l VISSER Nieuwe levensschool in Hulst en Sluiskil Dat kunt U ook ergs sbureau auto's Zo maakt u in een wip een vurrukkulluk toetje Zitting van politierechter druipt weer van alcohol Te weinig aandacht voor mogelijkheden Goese Sas Kelners je ien Systeem in Zeeland nog vrijwel onbekend PLANNEN NAAR MINISTERIE Even uitblazen mevrouw FINANCIERING s, Tel. 01100-6210 een schilderij HAAKMAN Soepel Niet schools ,nmaakpomp)e niet ^V00r a"es geschikt PRONKEN MET ANDERMANS BONT Gift voor „Koe voor Grosseto OFFICIER VAN JUSTITIE: Opgevoerd Theater speelt Goes in Studio met Het Kleine Theater Replieken in Goese raad: of BILJARTEN Theo Platjouw begon met verlies NAC III NAC IV Antipapisme Loslopende honden II DAGBLAD DE STOM VAN VRIJDAG 3 MAART 196Ï ZIE ONZE ETALAGE NOORDSTRAAT 78 E>®<S>«XS<SXSXS><SXSXS®®® VA DE LUXE 1965 1965 1964 1200 DE LUXE 1964 LUXE 1966 1964 964 961 nieuwe motor FINANCIERING IN - TERNEUZEN -2300 inlichtingen en demon- niiHiuiiiiin gemene tverkzaamh. nst. 152 308. iiiuaiiiimuiinniinniiiii T.k. zwart dwcrgpoedeltje 2S cm hoog. 8 mnd. awi. tm- 72475, Tilburg. Auto-, tractor- en landbouw- ^SitV^rUtVSddeie^|0 in Nederland en wel b« ZEB Kromme Weele 17a. »d^5. burg, tel. 3993. Na 18 uurji0,> 2328. Terneuzen:u fSrOW. weg 2, tel. 3828, Na 18 u Bergen op Zoom, Beu 3re- tel. 5879. Na 18 uur 5S,fNa da, Tramsingel 4. tel. 37.» 1. 18 uur 46214. sS'" vogel 1 Pm'u'Sn vogels 10,-. Kampioo -j-er. pr. 10, 3e pr. 5-,f 'k gchut- 3.50. Zoveel vogelsal uur ters. Beg. 3 uur. Om voorlaatste ronde voor ten. Het Bestuur. Vier melsjes malien ^J}wa!ïc- een film voor sfa-iW „en. Zeventien -o», reser. in schouwburg ,,Ianm veert tijdig vgrhOQ'gdgPJt-p; Nooit naar de bioscooP g* h,cr de laatste Jaren'K°_Wr uw film. Zeven week "J looflijk g«durfdr?„®fJS Berge» alechis een week. een wee*.^T^en Schouwburg »buxo:r weet op Zoom brengt h d| s wee. een film. die u maal komt zien-rt^Tva» De meest "esEJ^iien 7 deze eeuw. Zevedurfd> dat gewone scenes, zo £rder leao- 57 werke» n* Maar, deze f!Tm_m Zie de advertentie ^nzaterd&ê' burg „Luxor de ondeu- SSTvffl- - Zeventien (Van een onzer verslaggevers) HULST/AXEL „Ik geloof niet, dat het nog lang zal duren voor men kan beginnen met de bouw van twee nieuwe levens schoolgebouwen, in Hulst en Sluiskil", zegt de directeur van de levensschool de heer G. Maas (28) in Axel. Voor hem op tafel ligt een lijvige envelop. „Dit zijn de tekeningen en plannen voor het nieuwe gebouw in Sluiskil. Het zaakje gaat vanmiddag de deur uit." Hij lacht tevreden. Pater P. Pisters uit Hulst, bedrijfsaalmoe- zenier in Zeeuwsch-Vlaanderen en aalmoezenier aan de levensschool, legt verder uit, dat de plannen en tekeningen van het gebouw in Hulst al op het ministerie zijn. „Met de trammelant in de regering is tt wat vertraging ontstaan. Toch geloot Ik niet, dat de goedkeuring lang op zich nl laten wachten. Hulst heeft natuurlijk wel een voorsprong op Sluiskil. Eigen lijk is dat een beetje jammer, omdat we In Hulst in de stadsmolen in feite een eigen onderdak hebben. Dat is In Sluis kil niet het geval". Als de molen der bureaucratie in Den Haag niet te langzaam draait, dan zullen mar alle waarschijnlijkheid nog dit jaar de eerste werkzaamheden starten van de bouw van tenminste één nieuw le vensschoolgebouw. De tekeningen zien er veelbelovend uit. Ir.- Hulst zal ge bouwd worden in de Sportlaan, achter de sportvelden, bij het brandvijvertje. waar de levensschool momenteel 2200 m2 gror.d in optie heeft. Het nieuwe gebouw in Sluiskil zal verrijzen bij de nieuwe brug, waar men 6500 m2 grond in optie heft van de gemeente Terneuzen. In Sluiskil wordt ie zaak wat forser aangepakt, omdat de levensschool daar wil samenwerken met de stichting Vormingswerk Bedrijfs- jeugd, die op haar beurt weer bestaat uit een afdeling jongens en een afde ling meisjes. „We willen een gebouwen complex", aldus de heer Maas. De bestaande accommodaties zijn af gekeurd en mogen alleen nog gebruikt worden voor de tijd dat er nog geen nieuwbouw beschikbaar is. „Het kan ook werkelijk niet langer neer zo", meent pater Pisters. „In Hulst gaat het nog een beetje. In Sluiskil zit ten we er armzalig voor. In een barak. Het praktijklokaal wordt alleen door ons gebruikt, maar het theorielokaal is zo'n beetje algemeen goed. En de sfeer ontbreekt er helemaal. Het is hoog tijd, flat er wat nieuws komt. Ir totaal heb ben we nu een 140 leerlingen. Het jon genswerk Nationaal Centrum heeft er ook nog veertig. Die gebruiken ons on derkomen ook. Alleen wat de sport beoefening betreft zijn er geen proble men. In Hulst doen de jongens sport op Je ulo. In Sluiskil wordt de zaal van de lagere school gebruikt". ..Het idee in Zeeland te starten met een levensschool is al een jaar of vijf jufl vertelt pater Pisters. „Ik sprak niogal veel over met collega's, die flok bedrijfsaalmoezenier zijn en op een levensschool werken. Zo leerde ik de flpzet kennen. Maar de eerste contacten met het bedrijfsleven in Zeeuwsch- Vlaanderen moesten nog gelegd wor den". De heer Maas was in die tijd jeugdlei der en zat op het secretariaat van de diocesane KAJ. „Op die manier zijn er contacten ontstaan", zegt hij. „Er wer den plannen gemaakt en de keus viel op Sluiskil en Hulst. In de rest van Zee land is het moeilijk dit werk op te zet ten. Er is al aan gedacht, op Walcheren. Het is nu nog niet verder gekomen dan een gesprek. Misschien dat het daar nog eens zal lukken". De leerlingen, die in Sluiskil de school bezoeken, werken hoofdzakelijk bij werkgevers in de kanaalzone. Voor Hulst geldt hetzelfde. De jongens zijn in ver schillende groepen verdeeld. Tussen de veertien en achttien jaar gaan ze een hele dag naar school in de week. Boven de achttien een halve dag in de week. De leerlingen komen uit West- en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan beide scho len nemen 70 bedrijven in totaal deel. Deze molen van Hulst is onge twijfeld schilderachtig, maar het is een onpraktisch onderkomen van de levensschool in Hulst ken, hem helpen om zich te oriënteren omtrent alles, wat hij ontmoet, zodat hij tot een werkelijke levensoriëntatie kan komen, hem helpen bij zijn streven naar grotere zelfverwerkelijking, zowel voor zijn individuele als sociale mogelijkhe den". „Met een school in de zin die er over het algemeen aan gegeven wordt, heeft onze levensschool eigenlijk niets te ma ken. Het woord school is eigenlijk niet goed. We zoeken naar iets beters. Het is meer een school voor het leven, dan een levensschool". Hans Wagemans schrijft in zijn boek je „Een levensschool voor werkende jon gens": „De levensschool wii aan de wer kende jongen een rustpunt bieden, waar hij zich kar.' bezinnen en waar hij zijn ontplooiingsmogelijkheden kan verken nen. Daartoe schept men een omgangs- situatie, waarin de jeugdige verkeert met leeftijdgenoten en met volwassenen. De eigenlijke doelstelling zon men kun nen omschrijven als: de jeugdige helpen om zijn ifieuwe ervaringen te verwen „Het programma, dat door ons wordt opgesteld", zegt de heer Maas, „is ont zettend soepel. Er is natuurlijk landelijk wel een schema, maar elke school kan daar van af wijken. En dat doen we ook dagelijks. Hoofdzaak bij ons is, dat de jongens leren zichzelf te zijn. Niet vol gens het boekje zoals op de andere scholen. We willen proberen ze te be geleiden in hun eigen interessesfeer". Het programma is verdeeld in drie hoofdgroepen: theorie, handenarbeid en sport. Deze zijn op hun beurt weer ge splitst in: introductie in de moderne le venssituatie, culturele vorming en actua liteit. „Dus geen aardrijkskunde, reke nen en taal", lacht de heer Maas. De scholen tellen 1 groepsleider, 2 groepshandvaardigheidsleiders, 1 sport leider, 1 directeur en 1 aalmoezenier. Vier dagen in de week is er les in Sluis kil en drie dagen in Hulst. ---• HRS^Usrhwvmmhmi *"iSstsr"a"'!nt hce,t de "Chicago- lUu»i van ancecrd- Hier een kos- nd, er|ize *ulver wollen flan- JJ6t» 2®»' toch maar lJan8 niet voor n mihaatoompje 2?b "laar vnnr ^es geschikt. Al- E'oenten Y ten en enigszins n Mals Postelein en spina- zie is het bruikbaar. Dit wil dan nog niet zeggen dat de bederf-veroorza- kende bacteriën In deze zure omgeving gedood worden, alleen maar dat ze zich minder snel vermeerderen. Er blijft steeds risico aan verbonden. Voor het inmaken van andere zaken is het inmaakpompje ongeschikt. Er bestaat in Amerika een levendige handel in tweedehandse bontartikelen. Het gaat vooral om mantels, jasjes en stola's van nerts en bever, kostbare bontsoorten die korte tijd, soms héél kort, gedragen zjjn door wispelturige vrouwen. Ook wel om bont, dat niet nieuw meer is, omdat 't te lang in etala ges heeft gestaan, of te vaak op shows is vertoond. Het blijkt dat sedert kort heel wat serieuze Frans bonthandelaars op de- ze Amerikaanse markt inkopen. En het Amerikaanse bont, dat al gerei nigd was vóór het te koop werd aan geboden, maar bovendien nogmaals wordt gereinigd alvorens het in Frank rijk aan de vrouw wordt gebracht, ver warmt daarna de schouders van Fran se vrouwen. Zij hebben geen kat in de zak ge kocht. Zij kennen de herkomst van het koopje, krijgen zelfs een garantie bewijs van minstens drie jaar (soms ook van langere duur) en betalen maar een schijntje in vergelijking met de nieuwprijzen; bijvoorbeeld 3000 gulden voor een mantel van wilde nerts. f De oorspronkelijke modellen zijn na tuurlijk niet gelijk aan die van de Franse haute fourrure. De Amerikaan se draagt graag ruime, wijde bont mantels met hoge kragen. Maar de Parisienne kan desgewenst het model naar de laatste Franse smaak laten veranderen. Ook de voering wordt op verzoek van de laatste vernieuwd, maar vaak prefereert zij de oorspron kelijke die meer pompeus is en niet zelden met goud geborduurd. De stelregel dat bont een vertrouwens kwestie is, moet men maar vergeten bij zulk een aankoop. GOES De vereniging tot verbe tering van het rundvee in Zeeland heeft tijdens de deze week gehouden jaar vergadering f 250,- beschikbaar gesteld voor de actie „Een koe voor Grosseto". (ADVERTENTIE) rode limonade (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG „De hele zitting druipt weer van de alcohol", zei de of ficier van justitie, mr. Th. Lebret, tij dens de zitting van de politierechter in Middelburg. Het grootste deel van de zitting draaide inderdaad weer rond personen die hadden gereden onder in vloed van sterke drank. Een van hen was de Hulstenaar C. B., zaadhandelaar en caféhouder, die op een schieting te veel sterke drank naar binnen had gegoten. Daarna was hij toch achter het stuur van zijn auto gaan zitten. „Dat is een regionaal kwaad van die schietingen, dat vele drinken", meende de officier van justitie. „Dat is leuk voor mensen die er te voet naar toe gaan". Hij eiste tien dagen gevan genisstraf en anderhalf jaar niet rij den. De politierechter, mr. B. Sieperda, maakte er tien dagen gevangenisstraf en een jaar niet rijden van. waarvan negen maanden voorwaardelijk, plus een proeftijd van drie jaar. Eveneens tien dagen gevangenisstraf kreeg de 30-jarige A. M. uit Roosendaal. In januari reed hij onder invloed in een auto door Terneuzen. Een lantaarn paal moest het op deze tocht ontgel den. De officier van jusitie eiste tien dagen gevangenis en anderhalf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op de vraag van de politierechter of ver dachte nog iets te zeggen had voor er uitspraak werd gedaan, zei deze dat hij liever zou willen dat zijn rijbewijs nog langer werd ingetrokken. De poli tierechter vroeg verwonderd: „Nog lan ger?" „Ja", maakte verdachte duide lijk, „want gevangenisstraf vind ik veel erger". De compensatie ging niet door. Behalve de tien dagen gevangenisstraf veroordeelde de politierechter hem tot een jaar niet rijden. J. H. uit St.-Jansteen (39) maakte het de politierechter en de officier toch wel een beetje moeilik. H. hield vol dat hy maar een paar pilsjes had gedronken. Bovendien had hy daarvoor flink ge geten. „Zeven boterhammen met eieren en een banaan", bevestigde verdachte. De officier van justitie kon er kenne- lyk niet by. „Ik zou toch wel eens wil len weten wat u na dat eten allemaal hebt gedronken. Om aan 2 pro mille, wat de bloedproef heeft uitgewezen, te komen, moet je toch heel wat wegwer ken". Maar op de vraag van de offi cier of H. toch niet een twaalftal gla zen bier had genuttigd, schudde ver dachte beslist van nee. „Waar komt al die alcohol dan vandaan? Toch zeker niet uit de banaan?", aldns de officier. Hij eiste tien dagen gevangenisstraf, plus een jaar ontzegging. De politie rechter wilde de zaak echter wel eens verder uitzoeken. Hij wilde weten of het voedsel van invloed zou kunnen zijn op die twe.e pro mille. Hij besloot de zaak aan te houden. De Rotterdammer J. B. (28) had het evenmin op gevangenisstraf begrepen. De officier eiste 14 dagen gevangenis straf en een jaar ontzegging omdat de man op tweede kerstdag dronken achter het stuur door Hontenisse had gereden. „Kan ik geen andere straf krijgen?", vroeg hij de politierechter. „Desnoods een lange proeftijd. Zoiets zal me echt nooit meer gebeuren". De politierechter vond van niet. Hij ver oordeelde hem tot drie weken gevan genisstraf, waarvan twee voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, en een jaar niet rijden. Honderd gulden boete kreeg de 18- jarige G. IJ. uit Oostburg, omdat hij „zichzelf en zijn brommer had opge voerd". „Het is toch niet leuk om een vrijer te krijgen die zoveel bier op heeft", hield de politierechter IJ. voor. Hij veroordeelde hem tot ƒ100,- boete, omdat hij vond dat IJ. zijn straf al wel op een andere manier heeft gehad. De jongen liep bij een val met zijn brom fiets een hersenschudding en een ge broken sleutelbeen op, waardoor hij 3 weken naar het ziekenhuis moest. De officier eiste 100,- boete en vier maan den ontzegging. GOES De toneelgroep Theater geeft zaterdagavond in de Prins van Oranje een voorstelling van Bertolt Brechts „Trommelen in de nacht". In het stuk treedt een soldaat op die, na zijn terugkomst uit de oorlog, door zijn vroegere verloofde wordt afgewe zen. Aanvankelijk blijkt hij bereid de inmiddels uitgebroken communisti sche Spartakus-beweging te steunen, maar door tussenkomst van zijn vrien den komt hij snel op dit besluit terug. De voorstelling wordt gegeven onder auspiciën van de G-S.C. en begint 's avonds om kwart over acht. MIDDELBURG In de serie heden daags toneel zal zaterdagavond in de Middelburgse schouwburg de derde en laatste voorstelling worden gegeven. Onder auspiciën van de Z.V.U. brengt toneelgroep Studio „Het Kleine Thea ter" van Federico Garcia Lorca. „Het Kleine Theater" bestaat uit zes korte stukken, die eigenlijk poppenspe len zijn. Deze spelen sluiten aan bij een traditie in Spanje waar de poppenkast nog altijd een zeer populaire vorm van drama is- De voorstelling, voor belangstellenden vanaf 17 jaar, begint om half acht. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Er wordt teveel gepraat over Reimerswaal, en te weinig aan dacht geschoken aan de mogelijkhe den voor industrievestiging aan het Goese Sas. Dit terrein ligt aan diep vaarwater, en slechts vier km van het verzorgingscentrum Goes. Dit zei drs. E. Prins (P.v.d.A.), wethouder van Goes tydens de replieken op de alge mene beschouwingen in de begrotings vergadering van de Goese raad, waar over wy elders publiceren. Drs. Prins zei dat de centrumfunctie van Goes op dit punt vooral in politieke kringen wordt ondergewaardeerd- Burgemeester mr. F. Huber voegde hieraan later toe, dat men in de pro- ADVERTENTIE vincie nog niet voldoende besef: hoe belangrijk het is dat er in Zeeland een ruim assortiment van industrieterreinen beschikbaar is. Goes wordt zijns inziens duidelijk tekort gedaan. De industrialisatie van Goes is vol gens drs. Prins overigens nog maar in en beginstadium. Zonder een herinde ling van de gemeenten in Zuid-Beve land zal een verdergaande industriali satie zijns inziens niet van de grond kunnen komen. De woonfunctie van Goes zal vol gens de wethouder versterkt worden wanneer het bestemmingsplan Valcke- slot II fwaarin een stadspark is opge nomen) verwezenlijkt zal warden. In verband met de bouw van zo wel premie- als woningwetwoningen is de concentratie van ae woningbouw verenigingen in Goes volgens de heer Prins zeer urgent. De gemeente over legt met een institutionele belegger over de bouw van premiewoningen in Goes-Zuid. Het gemeenschappelijk ad ministratiekantoor wil woningen bou wen in de Goese Polder. De huurprijs van deze woningen zal rond f 200. per maand bedragen. Er zal eerst on derzocht worden of er in Goes voldoen de belangstelling voor dergelijke dure huurwoningen bestaat. De heer Prins deelde mee dat het E.T-I. binnenkort zal worden gevraagd een structuurplan van Goes te maken. In dit verband wees de wethouder op het belang van nieuwe wegen rondom Goes, mede met het oog op de ontlas ting van de rijks.weg-traverse door Goes. Eerst zal de nieuwe rijksweg ten zuiden van Goes worden aangelegd- Daarna zal een verbinding van deze nieuwe weg met de provinciale weg naar Zierikzee tot stand moeten komen. Vervolgens zal een noordelijke rond weg om Goes aan de orde komen. Plan nen hiervoor worden op het ogenblik uitgewerkt. Een interessante meddeling van de wethouder was dat b. en w. van de Oude Haven van Goes een jachthaven willen maken. De Stenen Brug zal dan moeten verdwijnen. Kreukherstellende, wasbare rok uit Spun Rayon met zuivere zijde. Uitmuntende, blijvende pasvorm. Plooi aan de voorzijde. In vele frisse tinten f 65.- Dit zijn slechts twee van de-driehonderd mooie rokken waaruit u bij Hendriksen kunt kiezen. Al die rokken zijn natuurlijk met zijde gevoerd, ook de strakke, lager geprijsde modellen. En al die rokken zijn uitstekend te combineren met meerdere van de modieuze twlnsets, jumpers Zuiver wollen Daks doordraag- rok. Verstelbare taillewijdte en anti-slip dopjes tegen het schuiven van-de blouse. In vele sportieve ruitdessins. f 108.- en blouses uit de grote collectie, 'n Héél plezierige bezigheid dat combineren, waarbij onze deskundige verkoopsters u graag zullen adviseren. Ze zullen u trouwens even graag de nieuwste mantels, pakjes en japonnen tonen, óók als u het voorlopig alleen maar bij kijken wilt laten. "j I Grote Markt 25-Bred a (Van onze sportredactie) OBDAM In de eerste ronde van het Nederlands kampioenschap eersteklas libre groot biljart, dat deze week m het Noordhollandse Obdam wordt verspeeld gaf de 22-jarige Limburger Jean Bes- sems uit Cadier en Keer op onmisken bare wijze zijn visitekaartje af. In acht beurten versloeg hij de plaatselijke fa voriet Ben Leek ondanks dat de Lim burger startte met drie poedels. Zijn slotserie van 140 toonde een welhaast perfect uitgevoerde serie américaine. Uitslagen eerste ronde: B. Leek J. Bessems G. Wagemakers W. Stokken A. Gieskens P. Vet B. van Leeuwen 19 8 6 2.37 300 8 140 37.50 300 22 93 13.63 252 22 110 11.45 300 33 78 9.09 194 33 44 5.87 300 32 61 9.37 265 32 51 8.28 13 maart a.s., zal; als er geen op. lossing komt tussen artsen en ziekenr fondsen, een zwarte dag wonden vóór de ongeveer 8 miljoen ziekenfondspar tiënten in ons land. Deze zullen dan n.l. als particulieren worden be schouwd. Zij zullen dus bcj een bezoek aan de arts f 8 moeten gaan betalen; een visite aan huis zal op f 12 gaan komen. Welke gevaren gaat dat nu meebrengen? Onze volksgezondheid! Die gaat hier in gevaar komen, ten koste van dat conflict. Er zal nu een gouden tijd aanbre* ken voor de apothekers, drogisterij:- en, magnetiseurs, kwakzalvers en van die gebedsgenezers. Ook de rechter zou het hier dan wel eens druk kun? nen krij gen. Ik geef toe, dat de huisartsen wel wat eenzijdig de schuld van het con? flict' met de fondsen in de schoenen krijgen geschoven. De inkomens van een deel onzen? huisartsen zijn inderdaad, gezien voor? opleiding en noodzaak van eigen oude-: dagsvoorziening, verre van indrukwek-r kend. Maar... er zijn toch een groot aam tal artsen die met een behoorlijke praktijk, aan een behoorlijk inkomen geraken. Tot deze groep wil 2k mij speciaal richten. Want voor deze laat* ste groep zijn dit ongerijmde eisen die zij stellen. Kunnen deze laatst genoemde groep artsen met recht en eer hun titel ,,arts" dragen? Hun karakter, hun rui* me hart, liefde tot de medemens en eerbied voor het leven, in de meest uitgebreide zin van het woord. Nee artsen, denk toch a.u.b. aan onze ar^ beiders en bejaarden die u allen zo hard nodiig hebben! Dit zal voor velen hun gezondheid in deurmate doen ach ter uitgaan, dat het niet uitgesloten mag worden; of er zullen er by zijn, die het met de dood zullen moeten be* kopen. Voor onze artsen die friet een zo uitermate grote verantwoordelijk* heid dioor het leven moeten, is toch wel een oplossing te vinden? Laat hier toch a.u.b. de overheid hardhandig ingrijpen!!! SAS VAN GENT G. Meeuseq Kritiek leveren is geen kunst, zou ik naar aanleiding van de kritiek van de heer Verschuren willen opmerken, maar het zelf beter doen, dat is wat anders. Een zwart schaap aanwijzen is gemakkelijk, maar voetballen doet men met een team en niet individueel, dus zoekt men de dader betreffende het feit, dat NAC zo slecht geklasseerd staat m.i. verkeerd. Zou Frans Bouwmeester zich zo druk maken en op het veld allerlei gebaren maken omdat het hem onver schillig laat of NAC bij de laatste of bij de bovenste helft eindigt of wfl. hy beter voetbal zien van NAC? TETERINGEN W. v. Gaal „Ik ben het met de heer Verschuilen niet eens als hij schrijft dat men Bouw meester niet in het le elftal van NAC moet opstellen. Wie de wedstrijd NAC-DOS uitslag 41 heeft gezien moet het met mij eens zijn dat Bouwmeester in deze wedstrijd een uitstekende partij voetbal speelde. Het 2e en 3e doelpunt waren sublie me voorzetten en het 4e doelpunt maakte hij zelf. Neen volgens mij ligt het falen be slist niet bij hem. Waar blijft Visschers, hij is ook geen grootse voetballer, doch een ge boren midvoor, die wanneer hij goed gelanceerd wordt vanuit verschillende hoeken doelpunten kan maken. In de laaibste wedstrijden heeft men Visschers voortdurend op de rechter vleugel laten spelen, doch op die plaats hoort hij beslist niet. Indien trai ner Jansse hem als midvoor zet en Bouwmeester linksbuiten, Snoeck linksbinnen en Vermeulen rechtsbui ten heeft hij een elastische ploeg waar hij alle kanten mee op kan. Vesters, Reynders en of Graumans kunnen dan voor het middenveld zor gen. NAC met V.d. Merwe, Reynders en Visschers wint a.s. zondag van F.C. Twente. BREDA BEKKERS Deze NAC-discussie is hiermee ge sloten (Redactie) Maandagavond 27 februari J.L ben ik beroofd van een mooie illusie! Ik leef de in de oprechte overtuiging dat an tipapisme, dat toch een afschuwelijke vorm van onchristelijke haatgevoelens is, in Nederland niet meer bestond. Een verheugend naar elkaar toegroei», en van katholiek en protestants Ne derland, dat wij de laatste jaren mo gen waarnemen was voor velen in ons land aanleiding dit te mogen denken. Helaas, wij hebben ons vergist! In een televisie-interview van de heer Neu- man van de KRO met freule Wttewaal van Stoetwegen hebben we anders ge leerd! Toen de heer Neuman haar nl. de vraag stelde wat het antwoord zou zijn van de CHU als b.v. de heer Schmelzer hen zou vragen samen met KVp en ARP een Christelijk Demo cratische Unie te vormen, kreeg hy de wind van voren op een manier die hem heugen zal. Het antipapisme, zo antwoordde de freule, is daarvoor in onze partij veel te sterk. Als nu Mies Bouwman op de stoel van Neuman had gezeten, had de freule onmiddel lijk de vraag te beantwoorden gekre gen: „En is dajt ook uw persoonlijke mening freule?" Maar daar was de arme Neuman te zeer voor geschrok ken. Maar we weten het nu uit de mond van een vooraanstaand CHU-kamerlid: het antipapisme is nog springlevend en van een dusdanige kracht dat het een eventuele politieke samenwerking van katholieken en protestanten in de weg zou staan. BERGEN OP ZOOM V.B, Ik heb met grote ergernis het stukje gelezen van C. G. te Etten over „hon- aen Is een hond dan zo klein dat men hem niet ziet? Het was beter dat die brommers met zo hard reden. Zij zijn het die ongelukken maken. Ze razen als vliegtuigen over de straat, de hoek om en ontzien noch bejaarden noch kindek ren noch honden. Ik zelf heb gezien dat een brommer een hoek maakte om een hond te scheppen! HULST mevr. D-L- t

de Stem | 1967 | | pagina 5