W ater spor taccomod a Lies in Zeeland flink uitgebreid 4/, Suggesties rond haven in Goes LEVE NIEUW menko T&denkw Straat- en rioolbelasting moet worden verhoogd PLAATS VOOR BIJNA 1000 JACHTEN MEER Expositie Lucebert in Galerie J. Terneuzen keuze uit spaarvormen met papier voor uw pen ÖA6BLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16 MAART 1967 «SSfeS- ïSi ÏSf§ësi*f Nieuwe ruimte aanwinst voor gemeente Samenhang Gaan Biervlietse raadsleden zelf opgravingen doen? NOG GEEN AANVULLENDE BIJDRAGE VOOR GEMEENTE VOGELWAARDE Meer opbrengst na verhoging: j 30.250,- mamels NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Raad Biervliet Geen adhesie voor salarismotie Miss Platteland Dukla-Ajax Grote partijen faalden III Woningnood Nienwvliet (Z.V1.)» camping International". Verhuurhuis, jes en caravans, zeer rustig gelegen. Prima sanitaire voor ziening. Tel. 01171-233. Bespreek nu reeds uw cara van of bagagewagen voor uw vakantie. In het seizoen 2ijn wij uitverkocht. Carvanver- huur Belcrum-garage, Min. Kanstr. 16-20, Breda, telef. 39900. Tilburg. Korte Schijfstr 39, tel. 33636. De Reu caravans munten uit door hun chique afwerking hun sublieme wegligging en hun in teressante prijs. Belcrum-gara ge. Min. Kanstraat 16-20, Bre da. tel 39900. Tilburg Korte Schijfstraat 39, tel. 04250-33638. Te huur mooie voll. tnger. rui me stacaravan van Dishoek I strand 15 - 17 en na 6—8, tel. 01670 - 3031, na 20 uur. Caravans 5 a 6 pers. voorzien van elektra staande Cadzand- bad. te huur nog in mei-juni en augustus. Bevr. J. Die- rlckx-Smet, Kanaalzicht 5, Sluiskil, tel. 02157 408. Te huur eensgezinswoning op boerderij voor 8 pers., 2 km van strand. K en W str. - wa ter. Douche en w.c. Tel. 01171- 310, Groede, Z.V1. Verhuur sta- en tourcaravans en bagagewagens. Ver-Wè. Zegge. Te huur, 4 pers. caravan Aag- tekerke, 1,5 km van het strand Domburg. H. Soffers, Kloos terlaan 5a, Breda, tel. 34356. 4-pers. caravan te huur te Aag- tekerke, plm. 1,5 km. van het strand Domburg. A. Bekers, Schorsmolenstr. 24, Breda. 8-p. zomerh. te Haamstede ot Zoutelande, m. gas, licht en str.w. Nog vrij vóór 1 juli en na 12 aug. Bevr. 01620-4365. Prachtige caravans die u moet zien voor u koopt, prijs 6-pers. 5580, 4 pers. 3975, ook inruil mogelijk, vrijblijvend te bezich tigen. Garage J. Sprangers, Wagenberg. 01690-442. eds 963 ■20, bj. rw s vw net '64, vw ?a- 8-p. zomerh. te Haamstede 0f Zoutelande, m. gas, licht en str. w. Nog vrij vóór 1 juli en na 12 aug. Bevr. 01620-4365. Houten zomerhuisjes te koop, Renesse, 8 min. lopen van het strand met licht en water aan sluiting, op een prachtig gel. camping, kampwinkel aanwe zig en kinderspeeltuin. Br. ond. no. SK 85500. Te huur, 5- en 6-pers. cara van, 5 min. van zee, stand plaats, West-Kapelle. P. v. Aard, van Bergenstr. 12a, Bre- da. Te huur, houten zomerhuisje, 8 min. v. zee te Renesse, voll. ingericht voor 6 pers., prach tig gelegen op goede camping Inl. n.m. tel. 01600-42435. Zomerhuisje op Tholen t.k., 6- pers., dubbelw., g., w. en e„ strand, zwem- en viswater. Topaasstr. 16, Breda, tel. 43183 (Zat.). Te koop of huurkoop, gr. of wooncaravan van f 2500,-, hou ten tenthuisje kan op auto ver- M. voerd worden f 950,-. Regen- ost- tesselaan 14, Breda, tel. 01600- ert. ,De Au- tten iler, n, Vakantiewoning, arbeiderswo ning, eenvoudig ingericht, doch van alles voorzien, aan Schel- dekust bij nieuwe Sloehaven, tussen Nieuwdorp en Borssele, 6 personen; 60 - 80 gld. p.w. Schriftelijk bevragen Herelse- str. 177, Heerle (Wouw). uto- xel- !l. Jtcoop an 3, gro- ine. loed Ier nsen, Ie- 6 pers. caravan met voortent te huur. Staanplaats Groede. Te bevr. bij: P. Mangnus - Pollet, Hulsterloostr. 137, Nieuw-Na- men. Tel. 01144-283. Huur met Pinksteren een 6 pers. caravan aan zee. Tel. 01640-6128. T.k. aangeboden mooie ge bruikte caravans, billijke prlïzen. Bergen op Zoomse, caravanhandel. Tel. 01640-6128. iets eer aden, i'er, t op- ver van Sreda 64; le- 1 Ve- Tau- usjes '63; ,8; V. L 700 kort jn i. jelijk. St.- Te koop 4- en 6-pers. caravans vanaf f 800.-. Caravanbedrijf „Slaakweg", Heinkenszand, tel. 01106-659. Weduwnaar, zoekt serieuze kennismaking met nette dame, leeftijd plm. 60 jaar. Briven leeftijd plm. 60 jaar. Brieven liefst met foto onder no. SK R.-k. jongeman, nette arb. stand, z.k.m. r.-k. meisje 21-28 jaar. Alle serieuze br. met foto worden beantwoord. Br. onder no. OK 46109 v. d. bl. Nette heer, r.-k., arbeiders stand, 37 jr., wenst serieuze kennismaking met meisje met een klein kindje geen be zwaar. Brieven onder no. ssw» Te koop aangeboden een All] Chalmer trekker, 27 pk. met S inrichting. Swagemakers bie- zenstraat 10, Wouw. tel. 0165B- 541. ban- lorten Assen ZEBO Ber- ine, )0.-. no. prima Leur. een Rij- „Pri- Zuid- tel 1 Dubex sproeimachine, 20 mtr 800 ltr. 130 ltr. pomp. hydrau lisch sproeiraam. 8eboUjLQ?p Massey-Ferguson, 2000 draal uren te koop. Fa. M. J- v® linde, Zaamslag, tel. 01153-227. 1 Welgerpers te koop. Fa. M. J. Verlinde, Zaamslag. Teiei. 01153-227. 1 New-Holland-pers, 68 te koop. Fa. M. J. Verllnde, Zaamslag. Tel. 01153-227. 1. Claeysoncombine M 103 l M te koop. Fa. M. J. Verlinde. Zaamslag, tel. 01153-227. 1 Masspy-Ferguson-combine M F 500 te koop. Fa M. X V® linde, Zaamslag, tel. 011M »romf. Te 1. Massey-Ferguson-combtoe SP 92 te koop. Fa. M. -J y 2Jt linde. Zaamslag, tel. Ollwji H.H. Land- en tulnbeaWe»ff Uw aangew. adres voor al zaden, bloembollen, zaaier pootaardapp. besti-Jslng delen. Ook bl) de pl. vef GvM,, krijgbaar Fa. Serrawn» tel. 5903 b.g.g. 6686-7864. bel Dts. 47,50 I 6.50 is ge. Er- )e irea: tel fCdaal Auto-, tractor- en 'f"®?,"®"' bandengebruikers, atten Ici Alles wat u op bande g zoekt vindt u v°ordfiJfhedrijf grootst gesort. band en in Nederland en wel b Kromme Weele 17', 2035- burg, tel 3993. Na 18 2328. Terneuzen. Haaru weg 2, tel. 3828. Na 18 5, Bergen op Zoom, Beurspl^^ tel. 5879. Na 18 uur 543S. K> BIJ Kip- ra vara- >ase- jen v digdh iw au- 4-500. thoek 14.500. ia 5 lcher- rsoons tent. 'lissfn- n met ,00 - Vs, ap- sta 'osta Cos- iz. In- gen: ïora- -37744 Tramsingel 4, tel. 18 uur 46214. Spitters uw schoenmaker. 91 kaaistr. 28, Hulst. Laat tijdig »wrfnadSé°Go«Slt'e° Foto P. v. d. Linde. 6783. kort /an te en na Breda. 6783. Zpelands Rr°otsthf,eSe° bied van speciaalzaak op het g. Lal" verlichting. Stroom lel. ge Kerkstraat 11-n. 01100-5855 -"Jij bet vertrouwde adr kantoor A B. fleot. Westkade 51, sas tel. Heb rechterhelft Cal«* waterval van f looo, e te bel kerhelft heeft, f 7.- len_M652^toesm^^ belangrijk® k00o0rPdt^mpeonstz^fpreDcS. ÏSeYoon 40733. w TERNEUZEN De organisatorisch even beweeglijke als in eigen werk be gaafde jonge Axelse kunstschilder Jan Juffermans heeft het benedendeel van het door hem aan de Grenula&n 34 ge huurde huis met eenvoudige, sympa thieke materialen eigenhandig herscha pen in een aangename, functionele ga lerieruimte zoals die in een steeds meer opkomend centrum als Terneuzen nood zakelijk was om het publiek in nauwer contact te brengen met de uitingen van onze beeldende kunstenaars. Dat Juffen-mans uit is op niveau blijkt uit zijn eerste tentoonstelling d'ie meer dan twintig tekeningen en litho's omvat van de in Bergen woonachtige dichter- schilder Lucebert, die, jaren geleden als keizer der vijftigers gekroond, menige verontruste conservatieve pen in bewe ging bracht tot fel protest, maar thans een gecanoniseerde en algemeen aan vaarde figuur in de Nederlandse lette ren is, zoals trouwens ook in die der beeldende kunst. Er zijn inde internationale 'litera tuurgeschiedenis heel wat auteurs aan- te wijzen die naast hun eigenlijke werk met het woord ook tekenden en schil derden Gottfried Keller, Adalbert Stifter, Paul Valéry, Henri Michaud, Rilke, Trakl en ga zo maar door het omgekeerde dat een schilder ook schrijft komt heel wat minder voor al zijn Mi chel Angelo, Leonardo da Vinei, William Blake of Willem Hussem om willekeu rige namen te noemen er om als uit zonderingen die regel te bevestigen. In het ene zowel als het andere geval is er van de andere kunst sprake als van een neven-activiteit. Dat wil zeggen: meest al in de ogen van de beoordelaar van buiten af die de beide kunstuitingen van het ene dubbel-talent op him sterk te toetst en op grond van die uitslag de kunstenaar tot dichter of beeldend kun stenaar stempelt. Met het dubbeltalent zelf valt er gewoonlijk en zeker gedu rende een bepaalde periode van zijn leven nog over te debatteren of hij zich bij deze of gene kuust ingelijfd wil zien en soms ook blijven meervoudig be gaafden eenvoudig bij de opvatting dat al hun uitingen op verschillende kunst gebieden onderdeel zijn van hun alge mene creativiteit en wensen zij helemaal niet vereenzelvigd te worden met die of die „tak". Een voorbeeld van de laat ste opvatting gaf Jean Cocteau te zien. In al zijn expressies in verzen en proza, in tekeningen, schilderijen en films was hij naar zijn eigen woorden dichter, stond hij in dienst van de poëzie die zijn leven bepaalde. Lucebert heeft bij ons weten altijd poëzie geschreven er\ altijd geschilderd; of hij zelf zijn poëzie of zijn plastisch werk voorkeur toekent is ons niet be kend en het doet er ook weinig toe. Wie het geschreven en getekende werk van Lucebert kent, voelt en ziet dat beide ten nauwste met elkaar samenhangen, dat beide uitingen zijn van een zelfde inventieve en bewogen geest die ener zijds met zijn woord, zijn lijn, zijm kleur een magie nastreeft die poëzie en schil derkunst te buiten gaan, anderzijds juist aan die middelen van zijn kunst twijfelt. Daardoor krijgen zijn poëzie en zijin te keningen de .tweeslachtigheid die er te gelijkertijd de stuwing, de hartslag, het leven van vormen. De tekeningen en litho's die men hier ziet behoren tot de zelfde ononderbroken stroom van beelden als zijn woord-expressies en juist dat stromende maakt dat evenals zijn gedichten zijn tekeningen maar zel den als geheel en afgerond in de herin nering beklijven. Maar het is boeiend in die stroom van Lucebert onder te duiken en er zich door te laten mee voeren. Daartoe geeft deze fijne expo sitie met de vooral sterke litho's een gelegenheid die men niet mag verzui men. WILLEM ENZINCK OP DE FOTO: Eén van de schilderwerken van Lu cebert. OOSTBURG Zeeland bereidt zich, zij het ogenschijnlijk in alle rust, voor op het nieuwe toeristen seizoen. Langs de Noordzeekust worden de strandhuisjes in ge reedheid gebracht, krijgen hotels e.d. nog een goede beurt, wordt door V.V.V.'s .en gemeenten hard gewerkt om de zomergasten een zo goed mogelijk onthaal te berei den. Eén facet van die recreatie krijgt komende zomer al ongeken de nieuwe mogelijkheden: de wa tersport. Op vele plaatsen langs de Zeeuwse wateren worden of zijn jachthavens uitgebreid of aange legd. Een voorzichtige schatting: er zal a.s. zomer in Zeeland voor zo'n duizend zeil- en motorjachten meer plaats zijn dan vorig jaar. In Wolphaartsdijk bijvoorbeeld Is de bestaande accommodatie (goed voor 170 schepen bijna verdubbeld in het ko mende seizoen zullen er 350 a 400 jach ten in die uitgebreide haven terecht kun nen. Men houdt hier met alles rekening: er kunnen twee extra steigers worden aangebracht, die dan weer plaats bie den aan een kleine 130 schepen meer. Opmerkelijke bijzonderheid is, dat de aanleg van deze haven geheel is gefi nancierd door de gemeente. De kosten bedragen ongeveer vijf ton, waarvan vermoedelijk ongeveer twintig procent zal terugkomen door de verkoop van het uitgebaggerde zand. De haven wordt echter (in verhuur) geëxploiteerd door plaatselijke watersportverenigingen. De jachthaven, die Veere heeft ge. bouwd, wordt in tegenstelling tot Wol- phaartsdijk wel gesubsidieerd. De nieu we haven biedt ligplaats aan 260 jach ten. Voor latere seizoenen is de aanbe steding van het bungalowpark van be lang, die op 31 maart wordt gehouden, Arnemuiden, dat het dit jaar nog met de oude accommodaties moet stellen, heeft vermoedelijk voor de zomer van volgend jaar een nieuwe jachthaven. In mei of juni a.s. zal de aanleg worden aanbesteed. Vast staat, dat de kosten ongeveer een miljoen zullen bedragen. De haven is onderdeel van een groot recre^tieplan, „Oranjeplaat", waartoe verder een bungalowpark voor 45 bun galows en enkele campings behoren. Op welk tijdstip het hele plan, dat een uitgave van enkele miljoenen zal vergen, gereed zal zijn hangt o.m. af van de subsidies, die het rijk zal verlenen. Breskens, dat nog altijd wacht op toe stemming om een nieuwe jachthaven aan te leggen, zal voor het a.s. zomer seizoen de beslaande accommodatie verbeteren. Enkele maanden geleden werd door de gemeenteraad besloten voor een bedrag van 36.000 een aantal vlotten te kopen en deze in huurkoop over te dragen aan de Bresken se stich- tirnig Jachthavenbelangen. De vlotten worden gelegd in het water, oostelijk van de oude'veerhaven, dat door rijks waterstaat onlangs werd uitgebaggerd Dit heeft wat meer ruimte beschikbaar gemaakt voor het afmeren van jachten. Overigens beschouwt men in Breskens dit duidelijk als een lapmiddel. „Alleen de aanleg van een nieuwe haven", zo werd tijdens de betreffende raadsverga dering gezegd, „kan een werkelijke op lossing bieden." Th juni komt een gedeelte van de nieuwe jachthavenaccommodatie in Yer- seke gereed. Er is dan plaats voor on geveer negentig schepen. Verder be staan er plannen voor een opvangcen trum voor sportvissers en een groot bungalowpark, maar aan de realisering hiervan moet nog worden begonnen. De aanbestedingen voor deze objecten zijn binnenkort te verwachten. De camping, een ander onderdeel van Cersekes re creatieve plannen, staat klaar om de zomergasten te ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Voorlopig voor een bedrag van f 1000.- gaat de gemeente Biervliet graven in eigen grond. Het is liet uitgesloten dat de zeven raadsleden JDder leiding van burgemeester A. Kos tense hierbij zelf de spade ter hand zul len nemen. De heer Kostense drong er jj. ®ns de gemeenteraadsvergadering y ae raadsleden op aan het voorbeeld 5?11 collega J. de Smit te volgen en aodig hun vrije tijd aan de opgravin gen op te offeren. L^.^iding tot het verlenen van het do6? ^as ee" schriftelijke vraag van ««J 5 P.e Smit, die „voordat wederom J tu^e Oud-Biervliet onder de J.ond zal worden gestopt" desnoods zelf ven ^aan sPi^en om door steekproe- te.gaan of er nog bijzondere asten te verwachten zouden zijn. bifeemeester Kostense toonde zich vH® ingenomen met het initiatief her»» i^fer De,Smit. „Laten de andere hinviot** V0C)rkeeld volgen", opperde 2icht wantVvrg6efs 20 op het eerste ge" dienten ril Hljna ean kwartier lang ver- archeowfe ^eren zich in een uitgebreid Sfei* Het voorstel voor^nrnpfi beschikbaar te stellen ring. pgraving vond vlot goedkeu- (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Een verdere aanpassing van de belastingtarieven in de gemeente Vogelwaarde blijkt dringend noodzakelijk. Het betreft hier de straat- en rioolbelasting, omdat de tarieven voor reinigingsrechten en per sonele belasting sinds de jongste aan passing wel aan de gestelde normen voldoen. Gedeputeerde Staten delen de ge meente Vogelwaarde in een brief mee, dat voor de beoordeling van het be- lastingpeil bij de behandeling van aan vragen om een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds voortaan de vol gende richtlijnen zullen worden aan gehouden: voor de heffing van straatbelasting: 20 procent van de belastbare opbrengst voor gebouwde eigendommen en 10 procent van de belastbare opbrengst voor ongebouwde eigendommen. In deze normen is evenwel niet begrepen de rioolbelasting. Voor de heffing van rioolbelasting: f 100,- per aansluiting per'jaar, als de kosten van zuivering van het afvalwater ten laste van de gemeente komen en f 50,- per aanslui- zuiver scheerwol ^koopadressen worden gaarne verstrekt door Stibbe Postbus 9041 A'dam ting per jaar, als geen kosten ten laste van de gemeente komen voor zuive ring „Als kan worden aangetoond", al dus G.S., „dat het bezwaar oplevert, dat deze heffing reeds nu tot dit peil wordt verhoogd, dar bestaat de mo gelijkheid dit peil te bereiken in twee etappes." Hier wordt echter de noot aan toegevoegd, dat dit niet kan lei den tot verhoging van het bedrag van de aanvullende bijdrage". We moeten erop aandringen", schrijven G.S., „dat de heffingen worden aangepast aan de nieuwe normen, om te voorko men, dat de gemeente inkomsten derft betreffende een bijdrage uit het ge meentefonds". De minister van binnenlandse zaken heeft de gemeente Vogelwaarde laten weten, dat het verzoek voor een aan vullende bijdrage niet kan worden in gewilligd. Dit, omdat niet voldaan is aan de voorwaarde, dat de inkom sten-heffingen door- besluit van de ge meente zelf tot een redelijk peil zijn opgevoerd. Uit de brieven van G.S. en van de minister blijkt verder, dat het voldoen aan de vereiste normen geen recht geeft op een aanvullende bijdrage. Een verder onderzoek kan tot gevolg hebben, dat er helemaal geen aanvullende bijdrage nodig is of hogere eisen aan de inkomsten zullen moeten worden gesteld. Pas nadat de eigen heffingen zullen zijn opgevoerd, zal nader worden bekeken, of een aan vullende bijdrage kan worden toege kend. Daarom wordt vrijdagavond de raad van Vogelwaarde voorgesteld de ta rieven voor straat- en rioolbelasting als volgt te wijzigen: straatbelasting ongebouwd van 6 tot 10 procent, van gebouwd van 12 tot 10 procent en de rioolbelasting van f 25,- tot f 50,-. Het begrotingstekort bedraagt op het ogenblik f 130.000,- na de tariefverho gingen wordt dit bedrag f 97.750,-. Tijdens de raadsvergadering vrijdag avond zal ook nog aan de orde komen de aanvraag van een voorschot ex ploitatievergoeding van bijz. lagere scholen, vergoeding exploitatiekosten lager onderwijs 1966, idem voor kleu teronderwijs over 1966, de woonforen- senbelasting, de openbare verlichting en diverse andere punten. (ADVERTENTIE) 4% M 6 De Bank waar u zich thuis voelt! (Van onze verslaggeefster) GOES „Het komt er op neer, dat Flipper in een blindedarm moet zwem men «die gedempt moet worden". Zo op het eerste gezicht een wat vreemde kreet, die in de Goese raad werd ge slaakt door wethouder Prins, nadat de raadsleden zich in eerste instantie had den uitgesproken over het rapport van de Commissie Goes-Noord- De raad kon zich over het algemeen met de grote lijnen van het rapport wel verenigen. Er kwamen ook enkele nieuwe, interessante suggesties op tafel- Vooral wat betreft een eventuele toe ristische functie voor de haven- De meningen hierover liepen wat uiteen. Volgens de heer L. de Leeuw is het circuit waarin het verkeer zich mo menteel in de stad beweegt, te klein- Dit moet worden vergroot is zijn mening- Zijn suggestie: een doorbraak van de Lange Vorststraat naar de Grote Kade, bij liet Witte Huis, zodat men uitkomt op de zogenaamde Blauwe Steen- „Doorkruist wordt dan het oude Gast huis (dat gedoemd is te verdwijnen) de Korte Nieuwstraat (dat toch in staat van ontbinding verkeert) en het slechtste deel van de St.-Jacobstraat", aldus de heer De Leeuw. „De haven is dan een blokkade". Maar ook daar had hij 'n oplossing voor. „Maak tegenover de graanhandel van Duvekot een uit breiding van de bestaande jachthaven. De grond die dan vrijkomt, kan worden gebruikt voor de afrit naar de onder grondse parkeergarage in de haven". Het lijkt me exploitabel en aantrekke lijk voor de middenstand- In een recrea tieve betekenis van de haven geloof ik helemaal niet. Tenslotte, zo voegde hij er aan toe, streeft men er in de toe komst naar de binnenstad verkeersvrij te maken- In de nabijheid vaii het cen trum -is geen parkeermogelijkheid". Bezwaar tegen een toeristische func tie van de haven had ook de heer A- Maljaars- Hij noemde de haven momen teel een aanfluiting voor de stad. De heer M. Loeve ziet echter meer heil in een jachthaven- De heer C- van Zweeden was bang dat een jachthaven ook weer auto's zou aantrekken- Hij verzocht het college van b. en w. om beide plannen te bekijken, en ook alle voor- en nadelen na te gaan- Onderwerp van een uitgebreide dis cussie was ook een doorbraak bij de Brouwersgang.' Deze moet er komen vonden de raadsleden. Niet veel voel den zij echter voor een parkeerplaats van de Westwal. Wel voor een parkeer plaats tussen de Middelburgsestraat, de Westsingel en de Hendrikskinderendijk- „We hebben daar immers een groot driehoekig stuk grond liggen waar we indertijd een ton voor hebben betaald- Het is ongeveer een ha groot, en zal plaats kunnen bieden aan 100 auto's" al dus het voorstel van de heer Loeve- Wat betreft het rapport was men het er over eens dat de commissie een goed stuk werk heeft geleverd. Van verschil lende kanten werd hiervoor waardering uitgesproken- Van mening was men ook dat de samenstellers de centrumfunctie van Goes duidelijk voorop hebben ge steld- Wethouder E. Prins zei dat het nu het belangrijkste is om Goes-Noord zo snel mogelijk aan het éentrum te breien." De westelijke ontsluitingsweg en de aanpak van het bouwplan in de Goese polder zullen in dit verband sterke impulsen voor Noord zijn. Voor wat de Oude Ha ven betreft prefereerde de heer Prins een recreatieve bestemming boven een bestemming in de parkeersector. B. en w. willen van de haven graag een jachthaven maken- De wethouder was tegen een doorbraak bij de Brouwers gang. Hij vreesde dat door dit nieuwe „gat" veel verkeer de binnenstad zal binnenkomen. En dit terwijl de ontwik keling gaat in de richting van een vol ledige afsluiting van de binnenstad voor het verkeer. De heer Prins wilde zich niet vastleg gen op het noemen van termijnen waar binnen bepaalde maatregelen m-b-t. Goes-Noord verwezenlijkt kunnen wor den. De wethouder zegde toe de ideeën van de heren Andringa en de Leeuw met betrekking tot de gehele of gedeel telijke demping van de „blindedarm" van de Goese haven nader te zullen on derzoeken Wethouder Dijkgraaf sprak, in tegen stelling tot de heer Loeve, zijn ver trouwen uit in de deskundigheid van degenen, die het rapport hebben opge steld. Hij stelde overigens vast, dat Goes de stad van de onuitgevoerde plan nen dreigt te worden- Dit kan zijns in ziens niet langer zo- Goes moet gaan werken met prioriteiten- Goes-Noord staat daarbij bovenaan. Het is noodzake lijk, dat een goede raming wordt ge maakt van de kosten van uitvoering van het plan Goes-Noord. Aan de hand hiervan kan worden nagegaan of het plan haalbaar is of niet- (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET „Adhesiebetuiging voor een dergelijke motie' lijkt me niet de aangewezen weg", zei burgemeester A. Kostense van Biervliet. Hij doelde hier bij op een verzoek van het Breskense gemeentebestuur om adhesiebetuiging voor de motie, die enkele weken gele den door de gemeenteraad van Breskens werd aangenomen met betrekking tot de salarismaatregelen voor het gemeen- tepersoneel. De Breskense raad sprak destijds als zijn mening uit, dat de procentuele sa larisverhogingen moeten worden ver vangen door verhogingen met een vast bedrag. Dit' om te voorkomen dat de salarisverschillen tussen de hoogst- en laagstbetaalden onredelijk groot zouden worden. In Biervliet besloot men het verzoek voor kennisgeving aan te ne men. Verder ging de raad akkoord met een voorstel om in beginsel deel te nemen aan een (nog te treffen) gemeenschap pelijke regeling tot oprichting van een regionaal woonwagenkamp in Z.-Vlaan deren. Overeenkomstig het' advies van dp rijkspolitie werd besloten in Drie wegen bij de openbare lagere school een zebrapad aan te leggen. De rolprenten die in de huiskamers door de N.T.S. uitgebracht worden heb ben nagenoeg alle één ding gemeen: hun ouderdom. De oorzaak hiervan schijnt gelegen te zijn in de omstandig heid dat pas tot T.V.-projectie van film mag worden overgegaan als bioscoop- mensen vrezen door het vertonen van deze te oude produkten failliet te gaan, omdat de bezoekers terecht bij hen weg blijven. De exploitanten kunnen op een bepaald ogenblik htm films aan de straatstenen niet kwijt, maar wel aan de Nederlandse Televisie Stichting, die er nog wel een publiek vain zo'n kleine 3 miljoen voor weet. En zo zit je steevast elke woensdag avond hetzij anderhalf uur lang tegen een serieus bedoeld werk aan te kijken, dat problemen behandelt waar geen sterveling nog warme handen van krijgt, dan wel kleur je vain schaamte bij het besef dat er ooit gelachen kon worden om zo weinig geest in film» die behoorden tot het humoristische genre. Tot deze categorie rekenen we ook de „komedie" van woensdagavond: „Het gebeurde in Acapulco", die was geba seerd op het succesthema waarmee het boulevardtoneel zich al zolang op de been houdt: de driehoeksverhouding, hetgeen alleen maar een minder lelijk woord is voor overspel. Twee echtpa ren gaan samen op vakantie, maar op het laatste ogenblik vallen Lucille Balls echtgenoot en de vrouw van Bob Hope uit. De overblijvers besluiten toch te gaan en dan heeft de regisseur ons pre cies waar hij ons hebben wil om zijn humorregisters open te trekken. Schijn heilig redeneert hij: „Het is maar een klucht, want er is immers een happy end". Dit laatste veronderstellen we, want wij hebben dat einde niet kun nen uitzitten. N.R. (ADVERTENTIE) 'V-, J -\-r - ::V v: UW REGENJAS NOG MEE OF NIET? Sommige mensen gaan maar door met hun jas, jaar in jaar uit. Maar pas op! Er is een regenmóde, en zo'n jas is net als een visitekaartje. Kijk de uwe d'r eens op aan. Kan het nog of niet? Is die nog correct en bij de tijd? Niet? Kies dan meteen de nieuwste snit, nieuwste kleur en de meest ideale super- zorgeloze stof: Menko-Terlenka! TIS9U HM STOF - M - - jfer toeval was ik bij de miss Plat telands verkiezing in Breda. Ik vond het knap waardeloos. Ik had moeite mijn ogen open te houden bij zo'n on benullige boel. Wat is de zin van deze verkiezing? Ik krijg zo de indruk dat de plattelandsmeisjes zich knap min derwaardig voelen, ook al omdat ze niet wilden dat er meisjes van de ..stad" meededen. Wellevendheid en omgangsvormen werden beoordeeld, maar de meesten konden geen. zinnig antwoord geven. Ze kwamen niet ver der dan ja of nee of ja, dat zal wel, als de lady-speaker iets vroeg. Ze had den geen eigen mening en bleven.zeer onpersoonlijk. Ik kreeg bijvoorbeeld de indruk dat de helft nog nooit een krant gelezen heeft, naar aanleiding waarvan soms gevraagd werd. Het gros bleek nog nooit verder dan eigen geboorte plaats geweest te zijn. De meesten wa ren ook te jong voor een dergelijke ti tel. Het is me behoorlijk tegengeval len De zaal was van een of ander beat- centrum. Maar die was knap ongezel lig en fantasieloos. Het publiek Teek wel een veestapel. Ze klapten terwijl ze niet luisterden en gaven zinloze commentaren. Ze verveelden zich er gruwelijk. Ze konden alleen maar schreeuwen en pils drinken. Ik had daarom gedacht een waardevoller com mentaar te.vinden dan uw artikel. De journalisten zaten notabene in de jury omdat ze een beter oordeel over de vrouw zouden hebben. Ik zou uit Am sterdam wel betere kunnen sturen. AMSTERDAM-WEST Marianne Kaarssemaker Wat is een beter oordeel over cie vrouw dan een mild oordeel? (Re dactie) Naar aanleiding van de voetbalwed strijd Dukla Praag - Ajax, wilde ik u dit briefje schrijven- Wat was het weer knudde met onze landgenootjes. Ik heb medelijden met de mensen die geld hebben uitgegeven om in Praag hun favoriete ploeg de overwinning te zien behalen. Daar zit je dan, geld weg én een nederlaag!! De optimisten zeggen: volgende keer beter, maar hoe dikwijls winnen we van Liverpool? Eerlijk is eerlijk, toen hadden ze geluk!! Maar dan kun nen we ook weer stellen: welke stom meling trapt er in eigen doel? Eigen lijk moesten we een elftal hebben met enkel spelers als Cruyf en Swart, maar dat zullen wel luchtkastelen blij ven. Overigens alle complimenten voor keeper Bals. Bij zo'n internationale wedstrijd kan men volgens mij toch ook wel een onpartijdige scheidsrech ter kiezen? Cruyf had een penalty moeten krij gen Maar al met al was het toch een redelijke strijd! WASPIK Mej. C. Boons Ik ben het met de heer Roeien eens, da>t de naoorlogse kafoinetten-Drees veel goeds tot stand hebben gebracht. Maar waar is de laatste jaren het arbeiders- aandeel van de PvdA gebleven Ze hebben niets anders gedaan dan in het rechtse karretje van de Confessionelen te rijden. Eu waar moesten de ontevre den arbeiders op stemmen om hun mis noegen kenbaar te maken, dan op splinterpartijen Waarom heeft de z.g.n. arbeidspantij, waarop de heer Roeien doelt, al niet lang het initiatief genomen tot de vorming van een volks front van alle socialische arbeiders in een grote partij Ik ben er vast van overtuigd, dat grote vernieuwingen voor de deur staan in brede liagen van ons volk, maar dat kan niet in een half jaar, de PvdA heeft er zestig jaar over gedaan om te worden wat ze nu is, en ze hadidfen het haast uit handen laten glippen, door de rechtse schaats die ze de laatste jaren reden. 'S GRAVENMOER, A. J. v. D. Evenals op vele andere plaatsen, hebben wij in Raamsdonk-dorp ook te kampen met een gebrek aan woon ruimten. Toch zou men dat niet direct zeggen, als men zo eens een keer door ons dorp rijdt, want dan kan iedereen constateren, dat er niet min der dan tien boerderijen leeg staan. Ik zal u vertellen waarom: bij ons in het dorp zijn verschillende boeren ver trokken de laatste jaren, om ver schillende redenen, o.a. bedrijfsbeëin diging, verhuizing naar de Flevo-pol- der etc. Het zijn echt geen nieuwe boerderijen, die ze hier achtergelaten hebben, maar er zijn er toch wel bij, die toch nog goed bewoonbaar zijn. Deze boerderijen zijn bijna allemaal door de Ruilverkavelingscommissie gekocht voor prijzen variërende van f 5000 tot f 25.000 gulden. Er zijn er nog wel enkele bij, die voor een niet te hoge prijs, misschien nog wel ver kocht zouden kunnen worden. Mis schien, want de onderhoudskosten en de brandverzekering zullen wel de doorslag geven, want het zijn zo onge veer allemaal gebouwen met een rie ten dak. Maar er zijn er nu ook al enkele bij, die niemand zou willen. De boeren in Raamsdonk zijn over de ze buitengewoon trage regeling ook helemaal niet te spreken, want wie zal er straks de ruilverkavelingskosten moeten betalen, die nu nog iedere dag stijgen. Verder is er nog een factor, "ie gaat meespreken en die ook nie mand bevalt; dat is n.l. het feit, dat degene die deze oude boerderijen zal kopen, er niet meer dan enkele var kens en—of kippen zal mogen houden voor eigen gebruik. Waarom deze re geling, waarmee niemand gebaat is? vv aarom stelt men iemand die één van deze oude boerderijen zou willen ko pen, niet in de gelegenheid om er een varkensmesterij, of een pluimveehou derij of mestkuikenhouderij er op na te houden. Het zal ongetwijfeld niet meevallen om iemand te vinden, die één van de! ze gebouwen te kopen, om een hoge brandassurantie te betalen, en zeer hoge onderhoudskosten, terwijl men er van de andere kant niets voor terug kan krijgen. Niemand begrijpt Iets van deze eigenaardige regeling, die alle Raamsdonkse boeren ongetwijfeld veel geld zal gaan kosten. Industrie is er veel te weinig, huizen worden ér prak- nnk h!e.inv,ge5ouwJd-' een sPortPark dat ziéh nodl,g ls laat maar op zich wachten en als ze dan ook nog f aantal bewoonbare boerderijen leeg laten staan, dan begint het al aar dig op een uitsterving van Raams donk-dorp te gelijken. S RAAMSDONK P. c. v. Strier

de Stem | 1967 | | pagina 5