Resultaten van de samenwerking in dubbelstad op langere termijn „Soms zan; AA. Schouwburg SMIDJE /Antwoord b. en w. Middelburg Zwembad Koningsbfug Doofstommen \XEL OOSTBURG SAS VAN GENT VLISSINGEN A'L' 2 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 22 MAART 196? Dagblad De Stem Rik I kwam duiven halen Paasmiddag voor de bejaarden Sluis Wijzigingen in de veüingdagen te Goes GOES Hartsweer» Bewoners niet eens met kermis-vrije zaterdag MIDDELBURG „Heerlijk duurt...." was weer heerlijk Gewonde bij botsing INSTUIFBAL Sint-Jansteen Geslaagd concert van chr. zangverenigingen te Oostburg Plattelandsvrouwen gaan vergaderen Muziekgezelschappen kwamen bijeen te Kloosterzande Kleuterschool te Axel op 6 april in gebruik EXAMENS HOOGWATER Vandaag AAorgen Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 en de Knap Mutator Per I juni nieuwe ch< Goese polit Auto in slo< bestuurder zwaar gewoi MIDDELBURG „Van de samen werking tussen Middelburg en Vlis- singen kunnen we ons veel voorstel len, maar dat moet dan wel op lange re termijn gebeuren". Dit zei burgemeester mr. J. Drijber in zijn antwoord op de vragen, die de avond tevoren ó.m. door de Partij van de Arbeid-woordvoerde W. Don tij dens de algemene beschouwingen bij de begroting waren gesteld. Hierbij zullen, zo zei hij, de bestaande E.T.I.- rapporten als basis worden aangehou den. Hij was van mening, dat de be staande contacten in de dubbelstad goede verwachtingen voor de min of meer verwijderde toekomst wel wet tigen, maar dat op korte termijn geen tastbare resultaten van formaat mo gen worden verwacht. Datzelfde werd, zij het in andere bewoordingen, betoogd door wethou der W. Baars. Hij beperkte zich echter in hoofdzaak tot de samenwerking op het terrein, dat zijn portefeuille (Ge meentewerken) beslaat. Min of meer in verband met deze samenwerking besprak burgemeester Drijber het zwembadprobleem. Hij onthulde, dat er plannen bestaan om het huidige openluchtbad te Middel burg te vergroten van 25 tot 50 me ter en het geheel te overdekken. Door het wegschuiven van een gla zen wand aan de zuidzijde wil men althans in de zomremaanden deze il lusie van' een openluchtzwembad handhaven. De kosten hiervan wor den begroot Op 1,5 miljoen. Hij be treurde het, dat de plannen voor een gemeenschappelijk bad voor Middel burg en Vlissingen niet zijn doorge gaan, maar voegde er aan toe, dat het feit, dat Vlissingen nog geen badvoor- zieningen bezit, nog geen voorrang voor Vlissingen tot gevolg mag heb ben. Overkluizing wordt noch door bur gemeester Drijber, noch door wethou der Baars de juiste oplossing geacht voor de problemen bij de Konings- brug. De heer Baars zei veel meer heil te zien in het plan voor de bouw van een nieuwe brug, waaraan rijks waterstaat volgend jaar wil beginnen. Het benodigde bedrag van 1,6 mil joen vond hij niet exorbitant hoog. Bij deze som zijn de te treffen oevervoor zieningen (f 150.000) en de aanleg van twee noodbruggen (f 160.000) in begrepen. Overkluizing zou bijna 1,4 miljoen vergen. Het belangrijkste be zwaar tegen overkluizing is volgens de burgemeester van esthetische aard. Over enkele maanden is een rap port te verwachten over een nieuwe methode van vuilverwerking voor Middelburg. Wethouder Baars deelde mee, dat de mogelijkheid van samen werking met andere Walcherse ge meenten allerminst uitgesloten is. De samenwerking met Vlissingen in het kader van de bestrijding van lucht verontreiniging noemde hij vrucht baar. Bij de behandeling van Middel burgse aangelegenheden wordt de Vlissingse commissie, die speciaal voor luchtverontreinigingszaken is samengesteld, voorgezeten door de di recteur van gemeentewerken van Middelburg. Vermoedelijk in juni van dit jaar zal een begin worden gemaakt met de bouw van het nieuwe kantoor voor de dienst gemeentewerken. Hiervoor is een bedrag van f 425.000 nodig, ongeveer f 60.000 meer dan twee jaar geleden werd geraamd. Wethouder M. Hubregtse bestreed het pessimisme, dat enkele raadsleden de avond tevoren ten aanzien van de begrotingspositie van Middelburg Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsen- v laanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst Voor Walcheren en Zuid Beveland: Klokstraal 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland. Exploitatie- F. DE I.1GT inspectie Zeeland tel. 8252, Goes URM DE JON privé 7300. Goes tel 2377 Hulst Redacteur voor de Kanaalzone. 3. HüSKEN, Breitnerstraat 81 Terneuzen. Tel. 01150-32 96. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. ROBESIN, tel. 2945. Hulst. Redacteur voor W est-Zeeuwsch-V laanaeren. N. OPDAM, v Ostadestraat 41. Oost- burg, tel 01170-2991 Redactrice voor Zuid-Beueland en Walcheren. Mej S. MAASKANT, West wal 91. Goes, tel 01100-6489. Rayonbeheerder voor Zutd-Beueland en Walcheren. K. MENU, tel 6252, Goes Prijs voor losse advertenties. Destemo voor de editie Zeeland t 0,20 per mm 1 mm mger"nden mededelingen 21.-. mm gewone advertentie» Rb contract aanztenJtike 'eductle. „Kleinties"- S regel® ol minder t Ir- elke regel meer f 0,25 Als éér, regel gelden 23 letters en/oi leesteken® B11 plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp 1 1,75 en 1 0.65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hüalf geld haddén uitgesproken. „De begroting is gezond en sluitend", voerde hij aan. „We waren juist zo trots, dat we het zover hadden gebracht".. Hij zag in de 'late aanbieding van de begroting een groot voordeel: „We hebben in onze begroting nu de laatste gegevens kun nen verwerken", zei hij. Over de vo rig jaar aangekondigde verfijningsre geling voor gemeenten met een slech te bodemgesteldheid had hij teleur stellende berichten.' „Er komt nog niet veel van terecht'. E.M.S. heeft, deelde hij mee, zich Lot nu toe niet gehouden aan de be lofte de vergoeding van f 44.000 voor het terrein in Griffioen II te storten m de gemeentekas van Middelburg, ondanks herhaalde verzoeken van het gemeentebestuur. Een dezer dagen gepleegd telefoontje had de bleofte tot gevolg, dat deze storting nog deze maand zal worden gedaan. Naar zijn mening bestond er geen reden tot klagen ovêr de huisvesting van het openbaar lager onderwijs in Middelburg. Min of meer hetzelfde zei hij van het openbaar kleuteron derwijs. In dit verband noemde hij de kleuterschool aan de Vlasmarkt een „zorgenkind", waarvoor mogelijk verbouwing van de door de gemeente aangekochte school aan de Graven straat een oplossing kan bieden. Hij waarschuwde echter voor de hoge kosten, evenals ten aanzien van een mogelijke verbetering van de accom modatie voor lichamelijke opvoeding in Nieuwland en St.-Laurens. „Ik maak liever een onderscheid", aldus de heer Hubregtse, toen hij de vraag van de heer Don naar de mo gelijkheid van een schóól voor doof stommen in Zeeland beantwoordde. Dat onderscheid bestond hierin, dat hij verschil maakte tussen doofstom men en gehooi'gestoorden-spraakge- brekkigen. Hij deelde mee, dat de mo gelijke verbetering van het onderwijs op dit terrein zal wórden ingepast in het overleg, dat reeds ten aanzien van het L.O.M.-onderwijs in Zeeland gaande is. Hij gaf aan de handhaving van het gymnasium (zij het dan in nieuwe stijl) de voorkeur boven inpassing in een scholengemeenschap. Hij voegde er echter aan toe dat er een goede sa menwerking zal moeten komen tus sen de verschillende middelbare scho len in Middelburg, in het bijzonder ten aanzien van het brugjaar. Wethouder J. van de Vêel kon nog géén definitieve cijfers geven aan gaande de exploitatie van de schouw burg in .1966. „Maar de tekorten zul len in ieder geval hoger zijn dan in 1965", waarschuwde hij de raad. Hij had in antwoord op een vraag van de heer Dón niet de indruk dat er reële behoefte bestaat aan een cultu rele raad. Hij wilde wel de mogelijk heid bezien van instelling van een in stituut, dat gelijktijdige evenementen in Middelburg moet voorkomen. Voor de aanstelling van één be heerder van de schouwburg, concert zaal en openluchttheater, zoals door de heer M. Almekinders werd bepleit, zag hij nog geen reden. Eerder had burgemeester Drijber aangekondigd, dat de akkoestische verbeteringen, die men in de concert zaal wilde aanbrengen, zijn opgehou den. Er is inmiddels een ander plan in de maak, dat tot doei heeft het' he le pand op te knappen. Het is moge lijk dat er een tweede kleine zaal bij komt en dat de muziekschool er on derdak zal kunnen krijgen. De restauratie van de Kloveniers doelen is door burgemeester Drijber twee keer ter sprake gebracht. Was hij aan het begin van de middagver gadering niet bijzonder optimistisch gestemd over de gang van zaken, te gen zes uur zei hij, dat het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk had besloten nog dit jaar de subsidie van vijftig procent in het verschil tussen de eerste en tweede begroting (f 542.620 en f 965.550) te verlenen. Vermoedelijk volgend jaar zal een beslissing worden genomen over de subsidie in het verschil tussen de tweede en de derde (bijna 1,5 mil joen begroting. „Dit biedt enig pers pectief', besloot hij beduidend opti mistischer dan hij enkele uren tevo ren was geweest. (Van onze correspondent) KOEWACHT Rik van Steenbergen heft de voorzitter van onze plaatselijke supportersclub Jo Verschuren een be zoek gebracht. Deze kwam om een kop pel jonge duiven te halen, die hem door de heer Verschuren beloofd wa ren tijdens de grote sportavond die de afgelopen winter in Koewacht is gehou den. Rik van Steenbergen sprak zijn tevredenheid uit over de prachtige avond die Koewacht ieder jaar orga niseert en bood hem een prachtige foto aan van een vroeger behaald wereld kampioenschap. Op de volgende avond die a.s. winter in Koewacht zal worden gehouden, zal Van Steenbergen weer aanwezig zijn. ADVERTENTIE) Vanmiddag wordt in het diensten centrum voor de bejaardenzorg 't Trefpunt aan de Singel weg een paas middag voor de bejaarden georgani seerd. De viering begint om half drie. Ds. A. Kuiper zal de paasmeditatie houden. Een dameskoor zal enkele lie deren ten gehore brengen. Automobielclub In hotel ,,De Eenhoorn" werd de jaarvergadering gehouden van de regionale automobiel- club „W.Z.A.", o.l.v- de heer J- Sturm uit Öostburg. Deze zei in zijn ope ningswoord o.m. dat liet afgelopen ver enigingsjaar zich had gekenmerkt door een grote belangstelling voor de ver schillende rallys. Hij bracht dank aan de autoriteiten, die door het verlenen van de vereiste vergunningen hadden meegewerkt aan deze vorm van vrije tijdsbesteding en drong er op aan de zelfde zelfdiscipline in het verkeer te blijven houden als tot op heden het geval was geweest. Uit het financieel overzicht van de heer G. J.van Oor schot uit Sluis bleek dat er in het boek jaar 1966 een gunstig saldo was van f 242.59. De aftredende bestuursleden A. Verstraeten uit Oostburg en H. F- Boogaard uit Sluis werden vervangen door J. van Haneghem uit Oostburg en -H- van Geffen. De heren G. Boon man en J. Duste, heiden uit Oostburg, werden belast met de kascontrole voor 1967. De wedstrijdkalender werd vastgesteld voor 1967, zoals door het bestuur werd voorgesteld. Zo mogelijk zal daaraan nog een kaartleesrit worden toegevoegd Aan het éind van deze vergadering werd het klassement 1966 bekendge maakt. zoals dat was opgesteld door de heren Van Haneghem en Boonman uit Oostburg. De uitslag hiervan luidt: 1. J. van Hijfte, Schoondijke, 16,83; 2. Har. van den Hemel, Biervliet, 19.00; 3. J. Duste, Oostburg, 21,83; 4. P. van den Plasse. Oostburg, 24,17; 5. G. Boonman, Oostburg. 27,00; 6. zr. G- de Jonge. Cadzand, 27,17; 7. C. Kolijn, Schoondijke, 27.83; 8. K. Bone- schansker, Terneuzen, 32,50; 9. J. Ris- seeuw, Roosendaal, Zuidzande. 36,17; 10. D. Basting, Cadzand, 36,17; 11. J. Aers, Oostburg, 39,67; 12. H-F. Boo gaard, Sluis, 41,50. Na afloop van het huishoudelijke ge deelte volgde een bal voor de leden en hun echtgenoten o.l.v. Jasper Antho- nisse uit Biervliet. Benoeming De heer H. Verschaf- fel, directeur van de meelfabriek Wal- zenmolen te Sas van Gent is tot voor zitter benoemd van de Vereniging van Meelfabrikanten in Nederland. Teerdag kaartclub De teerdag, waarbij tevens de kampioenen van de kaartclub ..Klavertje Vier" gehuldigd zullen worden, zal gehouden worden op zaterdag 22 april 1967. Niettegen staande het feit, dat de kaartclub nog maar een jaar bestaat, zijn er voor deze teérdag geen kosten voor de le den. Uiteraard wordt er na het diner- tje voor de leden een prijskaarting georganiseerd. Breskens Luchtbukswedstrijd Een wedstrijd in het Casino te Breskens tussen de schietvereniging uit Breskens en De Missers uit Aardenburg werd door de Bressiaanders gewonnen met 26 pun ten verschil. De uitslag is als volgt: (resp. Breskens De Missers) 1. O. de Witte, 176 p., 2. Iz. Verduijn. 175, 3. G. v. Grieken, 172, 4. P. Morel. 171 en 5. J. Reijnhout, 169. De Missers: 1. J. Houg. 171 pnt., 2. A. Ballegeer 168 p., 3. R. Maenhout, 167, 4. K. de Koeier, 166 en 5. Th. Hol, 165. De uitslag van de hierna gehouden geluksschieting luidt als volgt: 1. P. Morel, 2. H. v. d. Sande, 3. H. Hol. Schietwedstrijd De luchtbuksver- eniging Breskens heeft in hotel Casino een schietwedstrijd gehouden tegen de schietvereniging uit Cadzand. Breskens wist deze wedstrijd met 36 punten verschil te winnen. De uitslag is als volgt: Breskens 849 p 1. O. de Witte. 174, 2. J. Reijnhoud, 173, 3. A. de Meijer, 169, 4. A. Baas. 167, 5. J. Steenber gen, 166. Cadzand 813 pnt.: 1. A. Lauret, 166, 2. C. Jansens, 165, 3. mevrouw Van Gemert, 163. 4. M. v. Gemert, 161, 5. Joh. Jansens. 158. Na afloop vond nog een geanimeer de geluksschieting plaats. Ontspanningsavond De visserij vereniging Ons Belang te Breskens heeft in restaurant De Milliano aan de veerhaven de jaarlijkse ontspan ningsavond gehouden. Voor de gezel lige noot tijdens deze avond zorgde het gezelschap van Jasper Anthonisse uit Biervliet. Opening Met het doorknippen van een lint heeft burgemeester J. Eek hout van Breskens de laatste beletse len weggenomen van de tweede nieu we winkel in de winkelgalerij aan de Langeweg. Het betrof de 'kapsalon Romantica van de heer J. Minnaert- v. Poucke. Tn zijn toespraak noemde de burgemeester het een vreugde voor de eigenaar en ook voor de gemeente Breskens. Er is hierdoor weer meer gestalte gegeven aan de uitbouw van de gemeente. Het karakter van vroe ger jaren om hier en daar een win kel te bouwen is door de stedebouw- kundige doorbroken. Men gaat steeds meer over tot de concentratie van win kels door middel van een winkelgale rij. Dit is zeker in een gemeente als Breskens van belang i.v.m. haar toe risme. Vervolgens werd door de aan wezigen de nieuwe dames- en heren salon bezocht. Koewacht Benoeming Als badmeester-ge- mei benoemd onze dorpsgenoot Alf. van Poele. Lamswaarde Schieting Sociëtéit De Vrede orga niseerde in haar lokaal van Driessche een schieting, waaraan 56 schutters deelnamen. De uitslag is als volgt: Hoogvogel: P. Roelands, Lamswaarde, le Zijvogel: Jos Vermeire, Terhole. 2e Zij vogel: Em. Pauwels, Kloosterzan- de. Schutter C. Bogaert, Lamswaarde, wist 4 kleine vogels te treffen. Schoondijke Inbraak Naar eerst thans bekend geworden is heeft zich aan de Steen oven in de gemeente Schoondijke een onbekende toegang verschaft tot een zomerwoning, toebehorend aan M. uit Amsterdam. Eerat zondagmorgen werd dit onibdekt door de beheerder van de woning, de heer V. uit Oostburg. Er worden verscheidene voorwerpen ver mist. Tot heden ontbreekt elk spoor van de dader(s). De technische recher che uit Den Haag en de rijkspolitie uit Schoondijke stellen een onderzoek in. Voorrangskruispunten Thans zijn alle kruispunten met de Ridderstraat voorrangskruisingen geworden. Waar de Geweldigerstraat en de Geldeloze Straat in de Ridderstraat uitmonden, is bovendien éen verplichte stopstreep aangebracht. De rijkspolitie deelde ons mee dat na een zekere inloopperiode aan de nieuwe regels streng de hand zal worden gehouden. Hengelclub De hengelaarsvereni ging Jantje van Sluis" houdt donder dagavond 30 maart de jaarvergade ring in hotel .Balmoral". Na afloop van het huishoudelijke gedeelte zal 'n film worden vertoond over de karper vangst. Deze film werd in bruikleen afgestaan door 't ministerie van Land bouw en Visserij. Biljartwedstrijd De biljartvereni ging „Tegen Moeders Wil" speelde in café ..Lamminsvliet" een wedstrijd te gen de biljartvereniging „Breskens". De wedstrijd eindigde in een 14-12 overwinning voor de thuisclub. De ge detailleerde uitslag luidt: H. Pallada-A. Notebaart 20, R. Ma- hu-J. van der Lijcke 2—0, H. Blaak- man-G. Boekhout 0—2, C. Baert-A. Swartelé 02, W. Canon-Van Benning- hof 02, A, Berc'kmoes-J. van hane ghem 20, F. Baas-Van Benninghof 0—2, J. Bakker-H. de Lobel 2—0, W. Groosman-J. Smoor 2—0, J. de Pot- ter-J. Marijs 2—0. Th. Tas-C. Eras mus 02, J. van Haneghem-E. Seuss 20, W. Musson-P. Risseeuw 02. Totaal 14—12. Sluiskil Openstelling weg Deze week nog zal de Leidinglaan voor het verkeer worden opengesteld. Het wordt dan mogelijk om vanaf de afsplitsing van Rijksweg 61, ten zuiden van Sluiskil, door het uitbreidingsplan van de ge meente Westdorpe het centrum van Sluiskil te bereiken. Westdorpe .1. F. Kennedy-stam De voortrek kers van de J. F. Kpunedy-stam West- dorpe-Sas van Gent, die zich ten doel stellen het voeren van acties ten ba te van zieken en bejaarden, organise ren op paaszaterdag een grote glazen- verkoopactie. De glazen, die voorname lijk in Sas van Gent en Westdorpe te koop zullen worden aangeboden, zijn versierd met een afbeelding van de Kanaalwerken, nl. de nieuwe brag over het kanaal te Sas van Gent, met aan weerszijden de gemeentewapens van Sas en Westdorpe. „Crescendo"' - Het r.-k. gemengd koor ..Crescendo" .heeft een uitnodi ging ontvangen om op 15 mei a.s. (2e Pinksterdag) deel te nemen aan een internationaal zangconcours te Vught, in de concertzaal Ruwenberg. Prof. Mar. de Jong, Anton Krelage en Ka- rel Mengelberg vormen de jury. GOES In de paasweek wordt in de V.V.Z.B. té Goes op dinsdag 28 maart geen fruit geveild. In deze wéék wordt alleen op donderdag 30 maart fruit ge veild. De groenteveilingen worden gebon den op DINSDAG, woensdag en vrij- Boomfeestdag De boomfeestdag in Goes zal vanmiddag (woensdag) wor den gevierd op het nieuwe sportvelden complex aan de Wésthavendijk. Wet houder J. H. Roose van onderwijs zal daar om kwart over drie de eerste boom planten. Hierna is de daad aan leerlingen van de Prof. Dr. Kohn- stamschool. Op 27, 28 en 29 maart zal Hansweert weer in het teken van de kermis staan. De belangstelling van de zijde der kermisexploitanten is bijzonder groot. Er komen o.a. een autobaan, zweefschommel, kindermolen, schiet tent, golfbaan, brieftent enz. Met de afschaffing van de kermis op paas zaterdag is men het te Hansweert in het geheel niét eens. Deze kermiszater- dag zal opnieuw, aldus de inwoners, moeten worden ingevoerd. Hoedekenskerke Raiffeisenbank Onder voorzitter schap van de heêr L. C. Hubregtse is de 58e algemene vergadering van de coöp. Raiffeisenbank Hoedekensker ke gehouden in hotel Otte- Wat het werkgebied van de bank betreft dat een grotendeels agrarisch karakter draagt, moet gezegd worden dat in de ze sector, en dan vooral in de sector fruitteelt, de resultaten het afgelopen jaar belangrijk minder waren. Op brengsten, kwaliteit en prijzen hebben de cijfers van de bank enigszins be- invloed, iets wat nog verder en ster ker zal doorwerken in het voorjaar van 1967. In 1966 is men begonnen met het verbouwen van de woning behorend bij hét bijkantoor te 's-Gravenpoldér, alwaar de hulpkassier zal gaan wonen. Tevens Is in 1966 een pand aan de Dorpsstraat te Baarland gekocht, dat verbouwd zal worden tot bijkantoor van de bank met een woning. Ondanks de tegenslagen (o.a. in de fruitteelt) is men wat de ontwikkeling van de bank betreft niet pessimistisch. De aanwas van spaargeld kon gezien de omstandigheden niet groot zijn, maar toch is het saldo (inclusief de bijgeschreven rente) tot f 8.369500,- gestegen.' Het balanstotaal steeg tot f 9.309.556,-. De uitgeleende gelden zijn in het afgelopen jaar ook 'toegenomen, nl. met f 756.600,-. In deze algemene vergadering is als bestuurslid herkozen de heer M.J. Huis- soon te 's-Gravenpolder én als lid van de raad van toezicht dê heer Joh. Boo ne Jzn. Kapelle Zanguitvoering In het bejaarden centrum „Pomona" heeft de christelijke gemengde zangvereniging „Zang ver edelt" onder leiding van de dirigente mevr. De Feyter-Flipse een uitvoering gegeven voor de bewoners van dit te huis. Er bestond een zeer grote belang stelling voor dit concert. De directrice van „Pómona", mej. Stevense, sprak een dankwoord. Tuinbouwvereniging Onder voorzit terschap van de heer A. de Schipper werd in het CJV-gebouw de jaarverga dering gehouden van de tuinbouwver eniging „Kapelle". In zijn openings woord besprak de vóbf-zittèr de teleur- Dat de musical „Heerlijk duurt hét langst", op tekst van Annié M. G. Schmidt en getoonzet door Harry Bannink, nog steeds eén kasstuk is, bleek toen een volle schouwburgzaal te Middelburg getuige was vn een her optreden van dit gezelschap. Het was reeds meer dan een jaar geleden dat deze musical vóór het eerst in Middel burg kwam en het bleek toen de 115e voorstelling te zijn: nu verkondigde een bórd met grote letters de 49Östè voorstelling. Eind april komt er defini tief een einde aan deze reeks voorstel lingen en dit is dan voor een ongesub sidieerde sector een bijzondere presta tie. De leden van de Algemene Kunst kring hébben kunnen geniéten van een met vaart gebrachte musical. De muziek die verzorgd werd door een sextet was te sterk ten opzichte van de solistische zang, zodat de tekst niet altijd goed te verstaan was. Een ovationeel applaus beloonde aan het einde van deze voorstelling alle medewerkers, van de „balletgirls" tot Conny Stuart. Verder namen noemen is overbodig en we kunnen verwijzen naar de vorige recensie. Op de kruising Paul Krugea-straarc- Van der Manderestraat is de zeventig jarige heer M. V. uit Vlissingen aange reden door een personenauxo bestuurd door G. N. uit Bodegraven. M. W. moest met een hersenschudding en een gebroken sleutelbeen per ambulance naar het St.-Jozefziekénhuis worden overgebracht.. Het ongeluk ontstond doordat M. W. met een rijwiel aan zijn hand zonder óp het verkeer te leiiten de weg overstak. stellende resultaten, die verschillende tuinbouwteelten in 1966 gaven. De gel delijke opbrengst van vele produkten was lager dan het jaar daarvoor. Uit het jaarverslag van secretaris penningmeester B. de Jager bleek, dat de vereniging 110 léden heeft. Van het bestuur werden de aftreden de léden J. van Leeuwen te Kattendijke en P. Eversdijk te Kapelle herkozen. Besloten werd tot verhoging van de contributie van f 1.tot f 2.per jaar. De proeftuin voor de kleinfruitteelt ln Kapelle zal de gebruikelijke subsidie van f 25— ontvangen. Na de pauze hield de heer J. van Leeuwen uit Kattendijke een inleiding over het perevuur. Deze werd gevolgd door een drukke bespreking. Hierin kwam naar vóren welk groot gevaar de ze ziekte betekent voor de fruitteelt. Wolphaartsdijk „De Zandkreek" De visserij- en hengelsportvereniging „De Zandkreek hield haar algemene ledenvergadering in het Dorpshuis te Wolphaartsdijk. Voorzitter J. Stroo vroeg aan het begin van de vergadering enkele ogenblikken stilte ter herdenking van de overleden leden Schipper en Hollemans. Hierna werd met algemene stemmen besloten de contributie te verhogen tot f 7,50 per jaar. De wisselbeker van de fa. Schuit en zonen werd door de heer A. Schuit jr. uitgereikt aan de nieuwe koningsvisser het jeugdlid H. Scheers. Een beker, beschikbaar ge steld voor degeen die in het afgelopen seizoen de meeste vissen had gevangen werd gewonnen door'het jeugdlid Kees van Ruite. Aangenomen werd het ko mend seizoen vier verenigingswedstrij den te vissen en een wildwedstrijd december. De aftredende penningmees ter M. den Engelsman werd met meer derheid van stemmen herkozen. Het ledental, dat nog steeds een stijgende lijn vertoont, bedraagt thans bijna 300; een grote vooruitgang dus sinds de op richting 6 jaar geleden, toen met 19 leden gestart werd. De leden zijn af komstig uit geheel Nederland en ver der uit België en Duitsland. ADVERTENTIE 1 GEZELLIG!!! 2e Paasdag The Everly Star® (Van onze correspondent) OOSTBURG In een stampvol Le- del-Theater heeft de kring van Chris telijke zang- en Muziekverenigingen in west-Zeeuwsch-Vlaanderen een zeer geslaagde kooravond gehouden. Aan de ze avond verleenden medewerking ,.De heer is onze banier" uit Waterlandkerk- je, dir. J. Cappon;, „Looft den Heer" uit Nieuwvliet, dir. A. Bentschop Knook; Hervormd kerkkoor uit Sluis dir. M. Zonneheld; „De Breskense zan gertjes", dir. mevrouw Bakker; „God is mijn lied", Breskens, dir. J. A. Basting; Hervormd Kinderkoor Oost burg, dir. ds. T. v. Drunen; hr. mu ziekvereniging „Excelsior" uit Cad zand. dir. M Zonneheld; „Soli Deo Gloria", uit Oostburg, dir. J. de Feij- ter; Heryormd kerkkoor Oostburg, dir. M. Zonneheld; „Zanglust" uit IJzendij- ke. dir. mevrouw A. v. Sorgen en Her vormd kerkkoor Cadzand, dir. M. Zon neheld. In zijn openingswoord sprak voor zitter C. Bakker uit Breskens zijn vol doening uit over de grote opkomst der leden. Een bijzonder woord van wel kom richtte hij tot de heer G. v. Mel- le uit Barendrecht en wethouder D. Geuze uit Oostburg. die namens het gemeentebestuur aanwezig was Een bij zonder woord sprak hij ook tot de ere voorzitter, de heer C- Cappon uit Oost burg. Hij herinnerde eraan dat 60 jaar geleden de heer I. v. Melle de grondlegger van deze avonden is ge weest en dat nu zijn zoon ter gele genheid hiervan was gekomen om deze avond bij te wonen. Hij hoopte ook dat steeds het karakter van deze avonden, n.l. een gezéllige familie avond, bewaard zou blijven. Hij sprak voorts de wens uit dat het komende jaar wederom niet enthousiasme zou worden begonnen. Hierna werd de in het afgelopen jaar overleden dirigent van Waterlandkerkje de heer Lensen herdacht. De heer Van Melle was dankbaar voor de uitnodiging die hem was gezonden en voot- de eer aan zijn vader bewezen, die de grondlegger van deze avonden ls geweest. De avond van zang en muziek werd vlot afgewerkt. De organisators kun nen op een zeer geslaagde avond te rugzien. Aan het slot dankte de heer Bakker alle medewerkers. TERNEUZEN De provinciale jaar vergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen vindt dit jaar in Terneuzen in hotel Rotterdam plaats op 20 april. Het huishoudelijke gedeel te in de ochtenduren zal worden be sloten met declamatie van mevrouw R. Sanderse-Jacobs uit Axel In de middaguren wordt de Deense film „Gouden Bergen" vertoond. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De besturen van drie muziekgezelschappen uit <ie gemeente Hontenisse kwamen b(jeeu in hotel Van Leeuwen te Kloosterzan. de De data voor de onderlinge bezoeken werden vastgesteld en ook de verdere festiviteiten voor dit jaar. De vergadering had een zeer vlot verlóóp. Enige moeilijkheden werder snel opgelost. Duidelijk bleek, dat ds vriendschapsbanden tussen de rjiu ziekverenigingen steeds hechter wor den. Op het komende concours te Zun dert zullen zij alle drie deelnemen. (Van onze correspondent) AXEL De nieuwe kleuterschool aan de Gen. Maczekstraat te Axel zal on. middellijk na de paasvakantie, 6 april a.s., in gebruik worden genomen. In du gebouw wordt de oude school voortga, zet, maar slechts met twee klassen, De naam ls: „De zevenspronig". De nieuwe school zal onder leiding staan van mej. M. van Geyt. Zij wordt geassisteerd door mej. Suz GeMerlönd, In verband met de snelle uitbreiding van Axel heeft het bestuur van de r.k, kleuterscholen te Axel besloten, nog een nieuwe school op te richten, die bestemd is voor plan noord 1. Deze zal eveneens vlak na de vakantie starten in kC| vertrouwde gebouw aan de Walstat De leiding van deze school berust bij mej. R. van Waes. AMSTERDAM Universiteit van Amsterdam. Duits M-O.-a. de heer J. C. de Jonge uit Terneuzen. Van onze adverteerders FILIAAL KLEDINGBOKSER GOES De Kledingbokser heeft on in Goes zijn tweede filiaal geopend in dames- en herenconfectie en jongens kostuums. Het is 10 jaar geleden toen hij in Hulst is begonnen met zijn sys teem bij aankoop van 1 kostuum, een combinatie of een regenjas gratis. Da! dit systeem inslag heeft gevonden, is al gebleken, want in 1965 is in Terneu- zen een filiaal geopend en nu is dan weer een filiaal in Goes geopend, Men vindt er een uitgebreide collectie in dames- en herenkonfectie. De Kle dingbokser is gevestigd in de Wijn gaardstraat nummer 5. Bij de opening bleek dat de belang, stelling zeer groot was. Men moes! soms buiten wachten. Morgen, donderdag 23 maanrd Hansweert 0.26 en 13.12 uur; Terneu zen 12.36 en 00.00 uur; Vlissmgen 12.07 en 00.00 uur; Wemeldinge 1.07 en 13.il uur GOES Grand 20 uur Ik een vrouw völw, Prins van Óranje 14 uur Gewestelijk* wedstrijden Rode Kruis VLISSINGEN Alliambra 20 uur Ik - een vrouw volw, Burgerzaal Stadhuis 20 uur Salomon- son kwartet (S.C.G., Z.V.U., J.M. en N.U.T.) MIDDELBURG Ned. Koffiehuis 14.30 uur Lezing Nei Inst. voor Efficiëncy Schouwburg 14 uur ZVU-jeugdvoorstcl- ling: De Nieuwe Komedie met „Mama, kijk zonder handen" City 20 uur ZVU-filmvoorstelUng: Een ochtend van zes weken 18 jaar GOES De Korenbeurs 20.15 uur Alliance Frangaise MIDDELBURG Hotel Pax 19.30 uur Philatelica Schouwburg 12 uur Mij. yoor WJVer' heid en handel Molenwater 918 uur Miniatuur Walcheren 1097: „Tja meneer Verholen vervolgde ko lonel Plimmp mét een ernstig gezicht. „Jopie de Bie- tel was slechts een schuilnaam voor onze beste ge heime agent. Zijn ware naam is Sjeems Pond. Zijn codenummer 009, maar hij moest het afleggen tegen het briljante hersenwerk van uw over-ijverige dorps veldwachter Eelco Eelkema. Eelco heeft hem opge sloten onder de toren. Maar het stomste was, dat die zélfde Eelco daarna alles is gaan verklappen aan de valse smid Verholen, oftewel Pjotr Nogi'ottr. De rest meentewerker is met ingang van 1 kunt U nu wel raden. De Nicolagoniëirs zijn een fraaie fiimcomedie gaan opvoeren bij de toren van Rijkhuy- zen. Ze hebben de kerker opengebroken en zich mees ter gemaakt van Sjeems Pond. De zaak heeft dus een zeer ernstige wending genomen. En nu had ik U wil len vragen „Ik begrijp het al, kolonel", ant woordde de smid vastberaden. „Ik bied U graag mijn diensten aan. Ik heb mijn leven aan de B.G.D. te danken. Dus mag ik ook wel wat terugdoen. Pjotr nam MIJN plaats in té Rijkhuyzen. Ik ben bereid nu ZIJN plaats in te nemen. Als het nog niet te laat is ten minste". Dankbaar schudde kolonel Plimmp de hand van smidje Verholen en hij zei: „MaW9 J toch, dat U iets héél gevaarlijks gaat onaernt» was onder dienst, dus U kunt we] met wapen gaan. Verder zal ik U natuurlijk allerlei trf gj, ff! B.G.D.-handigheidjes meegeven. Kom mee, j'yiir beginnen meteen met de instructie"! EeflJ» vjjtfe- later reed de wonderlijke auto van Meyer en het ribbe het dorp Rijkhuyzen al binnen en a kleine pleintje op naar de benzinepomp M ÏLrf.. Maar daar' stond al een andere auto SePal een Pegsof '63 (Van onze verslaggeefstt GOES „Het was niet maar het is dan toch goed gt klonk het opgelucht in de Goes zaal. Het is nu eindelijk zover, de komst van een nieuwe im korpschef van politie naar Gc in de weg staat. Gisteravond de Goese raadsleden in een gadering bijeen. Zoals beken vorige week het voorstel van om een woning voor de politi kopen en hem een huur te be van f 130,a f 165,per ma gewezen. De gemeente zou dan jaarlij] veèr f 2440,— moeten bijpass teren kwamen b. en w. met ee voorstel. Afgestapt is van de; ambtswoning. De toekomstige teur is bereid 12 van zijn aan huur uit te geven, hetgee komt op f 225,— per maand rekening van de gemeente bl jaarlijkse last over van ruim f Dit voorstel werd met 11 tegen men aangenomen. Tegen waren de P.v.d.A.-mai van Gorp, D. van Loon, L. Leeuw, de 2 C.H.U.-leden Zweeden en B. G. C. Kegge K.V.P.'er F. M. S. Beerens. De nieuwe inspecteur wordt J. L. de Rave, op het ogenblik teur van politie in Bloemenda ingang van 1 juni zal hij worden benoemd. De heer vader van drie kinderen, was komst naai* Bloernendaal o.a. teur van politie in Rotterdam-. Sluiskil Op de provincia! IJzendijke - Philippine is de van een personenauto, de heer H Philippine de macht over zijn kwijt geraakt. Na eerst enkele planken te hebben geraakt kwa na een boom te hebben geramd volgens in een sloot terecht. D stuurder werd zeer ernstig gew< het ziekenhuis te Sluiskil op-ger De aiuito werd totaal -vernield. „MIJN ideaal is, dat in iedere van enige importantie een ce komt, waar de jeugd op allerle gelijke manieren creatief bezij zijn." De man achter dat idei de heer J. J. G. Scholten, i ambtenaar van de Middelburgs meente. Hij komt tot deze „or zeming" na afloop van een naar Zeeuwse begrippen wat vi de happening in de trouwzaa. het stadhuis. De heer Scholt een en al enthousiasme over d down happening. Ondanks he d"t het van andere kanten gezien als „een gevaar voo ]eugd" en een „ontheiliging va stadhuis". is a.tlematlI tvat gek gegaa kwam hier een jongen bij mij vragen of hij een lege woning Ambonezenkamp mocht gebr: om er een verjaardagsfeest te ren. Natuurlijk kan de gemi motets niet zomaar doen. Dat be de jongep later ook wel. Het een aardige jongen. Hij stortti hart eens uit en zei wat hij van netburg vond. Daar kwamen kernachtige uitspraken middelburg vond hij op zondag en dooie stad, We hebben er over zitten praten. Mijn antu aas toen: We kunnen hier w mtt zijn tweeën zitten praten, wei erg gezellig maar het is nie we hebben moeten." ktnamen toen tot de com t er wat meer jongens bij e getrommeld moesten worden ot zaken te kunnen komen. De je ,er noS een paar maal gei t°en is het allerrtaal erg v>nnan' ,kwam een vergad j rgp 23 jongelui, sommigen straat opgevist, aanwezig w y,„^as J1"9 een bijeenkomst eni Zaa™ happening in de tr helm?\eg°van b' en w- st07 in hZ l °Jiht.r' de bijeenÜ zich i s}adhuis werd gehoudei in aI keel belangrijk. Maar er helemaal we i„ irïj1""1® van zaken in Middelburq een Semeentebestuur. In de nie bepi*V-an de burgemeester de VJ gewez<?n op de no 1 euof e,enteliike zorg S"," te breiden, kleine *nstellen het iea °°mmiss*e van overleg vtntari? k in de stad f manuren en het college he progn nieuivj\ -ster biji noodzaa voor Dat van gaa VI

de Stem | 1967 | | pagina 2