Inter plaatste zich als eerste voor halve finale Ajax-aanval strandde op Tsjechische achterhoede: 1-1 bHhHHK Rinus Bromfiets voor kleintjes n Joegoslavië vervangt Senegal in W.J.F. Programma KNVB afdeling Zeeland 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 MAART 1967 *3 Protest Beker WARM TWEEDE GEHAAST Ajax-supporters vliegen „laag naar Praag 3 s I wflji efiisfil baas uit het vuistje ra Geen buitenspel meer bij vrije trap Lelangue won derde etappe ADO Feijenoord Toto 9 Cruyff in een hevig duel met enige Dukla-spelers. Links Nuninga. Het programma van de KNVB afde ling Zeeland voor zondag luidt: le klas: Domburg 1Robur 1, Luctor 1Renesse 1, Jong Ambon 1hewed Boys 1, Patrijzen 1Noormannen 1, ^Hoofdplaat 1Groede 1, Dreischor 1 Koewacht 1; Hes. Ie klas: Oostbwg 2 Middelburg 4, Goes 3Walcheren 2, Hontenisse 2RCS 2, Zierikzee 2Ter- neuzen 3, Zeelandia 2Vogelwaarde 2; 2 e klas A: Graauw 1Philippine 1, Schoondijke 2—Steen 2, HVV'24 3— Hulsterloo 1, Sluiskil 2Schoondijke 1, Ria W 1Axel 3, Biervliet 2—Aarden burg 2; 2e klas B: Kruiningen 1Kwa- öenctamme 1, Domburg 2Hamsw. Boys 2, Henesse 2—<DFS 2, Zierikzee 3—Le- wed. Boys 2, SVOWK 1Zonnemaire 1, Cörtgene 1Luctor 2; 3e klas A: Clinge 3Hontenisse 3, Hulsterioo 2Ria W 2, Vogelwaarde 3—Sluiskil 3, Axel 4— Graauw 2, Steen 3Koewacht 2; 3e klas B: Oostburg 3Hoofdplaat 2, Ter- neuzen 4RCS 3, Breskens 3Philippi ne 2, Groede 2Com Boys 3; 3e klas C-. RCS 5Jong Ambon 2, Patrijzen 3— Noormannen 2, Robur 2Walcheren 3, Luctor 3Zeeland Sport 5, RCS 4Zee landia 3; 3e klas D: Kruiningen 3— Kwadendamme 2, Volhardirug'32 1 Volhardiing'32 2, Dreischor 2Patrijzen 2, Robur 3Kruininigien 2. De grootste schaatskampioen aller tijden Kees Verkerk is gisteren op Schiphol aangekomen. Op de foto ver laat Kees samen met Per Willie Gu- tormson, die naar Nederland is geko- j men om schaatsen te kopen, het vlieg tuig. MADRID (ANP) Internationale heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen. De club uit Milaan won de twee de wedstrijd tegen Real Madrid, die woensdagavond in de Spaanse hoofd stad voor 130.000 toeschouwers werd gespeeld, met 20. Inter had de eerste wedstrijd in Milaan reeds gewonnen met 1-0. De doelpunten in de ontmoe ting van gisteravond werden gemaakt door Capillini (22e minuut) en Maz- zola (57 e minuut). DE ZUIDSLAVISCHE kampioen Vojvo dina heeft in Novi Sad met 10 ge wonnen van Celtic Glasgow. Bij de rust van deze ontmoeting, de eerste uit de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen, was de stand 00. Het wis» nende doelpunt werd in de 70e mi nuut gescoord door linksbuiten Sta- nic. Ruim 25.000 toeschouwers woon den de wedstrijd bij. De return wordt volgende week woensdag in Glasgow gespeeld. (ADVERTENTIE) VOOR ALLE PLATEN van 3 -300 mm. IJZER en STAAL n v KORTENOORD 51 NIEUWERKERK a/d IJSSEL TEL. 01803-2444 TELEX 21611 DUKLA VERRASSEND STERK Hl t Sjaak Swart in duel met enige Duklaspelers. Rechte Masopust. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Dukla Praag is sterker voor de dag gekomen, dan voetballend Nederland had gehoopt. Nog in de roes van de successen, die Ajax behaalde op Liverpool, bleken de verwachtin gen te hoog gespannen. Elf Tsjechen drukten de Nederlandse kampioensploeg terug in de reali teit. Met taktisch bijzonder knap spel haalde Dukla het tempo en de cadans uit het spel van Ajax. De Amsterdammers werden daar door nerveus en schoten te ge haast. Verder dan een doelpunt van Swart kwamen zij niet. Nedo- rost benutte later een prachtige kans, waardoor de stand gelijk werd11. Dit gelijke spel bete kende eigenlijk een overwinning voor de Tsjechen. Aan Ajax om volgende week te bewijzen dat het inderdaad tot de Europese top- ploegen behoort... DE JOEGOSLAVISCHE voetbalbond heeft krachtig geprotesteerd bij de Joegoslavische televisie, omdat giste ren Real - Inter rechtstreeks uitge zonden werd, terwijl Vojvodina Novii Sad de Europa-Cup-wedstrijd tegen Celtic speelde en er verder nog een wedstrijd voor de jaarbeursstedenbe- ker op het programma stond. De uit zending ging ondanks het protest ge woon door. De televisiestichting deelde mee, dat Vojvodina te veel geld had gevraagd voor een uitzending van zijn wedstrijd tegen Celtic. ,,Real - Inter was goedkoper en werd daarom uitge zonden", aldus de Joegoslavische tele visie. IN LEIPZIG heeft sir Stanley Rous de loting verricht van de kwartfinales voor de Europese beker voor jaar- beursstedenelftallen. Het resultaat hier van was: Kilmarnock - Lokomotiva (Leipzig) of Benfica, Juventus of Dundee Uni ted - Dinamo Zagreb of Dinamo Ploes- ti, Leeds United - Bologna öf West Bromwiph Albion, Eintracht Frank furt - Burnley. IN WENEN is de indeling gemaakt van de groepen voor de intertoto-com- petitie 1966 - 1967. De Nederlandse clubs spelen tegen clubs uit Frank rijk, België, Zwitserland en West- Duitsland. In de overige groepen ko men de Zweden, Oost-Duitsland, Oos tenrijk. Polen, Tsjecho-Slowakije en Denemarken met vier teams uit. VASAS GYOER heeft de eerste wed strijd uit de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker Voor beker winnaars tegen het Belgische Standaard Luik met 2i gewonnen. Bij de rust van deze ontmoeting, bijgewoond door 7000 toeschouwers, leidden de Honga ren met 20, door doelpunten van Stolcz (34) en Szalo (44). In de twee de helft verkleinden de Belgen door linksbuiten Semmeling de achterstand tot 21. De return wordt 8 maart in Luik gespeeld. DINAMO ZAGREB heeft zich ge plaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker. De Zuidslaviërs kwamen in Zagreb te gen het Roemeense Dinamo Ploesti niet verder dan een 00 gelijk spel, doch dank zij een 10 overwinning in de uitwedstrijd, bereikten zij toch de kwartfinales. ZWITSERSE SPELERS en trainers die contracten tekenen met clubs van de National Professional Soccer League in de V.S. zullen nooit meer in hun eigen land mogen spelen. Ajax-tramer Rinus Michels bezorgde ditmaal geen verrassing. Hij had het zelfde elftal het veld ingestuurd, dat bij PSV een slechte generale repetitie had gemaakt, maar dat tevens Ajax's sterk ste team is. Michels vreesde Dukla", dat Zich achter een ondoordringbaar „ijze ren gordijn" leek te hebben versoholen. Af en toe had men Dukla-trainer Musil of een van de Tsjechische spelers tot een uitspraak kunnen „verleiden". Mees tal getuigden die van weinig optimisme •ten aanzien van eigen kansen. Musil sitaat echter bekend om zijn di plomatieke uitspraken. Ook om het ster ke team dat hij leidt. Anderlecht heeft dat ondervonden. Zou ook de tweede kampioen uit de „latge landen" eraan Het is~" eigenlijk niet verwonderlijk, dat Johan Cruyff voor het eerste ge vaar zorgde tegen de soms uit negen man bestaande Tsjechische defensie. De jonge Amsterdammer „aaide" een corner van Keizer juist over. Toch bleek al snel, dat Dukla spelend.met slechts twee speerpunten een uiterst gevaarlijke pleeg was. De conditio van die snelle Tsjechen was een van forse pijlers voor uitvallen van Dukla. Pas na ruim een kwartier was Ajax wairm gedraaid. De Tsjechische defen sie merkte het. Ook scheidsrechter B&kihranof, die in de 17e minuut even de kluts kwijt raakte en niet wist wat hij moest doen, toen Nuninga scoorde nadat Cruyff doelman Viktor had aan gevallen De Rus keurde het doelpunt af. Dukla enigszins bevreesd nu paste daarna een juiste tactiek toe. Het haalde het tempo uii het spel van de Amsterdammers en zorgde voor enkele snelle uitvallen, die veel gevaar ople verden voor de wankele Ajax-achter- hoede. Bals zorgde bij een doorbraak van Mraz voor opluchting. Aan die andere kant bleef Cruyffie de opeisen van de Tsjechen, die twee bewakers bij de Am- mddvoor postten. In vier mi nuten moest Dukla zelfs maar liefst ze ven comers weggeven- Het leverde niets op. Het was opnieuw Cruyff, die direct na de hervatting tien Tsjechische spelers hartkloppingen bezorgde. Zijn fra&ie omhaal werd echter even fraai gestopt zij het ten koste van de 15e corner door keeper Viktor, die even later op nieuw goed ingreep hij een kopstoot van Keizer. Maar zelfs Viktor was na vjjf minuten kansloos, toen zyn achterhoede onbegrijpelijk blunderde en Sjaak Swart verschrikkelijk hard voor 10 zorgde. Dukla moest nu terug- Zelfs de supe rieure Geleta en Masopust stelden hun offensieve daden uit om o.a. Nuninga en Cruyff het scoren te beletten. Plotse ling echter bleek nog eens ten over vloede dat trainer Musil over levens gevaarlijke aanvalsspitsen beschikte. Mraz en Nedorost trokken eir in de 61e minuut razendsnel tussenuit. De Ajax- achterhoede stapelde fout op fout, waar door Nedorost zich opeens vrij wist te staan op de rand van het strafschopge bied- De Tsjech liet zich deze kans niet ontnemen en scoorde de gelijkmaker: 1—1. Dit doelpunt haalde de cadans uil Ajax, dat vertwijfeld ging aanvallen. De grote routine van Dukla wierp zijn vruchten af en dg Amsterdamse achter hoede, voor Liverpool een onneembare veste, begon te wankelen. Vooral Van Duivenbode was een zwakke stee. Daar door konden Groot en Muller zich niet zo aan de opbouw wijden als zij wel wilden. Het gevolg daarvan was weer, dat de voorwaartsen te gehaast gingen schieten, omdat een doorbraak in het ijzersterke centrum van Dukla onmo gelijk bleek. Zelfs 25 Nederlandse cor ners leverden geen resultaat op. Teleurgestelde Ajacieden zullen door Rinus Michels vóór volgende week woensdag weer in de juiste „stemming" gebracht moeten worden. In Praag zal er ook verstandiger aangevallen moe ten worden, anders zal een moo*" droom vroegtijdig afgelopen zijn. (Van onze luchtvaartredactie) DEN HAAG De ruim 2000 Ajax- supporters, die volgende week, naar Praag willen vliegen, dreigen een minder prettige reis tegemoet te gaan, nu is besloten dut de dertien oude, 4-motorige Douglas-vliegtui- gen, die in ons land in gebruik zijn, tot nader order niet hoger dan 3300 meter mogen vliegen. Boven die hoogte is de lucht te ijl voor de in-' zittenden en moet de druk in de daarvoor speciaal geconstrueerde cabine worden verhoogd. In navol ging van zijn Amerikaanse collega heeft de directeur van de Nederland se Rijksluchtvaartdienst nu bepaald, dat die drukcabines tot nader order in de nog met zuigermotoren uitge ruste Douglas-vliegtuigen niet mo gen worden gebruikt. De Ajax-supporters zijn ten nauw ste bij de genomen maatregelen be trokken, omdat ongeveer 16 van de 24 vluchten, waaruit de luchtbrug naar Praag zal bestaan, wordt uit gevoerd met Douglas-vliegtuigen met zuigermotoren. Ook het Ajax-elftal zelf heeft het voornemen met een DC-7 C van Martin's Air Charter naar Praag te vliegen. Het elftal denkt maandagmorgen om 10 uur te vertrekken. (ADVERTENTIE) 4C H K té «s g 4 H t» ti H M U H A wmaaoA LONDEN (ANP) Sir Stanley Rous, de voorzitter van de Internationale Voetbal Bond heeft in Londen verklaard, dat de kans bestaat, dat de buitenspel- N&el bij het nemen van een directe ot indirecte vrije trap wordt opgeheven. Tijdens het wereldkampioenschap voetbal vorig jaar augustus had de Umtser Degenhard Wolf deze spelregel- SPfS voorgelegd aan de FIFA en de scneidsreehterseominissie. Wolf zag als S-j voordeel feit dat de wed- »njü door een tegenspeler niet meer ™JvoF<ieii opgehouden. Het laatste tow inzake de opheffing van het 2 onsp cu aan it®t Z-S- Internatio- ar Board, dat alle zaken op spelregel- gebied regelt. AMSTERDAM (ANP) Het bestuur van de Joegoslavische handbalorgani satie heeft het Nederlands Handbal Verbond meegedeeld, dat het Joego- slavisch herenjeugdteain 'gaarne aan het wereldjeugdtoernooi handbal zal deelnemen, dat van 4 tot en met 12 maart door het jubilerende NHV in 25 plaatsen in NedeVland zal worden ge houden. Het Joegoslavische team komt in de plaats voor de Senegalezen, die zondag hadden laten weten dat zij niet zouden komen. CAGLIARI (A.N.P.) De Belg Ro bert Lelangue heeft de derde etappe van de Ronde van Sardinië, van Oris- tano naar Cagliari (98 km), op zijn naam gebracht. Lelangue won de eindsprint uit een kopgroep van acht man, die een voor sprong van ruim een halve minuut had opgebouwd. De Italiaan Armani be hield de leiding in het algemeen klas sement. Huub Zilverberg kwam in de zelfde tijd als de winnaar als vijfde over de eindstreep. 1 Lelangue (Belg) 98 km in 1 uur 56 min. 28 sec.; 2 Guerra (It.); 3 De Wolf (Belg); 4 De Boevere (Belg); 5 Zilver berg (Ned.); 6 Bracke (Belg); 7 Fez- zardi (It.); 8 Ritter (Den.), allen z.t; 9 Bilossi (It.) op 35 sec.; 10 Van Looy <Belg) op 36 sec.; 11 Karstens (Ned.) op 38 sec.; 12 Dolman (Ned.) z.t.; 23 De Roo (Ned.) z.t,; 24 Van der Vleuten (Ned.) op 1,25; 28 Lute (Ned.) op 6,50; 38 Den Hartog (Ned.) z.t.; 47 Nijdam (Ned.) z.t.; 52 Zoet (Ned.) z.t. Stand in het algemeen klassement: 1 Almani (It.) 10.01,'48; 2 Guerra (It.) op 1,04; 3 Van der Vleuten (Ned.) op 2,18; 4 Karstens (Ned.) op 2,45; 5 Motta (It.) op 2,55; 6 Adorni (It.) z.t.; 7 Anquetil (Fr.) z.t; 8 Derboven (Belg) z.t; 9 Dancelli (It.) op 9,07; 10 Ben- fatto (It.) z.t.; 13 Den Hartog (Ned.) z.t.; 14 Bart Zoet (Ned.) z.t.; 26 Zil verberg (Ned.) op 13,42; 28 Dolman (Ned.) op 14,20; 29 De Roo (Ned.) z.t.; 59 Nijdam (Ned.) op 32,14; 60 Lute (Ned.) op 34.43. Voor de aanvang van de wedstrijd- werd een enorme beker over het veld gezeuld. Volgens het opschrift was het zeker dat Ajax de Europa-cup zou winnen.... HET IS de vraag of de 1 - 0 over winning van ADO op Inter Bratislava voldoende zal zijn om zich na de re turnwedstrijd op 15 maart in de finale te weten van de stryd om de interto- tocompetitie. Negentig minuten heb ben de Hagenaars storm gelopen op de- veste van de Tsjechen. Vrijwel de gehele wedstrijd heeft Inter Bratislava zich moeten bepalen tot het traditionele kunst- en vlieg werk. Met behulp van de ontstellende inproduktiviteit van de aanval van ADO hebben zij de schade evenwel tot slechts één doelpunt kunnen beperken. Dat doelpunt werd gescoord in de 34e minuut, in een periode waarin ADO het tempo ondanks het zware veld nóg hoger had opgevoerd. De Zoete was enkele meters buiten het straf schopgebied ten val gebracht. De uit stekend leidende Zweedse scheids rechter Liedberg (ongetwijfeld de bes te man van het veld) kende ADO daarvoor een vrije schop toe. Links buiten Aarts zette zich erachter, de bal belandde hoog in de Tsjechische doelmond, werd via Heijnen doorge- kopt naar Maasisen en diens kopstoot trof doel: 1 - 0. In de tweede helft waren de Hagenaars zonodig nog ster ker, maar men slaagde er niet in de Tsjechische barrière ten tweeden male te passeren. FEIJENOORD HEEFT in Barcelona de vriendschappelijke wedstrijd tegen FC Barcelona met 2-1 verloren. Vijf tigduizend toeschouwers zagen een goede partij voetbal, waarin de Rot terdammers zeker niet de mindere waren. Al in de derde minuut openden de Spanjaarden de score door een doelpunt van halfspeler Fuste. Eén minuut voor de pauze werd het 2 - 0 voor de gastheren, toen rechtsbuiten Pereda met een kopbal doel trof. Feij enoord heeft in de tweede helft alles in het werk gesteld om de bakens te» verzetten. Men veroverde wel een veldmeerderheid, maar verder dan een treffer van Bild in de voorlaatste minuut kwamen de Rotterdammers niet. VOOR DE z.g. Europa-Cup-Toto" zijn afgelopen zondag de volgends wedstrijden reeds gespeeld: Servette - Slavia Sofia 1 - 0. Everton - West Ham United 4-0. Schalke '04 - FC Köln 1 0. Het; vöm nu is er ook een brom- "i &ls v h 6 k,e'n'jes precies zo torkje m,,a hee,t! Alleen, het mo- isngj l slechts lawaai, als de J er op He pedalen trapt. Het brommertje komt uit Denemar ken, maar zal het straatbeeld wel niet zo gauw beheersen: ds prijs I» ongeveer 150 gulden....

de Stem | 1967 | | pagina 15