Chinees leger rukt Tibet binnen Bij districtenstelsel K VP 64. D'661 zetel KOOP NU! EENDERDE VAN CHINA IN HANDEN VAN MAO? het gevoel zal mijn hele leven begeleiden BLIK NAAR B Gevechten op Java? GEVECHTEN REBELEEN Pro- en contra-Soekarno JOEGO-SLAVIë WIL WEER BETREKKINGEN MET W.-DUITSLAND Vluchtelingen: Verset wordt gebroken r in slotwoord: ORKAAN BESCHADIGT VLIEGTUIG RUIM 50.000 WONINGEN IN NEDERLAND STAAN LEEG Voor Indira geen lauweren Erasmusprijs voor prof. dr. J. Tinbergen Ter dood veroordeelde trouwt BELGIë STELT AANKOOP F-5 UIT Aleer armslag voor Staten-Generaal VAN SCHULD VERSTANDIG STRAFDAAD SS e^?aStggdemr-ee5--strafdaad epl Tuinder in been geseholen Thomassen-Delwaiide op 13 maart De auto van de toekomst HAAGSE POST: N.V. HENNEKAM EUROTO Inzicht Ruitentikker rooft sieraden Internationale faam (Van onze redactie buitenland) DARJEKLING/HONGKONG/TOKIO Drie Roodchinese divisies !(jn op we® naar Tibet om ('e tegenstanders van Mao Tse-Toeng te verpletteren. Dit heeft de Tibetaanse radio Lhasa gisteren gemeld. Ook is dit bevestigd door Tibetaanse vluchtelingen, die in India zijn aangekomen. Het is de eerste bevestiging van het verzet tegen de culturele revolutie in Tibet, dat sinds 1951 onder heerschappij van China staat. De afgelopen week werden de Tibetanen door de radio voortdurend opge- en jiao te steunen en zijn leer en gedachten in de praktijk te brengen, tin van de drie divisies zou afkomstig zijn uit Peking. Volgens China-kenners in Hongkong hebben de aanhangers van Mao nu Ij zowat een derde van China de macht in handen. De Maoïsten schijnen de baas te spe len in alle plaatsen ten oosten van de lijn, lopend van de provincie Joennan aan de grens met Birma in het zuidwes ten van China tot Heikoengkiang in het noordoosten aan de grens met de Sov jet-Unie. Dit betekent, zo zei men in Hongkong, dat de culturele revolutie geslaagd is in China's grote industriële gebieden, voedselproducerende streken, provincies aan de oostkust en grote ste den als Sjanghai, Kanton, Peking, Nan king, Tientsin en Woehan. Volgens de laatste berichten zouden de Maoïsten ook de macht hebben verovert in de provincie Foekien De Maoïstische pers en radio zegt niet veel over de toestand ten westen van de geschetste lijn. Hier liggen onder meer Tibet, Binnen-Mongolië en de stra tegisch zeer belangrijke „autonome": provincie Sinkiang-Oeighoer, waar Chi na's kernpotentieel geconcentreerd is. Uit muurkranten in Peking heeft men wel kunnen opmaken, dat deze uitge strekte provincies centra van verzet te gen Mao en zijn politiek zijn. Er zou den zich daar bloedige gevechten heb ben afgespeeld tussen voor- en tegen standers van Mao. De meeste berichten hierover zijn echter nooit bevestigd. Men meent in Hongkong dat de militai re leiders in deze westelijke provincies, die hun eigen problematiek hebben, wel licht anders denken over de culturele revolutie dan de Maoïsten in de ooste lijke steden. 7n Sjanghai schijnt alles echter toch niet naar wens te gaan, althans niet voor de Maoïsten. Radio-Kanton meldde (en minste dat de strijd- om de macht in Sjanghai onverminderd doorgaat. Het revolutionaire rebellencomité van Sjang hai had de Maoïsten opgeroepen de macht „van laag tot hoog" te grijpen om de culturele revolutie te laten zegevie ren. (ADVERTENTIE) I Wilhelm Harster tijdens het proces MüNCHEN (ANP) Om cent uur gistermiddag tikte de president van het Schwurgericht in Munchen met zijn Ha mer een stuk Nederlandse historie weg, I Het grote oorlogsmisdadigersproces te gen Wilhelm Harster, Wilhelm Zöpf en Fraulein Gertrud Slottke was na tien procesdagen geëindigd. (De uitspraak is op 24 februari). Nog eenmaal kwamen de drie hoofdrolspelers van het drama der Nederlandse jodenvervolgingen, zo als dat de afgelopen weken nog eenmaal op grond van het originele „script" werd opgevoerd, aan het woord. Ook Harster, Zöpf en Slottke kregen, zoals iedere Duitse verdachte, het recht van het laatste woord. Harster verklaarde: „Ik heb altijd ge probeerd het tijdstip waarop ik wist dat de uit Nederland weggevoerde joden nun dood ingingen zo nauwkeurig mo gelijk te bepalen. Hohes Gericnt, u moet mij geloven. Ik heb tijdens het Proces met geprobeerd mijzelf te recht- vaardigen, ook al zou het daar eens op nebben geleken. Het gevoel van schuld, schuld die ik heb bekend, zal mij mijn nele verdere leven begeleiden. Aan dok ter Kempner het is jammer dat hij nier niet aanwezig is moet ik .verzoe- «n rnijn diepe rouw en droefheia over Je slachtoffers over te brengen aan de nabestaanden". i f°P?» de voormalige commandant van W uitroeiingsapparaat IV b 4 in Ne- E zei. in Z1in laatste woord: „Ik eo nauwelijks iets toe te voegen aan Haïot^11. yei'dediger en aan wat dr - hebben gezegd. Mijn schuld ee deportaties van Nederlandse jo- enJ8 my,niet af te nemen. Ook ik heb 1 verdriet over de slachtoffers". law?™1 Gei'trud Slottke, zelfstandig "der Sesse vaI!, kwam niet ver- nlriiW een' sluit me aan by bet Of r- v.an ,miJn raadsman" aan d« d Slottke hier verstandig haar Dl ls de vraag. Dr. Aschenauer, advocaat, had nl. eerder op de aettf 7iH?i ln,de weer zeei' goad be- Schnnir. ®?zaa van bet Munchense ^wurgericht nogal tegen harnas af en toe „0- <;ich in het gejaagd met zijn emotionele en ia dp „n l 7Lwijieiacntig inzicht tenisspn 5 'kkelijke oorlogsgebeur- toog v™ getuigend pleidooi. Zijn be- iedlr .en een halt uur had in openbars =ir,vi gev?lg dat de ionge tot S¥ager' dr Benedikt Huber kwaiHn ^,tefsewöon"TdJfiJ repliek be noiii lwae, ,Du'tsers, die zich «an de ari g 1 twijfelachtige uitspraak 'assehaat van a Stu.ttgart over de ergerd rw j nazis hadden ge- "«Oen uUgesufur§arketwacht de zaal "ik nadat'6 dr3 a dï' ^ube1'- onmiddei- jvoorden van scben;iucr cie laatste ',°°n had aesnUit in de micro- de w'iae waaron den' l00nde vrii goed 8»t, bekend van a adv°caat uit Stutt- !eS 111 NeurenW^ej chwitz"proces" sehuid-nntjjp berg, de positie van de bchte van voorsla id Slottke ten ven het Schwua»»?7. lekenrechters ,Jk heb S trachtte te ver" attafproces Elns aklJd gedacht dat een Windsnelheden van meer dan 120 km per uur beschadigden op het vliegveld van Pittsburgh verschil lende vliegtuigen. Op de foto een sportvliegtuig dat door de wind werd opgenomen en ondersteboven op een hek terechtkwam. DEN HAAG (ANP). De 22-jarige tuinder W. J. A. K. uit Den Haag is donderdagavond door een kogel in zijn linkeronderbeen geraakt. Het projectiel werd in het ziekenhuis Westeinde ver wijderd. De politie heeft een uur na de aanslag de 33-jarige schilder L. M. aan gehouden, die verblijft op het woonwa genkamp Zichtenlburg in, Goosdüinen. De' tuinder fietste 's avonds om half elf naar huis-, toen hij dooi* een kogel werd getroffen. De aangehouden woon wagenbewoner verklaarde met een alarmpistool op honden te hebben ge schoten. In zijn woonwagen werd een alarmpistool gevonden. De man zei met dit alarmpistool te hebben geschoten in de richting van de nieuwe weg. Hij ontkent met een ander wapen te heb ben geschoten. De tuinder en de schil- der kenden elkaar niet. DEN HAAG (A.N.P.) Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft by alle Nederlandse gemeenten een onder zoek ingesteld naar de leegstand van woningen op 1 oktober 1966. De resul taten van dit onderzoek zyn als volgt samen te vatten: Op 1 oktober 1966 bedroeg het totale aantal leegstaande woningen in Neder land 51.300. Hieronder zijn begrepen 11.800 woningen welke blijkens me- dedelin* van de gemeenten onge schikt zijn voor toewijzing aan woning- gegadigden (nog niet onbewoonbaar verklaarde krotten, slecht geoutilleer de en afgelegen woningen e.d.). De reële reserve aan leegstaande wo ningen bedroeg dus 39.500 of 1,2 pet. van de op 1 oktober 1966 beschikbare voorraad van 3.325.000 woningen. De reële wcningreserve valt uiteen in bijna 8400 nieuwe woningen en ruim 31.100 oude. Van deze 39.500 leegstaan de woningen is derhalve 79 pet. reeds langer of korter voor bewoningsdoel- einden in gebruik geweest, terwijl ruim 21 pet. nog voor de eerste maal moet worden betrokken. Voor wat de duur van de leegstand betreft heeft het onderzoek het vol gende resultaat opgeleverd (resp. oude woningen (bewoond geweest), nieuwe woningen (nog niet bewoond geweest) en totaal: korter dan 1 mnd. 7,300 2.600 9.900 1 tot 4 maanden 10.400 2.900 13.300 4 tot 6 maanden 5.000 1.000 6.000 Vz jaar of langer 8.400 1.900 10.300 totale reële reserve 31.100 8.400 39.500 Van de totale rese-rve aan leegstaan de woningen blijkt dus ruim 25 pet. korter dan een maand leeg te staan, bijna 35 pet. één tot vier maanden en ruim 40 pet. vier maanden of langer. Voor een goed begrip van deze cijfers zij opgemerkt dat men bij de langdu rige leegstand mede diient te denken aan dienstwoningen leegstaand wegens nog niet vervulde vacatures, aan be drijfswoningen, welke minder vlot van de hand gaan dan gewone woningen, aan woningen die leeg staan wegens verbouwing, verbetering, splitsing, er feniskwesties, beschadiging door brand of dergelijke en niet uitsluitend aan woningen, die vanwege de prijs en/of de ligging niet direct verkoopbaar of verhuurbaar zijn. Uit de gegeven cijfers is af te leiden dat het aantal nieuwe woningen, dat om laatstgenoemde redenen reeds lan gere tijd leeg staat, is te shcatten op 2900 tot maximaal 5800. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN De forum-discussie tussen Rotterdams burgemeester W. Thomassen en de Antwerpse schepen L. Delwaide, die op 20 februari gehou den zou worden, is wegens ziekte van de heer Delwaide verschoven naar 13 maart. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. In het kader van de door Ford uitgeschreven teken- en ont werpwedstrijd „De auto van de toe komst" werden achthonderd inzend in- gen ontvangen. Een van de inzenders was een meisje. De driemansjury, be staande uit de Nederlander Piet Olysla ger en de auto-ontwerpers U. Bahnsen uit Duitsland en J. Fallis uit Enge land, kende tien prijzen toe. De tekort komingen van vaders auto, zo was de indruk, waren meestal de grootste in spiratie voor de jeugdige ontwerpers. Ook was de invloed van het vervoer middel van Batman en andere uitschie ters in de auto-industrie in de ontwer pen terug te vinden. Ruitenwisserproblemen werden opge lost door een luchtstroom onder hoge druk langs de voorruit te laten gaan. Een van de prijswinnaars in de catego rie veiligheid was o.a. R. van Diepen uit Eindhoven. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) vuorai om" j Proces ging wj^ei-land. Dr i°cd®nvervolgingen hroeLni^we doriim ^,scllenauer heeft feht om de onsSen ter tafel gezien op tv? Vraag KLEUREN- folders aan bij Linoleum Krommenie te Krommenie Over enkele weken lopen de prijzen weer op zo goed als nieuwe occasions met „2 jaar als nieuw" garan tie (ANWB norm). permanente show keus uit 90 gespreide betaling volop bestelwagens, ongeloof lijk goedkoop. Burg. Freyterslaan, Roosendaal Open tot 8 uur, zaterdag tot 6 uur Tel. 01650 - 6302 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De K.V.P. zou bij de verkiezingen van woensdag 64 en de P.v.d.A. zou 55 kamerzetels hebben ver overd, als men deze keer zou zijn af gestapt van het systeem van evenredi ge vertegenwoordiging en het distric tenstelsel zou hebben toegepast. Het weekblad Haagse Post heeft dit bere kend aan de hand van de verkiezings uitslag van afgelopen woensdag. De andere partijen zouden er aanzienlijk slechter zijn afgekomen dan op 15 fe bruari het geval was. D'66 zou 1 zetel gekregen hebben. Wijziging van de manier waarop het parlement wordt gekozen, is al dikwijls ter sprake geweest en wat de nieu we partij D'66 betreft niet zonder suc ces tot inzet van de verkiezing ge maakt. Bij het bestaande stelsel van de evenredige vertegenwoordiging geldt het hele land als een eenheid:alle stemmen worden bij elkaar opgeteld en dan wordt het stemmental van iede re partij gedeeld door de kiesdeler om het aantal zetels te bepalen. Bij het districtenstelsel worden in ieder district (dat is een combinatie van een aantal gemeenten) een of meer afgevaardigden aangewezen op grond van de verkiezingsresultaten in elk district afzonderlijk. Er is ook nog een variant mogelijk: men kan de helft (of eon ander deel van de Tweede Kamer) volgens het districtenstelsel samenstellen en de an dere helft door middel van evenredige vertegenwoordiging. Het voordeel van laatstgenoemd systeem is, dat perma nente minderheden in een bepaald dis trict (bijvoorbeeld in een uitgesproken katholieke, protestantse of „rode" streek) wat meer invloed krijgen. districtenstelsel, evenmin als in het systeem van evenredige vertegenwoor- diging geen zetel). Het is duidelijk dat bij de invoering van een districtenstelsel partijen com binaties zullen gaan vormen om zo sterk mogelijk naar voren te komen. ftfiet alleen het Nederlandse volk ondanks alle geboorteproble- matiek bescheiden in aantal be gaf zich dezer dagen ter stembus. Aan 200.000 stembureaus meldden zich woensdag voor de eerste dag van de gehele verkiezingsweek 251 miljoen stemgerechtigden voor het aanwijzen van een nieuw parlement in New-Delhi. Dat is dus wel een monsterrace naar de zetels, die van de weeromstuit slechts 521 in ge tal zijn. De zonen en dochteren van „Mother India" hebben dus naar verhouding weinig last van de „ver bijstering der keuze". Daarentegen heeft de nog weinig gevormde mas sa nogal enige moeilijkheden met het vinden van de juiste lijst. X nalfabetisme is een van de pla gen in dit spreekwoordelijk ge teisterde land. Die plaag valt overi gens verder in het niet bij rampen als droogte en hongersnood. Jaar lijks valt er met ijzeren regelmaat een aanzienlijk aantal Indiërs ten offer aan de honger. En daar heeft geen ontwikkelingshulp nog een eind aan of zelfs een aanzienlijke verbetering in weten te brengen. De haast magnetische persoonlijk heid van de met vrouwelijk schoon en een heldere geest begaafde pre mier Indira Gandhi is geen tover middel gebleken. Ze heeft ook haar machteloosheid moeten bekennen. En jammer genoeg heeft zij ook ge tracht met veel vrouwenlogica het bange raadsel van de hongerepide- mie te schuiven op oorzaken die er hoogstens in de verte mee te maken hadden. Ze ging in een bepaald ge val zelfs zo ver, het bestaan van de hongersnood eenvoudig te looche nen. Dat heeft de naam van en de sympathie voor het rampzalige reuzenland geen goed gedaan. En het kan niet uitblijven, dat ook bin nenslands de weerslag van een fa lend regime zichtbaar wordt. En dat INDIRA GANDHI zal de partij van de premier, de Congrespartij, deze week dan onge twijfeld merken. £)e symboliek op de stembiljetten, die de ongeletterde kleine luiden op het juiste kiezersspoor moeten leiden en houden, brengt een span ossen. Een merkwaardige vondst als men de betekenis wil doortrekken, dat dit gespan de Indische staats- kar niet heeft gebracht waar de ze- venjaren-plsnnen heen werkten. Eerder is'hier de conclusie te trek ken, dat de beide ossen ieder een andere kant op wilden. De „een heid en vooruitgang" die de Con grespartij als hoofdpunten voerde, zijn verder af dan ooit. En er zijn wel andere partijen, die van het é- chec der leidende politici voordeel denken te behalen. Onder die con currenten vallen op de Swatanda- partij en de Jan Sangh, die dit ar me reuzenvolk als nieuwe sterren willen gaan leiden. Het licht is voor de Hindoes een hoog symbool. Maar zelfs de zon is nog niet in staat ge bleken welvaart te brengen. Alleen maar dorre droogte.... (ADVERTENTIE) wijn is niet duilr! Op de gekozen werkwijze valt wel wat aan te merken, zo erkent de Haag se Post zelf, maar het ging er in de -eerste plaats om een inzicht te krijgen in de resultaten van toepassing van het districtenstelsel. Dit kwam uit de computer: Districten- Evenredige stelsel K.V.P. 64 42 P.v.d.A. 55 37 V.V.D. 9 17 A.R.P. 12 15 C.H.U. 7 12 C.P.N. 2 5 P.S.P. 4 S.G.P. 3 B.P. 7 G.P.V. 1 D'66 1 7 (De overige partijen kregen in het AMSTERDAM (A.N.P.) Gistermor- gen in alle vroegte heeft een onbeken de een ruit van een juwelierszaak in Amsterdam met een hamer ingeslagen en vervolgens een greep in de etalage gedaan. Een inventarisatie heeft uitgewezen dat de ruitentikker acht met briljan ten bezette gouden ringen heeft buit gemaakt. De verkoopwaarde bedraagt ca. ƒ25.000,-. AMSTERDAM (ANP) De Eras musprijs 1967 is toegekend aani onze landgenoot prof. dr. J. Tinbergen, eco nomist en internationaal expert op het gebied van de ontwikkelingshulp. Het is de eerste maal dat deze jaarlijkse Europese prys is toegewezen aan een Nederlander. De thans 63-jarige prof. Tinbergen zal de p»rys, groot 100.000 gulden, deze zomer in Amsterdam in ontvangst nemen uit haniden van Prins Bernhard. De bekroning, aldus deze stichting, moet gezien worden „als bewijs van waardering voor de grote verdiensten van prof. Tinbergen op het gebied van de economische wetenschappen en meer in het bijzonder voor de kennis, de wijsheid en het idealisme, waarmee hij zich in dienst heeft gesteld van de eco nomische verheffing van de bevolking der ontwikkelingslanden". Meer nog dan aan zijn verdieping van de theorie van de economische we tenschappen dankt prof. Tinbergen vol gens de stichting zijn internationale faam aan het feit dat hij van de rege ringen van vele ontwikkelingslanden persoonlijk adviseur geworden is. In 1966 bracht prof. Tinbergen onder meer een bezoek aan Indonesië om daar de economische situatie te bestuderen en advies uit te brengen aan de regering. In vorige jaren is de Erasmusprijs toegekend aan de filosoof Karl Jaspers, de staatsman Maurice Schuman, de schilders Mark Chagall en Oskar Ko- koschka, de christen-humanist Romano Guardini, de godsdienstfilosoof Martin Buber, de cineasten Charles S. Chaplin en Ingmar Bergman en de kunsthistori ci Sir Herbert Read en Rene Huyghe. Zoals bekend is het doel van de stich ting zo mogelijk jaarlijks een of meer geldprijzen te verlenen als onderschei ding voor personen of instellingen, die een voor Europa bijzonder belangrijke bijdrage op cultureel sociaal of sociaal wetenschappelijk terrein hebben gele verd. DJAKARTA (Reuter/AP) Voor- en tegenstanders van Soekarno voeren in steden in Midden-Java straatgevech ten, aldus betrouwbare berichten die in Djakarta zijn ontvangen. Van betrouwbare militaire zijde ver luidt, dat in Magelang een student is gestorven nadat hij door Soekarnoge- zinden was mishandeld. In Solo hebben militairen waarschu wingsschoten gelost om een handgemeen te voorkomen, nadat een orkestje gewei gerd had een nummer te spelen waarin Soekarno lof wordt toegezwaaid. Het gewoonlijk welingelichte studen- tenblad Kami spreekt ook van spanning en botsingen in Midden-Java. Kami zegt dat aanhangers van Soekarno moei lijkheden veroorzaken. Zij zouden wor den gesteund door militairen die Soe karno trouw zijn gebleven. President Soekarno zelf schijnt zich geen zorg te maken over zijn positie. Donderdagavond, toen hij met verslag gevers sprak, toonde hij zich voorna melijk bezorgd over de kwaliteit van de persfoto's van zichzelf. Hij is giste ren met zijn particuliere helikopter naar zijn zomerpaleis in Bogor gevlogen. Inmiddels heeft het Indonesische volkscongres aangekondigd dat het op 7 maart bijeen zal komen om het ont slag van president Soekarno te bespre ken. HIGAGO (AP) K De 35-jarige Martin Tajra, ter dood veroordeeld wegens roofmoord, gaat trouwen met de 25-jarige weduwe Frances Beatty, moeder van twee kinderen. Tajra is in 1962 tot de elektrische stoel veroordeeld. Zijn zaak moet nog in beroep worden behandeld. Tajra heeft verklaard dat hjj zijn aanstaande heeft gewaarschuwd voor wat er staat te gebeuren als hij zijn zaak in beroep verliest. Zij wilde het huwelijk echter doorzetten. Volgens de gevangenisdirecteur is het voor het eerst dat er in een Amerikaanse gevangenis een ter dood veroordeelde in de gevangenis trouwt. Het huwelijk zal worden gesloten in een rechtszaal die in verbinding staat met de gevangenis. Tajra heeft al driemaal uitstel van executie gehad. Hij had het adres van de weduwe indertijd gekregen van een medegevangene en had haar toen geschreven. Via correspondentie en bezoek kwam het tot vriendschap en liefde. PROF. DR. J. TINBERGEN DEN HAAG (ANP) Een woord voerder van het ministerie van defensie van België heelt medegedeeld dat de voor 15 februari aangekondigde beslis sing over het aankopen van Northrop F-5 straaljagers voor de Belgische luchtmacht is uitgesteld. Er is geen nieuwe datum voor het nemen van een beslissing bepaald. België en Nederland hebben, zoals bekend is, in oktober van het vorige jaar te zamen de Northrop F-5 aange wezen om overjarige straaljagers van beide luchtmachten te vervangen. Met medeweten van België is Nederland daarna met de Nothrop-vliegtuigfabrie- ken gaan onderhandelen en, toen die onderhandelingen door verschil van in zicht over voorwaarden door Nederland werden afgebroken, vervolgens met Ca nada. Nederland heeft voor de in totaal 105 straaljagers van dit nieuwe tyDo met reservedelen enz. dertig twee persoons opleidingsvliegtuigen daarbij inbegrepen, een bedrag van maximaal 601 miljoen gulden nodig. Er is voor België, als het zou beslui ten nu de betreffende straaljagers aan te schaffen, gelegenheid in de produk- tielijn in Canada te worden opgenomen. In dat geval worden de totale bedra gen voor elk land afzonderlijk ook min der. Nader hebben we vernomen dat de Belgische minister aan minister De Jong kort voor 15 februari heeft geschreven dat België zijn beslissing nog moet aan houden. (ADVERTENTIE) Dagelijks geserveerd in hotel-restaurant HUIS TEN BOSCH Etten Fondue Bourguignonne DEN HAAG (ANP) De commissies voor de verzoekschriften uit beide Ka mers der Staten-Generaal hebben de Kamers voorgesteld haar meer armslag te geven dan zij thans bezitten. Dit blijkt uit een gisteren aan de leden van de Kamers aangeboden nota. Hierin wordt verwezenlijking van de volgende punten noodzakelyk genoemd: De regering dient sneller dan tot nu toe het geval is de gevraagde inlich tingen te verstrekken, bij voorkeur bin nen een maand, De commissies dienen op eenvoudige wijze het recht van enquête te kunnen toepassen en De commissies dienen over een ge meenschappelijke ambtelijke organisatie te beschikken. In de nota wordt o.m. vastgesteld, dat „bij- een steeds ingewikkelder wordende maatschappijstructuur de kans toeneemt, dat een individu schade kan lijden door gedragingen van de overheid". De commissies achten daarom een beter ge organiseerd onderzoek naar die gedra gingen wenselijk. De commissies achten het noodzakelijk, dat zij over meer be voegdheden en een meer doelmatig in gericht ambtelijk apparaat beschikken. WENEN (Reuter) Joegoslavië is bereid de diplomatieke betrekkingen met West-Duitsland te hervatten zonder vooraf voorwaarden te stellen, zo heeft de Joegoslavische minister van buiten landse zaken, Marko Nikezic, in een vraaggesprek met het Oostenrijkse blad „Die Presse" verklaard. Hij zei dat zijn land het aangaan van diplomatieke betrekkingen tussen de Bondsrepubliek en Roemenië toejuich te. Dat Bonn geen relaties onderhoudt met een aantal Oosteuropese staten noemde hij abnormaal. „Als Bonn wer kelijk meent wat het zegt, dan zullen er wegen worden gevonden om hier verandering in te brengen", aldus mi nister Nikezic. (ADVERTENTIE) GEMASKERDE mannen hebben in de nacht van donderdag op vrijdag onge veer 400.000 gulden gestolen uit een fabriek voor elektrische apparaten in Noord-Londen. Zij hadden de vijf nacht wakers vastgebonden. I i Gemeente Oudenbosch Artikel 20 Wederopbouwwet. Burgemeester en wethouders vetï Oudenbosch brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij voor nemens zijn ingevolge artikel 20 van de Wederopbouwwet, behou dens goedkeuring van Gedeputeer de Staten, een bouwvergunning te verlenen aan L. G. M. de Bont, Sprangweg 40 te Etten, voor het bouwen van een woonhuis met werkplaats aan de Bosschendijk op net perceel kadastraal bekend ge meente Oudenbosch, sectie B flr. 2134. Dit bouwplan wijkt af van de ter plaatse gegeven bestemming in het thans geldende uitbreidingsplan. Eigenaren en andere belanghebben den van aangrenzende en nabij ge legen gronden worden van 20 febr. 1967 tot en met 7 maart d.a.v. in de gelegenheid gesteld tegen het ver lenen van deze bouwvergunning schriftelijk bij burgemeester en wethouders hun bezwaren in te dienen. Oudenbosch, 16 februari 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris: J. F. van Hoek, de burgemeester drs. J. van Casteren.

de Stem | 1967 | | pagina 7