Gebrek aan samenwerking 5 en bestuurlijke onmacht gestrand op Noord-Beveland SHOW Tweede Zeevlafo-film mist nodige afwerking, o.a. wat geluid betreft N.V. Hennekam - Euroto Nationale organen voor de zeehavens GEMEENSCHAPPELIJKE REGELINGEN IN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN. GROTE PAAS- Sollicitant-inspecteur Goes wil meer huur betalen Trees Paridaen EERSTE KIEVITSEI IN ZEELAND VOOR MR. J. VAN AARTSEN Dak sporthal lekt toch nog GEBRUIKTE WAGENS meer succes rs. De Lint OOGWATER Vandaag Morgen Maandag JJXJZEN '14fiaie Weer nieuws uil stad en streek op pag. 3 en 5 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 MAART 1967 -s Doodvonnis voor vlas Geen caravan ANMB voor in Vlissingen Albert Heijn koopl rechtstreeks van de groenteteler Richtlijnen Om zeep Te laat Eieren minder in trek dan vorige jaren VISSERIJFEESTEN GAAN DOOR Minis ter de Quay Plan ir. Lievense financieel niet realiseerbaar Begrotingsondersoek door raad Middelburg Kom als het kan op zaterdag PatMaü He Mtm Ir. M. A.. Geuze pleit; In Vlissingen Be jaardenbond 2100 leden: f 2100,- subsidie OSCH De paasveetentooa- i Den Bosch, waarover reeds verd geschreven heelt vooral ebrs. De Lint uit Zevenbergen cessen opgeleverd. Want be- hun vaars de hoogste bekro- eg. diie van Miss Rund 1987 i zij nog veel meer prijzen.' tal ereprijzen, een viertal ischappen en het kampioen- n de collecties. Tweede in deze werd de groep van Adr n uit Zevenbergsche Hoek groep van de Gebr. Sprank rmeer. n, zondag 19 maart, eert: 7.56 en 20.31 uur. Ter- 7.19 en 19.57 uur. Vlissingen- 19.30 uur. Wemeldinge: 8.19 uur. nag 20 maart. Leert: 9.02 en 21.41 uur. Ter- 8.27 en 21.08 uur. Vlissingen- 20.43 uur. Wemeldinge: 9.22 i uur. 'oöpget»ouw 20 uur FiloïttêW®» w uit het leven, 13 jaar. P>r 20 uur Hoe steel ik een miljoen leeftijden. INGEN ,.w imbra 20 uur Ik - een vrouw voiw. ELBIJRG 20 uur Lady L 14 jaar. id 20 uur Ik een vrouw volw. [oor de vijand ontvoer smjd.e vo gelen nemen E" kte HÜlia® te, die daar iets van merkte. rioiincr asmaakt en h©1Aruchte het stealend verUc^^ lotelhouder hemtes dat piertje m de hand. ,.G Ik heb ;r Verholen zei h'J-, 'nnmiddo11-? hap voor U. U moe* «»?f hier f akfcen, want aan wordt t Over een haii uur BURG en Gehoorzaal 10 llflr. go. incours. 19 en 21.15 uur: Rasputia, de nnige monnik, 18 j. uur: Lady L, 14 j. rzfn enlaan 31, 10-12, 14-18 en 19-22 ■Vijf jaar creativiteit". 20 uur: Hoe steel ik een mil- a.l. CHT pdorp 15 uur: Schieting. ERZANDE Kruijssen 15.30 uur: Hanenschie- entrum 20 uur: Von Ryan'» ex- 4 j- 0RG 20 uur: Angélique, de weg naar "les. 18 j. .EBRUG Kind: Schieting. 19 en 21 uur: Ik - een vrouw, IGEN ïbra 19 en 21 uur: Ik een vrouw jrg 14, 8.30 en 20 uur Angéliquè g naar Versailles. 18 jaar. lopgebouw 14.30 uur Mr. Stanis- at terug 14 jaar. 20 uur Filomena, rouw uit het leven 18 jaar. Helsland IS uur schieting. 19 en 21 uur Ik, een vrouw volw. jBITRG 4.30 en 20 uur Lady L. ar o 15.30 en 19.30 uur Slaaf van Zijn n, 18 jaar. NGEN mbra 19 en 21 uur Ik, een «rouw Ie ide wip 14 uur Schieting Si-Jan. 'eemaes 14 uur Schieting slaande vaarde 'an Driessche 15 uur Schieting. DORPE A. Mechelinck: Seriekaarting. ÏORPE Cock 17 uur Seriekaarting. ge sschouwburg 20 uur Les Galas ienty-Herbert met „Faisons un ré- iUZEN wenlaan 31: 1418 en 1922 uur jaar creativiteit". 14.30 en 20 uur Hoe steel ik een ien a.l. DIJKE icht Theater 14.30 uur Schieting. 'ACHT lapdorp 15 uur Schieting Thijs 15 uur Schieting NSTEEN nigingsgebouw 19.30 uur Dansen Centrum 20 uur Von Ryan'» ess, 14 jaar. STDIJK an Dijk 19 uur Bal. ALE u - [heijt 15 uur Binnenschietmg. (Van een onzer verslaggevers) GOES. De sollicitant voor de func tie van politie-inspecteur te Goes is bereid meer huur te betalen voor het pand, Jasmijnstraat 11. Burgemeester en wethouders van Goes willen dit pand bestemmen tot ambtswoning voor deze functionaris. Zonder een dergelijke wo ning ziet het college geen kans in de yacature van politie-inspecteur te voor zien. Het voorstel om de inspecteur per maand 130 tot 165 gulden huur te laten betalen kon woensdag jl. in het oog van de raad geen genade vinden. Men vond r dat een politie-inspecteur best wat meer huur kan betalen. Het voorstel werd aangehouden om de burgemeester in de gelegenheid te stellen deze kwestie als- nog met de sollicitant te bespreken. De sollicitant is bereid aan de wens van de raad tegemoet te komen, zodat de jaarlijkse lasten voor de gemeente zul len verminderen. Burgemeester mr. F. Huber kon nog niet zeggen hoe de nieuwe financiële opzet zal worden. Wel deelde hij mee, dat hij de volgende week de raad in een spoedeisende vergadering bijeen zal roepen om over het nieuwe voorstel van gedachten te wisselen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De stemming onder de vlassers is als die van een ter dood veroordeelde, die op de uitvoering van z|jn doodvonnis wacht. Dit is de noodkreet in een artikel over de situatie in de vlasindustrie in het Z.L.M.-blad van gisteren. Het artikel geeft/ een indruk van het wel en wee van de vlasindustrie na de laatste wereldoorlog. Eerst was er een bloeiperiode, die voortduurde tot en met de oorlog in Korea. Daar na daalden de prijzen en stegen de kosten. Veel kleine vlassers moesten de produktie staken. Na 1960 trad er opnieuw een herstel in, mede dank zij de grote vraag naar vlasschoven, die vooral in de. .bouw en de meubel- tóistriè gretig aftrek Vonden. Toen het in 1964 echter plotseling gedaan was met het mengen van vlas irtet kunstvezel konden alleen de har de werkers, die zelf in het bed^ijt mee werkten en die. bovendien hun eigen in- verkoop verzorgden, het nog bol- Als de malaise in het vlas, aldus het artikel, een gevolg is van de ont reddering op de wereldgrondstoffen- markt en de Nederlandse vlassers moe ten wachten op harmonisatie van het vlas in E.E.G.-verband, dan is het met het vlas gedaan. Vandaar dat de vlas sers met klem aandringen op verhoging van de steun voor het vlas, op zijn minst op het peil van Frankrijk, zo wordt daaraan toegevoegd. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Twee van de belangrijkste gemeenschappelijke re gelingen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen staan in feite op dood spoor. De laatste tijd uit zich het misnoegen over de ongunstige ontwikke lingen op dit gebied steeds duidelijker. De kritiek spitste zich toe op twee bestaande regelingen: de Technische Dienst en de Advies commissie voor de toepassing van de algemene bijstandswet, en een regeling in voorbereiding: de ontwikkelingscommissie. De twee eerst genoemde zouden niet of slecht functioneren, de laatste komt niet van de grond. Burgemeester J. L. van Leeuwen (Oostburg) zei in zijn veelbesproken nieuwjaarsrede: „Bij de bijstahdscom- missie heeft men de kansen niet weten te gebruiken". Toen wij hem gisteren om toelichting vroegen, handhaafde hij zijn inzichten. „De gemeenschappelijke regeling loopt nu ruim een jaar", zei hij. „Maar er komt niets uit". (Van-een onzer verslaggevers) VLISSINGEN - Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben af wijzend beschikt op een verzoek van de Algemene Nederlandse Metaalbe werkers Bond pm vlak bij de ingang van scheepswerf De Schelde in de Van Dishoeckstraat te Vlissingen een ca ravan te mogen plaatsen. De caravan was bedoeld als standplaats voor de contactman van de A.N.M.B. bij De Schelde. Een verzoek van de A.N.M.B. om de contactman spreekuur te laten houden op het terrein van De Schelde werd zo als bericht, reeds eerder afgewezen door de directie van de werf. De afwijzende beschikking van b. en w. is bekend gemaakt tijdens de jaar vergadering van de afdeling Vlissin gen van de A.N.M.B. Burgemeester en wethouders hebben hun besluit genomen omdat het plaat sen van een caravan niet in overeen stemming is met de gebruikelijke be stemming van de' openbare weg. .(-Van onze correspondent) - DORDRECHT. Tussen het groot- -winkelbedrijf AA-lbert Heijn en de pro ducent W. Valk in Dubbeldam, eigenaar van de grootste groentekas in Europa, is een overeenkomst gesloten, waarbij eerstgenoemde onderneming de gehele jaarproduktie van sla, komkommers en tomaten rechtstreeks met uitschake ling- van de veiling - van het bedrijf in Dubbeldam zal afnemen. Het gaat bij deze overeenkomst om ongeveer 2\'t. miljoen kroppen sla, ruim anderhalf miljoen komkommers en ruim een half miljoen kilo tomaten per jaar. «HET is mijn neef', zegt ze en haar stem klinkt bijna als een verontschul diging. Zij achttienjarige Trees Paridaen is sinds enkele dagen secretaresse van vermoedelijk de eerste supportersclub in het landelij ke St.-Kruis. Object van het door deze vereniging te beoefenen sup porteren is de zeventienjarige veel belovende wielrenner Guido Pari daen. Hij komt sinds ongeveer een joor in koersen uit en al heeft hij -daarin nog geen daverende successen behaald, St. Kruis is volkomen over- fiiigd van zijn kwaliteiten. „Het is sen doorzetter", meent Trees, „Na tuurlij k is het nog maar de vraag of nij ooit de top zal bereiken, maar zijn doorzettingsvermogen heeft hij in ieder geval mee. En hij heeft ook al duidelijk laten blijken over capaci teiten te beschikken". Mffl of meer was het een logische ■taak, dat zij in het bestuur zou ko tten. Niet alleen omdat ze een nicht- ia van de pedaleur is, maar ook om dat de supportersclub domicilie houdt het café van haar vader, zelf een Foot wielerenthousiast. „Ik niet hoor lacht zijn dochter een beetje Punlijk: ze heeft nog al last van een injectie aan haar hals. „Maar wat dos je als je neef gaat fietsen? Het wordt alsof de eer van de familie "iet zijn resultaten gemoeid is. Daar- om zit ik, zo'n beetje als afgevaar- Jffde van de familie, in het clubbe- tuur. Eerst zou mijn oudste zusje het stan doen. maar die heeft het al zo "ic met andere dingen. Mijn agenda fwet zo vol". »®0EL van de club is natuurlijk het taa!nen Va" Niet alleen men- Vin .teöar 0°k zo n°dig financieel, ut de wielrennerij is een kostbare ",emrig. Voor een doodgewone fiof vuu' een aooagewone E 9 moet 'e zo al een f°rs fi„„ ,Veerhcllen. Trouwens, met dat tunf1 e ®e^ee'*e heb ik ook nogal maken. Behalve het secreta- het A^V1 tk ook, voorlopig althans, ^.A^agmeesterschap waar. We officieel wel een penning- SM :fr'.Jnaar die heeft niet zo veel w ats ik op het ogenblik". >t,e supportersclub is het dat ar eA bee£'e te danken, koer. 'te aPril a.s. weer eens een Krui, n t !vorde>1 gehouden in St. kar 'nt ,li voor eerst sinds een Wee. acht, negen. We hebben nu fnuikt h1 p aatselijke favoriet, en dat {feijjj, organiseren van een koers 7ifjèmCeniSt"'c aanirehïkelijker. Ove- toei Y een versehrikkelijk kar- n koers. Gelukkig kunnen we voor adviezen altijd bij het Oostburg- se uiielercomité aankloppen. Maar onze grootste zorg is toch het geld. We moeten vier- a vijfhonderd gul den bij elkaar zien te krijgen. Om misverstanden te voorkomen: dat hoeft niet de supportersclub te doen, want die heeft als zodanig niets met de koers te maken. Maar het is lo gisch, dat we ons er toch wel bij be trokken voelen". DE kans is echter groot dat nog dit jaar het belangrijkste doel van de club zal verdwijnen. „Guido gaat in augustus naar de sportschool in Sit- tard"„ verklaart Trees. „Dan verlie zen we. hem inderdaad een beetje uit het gezicht, maar hij komt toch nog regelmatig naar huis en hij blijft fietsen. Dus we zullen heus nog wel blijven bestaan als hij eenmaal in Sittard zit. Hij zal toch heus nog wel eens in Zeeuwsch-Vlaanderen komen koersen". Zijn Zuidzandse collega, de heer a. de Wilde, is het in dit opzicht volledig met hem eens: „Het enige, wat we tot nu toe van de bijstandscommissie heb ben gemerkt", aldus de heer De Wilde, „is dat de gemeenten een stuk of vier circulaires hebben ontvangen met richt lijnen. Maar die adviezen kunnen we ook bij de Divosa krijgen". Hij had ver wacht, dat de commissie zich metter daad in Oostburg zou vestigen en van daaruit de toepassing van de algemene bijstandswet in de gehele streek zou regelen. „Als ons schriftelijk wordt meegedeeld hoe groot het kapitaal is, dat de aanvrager mag behouden", zegt hij, „hebben wij een dergelijke coih- missie eigenlijk niet nodig". Volgens de heer Van Leeuwen is de grootste fout gemaakt bij de benoeming van de leden van de cpmmissie. „Ear zijn geen deskundigen aangewezen", meent hij. „Wanneer dat wel gebeurt zou zijn, zou de streek nog iéts aan deze regeling hebben gehad". De héér De Wilde noemt de regeling een „dood geboren kind". Ten aanzien van de gemeenschappe lijke technische dienst merkte de heer Van Leeuwen eveneens in zijn nieuw jaarsrede op: „Zeer belangrijke za ken als b.v. een gemeenschappelijke dienst van bouw- en woningtoezicht, heeft men om zeep geholpen". Naar zijn mening heeft de na de' dood van de vroegere T.D.-directeur genomen be slissing om de gemeentebesturen meer zeggenschap te geven over het perso neel, de dienst de nek omgedraaid. „Er bestaat nu .e.en heel stel dienstjes", ver- klaart hij. „Van gemeenschappelijk is uitsluitend op papier nog sprake." Overigens erkent hij dat de struc tuurveranderingen bij de technische diénst in feite de ratió-bouwstroöm in West-Zeeuwsch-Vlaanderen mogelijk hebben gemaakt. „Toen we nog geen ze kerheid hadden over de afloop van het ratio-experiment", aldus de heer Van Leeuwen, „heeft de technische dienst het risico gedragen. Nadat eenmaal ge bleken was dat het een succes zou wor den, is het bouwteam gekomen, en kon de teqhnische dienst zich terugtrekken". Met' name in Breskens is men ont stemd over het feit dat de ontwikke lingscommissie die een vurig pleit bezorger in wethouder J. v. d. Hooft heeft zo weinig bijval krijgt in de streek. Enkele gemeenten hebben zich voor de vorming van de gemeenschap pelijke regeling in deze richting uitge sproken, andere houden zich onzijdig. Het belangrijkste bezwaar van de laatste groep is het feit dat tegen de tijd dat de ontwikkelingscommissie kan gaan draaien, vermoedelijk de gemeen telijke herindeling ofwel vlak voor de deur staat, ofwel inmiddels een feit ge worden is. Vrij algemeen ziet men het ontbreken van enerzijds voldoende bestuurlijke kracht, anderzijds de bereidheid tot sa menwerking als de hoofdoorzaak voor het falen van deze regelingen. Burge meester Van Leeuwen: „De gemeen schappelijke regelingen zijn in West- Zeeuwsch-Vlaanderen naar mijn over tuiging te laat gekomen. Meh heeft ze in het leven geroepen toen het beslist niet anders meer kon. Het had moeten gebeuren op een ogenblik dat ver voor deze crisis lag. Daar komt, meent hij, nog bij, het feit dat de meeste gemeenten huiverig zijn voor het afstaan van een gedeelte van hun autonomie. Bovendieh ziet hij, evenals de heer De Wilde, in het be staan van gemeenschappelijke regelin gen al een aanwijzing voor de onmacht bij de deelnemende gemeenten. „En die", verklaren zij beiden, „kan slechts wordpn weggenomen door de vorming van bestuurskrachtiger gemeentelijke eenheden". HOEK Het eerste Zeeuwse kievits ei werd gistermiddag: aan de commissa ris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, aangeboden door de beer S. Hoogsteen uit Terneuzen. De heer Hoog- steen vond vier eieren. Vanaf zi)*n tien de jaar zoekt de 69-jarige heer Hoog steen al kievitseieren. In die jaren vond hij er een respectabel aantal maar nog nooit het eerste. Donderdag vond hü het eerste in een weiland onder de ge meente' Hoek. De heer Hoogsteen was vergezeld van burgemeester A. F. Hang- sens uit Hoek. De burgemeester bood mevrouw Van Aartsen een fraai choco lade-ei aan. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Eieren horen bij het paas feest als de Dom bij Keulen. Dit was .tenminste enkele jaren geleden het ge val, maar bij nadere informatie blijkt de traditie van het eieren eten, kleu ren, verstoppen etc. steeds meer te tanen. De diverse eierhandelaren con stateren in ons land in vergelijking met vorige jaren omstreeks deze tijd een teruglopende omzet. Ir. A. G. M. Peters, verkoopleider van de Coöp. Roermondse Eiermijn, zegt: „De.grote vraag zal ongetwijfeld volgende week nog komen, maar mo menteel is van een stormloop geen en kele sprake. De aanvoer van broed- eieren ligt zo'n 20 procent lager dan het vorig jaar. Als we de cijfers in het binnenland bekijken blijkt in het westen nog de grootste vraag. Ik ver wacht voor de komende week in het binnenland een omzet van ca. 2 mil joen eieren, terwijl het gemiddelde van een normale week ongeveer 1,5 miljoen bedraagt". De vertegenwoordiger van deze eier mijn in Breda is de heer Hermans. Hij beschouwt de .paasweek nog altijd als een top in dé eierhandel. Tegen een normale omzet van 130.000 eieren, denkt hij de komende week zo'n 200.000 exemplaren aan de man te brengen. Speciale voorzorgen heeft hij niet ge troffen. „We werken met dezelfde staf personeel, hoewel er uiteraard enkele overuurtjes gemaakt zullen worden." Pessimistischer bekijkt het de heer J. M. Breakers van de Coöp. Venkoop- centrale voor Eieren. Hij vertelt: „In Nederland zien wij een geringe stij ging, terwijl het buitenland niets ex tra afneemt. Eieren zijn een volksvoed- sel geworden. Pas als wij met name de huisvrouwen weer kunnen interesse ren voor het kleuren van eieren, is het mogelijk de traditie een nieuw le ven in te blazen." BRESKENS Door de Stichting Vis- serydagcn Breskens is besloten dit jaar wederom visserijfeesten te houden. De ze worden georganiseerd op 12 en 13 augustus, alsmede wordt op 14 augustus een jaarmarkt gehonden. HULST De tweede produktie van de Zeevlafo „De nacht toen de zon scheen die in „De Koning van Engeland" in première ging, miste een grote dosis geluidstechnische afwerking. De camera is door Henk de Cock op verdienstelijke wijze gehanteerd. De opnamen waren qua kleur en gezichts hoek vaak zeer geslaagd. Door het niet tijdig inschakelen van een goede ge luidstechnicus was het niet meer te voorkomen dat het geluid beneden een kwaliteit is gebleven, die een goed ama teur zich niet mag en kan veroorloven Jan O-ttens gaf dat zelf ook toe. De af gelopen week heeft hij bijna al zijn nachtrust opgeofferd aan het maken van een beetje behoorlijk geluid. Toe gegeven dat hij in deze ene week een prachtige prestatie heeft geleverd. Maar het had veel beter gekund. Het is een grote tekortkoming van de regisseur scenarioschrijver Henk Wentzler uit Hulst, dat het geluid een half jaar lang als een soort toetje is beschouwd. Hij had moeten beseffen dat geluid en re gie zeer nauw samen dienen te gaan Het scenario verdient overigens het laagste aantal punten. Er Is doodeen voudig geen sprake van scenario of draaiboek. In totaal worden ongeveer twintig zinnen gesproken. Gesproken, want acteren wordt in de hele film niet gedaan. Het gegeven haid beter tot zijn recht kunnen komen als een meer deskundig persoon was aangezocht oin het scenario en het draaiboek te verzor gen. Henk Wentzler heeft, ons inziens, de plank volkomen misgeslagen. Het ligt er te dik bovenop, dat hij zijn per soonlijke visie en wij te ver heeft door gedreven. Voor de cameraman en de ge luidstechnicus is te weinig ruimte ge laten. De Zeevlafo had de hoop bij de K.R.O. een contract los te krijgen. Wij vrezen evenwel dat men van diie zijde een dergelijke produktie hiervoor te ge ring zal schatten. Wil de Zeevlafo wer kelijk komen tot een goede film (uiter aard op amateurniveau), dan zal die re gisseur een bekwamer scenarioschrijver en organisator moeten aantrekken. J. R. (Van een cvnzer verslaggevers) WISSENKERKE Op de kust van Noord-Beveland is een anderhalve me ter lange langsnuitdolfijn, ook wel wit zijdedolfijn genoemd, gestrand. Het dier was puntgaaf en kon dus nog maar pas overleden zyn. Een dergelijke stranding is uiterma te zeldzaam. Op 28 december 1863 spoelde een 2,37 meter lang exemplaar aan in het Zuidsloegebied bij Vlissin gen. Sedertdien zijn geen andere stran dingen bekend. ,.Wèl is ^een paar jaar geleden ten noordwesten- van Texel een langsnuit dolfijn gevangen én door de visser le vend ,éan wal gebracht. Het dier kreeg een plaatsje" in Bbjdorp, maar stierf daar toch vrij snel. De langsnuitdolfijn, waarschijnlijk een vrouwtje, is naar men aanneemt verdwaald. Het dier hoort thuis in het noorden van de Atlantische Oceaan en aan de noordkust van Amerika. De dolfijn is gisteren naar het rijksmu seum voor natuurlijke historie ie Lei den vervoerd. De directeur van- dit mu seum, prof. dr. L Bongersma, was op getogen over de vonidst. Aangezien het dier nog geen enkel rottingsverschijhsel vertoonde zal, met medewerking van de afdeling walvisonderzoêk van het T.N.O., sectie worden verricht op sche del, hersenen en maag van 'het dier. Men hoopt onder meer te ontdekken wat er aan het oriëntatievermogen van de dolfijn heeft gemankeerd. Maandag zal men met dit onderzoek beginnen. Tot zolang is de dolfijn in een ijskast gestopt. Schedel en skelet van de langsnuit dolfijn zullen -in het rijksmuseum wor den bewaard. DEN HAAG (ANP) De regering heeft niet anders dan uit de pers ken nis genomen van het door ir- Lievense ontwikkelde plan voor een brug-tun- nelverbinding over de Wester gehelde. Aldus minister De Quay in antwoord op schriftelijke vragen van de Twee de-Kamerleden Van Beimekom (ARP) en Van der Peiji (CHU). Hij gelooft overigens niet, dat het plan, ook al zijn de bouwkosten, globaal berekend lager dan in de plannen van rijkswa terstaat werd aangenomen, voorals nog financieel realiseerbaar is. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ook het pas her- stelde dak van de sporthal in Middel burg is niet volledig waterdicht. Dit is een gevolg yan de constructie. Er moe ten nieuwe afsluitdoppen worden aan gebracht. Wanneer het daarna nog lekt. zal de aannemer het gehele dak moeten vernieuwen. Dit blijkt uit de memorie van antwoord van b. en w. van Middel burg op het begrotingsonderzoek door de raad. Andere interessante punten uit de me morie van antwoord: Óm het -slachthuis van Middelburg aan de door de E.E.G. gestelde eisen te Jaten voldoen, is een investering van f 20.000- tot f 25.000.- nodig. Delta N.V. zal geen faLir'iek bouwen voor de vervaardiging van geprefabri ceerde woningen. De N.V. zal gebruik maken van een mobiele fabriek. Delta N.V. zal woningen bouwen in Vlissin gen, Middelburg en Goes. Het speelmechanisme van de Lange Jan is versleten. Herstel zal f 18.000.- kosten. De middelen voor dit herstel ontbreken echter. In verband met het Hino-faillisse- ment zal het plan voor de bouw van een garage aan de Schroeweg geen doorgang vinden. B. en w. hopen op een andere gegadigde voor het reeds aangekochte terrein. Een en ander brengt wel een belangrijk renteverlies voor de gemeen te mee. Middelburg is te klein voor de ex ploitatie van een school voor onvolwaar- digen, meestal debiele kleuters. De vestiging van een Delta-museum in Middelburg (in de Kloveniersdoelen) blijft onzeker. De Kloveniersdoelen zijn ongeschikt voor een huisvesting van het politiebureau in dit gebouw (een van de raadsleden heeft een suggestie in die richting gedaan). Het exploitatietekort van de Mid delburgse schouwburg over 1966 zal be duidend hoger zijn dan dat over 1965. In ongeveer 200 panden in Middel burg zijn de gasleidingen niet in orde bevonden. De eigenaren zullen voor ver betering moeten zorgen. Maandag en dinsdag a.s. zal de ge meentebegroting 1967 door de Middel burgse raad worden behandeld. (ADVERTENTIE) Op ZATERDAG 18 maart van 10.30 - 21.00 uur Op ZONDAG 19 maart van 12.00 - 20.00 uur Nog voor Pasen een le klas gebruikte auto voor u! Risico loos kopen door onze unieke „2 jaar als nieuw" garantie volgens ANWB-norm. Keus uit 60 Soepele financiering Vlotte inruil Wij showen wéér! Want op onze show van 14 dagen geleden was het, vooral op zondag, zo druk dat veel klanten niet behoorlijk te woord konden worden gestaan. Bij elke tijdens de show gekochte auto boven f 1500,naar keuze: OF een waardebon van f 50,accessoires OF 1 extra buitenband voor f 18,OF een compleet reispalcket OF een drukknop auto radio (winkelprijs f 190,officieel) voor f 95, BURG. FRETTERSLAAN ROOSENDAAL TEL. 01650 - 6302 (VERVOLG VAN VOORPAGINA) Rond de kandidaat voor Financiën zijn weer heel duidelijk, met name birrn ende AR en de KVP, de tegen stellingen tussen links en rechts naar boven gekomen. De voorganger van mr. Biesheuvel, prof. Zijlstra, had een vaag program ma in hoofdlijnen ontworpen, dat voor de VVD aanvaardbaar was op voorwaarde dat prof. Zijlstra zelf pre mier zou worden, c.q. dat prof. Witte- veen als minister van Financiën de kqorden van de beurs in handen zou houden. Bij de linkervleugel van de AR en KVP bestonden echter van het begin af aan ernstige bezwaren tegen prof. Witteveen. Weliswaar heeft deze tijdens het kabinet-Marij- nen een opmerkelijke gulheid ten toongespreid z'n onbetaalde reke ningen bezorgen het kabinet-Cals la ter hopen last maar algemeen werd gevreesd, dat prof. Witteveen dit keer als de grote bestedingsbeperker zou optreden en wel zo, dat de lagere in komens de zwaarste lasten te dragen zouden krijgen. Mr. Biesheuvel dacht dit als premier te kunnen voorkomen. Zijn AR-partijgenoten waren hiervan echter minder overtuigd. Mede daar om hebben enkele geschikte AR-kan- didaten voor een ministerspost be dankt. De KVP verwachtte met een goede man op Economische Zaken voldoen de tegenspel te kunnen geven. De KVP-kandidaten voor die post wer den evenwel door de andere fracties te licht bevonden. Die fracties had den gelijk. Economische Zaken is voor de verdere ontwikkeling van Neder land van dusdanig belang, dat alleen een eerste klas minister op dit de partement goed genoeg is. Overigens moet geconstateerd worden, dat de uiteindelijke kandidaat van mr. Bies heuvel, zijn partijgenoot drs. Bakker, ook niet aan de voor .dit ministerie te stellen eisen voldoet. Met de keuze van de „mannetjes" hangt dus wel degelijk het beleid samen, dat straks gevoerd zal wor den-. In-het licht van de huidige po litieke constellatie heeft mr. Biesheu vel daarom naar onze mening niet veel kans van slagen met zijn nieuwe poging, zelfs niet met de ruggesteur van Soestdijk. (Van een 'onzer verslaggevers) DEN HAAG In de interpar lementaire Beneluxraad heeft de Zeeuw ir. M. A. Geze gisteren ge pleit voor de oprichting van na tionale organen voor de zeehavens in België en Nederland. Deze organen, zei hij, kunnen de grondslag leggen voor een na tionaal havenbeleid en ook voor een betere coördinatie van het be leid in Benelux-verband. In een dergelijk orgaan zouden be langhebbenden van alle havens verte genwoordigd moeten zijn. Instelling van deze orgainen zou volgens hem geen verandering behoeven te brengen in het havenbeheer en evenmin een gezonde concurrentie tussen de" havens in de weg staan. Men zou immers minimum- en maximumtarieven kunnen instellen, aldus ir. Geuze. De Beneluxraad was unaniem van oordeel dat aan de overmatige concur rentie tussen de zeehavens, met name op het stuk van de industrialisatie, een eind moet komen.. De Antwerpenaar Delwaide en de Rotterdammer Laan, gaan, zoals gemeld, een inventarisatie van de grotendeels kunstmatige con- currentiefactoren maken. De heet- Delwaide deelde mee dat hij en de heer Laan contact zullen opne men met alle zeehavens in de Benelux. Voorts herhaalde hij zijn j.l. maandag in Antwerpen geuite stelling dat er tus sen Nederland en België overlegd en samengewerkt moet worden t.a.v. alle zaken die de Westerschelde betreffen. Nadrukkelijk waarschuwde hij tegen plannen om de Westerschelde bij Vlis singen of Waarde af te sluiten. „Wij in Antwerpen staaai daar buitengewoon huiverig tegenover", zei hij, „omdat elke ingreep in deze grillige stroom tot verzanding van de vaargeulen zou kun nen leiden". „Geef aan die plannen geen vaste vorm", aldus de heer Delwaide, „zon der ze iot onze beide laboratoria in de meest nauwe samenwerking bestudeerd te hebben". Hij wéés erop dat dit over leg door de Akte van Wenen van 1815 voorgeschreven wordt. Mejuffrouw A. P. Schilthuis nam de Nederlandse plannen niet zo ernstig. „Maakt u zich geen zorgen", zei zij tot de heer Delwaide, „Nederland heeft zijn handen tot 1980 meer dan vol aan het Deltaplan!" Overigens achtte ook zij ..een regelmatig en openhartig contact tussen Nederland en België over de Westerschelde een zaak die vanzelfspre kend lijkt". (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. b. en W. van Vlis singen zullen de raad voorstellen om de algemene bejaardenbond in Vlissin gen, Souburg en Ritthem een subsidie van een gulden per jaar per lid toe te kennen. Aangezien genoemde afdelin gen 2100 ledein hebben gaat het hier om een bedrag van f 2100. B. en w. ach ten het reëel het subsidie te koppelen aan het aantal leden. Dat zal, aldus het gemeentebestuur, een stimulans voor de bond betekenen om zoveel mogelijk leden aan te trekken. f

de Stem | 1967 | | pagina 3