architect bestrijdt tyrannie Peuteren aan ons sociaal geweten Boxtel gemakkelijke tegenstander voor Vlissingen5-1 Beperking Infiltratie in z-Vietnam neemt niet af door bom bardementen TSJEN ÏI: OORLOG MEI RUSLAND MOGELIJK rpapier voor uw Even uitblazen mevrouw DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 21 FEBRUARI 1967 Mc NAMARA WAARSCHUWING Twee bungalows uit Canada op voor jaar sbeurs Parelmoer-make-up en Poulbot-kapsels Muesli Grapefruits met kwarkvulling KNVB-Zeeland Koewacht behield aanspraak op titel C< y) ^pen Dierenbescherming Mallorca Fa. de Moor-Vlaeminck Resterende Zeeuwse amateurs (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN „Kan een boer het niet meer opbrengen zijn be drijf in stand te houden dan zal hij dit zelf wel verkopen. Als hij dit niet doet en tevreden is met een schrale boterham, laat hem dan en stel hem niet onder staatsdwangmaatregelen. Het saneringsfonds voor de landbouw is' een van de vele voorbeelden van beginselver krachting. Het onttrekt tientallen miljoenen guldens aan ons ge meenschappelijk geldbezit teneinde tal van kleine boeren een ver leidelijk motief in handen te spelen voor het aangaan van een zoge naamde „vrijwillige" bedrijfsbeëindiging. Dat is een scheeftrekken der verantwoordelijkheden". Architect Jan Henselmans (44), Eindhoven is absoluut in zijn uit spraken over collectivisme, staats bemoeienis, bureaucratie, ambtelij ke dictatuur, gevaarlijke machts concentraties („zoals vakbonden") etc. in ons „vrije" landje. „Niet al leen de boer dat is één voor beeld maar iedereen in Neder land dreigt klem gezet te worden door een verkapte dictatuur, die de persoonlijke vrijheid door een boos van wetten steeds meer in het geding brengt". Hij is daarbij de spreekbuis van INCONFORM, een beweging die door regelmatig aan het maatschappelijk geweten te peuteren de persoonlijke vrijheid en zelfverantwoordelijkheid veili ger .wil stellen. Conform de afgesproken tijd vin den we in een conformistische hui zenrij aan de Willem de Zwijger laan in Eindhoven de deur, waar achter een man woont die het con formisme, het zich steeds maar waar nederig buigen voor een „staatstyrannie ten dode", op alle mogelijke manieren wil bestrijden. Tussen de wandrekken met boeken staat een doos met „Mens erger je niet". Staan een drietal boeken over buitenhuizen en villa's van zijn hand. Als architect waren er twee problemen, die hem pijnlijk boeiden: de groeiende massificatie van ons volk en staatsdirigisme, het staatskeurslijf van wetten en voorschriften, die hem (en andere architecten) het bouwen vanuit een innerlijk stijl en woonbesef on mogelijk gingen maken. Hij ging dit verschijnsel bestuderen en ont leden op alle vlakken van het maatschappelijk terrein. „Het ge val met die boer in Hollandse Veld, die uit zijn woning gezet werd, deed de maat overlopen. Ik ging pamfletten verzenden (Ben geen lid van de Boerenpartijstemde er wel op; de laatste keer op Voogd). Kreeg honderden reacties en con necties. Daaruit is nu een voorlopig hestuur samengesteld, dat een op de praktijk georiënteerd vrijheids offensief in ons land wil ontkete nen. In dit curatorium hebben (voor lopig) zitting: rector F. Allard uit Helmond; de caravanimporteur A. Doomernik uit 's-Hertogenbosch; de missiepropagandist N. Hoogers hit Goirle (we kenenn elkaar sinds de concentratiekampentijd in Duitsland); de chirurg P. Koppers uit Utrecht; de bibliograaf H. Rot schild uit Amsterdam; de psycho loog dr. W. Smits uit Eindhoven; de textielfabrikant H. Stuurop uit beide en de tachtigjarige J, Theuw- hens uit Steenwijkerwold. Ik ben de jongste va ndit provisorische ge zelschap dat verder en breder uit gebouwd moet worden. We streven met naar klinkende namen maar naar persoonlijkheden". en gemaakt tot een kruideniersar tikel. We zijn tegen subsidies. Eerst geld van de gemeenschap afnemen en dan op een kunstmatige wijze weer verdelen! Een bijstandswet is prima, maar als een volk niet zo veel voor'de kunst over heeft, dat het deze zelf in stand houdt is het een onwaarachtige zaak. Een ander voorbeeld. Er zijn ge noeg mensen, die willen bouwen. Onmogelijk, want de financiële structuur is aan kunstmatige ban den gelegd. Particuliere woning bouw moet weer mogelijk gemaakt worden. Overheidsbouw moet weer uitzondering worden. De woning en stedenbouw op zich is boven dien mensonterend op dit moment. Er is bv. geen enkele privacy meer. Er is bij de bouw sprake van een geestloze karakterloosheid. Bedachtzaam trekt hij aan zijn P® op onze vraag over het begrip j.'lheid. Het blijkt een vrijheid, e hgt binnen de „morele orde", urnen deze morele orde is, naar vil °pva2i?gen bv- geen plaats It Ven gedachtenpatroon. bervw0 vrafen we, dan geen be- L2,va" de vrÜheid, die u ver- ben2' st de talrijke privé- perkingen, die wij elkaar opleg- Ti=» ePpen de grote onvrijheid. Lj ,2e®' Jnn Henselmans, „de jezelf rnf VM de wiiheid m°et je Eeleed j6n' Ze moet niet °p- beJ. LP v00P vo°rschriften en nu d2 t ln de geest' waarin zijn L iT gePreekt wordt; al té laat ?pen er twintig jaar v«pest MPfU/s de zaak toch al 'eentje gelicht. m°raal WOrdt 'ie? df vS-2-tirannie ten do- keven een leve' staat er «ranuscrw S'? pagina's tcllen(1 tehijnen Oeh 'n-druk 7aI ver- niets nieuwe vWlJ. verk°ndigen iedere unliti,6" is stof> waarbij vast zou kln me keer °P keer freer een Ir," zetten' Er zit schier. De eVe achtergrond mam in „J™'"j"" Praten er alle ge diene k«n termen over. mize maatsrhn Is ,®Phter dat heel niet meer aan» 51 structuren Mogelijke terreinen.Z1Jn:0Palle veri°beheSst donDaSPOrt wordt te «"Is, waarbif de nZUchtnaarre- het gedran»Peri00n zelf in sportbeoefening e PuMieke p?n van een fa. h.et^cheef trek gat teveel de v6 techniek Wen. De ^atenallstische be- tenregens „n st wordt door pr(j- n overtrokken zaak Hij kijkt scheef naar me: „De publiciteitsmedia dreigen steeds meer uniform te worden, zodat het eigen geluid gesmoord wordt en de mensen geïnfiltreerd worden met steeds maar dezelfde gedachten. Weer iets anders: „Onze universi teiten zullen weer instituten van echte wetenschap moeten worden. Kennis, die voorheen door leergie rige jongelui met scshriftelijke- of avondcursussen verworven kon worden, moet thans niet met zo veel aanstellerij tot een universi taire klasse opgepept worden Een verplichte invoering van het zogenaamde spaarloon zou een ern stige inbreuk betekenen op de handelingsbevoegdheid van werk gever en het zelfbeschikkingsrecht van de werknemer. Het pretentieu ze „premie-spaarplan" van de overheid -met aan de ene kant de onduldbare rente van 20% en met anderzijds zijn povere overheids- premie van maximaal 50 gulden per jaar is een belachelijke zaak.. En Jan Henselmans gaat door. Onze democratie of wat door voor doorgaat is verworden tot de dictatuur van de meerderheid. Het overheidsapparaat is er in prin cipe voor het voordeel van de mens, niet om een moderne vorm van slavernij of onvruchtbaar voogdijschap over hem uit te oe fenen. Het grote ambtenarenkorps is als werkverschaffing misschien wel aardig, maar in deze Kafka- achtige wereld van formulieren doorgeven belet de ene mens de ander zijn werk te doen. Ben trouwens ook tegen mede zeggingschap in de bedrijven op directieniveau; tegen een verplich te PBO. Deze tendens naar com munisme maakt de zaak steriel en doodt particulier initiatief. Een verpleegster heeft toch ook geen winstdeling; waarom een arbeider dan wel? We zijn bang voor een federale mamoetstaat en verplichte interna tionale samenwerking, die een la byrinth aan duur betaalde bureau cratie overeind moet houden. Wat te denken van AID, ANF, ECA, ECAFE, ESOSOC, FAO, FFHC, GATT, ILO, MLF, NID, NOVIB, SIB, TICJ, TUNS, UNA, UNESCO, UNGA, UNICEFF, UNRRA, UNSSC, UNWDP, VIRO, WFUNA, WHO etc.? Je spreekt van welvaart, maar er is geen welvaart zolang de pri maire menselijke levensbehoeften onderdrukt worden door wettische en economische principen, die een Moloch van een staat overeind hou den. De mens wordt daarbij als ding, als consumpitiedier be schouwd. Bedolven onder gegevens nemen we het manuscript maar mee en zien in een oogopslag nog argu menten over; gelijkschakeling; de vrouw; de jeugd; kredietverstrek king; rassen-theorieën; zakenkabi net; staatshoofd (alleen op grond van geboorte steeds minder popu lair; feodaal) staatsbestel; natio nalisatie; onderscheidingen (niet voor werkzaamheden, die tot de normale plichtsbetrachting horen) politie; BVD; rechtspraak; belas ting (overheid beschouwt ons volk als melkvee) etc. etc. Zo wil inconform aan het maat schappelijk geweten peuteren. Hoe zo? vragen wij. Door geschriften; tijdschrift (nog een); lezingen. Kortom peuteren aan onze onvrije geesten. Duizenden folders zijn er weg. Enkele honderden reageerden positief. Nu niet door een of an dere nieuwe partij („we hebben geen enkele politieke of uitgespro ken religieuze binding"), maar door beweging; een beweging om vrij heid tegen een in wetten verpie terde staat. Architect Henselmans, bezield strijder tegen bureaucratie, ambte lijk willekeur en nog veel meer. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON/LONDEN „Ik geloof niet dat de bombarde menten op Noord-Vietnam tot nu toe tot een vermindering van eni ge betekenis hebben geleid in de stroom van mannen en materieel naar het zuiden. Evenmin geloof ik dat bombardementen die ik in de toekomst zou kunnen overwe gen, tot een aanzienlijke vermin dering zouden leiden". Met deze woorden heeft gisteren de Amerikaanse minister van defensie, Ro bert McNamara de zin van de bombar dementen op Noord-Vietnam in twyfel getrokken. Hy deed dit in een rede voor het congres, waar sceptische senatoren de minister hadden gevraagd naar de zin en het doel van de aanvallen. De bewindsman was echter van me ning, dat de luchtcampagne geslaagd was gezien in het licht van de doelen die men zich gesteld heeft. Deze zijn Verhoging van het moreel van de Zuidvietnamezen. Verhoging van de kosten voor infil tratie van het noorden en verhoging van de politieke prijs wel ke het noorden moet betalen om de campagne in het zuiden voort te zet ten. Dit waren de doelen die wij voor ogen hadden en deze hebben wij bereikt", verklaarde de minister. McNamara en voorzitter Earle G. Wheeler van de commissie van staf chefs zijn 23, 24 en 25 januari door de congrescommissie gehoord oveï de aan vullende begroting van 12,7 miljard dol lar voor de Vietnamese oorlog. Hun ver klaringen zijn gisteren bekendgemaakt. Eerder verklaarde McNamara dat „onpartijdige Aziaten" de Verenigde Staten hebben gewaarschuwd tegen het stoppen der beperkte bombardementen op Noord-Vietnam. McNamara zei de namen van de Aziaten niet te kunnen onthullen. v McNamara, die openlijk toegaf dat het bombarderen van belangrijke doelen in Noord-Vietnam vanuit Washington wordt geleid hetzij door de commis sie van stafchefs, de president of door hemzelf verwierp het idee dat deze bombardementen bijwijze van poging om tot vredesonderhandelingen te ko men geheel zouden moeten worden ge staakt. Harrison Salisbury, assistent-hoofd redacteur van de New York Times, zei gisteren in een t.v.-gesprek in Londen dat de pauze in het bombarderen van Noord-Vietnam ter gelegenheid van de nieuwjaarsviering te kort was om een positieve reactie uit Hanoi te kunnen verwachten. Salisbury, wiens ooggetuigeverslagen van de schade in Noord-Vietnam sensa tie in Amerika en de wereld verwekten, zei te geloven dat de mensen in Ame rika het „een beetje spijtig" vinden dat de bombardementen zijn hervat. Hij hoopt dat de komende maanden initia tieven tot beëindiging van de oorlog zul len opleveren. De Noordvietnamezen willen vrede, zei hij, „omdat zij bang zijn dat China achter hun rug in de lucht zal yliegen"* SOFIA (AFP) Het is mogelijk dat de betrekkingen tussen China en de Sovjet-Unie nog slechter worden. Het is mogelyk dat er een oorlog tussen beide landen uitbreekt. Dit heeft Sjen Yi, vice-premier en minister van buiten landse zaken van communistisch China, verklaard in een interview met het blad „Kwemin Koeng Jeng Pao", aange haald door het Bulgaarse persbureau in een telegram uit Peking. UTRECHT (ANP) Op de komen de voor jaar sbeurs in Utrecht, die op 6 maart wordt geopend, toont Canada op het buitenterrein bij de Irenehal twee zogenaamde Canadese bunga lows. De Canadezen willen hiermee niet alleen bekendheid aan deze populaire Canadese houtskeletbouw geven, maar bovendien kunnen alle ouders en fami lieleden van Nederlandse emigranten een nauwkeurig beeld krijgen van de wijze waarop hun verwanten in Cana da leven. Van de twee bungalows, die een to tale oppervlaikte van 450 vierkante me ter innemen, is er één volledig afge werkt, gemeubileerd en ingericht. De andere bungalow is slechts ten dele af gebauwd. In het bijzonder kunnen hier de vakmensen uit de bouwwe reld kennis nemen van bij deze bouw toegepaste constructies. Twee jaar ge leden heeft een Nederlandse missie in Canada reeds men van deze h< In Veenendaai en Helmond zijn in middels enkele Canadese bungalows gebouwd. Overigens wordt met het Canadese begrip bungalow niet het soort huis bedloeld, zoals men in Ne derland kent. In feite zijn de Canade se bungalows normale woonhuizen- Boeken en films met verhalen uit het Wilde Westen blijken hun aantrek kingskracht door de jaren heen op jong en oud te blijven behouden. Ook de meeste t.v.-westernseries behoren tot de lang-meelopers, zoals b.v. Bonanza, de Virginian, En nu is er zelfs weer een filmserie van dit genre op het scherm bijgekomen, een produktie onder de verzameltitel „De held". Uit de ken nismaking met de eerste aflevering bleek dat we bier gelukkig eens te maken zullen krijgen met een Wild- Westserie waarin de humor de boven toon voert. En aangezien de jeugd in dit spel wel een rol speelt, zullen ook de jeugdige kijkers a&n deze serie me nig plezierig halfuurtje kunnen bele- In de documentaire „Arm en rijk" van Kees Lamgeraad, werd op indruk wekkende wijze een beeld gegeven van de schrijnende tegenstellingen die in Brazilië worden aangetroffen tussen de rijke zuidelijke kuststrook en het noordoosten, waar honderdduizenden in de bitterste armoede leven. Een boeien de reportage, geïllustreerd door unieke filmbeelden en door Van Langeraad voortreffelijk van commentaar voor zien. Wie nog mocht twijfelen aan de noodzaak van hulp aan onderontwik kelde gebieden zal er na het zien van dit filmverslag wel positiever over denken. De tekenaar Foulbot was in de twintiger jaren (en tot op de dag van vandaag) beroemd om zijn Parijse „schoffies". Zijn pen en crayon maakte het toenmalige Lieverdje van Parijs on sterfelijk. De jongetjes van Poulbot gingen maar eens in de paar maanden naar de kapper en als zij glommen, was dat van het zweet of van plezier. Het duo Alexandre-Hubbard Ayer (coiffeur en instituut de beauté, Fau bourg St. Honoré Parijs) heeft de naam van Poulbot verbonden aan de nieuwste haarcoupe en de parelachtige make-up voor het komend seizoen. Man en vrouw, gekapt a ia Poulbot, met een franje op het voorhoofd, een lok langs de wang, en vierkant afgesneden, lang haar in de nek dat bij hem over de kraag en bij haar over kraag of ge decolleteerde nek hangt. De make-up is zacht glanzend. Het is moeilijk af te stappen van de Jarenlang gehoorzaamde voorschriften die zeiden dat de huid er heel mat moet uitzien. Voor een enkel sportief grapje kon een jong meisje wel eens wat glan zen, maar ouderen mochten zich daar zeker nooit aan wagen. En nu keert het getij. PEARLING is een crème die parelmoerglans aan het gezicht geeft en ook de niet-jonge vrouw verrassend goed staat. Voor het geheel effect kan de vloeibare parel crème in de hand worden gemengd met de vloeibare basiscrème. Maar voor een lichte toets mag de glans over de make up worden aangebracht, een vleugje op .voorhoofd, op jukbeen en langs de con touren van het gezicht. Om da vergelijking met het parel- Een allerliefste bruid heeft de zware vlechten langs de oren han gen, draagt een nimbus van mar grieten en heeft een parelmoeren make-up (Alexandre - Ayer). moeren binnenste van een schelp te ver volmaken: de „satijnen" eyeshadow van witte parels onder de wenkbrauw, daar. onder de turquisekleurige En zachte oranje (alweer parelmoe' ren) lipjes, bovendien zacht oranje na, geitjes. Er hebben natuurlijk ook Parijse straatjochies met krullend haar bestaan. Alexandre zou niet zijn wie hij was, als hij daar niet aan gedacht had. Een hoofd vol dolle krullen die charmant wan ordelijk om het gezicht vallen. Reken per persoon: 1/2 eetlepel havermout (weken in drie lepels water, 1/2 eetlepel citroensap, 1 eetlepel gesuikerde gecondenseerde melk, 100 gram grof geraspte appel en 1/2 eetlepel gehakte of gemalen aman delen of hazelnoten. Meng alles dooreen met eventueel nog iets suiker naar smaak. 2 grapefruits, 1 potje kwark (liefst roomkwark), 100 g poedersuiker. Snijd de grapefruits doormidden en neem het vruchtvlees eruit met een speciaal gra pefruitmesje. Roer de kwark romig met de gezeefd© poedersuiker. Snijd het vruchtvlees aan kleine stukjes en meng dit door de kwark. Vul de grapefruit helften met deze zachte crème en ver sier de bovenkant met wat rode bigar- reaux. (Van onze sportcorrespondent) VLISSINGEN In de eerste klas van de KNVB-afdeling Zeeland gingen maar 3 wedstrijden door. Jong Am- bon verstoorde de Noormannen-illu sies (21), terwijl Koewacht zijn aan spraken op de titel volledig behield door Patrijzen met 60 te kloppen. Renesse kwam tegen Groede maar juist met de hakken over de sloot (32). In de reserve eerste klas een beste dag voor RCS 2, dat zelf won en Hon- tenisse 2 tegen een nederlaag zag op lopen, In de 2e klas A werd Hulsterloo door Axel 3 tot de orde geroepen (36) en kon Steen 2 met veel moeite van Sluis kil 2 winnen (21). In de 2e klas B bleef Cortgene met 32 baas over SVOWK en verspeelde Kruiningen verrassend een puntje in Zonnemaire (22) De uitslagen lulden: le klas: Robur 1 - Domburg 1 afg., Jong Ambon 1 - Noormannen 1 21, Lewed. Boys 1 - Hoofdplaat 1 afg., Koe wacht 1 - Patrijzen 1 60. Luctor I - Dreischor 1 afg., Renesse 1 - Groede 1 3—2. Res. le kl.: Terneuzen 3 - Zeeland Sport 4 8—0, Goes 3 - RCS 2 06, Vlis- singen 4 - Middelburg 4 11, Oostburg 2 - Vogelwaarde 2 afg., Walcheren 2 - Hontenisse 2 30. 2e klas B: Aardenburg 2 - Biervliet 2 14, Philippine 1 - Graauw 1 afg., Hul sterloo 1 - Axel 3 3—6, Schoondijke 1 - Ria W 1 afg., Steen 2 - Sluiskil 2 21, ÏÏW 3 - Schoondijke 2 3—12. 2e klas B: Hansw. Boys 2 - Domburg 2 3—1, Cortgene 1 - SVOWK 1 3—2, Zonnemaire 1 - Kruiningen 1 22, DFS 2 - Zierikzee 3 12, Lewed. Boys 2 - Renesse 2 afg., Luctor 2 - Kwadendam- me 1 afg. ZATERDAGVOETBAL 2e klas B: Kozakken Boys - Noord- wijk 4—4, NDSM - Zwart Wit '28 04, IJselmeervogels - Amstelveen 3—0, *s- Gravenz. SV - Huizen 33, Excelsior M - AZW 21, Rijnsburgse Boys - Hoogvliet 20. 3e klas Zuid: Woudrichem - Sprang 22, Good Luck - Seolto 22, Roda Boys - Brakel 43, Dinteloord - SW '54 22 ,Wilhelmina '26 - De Meeuwen 31, Arnemuiden - Tern. Boys 3—0. 4e klas A: Altena - Chrislandia 33, Nivo Sparta - Rust Roest 23. 4e klas B: Krabbendijke - Kapelle 13, Hoek - Smerdiek 15, Yerseke- Wemeldinge 5—0. Na het lezen van diverse stukken in ons „Dagblad de Stem" over dieren, zoalsPoes onder de vloer, en 100 scha pen afgemaakt wegens onderkoming en diverse ziekten, enz. enz. wil ik ook eens een ergerlijke daad vermelden. Op zaterdag 11 februari 1967 kwam ik toevalligerwijs langs de vuilnisbelt te Etten. Ik zag daar een oude radio staan, tot mijn grote verbazing zaten hierin 2 duiven waarvan het duivinnetje op 2 eitjes zat. Ik heb direct die oude radio- kast mee naar huis genomen. Bij mijn thuiskomst heb ik een mooi ruim hok gemaakt voor deze twee onschuldige dieren. Maar ik vraag me af„Wat voor mensen zijn dat, die daar twee duifjes op een vuilnisbelt plaatsen. Jammer is het dat zulke mensen niet bekeurd kun nen worden, daar zij wèl weten hoe een lage streek zij uithaalden, doch zich natuurlijk niet bekendmaken. BREDA W. Frèrejean Met verwondering heb ilk kennis ge nomen van uw artikel „Mallorca'5 ver vuilt bej aarden-dtroomin uw blad van 15 dezer. U vermeldt dat twee Duitse reisbureaus in de herfst van 1966 met een sensatie kwamen n.l. een langdu rige vakantie op Mallorca voor ge pensioneerden. Aüs men dit artikel leest, ziou men gaan veronderstellen, dat Duitsland met iets nieuws voor de daig is ge komen. Ik miaak u er echter op at tent. dat reeds vele jaren vooraan staande touroperators in Nederland der gelijke reizen met groot succes organi seren, en wel met vertrek van Schip hol in de richting Mallorca en de Cas ta del Sol. BREDA V. Bernhard (ADVERTENTIE) Voor al uw KUNSTMESTSTOFFEN Het goedkoopste adres: Hust - Axel - Sassing Telefoon 01140 - 2638 (Van onze sportcorrespondent) VLISSINGEN Wij laten hier onder de verslagen van de ama teurwedstr\jden uit Zeeland vol gen, die wegens communicatie stoornissen gisteren niet gepubli ceerd konden worden. In do eerste klais E werd gespeeld de wedstrijd: VLISSINGEN - BOXTEL: Vlissingen heeft aan Boxtel een heel gemakkelijke tegenstander gehad en de Zeeuwen hebben echt geen groots spel nodig gehad om deze ploeg onder de duim te krijgen. Vooral voor de rust werd er erbarmelijk geknoeid en Boxtel kreeg na een kwartier zelfs de eerste kans. Van der Heyde zag, alleen voor doelman Bos gekomen, echter geen kans deze te passeren. Moens bracht aan de andere zijde enkele opgelegde kansen om zeep. In de 2 8e minuut had Boxtel ge lint toen Lillipaly hard tegen het hout werk schoot. In de 40e minuut weid een door Sfcroo genomen vrije trap de bezoekers noodlottig. De hoge bal werd dootr Moens nog even aangeraakt, waarna Lillipaly met een hard diago naal schot doelman Kastelein kansloos passeerde 10. Na de rust was Vlis singen, zonder goed te spelen, opper machtig. Na een kwartder blunderde dk>eiman Kastelein en die Ridder profi teerde daarvan 20. Met een laag schot bracht Marijs twee minuten later de stand op 30 en toen Kastelein na een half uur weer een ,zwak moment had, strafte Moens dit met een listig tfiktfe onmiddellijk af 40. In de 38e minuut eindelijk eens een mooie com binatie tussen de Ridder en Moens, die door eerstgenoemde met een goed doelpunt werd afgerond 50. Vijf mi nuten voor het einde werd het moedig volhouden van Boxtel bekroond door een treffer van Van de Brand, waar door die einduitslag een wat dragelijker aanzien kreeg. 51. Axel - HVV '24: Deze vooral voor HVV '24 belangrijke streekderby ein digde in een puntloos gelijk spel, een uitslag die de verhouding ook wel het beste weergeeft. Voor de rust was Axel weliswaar ster leer, maar hun voorhoede bleek niet in staat de goed spelende HVV-defensie te doorbreken. De enige serieuze doelkans kwam Hal verwege deze speelhelft. maar het door Bouchaut afgevuurde schot trof de paal. Na de rust gaf HVV '24 beter partij en men was toen meer aan el kaar gewaagd. Aan beide zijden werd uitstekend verdedigd en de doelrijpe kansen waren op de vingers van een hand te tellen. Bij het laatste fluitsig naal was men nog even ver als bij het eerste 0—0, waardoor vooral HW '24 een zeer kostbaar punt rijker was ge worden. Terneuzen - Zeeland Sport: De thuis- club kwam na vijf minuten fortuinlijk «dn een doelpunt. Doelman De Ridder van Zeeland Sport trapte slecht uit. van der Peyl kreeg de bal op 25 meter afstand te pakken en met een keihard schot retourneerde hij het leder dat doel trof 10. Het duurde tot twee mi nuten na de rust voor het 20 werd. Het was opnneuw van der Peyl die ditmaal een voorzet van Wissel achter de Ridder schoot- Toen bij een doel- worsteüng in de 15e minuut Rieteco de bal in het Terneuzen-doel werkte werd het spannend 21, maar 5 mi nuten later bracht Wissel de stand op 31 en diaarmee bleek de wedstrijd ook beslist. VIERDE KLAS H In de vierde klas H bleek het ene doelpuntje, dat Steen in Middelburg tegen Zeelandia maakte heel wat waard Het bracht de leiders de volle buit, terwyl enkele concurrenten tegen een nederlaag opliepen. Sluiskil kreeg thuis van Walcheren een flinke dreun en Biervliet leed met korfbalcjjfers een thuisnederlaag tegen Aardenburg. Corn Boys versloeg Clinge met klein ver schil en IJzendijke trok bij Hansweert- se Boys aan het langste eind. RCS verpletterde Oostburg. Biervliet - Aardenburg: Door doel punten van Trapman, Herman en Hei mie namen die bezoekers een 03 voor sprong, maar voor de rust kopite Kaan de stand naar 13. Nadat Leybaart er 23 van had gemaakt, diende de Badts van repliek 24 waarne Ley baart uit een strafschop de stand op 34 bracht. Herman 35 en Martens 45 deden een duit in het zakje, waar na Trapman 46 en Versluit voor een 56 uitslag zorgden Sluiskil - Walcheren: De thuisclub had een volslagen off-day. Door Kledn- jan, met medewerking van back Al- bicher, werd het 01 waarna van de Broek de ruststand op 03 kon brengen. Dezelfde speler schoot in drie minuten tijd na de rust de Sluiskil- ploeg naar een 05 nederlaag. Zeelandia - Steen: Vrijwel de gehele wedstrijd hadden de bezoekers een grote veldimeerderheid, maar moesten tenslotte toch met een schamele 1— zege genoegen nemen. Deze kostbare treffer werd in de 29 e minuut door in valler Bauwens gemaakt, die doelman Verweij met een keihard schot pas seerde. Corn. Boys - Clinge: Het wa» eest slechte wedstrijd, die in de 38e minuut van de eerste helft in het voordeel van de thuisclub werd beslist. Van de Kerk- hove schoot via de paal raak 1—0, Het bleef achteraf voldoende voor de volle winst. Oostburg - RCS: BIJ de rust had RCS dootr doelpunten van Karremaii en Debbout al een 02 voorsprong. Ze zorgden samen ook voor een 0—4 stand, waarna Verplanke een tegen- punt maakte 1—4. Dooi' Debbaut 2x en v. d. Berge 3 x werd het daarn nog 1—9 Hansweertse Boys - IJzendijke: Reeds in de eerste minuut had Groosman voor de bezoekers succes 0—1 maai v d. Spil en Westdijk 2x bogen de stand naar 31 om. Groosman maakte nog voor rust 3—2- Door Wijffels werd het daarna 3—3. De Pooter gaf de Boys nog een keer de leiding 4—3, maar doior Wijffels en in de laatste minuut door Van Opdorp sleepte IJzendijke de volle buit nog in de wacht 4—5.

de Stem | 1967 | | pagina 5