Haagse aquarellisten met goede expositie te Hulst Pompstation Huybergen voor zomer in gebruik Even uitblazen mevrouw .-papier voor uw L-pen enschappelijke Latijns-Amerika Sas probeert industrieën te winnen Italië gooit 57 miljoen postzegels op brandstapel Beslissing over Soekarno dag uitgesteld K.V.P. SMOKKEL IN VERDOVENDE MIDDELEN IN BELGIE Nederlander onder gearresteerden Europese ronde voor amateurs Groep Amerikanen wil betere banden tussen Engeland en Amerika Goederenvervoer haven Rotterdam in 66 gestegen S> OOG EN 1ERPE PEN taai-facetten" chrift voor financiers Groene dooiers in Britse eieren Verenigde Braakmanpolders vergaderen Mijn in Columbia eist tien doden HELPT UW MAN MEE MET DE AFWAS Zwembad met jaloezie Van opzet geen sprake Scholieren binden Accountant Vos Verolme en drs F. REM-directeuren VOORZITTERS bewusteloos vriendje vast in Middelburg Harry Mulisch brengt eigen werk te Goes VAKCENTRALES BIJ ZIJLSTRA IJS*- BOUW VORDERT SNEL JraKlS Auto op paarden Twee doden bij Friescliepalen De KVP schijnt bitter weinig geleerd te hebben van haar verlies. Uit de uitslag is duidelijk gebleken dat de keuze tegen de motie-Sehmelzer en de onduidelijk heid van de KVP is, geen geloof hecht aan het tot uitvoering brengen van hnar programma, tegen de domme uitlatin gen van mr. Gerritse en daarbij nog geholpen door dhr. Aalberse. Men zou nu denken hier vallen koppen, maar nee de falende Schmelzer blijft en nog wel als fractievoorzitter, mr. Gerritse blijft. Men doet net of er niets aan do hand is geweest. BREDA J. Vayssler (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische politie is een uitgebreid netwerk voor handel in verdovende middelen op het spoor gekomen. Bij razzia's in Antwerpen, Gent en Brussel zyn een tiental arres taties verricht. Onder de gearresteerden, meest jon ge mensen, zouden zich twee Neder landers, twee Fransen en een Brit be vinden. Belgische kranten meldden gis teren, dat twee Belgische inspecteurs naar Engeland zijn gestuurd omdat het spoor van deze handel naar Engeland leidt. PARIJS (ANP) D—e internationale wielersportkalender is voor 1967 uit gebreid met een grote prijs van een Verenigd Europa voor amateurs, die van 17 tot en met 28 juni zal worden gehouden. De presidenten van de raad van Europa, het Europese parlement en de Europese gemeenschappen heb ben het beschermheerschap aanvaard van deze wedstrijd, waaraan 20 ploegen van 6 renners zullen deelnemen. LoUi- son Bobet, drievoudig winnaar van de ronde van Frankrijk, ls voor zitter van de technische commissie van de nieuwe wielerronde. Een belangrijk deel van de baten van de ronde van een Verenigd Europa zal ten goede ko men aan het geteisterde Florence, uit verkoren als startplaats. Het etappe schema ziet er als volgt uit: 17 juni: 3e halve etappe: tijdrit over 30 km te Florence, 2e halve etappe: Floren- ce-Bologna. 18 juni: Bologna - Tre- viso; 19 juni: Treviso - Bolzano, 20 ju ni: Bolzano - Innsbruck, 21 juni: Inns bruck - Lindau, 22 juni: Lindau - Straatsburg. 23 juni: Straatsburg Luxemburg, 24 juni: Luxemburg - Bonn, 25 juni: Bonn - Aken - Maas. tricht, 26 juni: Maastricht Rotter dam, 27 juni: Rotterdam - Rijssel, 28 juni: Rijssel - Brussel. LONDEN (AP) Een groep vooraan staande Amerikaanse wetgevers en op voeders heeft aangedrongen op dringen de Brits.Amerikaanse besprekingen om de traditionele banden tussen de twee landen te verstevigen ongeacht of Engeland lid wordt van de E.E.G. In een brief aan de Londense Times dringen zij rechtstreeks aan op hervor ming van de handel en de monetaire banden en op voortgezette erkenning van de „bijzondere betrekkingen" tus sen Landen en Washington als hoek steen van de buitenlandse politiek. De lijst van ondertekenaars besloeg een halve kolom in de editie van dinsdag van het blad. Eronder bevinden zich goeverneurs, senatoren, congresleden en presidenten van universiteiten. In de brief worden de „bijzondere be trekkingen" in herinnering gebracht die voortvloeiden uit de persoonlijke be trekkingen tijdens de oorlog tussen pre sident Roosevelt en premier Churchill wat lang een hinderpaal geweest is voor toetreding van Engeland tot de E.E.G. ROTTERDAM Het goederenvervoer per binnenschip in de Rotterdamse ha ven is in 1966 met 3 procent toegenomen tot bijna 45 min. ton. Het verkeer per vrachtwagen steeg met 10 procent tot 3,1 min. ton. Het aandeel van de spoor wegen is in 1966 met 4 procent gedaald tot bijna 3,5 min. ton. Het olievervoer per pijpleiding ver toont nog steeds een stijgende tendens: 11,7 min. ton ruwe olie is in het afge lopen jaar op deze wijze naar het ach terland getransporteerd, een stijging van 14 procent. TWEE JONGE HONGAREN hebben maandagnacht hevig machinegeweer vuur getrotseerd in een stoutmoedige vlucht naar Oostenrijk, terwijl Tsje chische grenswachten een andere groep vluehte'ingen aan de grens van het ijzeren gordijn tegenhielden. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 22 FEBRUARI 1967 een enorm boeiend het voor ons wester bij stukjes en beetjes aat worden. Het was in zijn tijdperk van Thans is het een fa». :n bontgekleurde we en. ent Duits journalist n Pörzgen, vain een Inent- Duits blad, de Allgemeine Zeitung 25 jaar in Rusland ge-' ig mensen zulten Rus- nen, in alle facetten oog van de journalist een even scherpe pen ateriaal geleverd. Het overzicht zat ons ver- onze inzichten corrl- eds boeien. Pörzgen is een onpartijdige waar- r ook een scherpe ont- elk verschijnsel. Wie i blijvend inzicht in zijn problemen en ver wit hebben, vindt in i waardevolle gids. "kelijke titel van het „Die Sovjetische Wind- s vertaald door dra M, en uitgegeven in de s contacten" door uit. Toorts te Haarlem. AM (ANP) De veren]* inancieringsondernemingen heeft een tydschrift het en genaamd „Kwartaal-fa- vier maal per jaar zal ver- nummer bevat een Inlei- minister van economische T. A. Bakker, een studie van est Zahn, hoogleraar in de sociologie aan de universi- sterdam. over „persoonlijke deze tijd", een beschouwing assale verstrekking van voor consumptieve doel- dr. J. R. M. van den Brink, raad van bestuur van de ■Rotterdam Bank, en voorts leinere bijdragen, wikkeling van onze econo- ooral de na-oorlogse jaren p een steeds belangrijker -men, een financieringsvorm een grote verscheidenheid ijningsvormen een breed rijkt. In geld uitgedrukt he- nsumptieki'ediet in Neder- een miljard gulden. Verre- ootste deel hiervan wordt 'en der vereniging van fi- ndernemingen in Nederland et belang daarvan voor onze -conomie vormt een der erpen van het tijdschrift. AIRES (AP) De l®n- tijns-Amerika hebben beslo- nomie tegen 1980 te vereni- gemeenschappelijke markt, ers van buitenlandse zaken vendien eens geworden over ferentie van Amerikaanse in april, een diplomatieke zegsman oord over de gemeenschap- arkt van invloed zijn op het de 230 miljoen inwoners van nerika. Deze gemeenschappe- :t zal een van de voornaam- verpen van gesprek zijn van ?nten. rikaanse minister van bulten- :en Dean Rusk verwacht, dat e besprekingen vlot zullen •naamste gespreksonderwer- de topconferentie zullen je he ontwikkeling zijn en ae van de democratische pro- i de gewone man van Latijns een grotere rol in die oni- te geven. onferentie zal worden gehou- mta del Este in Uruguay. (Van een onzer verslaggevers) LONDEN Duizenden tonnen veevoer zijn de afgelopen weken teruggehaald van boerderijen en warenhuizen in noord- en zuïdwest- Engeland nadat was ontdekt, dat kippen die dit aten, groene dooiers produceerden. Verschillende honderden kisten met eieren zijn uit de markt geno men, nadat de verkleuring was ontdekt bij het opstapelen van de eieren in koelhuizen. Hoewel de eieren uit de handel werden genomen waren ze vol strekt ongevaarlijk. De betrokken eierleveranciers hebben in laboratoria de eieren la ten onderzoeken om er achter te komen waar de groene kleur van daan kan komen. Men is van me ning, dat de oorzaak gezocht' moet worden in Azië. -en bruiloft de krant te >aar van zijn 1 Jan de dag hij met een naam en dit i de familie' ontwaard®- ■rg veel pit- Hl'LST Het zou te ver voeren na te gaan waarom de aquarel, de waterverftekening op papier, die in de negentiende eeuw in Engeland met de meesterbladen van William Turner een hoogtepunt bereikte en die in Frankrijk voor Cézanne, in Duitsland voor schilders als Emil Nolde en Schmidt Rotluff en belangrijk expres siemiddel was door de meeste heden daagse beeldende kunstenaars niet meer beoefend wordt. De aquarel draagt uit de aard der zaak een ietwat vluchtig impressionis tisch karakter; de gaafheid ervan wordt bepaald door zachte nuances en overgangen, kortom door een uiter ste verfijning die slechts na jarenlange praktijk te bereiken is, allemaal eigenschappen waarvoor de moderne kunstenaar, die meestal uit is op eèn telle, hevige expressie bijna instinc tiet terugschrikt, Hoe het ook zij, verheugend is dat er in Nederland nog altijd fervente be oefenaars van de aquarel bestaan en een der samenbundelingen daarvan is Jet genootschap der Haagse Aquarel listen dat tot 28 februari bij boekhan del Van Geyt fe Hulst het werk van veertien leden tentoonstelt. Uiteraard betreft het hier 'n enkele uitzonde ring daargelaten vrijwel uitslui tend schilders van de oudere genera tie: Wim Beuning, Theo Bitter Her kan Bogman, Cees Bolding, Pier van Boxel, Agnes v. d. Br an deler, Ru- dol! de Bruyn Ouboter, Paul van Ee- den, Huub Gerretsen, Wibbo Hartman, Piet Heidoorn, Han Krug, Ronald Lind- green, Carl van Niekerk. De primus inter pares onder de ge noemden is ongetwijfeld de reeds be jaarde Rudolf de Bruyn Ouboter, voor |yie de aquarel een heel kunstenaars leven lang zijn meest imponerende uit drukkingsmiddel is geweest. En men ziet het de twee werken waarmee nj hier vertegenwoordigd is, de (hier- JiJ gereproduceerde) Doorkijk in In kleur en een stilleven met Witte Tul- Pen dan ook aan. Hier is sprake van de aquarel het in waterverf ge rente en uitgevoerde schilderij, met Rudolf d© Bruyn Ouboter: Atelier doorkyk. een volmaakte beheersing der techni sche midld|elen gedaan. Mensielijfe^ warmte, intimiteit, ja eerbied voor het leven als zodanig kenmerken De Bruyn Ouboters mentaliteit en hoe subliem weet hij deze gevoelens door middel van de aquarel weer te geven! De zui vere aquarel, niet zonder invloed ove rigens van De Bruyn Ouboter vindt men ook bij Herman Bogman met zijn Pad destoelen en Rhododendrons in Fles en bij Piet Heidoorn met het knappe lichtgespeel van zijn Duinen Den Haag en zijn Interieur. Ook Theo Bit ter valt op met Boerderij bij Trier en vooral met Dorp in Italië, maar bij zijn stylerende visie op de dingen past hij ook een meer invullende aquarel- leertechniek toe. Hetzelfde geldt voor Agnes van de Brandeler, die een licht aangetoetste tekening Lente bijdroeg, als geheel geslaagd maar niet meer puur-aquarel. Dit zijn dan enkele hoog tepunten van een tentoonstelling die mede door de eerbied voor de werke lijkheid die deze kunstenaars aan de dag leggen, velen zal aanspreken. WILLEM ENZINCK (Van onze correspondent) HOEK Vrijdagmorgen zal in het Waterschapshuis te Hoek om tien uur een algemene vergadering worden ge houden van het waterschap De Vere nigde Braakmanpolders. Een voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de verbetering van ongeveer 10,5 km weg in 1967 en een voorstel tot het aanvragen van een ruilverkaveling. BOGOTA (AP) Door een instor ting in de staatsmijn te Boyaca, 's werelds grootste smaragdmijn, zijn maandag tien personen om het leven gekomen. Twee van de slachtoffers waren of ficieren van het leger, die in de mijn patrouille liepen. De mijn trekt veel mensen aan. die zich. ten koste van het bedrijf willen verrijken. Daartegen wordt door het leger gewaakt. Er bestaan geen statistieken over, maar het staat wel vast dat de afwas één van de huishoudelijke bezigheden is, die om het zachtjes te zeggen bij de huisvrouw en haar echtgenoot het minst populair is. Waar wél cijfers over zijn, al hebben die alleen betrekking op de Bondsrepu bliek, waar men nu eenmaal alles in statistiekjes onderbrengt, is de vraag van de rol, die de man in dit proces speelt. Bij een enquête is daar geble ken, dat veertig procent van de West- duitse huisvrouwen bij dit vervelend karwei gaarne de assistentie van haar echtgenoot accepteert, maar dat 57 pro cent van de vrouwen tijdens het afwas sen haar man liever buiten de keuken ziet. Drie procent had geen opinie. De heren der schepping ontbrak het overigens niet aan goede wil: 69 pro cent van de mannen was gaarne bereid een handje te helpen. De rest was er radicaal tegen. Bent u van plan volgende zomer een zwembad aan te schaffen, dat in uw tuin een plaats kan vinden Zo ja, dan zal het volgende u interesseren. Mo derne zwembaden van aluminium kun nen thans worden geleverd met een jaloezie van kunststof, die het mo gelijk maakt het bad af te sluiten door een eenvoudige handgreep. Dit heeft het voordeel, dat het water in het bad niet te snel afkoelt in koude nachten daar zich een isolerende luchtlaag tus sen het water en de jaloezie bevindt. Ook wordt het des nachts niet veront reinigd door insekten, vallende blade ren, opwaaiend zand en dergelijke. De jaloezie is zo sterk, dat kinderen en 'honden erop kunnen lopen tl moe ten 70 d*t bij voorkeur niet doen! GOES Schrijver Harry Mulisch zal donderdag 2 maart naar Goes komen om een inleiding te houden over zijn eigen werk. Hij doet dat in het gebouw van de bibliotheek aan de Wijngaard straat voor leden van de Vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek. De bijeenkomst begint 's avonds om kwart over 8. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Dezer dagen zul len blikvangers worden geplaatst aan de zuid- en noordzyde van het toekomstige industrieterrein van Sas van Genf om de aandacht van de passanten te trekken op deze zestig ha mogelijkheden. Er wordt ook gewerkt aan een folder, waar in alles wat voor belanghebbenden ten aanzien van Sas van Gent wetenswaar dig is, zal worden vermeld. Ook de in woners en de nieuwkomers ontvangen de folder. De Sassc actie wordt gevoerd in overleg en met medewerking van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland. B. en w. delen een en ander mee in hun beantwoording van de algemene be schouwingen van de fractievoorzitters in de raad, bij de behandeling van de be groting gehouden. De vraag, die toen gesteld werd, de aanleg van de tweede spoorwegovergang uit de bestaande plannen te lichten en voorrang te geven, vindt bij het college geen bevestigend antwoord. Het onderdeel past in het ge heel van voorzieningen in het kader van het doortrekken van het bolwerk en de ontsluiting van de industrieter reinen, aldus het college. In verband met de enorme kosten is voor het gehele plan infca-subsidie aangevraagd. De vraag of het té stichten vereni gingsgebouw kan worden gecombineerd met een algemeen dienstcentrum voor zelfstandig wonende bejaarden, zeggen b. en w. nog niet te kunnen beantwoor den. Men wil eerst vollediger geïnfor meerd worden. Sprekend over het dekkingsplan voor de komende jaren, deelt het college mee, dat aan het invoeren van nieuwe belas tingen in de naaste toekomst, niet te ontkomen zal zyn. De vernietiging van de zegels vindt plaaifcs krachtens een nieuwe wet, die ten doel heeft de kasten van het minis terie van posterijen uit te ruimen zon der de filatelistische inflatie te ver oor zaken» die het gevolg zou zijn als de oude zegels eenvoudig beschikbaar zouden worden gesteld voor de gewo ne postzegelhandel. Bezitters van waardevolle Italiaanse herdenkingscol- lecties konden een zucht van verlich ting slaken omdat de waarde van hun eigen zeldzame zegels vast bleef, maar de zegelverbranderij was wel in staat, aankomende verzamelaars hun handen te doen wringen van verdriet. Ambtenaren van de administratie der posterijen houden toezicht op de verbranderijen, die plaatsvinden in de bank van Italië in speciale ovens, be stemd voor de verbranding van ver minkte banknoten. De regering heeft meegedeeld, dat de zegels miljarden lire waard waren. De eerste dag werden in 1933 uitgege ven zegels ter herinnering a. d. vlucht Riamc New York van de fascisti sche minister van luchtvaart, Italo Bal- bo, verast. Ze 'waren een miljoen lire (1.600 dollar) per stuk waard op de Italiaanse philatelistische markt. Tegelijk werden zegels verbrand van onvereenkomstige waarde, respectieve lijk uitgegeven in 1936 in verband met de bimillenium van Hioratius in 1942 ter gelegenheid vn de 150ste gedenk dag van de geboorte van de componist Giocchino Rossini, in 1927 bij de herdenking van het feit dat in 1827 de natuurkundige Alessandro Volta was overleden en negentiende-eeuwse zegels uit de laatste dagen van Rome als pauselijke staat. Volgens deskundigen behoren de Ros- sini-zegels tot de mooiste voorbeelden van postzegelgraveerkunst en postze- gelfeleuren die bestaan. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Amsterdamse ac countant de heer Vos, voorzitter van het comité Teixeira-gedupeerden, verlangt dat de heren C. Verolme en ir- P. S. Heerema zich „snel en geruisloos" te rugtrekken uit het bestuur van de V-A.T. Hij meent namelijk te weten, dat de heren Verolme, Heerema en de in gevangenschap vertoevende drs. F. beherend vennoot van het bankiershuis Teixeira de Mattos, de directeuren zijn van de Panamese N.V., die het RE.M.- eiland in eigendom heeft. In die hoe danigheid zouden deze drie heren- directeuren zich 80 procent van de winsten op de R.E.M.-uitzendingen ver worven heben- De leiders van de drie vakcentrales ging; van een gezamenlijk actie-pro- v.I.n.r.: de heren KIoos (N.V.V bh informateur Zijlstra ter overhand!- gramma. Op de stoep hij de informateur tens (N.K.V.) en Van Eibergen Mer- (C.N.V.) (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG Drie dertienjarige l.t.s.'ers hebben bij een stoeipartij op de Dam in Middelburg hun even oude vriendje Ronald N. uit Middelburg be wusteloos geslagen. Nadat ze met een shawl zijn voeten bij elkaar hadden ge bonden, zijn ze wégge gaan. Van opzet is by de schooljongens geen sprake ge weest. Met zijn vieren gingen ze tussen de middag een eindje wandelen. Ze kwa men op de Dam terecht, waar ze zon der dat er ruzie was geweest een stoei partij begonnen. Ronald werd door J.P. uit Domburg tegen de grond geslagen. Hij bleef liggen, terwijl zijn vriendjes dachten dat het maar een grapje van hem was. Me* kietelen probeerden ze hem overeind te krijgen, wat echter niet lukte. Bijgestaan door C.G. uit Vrou wepolder en A.M. uit Veere pakte P. de jongen beet en zette hem rechtop tegen de 1 meter hoge dokmuur. De jongen viel om. En bleef liggen. Hij werd met een shawl vastgebonden en bleef alleen achter. Omwonenden waar schuwden een dokter, die de jongen naar het Gasthuis bracht. Daar is hij ter ob servatie opgenomen. De politie stelde inmiddels een onderzoek in en kreeg na veel moeite het hele verhaal te ho ren. Tegen de jongens zal proces-ver baal worden opgemaakt. LDl' 1"antelPakje van Guy Laroche cpn V'r f'enben aan bet uniform van stewardess. Het jasje heeft vier Mèmpki"1 hCt seilcel is Kemaakt van 4e m eU"S linnen- Het h«mlje, dat J trr" *'rhii draa^ '«kt precies Dp n PC stewardessen dragen. LarorT" -an creatie; «11". Waarom JAYtr* dC" traf, bljjft Calorieën-praat f'k van 'dat 'Mayonaise, daar word i - zakjè";dereen' Maar Corgis u niet dV? bli de bol'rel W zo'n 40 tót sn 5penge hapie be~ dus van de caV ?rocent v<=t en stikt ■met 4(1 procent vet'T' ons chips fteën en levert ons 550 calo rische waaJu? overeen met de ca- KBkcir'- ?e van ongeveer 600 gram (Van onze redactie buitenland) DJAKARTA De beslissing van de Indonesische president of hij al dan niet de volledige macht zal overdragen aan generaal Soeharto, is gisteren niet ge nomen. Soeharto had gisteren een ge sprek met de voorzitter van het volks congres, generaal Nasoetion. Het gesprek werd achter gesloten deuren gevoerd. Militaire woordvoerders hebben meege deeld dat de beide mannen hebben ge sproken over de crisis inzake Soekarno en de voor woensdag vastgestelde by- eenkomst van militaire commandanten. Hieruit leidt men af, dat Soekarno vandaag de macht aan generaal Soehar to zal overdragen, maar de president zou er volgens de laatste berichten geen blijk van hebben gegeven hiertoe bereid te zyn. De Indonesische minister van buiten landse zaken, Adam Malik, heeft inmid dels in het parlement verklaard dat de voorzitter van het kabinetspresidium, generaal Soeharto, aan alle voorwaarden voldoet, die aan een staatshoofd gesteld mogen worden. Hij is een goed demo craat, die toegewijd is aan het handha ven van de wet en de grondwet, aldus Malik. IN AMSTERDAM ten noordwesten van Schenectady (VS) zijn gistermorgen een moeder en vier dochters omgeko men bij een brand die hun stenen huls van twee verdiepingen \gfcheel ver woestte. In het witte, hoge gebouw wordt de - zuiveringsinstallatie ondergebracht. Hier wordt het grondwater ver- sproeid en door middel van zand- bedden gefilterd. mende waterbehoefte van het bedrijfs leven te kunnen dekken, valt nu nog niet precies te zeggen. Verwacht wordt dat na 1970 weer uitbreiding van de produktiemogelijkheden zal moeten volgen. Van grondwater zal men dan over moeten stappen op oppervlakte water. „Dat brengt niet alleen voor ons nieuwe technieken, maar ook geweldige investeringen met zich mee", zegt ir. H. Rakers, hoofd van de technische dienst van de waterleidingmaatschap pij. „Deze omschakeling zal zo ingrij pend zijn, dat deze volgens mij op pro vinciaal niveau moet worden uitge dokterd". Naar zijn mening zal men beslist naar winning van oppervlaktewater toe moeten, omdat het onttrekken van meer dan 14 miljoen kubieke meter water per jaar uit de Zuidwesthoek van Bra bant (het concessiegebied van deze n.v.), niet mogelijk zal zijn. Het na tuurlijke evenwicht in dit gebied mag niet worden verstoord. ROME (AP) De Italiaanse rege ring is bezig een soort nachtmerrie van postzegelverzamelaars tot werke lijkheid te maken door de brand te steken in 57 miljoen oude postzegels met een waarde van miljoenen dol lars. Maandag is met de vernietiging van 225 zakken onverkochte postze gels, daterende van 1859 tot 1963 be gonnen. Het brandoffer zal vier dagen duren. (Van een onzer verslaggevers) HUYBERGEN De bouw van het grote pompstation van de N.V. Water leidingmaatschappij Zuid-Beveland te Huybergen vordert snel. De hoge, witte hal, waarin de zuiveringsinstallatie wordt ondergebracht, is al geheel op getrokken, evenals de laagbouw voor de pompen. Nog voor het begin van de zomer zal een gedeelte van het bedryf zover klaar zyn, dat met de produktie kan worden begonnen. Het gehele be drijf, waarmee een investering van rond tien miljoen gulden is gemoeid, zal eind 1967 in gebruik kunnen wor den genomen. Het water, dat door de N.V. Water leidingmaatschappij Zuid-Beveland wordt geleverd, komt uit Brabant. Al vanaf de oprichting heeft deze maat schappij een pompstation in Ossen- drecht, waar per jaar een vijf tot zes miljoen kubieke meter water vandaan komt. Omdat enkele jaren geleden door toename van het waterverbruik deze capaciteit te klein bleek (het verbruik vorig jaar was al 6,2 miljoen kubieke meter), werd te Huybergen 'een proef installatie gemaakt, die nu door het nieuwe pompstation zal worden vervan gen. Dit nieuwe station kan per jaar 8 miljoen kubieke meter water leveren, waardoor de N.V. Waterleidingmaat schappij Zuid-Beveland gaat beschik ken over 14 miljoen kubieke meter wa ter per jaar. Hoelang dit voldoende zal zijn om vooral i.v.m. de industrialisa tie de naar verwachting sterk toene- FRIESCHEPALEN (ANP) Bij een verkeersongeluk op rijksweg 43 ter hoogte van het dorp Frieschepalen (ge meente Opsterland) zijn maandagavond laat twee personen om het leven ge komen, de 32-jarige heer Uleman uit Amstelveen en de 34-jarige L. Herme- link uit Krommenie, beiden makelaars. Zij reden met hun personenauto op drie paarden in, die op de rijksweg liepen. Bij het ongeval waren nog twee personenauto's betrokken, waarvan er een werd vernield. De inzittenden van deze auto's liepen geen verwondingen op. Van de drie paarden werden er bij de aanrijding twee gedood. In dat gedeelte van de Nederlandse amusementssector dat men pleegt aan te duiden als het wereldje vain het lich te lied, neemt de zanger Gert Timmer man een wel zeer aparte plaats in. Door sommigen gekwalificeerd als de vertolker van het sentimentele lied voor ouden van dagen, door vele ande ren geprezen om zijn vocale kwalitei ten en muzikaliteit. Wij sluiten ons bij deze laatste categorie van bewonde raars gaarne aan. En waarom zouden we Gert Timmerman het succes niet gunnen dat hij heeft met de liedjes, waarmede hij al die lieve oma's geluk kig maakt? Omdat ze te commercieel zijn? .Mag een zanger ook niet eens een beetje speculeren op de smaak van het grote publiek of een bepaalde groep? Gert Timmerman bewees in het programma vanuit het wegrestaurant „De Lucht" in ieder geval opnieuw dat hij als vertolker van het populaire lied een zanger van formaat is, met een prettige, welluidende stem en een ple zierig natuurlijke wijze van presenta tie. Ook zijn vrouw Hermien beschikt over een voor diit genre liedjes goede stem en in hun samenzang maakten zij met twee liedjes een zeer harmonieuze en gave indruk. Gerts ontdekking, de automonteur Bert van Delden, maakte in deze show zijn t.v.-debuut met een zeer verdienstelijke vertolking van het lied „Wohin führt der Weg". Jammer dat het af en toe toegepaste play-back- systeem aan de levensechte sfeer van deze uitzending enige afbreuk deed. J.K.

de Stem | 1967 | | pagina 5