n Aert Dolman begon goed W ereldrecor ds op de 1500 en 5000 meter WINNAAR SCHOLTE HAD GEEN GELUK Gewichthefwedstrijden werden groot succes ireda Ard Schenk heroverde zijn record Geen splitsing binnen Zebra RIETVELD HEEFT MEESTE KANS VEERTIEN TURNSTERS VOOR FINALE IN MIDDELBURG Judo-ploeg verloor weer Belastingzaken ling voor ASING bekendmaking JPFITTERS JPLASSERS Revanche Wonderhaan Reserve-klassen Brabant-Zeeland Franse indoortitel voor Tom Okker TIÜUIIII!»!' iren, instellingen, s etc. etc. k koffie 111 i, die minstens 10 kg jeken, s, koffiemolens, ffiekannen etc. etc. /end prijzen en proef pak. t 61 efoon 01600-32200 dipL Boekh., M.B.A. enz. ngconsulent Telefoon 32544 gemeente Breda maakt be- eentehuis op de afdeling al- .een ieder ter inzage ligt de Minister van Landbouw, Vis- '.iening van 29 oktober 1955, deze gewijzigd is bij de be- november 1956, no. L/PA iber 1961, no. L/PD 921. als- moemde beschikking beho- eente betrekking hebbende waarop zijn aangegeven de inen waar het krachtens ar- van het besluit bestrijding >rboden is te telen: maten; -knollen, boomkwekerijpro- lanten, koolplanten, stekbie- nten, die met de ondergrond- gerooid, een en ander voor- si bestemd zijn om te worden sinds de vorige bekendma- 166 geen wijziging gekomen, beschikking L/PD 921 is be- f, gelegen binnen als besmet en en/of terreinen, de teelt n „A.M.-resistente rassen is irbij onderstaande bepalingen imen: n de tuin met A.M.-resistente beteelde oppervlakte mag gen dan 1/3 gedeelte van ae 5 oppervlakte van de tuin» elte van de totale beteelbare i de tuin groter zou zijn aan enig jaar met A.M.-reasten beteelde oppervlakte niet lan 3 are; van de tuin, waarop in enig ente aardappelrassen worden eerst in het derde daaropvm ieuw aardappelen van A. worden geteeld. ente rassen" worden verstaan: welke voor het betre:Efe ijkscommissie voor de sa™ ssenlijst voor landbouwgewas als met resistentie tje. De desbetreffende losten Khebbenden ter inzage °P nede op de districtskantoren tenkundige Dienst. De burgemeester. MERKX VICES AND CONSTRUCTION) UTRECHT werken in het Botlekg®b'ed centrum In het Botlekgebid ALBEWERKERS tot 'FITTER \SSERS 'LASSER w0tden gen kunnen ur nW- bruari a.s. van 7 to peiprat- rb. Bureau te rdjger een Wescon-vertegen kte reiskosten worden vers DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 FEBRUARI 1967 VERKERK OPPERMACHTIG dezelfde baan met 4 26.2 vestigde, naar de historie verwees- De tijd van de 24-jarige Puttershoekse kasteleinszoon was 4.21-9. Ook Fred Anton Maier (4-24.1) en Per Willy Guttormsen (4-22-4) waren reeds onder het oude wereldre cord gebleven, toen Ard Schenk aan de start kwam- De lange Noordhollander wilde zijn record terug en nam de uit daging aan. Het werd een race tegen de klok, waarin Schenk de wijzers, zoals deze voor Verkerk draaiden, steeds iets voor bleef- Na 1400 meter had Schenk reeds een voorsprong van drie secon den op Verkerk (1.59.0 tegen 2-02.0) en Ard ging door. Met zijn lange, forse slagen vocht hij zich naar een nieuwe wereldtijd van 4 min 18-4 sec-Een fan tastisch wereldrecord was geboren. Slechts een half uur had Verkerk zich wereldrecordhouder mogen noemen- Kees Verkerk heeft slechts een half uur plezier gehad van zijn wereldrecord op de 3000 me ter. Verkerk noteerde een tijd van 4 min. 21.9 sec. en bleef daarmee 4.3 sec. onder het record van Ard Schenk. Ard die na Kees aan de start kwam, was nog weer sneller dan zijn landgenoot en reed de afstand in een tijd van 4 min. 18.4 sec. en dat uias weer 3.5 sec. sneller dan Verkerk. Op de foto de Nederlandse reuzen. ALGHERO (ANP) Eef Dolman, de wereldkampioen op de weg bij de ama teurs heeft zondag een succesvol debuut gemaakt bij de beroepsrenners. De blon de Rotterdammer eindigde in Alghero (Sardinië) als derde in de openings wedstrijd van de grote prijs Sassari- Cagliari, die deze week op Sardinië wordt gehouden. De 135 km lange wed strijd werd in 2 uur 54 min. en 30 sec. gewonnen door de Belg Robert Lelangue Henri de Wolf (Belg.) bezette op 23 se conden de tweede plaats terwijl Dolman met dezelfde achterstand derde werd. Overigens verliep de strijd voor de ploeg van Pellenaars succesvol met een vijfde plaats voor Huub Zilverberg en een achtste voor Jos van der Vleuten. De uitslag luidde: 1 Lelangue (B.) 135 km in 2.54.30, 2 De Wolf (B.) op 23 sec. 3 Dolman (Ned.) z.t. 4 Dancelli (It.) op 31 sec. 5 Zilverberg (Ned.), 8 Van der Vleuten (Ned.), 9 Motta (It.), 10 Grosskost (Fr.) allen dezelfde tijd als Dancelli. 28 Nijdam op 2.03, 29 Zoet z t. 34 Nico Lute op 6.49. Een week na de strijd om het we reldkampioenschap cyclo-cross hebben Fred de Nijs (België) bij de amateurs en zijn landgenoot Eric de Vlaeminck DEN HELDER (ANP) Titelhoud er Ria Rietveld kan de finale van het Nederlands kampioenschap damestur- Jen, op 9 april in Middelburg, met een ruime voorsprong beginnen. In de hal- I!L J?ales' die zondaë de Helderse S ïf werden gehouden, verzamelde nio Tr meer dan haar rivale Jan kan .erstra- Een andere concurrente j J, Z1-'n Ans Heerschop, die voor de ria in successie beslag legde op Haar6lafldse titel bi) de meisjes. mA°e0eningen werden gehonoreerd da vS waarmee zij hoger reikte dan «iet S ^erwijkse Bargo Klees, die 5 der6e werd achter Ria Eiet- en Jannie Vierstra. iteAS was de enige deelneem- «e»m n,°1 vier nnnuners boven de «eseti punten kwam. (ADVERTENTIE) bij de plofs, revanche genomen. In het Zwitserse Binningen zagen 6000 toe schouwers beide Belgen in hun catego rie zegevieren over de wereldkampioe nen Michel Pelchat (Fr.) en de Italiaan Renato'Longo, die op de tweede plaats eindigden. Zondag toonde De Vlaeminck zich in Aalst opnieuw de snelste. Hij legde de 25 km af in 1 uur- 6 min. Rolf Wolfs- hohl werd met 20 meter achterstand tweede en Renato Longo met 50 meter achterstand derde. INZELL (ANP) Nederland heeft op de laatste grote kracht meting van het seizoen, die wordt gehouden op de kunstijsbaan van Inzeil het Beierse Alma Ata zijn superioriteit in de schaats wereld nog eens bevestigd. Wereld- en Europees kampioen Kees Verkerk, wiens macht door niemand meer in twijfel wordt getrokken en die reeds nu op één lijn kan worden gesteld met de grote Noor Hjalmar Andersen, eiste nu ook een eerste plaats voor zich op op de wereldrecordlij sten. Nadat hij zaterdag reeds op de 3000 meter een wereldrecord had gevestigd, dat hij bijna een half uur later echter weer moest afstaan aan zijn grote nationale rivaal Ard Schenk, schreef hij zondag zowel op de 1500 meter als de 5000 meter zijn naam bovenaan de wereldranglijsten. Op de 1500 meter ontnam hij het we reldrecord aan Ard Schenk met een tijd van 2 min 3-9 sec- en op de 5000 meter onttroonde hij de Noorse stayer Fred Anton Maier met een tijd van 7 min 26.6 sec- Ook wereldkampioene Stien Kaiser reed een nieuwe wereldtijd, namelijk op de 3000 meter met 4.55.7. Deze tijd kan echter niet als wereldrecord worden erkend, daar de wedstrijd op de 3000 meter niet tijdig bij de ISU te Davos was gemeld. Dit overigens buiten de schuld van de KNSB, daar de organi satoren te Inzeil aanvankelijk voor de dames alleen een 500 en 1500 meter op het programma hadden staan- Toen de KNSB na het wereldkampioenschap be sloot toch een damesploeg naar Inzeil te sturen als compensatie voor het weg vallen van de reis naar Rusland* kwam alsnog de 3000 meter op het programma. Inzeil heeft zyn naam van „wonder haan" dit weekeinde met ere gedragen. Op zaterdag kwam het er op de 500 meter nog niet geheel uit» Weliswaar ging het zeer snel en zo kwam Ard Schenk met 40-7 sec. tot zijn beste tyd op deze afstand, maar het wereldrecord van 39-5, dat de Rus Grisjin en de Ame rikaan Tom Gray samen in bezit heb ben, bleef een schone illusie- De West duitser Erhard Keller, die in Inzeil thuis is, bleef in zfln rit Grisjin de baas, doch zijn 40-3 was veruit onvoldoende om de Rus van zijn troon te stoten. Wel won hy de sprint vóór de Russen Guljajev (40.5) en Grisjin (406), terwijl Ard Schenk met de Rus Lepeschkin de vier de plaats deelde. De machtsontplooing van de grootsten der-groten kwam pas op de 3000 meter- Het was Kees Verkerk, die het wereld record, dat het vorig jaar Ard Schenk op Verkerk had zijn recordjacht echter nog niet voltooid- De 5000 méter wachtte nog. En ook op deze afstand zou hij zijn doel bereiken- Als baken diende de wereldrecordtijd van de lange Noor Fred Anton Maier: 7-28.1- Onze landge noot bleef er anderhalve seconde on der- Het eindklassement van de z.g- „kleine vierkamp" (500, 1500, 3000 en 5000 me ter) te Inzeil: 1. Kees Verkerk 171,910 pnt; 2. Ard Schenk 172,147 pnt; 3. Per Willy Gut tormsen 174,710 pnt; 4- Jorrit Jorritsma 174.897 pnt; 5- Fred Anton Maier 175,174 pnt- Kees Verkerk wilde zondag zijn re vanche en die heeft hij op een prachtige wijze genomen- Met fabelachtige tech niek en zijn sterke moreel had Verkerk zijn zinnen op een wereldrecord gezet. Zijn eerste poging was mislukt. In Ard Schenk had hij zijn meester gevonden. Op de 1500 meter en de 5000 meter zou hij eens laten zien, wie 's werelds sterk ste hardrijder is- Het werd een grootse triomf voor de veelvoudige kampioen, die op beide fronten slaagde- Het wereldrecord op de 1500 meter bracht hij omlaag tot 2.03-9 en dat op de 5000 meter tot 7-26.6- Met deze record prestaties maakte hij tevens een sprong omhoog op de wereldranglijst, namelijk van de zevende naar de tweede plaats- Slechts Ard Schenk heeft hij door diens 40-7 op de 500 meter nog voor zich. Schenk heeft thans 175.180 punten (40.7 - 2-04.2 - 7.35-2 - 15-51.2) en Verkerk 175-645 punten (42.1 - 2-03-9 - 7-26.6 - 15-51.7). Pas op ruime afstand volgen andere gereputeerde hardrijders zoals Maier en Matusevitsj- RAAMSDONKSVEER De nationale kampioenschappen van Nederland gewichtheffen 2e klas, georganiseerd door de Raamsdonksveerse Krachtsport Vereniging (R.K.V.) in zaal Wilhelmina van de heer Koppens, zijn een gran dioos succes geworden. Niet alleen vanwege de prestaties, die buitengewoon goed waren, (maar liefst vijf deelnemers gingen over naar de eerste klas in één gewichtsklasse, het middengewicht), maar ook op organisatorisch vlak. Promotor W. Rademacher en de R.K.V.-leden Braat en Heijblom kunnen voldaan terugzien op de vele werkzaamheden. Zij hebben loon naar werken gekregen want op beide dagen heeft een volle zaal meegeleefd met de prestaties der deelnemers. De successen van „eigen" atleten waren daarbij zeker verheugend. G. Schipperen behaalde zaterdag een 5e plaats in het vedergewicht terwijl zondag L. Braat en A. Haverhals in de lichtzwaar klasse een zesde plaats wisten te veroveren. Nadat zaterdag de wedstrijden geopend waren door loco-burgemeester G. Knaap kwamen de lichtgewichten eerst aan bod. Na afloop van deze wedstrijden reikte adjudant van der Mooren de prijzen uit. Wethouder Q. Kamp heropende zondag weer, waarna de zware jongens in actie kWamen. Wedstrijdleider Van Vliet maakte hier na de prijzen bekend, die met een toepasselijk woord door wethouder Kamp. werden uitgereikt. De uitslagen: bantamgewicht le de Regt 210 kg; 2 Muij- senberg 180 kg. Vedergewicht: 1 Commers 245 kg, 2 Oostervink 242,5 kg; 3 Ernst 237,5 kg, 5 Schipperen van R.K.V.; Lichtgewicht: 1 Zwarts 275 kg, 2 v.d. Berg 275 kg, 3 Brand 260 kg; Middengewicht: 1 Bloemendaal 317,5, 2 Sanders 310, 3 Keizer 305, 6 Braat van RKV; Licht zwaargewicht: 1 Gelens 312,5, 2 Kaak 305, 3 v. Turnhout 292,5 kg, 6 Haverhals van RKV; Midden zwaargewicht: 1 Thelen 325, 2 v.d. Rijst 310, 3 Otter 307,5; Zwaargewicht 1 v. Loon 307,5, 2 J. Husenbroek 305, 3 Monen 290 kg. De stijlprijs ging naar A. Bloemendaal, algemeen lid uit Duitsland. Een opname van het kam- t!o rtp Rredanaar Aartsen. pioenschap gewichtheffen. In ac- op 1500 meter begon, getuige van een stuk je schaatshistorie. Kees Verkerk, die in 1964 te Innsbruck op de 1500 meter zijn eerste internationale schaatssucces be haalde met het winnen van de zilveren Olympische medaille, sloeg Ard Schenk het wereldrecord uit de handen en raap te het zelf op met een tijd van 2 min- 3.9 sec. Kvam deze prestatie onder ide ale omstandigheden tot stand, daarna verslechterden deze snel. De vochtig heidsgraad van de lucht werd groter en daarmee werd de „greep" op het ijs min der. Ard Schenk (met startnummer 13) had ook vrouwe Fortuna niet op zijn hand en ofschoon hij met 2.04.2 onder zijn oude wereldrecord bleef, kon hij zijn krachttoer van 24 uur tevoren niet herhalen. Hij was zijn wereldrecord kwijt. Verrassend was de derde plaats van Jorrit Jorritsma met 2.05-4. (Van onze sportcorresponderit) BREDA In de reserve eerste klas versloeg Brabantia 2 het derde van Ba ronie met 21 terwyl TSC 2 - Roosen daal 2 in een puntloos gelijk spel ein digde (00). De Valk 2 liet De Spech ten 2 met de halve buit vertrekken (3—3) terwijl NAC 3 zyn aanspraken op de titel handhaaft via een duidelijke 60 zege op Helmond 2. RKC 2 hield PSV 3 onder de duim (32) en op de laatste plaats. In de reserve tweede klas B kwam leider Veerse Boys 2 tegen Voab 2 maar juist met de hakken over de sloot (12). Noad 3 stuurde NAC 4 met een duidelijke nederlaag weg (51). RKT VV 2 bleef tegen Desk 2 met 3—0 in de meerderheid. Uno Animo 2-Sarto 2 ging niet door omdat de scheidsrechter ver stek liet gaan. In de reserve tweede klas C bleef Axel 2 maar juist baas in eigen huis te gen Dosko 2 (10). RBC 3 werd door Terneuzen 2 van de tweede plaats ver drongen (01) terwijl HW 3 door de 32 nederlaag tegen Internos 2 stevig cvideraan bleef bengelen. Goes 2 kwam door de 42 overwinning op MOC 2 wat uit de zorgen en de Bergenaren er wat meer in. In de reserve derde klas C eindigde het belangrijke duel tussen Rood Wit 2 en Breskens 2 bleef onbeslist (00). Ook Clinge 2 - Zeeland Sport 3 ein digde gelijk (3—3). Steenbergen 2 liet Middelburg 3 de terugreis met lege handen maken (3—2). Alliance 2 en Vlissingen 3 deelden ook al eerlijk (1-1) Ard Schenk in actie op de 3000 mtr. die hij zou rijden in de nieuwe wereldrecordtijd van 4 min. 18.4 sec. Hij bracht daarmee het wereldrecord, dat nauwelijks een half uur eerder door Kees Verkerk met een tijd van 4 min. 21.9 sec. werd veroverd, terug op zijn naam. Achter Schenk de Rus Ants Antson. (Van ome Q.blehiek medewerk er j GOES De buitengewone kringver gadering van de Zeeuws Brabantse Turnkring kwam zaterdag in Goes bij een ter behandeling van het, door een daartoe samengestelde commissie, in gediende ontwerp-huishoudelyk regle ment. Hierbij ging het hoofdzakelijk om de vraag of het noodzakelijk of wense lijk was de kring organisatorisch in afzonderlijke secties voor gymnastiek, turnen en keurturnen in te delen, zoals door de reglementencommissie was voorgesteld. Het kringbestuur deelde mede, dait zij tegen dez,e splitsing was, omdat de samenstelling vatn de leden in de Zebra van dien aard is meer dan 8000 ge wone leden en daar tegenover slechts enkele echite keurturners(sters) dat men deze splitsing niet notdSig achtte. Bovendien zal deze splitsing voor de kring en voor a/1 haar verenigingen fi- mamoiële consequenties met zich mee brengen. Nadat de heer Van Boven, lid van de regten/enltencommissie, het standpunt van de commissie uilteen had gezet, volgde een uitvoerige bespreking van de voor- en nadelen van een splitsing in secties, waarlaan door een groot aan tal afgevaardigden werd deelgenomen. Hierbij speelden vooral de vragen: wat gaat dait de krinig kosten, wat de ver enigingen en wat voor nut heeft het voor helt keuhtunnen, een grote rol. H. Mijnsbergen sr., tientallen jaren succesvol leider van de kring/keurkorp sen, meende uit ervaring te kunnen stellen, dat keurturnerststersi vanuit de verenig,in/gen naai- voren moeten ko men en niet door een sectie keurturnen gemaakt kunnen worden. Indien door de verenigingen aan de kringkeur- of trainingsgroepen geen keurtunners (slters) geleverd zouden kunnen wor den, staat de kring in dit opzicht mach teloos. Nadat zowel de voor- als tegenstan ders uitvoerig aan het woord zijn ge weest volgde de stemming over het bewuste artikel uit het omtwerp-huis- houdelijk reglement. Achtentwintig ver- eniigingsafgevaard/igden verwierpen het artikel dertien waren er voor. De re- glemenitencoimmiissie meende hierna haar opdracht te moeten teruggeven, hetgeen door het kring/bestuur en de veremginigsafgevoardigden als juist zijnde werd geaccepteerd. Het kring- bestuur hoopt op de kringj'aarvergade- ring 1968 zelf een nieuw ontwerp-huis- houdelijk reglement te kunmerf aanbie den. LIEROP (ANP) Geheel volgens de verwachtingen heeft Henk Scholte in het Brabantse kerkdorp Lievop zyn zevende nationale titel in het libre zyn vyfde in successie veroverd. De virtuoze Eindhovenaar, die in dit toernooi vier series van 500 maakte en met het prachtige algemeen ge middelde van 272.72 eindigde, bleek ook tot het slot onge slagen. Even heeft het er overigens in de laatste partij naar uitgezien dat Scholte aan Jacobs één misschien wel twee punten zou moeten prijsgeven, maar de Amsterdammer faalde op het beslissende moment en toen stevende Scholte met een moeizaam gespeelde slotserie van 359 door naar zyn onbezoedelde eindzege - ovearigens ai zaterdagavond, nadat :rg weer in één beurt was gegaan, in matchpunten gelijk komen met de de verschillen in gemiddelden waren 357.14 en Jacobs 68.-) dat aan een etroon van de Eiindhovenaar niet te d Scholte stond in dit kampioenschap dan ook, zeker na uitvallen van Tini Wijnen (hij woonde in blakende de laatste middag bij) op eenzame hoogte. De biljartcrack heeft in dit iik-tak-spelletje langs -T virtuositeit bereikt, waaraan geen enkele Nederlandse biljarter .kan tippen. Ook niet Tini niet Hans Vultink, al demonstreerde deze in het enschhp in Amersfoort de serie Americain in de perfectie te kunnen spelen. Maar dat is nog geen garantie om Scholte voorbij te kunnen streven. Terwijl voor een had he hi ks van 500 nog een topprestatie is, mag al niet anders verwachten, zeker niet nu met kunsthallen wordt gestreden. Daarom ook was Scholte ïks zijn fraaie slotgemiddelde lang niet tevreden. Hij heimelijk gehoopt in dit kampioenschap het absolute moyennerecord van 500 te kunnen vestigen. Maar daarvoor is naast kunde ook een portie geluk nodig. Dat geluk ontbrak hem bijvoorbeeld in de laatste partij, waarin Scholte in de tweede beurt de ballen verzamelde en na 140 strandde omdat hij per ongeluk toucheerde. Dat kan in een onbewaakt ogenblik iedereen overkomen. Het werd Scholte bijna noodlottig. Want Jacobs, die tot dan 54 caram boles bijeen had geschraapt, begon aan een opmars die tot de finish leek te gaan reiken. Maar na 380 raakte de hevig transpirerende „kroonprins'' van onze librespelers de positie en kluts kwijt en speelde vervolgens zo onbegrij pelijk dat het een wonder mag heten dat hij nog tot en met 420 kan doorgaan. Er volgde van beide finalisten een poedel en toen maakte Scholte een eind aan de onzekerheid. Heel moeizaam aanvankelijk probeerde hij de ballen bij de band te krijigen en toen dit na 75 stoten was gelukt, stond de afloop vast. De eindstand1: 1. Scholte 2. Jacobs 3. V. Hinthum 4. Roodenburg 5. Rijvers 6. Ligthart 7. Buys Buys degradeert naar de eerste klasse groot biljart libre. 12 3000 11 500 272.72 8 2854 39 495 73.17 6 1865 32 490 58.28 6 2283 43 443 53.09 4 1959 40 346 48.97 4 1163 27 500 43.07 2 1576 46 384 34.26 PARIJS Tom Okker heeft dit weekeinde in Parijs een overwinningen reeks afgesloten, die het verwende Pa- rijse publiek tot laaiend enthousiasme bracht. De Nederlandse kampioen, die door een zege met 64, 46, 75, 64 op de als eerste geplaatste Brit Bobby Wilson de finale bereikte van de inter nationale Franse indoorkampioenschap pen, won de titel na een grandioze eind strijd van ruim twee uur tegen de 20- jarige Tsjech Jan Kodes (62, 36, 63 6-4). Het was een van die partijen waarin Okker door zijn gedurfde, razendsnelle spel het publiek tot groot enthousiasme bracht. De tweeduizend toeschouwers leefden mee met elke slagwisseling tus sen de Nederlandse kampioen en zijn drie jaar jongere tegenstander, die al gemeen wordt beschouwd als de sterk ste jeugdspeler van Europa. Toen Ok ker uiteindelijk zijn eerste matchpoint benutte, daverde het stadion Pierre de Coubertin van het „bis, bis" van de toeschouwers. Dit was naar een hulde blijk aan de beide finalisten ook een vorwijt aan het adres van de Franse spelers (die trouwens niet op de tri bunes waren) voor hun gebrek aan strijdlust in de ontmoeting Parijs-Lop- den. In Parijs won Okker achtereenvol gens van Jean Claude Barclay, Pierre Jauffret, Bobby Wilson en Jan Kodes. Samen met Pierre Darmon bracht hij verder de titel in het herendubbel op zijn naam. De titel in het damesenkelspel was voor de Frangaise Monique Salfati, die met 63, 108 zegevierde over de Britse Winny Shaw. In de finale gemengd-dubbelspel ver loren Tom Okker en Janine Lieffrig met 68, 63, 26 van de Nieuw- Zeelands-Britse combinaties John Mc Donald-Winnie Shaw. Damesdubbelspel: Rosa-Maria Dar mon en Monique Salfati (Frankrijk) versloegen Janine Lieffrig (Frankrijk) en Almut Sturm (W.-Dld.) met 6—2. 6—3. DEN HAAG (ANP) Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft na afloop van de halve finales van de Nederlandse kampioenschappen, de turn sters aangewezen, die op zondag 9 april in Middelburg in de stryd om de titel mogen uitkomen. Het zijn Ria Rietveld (Hercules, Bode graven), Jannie Vierstra, Grietje van Essen, Aty van Veen (allen Quik Hui- zum), Margo Klees (Odin, Heemskerk), Willy Gielen (Amersfoort 67), Ciska van 't Loo (K en V, Utrecht), Elly de Vos (Sparta, Dordrecht), Piny de Jong (Her cules, Bodegraven), Femy Klunder (PSV, Eindhoven), Valery Norris (Aus tralië, buiten mededinging), Ans Heer schop (HGV, Hilversum), Carla van 't Hul (Wapenveld), en Stientje de Goede Adundo, Dokkum), RIGA (ANP) De Nederlandse ju doploeg, die een tournee door Rusland maakt, heeft in Riga ook de derde en laatste wedstrijd tegen de Russen verlo ren. De gastheren bleven onze landge noten met 6-4 de haas. De eerste ont moeting in Moskou en de tweede in Minsk leverden resp. een 7-3 en 3-2 ze- HENK SCHOLTE ....weinig geluk.... ge voor de Russen op. De vier overwin ningen in de derde ontmoeting aan Ne derlandse zijde werden behaald door wereld- en Olympisch kampioen Anton Geesink, die slechts 1 minuut en 16 seconden nodig had om zijn tegenstan der te overwinnen, Anton Linskens. Martin Poglajen en Wim Ruska. De Rus Magaldadze kwam de eer toe zijn par ty het snelst te hebben uitgemaakt voordat de toeschouwers er goed en wel voor waren gaan zitten, ontnam de Rus aan onze landgenoot Jan van der Steen elke verdere illusie met een magnifiek uitgevoerde worp in de zevende secon de.

de Stem | 1967 | | pagina 5