Studiereis deels zelf bekostigd*' NOURILAX Oud-minister Suurhoff gecremeerd Tegenstrijdige verklaringen voor Marineraad Vraagtekens rond ongeluk op Zeven Provinciënblijven Bankrover 9 Winst Philips 52 miljoen gulden lager Twee jaar voor veedieven BELGISCHE JEUGD HAAT HITLER HET MEEST Demonstrant dient aanklacht in tegen minister Gemeentebestuurders na verblijf in Bangkok: Verkeersweg door Azië ROLSTOEL BEKROOND Resolutie EEG tegen verbreiding kernwapens DAGBLAD BE STEM VAN ZATERBAG 18 MAART 1967 Een maand geleden gaf ons uw stem. Daar zijn wij u dankbaar voor. Zeven zetels is een prachtig resultaat. Maar wij rusten niet op onze lauweren. Onze fractie, onze afdelingen, al onze leden werken hard en serieus. Wilt u mèt ons verder bouwen aan een nieuwe, vitale democra tie? Geef ons nü uw steun door lid te worden van onze jonge partij. „LAAT MAAR" NATO-OEFENING BETEKENT: WAARBORG VOOR VAKANTIESUCCES Enquête weekblad in lagere school Vier postzegels voor 64.000 dollar Meer prullebakken in treinen Vader miste se niet Broertjes in holst van de nacht op stap SOMALILAND NAAR STEMBUS 55 DRIE MAN EIGEN ZAK LIMBURG BON BOUQUET 4.95 t Op de foto de heren De Quay, Diepenhorst, Beel. Veldkamp, Luns, Van Thiel, Vondeling, De Jong en het echtpaar Mansholt. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Niemand heeft op de vroege ochtend van de 17e november van het vorig jaar gezien welk ongeluk vier opvarenden van het marine pronk stuk „De Zeven Provinciën" overkwam. By de voorplecht van het schip wilden z)j de los geslagen stalen borg van de ankerketting weer op zijn plaats brengen. Een overslaande golf maakte daar een plotseling einde aan. De eerste officier van het schip en de opperschipper sloegen over boord. Twee kwartiermeesters werden tegen het dek gesmakt en konden later zwaar gewond in veligheid worden gebracht. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN De N.V. Philips heeft over het jaar 1966 een netto-winst geboekt van 347 miljoen gulden. Vorig jaar bedroeg dit cijfer 399 miljoen, wat dus een daling in de winst bete kent van 53 miljoen gulden. Philips wil ditmaal minder dividend aan haar aandeelhouders uitkeren: 16 pet. (i gld.) op de gewone aandelen (vo- ïig jaar 18 pet.) en 8 pet. (3 gld.) op de cumulatief preferente aandelen (vo rig jaar 8,4 pet.). De omzet, aldus de mededeling van N.V. Philips Gloeilampenfabrieken en de U.S. Philips Trust, bedroeg in 1966 zeven pet. meer, nl. 8.069 miljoen gul- was omzet 7.545 min. net bedrijfsresultaat bedraagt 862 mil joen gulden, in 1965 was dit 908 mil- Wen gulden. (ADVERTENTIE) Secretariaat: Mevr. J. Th. Wittink- Welsing Liesboschlaan 81 Breda Verschillende opvarenden van het schip, waaronder de officier van de wacht hadden de mannen wel aan het werk gezien, ze wisten dat dat eigen lijk niet kon, want al 4 uur lang was er een verbod om de „balk", zoals dat gedeelte van het dek wordt ge noemd, te bezoeken De Nederlandse marineraad heeft zich gisterenmorgen in het gebouw van de zeekrijgsraad te Den Haag bij de afsluiting van het onderzoek naar het gebeuren, met ver schillende getuigen langdurig beaiig- gehouden met de vraag of en welke fouten het ongeluk mogelijk hadden gemaakt. De officier van de wacht, een 33-jarige luitenant-ter-zee - uit Val kenburg, wist dat de toegang tot de „bak" verboden was. Er stond een windkracht 8 tot 9 en het zeewater sloeg over het dek. Hij zag de eerste officier met drie man op de verboden plek en greep niet in. Op zijn bevel was eerder de eerste officier gewaarschuwd. Ge vraagd werd of er nog iets gedaan moest worden aan de ankerbevesti- ging. Het antwoord was: laat maar ik ga zelf wel kijken. De president, mr. A. J. Veldman: „Verwachtte u toen dat hij ook werke lijk zou gaan"? Officier van de wacht: „Nee-ik had niet gedacht da/t hij dait zou doen". President: „En toen u hem op dé bak zag"? Officier van de wacht: „Ik was niet de eerste op de brug die hem zag. Er werd gezegd: „Er zijn vier man op de bak" en meteen daarop: „O de eerste officier is erbij". Verder heb ik er niet bij stil gestaan. De man was ouder, hoger in rang en meer ervaren dan ik". President: „Had u de commandant d?n niet kunnen waarschuwen? Het verbod gold toch iedereen"? Officier van de wacht: „Ja maar ik heb er niet bij stil gestaan". De officier van de wacht was door gegaan met zijn werkzaamheden in verband met de ophanden zijinde NATO-oefening. De onderofficier van de wacht zou vanaf de brug verder uitkijken. Deze schatte dat de vier mannen zeker vijf minuten aan het werk waren geweest toen de golf over kwam. Hij had ze een paar maal ge zien, behalve op het moment van het ongeval. De navigatie-officier, een 36- jarige luitenant-ter-zee bevond zich ook op de brug maar zag het niet als zijn taak de commandant te waar schuwen. Deze had er de avond tevo ren nog op gewezen dat er slecht weer was voorspeld, dat aan dek de zaak extra moest worden vastgezet. Niettemin was 's morgens ook de kap van de bakboordspil los. Er waren ochter nergens ernstige mankementen die onmiddellijk ingrijpen noodzakelijk maakten. Toen eerder op de morgen ook al manschappen bij de bak waren gesignaleerd, waren zij teruggeroepen. Een compleet nieuw licht werd nog op de zaak geworpen toen de laatste getuige, een 35-jarige kwartiermees ter, die als een van de twee overle venden was opgeroepen, verklaarde dat er wel toestemming was op de bak te gaan. Hij kon zich niet herin neren hoe en van wie die toestemming was gekomen, maar hij had het de eerste officier wel medegedeeld. De toestemming zou zijn gekomen uit de wachthut waar een bootsman en twee matrozen dienst deden. De kwartiermeester verklaarde dat een van hen zou bellen naar de officier van de wacht om ontheffing van het verbod te vragen. Op een of andere manier heb ik toen gehoord dat het in orde was, aldus de kwartiermeester. De officier van de wacht verklaarde daarop dat vanaf de brug met nie mand dan met de eerste officier was getelefoneerd. De marineraad zal tezijnertijd uit spraak doen. DRIEHUIS-WESTERVELD (ANP) In het crematorium te Driehuis-Wester- veld is gistermiddag het stoffelijk over schot gecremeerd van de deze week overleden oud-minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid en oud-voorzit ter van de P.v.d.A., K. Suurhoff. De be langstelling bij deze plechtigheid was zo groot, dat de aula niet alle aanwe zigen kon bevatten. Een groot aantal personen moest buiten de aula de plech tigheid via luidsprekers volgen. Tot de aanwezigen behoorden vele leden van het demissionaire kabinet. Voorts waren onder meer aanwezig oud-minister-president dr. W. Drees* en dr. Mansholt. De baar, waarop het stof felijk overschot in de aula was geplaatst was gedekt met de Nederlandse vlag, de partijvlag en tientallen bloemstukken. Als enige heeft bij deze plechtigheid gesproken drs. J. den Uyl, die te__ken nen gaf, dat een afscheid van Koos Suur hoff hem verplichtte tot eenvoud. „Suurhoff was gerijpt en gevormd in de praktijk door zijn werk in de vak beweging en de partij, waarin hij een van de stuwende krachten is geweest", aldus drs. Den Uyl. Hij heeft in zijn te korte leven talrijke maatschappelijke veranderingen kunnen aanbrengen, tij dens zijn stille revolutie op de maat schappelijke weg van willekeur naar so ciale zekerheid. Door dit alles kon de overledene door spreker worden geka rakteriseerd als „een democraat in hart en nieren, die de beginselen van zijn partij in duizenden debatten, artikelen en vergaderingen heeft verdedigd". Hij heeft zich de grote erkentelijkheid ver worven van vele lagen van de Neder landse samenleving. „Men zal hem blij ven gedenken in grote dankbaarheid." (ADVERTENTIE) EET SPAANSE SINAASAPPELEN ...boordevol sap Dankzij de krachtige Spaanse zon zijn Spaan se sinaasappelen altijd opvallend sappig. U perst er dus meer uit. Meer sap, meer smaak, meer vitamine Cl .Denk er eens aan deze v/interl UTRECHT (A.N.P.) De rechtbank in Utrecht heeft vandaag wegens het plegen van veediefstallen de 30-jarige veehandelaar G. T. uit Zutphen en de 56-jarige J. R. eveneens uit Zutphen, conform de eis veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Zij hadden regelmatig vee weggeno men op de markt in Utrecht. Daarnaast haalden zij een enkele keer vee weg op de markten in Doetinchem en in Den Bosch. In een enkel geval stalen zij ook koeien uit weilanden. De dieren werden aan een grossier verkochit, die dacht met bonafide handelaren te doen te hebben. De opbrengst die vele duizen den guldens bedroeg, deelden schoon vader en schoonzoon eerlijk. Zij hebben overigens de benadeelden geheel scha- delpos gesteld. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Want zo'n vakantie is tot in de puntjes voor u verzorgd. Door een reisbureau dat lid is van de ANVR, de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbu- reus. Alleen bonafide reisbureaus met een royale ervaring en bewezen vak kennis mogen dit merk voeren. Zonder dat u er méér voor betaalt, krijgt u bij een ANVR-reisbureau de zekerheid dat uw belangen op de beste manier worden behartigd. REISBUREAU BRUSSEL (A.P.) Hitler is de man die de Belgische schooljeugd het meest verafschuwt, terwijl pre sident Kennedy het meest bewon derd wordt. Dit blijkt uit een en quête onder de schooljeugd, die het weekblad „Germinal" in een school heeft gehouden. De gemid delde leeftijd van de ondervraag den was 12 jaar. Bijna evenveel stemmen als Kennedy behaalde de in Italië ge boren zanger Salvatore Adamo, ge volgd door koning Albert I van België, die tijdens de eerste we reldoorlog regeerde, Albert Schweitzer, koningin-moeder Eli sabeth van België, de Franse ac teur Fernandel, de Amerikaanse komieken Stan Laurel en Oliver Hardy, de Franse geleerde Louis Pasteur, de Amerikaanse filmer Walt Disney en de Franse acteur Darry Crowl. Op de lijst van meest gehate fi guren wordt Hitier onmiddellijk gevolgd door de Franse popzangers Antoine en Johnny Hollyday. Op hen volgen president Johnson en Lee Harvey Oswald. Als reden gaven de kinderen on der meer op: Johnson: omdat hij geen einde maakt aan de oorlog in Vietnam omdat hij mensen van honger laat sterven omdat hij alles wil heb ben net als Napoleon omdat hij een wereldoorlog zal veroorzaken. Oswald: omdat hij president Kennedy heeft vermoord. De Gaulle: zijn redevoeringen zijn te lang hij verveelt ieder: een hij is een opschepper hij heeft de Verenigde Staten er uit gegooid die naar België zijn ge komen hij is ouderwets. Hitier: omdat hij arme mensen in concentratiekampen doodde omdat hij de wereld de oorlog ver klaarde omdat hij zich als een verrader gedroeg omdat hij jo den martelde omdat hij een „salaud" is. LONDEN (A.P.) Een main liep donderdag een filiaal van Lloyds bank binnen, hield wijsvinger en duim een eindje van elkaar en vroeg de vrouwe lijke kassier: „Hoeveel zou zo'n pakje 5 pondbiljetten waard zijn 1" De kassier liet hem een bundel bil jetten van vijf pond zien en antwoordde: „zowat 1500 porti". De man deed een geslaagde greep naar de bundel en hol de weg. NEW YORK (A.P.) Vie>r oranje postzegels van een penny van Mauritius uit 1848 zijn in New York verkocht voor in totaal 64.000 dollar. De aankoop werd gedaan door een handelaar nit New Orleans. AMSTERDAM (ANP) De heer J. H. Hofman (50) uit Amsterdam, die op 16 oktober vorig jaar tijdens een Viet- namdemonstratie in de hoofdstad werd gearresteerd, heeft bjj de Amsterdamse officier van justitie een aanklacht inge diend tegen de minister van binnen landse zaken, de heer Verdam, wegens diens antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid Van Wijk (PSP) op 21 februari. Het kamerlid verwees daarbij naar een krante-artikel waaruit hem was ge bleken dat de demonstrant door de po- litie-ambtenaren was beledigd en met geweld bedreigd. De minister verklaar de vorige maand, dat de arrestant zijn beschuldigingen wat het incorrecte op treden van de politie bij zijn verhoor in de Oranjekazerne betrof had inge- getrokken- De heer Hofman bestrijdt dit en verwijst in zijn brief aan de officier naar het proces-verbaal van de rijks recherche, waaruit volgens hem blijkt dat het antwoord van de minister vol ledig uit de lucht is gegrepen. Hij schrijft, dat hij zich in eer en goede naam voelt aangetast door het in het openbaar verdraaien van een door hem bij de recherche afgelegde verklaring. De officier van justitie en hoofd van het Amsterdamse arrondissementspar ket, mr J. F. Hartsuiker, deelde desge vraagd mede, dat een officier van justi tie niet bevoegd is tot het instellen van een strafvervolging tegen een minister. Dit kan in het algemeen alleen door de procureur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden geschieden. De brief van de heer Hofman was gisteren nog niet op het parket van de officier ont vangen- UTRECHT (A.N.P.) De Nederlandse Spoorwegen gaan het reizigersmaterie el uit 1946 van prullebakken voorzien. Er zijn in totaal 5700 bakken besteld. De nieu we prullebakken hebben 2,5 maar meer inhoud dan de oude modellen. De Neder landse Spoorwegen bezitten nog 100 rijtuigen van oudere leeftijd, onder meer uit 1936. Deze rijtuigen zullen het zonder afvalbakken moeten blijven doen. Ze gaan nog maar betrekkelijk kort mee en bovendien zijn er minder bevestigingsmoge lijkheden. VTREOHT (ANP) „Ja, ik miste ze wel, maar ja, wat doe je daar eigen lijk aan, he?", aldus reageerde gister nacht een Utrechtse vader nadat de politie hem was komen vertellen dat zij omstreeks half twee in de Voor straat drie van zijn kinderen (7, 9 en 11 jaar) zwervend had aangetroffen. De kinderen werden meegenomen naar het politiebureau. De vader vond het maar vreemd dat hij met de politie mee moest naarhet politiebureau om de kinderen af te halen. De afdeling sociale zaken van de Utrechtse politie stelt nu een onderzoek in. Vyanneer de bevolking van Frans Somaliland morgen naar de stembussen trekt, zal het gaan om een uitslag met veel politieke con sequenties. Frankrijk zelf is erbij betrokken. Wordt gekozen voor een nieuw statuut met Frankrijk dan zal dit besluit van invloed zijn op de positie van de Gaullisten in Frankrijk omdat Frans Somaliland een afgevaardigde moet aanwijzen voor de nationale vergadering. Kiest Frans Somaliland voor onafhanke lijkheid, dan wordt dit resultaat een bron van conflicten aan de Afri kaanse noordoostkust. TJet valt niet direct te voorzien hoe de stemming onder de rond 85.000 bewoners van Frans Somali land zal uitvallen. De politieke lei ders in Djiboeti zijn nogal geschrok ken toen de Franse minister Belot- te, kort na de ongeregeldheden bij het bezoek van De Gaulle in augus tus van het vorige jaar, zo snel tot zijn beslissing kwam dat een volks stemming zou worden gehouden o- ver de toekomst van het land. Zij voorzien namelijk buitenlandse in menging zodra Frankrijk zijn han den van het gebied heeft afgetrok ken.. Bovendien geldt president De Gaulle de ongeregeldheden bij zijn bezoek ten spijt als een be vrijder in de ogen van veel Afrika nen. Het bewind in Djiboeti'hoopt daarentegen een werkelijke autono mie te kunnen bereiken onder Franse militaire bescherming. Tlie bescherming is noodzakelijk. Het land is inwendig verdeeld tussen twee volken, wier grondge bied zich tot ver over de grenzen uitstrekt. Vrijwel het gehele gebied is in handen van de Afar, een tot in Ethiopië levende nomadenstam. In het zuiden leven de Issa, de meest noordelijke groep van de So- maliërs. Deze laatsten houden even wel de essentiële economische pun ten van het land onder hun beheer: de havenstad Djiboeti en de eerste honderd kilometer van de spoorlijn naar Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië. In de steden zijn onder Franse heerschappij bovendien veel mensen van over de grenzen aange trokken, hoofdzakelijk uit Somalië. J)e twee nabuurstaten kijken arg wanend naar elkaar en zijn voor bereid op een gewapend ingrijpen. Ethiopië is bewapend door de Ver enigde Staten, Somalië door Rus land en China. Voor Ethiopië is de toekomst van Frans Somaliland van levensbelang: de spoorlijn van Ad dis Abeba naar Djiboeti is de enige verbinding met de kust. Mocht 't tot onafhankelijkheid van Frans Somaliland komen onder Franse bescherming, dan nog zijn de levenskansen voor het gebied gering. Alleen de haven van Djiboe- tie moet voor de inkomsten zorgen. Buiten Djibóeti en de enkele ande re steden (alleen al in Djiboeti leeft de helft van de totale bevol king) is er slechts woestijn. Maar het is de vraag of dergelijke over wegingen van grote invloed zijn wanneer 't gaat om onafhankelijk heid, vooral nu door Somalië aan gemoedigde jongeren het politieke klimaat van de laatste maanden hebben bepaald. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) OOSTERHOUT MAASTRICHT Indringen van gemeenteamb- tenaren noemt men het een „snoepreisje". Officieel heette de trip van 23 Nederlandse gemeen tebestuurders naar Bangkok een „studiereis". Maar K.V.P.-Tweede-Kamerlid, mej. A. Kessel, heeft zoals gemeld, deze week aan de minister van binnenland se zaken gevraagd, of het waar is dat de Nederlandse delegatie naar het con gres van de Internationale Unie van Gementebesturen van 3 tot en met 14 februari in de hoofdstad van Thai land, Bangkok, de grootste was van alle afvaardigingen? En dat de kosten van deze reis gro tendeels op rekening van de betrok ken gemeenten zijn gekomen? En hoe dit alles te rijmen valt met de „nood zakelijke terughoudendheid" die de mi nister onlangs de gemeenten gevraagd heeft te betrachten „ten aanzien van de minder urgente uitgaven op gemeen telijk niveau?". De Nederlandse afvaardiging naar Bangkok was, met naast de 23 ge meentebestuurders nog eens 15 intro ducés, inderdaad de grootste afvaar diging op een totaal van 350 deelne mers aan het congres, zo hebben de legatieleden trots verklaard. Met zijn allen hebben deze mensen in het exo- tisc' e Bangkok het hoofd gebogen over het probleem hoe gemeentebestu ren in de verdergaande ontwikkeling gebruik kunnen maken van elektrici teit en daarbij te werk moeten gaan bij het inzetten van hoger geschoold tech nisch personeel. Voor de Limburgse gemeente Ge leen op het eerste gezicht geen pro bleem gezien het aldaar nagenoeg ont breken van enig nutsbedrijf. Toch ver trekt begin februari vanuit Geleen een drie man sterke deputatie naar Bang kok, t.w. burgemeester mr. dr. J. van Banning, en de wethoudeEs K. van Hinsberg en J. Keulers. Het reisver slag in het Blad van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten vermeldt ook mej. C. Krijnen, inspecfrice van de Geleense gemeentepolitie, als con- gressiste, maar in Geleen zelf vertelt men dat mej. Krijnen zuiver privé deze reis heeft meegemaakt. Samen met de echtgenoten van de burgemees ter en van een der wethouders. Op vragen in de Geleense raad over de kosten is gezegd dat hiervoor het voor deze gelegenheden bestaande „potje" inhoudende f 2.000,- zou worden aan gesproken. Dit is het enige geval waar in is toegegeven, dat de reiskosten, zij het voor een deel, bestreden zijn uit gemeentegelden. De twee Brabantse deelnemers aan het congres, de burgemeesters mr. A. 3. M- Eikhuizen van Oosterhout en mr. J. Ch. 3. Faure van Geertruiden- berg, hebben dit naar ons werd mee gedeeld, uit eigen zak betaald. De reis van de Brabantse burgemeester komt, naar verluidt, beslist niet ten laste van de gemeentekas. Zij nebben voor het bijwonen van het congres op de gebruikelijke Wijze ver lofdagen aangevraagd bij de commis saris der koningin, dr. Kortmann. De ze heeft in zijn antwoord op de be doelde -verzoeken gewezen op de zor gelijke toestand van de gemeentelijk fi nanciën, hetgeen mocht worden opge vat als een-vingerwijzing, dat congres sen Is deze niet ten laste van de ge meentelijke kas bezocht kunnen wor den. Diverse afgevaardigden, waaronder de burgemeester van Geertruidenberg, adden hun echtgenote mee naar Thai land genomen. De dames in het ge zelschap werden zoals wij reeds eer der berichtten, in de gelegenheid ge steld zich-in dit land te oriënteren op het gebied van sociale instellingen e.d. De Limburgse gemeenten hebben voor de zwaarste bezettingen van hun deputaties gezorgd. Stuurden gemeen ten als Rotterdam, Utrecht en de ge noemde Brabantse gemeenten één ver tegenwoordiger, behalve Geleen met drie man, kwam Sittard met twee be stuurders uit de bus: wethouder mr G. Houtakkers en gemeente-secretaris K. Hendriks. De reis van het tweetal heeft in de Sittardse gemeenteraad al vóór hun vertrek een complete rel doen ontstaan. Raadslid dr.Schellen stelde toen onder het motto: „Wie zal dat betalen, zoete lieve Gerritje (de wethouder) en Kareltje (de gemeen te-secretaris)?" enige opschudding ver wekkende vragen in de raad. Maar uit het antwoord van b. en w. bleek tenslotte, dat beide afgevaardigden de kosten zelf zouden betalen. Een voor stel van een ander raadslid om dan in de kosten te e toch een bepaalde tegemoetkoming in de kosten te geven, werd met de opmerking: „Daar stellen beide he ren geen prijs op", afgedaan. (ADVERTENTIE) EEN WIJN MET ECHTE FRANSE COGNAG VERRASSING COGNAC CADEAU WASHINGTON (A.P.) Een grote. 20.000 km lange verkeersweg, die elf Aziatische landen met elkaar zal ver binden, wordt ontworpen door de VtN.- commissie voor wegtransport, aldus meldt „World Highways" een maand blad van de International Roads Fede ration. De uitvoering van het project zal naar raming 1 miljant dollar kosten. Onge veer 85 pet van de ontworpen verkeers weg bestaat reeds, maar behoeft ver betering. De weg zal lopen van Iran naar Singapore en Indonesië. BRUSSEL (A.N.P.) Een elektri sche rolstoel voor invaliden is op de 16e internationale uitvinderssalon te Brussel bekroond met de „grote inter nationale uitvindersprijs 1967". De Zweedse uitvinder van de rol stoel, Per Udden, heeft verklaard het octrooi van zijn vinding gratis ter be schikking te stellen van stichtingen, die de rolstoel aan invaliden zullen schen ken. STRAATSBURG (AP) De assem blee van de raad van Europa heeft vr\j- dag de debatten over vreedzaam ge bruik van atoomenergie afgesloten met het aannemen van een resolutie, waar in er bij de zes leden van de EEG op wordt aangedrongen te blijven vasthou den aan een gezamenlijke beleidslijn op dit punt. De zes EEG-landen zijn ook verbon den in Euratoom. De kwestie van het vreedzaam gebruik van kernenergie is aan de orde gekomen bij besprekingen over een voorgesteld verdrag tegen een verdere verbreiding van atoomwanens. In de resolutie staat dat de 'leden wensen mee te werken aan het voorko men van een dergelijke verbreiding, maar dat de Westeuropese landen gega randeerd toegang moeten blijven houden tot atoomenergie voor vreedzame doel einden. (ADVERTENTIE) werkt zacht en zeker bij verstoppingsproblemen

de Stem | 1967 | | pagina 9