Agrariër in ..Liempde heeft kritische kijk Britse koeien via België goedkoper naar Nederland HOOFDSCHOTEL BIJ TERUGKEER WILSON Links - rechts - links - rechts - links Volkscongres verdeeld over afzetting van Soekarno MENTALITEIT VERANDERDE Even uitblazen mevrouw Dick Holthaus ook in Safari-roes Universiteiten straks onbetaalbaar Groot alarm op vliegveld (RIQ9R rpapier voor uw L-pen Bezoeker van werktuigendagen is blij met zakelijke èn objectieve voorlichting Accent ME W&S Beeld VS. kunnen bewapende kunstmanen opsporen In Goes: finale spelregelwedstrijd Prof. Diepenhorst: BIJ BETALING VAN DOKTERSREKENING UTRECHT helpt sociaal zwakken EEG-manipulatie 53SS*— 1385,- BLUFT PRIJS VOORVOETEN Herinvoering zomertijd Anti-lawaaiwet Wildstand III Grote partijen faalden r5bivSJ| DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 MAART 1967 DJAKARTA (ANP) De Kansen van president Soekarno om zijn bewind voort te zetten, worden na de redevoe ringen in de eerste twee dagen van de bijeenkomst van het volkscongres niet hoog aangeslagen. De grote meerderheid van de afgevaardigden van de verschil lende partijen en uit de onderscheidene delen van het land heeft aangedrongen op zijn afzetting. Toch voelt lang niet iedereen er voor, dat het volkscongres zich ook uitspreekt voor een berechting van de president. Enkele sprekers gaven uiting aan hun lympathie voor de omstreden leidei door er voor te pleiten, dat het volks congres zich beperkt tot de bekrachti ging van de overdracht van de uitvoe rende macht aan de voorzitter van het kabmetspresidium, generaal Soeharto. Degene die dit standpunt sterk ver dedigde was Bambang Oetojo, wiens be noeming tot stafchef van het leger in het begin van de jaren vijftig door het leger werd geboycot. Deze machtsstrijd werd toen door het leger gewonnen, toen pre sident Soekarno tenslotte generaal Na- soetlon tot stafchef benoemde- Zoals be kend is deze generaal nu voorzitter van het volkscongres- Onder degenen die - zij het in bedekte termen - een goed woord voor Soekarno deden, bevonden zich leden van de des tijds door hem opgerichte nationalisti sche partij PNI. Daarentegen spraken afgevaardigden uit West-Java, Atjeh, West-Borneo en Zuid-Borneo zich uit voor niet alleen de afzetting, maar ook de berechting van de president- Ook de studentenafgevaar digde Firdaus Wadji drong op onmid dellijke afzetting en berechting aan. Na de openbare debatten zal het volks congres probei :en in afzonderlijke com missievergaderingen te komen tot een gemeenschappelijk standpunt. (Van een onzer verslaggevers) LIEMPDE De bezoeker van werktuigendagen „Liempde" is van mentaliteit veranderd. Aanvankelijk kwam hij naar deze nationale tentoonstelling van land- en tuinbouwwerktuigen om eens een dagje van boerderij of tuinderij af te zijn. Alleen of samen met de vrouw. Nu loopt hij kritisch van expositie- naar demonstratieruimten. Hij wil uitleg hebben en hij wil ook de machines in werking zien. Die verandering van mentaliteit heeft enkele oorzaken. De boer en de tuin der van vandaag zijn technisch ge schoold. Zij zien hun machines niet meer als paarden, die op olie en ben zine lopen. Door het onderwijs is men technisch kritisch geworden. Er komt nog een zwaarwegend ar gument bij. De agrariër zit niet dik in het geld- Daarom moet de keuze van machines terdege overwogen worden. Een machine koopt men nu eenmaal niet om na een half jaar als een af getrapte schoen weg te gooien- Bij zijn keuze wordt de agrariër ge holpen door diverse instanties, die ob jectieve voorlichting geven. De bezoe ker van de werktuigendagen kan zich veilig voelen, omdat het accent van „Liempde" op de objectieve voorlich ting ligt. Met de handelaar in kippen hokken heeft de rijkspluimveevoorlich- ting een stand. Met verkopers van tractoren en stallen heeft de rijksland bouwvoorlichting een plaatsje op het terrein. Met boomkwekers staat staats bosbeheer op „Liempde". Kortom: bij na alles wat te koop is v(*or boer en tuinder staat in een stand- Over dat alles geeft men op hetzelfde terrein objectieve voorlichting. Daaraan wer ken rijk, boerenbond, Wageningse land bouwhogeschool mee. „Van de veertig in gebruik zijnde ha. hebben we acht ha expositieruim te", vertelt de heer P. Dobbelsteen, voorzitter van de werktuigendagen. „Ruim 400 standhouders laten 60.000 bezoekers apparatuur ter waarde van 40 miljoen gulden zien. De cijfers kun nen in de komende jaren groter wor den. Het is moeilijk te profeteren". Met deze cijfers kan toch wel een beeld van „Liempde" geschetst wor den. Veertig ha is nog altijd zestien vierkante kilometer. Een respectabele oppervlakte voor een expositie, die zich alleen tot de landbouw richt. Een gering deel van de oppervlakte is ge reserveerd voor de show- Voor de op gepoetste, stilstaande machientjes. Op 32 ha wordt gewerkt. Door de han del, die moet aantonen dat een be paald machientje echt beter is dan zijn soortgenoten. En door objectieve voorlichters, die alle soorten om het even is. Zij willen slechts de agrariër zo goed mogelijk helpen. Is de handel tevreden met de min of meer ondergeschikte plaats? „Er be staat tussen ons een beste verstand houding", zegt voorzitter Dobbelsteen. „Na de werktuigendagen heeft de han del een jaar nodig om gelegde contac ten af te werken. In de meeste ge vallen koopt boer of tuinder dan ook". De organisatie van „Liempde" een zelfstandige loot van de Noordbrabant se Christelijke Boerenbond (N.C.B.), houdt zoals bekend op 10 en 11 mei d.it jaar voor de twintigste maal de werktuigendagen. Het evenement heeft de naam meegekregen van het dorp, op welks grondgebied het wordt ge houden. Verkoopadressen worden gaarne verstrekt door Stibbe Postbus 9041 A'dam „We hebben gemerkt, dat de bezoe ker behoefte heeft aan voorlichting", vertelt secretaris A. van Opstal. „Liempde" is de enig landbouwex- positie in Nederland (en Europa) met het accent op die voorlichting. Dat verklaart ook de groei van het evene ment". De groei manifesteert zich in het toe nemende aantal aanvragen van de handel ,om te mogen exposeren en de monstreren. Lang niet alle aanvra gen krijgen een plaats op het grote terrein. Dat kan niet. Anders zou het karakter van de werktuigendagen ver anderen. Het accent zou dan op de han del komen te liggen- Dit wil de orga nisatie tot elke prijs voorkomen. Maar de huidige opzet van „Liemp de" kost veel geld. Stel dat er minder bezoekers komen en de inkomsten ver minderen. „Wij vermoeden dat in de komende jaren het aantal bezoekers afneemt", zegt Van Opstal. „Dit komt door af vloeiing van boeren en tuinders. We krijgen echter meer bezoekers uit Bel gië, Duitsland en Engeland. Maar goed, laten er minder bezoekers komen. Wat dan nog. Wij gaan op dezelfde voet door. Voorlichting staat bij ons op de eerste plaats". De concurrentie van andere'landbouw tentoonstellingen, die in de Amster damse R.A.I. bijvoorbeeld, kan zwaar worden als de opbrengsten verminde ren. Bestaat er dan geen gevaar voor het voortbestaan van „Liempde?" vaÜativd? voorjaars- en zomercollectie ttak Holthaus iets met Safari te etaiAn z°u hebben, bleek al uit zijn creëer! Waar een kleine jungle was ge- a. compleet met panter en aap. koJini- V °P,c'nde met een paar be- tard bnnen tent-jurkjes, beschil- volffdftna •"'^kaanse mo'öieven. Dan militair tailleurs mat sportieve en taille h ^ccentan, broekrokken en een de kett;6 -g geaccentueerd werd door da' 7^ulgcem,tuur' het Parijse nieuwtje geslino /e^s rond de wereld heeft en nagp Holthaus reeg echte schakJu te Para-noten tussen de Ütisraof' maar desondanks zal de ket- kij lwf gauw vervelen. Geen nood, zijj! z vel v°nrtreffelijke noten op counp r/[ Pakken zijn mooi van SeSePaal Gn kleur- Ze ziin 7^1 noemt hij „jasjes", want de schmiH de japon, smal in taar bpnnJrs en recht of tenbvormig en zwart Na .vee^ bruin, marine bracht pppimel: weteig zomers effect, tagrèrnz-i en ?ran,3e> roze, groen, wit effect hlnftZ°" in he' beeld. Het broek- Pakken onw ^le j beperkt tot mantel- dingriji. l9 de japonnen zijn vin- ^tienni,;'00ze.n_ gemaakt waarvan de ^•mopt i ^rïdels moeilijke houdin-' ör°ek mai ,n ztan, dat de voorkant 2° kokaf achterkant rok is. staan hfwleili9toer a'ls de stormhoeden blouse cn i Pakjes met overhemd- ai a's' °f omgeknoopte cow- o ongemotiveerd balanceren O Nina Ricci heeft evenals Dior de „Safarl"-stijl in haar collectie. De tekening stelt een jagerspak voor van khakikïeurigc wollen stof. ze boven de vele mouwloze japonnen met glad hoog halsje. Nauwelijks zicht bare pofbroeken werden onder korte, wijde, zijden jurkjes gedragen. In deze hele collectie prevaleert een detail: het vierkant in- of opgezet plas tron aan voor- en rugzijde. Zelfs bij avond is het aanwezig, nu geheel ge- pailleitteerd en de slanke, soepel val lende japon is er als het ware met ajour aan opgehangen. „Wij weten niet of er behoefte aan meer dan één expositie blijft bestaan", filosofeert Van Opstal. „Mocht het niet zo zijn dan blijft de beste over. En wij zeggen niet welke de beste is- Dat kun je van ons niet verwachten". De heren Dobbelsteen en Van Opstal hebben te goede relaties met de han del om zich en „Liempde" op de borst te rammen. Zij laten wel blijken dat hun evenement het al twintig jaar uit gehouden heeft. Andere hadden of heb ben niet zo'n lang bestaan. Die andere evenementen werden of worden door de handel op poten gezet. De agrarische wereld heeft blijkbaar voorkeur voor „Liempde". Daarom be hoeft aan het voortbestaan van de werktuigendagen niet getwijfeld te wor den. Ook financieel niet. Voorzitter Dobbelsteen: „Wij hoeven geen winst te maken- Wij maken het ook niet. De baten van werktuigenda gen gaan op in voorbereidingen van een volgend evenement. Wij laten er bijvoorbeeld stallen en schuren voor bouwen. Verouderen deze of zijn ge bouwen van andere constructie goedko per dan komt er vervanging. Dat kost veel geld. Maar bezoekers hebben recht op het nieuwste. Ook dit behoort tot de voorlichting". „Liempde" heeft 200.000 gulden re serve voor mogelijke magere jaren. Het weer hoeft maar twee of drie jaar de openluchtgebeurtenis tegen te wer ken en de reserve is op. Tot nu toe heeft men geluk gehad- WASHINGTON (Reuter) De Ver. Staten beschikken over de mogelijk heid om na te gaan of kunstmanen in de ruimte kernwapens of andere wa pens aan boord hebben. Dit heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Rusk, de commissie van buiten landse zaken van de senaat woensdag verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) HULST Morgen wordt in café Flora in Goes aan de Grote Markt de finale gehouden van de spelregel wedstrijd voor verenigingen, die is georganiseerd door de scheidsrechtervereniging „Zuid- en Noord-Beveland. Id deze finale zullen tegen elkaar uit komen de vea-enigingen 's Heerareds- kerke te 's Heer Arendskerke, SW te Goes en Kapelle te Kapelle-Biezelinge. Deze verenigingen werden winnaar van de voorrondes, die zijn gehouden in Heinikenszand, te Goes en te Kapelle- Biezelinge. De jury tijdens deze finale wordt gevormd door bestuursleden van genoemde scheidsrechterverenigingen. Vragensteller is de heer Steenbakker, secretaris van de strafcommissie van de KNVB, afdeling Zeeland. De spel- leiding is in handen van de heer. F. Schrijver, penningmeester van de scheidsrechtervereniging „Zuid- en Noord-Beveland". De finale begint om 19.30 uur en is voor iedereen toeganke lijk. (ADVERTENTIE) VLEE LEUVEN (A.N.P.) De mLnlstei ran Onderwijs en Wetenschappen, prof, mr. I. A. Diepenhorst, heeft gisteravond In een voordracht voor de vereniging van Vlaamse professoren te Leuven ver klaard, dat, tenzij maatregelen werden genomen van besparende aard, de uni versiteiten en hogescholen in Neder land binnen enkele jaren onbetaalbaar zullen zijn. Hij zei dit naar aanleiding van de snel toenemende kosten van het weten schappelijk onderwijs en de zich be angstigend uitbreidende studentengetal- len Er moet volgens minister Diepenhorst een werkelijk schiftend propaedeutisch examen komen. Ook verkorting van de cursusduur komt in aanmerking. Voorts ls het zaak te bevorderen dat slechts zij voor zuiver wetenschappelijk werk gedurende langere tijd worden opge leid. die daartoe bekwaamheid bezitten. UTRECHT (ANP) Wanneer geen overeenstemming wordt bereikt in het conflict tussen artsen en ziekenfondsen en de patiënten zelf een deel in de kos ten zullen moeten bijdragen, dan zal de gemeente Utrecht de sociaal ondersteun den helpen. Dit deelde wethouder van soc. zaken en volksgezondheid in Utrecht, A. P. G- van Koningsbruggen, mee tijdens de be handeling van de gemeentebegroting in antwoord op vragen van de CPN. De so ciaal ondersteunden kunnen dan op grond van de algemene bijstandswet een uitkering krijgen ter hoogte van het bij te passen bedrag. De wethouder zei in dit verband te hopen, dat de Utrechtse artsen de patiënten niet direct een reke ning zouden aanbieden, maar eens per maand. LONDEN (A.P.) Op het vliegveld van Londen is gisteravond groot alarm geslagen omdat gevreesd werd dat de band van het neuswiel van een vlieg tuig, waarin premier Wilson zat, was gesprongen. Het straaltoestel van de koninklijke luchtmacht landde echter veilig. De premier keerde met minister van bui tenlandse zaken Brown terug uit Luxemburg, na afsluiting van hun rond reis door E.E.G.-hoofdsteden. Zij heb ben de verschillende regeringen geraad pleegd over Engelse toetreding tot de E.E.G. Brandweerauto's en ambulances raad den over het vliegveld naar de lan dingsbaan die voor Wilson bestemd was. Zij stonden in de stromende re gen klaar terwijl het toestel een ge smeerde landing uitvoerde. Functionarissen verklaarden dat bij het opstijgen in Luxemburg „iets ge voeld werd", waarop na haastig over leg tussen het toestel en de verkeers toren in Londen besloten werd groot alarm te slaan. 'Smakelijk eten' tip no. 15 van chef-kok HENRI EKSTEEN: VLEESJUS - - -T Voor lekkere jus hebt u vlees no- 1 digöf klein vlees dat u bakt in de koekepan óf groot vlees dat u bakt in de braadpan. Niet alleen boter of --3Ï-" margarine gebruiken, maar beslist ook vet (voor de geur en smaak!) Jjf.y r Doe pas vlees in de pan als boteren --~= vet goed heet zijn. Let op de voor- geschreven bak- en braadtijd. «»#-zsm Scheutjes water bijgieten. Stukje wortel.üi en laurierblad meebraden, of na 't braden een lepel tomaten puree toevoegen. Publikatie van Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vleesconserven (ADVERTENTIE) UOOll HUM»mE HUM «IIII Uw gulden weegt zwaar. >Besteedt hem (daarom) kwaliteitsbewust. Alleen de vakhandel levert deze weer- galoes goede FRIOOR's voor 2* de huisvrouw-met-overleg. I Crr Zelfde machine In VOL-ZIGZAG f 348.—, •J» geheei compleet, WERELDMERK! FRIDOR N.V., DEN HAAG, tEL. 070-392350 Fa. STOFFELS RISSEEUW Noordstraat 74 tel. 01150-2595 TERNEUZEN Naaimachinehandel A. v.d. KREEKE Couwerstraat 71 tel. 01100-5381 GOES Fa. J. DE BOOY Gentsestraat 14 tel. 01140-3301 HULST Naaimachinehandel GERRITSMA Haagdijk 56 tel. 37515 BREDA Naaimachinehandel PIETERSE Klappeystraat 13 tel- 01620-3308 OOSTERHOUT UTRECHT (ANP) Het produkt schap voor vee en vlees zal het ministe rie van Landbouw en Visserij nog eens vragen, aandacht te schenken aan de in voer van rundvlees uit derde landen via België. In de gisteren gehouden bestuursver gadering van het produktschap was dit probleem, dat hier niet voor de eerste keer aan de orde was, stof voor lang durige discussie. België is op het ogenblik het enige EEG-land, dat runderen en rundvlees uit derde landen zonder heffing kan in voeren. In alle andere lid-st'aten, ook Nederland, geldt de halve heffing. België voert nu heffingsvrij runderen uit Engeland in. De dieren worden ln België geslacht en het vlees wordt on der meer naar Nederland geëxporteerd. Doordat Nederland wel een derde- landenheffing oplegt, terwijl het ver keer tussen de EEG-landen onderling heffingsvrij is, kan het hier veertig cent per kilo goedkoper worden ver kocht, dan wanneer de invoer recht streeks van een derde land (b.v. Enge land) naar Nederland zou zijn gegaan. De bestuursleden wilden er nu wat aan doen. en niet wachten tot 1 april 1968, als de gemeenschappelijke oriën tatieprijs van kracht wordt, dit soort problemen vanzelf tot het verleden gaat behoren Volgens de voorzitter en de heer Bik ker van het secretariaat zijn er geen exacte cijfers, maar is het wel duide lijk dut de omleiding op ruime schaal geschiedt. De indruk bestaat dat deze handel buiten de Belgische binnenland se markt omgaat. In België is alleen de prijs op ae markt van Anderlecht bepalend voor het heffingsbeleid. In Nederland doen drie markten mee: Zwolle, Rotterdam en Den Bosch. Ieder land kan zelf be slissen over de wijze van prijsvaststel ling. Voor de heer Booy reden om op te merken: „Als iedere lid-staat zijn eigen zaken regelt, laten wij er dan ook maar een potje van maken". De heer Booy was bijzonder ontevreden over ae gang van zaken en wilde er fel tegen protesteren. Zo langzamerhand zijn we met onze internationale vleeshandel nergens meer meende hij. De voorzitter en de heer Bikker ga ven wel t'oe dat in België de kwaliteit van de slachtrunderen veel beter is dan bij ons. Aanvoer- en verbruikspatroon zijn er ook anders, waardoor er eerder kans ls op een hoge notering. Van de in België geïmporteerde Engelse koeien gaan de achtervoeten, dat is het beste deel, naar Frankrijk, terwijl de voorvoe ten in Nederland terechtkomen. Wat is hier aan de hand? Wat op het eerste gezicht een zoekplaatje voor automobilisten lijkt, is niets an ders dan een beeld van de proeven, die gisteren in Apeldoorn zijn geno men met het voorrang geven aan LINKS verkeer. Op gezette tijden duikt het woord „Zomertijd" op. Steeds echter zonder dat er kennelijk serieus werk wordt gemaakt van herinvoering. Waarom niet? De voordelen zijn, meer nog dan vóór de oorlog, belangrijk genoeg om herinvoering te rechtvaardigen. Zo mertijd geeft ca. 175 uren meer bruik bare vrije tijd, omdat deze 175 uren vallen na de dagelijkse arbeid. Dit geeft een globale winst van 30-50 pet. aan bruikbare vrije tijd bij dag-licht Door de langere avonden immers komt men er nog eerder toe „er uit" te gaan, kunnen zwembaden en sportvel den een uur langer te gebruiken zijn, hetgeen een rendementsverhoging van ca. 30 procent geeft. D-it alles heeft weer tot gevolg dat meer gezondhed en dus weerstand kan worden opgedaan, hetgeen kan resulte ren in minder ziekteveriet tijdens de winter. Ook hier dus winstpunten: ziek zijn is geen pretje, produktieverlies wordt beperkt dokters worden minder zwaar belast, etc. Herinvoering van de zomertijd op so ciale en economische gronden is dus alleszins gerechtvaardigd. Hoe denken onze sportmensen hierover? Als zij zich via hun verenigingen en bonden hierachter willen zetten moet het mogelijk zijn in 1968 weer zomer tijd te hebben. BREDA P. H. DINGS Ik vraag mij al hoe het mogelijk is dat de politie niet optreedt tegen de lawaaimakers, die met hun auto's en brommers zoveel herrie teweeg bren gen. De brommers rijden soms over de 80 km per uur zonder geluidsdem- per en auto's met een speciale uit laat, die zoveel lawaai produceren, dat horen' en zien je vergaat. En dan te bedenken dat er nog steeds zoiets be staat als een anti-lawaaiwet. Bergen op Zoom. E.S.S. Op 3 maart j.l- las ik ln „Papier voor uw Pen" een stukje 'van me vrouw M. Kremer over de wildstand, waarin zij beweerde dat niet zozeer het landbouwvergit maar schadelijke vo gels zoals eksters en Vlaamse gaaien de achteruitgang van de patrijzenstand veroorzaken. Nu wil ik geenszins ont kennen dat deze dieren geen schade aanrichten onder de jonge vogels, maar deze is m.i. helemaal niet te verge lijken met de vaak rampzalige gevol gen voor de dierenwereld die onze landbouwgiffen hebben. Want gaan ook niet onze roofvogels en andere prooi vogels sterk achteruit, die toch niet van Vlaamse gaaien en dat „tuig" te lijden hebben. Men vraagt zich natuurlijk af hoe roofvogels nu door dit „spul" vergif tigd kunnen worden'- Dit is vrij eenvou dig. De in sekten, voor wie de bespui ting bestemd is, raken op een gege ven ogenblik immuun voor de giffen die echter wel in hun lichaam blijven. Insectenetende zoogdieren (zoals spits muizen) eten nu deze min of meer ver giftigde exemplaren op, waarna de gif fen zich in de vetlagen van de huizen ophopen. Deze muizen worden door roofvogels gevangen, die op hun beurt weer het gif tot zich nemen, zij het in een veel grotere hoeveelheid, waar na vaak de dood intreedt. Een ander, heel gevaarlijk, punt is, dat 't gif zich vermengt met het grond water, waarna het in sloten, plassen en rivieren terechtkomt. Hier wordt het niet, in tegenstelling tot de orga nische stoffen, afgebroken door nutti ge bacteriën. Wie weet nu welke ver bindingen zich daar tussen al die che micaliën zullen voordoen? Dit vergif tigde water wordt ook weer opgeno men door plant en dier en indirect ook door het menselijk lichaam, waar de giffen zich ophopen in de vetlagen. Wanneer de mens nu deze vetlagen, b.v. tengevolge van ondervoeding, aan spreekt, komen de giffen in actie en tasten het menselijke weerstandsver mogen aan. Daarom zou ik een oproep willen richten tot alle mensen die bespuitings- middelen en andere chemicaliën (ook synthetische wasmiddelen) gebruiken om dit gebruik zoveel mogelijk te be perken, want wij vergiftigen onbewust ons eigen voedsel. BREDA Ant- M. van Haperen De uitslag van de recente Kamer verkiezingen n.l. het falen van de gro te partijen en de gehoorde en begre pen roep van vooruitstrevende krach ten uit ons volk, wordt door de heer Van Dongen uit 's-Gravenmoer zo be jubeld alsof men zou zeggen er staat een totale politieke vernieuwing voor de deur. Als men zich even oriënteert om trent de eerste stappen, die zijn gezet voor de vorming van een nieuwe re gering, dan komen hiervoor enkel weer in aanmerking vier van de door hem bedoelde gefaalde, grote partijen; Hier mede wordt m.i. voor de komende vier jaren de jubel van Van Dongen totaal gepasseerd. Van Dongen betrekt ook arbeiders belangen in het falen van de grote partijen. Maar zou hij het niet met mij eens zijn, dat bij de laatste Ka merverkiezingen nog zeer vele arbei ders hun stem hebben gegeven aan een der bovengenoemde samenwerkende partijen en-of aan de Koekoeken, en dat door deze handeling, deze vele ar beiders, de miljonairs en de vele an dere narige aspecten door Van Dongen genoemd, kritiek hierop, zelf hebben uitgeschakeld. r M.i. zouden dan vele arbeiders het beter een keer hebben kunnen wagen om van een grote partij een grotere partij te maken, n.l. de partij welke in de naoorlogse jaren de ontwerper is_ geweest van a.o.w., w.w-w. en w.w. Hiermede heeft deze partij getoond strijder te zijn voor de minderbedeel den (arbeiders, kleine boeren en kleine middenstanders) door voor hen collec tieve voorzieningen te treffen, bij wet geregeld. Deze voorzieningen hebben voor een grote massa van ons volk een onschat bare waarde. Dit is bezitsvorming van de bovenste plank. Volgens mij is de roepstem door Van Dongen genoemd wel gehoord maar niet begrepen, ook door hem zelf niet want ook hij maakt zich blij met een dode mus. MADE. C. ROELEN.

de Stem | 1967 | | pagina 5