Johnson nodigde Ky niet uit voor conferentie Guam rm">a PeekEScloppenburg GEZAG TUSSEN „OUD ROEST" Gaullisten missen komende maand hun meerderheid DENNIS Bezwarend getuigenis tegen Shaw BLIK NAAR BUITEN Êp&c ZUIDVIETNAMESE PREMIER BLIJFT VOORZITTER LABOUR WIL AFTREDEN MINISTERS MOGEN NIET MEESTEMMEN Soldaat wordt „het heertje" CAO bouwbedrijf bij college van bemiddelaars Geharrewar over Zuid-Tirol ikleding Daarom ege Pasen, ijke ver koopt Omdat het Dent. nylons Kennedy-moord PROTEST THAILAND Hevige overstromingen teisteren Australië RUSSEN BIJ GUAM SPIONAGESCHIP TOERISTISCHE ATTRACTIE Discipline conflict UITBUITEN KANDIDATEN Voorstel werkgevers Hulp aan Afrika van EEG-landen OUDE MAN VERDRONKEN Mr. V. Marijnen Burgemeester in agglomeratie direct kiezen -V appig regencoat-J e Irlenka/katoen. l gevoerd. Prima rafstotend. "Wash, 'n |r. In 5 leuke kleuren, maat 92 - f 27,75 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 15 MAART 1967 D SAIGON (Reuter/AFP) Premier Ngoejen Cao Ky van Zuid- Vietnam is niet van plan naar de conferentie op het eiland Guam te gaan. Dit is dinsdag van regeringszijde in Saigon vernomen. De Zuidvietnamese regering heeft geen uitnodiging gekregen. Aan de conferentie op Guam, die over Vietnam zal gaan, zal onder meer worden deelgenomen door president Johnson, de Amerikaanse ambas sadeur in Saigon, Henry Cabot Lodge, en de Amerikaanse opperbevel hebber in Vietnam, generaal Westmoreland. ...CLAY SHAW... NEW ORLEANS (Rtr) De Ameri kaanse Perry Russo heeft gisteren in New Orleans de zakenman Clay Shaw geïdentificeerd als een van de drie man nen die hij indertfjd plannen over een moordaanslag op president Kennedy heeft horen bespreken. Russo, een 25-jarige verzekeringsagent uit Baton Rouge in Louisiana, is een getuige voor officier van justitie Jim Garrison, in diens onderzoek naar het komplot tegen het leven van president Kennedy. Tot dusver is de zakenman Shaw de enige die in verband met dit komplot gearresteerd is. Russo legde zijn voor Shaw bezwa rende getuigenis af tijdens een door drie rechters geleid vooronderzoek, waarin bepaald zou worden of Shaw in voorar rest moest blijven. Behandeld werd de bewering van Garrison, dat Shaw, Lee Harvey Oswald volgens de commissie-Warren de eni ge moordenaar van Kennedy en Da vid Ferrie de voormalige piloot die JP 22 februari dood in zijn woning te New Orleans werd aangetroffen, nadat mj door Garrison als belangrijke getuige ju zijn onderzoek was genoemd in september 1963 ten huize van Ferrie een moordaanslag op de president gesproken- Russo verklaarde aanwezig te zijn ge weest bij dit gesprek, dat plaatsvond ja een feestje bij Ferrie. Hij zei zich Sf nfm^n ,van de drie andere aanwezi- f1}]® herinneren als Ferrie, „Leon Os wald en „Clem Bertrand". Wj'/H vraa8 van de rechters, „Ber- SH te identificeren, stapte Russo gerjShaw en hield zijn hand boven mFrï1<?,n Cummings, de taxi-chauffeur ïictSr tS d1^ verklaard heeft dat hij naSw Harvey Oswald per taxi i.F het cabaret van de inmiddels over- uF1 Japk Ruby heeft gebracht, heeft ja/eten dat hij drie keer telefonisch de dood is bedreigd. «Ün^hhngs kwam maandagmorgen met «L yocaat naar New Orleans voor van F^oor door de officier van justitie chanfff. Jim Garrison- De taxi- annniifJF FF Je®en journalisten dat het me telefoontjes waren geweest. Vier van de vyf Amerikanen zouden tegen een stopzetting van de bombarde menten op Noord-Vietnam zjjn en wil len dat president Johnson de militaire druk op de communisten vergroot, aldus het resultaat van een peiling welke een bureau voor de Washington Post heeft uitgevoerd. Volgens het onderzoek staan de Ame rikanen over het algemeen een hardere politiek voor dan de president. Het per centage ondervraagden dat het optreden van Johnson goedkeurt, heeft met 40 procent een nieuw dieptepunt bereikt. Van de 60 procent die dit optreden niet juist vindt, is echter ongeveer driekwart van oordeel, dat het staatshoofd zijn best doet in een moeilijke situatie, terwijl vier van de tien Amerikanen de kritiek op hem ongerechtvaardigd vinden. Vol gens het genoemde bureau is het per centage ondervraagden dat het met het optreden van de president eens is, ge daald, omdat hij in het verleden de bevolking zou hebben voorgespiegeld dat een regeling van het conflict op handen zou zijn- DE ?er Hi* ueïe ^S-man Philipp Mensin- len'opvnN .-Heest van Gallicië" werd lot uJL YanweSe zijn wreedheden, is deelH vfïf. jngf gevangenschap veroor- den d?or ^em bedreven moor- oorio* n de tweede wereld- ADVERTENTIE) Het Noordvietnamese Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft „het bombar dement op de industriestad Viet Tri en andere volkrijke gebieden in Noord- Viëtnam" scherp veroordeeld. Bij dit bombardement op 12 maart zijn talrijke burgers gewond en vele huizen ver nield. Ook in het gebied van Hanoi wer den bommen afgeworpen- Op 13 maart werden Hong Gai, Ninh Binh en Thanh Hao gebombardeerd. Deze bombarde menten betekenen 'n buitengewoon ern stige qjtbreiding van de oorlog, aldus het ministerie- Een Amerikaanse woordvoerder in Saigon heeft gezegd *dat zich eind fe bruari en begin maart bij Bien Hoa (ten noorden van Saigon) incidenten tussen Zuidvietnamese burgers en Amerikaanse militairen hebben voorgedaan waarbij doden zijn gevallen- Op 28 februari had den Amerikaanse soldaten het vuur ge opend op demonstranten tegen „het pa cifisme" en „tegen De Gaulle". Drie Zuidvietnamezen waren gedood- Drie dagen later waren twee Zuidvietname zen gedood toen vanuit een Amerikaan se vrachtwagen was geschoten. De ge zinnen van de slachtoffers zullen schade loos worden gesteld. Met ingang van 1 april zullen Ameri kaanse bommenwerpers van het type B-52 bases in Thailand gaan gebruiken. Dit is van gezaghebbende zyde in Wash ington meegedeeld. Dit gebruik van de bases zal binnen het kader vallen van een akkoord, tussen Washington en Bangkok gesloten. De Amerikaanse bommenwerpers nemen deel aan de strijd in Vietnam. Mike Mansfield, leider van de demo cratische fractie in de Amerikaanse se naat, heeft in een toespraak voorgesteld, dat de Amerikaanse regering het initia tief moet nemen om in de Veiligheids raad een stemming te verkrijgen over de volgende twee resoluties: 1. Een uitnodiging van de Veiligheids raad aan alle rechtstreeks en indirect bij de oorlog in Vietnam betrokken lan den, China en Noord-Vietnam inbegre pen, om deel te nemen aan een open dis cussie over de kwestie-Vietnam en spe ciaal over de wijze waarop deze kwestie geregeld kan worden- 2- Een verzoek aan het Internationale Gerechtshof in Den Haag om een niet- bindende uitspraak over de manier waar op de Geneefse akkoorden van 1954 en 1962 in de huidige omstandigheden moe ten worden uitgevoerd met vermelding van de verplichtingen die hieruit voor de oorlogvoerende partijen voortvloeien- BRISBANE (AP) Duizenden men sen in Australië hebben hun huizen in drie gróte en verschillende kleinere ste den moeten ontruimen terwijl de oost kust van Queensland door ernstige over stromingen wordt geteisterd. Sommige mensen moesten per helicopter ontzet worden. Tot dusverre zijn er geen doden ge vallen, hoewel vele stuks vee zijn om gekomen- De overstromingen waren het gevolg van een wervelstorm, en werden nog erger door het doorbreken van een stuwdam. tnocü tot uw dienst I Op de Boulevard Richard Lenoir wordt deze week weer de jaarlijkse „oud roestmarkt" gehouden een markt waar „alles" te koop is en een waar paradijs voor de snuffelaar. De politieman is evenwel geen ijzeren standbeeld maar een echte en der halve niet te koop WASHINGTON (AP) Wanneer president Johnson de volgende week een bezoek aan Guam brengt zal een Russisch spionageschip, dat heft kleine eiland voortdurend in de gaten houdt, daar zeker melding van maken. Maar de wetenschap, dat de president op Guam is aan gekomen voor een conferentie over de oorlog in Vietnam zal voor de communisten niet als een donder slag bij heldere hemel komen. Nieuw is, dat de conferentie van de president met zijn voornaamste adviseurs plaatsvindt op enkele ki lometers van een Russisch spiona geschip met de modernste elektro nische apparatuur. Op het eiland wordt het schip als een soort toeristische attrac tie beschouwd." De marine vaart er met vooraanstaande gasten omheen en de bemanning wuift doorgaans hartelijk naar de bezoekers. De Russische bemanning komt natuurlijk niet aan wal en wanneer wodka of sigaretten van Russische makelij in het slaperige Agana, de hoofdstad van Guam, verschijnen wordt gewoonlijk een onderzoek in gesteld. De burgerbevolking komt zo dicht bij de Rus, dat Amerikaanse sigaretten worden geruild voor wodka en andere 4goederen. De marine-inlichtingendaenst vindt dergelijke transacties onplezierig. Telkens wanneer de enorme B52 bommenwerpers opstijgen voor een actie in Vietnam, begint het Rus sische spionagescheepj e te seinen. De Amerikaanse autoriteiten weten precies wat geseind wordt, maar zij maken zich daarover geen ern- tige zorgen, want op het tijdstip dat de inlichtingen zijn aangeko men op het punt, waar de belang stelling ervoor het grootst is, zijn de vliegtuigen al weer op thuis- vlucht. LONDEN (AP) Emanuel Shinwell, de 82-jarige voorzitter van de Britse Labourparty heeft verklaard dat hij binnenkort zal aftreden naar aanleiding van een meningsverschil over de disci pline binnen de party. Hy uitte de beschuldiging dat hij het slachtoffer was geworden van „unfaire taktiek". Shinwell is in conflict gekomen met Richard Crossman, minister in Wilsons kabinet en Labouraanvoerder in het Lagerhuis, .en de „Chiefwhip" van de partij, John Sil-kin. Crossman en Silkin zijn afgelopen zo mer een actie begonnen om de partij discipline minder strak te maken en de afgevaardigden toe te staan hun gewe ten te volgen bij het stemmen over con troversiële onderwerpen. Shinwell heeft zich altijd hiertegen verzet en afgelopen week is het tot een openlijk conflict gekomen. Men verwacht dat Shinwell eind maart zijn functie zal neerleggen. Shinwell, die sterk gekant is tegen Engelands toetreding tot de EEG, zal naar men verwacht de aanvoerder worden van de campagne tegen Engelands toetreding tot de gemeenschappelijke markt. PARIJS (A.P.) President Charles de Gaulle en zijn voornaamste mede werkers kwamen gisteren by een om de ingewikkelde problemen te bespreken die een gevolg zyn van de onverwachte nederlaag van De Gaulle by de verkie zingen van afgelopen zondag. De Gaullisten, die in de oude Assem- blée een meerderheid van 40 zetels had den, zagen de meerderheid slinken tot één zetel, en zelfs deze ene zetel wordt hun nog betwist. De Gaulle heeft premier Pompidou ontboden om met hem de te volgen tactiek voor de komende eerste zitting van de nieuwe Assemblée op 3 april te bespreken. Een van de eerste problemen is het gevolg van het feit dat ten gevolge van zekere wetsbepalingen de regering ge durende een maand in een duidelijke minderheidspositie zal komen te ver keren. Tweeëntwintig ministers van het zit tende kabinet hebben een zetel in de Assemblée gewonnen. Alle 22, of al thans het merendeel, zal ook in de nieuw te vormen regering weer een ministerpost gaan vervullen en hun ze tel in de Assemblée aan een plaatsver vanger overdragen. Maar gedurende een maand na de vorming van een nieuw ministerie mogen de ministers noch hun plaatsvervangers stemmen in het- parlement. De Gaullistische meerderheid, die nu 244 afgevaardigden omvat, zou gedu rende die maand dus verminderen tot 222, tegenover de oppositie van 241. en nog een meer als de uitslag van Tahiti de volgende zondag bekend is. Een van de eerste dingen waar de nieuwe Assemblée over moet beslissen is de benoeming van een nieuwe voor zitter, een post die op dit moment wordt bezet door de vurige aanhanger van De Gaulle, Jacques Chaban-Delamas. "Wordt hij of een andere Gaullist tot voorzitter benoemd, dan brengt dit het aantal stemmen dat de Gaullisten in de kamer kunnen uitbrengen terug op 243. De voorzitter stemt niet- mee. Tenzij spoedig een oplossing wordt ge vonden kunnen de Gaullisten dus snel In een moeilijke positie gebracht wor den, als de oppositie haar kansen wil uitbuiten. Een van de mogelijkheden is dat de zittende regering niet aftreedt, of al thans niet vóór de verkiezingen voor het presidentschap van de Assemblée gehouden zijn. De Gaulle zou Pompidou •kunnen vragen aan te blijven of kleine veranderingen aan kunnen brengen in de bezetting van de ministerposten zonder dat het hele kabinet aftreedt. Wat er met de minister van buiten landse zaken, Couve de Murville, gaat gebeuren, nu hij geen zetel gewonnen heeft, is nog niet officieel bekend. Niets in de wet belet De Gaulle hem te hand haven als minister van buitenlandse za ken, maar men betwijfelt of Couve de Murville zelf na zijn nederlaag, al was -die ook niet groot, wil aanblijven. Hij heeft de verkiezingsstrijd intensief en ernstig gevoerd. In kringen rond de mi nister wordt gezegd dat deze niet praat over zijn eventuele plannen. Mocht minister Couve de Murville al dan niet op verzoek van De Gaulle af treden, dan worden hier als de meest waarschijnlijke kandidaten voor zijn op volging genoemd de minister van „ad ministratieve hervorming" Louis Joxe, en de vroegere Franse ambassadeur in Algiers, George Gorse. Joxe was de topman bij de onderhan delingen die een einde maakten aan de Algerijnse oorlog. Voor die tijd was hij hoofd van de kanselarij van het mi nisterie van buitenlandse zaken. Gorse was een van De Gaulles naaste mede werkers gedurende de tweede wereld oorlog. BONN (Reuter) De oren van een aantal Westduitse soldaten zullen vanaf april niet langer geplaagd worden door rauwe onderofficierskreten als: „Uit de veren, rijzen" en „Lichten uit". De heren mogen naar bed en opstaan naar eigen goed dunken, mits zij er voor zorgen precies zeven uur 's ochtends en in de puntjes ge kleed op appèl te verschijnen. Ook behoeven hunne heren soldaten geen verlof pasjes voor het weekeinde aan te vragen. Hieraan is de voorwaarde verbonden dat zij uit eigen beweging hun wachtdiensten vervullen. Het betreft een experi ment voor de modernisering van de discipline bij de Bundeswehr". Een woord voerder van het ministerie van Defensie in Bonn zei dat het experiment tot het gehele Westduitse leger zal worden uitgebreid als de proef slaagt. Ook Edgar Faure, nu minister vap. landbouw, wordt als kandidaat voor buitenlandse zaken genoemd. De 244e Gaullistische zetel wordt be twist door de linkse Jean Zuccarelli, die verslagen werd in Bastia, Corsica, maar tegen deze uitslag opkomt. Zuccarelli maakte bekend dat hij de hoogste juri dische instantie, de constitutionele raad zou vragen de officiële verkiezingsuit slag in Corsica ongeldig te verklaren. Zuccarelli beschuldigt zijn Gaullisti sche tegenstander Jacques Faggiamelli ervan de verkiezingen te hebben, ge wonnen via fraude en intimidatie. DEN HAAG (ANP) Op initiatief van de werkgevers zal de kwestie van de loonsverhoging in de nieuwe bouw C.A.O. aan het college van rjiksbemid- delaars worden voorgelegd. De besprekingen over de CAO zijn laat stelijk vastgelopen op de uitwenring van het percentage waarmee de lonen per 1 maart jl. en per 1 juli a.s. mogen worden verhoogd. Hoewel de loonsver hoging bepaald is op 4 procent, respec tievelijk anderhalf procent, bleek er ver schil van uitleg tussen werkgevers en werknemers. De raad van bestuur bouw bedrijf, de werkgevers in de bouw, die in Den Haag bijeen geweest is, heeft de C.C.B. de samenwerkende bouw- vakbonden voorgesteld de interpre tatie van de regeringsaanwijzing aan het college over te laten, onder aantekening dat de Werkgevers bereid blijven dezi interpretatie in de bouw toe te passen. Toen de werknemers en ook het col- lege van rijksbemiddelaars met deze procedure akkoord bleken te gaan, werd besloten dat de drie partijen zich heden ochtend in Den Haag over de cijfersta- ten zullen buigen. (Van onze correspondent) BRUSSEL In Brussel is besloten zes ontwikkelingsprojecten in Afrika tot een bedrag van een kleine 20 mil joen dollar te financiëren met hulp van de EEG. Het grootste project bijna 6,5 mil joen dollar wordt uitgevoerd in Ka meroen waar oliepalmen worden aan geplant. In andere Afrikaanse landen Kongo, Somalia, Dahomey. Opper-Volta en Mauretanië worden projecten ge- financiërd op het gebied van scheep vaart, onderwijs, bosbouw, wegenbouw en watervoorziening. rje jongste poging van de Oosten rijkse regering om nog dit jaar de kwestie-Zuid-Tirol op te lossen is mislukt. Bondskanselier Klaus had vertegenwoordigers van Noord- en Zuid-Tirol naar Inns bruck uitgenodigd. Maar daar kwam het gezelschap, tegen alle verwachtingen in, niet tot een aan vaarding van de Italiaanse voor stellen, al deden de regeringschef en de minister van buitenlandse zaken, de heer Toncic, ook nog zo veel moeite om de gezamenlijke Tirolers te winnen voor het „pak ket" voorstellen van de Romeinse minister-president Aldo Moro. Klaus verliet teleurgesteld twee uur voor het sluiten van de verga dering de conferentietafel en zo werd de vergadering van confe rentie gedegradeerd tot een louter informatieve bijeenkomst. Een eerste poging van Wenen om de jarenlange strijd om Zuid- Tirol door een redelijk compromis te beëindigen was in de zomer van het vorig jaar mislukt. Toen nam het volk in Noord-Tirol zo'n afwij zende houding aan ten opzichte van de voorstellen van Rome, dat de' regering van het bondsland Tirol het niet aandurfde om het aanbod van de Italianen aan te nemen. Daarop werd het hete hangijzer doorgegeven aan de Zuidtiroolse „Landeshauptmann" Magnago die daarop in meerdere 'besprekingen met Moro trachtte Rome te bewe gen tot enkele „verduidelijkingen" die tenslotte resulteerden in een verbeterd Italiaans voorstel. JsJa deze stap vooruit kon Magnago op de conferentie te Innsbruck zijn landslieden het antwoord van Rome voorleggen op 14 vragen. Dat antwoord kwam zakelijk hierop neer dat Italië een iets meer tege moetkomende houding aannam, met name door toe te staan dat de gevolmachtigde voor de Duitse scholen in Zuid-Tirol niet door Ro me, maar door Bozen benoemd zou den worden. Verder werd toege zegd, dat bij benoemingen rekening gehouden zou worden met de ge talsverhouding tussen beide delen der bevolking. Ook werd aan de Tirolers meer invloed toegezegd op de arbeidsbureaus. En tenslotte liet Rome de eis van een vetorecht voor de Italiaanse minderheid in de provincie Bozen vallen. Maar Moro deed geen enkele concessie ten aanzien van de kern van de problematiek: De internationale verankering van het Italiaanse aan bod. Moro hield vast aan het Haag se internationale gerechtshof als ■Jföfl hoogste instantie ter beslissing van geschillen. Ook Klaus, Toncic en zelfs Mag nago zouden het hiermee eens kunnen zijn maar niet de beide Oostenrijkse oppositiepartijen, noch een groot deel van de Zuidtirolers, onder meer de plaatsvervanger van Magnago Benedikter, en de afge vaardigde Dietl, die uit protest te gen de „geheime politiek" van Mag. nago zijn mandaat in de Zuidtirool se volkspartij heeft neergelegd. TYe oppositie en tevens de Oosten rijkse volkspartij stellen dat het Haagse hof alleen maar recht kan spreken overeenkomstig formeel ju ridische regels. Dat is destijds duide lijk gebleken in het geval Zuid- west-Afrika. Maar het verdrag van Parijs dat in 1946 tussen Rome en Wenen werd gesloten heeft geen concrete inhoud, en daarom zou men bij eventuele klachten bij het Haagse hof ook geen steun kunnen vinden. Nieuwe moeilijkheden met Zuid-Tirol zijn dus onvermijdelijk. Daarom durft Magnago het ook niet aan om zonder meer verantwoor delijkheid te aanvaarden, maar hij koestert nog hoop dat hij de Italia nen zal kunnen overhalen om aan vaardbare garantie te geven. Maar daar ziet het er momenteel nog niet naar uit, nu de minister van buitenlandse zaken Fanfani niet eens de jongste concessies van Moro wenst te honoreren. Fanfani wordt hierbij gesteund door zijn socialistische coalitiegenoten, die in een recente verklaring over Zuid- Tirol zich tegen de gelijkgerech tigdheid inzake de benoeming In overheidsfuncties hebben uitge sproken. De Italiaanse socialisten gaan zelfs nog verder. Zij eisen in de provincie Bozen tweetalig onder wijs, hetgeen volgens de Zuidtiro lers een poging is om de italianise- ring te bevorderen. JJaarom bestaat er bitter weinig kans dat het zogenaamde „pak- ket-Zuid-Tirol" nog tijdens de hui dige zittingsperiode van het Itali aanse parlement (tot 1968) aange nomen zal worden. Ook in de Oos tenrijkse „Nationalrat" kunnen grote moeilijkheden rijzen, omdat Klaus maar een meerderheid van vijf stemmen bezit, bovendien is het niet uitgesloten dat enkele van de acht Tiroolse leden van zijn eigen partij die in de Nationalrat zitting hebben, hem zouden weigeren te volgen. Een oplossing van de kwestie Zuid-Tirol zal daarom nog vele maanden en misschien zelfs jaren duren. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Gistermiddag is uit het kanaal Gent-Temeuzen, langs de rijksweg Terneuzen-Sas van Gent, het lijk een 87-jarige man opgehaald. Het slachtoffer was de heer Ph. de Caluwe, die in het bejaardentehuis te Sas van Gent verbleef. Hij was 's morgens om negen uur het bejaardentehuis uit ge gaan om te voet een bezoek te bren gen aan zijn familie in Sluiskil. Men vermoedt dat de man per ongeluk te water is geraakt. Je was de hele dag erg lief maar nu gaan we ontbijten 19 UTRECHT (ANP) Mr. V. Marijnen van het openbaar lichaam Rijnmond, vindt dat het aanbeveling verdient om de mogelijkheid te overwegen de bur gemeesters van gemeenten die vallen onder een agglomeratiebestuur, recht streeks te kiezen. Dat zou volgens hem ook de gewenste politieke structuur ten goede komen. Mr. Marijnen deed deze suggestie op een in Utrecht gehouden conferentie over integratie in de agglomeratie". Een conferentie die werd georganiseerd door het instituut „contact randgemeen ten". Mr. Marijnen constateerde dat West-Nederland op weg is naar een toestand met meer dan 95 procent van de totale werkgelegenheid in bestaans- bronnen die aan een stedelijke sfeer zijn gebonden. Hij herinnerde er nog eens aan dat Nederland in 1980 onge veer 14 a 15 miljoen inwoners zal tellen rond de eeuwwisseling omstreeks 20 miljoen. Hij pleitte er voor dat een openbaar lichaam als bijvoorbeeld de Rijnmond ten aanzien van een beperkt aantal in de wet te omschrijven voorzieningen een rechtstreekse uitvoerende bevoegd heid krijgt. Een raamwet voor bovenge- meentelijke bestuursvormen vindt hij weinig zin hebben, omdat de behoeften in de verschillende agglomeraties nu eenmaal verschillend zijn. Een dergelijke wet zou te veel moeten openlaten. Mr. Marijnen acht het niet ondenkbaar dat zo'n wet tot gevolg zou hebben dat het instituut van bovenge- meentelijke lichamen gebruikt zou wor den als een soort wonderolie voor al lerlei kwaaltjes op bestuurlijk terrein. DE REGERING van de D.D.R. en de Poolse leiders zullen woensdag een verdrag van vriendschap en samenwer king tekenen, dat voorziet in wederke rige militaire bijstand tegen pogingen van de Duitse Bondsrepubliek om met gewéld de Duitse of Poolse grenzen te wijzigen. Bonn erkent de huidige Oder- Neisse grens niet.

de Stem | 1967 | | pagina 9