de zuidwestrand van het Land van Saeftinge. Men ziet zells een alternatieve verbinding geprojec teerd vanuit het ontworpen haven- en industrieterrein op de westelijke Schel de-oever naar het noorden en langs de noordoostrand van het Land van Saet- tinge. Beide kanalen zouden op Neder lands gebied in een zeesluis eindigen. Het plan van ae deskundigen van minister De baeger van Openbare Wer ken, is in Antwerpse havenkringen in verschillende opzichten als een verras sing ontvangen. Vooral het kanaai dat langs de zuidkust van Zuid-Beveland is getekend, heeft de Antwerpenaren mei de ogen doen knipperen. Van maritie me zijde is in Antwerpen weliswaar al eens aangedrongen op verlenging van het B 3-dok bij Zandvliet in de richting van Nederland (een suggestie die door het stadsbestuur niet is overgenomen;, maar dit nieuwe kanaal is toch wel iets heel anders. Minister De Saeger lijkt volgens dit plan af te zien van de bouw van een tweede zeesluis bij Zandvliet, zoals oorspronkelijk de bedoeling was. Deze zeesluis is nu verlegd naar Waar de. Een belangrijk deel van de scneep- vaart naar en wan de dokken op de rechter Schelde-oever zou niet langer door het gevaarlijke Nauw van Bath hoeven te gaan. Bovendien zouden door het nieuwe kanaai ook zeer grote scne- pen tot de rechteroever kunnen door dringen. Gezaghebbende stemmen uit Ant werpse navenkrmgen staan eenter wat sceptisch tegenover het kanaal. Zij den ken aan een andere oplossing voor het vermijden van het Nauw van Bath. Deze oplossing zou ten zuiden van het Nauw van Bath liggen. Hoewel wij daarover geen zekerheid konden krij gen, ligt het wel voor de hand dat som migen in Antwerpen vanuit het B 3- dok een kanaal in gedachten hebben rechtstreeks naar de Drempel van Val- kenisse, door het noordelijke deel van het Land van Saeftinge. Dit zou in ieder geval de kortste afsnijding bete kenen van de hinderlijke lus van het Nauw van Bath. Van de zijde van Antwerpen kan men bovendien horen betogen dat het ka naal ten noorden van het Nauw van Bath veel aantrekkelijker voor Ne derland dan voor België is. Neder land zou met dit kanaal inderdaad ge legenheid krijgen voor industrialisatie van het Zuidbevelandse oevergebied tussen Waarde en het Scheld e-Rijnka- naal: een aantrekkelijke gedachte voor degenen die voorstanders zijn van het terugklappen van het Reimerswaalplan naar het Westerscheldegebied. Niette min zullen de mogelijkheden voor in dustrialisatie op Nederlandse grond toch vrij beperkt zijn, tenzij men zou denken aan een industrialisatie van de gehele hals van Zuid-Beveland tot ln de Oosterschelde toe. Bij dit alles kan nog worden opge merkt dat de bij Waarde geprojecteerde zeesluis van het kanaal naar Antwer pen ligt op de plaats waar Nederland een zeesluis denkl aan te leggen voor een zeekanaal van de Westerschelde naar Reimerswaal. Ook het zeekanaal dat minister De Saeger naar Baolhoek geprojecteerd heeft, is in Antwerpen als een verras sing aangekomen. Toen Antwerpen zich voor de noodzaak geplaatst zag plannen te ontwikkelen voor een ont sluiting van de westelijke Schelde- oeVer tot haven- en industriegebied, is zij nooit verder gegaan dan de Neder landse grens. Het studiecentrum voor de expansie van de haven van Ant werpen heeft een plan gemaakt, dat voorzag in de bouw van Zeesluizen bij Kallo-Doel en in het Schaar aan Den Ouden Doel ter hoogte van Zandvliet. Het idee van minister De Saeger om een zeekanaal dwars door Nederlands gebied aan te leggen, leverde echter geheel nieuwe perspectieven op; niet alleen voor België maar ook voor Ne derland. Het haven- en industriegebied, dat het ministerie van Upenbare Werken op bijgaande kaart heeft getekend, is on geveer 2500 hectare groot. In Antwer pen meent men dat dit niet voldoende zal zijn om de te verwachten economi sche expansie op de linkeroever te kun nen opvangen. Hoewel de gouverneur van Oost-Vlaanderen zich tegen uit breiding van het 2500 hectare grote ha- ven- en industriegebied verzet, gelooft men in Antwerpen dat er op den duui een samensmelting zal ontstaan tussen de economische belangen van Antwer pen, Oost-Vlaanderen en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. In dit kader voorziet men zelfs de aanleg van een kanaal vanaf imker Schelde-oever naar het Kanaal van Terneuzen naar Gent Zoals eerder deze week bericht hoopt Brussel zo spoedig mogelijk na de ka bmetsformatie m Nederland contact op te nemen met de Nederlandse regering, teneinde de consequenties van het zee- naar Baolhoek te bespreken. Ook het kanaal Zandvliet-Waarde zal dan natuurlijk ter sprake moeten ko men. ALGEMENE OVERZICHTKAART MET ONTWERPEN VAN T0EGAN6SSLUIZEN EN KANALEN HAVEN EN INDUSTRIEZONES °4^ Werken r» uitvoering swtwmmuJt OntWOTp«l in uitvoering VAfffliWAljn verband met de y r bevaarbaarheid van de ontworpen ATATATATAT j Schelde Expressway Gewone wegen (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Wij zouden het aanbod van het garnizoen bezwaar lijk kunnen afslaan". Dit schrijven b. en w. van Middelburg in de brief, waarin zij de vragen beant woorden van de Kern Middelburg van de Federatie van Jongerengroe pen van de Partij van de Arbeid over de op koninginnedag te hou den militaire parade in de Zeeuwse hoofdstad. Hef college zegt in deze brief alle begrip te hebben voor de bezwaren, die bij de jongeren leven tegen militair vertoon, maar ziet hierin nog geen reden de parade af te gelasten. „Wij zien de krijgsmacht als een noodzakelijk kwaad", beginnen b. en w. hun antwoord. Maar wij menen ook, dat een parade in het nuchtere Neder land niet het gevaar met zich mee brengt, dat een beroep wordt gedaan op verkeerd gerichte, nationalistische gevoelens". Het college acht de con clusie, die de Federatie in haar brief aan het gemeentebestuur van Middel burg heeft neergelegd niet juist. „Op grond van historische overwe gingen en met erkenning van het „nood zakelijk kwaad" is het, zo stelt het col lege, „nog altijd van belang, dat de krijgsmacht zo nu en dan de gelegen heid krijgt het Nederlandse volk te tonen waaraan de gemeenschapsgelden worden besteed". Verder meent het col lege, dat „juist in een tijd, waarin ge tracht wordt een zo groot mogelijke openheid te bereiken en onze democra tie meer inhoud te geven, niet mog worden nagelaten het Nederlandse volk duidelijk te maken, dat de krijgsmacht deel uitmaakt van onze samenleving". Er wordt bovendien een beroep ge daan op het feit, dat op koninginnedag tot nu toe steeds parades werden ge houden: „Het staatshoofd symboliseert de zelfstandigheid van Nederland als natie; een zelfstandigheid, die mede door de krijgsmacht in stand is gehou den". b. en w. houden het overigens voor onmogelijk, dat de opvattingen zich binnen het kader van de Europese sa menwerking zullen wijzigen. Dat de bijdrage van het garnizoen een minder feestelijk karakter zou dra gen en als zodanig niet in de viering van het 750-jarig bestaan van Middel burg zou passen, berust volgens b. en w. op een misverstand: „Het is niet een feest zonder meer, maar ook een her denking, waarbij' in alle ernst kan wor den teruggedacht aan de beproeving die de stad in'de loop van haar lange geschiedenis heeft ondervonden en aan de onmisbare rol die de krijgsmacht vele malen heeft moeten spelen voor haar behoud en bevrijding". Zij vinden het wel begrijpelijk, dat jongeren die op dit gebied (gelukkig) niets hebben meegemaakt dit aspect wat minder zul len aanvoelen, maar stellen er tegen over, dat daarmee de betekenis hiervan, niet alleen voor de wat oudere genera ties, nog niet is verkleind. „Elke burger, vereniging en instelling kan op zijn wijze een bijdrage leveren tot de herdenking van Middelburgs 750-jarig bestaan", besluit het college. „Het garnizoen heeft hierin een voor beeld gegeven. Laten anderen volgen om op hun wijze tot het welslagen' ook van het feestelijk gedeelte bij te dra gen. Er is nog ruimte te over voor initiatieven". Het door de Federatie geponeerde idee om een grote optocht van Middel burgse sportverenigingen en muziek korpsen te organiseren, kan volgens het college beter worden besproken met het bestuur van de Kon. Vereniging „Uit het Volk". Dit legt momenteel de laat ste hand aan een passend programma voor 10 juni, dus direct na de officiële viering van „750 jaar Middelburg". (Van een onzer verslaggevers) HULST Het jeugdcircus Reinar di" uit Hulst o.l.v. broeder Perpetuus zal voor het eerst officieel optreden. Op zaterdag 1 april wordt een groot circusprogramma gepresenteerd om half drie en op zondag 2 april om half drie en half acht. Het optreden zal plaats vinden in de gymnastiekzaal van het Janseniuslyceum te Hulst. (ADVERTENTIE) L. J. v. Kouteren - M. Dieleman le Kortestraat tel. 01150-3543 TERNEUZEN (ADVERTENTIE) Oók op de wordt door ons bij het installe ren van uw woning bijzondere aandacht besteed. Natuurlijk! Niet alleen de kleu rencombinaties en kwaliteit spe len een grote rol maar óók: Wij installeren uw woning zoals u het wenst! Vraagt vrijblijvend een begro ting. DE Belgische regering wil Antwerpen beter bereikbaar maken voor zee schepen. Zij denkt daarbij onder meer aan een kanaal tussen Zand vliet en Waarde, langs en gedeelte lijk door Zuid-Beveland. Het plan komt, zelfs in Antwerpen, als een verrassing en het is dan ook te vroeg om het op zijn mérites te beoordelen. Daarom slechts enkele voorlopige kanttekeningen. OVERDUIDELIJK blijkt weer eens hoe innig de Belgische en Neder landse belangen in het Scheldebek- ken verweven zijn. België is uit op verbetering van de vaarweg naar Antwerpen, Nederland ziet grote in dustrialisatiemogelijkheden. Er moe. ten oplossingen te vinden zijn waar bij beiden gebaat zijn. OF het kanaal Zandvliet-Waarde alle belangen dient, lijkt voorshands een vraag. Het kost niet alleen Neder landse landbouwgrond, maar zou ook wel eens de Nederlandse industri alisatieplannen kunnen bemoeilijken. De stelling dat het voor Nederland de mogelijkheid opent havendokken en industrieterreinen aan te leggen op Zuid-Beveland stuit in elk geval op het bezwaar dat de smalle land- brug tussen Zeeland en Noord-Bra bant daarvoor niet geschikt is. Die ruimte is nodig voor wegen, spoor wegen en allerlei leidingen. DAAR staat tegenover dat de zeesluis die België ter hoogte van Waarde projecteert, wellicht óók kan dienen als toegang tot het Reimerswaalge- bied tussen Bergen op Zoom en Yerseke. In dat geval zouden Bra bants-Zeeuwse en Antwerpse be langen hand in hand gaan. Ook Gent, dat een moderne en korte vaarroute naar de Schelde-Rijnverbinding wenst, zou er dan mee gediend zijn. Als het Belgische kanaal op eniger lei wijze een belemmering voor de vaart naar het Reimerswaalgebied zou vormen, zal men er in Neder land en in Gent niet warm voor lopen. EEN ding staat echter nu al vast; het is hoog tijd dat Nederland en België aan tafel gaan zitten om hun be langen in het Scheldegebied te re gelen. In plaats van op eigen houtje plannen te maken moet er een vast overleg komen. Daaruit kan een structuurplan voor het hele Schelde gebied ontstaan, een leidraad voor alle belanghebbende partijen. Het is de vraag of men daarmee moet wach ten totdat het „Overlegorgaan Zee havenontwikkeling Zuid West Ne derland" uitgestudeerd is, en in België een soortgelijk orgaan is op gericht. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Antwerpse n.v. Flandria neemt deze zomer de sliow- boatvaarten van de Vlissingse Midden standscentrale over van de P.S.D., die de prinsesseboten niet langer kan mis sen vanwege de steeds toenemende drukte. Dit blijkt uit het advies van het Vlissingse college van b. en tv. aan de raad om de dekking van eventuele exploitatiekosten van de rondvaarten over de Westerschelde te garanderen. Verder heeft de middenstandscentrale verzocht om een gemeentelijke subsi die tot het bedrag van de verschuldig de vermakelijkheidsbelasting. De centrale wil vijf tochten organi seren, die ieder ongeveer f 1600 zul len kosten. Dit is vermoedelijk hoger dan voorgaande jaren, toen nog ge bruik kon worden gemaakt van PSD- boten. Men zou dit kunnen opmaken uit de constatering van b. en w-, dat de kans dat een beroep zal moeten worden gedaan op de garantstelling groter is dan voorheen. Het college stelt echter voor de garantstelling te beperken tot een bedrag van drie mil le; het organisatiecomité had het dub bele gevraagd. Verder adviseert het college afwijzend te beschikken over het subsidieverzoek. KARDINAAL BRAOOI, lid van de Heilig Rota is gisteren na een langdu rige ziekte op een leeftijd van 87 jaar in Rome overleden. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het Vlissingse colle ge van b. en w. voelt er niets voor om naar aanleiding van de gemeentelijke herindeling op Walcheren (medio vorig jaar) het gemeentewapen van Vlissin gen te wijzigen. Dit blijkt uit het ad vies van het college aan de raad, die dit voorstel dat dus eigenlijk geen voorstel is volgende week vrijdag avond zal gaan bespreken. De Hoge Raad van Adel te Den Haag, waarbij het college advies heeft inge wonnen, laat het wapen van Vlissingen liever zoals het is. Als argument noemt deze Raad de „roemvolle geschiedenis van Vlissingen, de band met het Oran jehuis, de belangrijke industrieën en het feit, dat de toegevoegde gemeenten Oost- en West-Souburg en Ritthem niet de bekendheid hebben, die Vlissingen sedert eeuwen geniet". (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG West-Zeeuwsch-Vlaan- derén heeft er een recreatieve attractie by. Gistermiddag is op de Markt In Oost burg een „sport- en amusementshal" ge opend. Eigenaar H. Vis hoopt hiermee althans een deel van de vele zomergas ten langs de Zeeuwsch-Vlaamse kust, die tot nu toe bij minder gunstige weersomstandigheden hun actieve ver tier in België moesten zoeken, aan de Nederlandse zijde van de grens te kun nen houden. De grote trekpleister van de amuse-, mentshal is ongetwijfeld het tweetal* „automatische kegelbanen", te beschouw wen als bowling op klein formaat. De banen hebben een lengte van 11 meter. Naast een groot aantal andere apparaten, is er ook een z.g. VW-automaat opge-. steld. Zoals bekend heeft een commissie, waarin ook de VVV is vertegenwoor-' digd, een aantal speelautomaten onder zocht met het doel om vast te stellen" of het behendigheids- dan wel gokspelen zijn. Om de kosten van dit onderzoek te* dekken wordt een deel van de opbrengst van de onderzochte apparaten aan de VVV beschikbaar gesteld. DEN HAAG (ANP) B. Mtakema en Zonen N.V. heeft bU de arbeids inspectie vergunning aangevraagd onj in het bedrijf te Hardenberg een werktijd verkorting van twee dagend per week gedurende 12 weken voöf 138 personen in te voeren. Door stagnaties in afleveringen »an derden is een tijdelijke overeapaciteit ontstaan. Teeinde onverantwoorde voor~ raadvorming te vermijden is het nood zakelijk geworden deze weg te werken door arbeidsverkorting..

de Stem | 1967 | | pagina 3