Wenken over begeleiding van gemengde huwelijken Aantal leerlingen tot 493 Spec Ze Vrouwengilde gaat op reis STREEKSCHOOL VOOR CHRISTELIJK LAGER TECHNISCH ONDERWIJS PLAN Z SMIDJE VERHOLEN Brief aan Zeeuwsch-Vlaam se pastoor DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 11 MAART 1967 GOES Plan voor stichten van kleuterschool Inbraak in zomerwoning Dagblad De Stem Inbraak bij tinna Hollestelle Goed jaar voor boerenleenbank Moeilijkheden Begeleiding Gemeenschappelij ke vuilnisbelt in Groede Zilver O.N. voor Goese jubilaris P. A. Borgs MUZIEKSCHOOL TERNEUZEN HOOGWATER Adjudant De Vries veertig jaar bij de rijkspolitie Nieuwe schooljaar s tart in Middelburg Vandaag Medische diensten Morgen Maandag Meer nieuws uit stad en streek °P PaS* 3 en 5 en de Knap Mutator Dr. R. Gei voorzitter van Arbei( Eindhoven St.-Adelber Discussie gezag in l BIJNA TC VOOR ,,K(\ (Van onze verslaggeefster) Burgemeester en wethouders zullen de raad woensdag voorstellen de Stichting R.K. Schoolbestuur mede werking te verlenen bij het stichten van een zelfstandig rooms-katholiek Biervliet Jubileum voetbalvereniging De voetbalvereniging Biervliet, die op 27 maart a.s. haar 40-jarig jubileum viert zal zaterdag 11 maart een verkoopaktie van jubileumglazen houden. Bezorger Dagblad De Stem De heer J. van den Hemel, is aangesteld voor het bezorgen van het Dagblad De Stem in de gemeente Biervliet. Hij volgt als zodanig de heer P. Dierikx op, die dit gedurende 14 jaar tot ieders tevredenheid heeft gedaan. Groede Plattelandsvrouwen De afdeling Groede van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen belegt in de Franse kerk maandag 20 maart een ledenver gadering. Mevr. Van den Hoek is als bestuurslid reglementair aftredend en herkiesbaar. Nadat het huishoudelijk gedeelte is afgehandeld, houdt mej. Roest een causerie over het verzorgen van kamerplanten. Voorts is er een voorstel om 27 april op excursie te gaan. Deze excursie wordt dan onder nomen in samenwerking met de afde lingen uit Zuidzande, Nieuwvliet en Cadzand. Sluis (Van een correspondent» Vergadering Stichting Speeltuin Maandagavond belegt de stichting Speeltuin Sluis een algemene vergade ring in hotel Balmoral. Het ligt in de bedoeling om daar de bevolking van Sluis in te lichten over het wel en wee van de stichting, verslag te geven van de gebeurtenissen in het afgelopen jaar en een gesprek te houden over de mogelijkheden voor de komende zo mermaanden. Tevens is er een verkie zing van voorzitter, daar de tegen woordige voorzitter, de heer M. A. Leenhouts reglementair aftredend ls. Hij is herkiesbaar. Terhole Afscheid kassier D eVree Tijdens de algemene vergadering van de Boe renleenbank te Terhole op zaterdag 11 maart a.s. om 18 uur in café R. van Geertruij, Hulster weg te Terhole, zaï door het bestuur en de Raad van Toe zicht officieel afscheid worden geno men van de heer A. J. de Vree, als kassier van de Boerenleenbank te Ter hole. De heer de Vree is kassier vanar 1 mei 1954 en gaat de Boerenleenbank venaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Deze bijeenkomst zal eveneens woi- den bijgewoond door drs. A. J. Bie- rings, districtsdirecteur van de Coöpe ratieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Na afloop van de algeme ne vergadering zal er aan een ieder gelegenheid worden geboden persoon lijk afscheid te nemen van de heer de Vree. Waterfandkerkje Op de Provinciale weg is in een on bewoond perceel, dat dienst' doet als zomerwoning, ingebroken. Door onbe kenden is het slot van de achterdeur geforceerd, waardoor zij zich toegang tot deze woning hebben verschaft. Deze woning is eigendom van de heer W. B. uit Bochem in Duitsland. De beheerder, de heer B. uit Schoondijke. gaf ver schillende voorwerpen als -vermist op Dagblad rooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-v laanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst. Voor Waioneren en Zuid Beveland: Klokstraat 1 telefoon 62S2 GOES. Eerste redacteur voor Zeeland. Expimtatte- F. DE LIGT inspeclte Zeeland teL 0252, Goes L. K M DE JON privé 7300. Goes tel 2377 Hulst Redacteur voor de Kanaalzone. J. HüSKEN, Breitnerstraat 81 Terneuzen. Tel. 01150-32 96. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-V laanderen. BOBESIN, tel. 2945. Hulst. Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanaeren. N. OPDAM, v Ostadestraat 41. Oost burg, tel 01170-2991 Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren. Mej S. MAASKANT, Westwal 91. Goes, tel 01100-6489. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren. K. MENU. tel 6252, Goes Prijs voor losse advertenties, bestemn voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 2U mm gewone advertenties» BJ? eontracl aanzienlijke -eductle. „Kleintjes"- 3 regels ol minder t 1. eLke regel meer f 0,25 Als êên regel gelden 23 letters en/ca leestekens Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp 1,75 en t 0,85. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. kleuterschooltje in plan Zuid. De stich ting werd al eerder medewerking toe gezegd voor de vestiging van" een de pendance van de „Francesco-kleuter- school" in Zuid. Het stichtingsbestuur wenst nu de dependance om te vor men in een zelfstandige «chooleenheid. (Van onze verslaggeefster) De plaatselijke afdeling van het Ka tholiek Vrouwengilde heeft een drietal activiteiten en bijeenkomsten op het programma staan. Op dinsdag 14 maart zal er om 8 uur in de Korenbeurs een filmavond worden gehouden in samenwerking met de Caltex Maatschappij. Er zullen o.a. films worden vertoond van Walt Disney en over Rotterdam en Spanje. Vervolgens wordt op 3 april het feest van Maria Boodschap gevierd. Voor de leden van het gilde zal er om half acht een avondmis worden gelezen. Op donderdag 25 mei mogen de huis vrouwen alle dagelijkse beslommerin gen een dagje laten voor wat ze zijn. Per autobus zal er een reis naar Ant werpen worden gemaakt. Om half ne gen zal op de markt het vertreksein worden gegeven. Het eerste kopje koffie zal onderweg worden gedronken. Dan volgen een rondvaart door de Antwerp se havens en. bij voldoende belangstel ling een bezoek aan het ..Rubenshuis". Tot en met 14 maart is er de gelegen heid zich voor deze dagtocht op te geven Bij de firma Hollestelle aan de Zaag molenstraat hebben ongewensten zich toegang weten te verschaffen tot het gebouw en de klu-is, die zich daarin bevindt. De buit loopt in de duizenden. Via een w.c.-raampje is men binnenge komen. Daarna heeft men een deur weten te forceren. Op het kantoor werden de bureauladen onderzocht» In een hiervan vond men de sleutel der kluis, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Hanswesrt Feestavond In de zaal Zeelandia werd door de buurtvereniging De Ka naalstraat een algemene ledenvergade ring gehouden. Voorzitter W. J. Pau- wer heette de aanwezigen welkom. Be sloten werd op 11 april a-s. in de zaal Zeelandia een feestavond te houden. De gedachten gaan hierbij uit naar een opvoering van een toneelstuk, waarna de avond afgerond zal worden met een dansavond. To-t leden der kas- commissie werden benoemd de heren E. Schothorst en E. Mast. Kapelle Ondanks de minder gunstige gang van zaken in de tuinbouwsector, die voor Kapelle-Biezelinge zeer belangTijk is, hebben de zaken van de Coöp. Boe renleenbank in deze plaats zich ln 1966 weer gunstig ontwikkeld. Dat blijkt uit het jaarverslag over het afgelopen jaar. Het balanstotaal steeg tot boven de 11 miljoen gulden, tegen 10 miljoen het vorige jaar. Gezien de gang van zaken in de tuin bouw was de aanwas van spaargelden niet groot. Deze bedroeg toch 9,5 mil joen gulden tegen op 31 december 1965 8,9 miljoen gulden. Steeds meer mensen gaan gebruik maken van de diensten van deze bank. Het aantal rekeninghouders steeg hier door in 1966 van 418 tot 55. Het aan tal boekposten bedroeg 91.000 tegen het jaar daarvoor 83.000. Het aantal gewone spaarrekeningen vermeerderde van 2193 tot 2286 en de jeugdspaarrekeningen van 252 tot 263. De uitgeleende gelden van de bank na men in 1966 toe met f 350.000,-. De ruimte tot het verlenen van kre dieten was in 1966 wat ruimer dan het jaar daarvoor. Het bestuur van de boerenleenbank Kapelle wijst er op, dat de koers van het Nederlandse economische bestel wat gewijzigd zal moeten worden. Er is echter geen reden voor een pessi mistische stemming, zodat 1967 zeker met vertrouwen tegemoet gezien kan worden. De exploitatierekening van de bank over 1966 sluit met een bedrag van f 28.362.19 aan winst, nadat o.a. f 20.000,- is gereserveerd voor bijzon dere doeleinden. Ouderavond Onder leiding van de heer D. Mallekote, voorzitter van de oudercommissie, werd de ouderavond gehouden van de openbare lagere school. Het programma in hotel ,.De Zwaan" werd in hoofdzaak door de leerlingen zelf verzorgd. Zij brachten een aantrekkelijke show van toneel en muziek onder leiding van het onder wijzend personeel. Uit het verslag van het waarnemend schoolhoofd, de heer G» H. Ossel, bleek dat het leerlingenaantal stabiel bleef op 117- Er zijn 4 leerkrachten. Als leden van de ouder commissie werden herkozen de heren D. Malle kote en W. D. Schrier. Als nieuw lid werd aan deze commissie toegevoegd de heer P- v. d. Geest. Meer groenteveilingen In ver band met de toenemende aanvoei van voorjaarsgroenten heeft de veiling in Kapelle - Biezelinge besloten met in gang van de komende week het aantal groenteveilingen uit te breiden tot twee per week. Ook op woensdag zal voortaan groente worden geveild om half een 's middags worden geveild om vrijdag blijft gewoon doorgaan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De vertegen woordigers in het overlegorgaan van de r.-k., de Ned. hervorm de en gereformeerde kerk in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben de conclusies uit het beraad van het pastores-convent Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen betreffende de bege leiding van het kerkelijk gemeng de huwelijk, toegezonden aan alle pastores (priesters en predikan ten) van Zeeuwsch-Vlaanderen De wenken van het pastores-con vent bedoelen, de veelsoortige kortsluitingen die er op dit ter. rein mogelijk zijn, te voorkomen Het convent adviseert in de eerste plaats de grootst mogelijke openheid tussen de huwenden en hun beider pastores. Over de vorm van de gods dienstige plechtigheid ter gelegenheid van het huwelijk wordt o.m. gezegd: „Indien een der betrokken kerken de r.-k. kerk is. doet zich deze moeilijk heid voor: voldoet de plechtigheid aan eisen waardoor zij tot een voor de r.-k. kerk rechtsgeldige huwelijkssluiting wordt, dan betekent dat feitelijk een niet-rechtdoen aan protestantse zijde. Uw geloofsovertuiging, dat het huwe lijk voor de burgerlijke overheid rechtsgeldig gesloten is, en dat er op aarde nog geen andere overheid be staat, wordt door de niet-r.-k. partner verloochend, door uitdrukkelijk of stil zwijgend toe te stemmen in de r.-k. huwelijkssluiting voor een kerkelijke overheid. Voldoet de plechtigheid daar entegen niet aan eisen waardoor zij tot een voor de r.-k. kerk rechtsgel dige huwelijkssluiting wordt, dan bete kent zij niet-rechtdoen aan r.-k. zijde. De geloofsovertuiging dat het huwelijk slechts voor de kerkelijke overheid rechtsgeldig tot stand komt, omdat het een sacrament is, wordt door de r.-k.' partner verloochend, door uitdrukkelijk of stilzwijgend toe te stemmen in het achterwege laten van een r.-k. huwe lijkssluiting voor een kerkelijke over heid." „In veel gevallen", aldus het pasto res-convent, ;,zal de ene verloochening niet even zwaar wegen als de andere, en zullen de huwenden tot een keus kunnen komen. Die keus kan ver antwoord zijn in zoverre als geloof dat er niet is, ook niet verloochend kan worden." In die gevallen is er geen plaats voor een gezamenlijk optreden van pastores. In andere gevallen ziet men drie mogelijkheden van een oe cumenische oplossing, die beider over tuiging respecteert. In de eerste plaats een door de hu welijkspartner zelf gekozen duidelijk hervormde, gereformeerde, of r.-k. dienst, waarbinnen in een of andere vorm de pastoor van de andere kerk zich presenteert uit pastorale overwe gingen van meeleven en dienstbaar heid. Een tweede mogelijkheid is een dubbele dienst, achtereenvolgens in een r.-k. en in een reformatorische kerk, in welke laatste dan eerlijkheids halve uitdrukkelijk behoort verwezen te worden naar de burgerlijke over heid, als de enige overheid. De derde mogelijkheid: in net gebeel geen plechtigheid die aan bestaande kerkelijke standpunten recht doet, maar in plaats daarvan een sobere gebedssamenkomst, of een volledige liefdemaaltijd, waarin mede door schriftlezingen en liederen aan de hoop op een nog niet bestaande vrede uit drukking wordt gegeven, zonder dat. daarbij een priester of een predikant in een andere rol naar voren treedt, dan de overige bruiloftsgasten. Een ce remoniemeester zal de gewenste lei ding kunnen geven. ,,Hulp van pastores bij het opstellen van het programma voor deze samenkomst kan zonder be zwaar worden verleend" aldus het con vent. Gewezen wordt op de plicht van de kerken, niet. alleen op de huwelijksdag, maar ook daarna het paar te blijven begeleiden. In een ten geleide bij de wenken van het pastores-convent, wor den door de vertegenwoordigers in het overlegorgaan van de drie kerken, de achtergronden van de praktische wen ken uiteengezet. Daarin wordt o.a. gezegd: ..Als men de eigen kerk ernstie neemt, dan moet die ernst blijken uit de waardering (en dus ook de relativering) van de eigen en de andere kerk, als een mani festatie van Christus' gemeente. Als dit gezien wordt is een kerkelijk gemengd huwelijk kerkelijk niet z 6 gemengd meer. Dan moeten de kerken, waar zij een belemmering inhouden voor gemengde huwelijken, deze wegne- De brief is ondertekend door kape laan J. Adriaansen uit Terneuzen, pa ter G. Baart uit Terneuzen, ds. L. Ber ger uit Terneuzen. deken A. Dierick uit Oostburg, ds. Th. van Drunen uit Oostburg, ds. E. Gramsbergen uit Trioosterzande, ds. J. Th. Heemskerck Axel, da. S. R. C. van Kempen Groede. deken A. Koopmans uit ilst. deken J. van Mechelen uit Ter neuzen, D. Moret uit Sluiskil. J. Musch uit Breskens, ds. FT. Ruis uit Sluiskil Westkapelle Uitvoering dameskoor ln bet ver enigingsgebouw Herrijst", zal het Westkapels dameskoor een uitvoering geven op zaterdag 18 maart a.s. De dirigent, de heer W. H. G. Tim mermans te Goes, heeft de leiding. Voor de pauze worden zeven num mers a capella gezongen; na de pauze voert de toneelgroep der vereniging het toneelstuk Trammelant in duin en strand" op. (Van een correspondent) GROEDE Dinsdagavond komt de raad van Groede in spoedeisende zit ting bijeen. Het college van b. en w. stelt voor om over te gaan tot de aan koop vaii 5200 m2 grond aan de Ha- vendijk van de fam. de Bruijne uit Oostburg. Met de eigenaar is reeds overeenstemming bereikt over een prijs van f 1,50 per vierkante meter. Deze grond is bestemd voor de aanleg van een vergrote en verbeterde vuil nisbelt. Als G.S. akkoord gaan met dit plan ligt het in de bedoeling voor ge zamenlijke rekening van de gemeen ten Breskens, Groede en Nieuwvliet een geheel afgerasterde vuilnisbelt te creëren. In beginsel hebben de dage lijkse besturen van Nieuwvliet en Breskens zich hiermee akkoord ver klaard, ook wat betreft het aanstellen van een full-time toezichthouder. De diverse colleges van b. en w. zijn van de gedachte uitgegaan, dat verbete ring van de belt zonder afdoende toe zicht zinloos is. Een verdeelsleutel van de kosten zal nog moeten worden ge maakt. Het ligt niet in de bedoeling tot het storten van huisvuil andere personen toe te laten dan die welke in één van d e aangesloten gemeenten woonachtig zijn. Het college stelt voor om in begin sel te besluiten tot aansluiting bij de regionale woningbouwvereniging te Kloosterzande en tot de bouw van 14 ratiowoningen. (Van onze verslaggeefster) GOES De heer P. A. Borgs uit Goes werd letterlyk en figuurlijk in het zon netje gezet. In hotel Centraal te Goes nam hij alle hulde in ontvangst, die hem in verband met zijn vijftig dienst jaren bij drukkerij Oosterbaan en Le Cointre in deze stad werd toegezwaaid. Vijftig jaar was hij het bedrijf als boekbinder trouw gebleven. En hier ko men hopenlyk, voordat de jubilaris met pensioen gaat, nog twee jaar by. Een halve eeuw werken bij dezelfde baas was voor burgemeester mr. F. Hu- ber van Goes reden om de heer Borgs hartelijk toe te spreken. Bovendien had hij voor de jubilaris een bijzondere verrassing in petto. Hij haalde een zil veren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau te voorschijn en spelde de heer Borgs deze onder scheiding op de borst. Door de vele sprekers, die hierna aan de beurt kwamen, werd nog eens ge memoreerd hoe de heer Borgs als „broekie" van dertien jaar het bedi'ijf binnenstapte. Een tijdje hoorde hij tot de z.g. vliegende brigade. Waar een man nodig was viel hij in. Dan zat hij weer in de zetterij, dan was hij typo graaf. Maar tenslotte kwam hij op de boekbinderij terecht en bleef daar zit ten. Als blijk van waardering, overhan digde directeur J. H. Smit de Heer Borgs een geschenk onder couvert. Van ver schillende kanten werd de heer Borgs lof toegezwaaid. Zjjn echtgenote deelde in alle gelukwensen. Tegelijkertijd werd afscheid genomen van mej. M. C. de Witte, die meer dan veertig jaar haar beste krachten aan de drukkerij heeft gegeven. Mej. de Witte was o.a. werkzaam in de boekhouding. Ook aan haar adres werden tal van goe de woorden gericht, die Vergezeld gin gen van bloemen en de beste wensen voor de toekomst. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het aantal leerlin gen aan de Terneuzense Muziekschool was per 31 augustus 1966 gestegen tot 493. Men begon in 1961 met 395 leer lingen. In een verslag over het vorige lesjaar zegt de nieuwe directeur, de heer Anton van Prooyen, dat de school in veel opzichten een gunstig-klima- tologisch beeld geeft. Hij ziet dit o.a. in de verdeling van de leerlingen over de diverse instru menten. Het percentage pianoleerlin gen (toch altijd nog 92 van de 493) in vergelijking met andere scholen is be trekkelijk laag, n.l. 25 procent. Door (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Te midden van een voor hem onverwacht groot aantal genodigden en belangstellenden heeft adjudant L. de Vries, chef van de par- ketgroep Middelburg, zyn veertigjarig jubileum by de rijkspolitie gevierd» Hij kwam in 1925 als matroos by de Ko ninklijke marine en stapte enkele ja ren later over naar het politiekorps. In de eerste oorlogsdagen werd hij ernstig gewond en voor de activiteiten, die hij in de meidagen van 1940 en tij dens de bezetting heeft ontplooid, ont ving hij kort na de oorlog uit handen van H.M. koningin Wilhelmina het bronzen kruis. Nadat hij enige jaren in Leiden en bij de parketgroep Rot terdam had doorgebracht, kwam hij in 1956 naar Middelburg. Gistermiddag werd hij tijdens de of ficiële huldiging in het gebouw ,,De Schakel" te Middelburg toegesproken door ongeveer vijftien sprekers. Enke le van hen: rijkspolitie-overste A. J» van Thiel, officier van justitie mr. T. Lebret namens de magistratuur bij de Middelburgse rechtbank, de heer D. van Oyen, korpschef van de Terneu zense gemeentepolitie en vertegen woordigers uit het Middelburgse sport leven, waarin de heer de Vries nu nog bijzonder actief is. De meeste hem aangeboden geschenken betroffen zijn grootste hobby: dia's. Zo kreeg hij van zijn eigen personeel een projectie scherm, van het personeel van het parket en de griffie een projectieta fel. De jubilaris sprak tot slot een dankwoord en schonk zijn echtgenote een met diamanten bezette ring. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG. By de aan vang van het nieuwe schooljaar 1967-1968 zal in Middelburg wor den gestart met een streekschool voor christelijk lager technisch onderwijs De school komt er dank zij een „hardnekkig volhou den" van het bestuur van de „Stichting voor protestans chris telijk technisch onderwys in Zee land". In afwachting van een nieuw school gebouw zal voorlopig onderwijs worden gegeven in een zestal lokalen van de school aan het Cellebroershof. Begon nen wordt met een eerste algemeen leerjaar. Het bestuur verwacht hier voor 70 tot 80 leerlingen. Onderzoekin gen hebben uitgewezen, aldus het be stuur, dat dit aantal zal uitgroeien tot ongeveer 400 leerlingen. De vakrichtingen, die pas na het eei- ste leerjaar aan de orde komen zijn metaalbewerking, electrotechniek en timmeren. Inmiddels is er van het ministerie toestemming gekomen een nieuw schoolgebouw in het bestem mingsplan „Klarenbeék" neer te zetten. De bedoeling is dat hiermee al in au gustus wordt begonnen. Als alles vol gens plan verloopt, zal de school een jaar daarop in gebruik kunnen worden genomen. Het gebouw zal bestaan uit 25 lofca- len, zoals theorielokalen en praktik ruimten. Verder is er een overblijflo kaal voor 300 leerlingen en een gym nastieklokaal plus speelveld geprojec teerd. De kosten van dit alles zyn ge raamd op drie en een half tot vier miljoen gulden. Tot directeur van de school ls aan gesteld de heer A. Riddersma, momen teel directeur van de christelijke l.t.s ln het Friese Koudum. Voor het stichtingsbestuur betekent net begin van de l.t.s. het eind van moeizame voorbereidingen. Zoals ge meld, weigerde de Middelburgse raad destijds een noodzakelijkheidsverkla ring af te geven voor deze school. Tegen dit afwijzende raadsbesluit werd beroep ingesteld. De Kroon kwam tot. de conclusie dat „de oprichting en in standhouding van een christelijke lts in Middelburg een aanvaardbare en verantwoorde zaak is". het betrekken van dependances voor het geven van algemeen vormend mu ziekonderwijs, is het aantal leerlingen in de loop der jaren sterk toegenomen. Men begon in 1961 met 45 leerlingen, het zijn er nu 73. De samenwerking met het lyceum verschaft veel kinde ren de mogelijkheid een instrument te leren bespelen. In andere omstandig heden zou dit onbereikbaar moeten blijven. De goodwill van de school blijkt uit de prettige contacten mei ouders van leerlingen uit verscheidene sociale milieus. Bovendien, aldus ae directeur, breekt steeds meer het besef baan dat de muzikale vorming van hel kind thuishoort in de totale opvoeding. In het afgelopen jaar slaagden 43 kandidaten voor muziekgeschiedenis, en 57 behaalden een graad in het be spelen van een instrument. Het groot ste aantal (24) waren trompettisten. Van de pianoleerlingen staan geen exa minandi vermeld. In het algemeen jaarverslag wordt in de eerste plaats dank gebracht aan de vroegere directeur, de heer J. Dek ker, die per 1 mei 1966 de directie op zich nam van het Twents muzieklyce- um. Er wordt op gewezen dat de school in de Dijkstraat steeds meer excen trisch komt te liggen t.o.v. het nieuwe woongebied, dat zich in zuidelijker rich ting uitbreidt. In het nieuwe schooljaar is reeds gestart met drie klassen al gemeen vormend muziekonderwijs ln de Zuidlandschool. ,,Het begint wel tijd te worden", aldus het verslag, ,,bij de plaatselijke overheid meer belangstel ling te wekken voor een muziekschool die meer in het wooncentrum van de gemeente is gelegen". Het feitelijke nadelige saldo over 1965-1966 bedraagt ruim f 47.000. De gemeente Terneuzen neemt met ruim f 51.000 het leeuwenaandeel in de bij drage van rijk, buitengemeenten en Terneuzen. Morgen, zondag 12 maart Hansweert: 3.59 en 16.27; Terneuzen- 3.15 en 15.44; Vlissingen: 3.48 en 15in* Wemeldimge: 4.43 en 17.02. Maandag 13 maart Hansweert: 4.30 en 16.58; Terneuzen- 3.46 en 16.14; Vlissingen: 3.18 en 153Q-' Wemeldinge: 5.12 en 17.29. VLISSINGEN Zeevaartschool 15.30 uur Lezine en film Aihambra 19 en 21 uur De man van Istanboel 14 jaar GOES Grand 19 uur De man van Istanboel 14 jaar 21 uur Judith 14 jaar MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur Avontuur in Soho 18 jaar City 20 uur De helden van Telemark 14 jaar KEMSEKE-PAAL Ad. de Bakker 15 uur Schieting OOSTBURG Victory 20 uur The Hunlers Ledel 20 uur De ktem van het water a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur Gescheurd gordijn u BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur „Kleine Alice" AXEL Centrum 20 uur Rio Conchos 14 jaar BRESKENS Haven 11.15 uur Intocht „Javazee" HULST R. de Vilder 19 uur Prijskaarting P. Lecraert-Nijs 14.30 uur Schieting KLOOSTERZANDE Hotel de Linde 15 uur Puntenschietina AXEL Centrum 20 uur Rio Conchos 14 jaar CLINGE L. de Vylder 15 uur Schieting WATERLANDKERKJE „lil den Koning" Seriekaarting SCHOONDIJKE Wijffels 19.30 uur Toneeluitvoering (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstr. 21 Hulst - tel. 2478 DOKTERSDIENSTEN CADZAND. RETRANCHEMENT, SLUIS en ZUIDZANDE: dokter Bom uit Cad zand- HULST: dokter De Gier- TERNEUZEN: dokter Hoving, tel- 2445 AXEL: dokter Schiltman. KLOOSTERZANDE: dokter-Buwalda, tel. 277. AARDENBURG en OOSTBURG: dokter Riik uit Oostburg. tel. 01177466 BRESKENS. GROEDE en SCHOONDIJ KE: dokter Ossewaarde uit Breskens. tel. 01172—566. GOES e.ode heer Bonneschanscher, tel. 01130—233- MTDDELBURG: dokter Reijerse, tel- 3456. VLISSINGEN: zaterdag dokter Wartena. fel. 3933 en zondag dokter Vader, tel 2472. GOES: dokter Griep, tel- 6405- BORSSELE en NIEUWDORP: dokter Gelderblom. tel 01195—327. HOEDEKENSKERKE en KWADEN- DAMME: dokter Wöstmann, tel. 01195- 450. DRIEWEGEN. 'S-HEEBENHOEK, OVE- ZANDE en LEWEDORP: dokter v. Op- dorp, tel- 01105—280. 'S-HEER ARENDSKF.RKE. WOLPH- AARTSDTJK. HF.TNRENSZAND: dok ter v. Maanen. tel 01106234- KRUININGEN, HANSWEERT. KRAB- BENDIJKE en RTLT..ANP-BATH: dok ter Kamps, tel- 01135343. APOTHEKERS GOES: Goese Apotheek, tel. 7104- MTDDEt.ritbG: Hummelen, tel 2134. TERNETTZEN: Klaassen. tel- 2090- VT.TSSINGEN: v- d. Kleine Mulder, tel 2730. WIJKVERPLEGING IJZENDIJKE, HOOFDPLAAT en RTER- VLIET: zuster Causmaeekers uit IJ- zendijke. tel. 01176-367 fb.g.g. 008). OOSTBTJRG. SLUIS. CADZAND. ZUID ZANDE. GROEDE. BRESKENS en SCHOONDT.TKE: -.uster Delnad uit Sluis. tel. 01178—502 tbg.g. 008). CLTNGE. ST-JANSTEEN en NIEUW- NAMEN: zuster Vpvver uit Klooster- zanrte. tel 01148—220 HOEK PHILIPPINE en SLUISKIL: zus ter Hillaert uit Zandstraat, tel- 07357 435. DIERENARTSEN AXEL. ZAAMSLAG en SAS VAN GENT: de heer Janssen uit Axel, fel 01155488. WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN: de heer Van Veen uit Oostburg. tel 01170- 2693. HULST en NIEUW-NAMEN: de heer Bonn uit Nieuw-Namen. tel. 01144— 227. ST.-JANSTEEN J. de Weduwe 15 uur Schieting E. Otjes 14 uur Verg. Duivenmü De Zwaluw TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20 uur Gescheurd gordijn 14 jaar OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur De stem van het water al. AXEL Centrum 20 uur Rio Conchos 14 jaar AARDENBURG St.-Öaafskerk 14 uur Matthaus Passion Rode Leeuw 19.30 uur K.P.J.-toneel KOEWACHT A. de Schepper 15 uur Schieting A. de Bock 15 uur Schieting KLOOSTERZANDE De Linde 15 uur Schieting Sebastiaan HULST Bioscoopgebouw 17.15 en 20 uur Gescheurd gordijn 14.30 uur Winnetou 14 jaar J. Verbunt Schieting HENGSTDIJK P. v. Dijk 15 uur Schieting NOORDSTRAAT E. Mattens 15 uur Gaaiballing ZUIDDORPE A. de Block 16 uur Seriekaarting M. de Cock 14.30 uur J aarmarktschieting VLISSINGEN Aihambra 15, 19 en 21 uur Judith 14 jaar GOES Grand 15 en 19 uur De man van Istanboel 14 jaar MIDDELBURG Electro 15.30 en 19.30 uur Mr. Stanislas slaat terug 14 jaar City 14.30 en 20 uur De helden van Telemark 14 jaar BRUGGE Concertgebouw 19 uur Concert door leerlingen conservatorium Brugge WATERLANDKERKJE „In den Koning" Seriekaarting WESTDORPE Oudt Raedhuys 19.30 uur Dansen Café J. Dhert Seriekaarting TERNEUZEN v. Luxor 20 uur Gescheurd gordijn 14 OOSTBURG Ledel 20 uur De stem van het water a.l. BRUGGE Stadsschouwburg 19.30 uur „Wïenerblut" MTDDELBURG Stadhuis 14 uur Raadsvergadering HULST Bioscoopgebouw 20 uur Gescheurd gordijn VLISSINGEN Aihambra 20 uur Judith 14 jaar GOES Grand 20 uur Judith 14 jaar ZUIDZANDE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering ZUIDDORPE M. de Cock 14.30 uur Jaarmarktschieting SLUIS Café Wilhelmina 19.30 uur Biljartwedstrijd Sluis-Oostburg 1083: „Ga onmiddellijk kijken, wat die kerel hier wil fluisterde doctor Polnyck. „Wij houden je met onze wapens gedekt. Het is tenslotte een politie man. Je kunt nooit weten...." Schoorvoetend begaf Pjotr zich naar de werkplaats toe, waar Eelco hem gewichtig stond op te wachten. „Zo.. Ver- höol'nzei Eelco. „Het spijt me, da'k je weer kom stoor'n, main. Maar het kan nou een keer niet anders. Je weet wel, die leerjongen van jou, hè. die we nou in de nor hebb'n zitt'nda's Heintje de Wit uut Vierakkershoek. We hebb'n zijn persoon lijke gegeev'ns precies uutgezocht". „Zo zo antwoordde Pjotr. ,,Is dat Heintje de Wit? Waarom deed hij dan net of hij Kareltje Knetter was?" „Daar bemoei ik me niet mee. Dat moet de rechter maar uuteoek'n, antwoordde Eelco. „Je kunt me ook wel vraag'n: waarom droeg dat jonk dan een valse pruuk. Nou, dat kwam, omdat-ie solusguitaar- nist wou word'n bij een bietbendje. Dat schijnt niet te kunn'n met kort haar. Je weet het, als ze de biet ln de kop hebb'n, word'n ze knettergek. En kijk daarom ben ik nou juist bier, want genoemde Heintje de Wit heeft een verzoek gericht an I?"!'— ome van Muizenis of hij ziin guitaar mocht he g burgemeester is een warm en gevoelig ma heeft dat verzoek toegestaan. De ben dus deze 'guitaar te haal'n... Maar [j stond doctor Polnyck te luisteren. „Ga 0,1 „aal fyt naar de slaapkamer, Killesiste Ml- ]jen ds! guitaartje even op. Er klopt iets niet. we on(jerzaelt instrumentje eens aan een nauwkeurig g^.D onderwerpen. Als je het mii vraagt, wil dat ding hier wegsmokkeien. (Van een onzer ver BREDA. Dr. R voormalig burgemei Breda, is benoemd to- van de Raad van Arbt hoven. Hij volgt de htj tink op, aan wie op per 1 augustus van di vol ontslag is verleen (Van een onzer versli MIDDELBURG Leden mes van de afdeling Z< van de St.-Adelbertvereni in Middelburg gediscussiei zag en persoonlijke ver ai p heid in de kerk, een van punten van het pastoraal Het onderwerp werd inge ter dr. W. Munier s.s.c.c voor kerkgeschiedenis a a school voor theologie en Heer. Dr. Muiniier had een lingen geponeerd die als het gesprek dienden. Een dat veel van de vormen, schap en hiërarchie in 't all ontwikkeld hebben, niet ar bare gegevens te beschou\L Muniier achtte de strijd oi legialiteit in de theorie ey pratijk van het kerkelijk zakelijk om te komen tot L gezaguitoefenajng, die aan! tijd zijn aangepast, en die f ken aan een al te straffe j van de kerk rond de bissc me. Het behoort volgens ook tot de opgaven van c democratische gedachten mogelijk in de kerkelijke 1 door te voeren. In dit verb J te dr Munier de begrippenjf bevoegdheid en besiissingsa Men zocht tijdens de dij een grenslijn tussen het zjjds en de persoonlijke ve lijkheid anderzijds. Zonder rigens te vinden. Gesteld vJ beleid in de kerk vooral geb- zijn op het luisteren naar| Godsvolk leeft, en op eef aan gezagsuitspraken. TyJ het zware gewicht dat dq rendeel der aanwezigen a soonlijke verantwoordelij ij toegekent, was de uitsprd eigen geweten uiteindelijk sen over goed en kwaad. I (Vain onze verslagigeel GOES Het gnat erop li; -„Een koe voor Grossil wel zal halen. Op girorekeniinJ Bisteren weer een bedrag va Dij geschreven. Ruim f. 460. werd bijeengebracht door dl in Goes. "EER saneringsplan is nodil stadje als Hulst. Als raad I begrepen, dat niets zo bei tan vooruitzien, plannen 1 li0°f, onze ónderen een leefbaar klimaat scheppen nier en daar wat hakei nan, maar over het algeiii er een groot voorstanden wan Hoogenhoutl eni het niet meer bele& npril stapt hij met zijn grl megtuig om te emigrereif vnnnie. Hij gaat zich daarl ae stad Davenport, waar 1 mensen wonen. Op 11 of 31 M Hulst vaarwel. „Ik M laar prettig gewerkt. Het] nnrty je als stedelink °°IsPronkelijk uit Utrechti ?L,het Platteland kunt I me hier totaal inge Ni.) niet inichend u Hulsterse bevolking heb aImo0P?ma kannen vindX gemeenteraad heb ik bijl met m*>n collega's samed ie'l™- Qa vertellen, hoe hl zit EjlgJ.atlePiannen is gè ikrt ,er Vanavond nol laar M n an ze^^en. Ond ik seri in haMen mijn Austra,f^et plan Telejlt l.\t)aan, Omda fl oehnn 'aan miIn l| gehad, werd ik afgekeur fcsoek°Va2. Te J fjJJpelUenZnsVdd Hulst DelolaZienSWaar^\ terloops of Ik de da9 "I l!iietah^ma^l a'"ht jaar J ffiJ vond hlf *eurin9srai 0na tiet allemaal fla"

de Stem | 1967 | | pagina 2