FABRIKANTEN SOFTENON AANGEKLAAGD 2.75 Ajax Brammetje en 't wit konijn DE SCHAT Kees en Ard en Fred De kabouter zonder baard en ...als ti zoektttaar'n wagen uit de middenklasse van 5 tot 7 mille... Sjeike Jansen net „Toekomst" naar Frankrijk Negen maanden voor aanval op vrouw Is prijsvoordeel werkelijk een voordeel alleen voor een kwaliteitsprodukt UTRECHTSE POLITIE WERKT „ONDER DE PRIJS" r. Been van kind afgekneld Weer arrestatie in Den Haag 15 Radio Tour nu ook in Olympiads ronde Na zes jaar onderzoek afgesloten AMBASSADE-REL Twee maal zekerheid voor voldoening. Achter elk Dobbelman wasmiddelvele proeven èn 234 jaar ervaring. Uw eerste en tweede zekerheid voor uitstekende was- resultaten. En toch talloze guldens besparing. Geen dure cadeautjes, verpakking en geen overbodige reclame. Dat bespaart u heel wat guldens! 3 kg matig schuimend voor de trommelwasmachine. Normale prijs 9.25; u verdient u betaalt slechts 6.50 3 kg schuimend voor de normale wasmachine. Normale prijs 9.40;'u verdient 3.50; u betaalt slechts 5.90 De kleine eigenwijze poes j y fiknl&Efcj ,"4& suferffcfdt ISM Tï DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 15 MAART 1967 TERDAM (ANP) De sport- 9sie van de KNWIJ heeft besloten or dit jaar de Limburger Sjefke aan te wijzen als ploegleider te ronde van de toekomst voor urs, die van 13 tot en met 23 Juli, met het laatste deel van de ronde -ankrijk wordt verreden. De keu- de ploegleider is nu veel vroeger ed dan het vorige jaar om Jan- de gelegenheid te stellen tevo- ïze beste amateurs bij enkele wedstrijden in het buitenland te ellen. STERDAM (ANP) Het streven e leiding van Olympia om „Olym- rour", die nu al voor de zestiende wordt gehouden, zowel wat het ijmersveld betreft als organisato- steeds op een hoger peil te bren- :omt in 1967 weer een belangrijke verder. De organisatoren van Dia zijn er in geslaagd om voor ternationale evenement een ,,ra- ur" tot stand te brengen, een in oderne wielrennerij haast onmis- medium voor het onderlinge con- n de karavaan. Het nut van een iijke installatie is trouwens al jaren bewezen, zowel in de ronde van als in de ronde van Frankrijk. meeste grote klassiekers buiten grenzen. wat het rennersveld betreft ziet r gunstig uit voor de komende die van 24 tot en met 30 mei gereden. Via de KNWU verzonden ligingen aan een achttal landen reeds geaccepteerd door Belgie, narken, en Frankrijk. Op de no- ;ie staan voorts Polen, Rusland, erland, Italië en West-Duitsland. s heeft Olympia de inschrijving ;en gecombineerde Noors-Luxem- e ploeg aanvaard. Naast al deze ïlanders zullen tien Nederlandse en (elk van zes man) aan de start L. routeschema van de toer ziet er olgt uit: ïei: Amsterdam-Den Haag (163 ei: Den Haag-Vlissingen (via de werken) (173 km) ei: Vlis s ing en-W a alwij k (170 km) ei: Waalwijk-Geleen (179 km) Lei: Ploegentijdrit Geleen-Heerlen m) Titerium (50 km) in Heerlen. Groesbeek-Haaksbergen (163 ïei: ii: Haaksbergen-Amsterdam (19° AREN (AP) De fabrikanten van goftenon. het kalmerende middel dat In vele landen de geboorte van duizen den misvormde kinderen heeft veroor zaakt, z(jn gisteren in staat van beschul- difinft gesteld. Meer dan vijf jaar nadat de wereld opgeschrikt werd door een ramp zoals ge medische geschiedenis die nog niet kende, zijn negen functionarissen en wetenschappelijke medewerkers van de Chemie Grünenthal Firma aangeklaagd wegens het toebrengen van lichamelijk letsel en dood door onachtzaamheid. Hoewel sommige geleerden menen dat algehele zekerheid ten aanzien van de Softenonramp nooit zal worden verkre gen. menen de aanklagers dal de bewij- jen die sinds 1961 zijn verzameld een duidelijk verband vertonen tussen het eens veel gebruikte middel en de tra gische geboortegolf van misvormde ba- bies. In ongeveer 20 landen, van Oosten- ral! tot de Phillipijnen, zijn naar schat ting 6500 kinderen met ontbrekende of misvormde ledematen en andere ern stige gebreken geboren. Aangenomen wordt dat enige duizenden andere ba- bies dood ter wereld zijn gebracht. Officier van justitie Heinrich Gier- lich 156gaf een persconferentie over de zaak in een kantoor in het paleis van justitie waar duizenden dossiers over de Softenonzaak lagen opgesta peld. Nevenaanklagers, die hem in het onderzoek terzijde stonden, zijn Josef Havertz (34) en Eberhard Knipfer (35). De Grünenthal Firma in Stolberg bij Aken vervaardigde per dag soms een miljoen Softenonpillen voordat een Westduitse kinderarts op een medisch congres in novermber 1961 alarm sloeg. Professor Widuking Lenz had, veront rust door de geheimzinnige stijging in het geboortecijfer van misvormde ba- bies, ontdekt dat veertien moeders van ernstig gehandicapte babies in het be gin van hun zwangerschap Softenon hadden ingenomen. Zijn ontdekking ver oorzaakte grote ontsteltenis onder ARNHEM (A.N.P.) De rechtbank te Arnhem heeft gisteren de 22-jarige los- arbeider H. van H. uit Boxmeer ver oordeeld tot negen maanden gevange nisstraf met aftrek en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Hij zou op 10 augustus j.l. 's avonds laat een 34-jarige inwoonster van Eist op de weg naar Valburg zonder reden hebben aangevallen. De officier van justitie had onderhalf jaar geëist met aftrek plus voorwaardelijke ter beschik king stelling. Op de bewuste avond ontmoette ver dachte de vrouw die van de fiets was gestapt omdat de weg was opengebro ken. Hij verkeerde in een opgewonden toestand en greep de hem onbekende vrouw zonder enige voorafgaande waar schuwing aan. Zij kwamen in een sloot terecht en daar zou de losarbeider zijn slachtoffer enkele keren met het hoofd onder water hebben geduwd. Toen zij begon te gillen probeerde hij haar de keel toe te knijpen. Op het moment dat een hond begon te blaffen, liet hij de vrouw los, die toen kon ontvluchten. Uit de verhoren tijdens de zitting van veertien dagen geleden werd duidelijk dat verdachte een wrok tegen de maat schappij heeft. Hij zou nare gevoelens hebben willen afreageren. Algemeen werd-wel aangenomen dat hij geen an dere motieven had. DEVENTER (A.N.P.) De vierjari ge Harm Kruit, die in de hal van het olie- en mengvoerderbedryf van de ge broeders Ten Hove in Deventer aan het spelen was, is door een luikje van tien b(j vijftien centimeter gezakt en met zÜn beentje bekneld geraakt. Door een draaiende transportschroef, die onder de vloer is aangebracht, werd het beentje even boven de knie afge nepen. In de vloer zijn hier en daar Kleine luikjes gemaakt, waardoor men DlJ de transportschroef kan komen. zwangere vrouwen. Sommigen wilden zich laten aborteren, zoals Sherry Fink- bine, de Amerikaanse huisvrouw aan wier reis naar Zweden voor een abortus grote ruchtbaarheid werd gegeven. In België doodde een vrouw haar misvormde kind, waarna de rechter haar vrijsprak van een aanklacht we gens doodslag. Een dergelijk proces is in Duitsland nog in behandeling. Grünenthal nam Softenon in West- Duitsland vijf dagen na de waarschu wing van Lenz uit de handel. Een West duits echtpaar diende in die tijd een aanklacht in. die geresulteerd heeft in deze tenlastelegging. Sindsdien zijn nog honderden andere aanklachten inge diend. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het aantal verdach ten dat is aangehouden in verband met de rel op 27 december voor de Indonesische ambassade in Den Haag, is uitgebreid met een. Het is een 18-jarige scholier uit Nijverdal. Deze neeft bekend bij de vechtpartij tussen Zuid-Molukkers en de Haagse politie aanwezig te zijn geweest en dat hij daarbij met stenen heeft ge gooid. De jongeman heeft ook ver teld een agent met een vlaggestok in de maag te hebben gestoken. Tijdens de rel raakten verscheidene agenten gewond, maar geen van de ongeveer tien dagen geleden aangehouden ver dachten, heeft toegegeven deze ver wondingen te hebben veroorzaakt. Er was er een bij die toegaf een agent op de rug te hebben gesprongen, om dat hij zijn vriend aanhield. De jongens worden verdacht van het plegen van openlijke geweldpleging. De Haagse politie verwacht nog. meer arrestaties te verrichten. (ADVERTENTIE) DOBBELMAN - VAN BUITEN ZO GEWOON, TOCH ZO BUITENGEWOON UTRECHT (ANP) De Utrechtse politie gaat les geven aan caravan-be zitters die nog geen of te weinig erva ring hebben met het rijden met een aanhangwagen. Hoewel dit gebeurt in samenwerking met de afdeling Utrecht en omstreken van de verenigingen voor veilig verkeer zullen de Utrechtse ver keerspolitie en het Utrechtse centraal instituut verkeersopleiding (UCIVO) be langrijk onder de prijs blijven die vei lig verkeer elders in den lande bere kent. De politie vindt vijftien gulden per uur namelijk aan de hoge kant en heeft het tarief daarom vastgesteld op 25 gulden voor een volledige instructie van drie uur. Ik zal eens gauw vertellen wie Roel en wie Remi is. Ro?l is een jongetje van een jaar of acht, en hij woont in een huisje op vier wielen. Ja, je raadt het al, het is een woonwagen. En Remi is het paard van Roel, die trekt de woonwagen. Roel heeft nog een dier, het is een wit konijn. Daarom heeft hij hem ook Witje genoemd. Roel zijn vader is scharenslijper. Hij komt in ieder dorp of stad en vraagt of er mensen zijn die nog een mes of een schaar hebben te slijpen. Daar krijgt hij natuurlijk geld voor, en dan gaat hij weer naar een ander dorp. Vandaag regent het pijpestelen en toch werkt de vader van Remi door. Het paard staat nu in een tent en Roel heeft een plastic zeil over het hok van witje gehangen zodat het lieve dier geen kou kan vatten. Het is zo koud, dat de moeder van Roel het kacheltje laat branden. Zo loopt het tegen de avond en dan zijn ze allemaal binnen. Vader zit de krant te lezen. Moeder te breien. Roel met zijn auto's aan het spelen. Maar dan is het bedtijd. Ze gaan allemaal naar bed, het is toch maar een vies weertje. Er is niemand buiten. Nie mand? ja toch w'el iemand. Het is Brammetje de stroper. Hij woont in het bos, in een heel klein huisje. Wat is hij van plan. Hij stopt bij de woonwagen, en zet zijn fiets tegen een boom. Hij kijkt heel goed rond en nog eens.... en hij stapt naar het konijnenhok. En pakte Witje er. uit en stópte hem in een zak. Arme Witje, hij spartelt om los te komen maar het lukt niet. Brammetje lacht in zijn eigen en zei half hardop: „Morgen ga ik ie verkopen, dan heb' ik weer geld om mijn potje te kóken". De volgende morgen werd Roel wakker en hij wou Witje voeren maar Witje zag hij niet, het hok stond open. Hij keek overal, maar zag Witje niet. Toen riep Roel zijn vader en die kwam ook kijken. Vader zei :„Die moet gestolen zijn". O, wat was Roel toen ongelukkig, maar hij zal Witje wel gaan zoeken met Remi. Hij "ging met Remi naar het bos en wie zag hij daar? Een mannetje met een wit konijn. Dat mannetje is Brammetje met Roel's konijn. Roel draaide gauw om met Remi, en ging naar zijn vader. Hij vertelde wat hij gezien had. Vader vertelde alles aan de politie die net voorbij kwam gefietst. De politie zei: „Waar woont hij"? Vader zei „In het bos". „Dan zal het Brammetje wel zijn, dat is een stroper, maar dat niet alleen, ook een dief". Ze gingen samen naar het huis van Bram metje. En die moest toeq, het konijn wel geven. Witje was zeer blij toen hij Roel zag. Nu zit Witje gelukkig weer in zijn hokje en Roel is er niet weg te slaan, zo blij is hij. Het is gelukkig goed afgelopen dat avontuur met Witje. Jolanda Eesken, Veenstraat 9, Bavel, 8 jaar. COEN EMMEN, 5 JAAR, NOORD STRAAT 12, WAALWIJK Een klein eigenwijs poesje, het was een snoesje. Lag in de dakgoot te slapen, te gapen! Het poesje had geen zin om in zijn mand te gaan liggen, want, zijn baasje zat een potje te sim men. Daar had het poesje natuurlijk last van, en haar balletje was terecht gekomen in een grote pan. Het poesje lag in de dakgoot een nacht, zijn baasje was overal naar hem op jacht. Maar hij kon zijn poesje niet vinden, hij zei: „Ik zal mijn poesje voortaan maar vastbinden". Het poesje kwam 's morgens zelf van de dakgoot af. en moest een dag op zolder, voor straf. Ja, dat komt ervan, kleine eigenwijze poes, hou je voortaan maar een beetje koest! Monica Janssen 11 jaar Biezen 15, Dongen. Er was een kabouter zonder baard. Hij ging 's morgens wandelen. En alle andere kabouters lachten hem uit. Maar hij liep gewoon door. Hij deed of hij niets hoorde. Maar hij vond het toch wel vervelend. Omdat ze hem altijd uitlachten. Op een morgen ging hij niet wandelen. Liesje en John waren een tweeling van negen jaar. Ze zaten in school, 't was op 'n woensdag. Hé, hé eindelijk luid de de schoolbel. Ze renden gauw naar huis. Want die middag werd het huis aan de overkant gesloopt. Zij aten heel vlug. Ze hadden die middag gelukkig geen huiswerk Toen ze daar aankwa men waren de werkers net begonnen. „Hé, kijk daar eens" riep John. Er was een hoopje met zand maar er was gras over gegroeid. „Laten we eens kijken wat daar on derzit", zei John nieuwsgierig. Ze begonnen te graven. En waarachtig, er zat een kistje onder de grond. Ze liepen er gauw mee naar huis en ze gingen op zolder zitten. „Zeg Lies?" vroeg John. „Haal eens gauw dat breekijzer van vader". Ze rende de trap ai. En kwam gauw weer terug. Na ,reel proberen ging het kistje open. En weet je wat er in zat? Twee kettinkjes en een briefje. „Wat zal dat wel te betekenen* hebben" vroeg Liesje verbaasd. „Dat zal wel op dat briefje staan" antwoordde John. Liesje las het oriefje voor. „Wie dit vindt mag het houden. Het is afkom stig van 1850". En dan stond er nog een naam on der. Maar die was niet leesbaar. Ze lie pen er gauw mee naar hun moeder. „Maar kinderen hoe komen jullie daar aan En ze vertelden allemaal hoe het gegaan was. „Mogen wij deze ket tinkjes houden „Natuurlijk, want dat staat toch op dat briefje?" Ze liepen er gauw meer naar oma. Om het telaten zjen. Daar was juist persfotograaf en een verslaggever. Ze moesten alles nog eens vertellen. En de fotograaf nam een paar foto's. En ook van het huis waar ze het gevon den hadden. De volgende dag stonden ze in de krant. Was dat- geen geluk Annie Rubbens, Goudbloemse- dijk 11, Hoeven (N.Br.) 12 jaar. nog harder en Ard Ik vond de beste sprinter Ard Schenk Maar toen Kees de 10.000 m. goed reed had ik nog een beetje hoop voor Ard. Ik vond Ard wel goed, maar Kees reed harder Toen Fred ook met zo'n goede tijd kwam werd het voor Ard een beet je moeilijk. Maar het werd toch een goed Nederlands einde. Kees als het kan ook jongen. Maar een ding, niet vallen. En nu eens wat over Fred. Je réed je haar zo goed mogelijke tijd. Twee Nederlanders reden harder. Maar je reed ook hard. Proficiat Ard en Kees en Fred, dus 1. Verkerk 2. Schenk 3. Majer. Wilber Hack Ajax is een goede voetbalploeg En ze kwamen goed voor de boeg Ze spelen bijzonder goed. Wanlt als dat nu eenmaal moet. Ze hakten Liverpool in de pan. Al waren ze maar met elf man. En die Cruyff topscoorder van het jaai Hij zet er geen paar. Hij maakt doelpunten en veel meer En dat doet hij keer op keer. En die Ger Bals sta-ait in het doel Ook toen ze speelden tegen Liverpool. Als hij duikt naar de bal Komjt hij wel eens ten val. Maar Ajax is kampioen van Nederland Met een ruime voorstand. Laat ze dat maar altijd blijven. Wij zullen er niet meer over kijven. Anny de Wijs, Moerdijk Toen ging hij op een stoel zitten. En ineens hoorden hij praten. Hij keek door het raam. Toen zag hij ze staan in een groepje bij elkaar. Hij had alles afgeluisterd. De andere morgen ging hij weer wan delen. Hij hoorde fluisteren. Het was over een feestje. De elfenfee zou komen. Daar waren alle kabouters voor uit genodigd. Hij mocht ook komen. Maar zonder baard kon hij toch niet gaan. Dus hij moest wat verzinnen. Hij had dagen en nachten zitten denken. Hij kon haast niet slapen. Op een dag had hij alweer een hele tijd zitten denken en nu had hij iets bedacht. Hij zou een hele mooie lange baard aanplakken. Maar waar moest hij die halen. Hij zou naar de stad gaan en daar een hele mooie kopen. Hij was fiaar de stad geweest en had een hele mooie lange witte baard gekocht. Het was nog één dag voor het feest. Hij ging vroeg naar bed en stond 's morgens vroeg op. De baard had hij netjes aangedaan en z'n beste kleertjes. Nu was hij klaar en ging op weg naar het feest. De andere kabouters keken wel omdat hij zo'n mooie baard had. Ze waren jaloers ook want de elfenfee danste alleen met hem. Zo had hij toch nog een baard. Wilma Boot, Haansberg 88, Etten. (N.B.) Ik zou graag corresponderen met een meisje van 9 of 10 jaar. Ik zit in de derde klas. IggpigP a 1 ■-A I S M s f X fi jêÉ V 4 WALTER DE SCHEPPER, 10 JAAR (ADVERTENTIE) c, 125 km/u., gesloten nellingen volledig go dbare air conditioning aanjager, carrosserie deding) f 4945,- ■MMENS EN ELSHOUT Tel. 01626-^ Goes AUTOMOBIELBEDRIJF GARAGE „NOORD" Th- P. van der Weele, Nieuwstraat 50-52 Tel. 011007991/7792

de Stem | 1967 | | pagina 15