j)e dupe van onderling conflict in de fondsen Huisartsen zullen doorzetten die Atlantische koers PREDA PIER Landbouw en havens Uur W arschau en Praag verlengen bijstand BLIK NAAR BUITEN GRATIS in Prof. Muntendam: „Weinig meer aan te doen'5 krommenie VINYL mm {n het r°de busje Vakcentrales: concessies van Veldkamp te hoge prijs HONDJE NIET UITGENODIGD i^Tïngverwarming nederland n.v. Karei Doorman niet voor '72- 73 uit dienst maagtabletten Exportrestituties ftiivelhandelaren CONCESSIES HEILLOOS EENSTEMMIG Zeepkist Geen Europese sociale politiek sleutelhangers met alle bekende automerken Tijdelijk! Vraag uw leverancier Felle kritiek van vakbonden op Becker's Sons Yan drie hoog uit het raam RINGVERWARMING SHOWS STAATSSECRETARIS: Vervangende kosten te hoog BAGBLAD BE STEM VAN B0NBERBAG 2 MAART 1967 PROF. DR. MUNTENDAM (Van een onzer redacteuren) BREDA Bij informatie is ons gebleken, dat de huisartsen hoezeer zij een breuk met de ziekenfondsen ook zouden betreuren je zullen doorzetten, „In de kern van de zaak", zo werd ons in huisartsenkringen ver- iskerd, „dreigen wij de dupe te worden van een conflict tussen de jekenfondsen onderling. Een aparte regeling met de fondsen, die tel aan onze gerechtvaardigde eisen tegemoetkomen is niet denk- laar, omdat elke huisarts met verschillende ziekenfondsen moet sa- jenwerken. Er moet een algemene regeling zijn, of anders géén regeling." Het grote verwyt van de LHV aan de onwillige fondsen is, dat men in het Gemeenschappelijk Overleg Zieken fondszaken op 27 december 1967 al tot een akkoord is gekomen, nadat men tot tweemaal toe op LHV-raporten over de honorariumkwestie, van ziekenfonds zijde geen antwoord had gehad. Op dit akkoord komen de fondsen bij herha ling terug. (ADVERTENTIE) gezien op t Nu in KLEUR bekijken bij uw woning inrichter VERVOLG VAN PAGINA 1 In de eerste plaats moet men behal ve het Zeeuwse meer ook de Brielse ilaas zo zoet mogelijk houden. Via de ie verbreden Bernisse. Ook het Haring vliet zelf zal dus zo zoet mogelijk moe ien blijven. De kwaliteit van dit water wordt al ongunstig beïnvloed door die van het Rijnwater vooral in de, nazo mer, door de functie van de Haring- vlietsluizen in het voorjaar, door het Spui (tenzij dit bij de Oude Maas door de Zoomse weg wordt afgedamd) en te de Schelde-Rijn-verbinding (Vol- keraksluizen). Een eventuele nieuwe, Éecte en regelmatige toevoer van zee water naar het Haringvliet en achter waarts zou ontoelaatbaar zijn. In de tweede plaats zou een zeehaven- ontwikkeling op Voorne-Putten de in leiding kunnen vormen tot het ontstaan van een ongewenste vierde a§ tussen Rotterdam enerzijds en Walcheren- Zuid-Beveland anderzijds. Voor de hand liggende assen zijn de Dammenweg (re creatief) en de Zoomseweg als kortste verbinding tussen Rotterdam en Ant werpen, Daarnaast behoort een as over Tiengemeten en Tholen tot de mogelijk heden. Deze assen hebben alle hun functie, de laatste vooral met het oog het Reimerswaalplan. Een vierde as van Hellevoetsluis naar Zierikzee zou ket gebied van het Zeeuwse meer open leggen voor andere ontwikkelingen, dan waarvoor het bestemd is. Na ver loop van tijd zouden industriële en ste delijke ontwikkelingen in het centrale deel van het Deltagebied weer kunnen uitmonden in een openleggen van het Zeeuwse meer naar zee toe. In België, vooral in Antwerpen, z,yn Nederlandse suggesties om de Wester- telde af te sluiten tot nog toe met ge fronste wenkbrauwen ontvangen. Men fe er fiaar overigens wel van overtuigd jjt er aan de bevaarbaarheid van de Westerschelde iets gedaan moet wor den, De Antwerpse schepen Delwaide h herstellende van een ziekte en was voor commentaar onbereikbaar. (ADVERTENTIE) B.a De echte Amerikaanse, i £v\\ met sele opdruk. ,'nblijvende uitkomst! Rietbergen c.v. Rotterdam Tel. 010-2311 62 J? Haag (ANP) Bij het pro- stsohap voor zuivel zijn zes gevallen ïrK?1^ van exporteurs van zuivel- Mi? exP°rt'restituties ten on- tiünn z<?ud3n hebben geïnd. Tegen drie er w proces-verbaal opgemaakt, drie gevallen is er een met een schikv 5CVcmt= afgedaan, terwijl de andere LMblj het openbaar ministerie i: pandeling zijn. Cjan de z^s exporteurs heeft de betaald! e gemde exporttoeslag terug hl een anripr cre»\ra1 waarnver hos po» T *en ander geval, waarover hg hpf a.frechtelijk onderzoek loopt, w» J.hestuur van het produktschap tüzvflj §een aanleiding om tot te- Se 2evafirmg-0ver te 2aan. In de °veri- Van vprli!nj1S eventuele intrekking toktscha k Sllbsidies nog bij het pro- De vrnw -fftuur behandeling. Voor 7ni,,„1z van het produktschap een v3lE'B van Dam- vertelde dit middag plS?1?8 die hii in de gister- ^ftderimï ÏÏ?e°. °Penbare bestuurs- ^leidin? x g deed dit naar ^VZM a Van e?n verzoek van de liere 7ni?,!,r0r?anisat*e van de particu- iiscussip !!ndustrie. Tijdens een korte fo. vertaia L6i ?-p deze verklaring volg- v'an de «(v? - 1J nog» dat over enkele '5n zeer iJL m ?nderzoek zijnde geval len verwacht°rt beslissing kan Om destijds in december een gesprek tussen artsen en fondsen mo gelijk te maken, werd het rapport Van de Ven opgesteld, dat door het G.O.Z. inderdaad als uitgangspunt werd aan vaard. Premier Zijlstra maakte uitvoering van een overeenkomst op basis van het rapport Van de Ven mogelijk en ook daarop zei het G.O.Z.: akkoord! In de loop van februari bleek even wel, dat één der grote fondsen, het C.B.O.Z., zich aan haar vroegere aan bod niet gebonden achtte en later in dezelfde maand manifesteerde zich een intern meningsverschil onder de fond sen. De. huisartsen, aldus onze zegsman, hebben in die tussentijd veel conces sies gedaan. „Zes maanden na beëindi ging van het overleg hebben wij nor maal doorgewerkt; in januari gaven wij minister Veldkamp de tijd om een op lossing te vinden; nadat die oplossing gevonden scheen te zijn, bleven wij doorwerken in de hoop op positieve medewerking van de fondsen en nadat die illusoir bleek, hebben wij er nóg het Bovendien hebben wij concrete con- bijltje niet bij neergegooid, cessies gedaan, om de starre houding van de fondsen te doorbreken. Op 13 maart is het eindpunt bereikt. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de artsen breken met hun patiënten. Inte gendeel. Zij blijven him beste zorgen aan de zieke medemens wijden, los van alle geschillen met de fondsen". Prof. dr. P. Muntendam sprak giste ren de hoop uit, dat het gezonde ver stand het bij heide partyen alsnog zal winnen en dat zij zullen beseffen, dat een breuk tot een heilloze situatie in de Nederlandse gezondheidszorg leidt. Zelf is prof. Muntendam daar absoluut van overtuigd. Hü zou een dergeiyke ont wikkeling büzonder betreuren, juist om dat de gezondheidszorg in ons land altyd heeft gediend als een voorbeeld voor de wereld. Prof. Muntendam is oud-directeur ge neraal voor de volksgezondheid, direc teur van het Instituut voor Preventieve Geneeskunde in Leiden en voorzitter van de in 1964 door de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de minister van Onderwijs en Weten schappen ingestelde commissie huis artsen. Desgevraagd zei prof. Muntendam, dat hij nliet van plan is, zichzelf te pre senteren als bemiddelaar („dat zou een overschatting van eigen belangrijkheid zijn, zeker na mijn mislukte poging van vorig jaar november om de artsen en fondsen in het beginstadium van het conflict aam de onderhandelingstafel te krijgen"). Dit neemt echter niet weg, dat hij een eventueel verzoek om als bemiddelaar op te treden, waarschijn lijk niet zal afwijzen: „De zaak gaat mij bijzonder ter harte, omdat ik er al meer dan veertig jaar bij betrokken ben en omdat ik vroeger zelf als huis arts de heilzame werking van ons so ciale zekerheidsstelsel waarbij de patiënten zich niet door financiële pro blemen geremd hoeven te voelen aan den lijve heb ondervonden". Overigens vreest prof. Muntendam dat het conflict nu in een zodanig stadium is beland, dat er bijzonder weinig meer aan te doen zal zijn. Hü is er wel van overtuigd, dat de Nederlandse artsen niet voor honderd procent achter de huidige ontwikkelingen staan, in die zin, dat zij de breuk, die ook voor hen enorme consequenties heeft, met „hoera geroep" aanvaarden. De commissie huisartsen, die moet advsieren over de voorzieningen die ge troffen moeten worden om de werk zaamheden van de huisartsen in de toe komst op een zo hoog mogelijk peil te kunnen brengen haar rapport ver schijnt deze zomer is bij haar studies uitgegaan van het beginsel, dat de huis arts centraal moet staan in de totale gezondheidszorg. Volgens prof. Munten dam kan de huisarts een dergelijke centrale positie echter alleen maar in nemen in een goed gefundeerd stelsel van sociale zekerheid en indien de pa tiënten een onbeperkt vertrouwen in hem blijven stellen, een vertrouwen, dat niet door zakelijke vertroebeling wordt afgezwakt. Prof, Muntendam verklaarde nadruk kelijk, dat hij geen partij kiest en dat hij geen uitspraken wil doen over de zakelijke inhoud van het conflict tussen artsen en ziekenfondsen. „Mijn ietwat emotionele waarschuwing is aan bedde partijen gericht", zo zei hij. 2 ladderstoppen modieuze tinten ingewerkte hiel, versterkte zool en teen een boord, dat aan alle eisen voldoet de juiste lengte en pasvorm dat is de nieuwe kwaliteit van NUR DIE nylons Uw kruidenier heeft ze voor u f 1.95 In de etalage van het Rolff Ruiterhuis in de Amsterdamse Vijzelstraat werd gisteren in de lunchpauze een mode show voor tieners gepresenteerd met muziekbegeleiding door een heat-groep. Er was grote, vooral jeugdige belang stelling. WARSCHAU (AP) Polen, Tsjechoslowakije en Oost-Duits- land willen een nieuw communis tisch sub-blok in Europa vormen, dat ten doel heeft de verdeling van Duitsland te bestendigen. Polen en Tsjechoslowakije zetten gisteren te Warschau de eerste stap met de ondertekening van een verlen ging van het uit 1947 stammende ver drag van vriendschap en bijstand met 20 jaar. Ter sluiting van de driehoek zullen de Oostduitse regering en partijvoor zitter Walter Ulbricht medio maart eerst naar Warschau en vervolgens naar Praag reizen ter ondertekening van soortgelyke verdragen met Polen en Tsjechoslowakije, aldus verklaren welingelichte communistische zegslie den. Het resultaat zal een „ijzeren drie hoek" zijn ter waarborging van het bestaan van Oost-Duitsland tegen West- Duitslainds territoriale aspiraties en aan spraken op een vertegenwoordiging van het gehele Duitse volk. Sommige Westerse diplomaten spre ken van een „papieren driehoek" van beloften, die het gevolg is van Poolse en Oostduitse bezorgdheid over het feit, dat hun zuidelijker bondgenoten welwillender dan zij staan tegenover de pogingen tot toenadering van de nieuwe Westduitse coalitieregering te Bonn. De diplomaten hebben een grote wij ziging in het Tsjechische standpunt ge^ constateerd sinds de krachtige Russi sche verklaring over Duitsland van 28 januari en het aanknopen door'Roe menië van diplomatieke betrekkingen met Bonn in de daarop volgende week. Verwacht wordt dat in .alle drie de verdragen van vriendschap en bijstand verklaard zal worden dat de huidige grenzen met inbegrip van die vam Oost-Duitsland, onschendbaar zijn en dat elke poging tot wijziging als agres sie zal worden beschouwd. Leiders van de Sovjet- en Hongaarse communistische partijen hebben aan gekondigd dat zij volledig overeen stemmen over kwesties betreffende Vietnam, Duitsland en China. Dit werd bekendgemaakt, nadat de leider van de Hongaarse partij Janos Kadar per trein uit Moskou naar Boe dapest vertrokken was, na besprekin gen van vier dagen met de secretaris generaal van de Sovjetpartij, Leonid I. Brezjnev. Hun besprekingen concentreerden zich blijkbaar op Duitsland. In de bekendmaking werd steun aan gekondigd voor de communistische zaak in Vietnam, zonder dat er tekenen wa ren dat de toestand opnieuw bekeken wordt in het Sovjet-blok. Men gelooft dat de Oosteuropese landen nog ver langender zijn dan de Sovjet-Unie, dat er een einde aan de Vietnamese oorlog komt. Het bezoek volgde op een bezoek door Sovjet-leiders aan Polen en van Brezj nev aan Tsjechoslowakije, UTRECHT De vakcentrales zijn, aldus NKV-voorzitter J. A. G. Alders, fel gekant tegen de voorwaarden, waaronder minister Veldkamp (Socia le zaken) het geheel in het slobgeraak- te overleg met zijn collega-ministers van Sociale zaken in de E-E.G. weer op gang heeft gebracht. Dit is gebeur dop 19 december j.l. De partners blijken voor toekomstige gesprekken en studies over een ge meenschappelijke sociale politiek, te hebben bedongen, dat studies over so ciale kwesties in feite alleen ter hand mogen worden genomen door de Euro pese commissie, maar dan samen met regeringsexperts. Het komt er dan in feite op neer, dat de commissie al leen maar studies ter hand kan ne men, die de lid-staten resp. regerin gen welgevallig zijn, zo zei de heer Alders. De sociale partners (werk gevers en werknemers) zouden pas later „als de zaak in kannen en krui ken is" gehoord mogen worden. Met deze concessies, die minister Veldkamp, naar de vakbeweging meent te weten, heeft gedaan om de zes ministers toch maar rond de tafel te krijgen, hebben aldus de heer Alders, gisteren tijdens de persbijeen komst met NKV-bestuurders te U- trecht de Europese commissie en met name de vakbeweging ,,een zeep kist op kinderwagenwielen in huis ge kregen. waarvoor zij dë prijs van een echte en volwassen automobiel moes ten betalen". Afgezien van de zeer bescheiden po gingen tot verzet die de vakbewegin gen op internationaal niveau (in I.C.V. en I.V.V.V.) reeds ondernemen, zag de heer Alders voor de 'Nederlandse vakbeweging geen andere mogelijkheid dan het plegen van verzet „achteraf", wanneer dus de betrokken voorstellen uit deze studies in de praktijk gerea liseerd zouden gaan worden. Arbeiders van de hele Euromarkt, verenigt u? Want de koek die door de gezamenlijke lidstaten te verde len valt, zal wel groter worden, maar het aandeel van ieder daarin zal heel verschillend kunnen zijn. Zo goed als het gaat met de economische eenwor ding van Europa, ondanks sabotage vooral van Franse zijde,: de sociale harmonisatie staat nog in de kinder schoenen. En wat erger is: de sociale partners, werkgevers en werknemers? hebben op Europees niveau vrijwel niets in de melk te brokkelen. Op het hele sociale terrein liggen de activiteiten oni er gezamenlijk iets aan te doen, vrijwel stil. Alleen de gelijke beloning voor mannen en vrouwen, het sociaal fonds en het vrije verkeer van arbeidskrachten zijn op Europees niveau geregeld. Mi nister Veldkamp heeft eind vorig jaar getracht omdat hij aan de beurt was om voorzitter te spelen de besprekingen tussen de ministers van sociale zaken van de zes landen weer op gang te brengen. Hij heeft een welwillend gehoor gevonden om te gaan praten over een aantal punten, maar ten koste van een aantal con cessies. Deze houden onder meer in dat de Europese commissie geen zelf standig initiatief mag ontplooien, om tot sociale eenwording te komen en zelfs geen studie aan de verschillende onderwerpen mag wijden, zonder toe stemming van de lidstaten. Met een onwillig Frankrijk als een van hen, weten we wel wat dat betekent. Ook liet Europese comité, waarin wel werkgevers zitten, is hiermee praktisch uitgeschakeld. Die krijgen pas voorstellen op tafel, als de zaken al in kannen en kruiken zitten. Voor al de werknemers in Nederland en met name het N.K.V., dat daaraan uiting gaf, zijn zeer verontwaardigd over deze gang van zaken. Dat is ook volledig te begrijpen. Het zit hen al bij voorbaat niet lekker dat zij geen hand kunnen uitsteken bijvoorbeeld naar hun Italiaanse collega's, waar nogal wat aan de sociale toestanden te verbeteren valt. Het is echter even zeer waar, dat een grote verscheiden heid aan sociale maatregelen in de zes landen, de concurrentieverhou dingen zeer scheef kan trekken. Voor Nederland zou dat kunnen betekenen, dat er een rem gezet wordt op de invoering van nieuwe sociale maatregelen of verbetering van oude maatregelen, voorzover die meer geld gaan kosten. De Impasse, waarin de vakcentrales zitten, wordt nog vergroot door het feit. dat er op Europees werknemersniveau weinig eenheid bestaat. De Duitse vakbewe ging heeft tot voor kort het stand punt gehuldigd, dat op Europees ni veau door hen geen inmenging wordt geduld door Europese organen, net zo min als ze dat in eigen land van hun eigen Tegering dulden. Zij wil len hun boontjes helemaal zelf dop pen. Ook de internationale vakbeweging I.C.V. (christelijk katholiek) en I.V.V.V. (socialistisch) trekt geschei den op. En schijnt nu onder druk van de omstandigheden enige kentering in deze houding te komen. Het besef begint door te dringen dat de impasse alleen door machtsmisvorming is te doorbreken. De werkgevers, ook in Nederland, staan niet te trappelen van ongeduld om tot eenwording van de Europese sociale politiek te komen. Ze vrezen dat die eenwording zal be tekenen dat het hoogste niveau van ieder afzonderlijk land op de verschil lende gebieden maatstaf voor alle landen zal worden. De vakbeweging ontkent dit en zegt de „gulden mid denweg" te willen bewandelen. Het is ook aan de vakbeweging nog niet duidelijk hoe de impasse te doorbre ken zal zijn. Hun eigen leden lopen er ook niet zo erg warm voor, want het is zo ver af. De enige scheen waartegen ze Kun nen trappen is die van de eigen re gering. Maar zelfs een goedwillende Nederlandse regering kan de ande ren niet dwingen. Het zal nog een lange weg zijn, die bepaald zal wor den door de kracht en eensgezindheid van de vakbeweging in de zes landen. "/f""" JJe nieuwe Duitse bondskanselier Kiesinger heeft de ontwikke ling van de verhouding van Duits land tot de westelijkke bondgeno ten zorgelijk genpemd. Met weste lijke bondgenoten zijn hier voorna melijk Amerika en Engeland be doeld. Kiesinger ging zover te beweren, dat nu eindelijk maar eens moest worden vastgesteld, waar de Duitse belangen nog met die van Amerika overeenstemmen. Deze zorgen van de Bondsrepubliek stemmen ons toch wel tot een ze kere bezorgdheid. Sedert in Parijs generaal De Gaulle zich er op toe legt de afstand tussen het conti nentale Europa en de Angelsaksi sche wereld te vergroten, leven wij in Europa permanent met het risico, dat de nationaal getinte ge- dachtengang van De Gaulle zou kunnen overslaan naar Duitsland. Uitingen van de roerige minister Strauss geven op dit ogenblik al reden tot enige ongerustheid. Hij heeft nog voor 't begin van' de deze week te houden besprekingen over de kosten der Amerikaanse en En gelse troepen in de Bondsrepubliek aangekondigd, dat het aanbod van de vorige regering om de Britten door aankoop van militaire goede ren ten bedrage van 300 miljoen gulden schadeloos te stellen, niet meer van kracht is. ]y/[ogelijk streeft Strauss met z'n voorliefde voor een verbond met Frankrijk naar een verdwijnen van de Britse troepen. Ook in de kwes tie van het verdrag tot voorkoming van de verspreiding van kernwa pens voert Strauss eerf zo felle pro testactie, dat men moet vrezen dat hij liefst een Europees kernwapen zou hanteren. Kennelijk zit bij hem de vrees voor, dat het akkoord van Amerika en de Sovjet-Unie op dit punt een verdere stap is naar het continuereen van de verdeling van Duitsland, of dat het tenminste de mogelijkheid van de Bondsrepu- KIESINGER STRAUSS bliek om op dit stuk zelfstandig initiatieven te nemen zou beperken. Strauss heeft daarin wel gelijk, maar hij zal zich neer moeten leg gen bij de erkenning, dat het hier gaat om een probleem dat niet zon der de mogendheden, die de groot ste verantwoording voor de wereld vrede dragen, kan worden opgelost. Teder streven van de Bondsrepu bliek om dit Duitse nationale pro bleem tot centrale doelstelling van een klein-Europese samenwerking te maken dienen wij met argwaan te bezien. JTJen Europa volgens gaullistische inzichten zou al te zeer met deze hypotheek belast zijn. De gedachte eraan wordt nog somberder wan neer wij overwegen, dat in zo'n Eu ropa Duitsland door het overwicht van zijn economische kracht zou do mineren. Wij hopen dat in de Bondsregering tegenkrachten ge noeg zullen zijn om strevingen als die van Strauss in de kiem te smo ren. In elk geval komt onze buiten landse politiek als klein buurland van Duitsland in roeriger vaarwa ter. Het zal zaak zijn de Atlantische koers te handhaven. (ADVERTENTIE) UTRECHT (ANP) De districtsbe stuurders van de metaalvakbonden heb ben bij het gewestelijk arbeidsbureau in Utrecht protest aangetekend tegen de gang van zaken rond de ontslagen bij de fyn-mechanische industrie Becker's Sons in Brummen. Het bedrijf zal 36 werknemers ont slaan. De vakbonden verwijten de di rectie „de botte bijl te hebben gehan teerd" en in de reorganisatie een aan leiding te hebben gevonden om moei- lijlk plaatsbare en minder valide werk nemers de fabriek uit te werken. Vol gens een hoofdartikel in St.-Eloy, het orgaan van de Katholieke Bond van Werknemers in het metaal- en elektro technisch bedrijf en aanverwante be drijven, staan op de ontslaglijst de na men van acht personeelsleden die ouder zijn dan zestig jaar en tien mensen in de leeftijd van vijftig tot zestig. Negen tien medewerkers hebben een dienst verband van meer dan tien jaar. Hoe goed de directie het met de men sen voor heeft aldus St.-Eloy mag blijken uit het feit dat de zieken onder de personeelsleden die men graag wil de ontslaan, thuis door de onderne mingsleiding zijn ingelicht. Zij kregen te horen dat zij, wanneer zij weer beter zouden zijn, zouden worden voor gedragen voor ontslag. Het lijkt er vol gens de katholieke vakbond op dat men alleen maar „moeilijke gevallen" de poort uit heeft willen werken, een methode die zij als „hond-s" kwalifi ceert. AMERSFOORT (ANP) De Amers- foortse politie is met een vreemdsoortig geval van dierenmishandeling gecon fronteerd. De 34-jarige G. W. uit Amers foort kwam met zijn vrouw en hondje op bezoek bij zijn zuster. De zuster wenste het hondje echter niet binnen te laten. Voor -de eigenaar bleek dat geen enkel probleem te vormen. Mij nam hef dier op en gooide het over de ballustrade van de derde verdieping naar beneden. De hond ljep een gebro ken poot op. Bij de flat ontstond een ware volksoploop van mensen, die op niet mis te verstane wijze hun afkeuring over het optreden van W. lieten blijken. De politie heeft proces-verbaal wegens dierenmishandeling opgemaakt. (ADVERTENTIE) Europa's grootste installatiebedrijf voor individuele centrale verwar ming maakt met de laagste stookkosten Uw gehele woning een men senleven lang behaaglijk warm. Feilloze en nauwkeurige warmtebere- kening door onze computer. Gegarandeerde temperaturen. Snelle montage in bestaande en nieuwbouwwoningen, zonder hak- en breek werk. Ruime financieringsmogelijkheden. 24 uur service, ook tijdens weekends. Verkoop, productie en montage uitsluitend door eigen personeel, dat over geheel Nederland en België verspreid woonach tig is. DEZE WEEK SHOWS IN: BREDA CALANDSTRAAT 26 (Hoge Vught 1) GOES KLOETINGSEWEG 31 HULST LYCEUMSTRAAT 12 Openingstijden: vrijdag 3 maart van 19.00-22.00 uur, zaterdag 4 maart van 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur. Vele voorbeeldwoningen ook in uw omgeving. Vraag vrij- m blijvend adreslijst. PERMANENTE SHOWS: Kelders 29/33 Leeuwarden 05100 - 45123/Noordeinde 27 Den Haag - 070 -1178 351 {Van onze pari. redactie) DEN HAAG Het vtiegkampschip Karei lloorinan gaat niet voor de Ja ren 1972 - 1973 uit dienst. Het vervan gende scheepsmateriaal moet dan ook eerder aangeschaft worden en dan vliegen de financiële lasten omhoog. Het vliegkampschip is namelijk ge heel ingebouwd in de maritieme NA. VO-structuur en kan alleen verdwijnen wanneer Nederland voor andere sche pen zorgt. Het schip is trouwens 75 procent van de tijd in dienst geweest. Dit percentage ligt hoger dan elders. Staatssecretaris Van Es, die dat gister morgen in de Eerste Kamer meedeel de op vragen van verschillende sena toren, wees er ook op dat rond 1976 het nieuwe viootplan voorziet in deze vervanging. Technisch is de vlootver- meuwing al rond en de staatssecre taris liet voorzichtig doorschemeren, dat het nu een financiële en politieke kwestie wordt. Daarover moet de nieu we regering met langetermijnplannen beslissen. De heer Van Es betreurde het In dit verband, dat de besprekingen met A- merika over de nucleaire onderzeeër zo bijzonder traag verlopen. Zelfs voor het commercieel gebruik is daar de kraan dichter dan ooit", aldus de staatssecretaris.

de Stem | 1967 | | pagina 11