Cerneei Twa g'ei Handelscentrum vraagt demping Herengracht Zeeuwsch-Vlaanderen LIEFDESBRIEF" IN ZWEDEN SMIDJE VERHOLEN MIDDELBURG VLISSINGEN OOSTBURG TERNEUZEN GOES 2 Jaarvergadering handelscentrum Terneuzen Wijs beleid Geen politiek Bestuur Kind (5) uit water gered te Terneuzen Dagblad De Stem Studio krijgt niet het verdiende applaus burgelij ke stand W erkzaamheden sportlokaal Vogelwaarde begonnen AXEL 1 - Fa. d§ Moor-Vlasminck Koperen jubileum van knapenkoor S.Z.K. Ko de Vrieze Middelkamps clubkampioen Steen door raam van Middelburgse banketzaal'c EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen en de Knap - Mutator Luchtmacht- expositie naa| Vlissingen Kosten oeververbin Westerschelde vc G.S. nog onduidel DAGBLAD DE SUM VAN DINSDAG 7 MAART 1967 v, (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de jaarvergadering van het Handels Centrum Ter- neuzen in hotel „Rotterdam", heeft voorzitter J. Hazelaars opnieuw gepleit voor deming van de Herengracht, teneinde voldoende parkeerruimte te scheppen voor winkelende mensen. Deze kwestie ontstond enkele jaren geleden in de gemeente raad, toen de archiecten ir. v. d. Broek en Bakema een uiteenzetting gaven over de bouw van het nieuwe stadhuis. B. en w. brachten dit als voorstel ter tafel en alleen de heer De Feyter (C.H.U.) bleek er sterk tegen gekant te zijn. Hjj meende dat de Herengracht gedempt moest worden om een noodzakelijke parkeerruimte te verkrijgen. Vele malen nadien werd dit onderwerp zonder succes aange sneden. De raad had de beslissing genomen en daarbij bleef het. De voorzitter meende dat het van een wijs beleid zou getuigen indien deze kwestie opnieuw ter sprake zou worden gebracht, te meer daar in de periode na het nemen van de beslissing wel dui delijk is gebleken dat er in Terneuzen een schreeuwend gebrek aan parkeer ruimte is. Hij beriep zich op een recent inge steld onderzóek in West-Europa, waar bij gebleken zou zijn dat een „shopping center" 59 parkeerplaatsen vereist per 1000 m2 bruto verkoopoppervlakte. Hoewel de samenwerking gedurende het afgelopen jaar met de gemeentelijke overheid van prettige aard is geweest, betreurde de voorzitter de weinige contacten met de politieke partijen. In dit verband merkte hij verder op dat een middenstander er niet van gediend Is een bepaalde politieke kleur opge drukt te krijgen. Toch vroeg hij zich af of de tijd nog niet is gekomen om een partij te vormen zonder uitgespro ken kleur of confessie, die de belangen van de middenstand in de raad verde digt. In het afgelopen jaar is de zelf werkzaamheid van de bij het H.C.T. aangesloten wijken groter geworden en meerdere succesvolle acties werden gevoerd. De uitbouw der wijken baar de echter wel enige zorg. De voorzit ter deed een dringend beroep op de le den zo hecht mogelijk samen te wer ken. De hèer D. Mannaert (afgevaardigde vóór Nieuw-Terneuzen) en W. Wieland (voor Noordstraat en omgeving), wa ren aftredend en niet herkiesbaar. lm hun plaats werden gekozen de heren E. Maas en W. v. d. Castele. De heer J. Tazelaar, voorzitter, werd bij accla matie herkozen. Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester (nadelig saldo 2268,89) werden goedgekeurd, nadat de kascom- missie een gunstig rapport had uitge bracht. De nieuwe kascommissie wordt gevormd door de heren Custêrs, Th. Molenwijk en G. Veerman. De begroting voor 1967 werd goedgekeurd; hoewel hierbij de vraag gesteld werd of het niet noodzakelijk is gezien het kas tekort de contributie te verhogen, De voorzitter antwoordde hierop dat er 'n commissie belast is óm deze kwes tie te onderzoeken. Tijdens de rondvraag werd gesugge reerd nu reeds maatregelen te treffen voor dé te organiseren feestelijkheden ter gelegenheid van de opening van de nieuwe zeesluis en nieuwe haven. De heer Tazelaar deelde mede dat H.C.T. hierin een werkzaam aandeel zal heb ben en dat uitgebreide festiviteiten zullen worden gehouden, mede in ver band met de Komst bij die gelegenheid (waarschijnlijk mei 1969) van leden van ons vorstenhuis en het Belgische koningspaar. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gisternamiddag om ongeveer twee uur is de vijfjarige P. van Assche op zijn fietsje in de Vlucht- haven gereden. De heer G. R., die juist in de omgeving was. kon vanuit een roeiboot het kind, dat nog juist even boven kwam, uit het water halen en weer naar huis brengen. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsen- <j laanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377 Hulst. Voor Waicneren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland. Exploitatie- F. DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K. M DE JON,, privé 7300. Goes tel 2377 Hulst Redacteur voor de Kanaalzone. J. HüSKEN, Breitnerstraat 81 Terneuzen. Tel. 01150-32 96. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-V laanderen. v ROBESIN, tel. 2945. Hulst. Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanaeren. N. OPDAM, v Ostadestraat 41, Oost- burg, tel 01170-2991 Redactrice voor Zuid- Beve land en Walcheren. Mej. S MAASKANT, Westwa) 91. Goes, tel 01100-6489 Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren. K. MENU tel 6252, Goes Prijs voor losse advertenties, bestemt) voor de editie Zeeland t 0.20 per mm 1 mm mgez"tiden mededelingen 214 mm gewone advertenties BI' contract aanzlenllike -eductle. „Kleintjes"' 3 regels oi minder t 1. elke regel meer f 0.25 Als êèn regel geldeD 23 letters en/04 leestekens Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. t 1,75 en 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewljzlgdel plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. In de serie eigentijds toneel is in de Middelburgse Schouwburg een op voering gegeven door toneelgroep Stu dio van zes korte spelen van Garcia Lorca, de Spaanse duivelskunstenaar, die dichter, toneelschrijver, maar ook choreograaf was en die composities schreef bij zijn eigen stukken. Eigen lijk waren het zes voorstellingen en het is niet gemakkelijk daar een in druk van te geven die voldoende recht doet aan het eigene van zo'n toneel avond. Dit bleek ook wel uit de reacties van het gelukkig talrijke publiek, waaronder veel jonge mensen, dat dui delijk merkbaar moeite had om de eerste wel zeer korte spelen met hun heel eigen karakter van poppenspel en volkstheater te verwerken. Pas na het vierde spel ,,,,Het spel van Don Cris tobal" dat wel het duidelijkst herinne ringen aan het poppenspel opriep, toén de spelers met een tableau de la trou pe daar eigenlijk nadrukkelijk om vroeg, was er applaus en nog aarze lend. Ook op het eind van de vrij korte voorstelling was het publiek niet zo gul met. applaus zoals we dat gewend zijn. Soms is dat gulle ap plaus ten onrechte, maar in dit ge val hadden de spelers wel meer ver diend. Om in deze bijna fragmentarische toneelspelen de geheel eigen sfeer van Garcia Lorca telkens opnieuw waar te maken wordt er van de ac teurs eert volledige inzet gevraagd en in feite werd die ook gegeven. Er werd zeer serieus geacteerd én dik wijls zeer goed. En bij alle opmer kingen die men zou kunnen maken over bepaalde aspecten van Garcia Lorca's toneelkunst die men in de re gie van Johan Greter gemist heeft, zijn prestatie blijft alle lof waard. Bijzondere erkenning verdient zeker Cor Hezêmans die op een zeer ver nuftige wijze alle decorproblemen voor zovéél verschillende toneelsituaties op wist te lossen met een decorstuk waar men letterlijk alle kanten mee uit kon en waar men van alles uit te voorschijn toverdewanden, deuren, ramen, balkon tot zelfs bómen toe. Het wonderlijke van deze spelen is dat de toeschouwer zelf maar moet in vullen wat het voor hem betekent. Soms is het alsof de schrijver alleen maar de symbolen aandraagt die hij een bepaalde vorm geeft, ontleend aan zijn speelse fantasie en het dan maar aan ons overlaat om er iets mee te doeen. J.R. Geboren: Jacobus zv H. Janse en C. Maes; Pieternella dv P. van der Linde en P. Sinke; Monique dv A. Corstanje en E. Marteijn; Michel zv J. Somers en M. Maas; Mar jon dv J. Bouma en A. Wiedijk: Jacóbus zv S. Braaksma en T. Meijer; Ingebirg dv C. Fleurbaay en C. van Soelen; Leewderl zv J. Koppejan en A. van Eekelen; Paul zv C. Franssens en Th. van Acker; Victor zv W. van der Lee en C. Mommaas; Elisabeth dv J. Theune en F. Maar- tense; Hubertus zv J. Adriaanssen en A. Kest; Hendricus zv H. Schillemans en M. Foquet; Peter z<v S. Kaljouw en L. de Mèijer. Ondertrouwd T. Dijk 28 j. en Jan tje Timmer 24 j.; N. Schilders 23 j. en Jeanne van der Hout 26 j.; A. Pop- pe 23 j. en Cornelia van Gemst. 21 j.; Johannes Boelhouwer 24 j. en Gerritje Coesijns 22 j.; Rober van Raalten 20 j. en Jannie de Nooijer 21 j.; Willem van Lien 23 j. en Johanna Jellema 24 J. Getrouwd Marlnus Mieras 21 J. en Adriana Rouw 20 j.; Jacob Dattin 28 j. en Mariiïa Murre 25 j.; Willem van Dijké 21 j. en Wilhelmina Damen 22 j. Overleden Hendrik Zeeveld 88 j. w.v. S. Ie Cocq; Jóhannes van Oost veen 74 j. w.v. K. Murk; Jan Verbrugge 47 j. w.v. M. Kampman; Corstianus van Bóékhout. 69 j. w.v. E. van Riet. STOPPELDIJK. Dé wèrkzéamhe- den aan het nieuwe sportlokaél, annex kart tine op de nieuwe sportvelden van de gemeente Vogelwaarde zijn begon nen. Het gebouw is ontworpen door de centrale dienst voor bóuw- en wo ningtoezicht te Axel en is begroot op ongeveer 90.600 gulden. Men hoopt uit de sporttoto een bedrag los te krij gen van 10.000 gulden- De gemeente zal 39.000 gulden vóór zijn rekening nemen. De voetbalvereniging zal zelf, met supporters, zórgen voor het reste rende deel van de financiering. Dit zal in natura gebeuren. Dé v.v- Vogel waarde wil namelijk zelf voor de grondwerken en de verdere bouw op komen. Er zullen eén zestigtal vrij willigers meewerken. Gym- en Volley bal ver. Voorwaarts Door de afdelingen voor gymnastiek en volleybal van de christelijke sport vereniging Voorwaarts werd een gym- nastiekuitvoêring gegeven in de grote zaal van het Centrum. Het programma vermeldde niet minder dan 21 num mers, uitgevoerd door leden van de vereniging (300 leden tellend) variërend in de leeftijd van 4 tot 25 jaar. Het op treden van de allerkleinsten (kleuters van 4 tot 6 jaar) was een vrolijke noot tussen de overigens sterke staaltjes van de leden van de amateur vereniging, waarbij vooral de heren op het hoogrek en de hoogbrug, de adem deden stil staan. Vóór de finale dankte de hèer Klein de leiders én leidsters, die veel van hun vrije tijd gratis beschikbaar stellen en tot zulke mooie resultaten gekomen zijn, waarvoor hij ieder met een ca deautje beloonde. Deze avond was tevens een feest avond naar aanleiding van het 30-jarig bestaan van de vereniging. Meer activi teiten zullen volgen, o.a. een volleybal- toumooi, marsen door de stad, demon straties en dergelijke. Schooluitvoering. Vanavond zal in de grote zaal van Het Centrum een schooluitvoering gegeven worden van de Prinses Marijkeschóol voor de 1- den van ede Oudeiwereniging en afde ling Axl van het Volksonderwijs. Op het programma staan o.a. toneelschets jes, optreden van een dansgroep je en na de pauze een kindertoneelstuk in vijf bedrijven. De avond begint om half acht. Biljarten Om het kampioèrtschflp biljarten van Oostburg produceerde N. de Windt een moyenne van 8 tegen P. H. Wage. Oude kampioen Verhage kwam 4 x boven de 100 maar kon het tegen kóploper A. v. d. Gazelle niet klaren. In de Overgangsklasse blijft P. Simpelaar in opmars. Uitslagen: P. Blomme-C. Maerman 72-76: A. Riteco-L. de Zutter 87—37; J. Verhage-J. Verschage 10878; P. V. D. Broeke-Ed Hinneman 57-113; P. Blomme-Jac. v. Overbeeke 74-58; Th. Wage - N. de Windt 68—160; A. Versprille-N. de Windt 71—82; A. Ri- Teco-A. v. d. Gazele 82—112; T. H. Wa ge-J. Verliage 87-148; Ir. Verhage-A. Versprille 10384; Ir. Verhage-A. v. d. Gazelle 107—158. Aanrijding Nabij Driewegen had een gecompliceerde aanrijding plaats tussen drie bromfietsen. Twee brom fietsers, P. F. der W. en R. E. V., bei den wonende te Vogelwaarde, reden in de richting Terneuzen. De eerste wilde F. passeren op het moment dat een tegenliggende bromfietser K. R. uit Axel naderde. V. kwam ln aanraking met de voor hem rijdende Der W., waardoor hij kwam te vallen tegen R. Ook Der W. kwam ten val. R. werd naar het Julianaziekenhuis vervoerd, maar kon in de loop van $e avond huiswaarts keren. Clinge St.-Lambertus vierde jubileum Bij gelegenheid van hét dertigjarig be staan van de textielarbeidersbond St.- Lambertus, was er in de versierde zaal St.-Cecilia een feestavond belegd voor de leden en hun echtgenoten. Secretaris A. Bracke, die voorzitter A. Vercaute- ren moest vervangen, kon aankondigen, dat op deze bijéénkomst een der leden gehuldigd zou worden omdat hij veertig jaar lid is van het N.K.V. De voorzitter van de textielboild, de heer Huismans uit Utrecht, ging er prat op, dat hij St.- Lambertus in Clinge heeft helpen op richten. Met de heer Th. Goossens was hij er in het dorp op uit getrokken om leden te werven. Hij richtte zich spe ciaal tot de heer Alb. Geubbels, die veertig jaar lid is van het N.K.V. Met het bereiken van deze mijlpaal, kon hij deze jubilaris het daaraan verbonden insigne opspelden. Namens het N.K.V. en de textielbond werden hem cadeaus aangeboden, terwijl zijn vrouw prach tige bloemen kreeg. Ook de heer H, de Jong uit Tilburg, kringbestuurder voor de textielbond, wees op het jubileum van deze afdeling. In het bijzonder benadrukte hij het werk van de pioniers. De heer De Key- zer, voorzitter van de plaatselijke af deling van het N.K.V. verwees naar de eerste voorzitter van St.-Lambertus, de héér Fr. Slock, die veel werk verricht heeft. Ook hij is een van dé doorzet ters geweest, op wiens werk mét ge noegen mag worden teruggezien. Na dit officiële gedeelte konden de ongeveer 150 aanwezigen aan een rijke koffietafel aanzitten, waar het gezellig aan toe ging. Intussen ging het dagelijks bestuur met de heer H. Huismans een bezoek brengen aan voorzitter Alfr. Vercauteren, die ziek te bed lag. Aan de leden van St.-Lambertus die ziek te bed lagen wai reeds voor de feestvergadeding begon een mooie fruit mand bezorgd. Plannen voor dorpshuis Reeds meerdere malen hebben in de ge meenteraad de raadsleden nadere in lichtingen gevraagd over het nieuw te bouwen dorpshuis Gronden waren reeds aangekocht, doch de raadsleden waren van mening, dat het college van b. en w. er niet hard genoeg achteraan zat. Om het tegendeel te bewijzen kon bur gemeester Vercauteren aan de raads leden een maquette tonen van het ge plande dorpshuis. Aan dit dorpshuis was een gymnastieklokaal dat 5,5 me ter hoog zou zijn 25 meter lang en 12 meter breed. Naast dit gymnastieklo kaal zouden nog twee lokalen komen van 7,5 meter bij 8 meter. Bovendien zijn er waslokalen, kleedlokalen, we's wachtkamertjes, conciergegebouw en een grote foyer. Ook zou er een zeer geschikt terras zijn. Het gehelê gebóuw zal door een centrale verwarming ver warmd worden. Van het benodigde meubilair kon nog niets worden meege deeld aangezien hiervóór nog geen prijsopgaven gedaan werden. Het nieu we dorpshuis, zonder enige vorm van meubilair, werd begroot op f 386.000,- En op dit punt moest de voorzitter aan de raadsleden vragen of het col lege met zijn gemaakte plannen verder moest gaan. Alle raadsleden waren het er over eens, dat de plannen moesten worden uitgevoerd. Er zal dan ook een exploitatieplan worden opgesteld, dat t.z.t. de goedkeuring van de raad zal behoeven. IJzendijke Biljarten De in café Reseda ge speelde wedstrijd op het tópbiljart tus sen de plaatselijke club „Sport na ar beid" en een ploeg uit Lembeke (Bel gië) is met gering verschil door de IJzendijkenaren gewonnen n.l. met 47! tegen 44 punten. De uitslag'was; Jan Smit - L. v. d.i Walle 52; J. Versprille- P. de Meyer j 45; J. van Opdorp-A. v. d. Voordel 45; A. Overmeire-O. Randas 54; A. Flasschaert- M. van Hómme 54; Jaap Versprille-C. v. d. Veire 35; G. Boerman-J. v. d. Kerkhove 45; J. Ocké-C. Keerse 51; J. van Haele-J. van Waes 3—5; J. Willemsen-C. Ronda 4—5; B. van Opdorp-C. de Meyer 5—3. Sluis Uitvoering Rederijker, De Rederij kerskamer De Oranjebloem gaf een tweetal uitvoeringen ln zaal Lammins- vliet van het toneelspel Het Witte Le gioen door Maarten van Vught. Het stuk speelde zich af in een hospitaal, waar na de vrede nog een aantal sol daten verblijf houdt en waar verschil lende interne conflicten ontstaan. Over het algemeen werd het goed gebracht. De regie berustte bij de heer Th. Hen- derikse. Voor de eerste keer werd ge bruik gemaakt van nieuwe coulissen, die door enige leden en belangstellen den waren vervaardigd. De belangstel ling was bevredigend. Beide avonden werden gevolgd door een bal met mu ziek van de plaatselijke band Aceor- deonetta. Der gewoonte getrouw werd het stuk ook gebracht in de bejaarden stichting Rozenoord. Sint-Jansteen Aanrijding De botsingen en aanrij dingen op de rijksweg om Hulst blijven op een rijtje volgen. Was er zondag een zware aanrijding aan het kruispunt Abs- daalseweg, maandag was er weer een aanrijding aan het kruispunt Geslech- tendijk- Mevr- L. B.-S. uit de Pottestraat stak met haar bromfiets de rijksweg over en verleende geen voorrang aan een passerende auto van v. D. uit Ter neuzen- Auto en bromfiets werden be schadigd én mevr- L- B.-S- moest met een armbreuk en andere kwetsuren naar het ziekenhuis te Hulst worden overge bracht. Diefstal accu's Uit de veewagens van de heer P- van E. op de Steense- dijk werden twee zware accu's gestolen- Uit de vrachtauto van J- van H. in de Julianastraat werd eveneens een accu gestolen. De auto's stonden langs de weg geparkeerd. Ratiowoningen Het gemeentebe stuur hééft de woningen die in plan West in aanbouw, zijn, aan woningzoe kenden toegewezen- Er bestond voor de ze woningen, die met cèntrale verwar ming slechts een huurprijs van onge veer 25,- per week moeten opbrengen, een grotere vraag dan aanbod- De 24 ratiowoningen die in Heikant in aan bouw zijn, blijken niet zo gemakkelijk toewijsbaar te zijn. -ér**- -««e (ADVERTENTIE) Voor al uw KUNSTMESTSTOFFEN H'et goedkoopste adres: Hulst - Axel - Sassing Telefoon 01140 - 2628 Het knapenkoor van de stichting Zeeuwse Koorschool uit Goes viert deze maand zijn ^Harig bestaan. Dit wordt op feestelijke wijze gevierd met een aantal uitvoeringen. Nadat met een hoogmis in de Maria Magdalenakerk te Goes was begonnen werd een feest avond in het Schuttershof gegeven. De uitverkochte zaal heeft voor de volle 100 procent een feestelijke avond kun nen beleven, niét alleen voor de pauze toen een „opera" in één bedrijf werd opgevoerd, maar ook na de pauze, toen een arsenaal van liederen over het voetlicht kwam. De komische opera „De markies van Carabas" was goed van zang en werd goed gespeeld ook, zodat men hier met recht te doen had met kleine operazan- gertjés. Tekst en muziek kwamen dui delijk over het voetlicht en dat ont breekt zelfs bij de ouderen nog vaak. Men had hier met stemmen te doen die getraind waren. Het zal zeker de moei te waard zijn indien deze jeugdige zan gers ook in andere plaatsen van Zee land een kans krijgen zich te laten ho ren met dit werk. Open doekjes en een groot applaus aan het einde van deze drie kwartier durende opera was naast een beloning voor de uitvoerenden eén huldeblijk voor de bescheiden man op de achter grond, dirigent E. Heyblok. Wat hij met zijn jongens presteert is ongelofelijk Na de pauze werd de dirigent te za- men met zijn vrouw in het zonnetje gezet, waarbij verscheidene sprekers het woord voerden, die hun woorden met geschenken vergezelden. De jonge zangers lieten zich nog in een aantal volksliedjes horen. Op 17 maart zullen zij te beluisteren zijn in een programma met, werken van Per. golesi. Battista en Britten, dat gegeven zal worden in de Maria Magdalenakerk in Goes. Hanswesrr Feestavond bejaarden lil het dorps huis ,,Kay Munk" werd door de afde ling van bejaarden afdeling HanSweert Schore een feestavond gehouden. De belangstelling hiervóór was groot. Vóór zitter M. Keijzer opende de avónd, waarna de toneelgroep uit de Lang straat te Schore het blijspel „De dame die bescherming zocht" ten tonele bracht. Tijdens de pauze en tussen het eerste en tweede bedrijf in werden consump ties uitgereikt, terwijl tevens een ver loting werd gehouden tot dekking der onkosten. K'-iiïimnaen Feestavond De Kroon De buurt vereniging ,,De Kroon" hield haar feest avond in ,,De Korenbeurs" Zoals ge woonlijk was de belangstelling goéd en de stemming uitstekend De toneelgroep t Zand uit Middelburg voerde het blij spel „De model Echtgenoot" op, waar van zeer werd genoten. De „Crescendo Boys zorgden voor! een prettige afsluiting van de avond. Inbraak Aan de Polderweg xe Kruiningen is ingebroken in de woning van de heren Sinke. Deze brachten de avond elders door. Door het ruitje van de voordeur in te drukken en daar na de sleutel om te draaien, kon men ziich toegang tot de woning verschaffen. Er bleek een transistorradio en een doos sigaren te zijn geslolen. Geld werden niet ontvreemd Men heeft voet sporen ontdekt. De technische recher che heeft hiervan afdrukken genomen Van de dader(s) ontbreekt (ontbreken) elk spoor. Activiteiten concertfonds Het co mité concertfonds Kruiningen organi seert vrijdagavond en zaterdag a.s. in het Dorpshuis een grote bazaar. De op brengst is bestemd ter financiering van het Weens Operetteconcert dat de zangvereniging Crescendo in april a.s. zal geven. Dit concert wordt gegeven in het teken van ,,100 jaar Blauwe Do- nau". Kloosterzande Jubileum Dit weekeinde vierde de afdeling Kloosterzande van „Herwonnen Levenskracht" haar 40-jarig bestaan- De dag werd begonnen met een h- mis voor de levénde en overleden leden van de afdeling. In de middaguren vond in de zaal van hotel „Van Leuven" een feest- vergadering plaats, waarbij de huidige voorzitter en medeoprichter van de af deling de heer J. Voet werd gehuldigd in verband met zijn 40-jarig lidmaat schap. Van de gelegenheid om de ju bilaris te feliciteren werd druk gebruik gemaakt- De dag werd besloten met een gezellig samenzijn voor genodigden- Gouden speld. In het Parochiehuls aan de Groenedijk werd de heer J. Bo- gaert-s d gouden erespeld van verdienste opgespeld in verband met diens 40-jarig lidmaatschap van de KA-Bo. Qvezande Verkeersavoiiden Woensdag acht rrtaart zal de postcómmandant van de rijkspolitie, de heer J. L. Casetta, in dé christelijke nijverheidsschool „St. Agnes" de eerste serie van zes avonden over de oude en nieuwe verkeerswetge- vmg afsluiten. De bedoêling is nog maals een serie van zes avonden te or ganiseren. s-Gravenpolder Opbrengst De bus in de tuin van de burgemeesterswoning met het op schrift „Een koe voor Grosseto" leverde jl. zaterdag een bedrag van f 837,51 op, welk bedrag aan de opbrengst van de Zeeuwse actie zal worden toegevoegd. Wolohaartsdijk Goede uitvoering gymvereniging De gymnastiekvereniging Uitspan ning door Inspanning" gaf voor een volle zaal haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis te Wolphaartsdijk. Na de opening door voorzitter D. J. Lin- denbergh werden in vlot tempo door de leden, van kleuters tot senioren, ge varieerde gymnastische oefeningen uit gevoerd, die op een goed peil stonden. De avond werd met een dansje beslo ten. Het schilder^ „Liefdesbrief van Vermeer, door dr. Arthur van Schen- del (rechts) zelf naar de Zweedse hoofdstad gebracht is veilig aange komen. Carl N or den f alk, (tweede van links) hoofd-conservator van het Rijksmuseum in Stockholm, bekijkt het miljoenen-schilderij eens goed. (V'an onze sportredactie) OOSTBUKG Op liet Kroomvijk parcours in Oostburg streden zondag 21 amateurs en veertien aspiranten om de clubtitel van de Ren- en Tourclub Theo Middelkamp. Ko de Vrieze werd als kampioen der amateurs gehuldigd terwijl Kees Bal bii de aspiranten de titel m de wacht sleepte. Bij laatst genoemde categorie gingen naar 12 km vijf renners aan de haal, die na 20 km het restant van het veld hadden gedubbeld. Ba! stoof tenslotte als eer ste over de streep. Van de vijfmans kopgroep kwam van de Bunder nog ten val maar zette de strijd moedig voort. Bij de amateurs hebben de vele toeschouwers van een spectaculaire strijd kunnen genieten. Wim de Wilde en Peter Vonck toon den zich vooral! in de beginfase uiterst abtief. Nadat diverse individuele aan vallen van hen waren gepareerd trach ten zij daarna gezamenlijk een bres te slaan, die echter steeds teniet werd gedaan. Tien kilometer van het einde demarreerde Ko de Vrieze zo tel dal niemand hierop meer een antwoord had. Na een taktrsdh uitstekend beke ken koers werd hij op grootse wijze met voorsprong winnaar. Beun en Ki- viet werden door Pech uitgeschakeld. Laatstgenoemde pas;, enkele kilome ters voor het einde. De organisatie was bij de wielersportvereniging Oostburg in goede handen. Voorzitter Piet Brug- geman en zij collega van Middelkamp Leen Vutjk kunnen dan ook met voldoe ning op dit kampioenschap terugzien. E. van Hulle uit Oostburg wend tijdens dit wielerfestijn gehuldigd in verband met zijn vele bewezen diensten aaft de wielersport. Hij kreeg een fiets aange boden en er waren bloemen voor zijn vrouw. De uitslagen: amateurs: 1 Ko de Vrieze. Souibulrg, de 75 km in 1.24.00; 2 op 25 seconden J. Westerweele, Sluis; 3 P. Vonck, St. Jansteen: 4 W. van Caimpen, Hulst; 5 J. Hinneman, IJ zendijke: 6 P. HieL Sluiskil: 7 Franse, 's-Heerenboek; 8 W. Evertse. Zierik- zee; 9 M. Joosse. Souburg; en 10 W. de Feber, Sluiskil. Aspiranten: 1 C. Bal. Kwadendamme de 25 km in 37.16. 2 P. Remijn. Goes; S M. Remijn, Kwadendamme: 4 C. Rokvén, Breskens; en 5 A. van de Bun der, IJzendijke. MIDDELBURG In de nacht van zaterdag op zondag is een baksteen ge gooid door het etalageraam van de ban ketbakker G. W. aan de Korte Delft 99 te Middelburg- Het zal niet de bedoe ling geweest zijn iets uit de etalage weg te nemen- De steen heeft namelijk hoog in de spiegelruit een gat gemaakt- De MIDDELBURG Rijkskweekschool Verkeersexamen: J. Bakker, Niéuw- dorp, M. Buijs, Veere, J. v, Cadsand, Oudelande, L, Everaars, Middelburg, I. Geschiere, Goes, J. Hoogstrate, Kort- gene, P. Impens, IJzendijke, J. Janssetis Biervliet, N. de Ligny, M'burg L. v. Loon Middelburg, A. Lorier, Middelburg, P. Meijer, Goes, P. Minderhoud, Westk»- pelle, J. Mol, Zierikzee, C. Parent, Vlissingen, M. Peeman, Goes, E. v, (1. Peijl, Middelburg, E. Sinionse, Vlis singen, M. de Vos, Vlissingen, M, ds Widt, Vlissingen, L. Wille, Zuidzande, C. Wiskerke, Nieuwdorp, A. de Witt, Vlissingen, Ch. Cammaert, Schoondij- ke, M. la Gasse, IJzendijke, F. Gom- mers, Vlissingen, F. de Groote, Schoon- jke, P. Gutteling, M'bure, A. Ten- nekeij, Retranchement, M. v. d. Hoek, Arnemuiden, P Kapelle Vlissingen, C. v. Kerkhoven, Terneuzen, A. v. Kessel, Zierikzee, P. de Koning, Oostburg, H. Monnler, Vlissingen, P. Niermans, te Breskens, A. v. Nimwegen, Middel burg, S. Dekker, Heinkenszand, A. Dieleman, Westkapell'e, A. de Groot, Middelburg, G. Huisman, Vlissingen, R. Huybregt, Middelburg, L. Holster, Middelburg, P. Keyzer, Krabbendijke, S. Kopmeis, Vlissingen, H. Landré, Souburg, J. Leuvelink, Middelburg, W. Meulmeester, Middelburg, G. Os- terthun, Middelburg, M. Schippers, Ter neuzen, M. Schonis, Middelburg, M. Schoon, Middelburg. P. Schrier, Brui- nisse, E. Smit, Zierikzee, J. v. d, Vel de. Zierikzee. D. v. d. Wekke, Zierik zee. M. Wisse, Middelburg, C. Theu- nis. Vlissingen. M. Nagelkerke, 's-H. Abtskerke, M. Neeteson, Sas van Gent. H. -Pieters. Zierikzee, W. Radewalt, Nieuwerkerk, A. RVok, IJsselmuiden, J. Stoel, Zierikzee. M. Tournoy, Vlissingen, J. Wagenaar, Breskens. G. Zuidema, Middelburg, P. Beijer, Middelburg. Morgen, woensdag 8 maart: Hansweert 117 en 13.46 uur. Terneuzen 0.45 en 13.14 uur. Vlissingen 0.20 - 12.45 uur. WeraeL dinge 2-07 en 1436 uur- GOES De Landbouw 19.45 uur Bloemenwei strijd Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde TERNEUZEN Luxor 20 uur De stem van het water alle leeftijden OOSTBURG Ledel 20 uur De zonen van de musketiers al. MIDDELBURG Electro 19.30 uur The young ones al VLISSINGEN Aïhambra 20 uur De bezeten jacht 14 jaar ZAAMSLAG De Poort 10.30—17 uur Tentoonstelling handenarbeid bejaarden TERNEUZEN t.r Luxor 20 uur De stem van het water, alle leeft. VLISSINGEN L u Aïhambra 20 uur De bezeten 18 jaar 1084: Toén smiflje Pjótr Verhölèn onder meneer Meyer's bejaarde auto was gekropen om daar een kleine reparatie te verrichten, liet Mauk Moker de wagen weer zakken. Natuurlijk ontlokte deze han delwijze een hele sex-ie luide protesten aan sinjeur Pjotr, die gillend uitriep; ,,Hé Pas op! Ik zit klem"! - ,,Da's ook de bedoeling, makker", dacht Mauk Moker grinnikend. „Baas Pliïnmp móet ten slotte even tijd hebben om zijn aandeel in het B-.G.D.- werk te verrichten... - „Hoor je me niet! Beur onmiddellijk die kar op"! brulde de smid en hij spar telde met zijn benen. - „Kom nou! Denk jij soms, dat ik de hele tijd met een omhooggetilde kar in mijn handen kan blijven staan"? riep Mauk terug. „Ik wou Je wijzer hebben, smid. Zet je schroevedraaler nou maar even tegen palletje vier en draai de contra-bout een halve slag naar rechts. Dan is de zaak voor elkaar. Ik til de auto wel weer op en jij kunt er onderuit"! - Blijkbaar had dit hele gedoe voldoende tijd verschaft aan kolónel Plimmp om zijn duistere bedi-ijf uit te oefenen, want kijk. daar zien we hem al lopen door een stil straatje. En natuurlijk werd zijn opvallende verschijning waargenomen door de vrienden Kreüs Gait Lamsbout ,die op hun vaste hoekje s,on„f,nfflj klessebessen. .,Zai ik Jou 'es wat vertellen. Galt Krelis. „Die rare kwibus daar met die baard en platte bolhoed da's vast een dure affekaat uut de Die .hebben ze gestuurd om de bietel-pr°v0 kletsen uit de gevangenis - „Daar kon je geliek in hebben, Krelis", peinsde Gail, .ffl ingepakte bietelguitaar bü zich. Zeker een Keaw voor de pro. Za'k hem een paar rotte tomaten de kop gooien"1 (Van een onzer verslagge| BREDA Op 28 april Etten-Leur de tournee van de luchtmachttentopnstelling „Pa( Na een verblijf van een weel* gemeente gaat de tentoonstel tcreenvolgens naar Vlissingen!. Gorbichem en Ede. De bedoe de expositie is om de jeugd te geven in het wel en wee Nederlandse leger. Het programma is als volgtl april tot en met 4 mei op hetr den Houte in Etten-Leur; van 1 met 20 mei op het Stadhuisplein slngen; van 30 mei tót en met het Chasséveld in Breda; van met 17 juni op de Blijenhoek il chem en van 27 juni tot en ml op het parkeerterrein voor h| luchttheater in Ede. De expositie bestaat uit een gertent, waarin een aantal sta ondergebracht en een hoeveelhc materieel. In de stands gevend listen deskundige voorlichting, naast worden er instructiefilr toond. In Etten-Leur zullen als exra tie voor de jeugd helikoptervluc ven de gemeente worden georgaf (Van een onzer versiaggevs MIDDELBURG Gedeputeei ten hebben nog geen inzicht in ploitatiekosten van een vaste ding over de Westerschelde. over het bedrag van de investi niets vaststaat is een exploitati niet te maken. Het lijkt trouwe in de eerste plaats een taak provincie om een dergelijke maken. Aldus antwoorden teerde Staten op een vraag uit missie voor de financiën van ciale Staten. v oi c Om de gedachten te bepalen ken Gedeputeerde Staten nog wegens rente en afschrijving j{ rekening gehouden dient te 1 mat 8 tot 10 procent vam de i rinigskosten. DE actie „een koe voor Grosseto I tn de gemeente Zaamslag eenl weldigend succes opgeleverd kwam in totaal f 2345,44 o| gemeentehuis binnen. „Inderal eardig resultaat"zegt de burga ter uati Zaamslag. „Ik heb 3 nog wat geld gekregen. Als 1 eindbedrag van Middelburg lijkt met dat van ons, dan geld dat we toch wel een beste hebben gemaakt. Zaamslag I maar een inwonertal van 32d hebt hier bovendien te makel uier verschillende kerken. Er I hervormde kerk, een gerefom kerk, een gereformeerd wrijgei te kerk en een christelijk gel meerde kerk. En er zijn vier scjj Toch is er uitstekend samengeui JK had het niet durven hopej actie is nu niet bepaald een - geuxeest qua opzet en orga.nl Ér waren een hoop mensen gemeente, die niet eens wisten het eigenlijk om ging. Grosseto had men nooit van gehoord. Ik het wat gebrekkig, te primitiei actiecomité heeft er misschiet beetje te gemakkelijk over gei Met publicaties in een krant 1 hom je er niet. Kijk maar na;, actie „Eten voor India". Dia aangekondigd door radio en uisie." I "OU weet ik wel, deze actie ui groot niet van opzet, maar mei ér meer bekendheid aan moetef. ten. En men had er de tijd moeten nemen, want zo'n actiel Je niet zo maar een twee drie.l 's ouerleg voor nodig en een 1 9an planning. Als de mensë Zoamsiag beter op de hoogte ii geweest, dan was er nog meel geven. Dat blykt wel, er koma !J°9 gijten binnen. De organs, h'er in het dorp en de buurtsl .Pen Hep op wielletjes. Iedereen! '„j6* secretaris had een prad .deling gemaakt van de di 't»Vken." I »IK b. en hebben we de Bepraat en een comité aarna zijn er brieven an rondgestuurd om iec mJfn' Waar het bij de acne or veJi" was' Vele verenigingei medewerking: de vroi CbtT"9 van de Z-LM- j.'iv de bejaardenbond e ie '^"titers, de muziekveren niesian j !spo,'t> de kerkelijke J1' de hervormde «ro"'"" «mgmg uan Othene. Er - 3d uoor de verspreiding zaak i gev gesch iedereen te or werd uanl

de Stem | 1967 | | pagina 2