Den Haag verwacht Biesheuvel als informateur Hino -assemblage Ylissingen-oost wordt gestaakt Concilieprocedure wordt gewijzigd Man wurgt zijn ex-echtgenote JAMIN OVERLEG-ORGAAN BESPRAK TE: Weer lente Eis: 2'/2 jaar tegen drs. F. DRAMA IN OOSTERHOUT Dader geeft zichzelf aan Nog geen tips inzake grafschennis KENNEDY OPENLIJK TEGEN Y.S, POLITIEK VIETNAM Uitkeringen AOW/AWW verhoogd Personeel nog niet ontslagen Parachutisten hij mariniers vaarde DAGBLAD VOOR ZEELAND D '66 N HOGERE UITKERING DUITSE WERKLOZEN LANGDURIG DR. BEEL 4NDAAG IN jPagblaO gU Stem BETERE INSPRAAK KERKVOLK Militaire aulo in beek vijf doden Geschokt Zaak-v. d. Mierde Tilburgse vrouw op vrije voeten Fel protest tegen „zwarte lijst in haven R dam Zware sneeuwval in Noord-Italië advocaatbowls Slechte slapers opgelet: koopt een ZEVENSLAPER bed ,0/e JAARGANG Ne. 25434 Voor God, Koningin en Vaderland Rotterdam ition te Rijsbergen 10 (Breda - Ant- urn voor MaatschapPe^ Ite met ongeveer 3500 t»- •Vlaanderen, telt vi •pleiding en ervaring. vo1 normen, wordt vergoed. ing woonruimte, secretaris, Rapenburg 47 - 205 of 313. a.s. te richten aan het ipeldijk. Uitgive: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx hoofdredacteur: L Leijendekker Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen C j. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Verceuteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 t»l. 22341 (7 lijnen) Postgiro 1114111 ZATERDAG 18 FEBRUARI 1967 Abonnementsprijs: 12,00 per kwar taal, excl. 0,50 incasso, 15,50 per post excl. 0,50 incasso, 4,00 per maand; 0,93 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14, telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Potgieterstraat 3, telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41 telefoon 2893). VAKCENTRALES IN ACTIE 'a het opmerkelijke verkiezingssuc- ces van D'66 hebben de „Grote Vijf!' zich gehaast te verklaren, dat rij de nieuwkomer in het parlement serieus nemen. De P.v.d.A. heeft zelfs al een uitnodiging doen uit gaan om contact op te nemen over de mogelijkheid van samenwerking bij de verbetering van het politieke stelsel. Deze vriendelijkheid siert de „Grote Vijf". Er blijkt uit, dat zij begrepen hebben, waarom D'66 zo goed uit de stembus is gekomen. Door D'66 se rieus te nemen erkennen zij, dat het onbehagen van de kiezers over hun handel en wandel gegrond is ge weest. Afgewacht zal moeten worden of de grote partijen nu inderdaad ernst gaan maken met de herziening van ons staatsbestel, Toen de Boeren partij het vorig jaar enorm kwam opzetten was iedereen het er even eens over eens, dat er iets zou moe ten gebeuren. Maar er is niets ge beurd. D'66 zal op het eerste gezicht ln het parlement meer tot vernieu wing kunnen bijdragen dan de Boe renpartij dat heeft gedaan. Praten over hervormingen is echter gemak kelijker dan ze te realiseren. Wij nemen het onbehagen, dat vele (jon ge) kiezers op D'66 deed stemmen serieus. Of van Mierlo c.s. inderdaad serieus genomen moet worden zal nog uit hun daden moeten blijken. DEN HAAG (ANP) De Sociaal- Economische Raad heeft een advies vastgesteld over de verhoging van uit keringen van sociale verzekeringen, met terugwerkende kracht tot 1 ja nuari 1967. De uitkeringen worden als volgt: AOW per jaar: gehuwde bejaarden 1 4.470, ongehuwde bejaarden f 3.144. AWW per jaar: weduwen met kinde ren f 4.470, weduwen zonder kinderen 13.144, wezen tot tien jaar f 990, wezen van tien tot 16 jaar f 1.482, wezen van 16 tot 27 jaar van i 1.830 tot f 1.926. De SER heeft hierbij mede overwo gen dat per 1, juli a.s., ondermeer als gevolg van de huurverhoging op die da tum. de uitkeringen opnieuw zullen Worden verhoogd. Wat de kinderbijslagen betreft, deze zullen van 1 januari j.l. af per kwar taal worden verhoogd tot: voor een eerste kind f 98,28, voor een tweede en tierde kind f 113,10, voor een vierde en vijfde kind f 152,10, voor een zesde en zevende kind f 169,26, voor een achtste en elk daarop volgend kind f 187,20. JA JC De Westduitse bonds- Un?.. J me' a,gemenc stemmen be- ]„,f> (ie werkloosheidsuitkering met terhogcn511 1 aPr" me* f5 proeent te tort ™aximum-uitkering is nu 134,40 jnn J? week voor werknemers die den meer per week verdien- rinn ïinm6" w,as de maximum-uitke- ïïrt ,mal'k per week. het bedraagt op cent t i, 000 - meer dan 3 pro het hoogste cijfer sinds 1960. (Van onze weerkundige medewerker) ^EeIekTvtoDlTtïeriode ls de" °e vontlbn .orte. duur geweest. Elbe anmiddels tot langs depressips n"('n. De oceaan- Mnvankeliiw'1" acti(«. en trekken 3°lf van Riiv r,chting van de Q°ordeliike ïSvS?' om daarna 'n (herdoor na li tc zw™ken. 'wakke storimfï °ns 31 en toe vrijdag J Iom'en waarbij Tijdens het uJ't aar>wezig was. «wisselend onW 0mde k»iSen bewolking m»t ,gen en enige buitjes De^L"1"6 'k ook enkele "«Ag tussen ?el'atUUr ka" d® gen ,L:ïSSe." 7 en 10 Braden li». ih de richting W,?ek Teer ean staP fan Vandaag ïTr uet vooriaar feh groot verséhi? ebruan. is het (eden bij -ï et 20 5aar Se- Christina. Toen e van Prinses gens in ons lanri 's mor- [uim tien gradonen in De Bilt- ge' «renge wint™ een (Van onze pari. redactie)) DEN HAAG Het overleg orgaan van de drie vakcentrales heeft gisteren in Den Haag over legd over een gezamenlijk actie programma van de drie vakcen trales. Naar verluidt zal dit pro gramma binnenkort worden aan geboden aan politici die betrok ken zijn bij informatieve en for- matieve beraadslagingen over een nieuw kabinet. Verwacht wordt dat de voorzitter van het NVV, de heer A. H. Kloos, vandaag1 op een bijeenkomst van zijn organisatie in de Dierentuin in Den Haag nadere mededelingen over dit actieprogramma bekend zal maken. De nogal verwarrende adviezen die koningin Juliana gisteren op Huis ten Bosch van de vijf grote partijen ont vangen heeft, wekken geen optimisme over een snelle kabinetsformatie. Vier partijen, de AR, de CHU, de KVP en de VVD, willen eerst een informateur aan het werk zien. De Partij van de Arbeid ziet alleen maar heii in direct formatiewerk. De VVD wil me de drie confessionele partijen een regering vormen, de socialisten verlangen eerst een duidelijke keuze door het christe lijke politieke blok. Het is dus geen wonder dat prof. dr. L. Beel, de vice-president van de Raad van State, nu al een berg van proble men signaleert. Hij zal dit koningin Juliana vrijdag ongetwijfeld duidelijk gemaakt hebben. Politiek Den Haag gelooft om te be ginnen al in een lange informatiepe riode door mr. Biesheuvel, de A.R.- fractievoorzitter of door diens partij genoot premier Zijlstra. Sommige op vattingen gaan naar mr. Biesheuvel, omdat prof. Zijlstra als demissionair minister-president te rechtstreeks bij de regeringsplannen voor 1968 betrok ken is en daar zo zijn eigen gedachten over heeft. Vandaag ontvangt de koningin de fractievoorzitters van de zes kleine partijen, waaronder voor het eerst de jonge fractievoorzitter van D'66, mr. H. van Mierlo. Het zal voor deze kers verse politicus een ervaring apart zijn om nu al zo onmiddellijk bij de harde politieke werkelijkheid van de dag betrokken te worden. Na deze besprekingen zal de konin gin, naar het zich laat aanzien, zeker de behoefte voelen opnieuw prof. Beel te raadplegen, voordat zij dezer dagen een informateur of wellicht al een for mateur zal benoemen. De Partij van de Arbeid zal het, dat is nu wel duidelijk, tijdens de forma tieperiode op een hard gevecht laten aankomen. Men heeft de socialisten tijdens de formatie-Zijlstra van eind vorig jaar voortdurend verweten zo on verschillig" te zijn opgetreden. Dit wordt in de komende weken of maan den ongetwijfeld anders en interessan ter, maar ook moeilijker. De gisteren bekend geworden offi ciële uitslag van de verkiezingen heeft geen zetelverschuivingen meer opge leverd. Zoals bekend hebben de C.D.U. en de Noodraad elk op een haar na hun zetel gemist. Prof. Beel struikelde bij het verlaten van het Huis ten Bosch (Van onze correspondent) AMSTERDAM Tegen drs. F., de man achter het Teixeira-schandaal, heeft de officier van justitie te Am sterdam, mr. H. van Renesse, een ge vangenisstraf van twee jaar en zes maanden geëist, met aftrek van negen maanden voorarrest. Hij achtte bewezen, dat verdachte zich schuldig heeft ge maakt aan valsheid in geschrifte, op lichting en verduistering. Mr. van Renesse zei in zijn requisi toir, zich te realiseren, welke gevolgen de crash van Teixeira voor verdachte zelf heeft gehad. „Wie hoog staat, valt diep", zei hij. „Verdachte is zijn aureool kwijt, zijn positie en ook zijn niet on aanzienlijk persoonlijke vermogen. Hij weet niet wat hij moet beginnen, als hij straks vrij komt. Bij de overwe ging" van de strafmaat heb ik mij daar ernstig en langdurig over beraden. Maar wanneer ik de persoonlijke ge volgen afweeg tegen de maatschappe lijke onrust, die de handelwijze van ver dachte heeft gezaaid, tegen het verdriet, dat hij heeft aangericht bij tientallen, de wanhoop, waartoe hij kleine lieden heeft gebracht, die bij hem hun spaar geld, hun zekerheid voor de oude dag veilig waanden, dan acht ik toch een zware straf op zijn plaats". De eis ontlokte aan de publieke tri bune, waar verschillende gedupeerden zaten, een luide zucht van teleurstelling. TOERISTEN hebben sinds gisteren geen visum meer nodig voor Bulgarije. (Van een onzer verslaggevers) ARNHEM De arrondissementsrechtbank te Arnhem heeft de Auto mobielfabriek Nederland, die Hino-personenwagens importeerde en Hino- vrachtwagens assembleerde, schriftelijk failliet verklaard. Het faillissement is aangevraagd door een bank en verschillende leveranciers, waaronder Van Gend en Loos. Het ongedekt tekort bedraagt ongeveer vier miljoen gulden. Het staat wel vast dat het assemblagebedrijf van de n.v. in de zeehaven Vlissingen-Oost zal verdwijnen. Vijfentwintig jaar geleden: Slag in de Javazee. Achthonderd vijf tig Nederlandse marinemannen verloren het leven. Pagina 11. We moeten rekening houden met de automatisering, maar de automatisering houdt ook nog wel rekening met ons. Pag. 9. Een klein rood boekje heeft het gezicht van Azië ingrijpend ver anderd. Wie het leest ontdekt merkwaardige parallellen met een ander wereldhervormend geschrift: de bijbel. Pagina 15. Geen uitzet zonder boeken. Pa gina 13. In zijn tweede artikel over seksualiteit betoogt dr. Hale wijn dat we slechts gebaat zijn bij zo groot mogelijke open heid. Pagina 17. Duitse film geeft authentieke versie van de verovering van de Rijnbrug bij Remagen. Pa gina 20. We bouwen wel huizen, maar houden we er wel voldoende rekening mee dat we er ook in moeten wónen. Pagina 14. Jeugd heeft eigen, pregnante visie op de verkiezingsuitslag en zijn oorzaken. „20 Wij". Pa gina 19. Er zijn genoeg kansen om ver trouwen in arbeidsmarkt te herstellen, meent ir. Philips. Pagina 23. Hino blijft overigens in Nederland. De import en de service aan Hino-rij- ders zal worden overgenomen door Gi- va, een zusteronderneming van Tuyota- importeui; Louwman en Parquis te Rot terdam. De Hino-vrachtauto's, die in Vlissingen-Oost werden geïmporteerd, zullen nu in het bedrijf van Louwman en Parquis in elkaar worden gezet. Aan de ongeveer 40 man personeel (het be drijf verkeerde nog in zijn beginsta dium) is overigens nog geen ontslag aangezegd. Sommigen van hen beman nen nog de HINO-stand op de RAI. De heer Louwman deelde ons gisteren nadrukkelijk mee dat hij niets met het faillissement te maken wil hebben. Ook Hino is trouwens niet direct bij de catastrofe betrokken. De Automobiel fabriek Nederland was een zelfstandige n.v. die voor 100 procent zelf verant woordelijk is voor het debacle. Dat Tuyota de belangen van Hino in Nederland zal gaan behartigen is een gevolg van het feit dat Hino en Tuyota in Japan een belangengemeenschap heb ben gevormd. Zoals bekend zijn perso nenauto's de kracht van Tuyota. Hino is meer in vrachtauto's gespecialiseerd. De n.v. Automobielfabriek Nederland heeft nog enkele honderden onver kochte, uit Japan geïmporteerde, Hino- personenauto's staan. Deze zullen door de Tuyota-importeur te Rotterdam wor den verkocht. De heer Louwman zei m.b.t. de Auto mobielfabriek Nederland „Nog nooit zo'n hopeloos kinderachtige opzet" te hebben gezien. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Het korps Mariniers krijgt een afdeling parachutisten. Dit bleek uit de toespraak van de comman dant van liet korps, generaal-majoor A. M. Luijk, die liij gisteren in Rotterdam hield nadat hij het commando van het korps had overgenomen van generaal- majoor J. C. M. Nass. De nieuwe afdeling parachutisten, waarvan de opleiding in april op de vliegbasis Gilze Rijen zal beginnen, zal jaarlijks uit ongeveer twintig tot der tig man bestaan. Daartoe zullen, na een strenge selectie, telkens vijf tot tien man worden opgeleid. Samengewerkt zal worden met de para-opleiding van het korps commando's. EISAKOE SATO, voorzitter van de Ja panse liberaal-democratische partij, is gisteren officieel herkozen als eerste minister van Japan. (Van een onzer redacteuren) DOORN. Achter de schermen van het concilie wordt druk beraadslaagd over een totale wijziging van de concilieprocedure. In kringen van theologen en canonis- ten enerzijds en van sociologen en psychologen anderzijds is men tot de over tuiging gekomen, dat met de huidige procedure nliet of uiterst moeilijk te werken zal zijn. Gezocht wordt naar een nieuwe opzet, waarin het voornaamste orgaan van het concilie zal bestaan uit een echte vertegenwoordiging van heel her kerkvolk. Zoals bekend ontstonden er tijdens de eerste openbare vergadering van de adviseursgroep reeds ernstige moeilijk heden over de vraag, welKe bevoegd heid deze vergadering zou hebben. En kele interpellanten eisten het reent op zelf de agenda te kunnen vaststellen, zulks naar aanleiding van het feit, dat het onderwerp „de priester en zijn ambt" van de agenda zou zijn afge voerd. Er werd een motie van deze strek king ingediend en met grote meerder heid aangenomen. Later zijn de twee adviescommissies, die zich met de opzet van het concilie bezighouden, een theo logisch-juridische en een sociologisch- psychoiogische commissie, de hele pro cedure nog eens kritisih gaan bezien. Een van de gangmakers was prof. Telle- gen, die ook op de vergadering in de Rotterdamse Doelen reeds een kritisch geluid had laten horen. De nieuwe opzet, waarover beide commissies zich op 27 februari zullen uitspreken, wil de deskundigen weer terugbrengen tot hun eigenlijke taak, het uitbrengen van advies. Zij zullen niet meer, zoals het huidige reglement voorziet, oordelen over het werk van de verschillende studiecommissies en be palen of de door hen uitgebrachte rap porten aan de centrale commissie kun nen worden doorgegeven. Men acht het namelijk niet juist, dat adviseurs over hun eigen werk en dat van andere adviseurs zouden oordelen. Zij moeten zich beperken tot het ver vullen van hun adviserende taak. Bo vendien is moeilijk waar te maken dat de groep van adviseurs in zijn huidige samenstelling een vertegenwoordiging van heel het kerkvolk zou zijn. Ten einde deze vertegenwoordiging te krij gen, wordt thans voorgesteld in ieder bisdom een aantal personen te doen kiezen, leken, religieuzen en priesters, die geacht kunnen worden de stem var. het volk op het concilie te laten klin ken. Gekoi enen Deze gekozenen van alle bisdommen samen zouden onder leiding van het voltallige episcopaat het voornaamste orgaan (zoiets als het parlement) van het concilie gaan vormen. Hun taak zou zijn de werkstukken van de verschillende commissies te be oordelen en bij stemming te bekrachti gen of te verwerpen. Indien deze plannen, waarover op kor te termijn wordt vergaderd, doorgang zullen vinden, komt de structuur van het concilie er totaal anders uit te zien. Deskundigen zijn van oordeel, dat de procedure dan veel gezonder en door zichtiger zal zijn. „Met de huidige op zet", aldus hun oordeel, „zal men in de praktijk bijna niet kunr.en werken". KLAGENFORT (A.F.P.) Bij een verkeersongeval op de weg van Kla- genfort naar Glainach in Oostenrijk, zijn gisteren vijf Oostenrijkse militai ren omgekomen en tien zwaar gewond, van wie twee in levensgevaar verke ren. Door nog onbekende oorzaak kwam een auto met vijftien soldaten, die op weg was naar een schietoefening, in een beek terecht. Vijf Inzittenden ver dronken. (Van een onzer verslaggevers) OOSTERHOUT Gistermiddag om half drie is de 46-jarige me vrouw Corry S.-van de Goorbergh door haar 50-jarige ex-man, Sjef S. waarvan ze sinds enige jaren gescheid enwas, in haar woning Korte Hoogstraat 29 te Oosterhout, door wurging om het leven gebracht De dader heeft zich onmiddellijk na de aanslag in overspannen toestand ge meld op het bureau van politie in Oos terhout, waar hü is ingesloten. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is overgebracht naar het St.-Josephzie- kenhuis in Oosterhout. Mevrouw S. van de Goorbergh was moeder van acht kinderen. De oudste dochter van 21 jaar is gehuwd, de andere kinderen waren nog by haar in huis. Zy zyn thans bij familieleden ondergebracht. De dader Sjef S., die van zijn vrouw gescheiden leefde en voordien met haar in onmin leefde, heeft lange tijd als thologisch-anatomische dienst uit Den damse havens. Hij was sinds enige tijd in de kost bij een gezin in de Kastanje laan in Oosterhout op honderd meter afstand van de woning van zijn vrouw. De man stond bekend als een ge woontedrinker. Onder invloed van drank maakte hij zich meermalen schul dig aan vechtpartijen en mishandelin gen. Hij is dientengevolge herhaaldelijk met de politie in aanraking geweest. Het gerechtelijk onderzoeknaar het misdrijf staat onder leiding van de offi cier van justitie mr. J. C. Louet-Feisser te Breda. Vrijdagavond is door de pa- thalogisch-anatomische dienst uit Den Haag sectie verricht op het slachtoffer. In de buurt rond de Korte Hoogstraat In Oosterhout was men uiteraard ge schokt door het gebeurde. Op straat heeft niemand iets gemerkt van wat zich in de woning van het slachtoffer afspeelde. Algemeen werd het slacht offer als een sympathieke vrouw be schouwd, die door omstandigheden in haar leven, zware jaren heeft door gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) WEERT. De politie heeft nog geen reacties ontvangen op het beroep, dat zij op de bevolking gedaan heeft om mee te helpen bij de jacht op de graf- schenner, die sinds juni 1966 in het gebied tussen Arnhem, Tilburg, Hasselt en Aken blijkt op te treden. De hulp van de bevolking was ingeroepen, na dat deze week 150 kruisen waren ver nield en met opschriften waren be smeurd op het kerkhof aan de Hei. kantsebaan in Tilburg. Hoofdinspecteur mr. Th. P. M. van Osta uit Weert, die het gecoördineerd onderzoek in Nederland, België en Duitsland leidt, zei ons gisteren: „We zijn op dit moment in feite nog geen stap verder. Maar ik hoop wel, dat in de komende dagen er een tip van' iemand binnen komt". (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA. De 27-jarige M. van de M., echtgenote van de 29-jarige tim merman L. M. uit Tilburg, is gisteren door de Bredase rechtbank op vrije voeten gesteld. Zij werd verdacht van medeplichtig heid aan moord op haar vader, de 63-jarige bouwvakker J. van de Mierde uit Tilburg. Haar man die hoofdver dachte is, heeft al eerder een bekente nis afgelegd. De vrouw hield vol niets met de moord, die in de nacht van 8 op 9 ja nuari jl. in Tilburg werd gepleegd, uit staande te hebben gehad. Zij werd 8 februari jl. in verzekerde bewaring ge steld. Haar man verblijft in het Huis van Bewaring to Breda. De rechtbank in raadkamer bijeen achtte het niet verantwoord op het verzoek van de officier van justitie mr. G. Temmink, haar nog voor een periode van 30 dagen vast te houden, in te gaan. Zij gaf bevel tot onmiddellijke invrijbeidste lling. Volgens haar was er onvoldoende be wijs een dergelijke stap te ondernemen. WASHINGTON (Rtr.) Robert Ken nedy is van plan in een binnen twee weken te houden toespraak tot de Ame rikaanse senaat openlijk stelling te ne men tegen de Amerikaanse bombarde menten op Noord-Vietnam, aldus wel ingelichte zegslieden in Washington. Dé senator zou bepaalde regerings functionarissen reeds hebben toever trouwd dat er een eind komt aan zijn tot nu t'oe gedempte kritiek op het Ame rikaanse beleid inzake Zuidoost-Azië. Dit zal volgens waarnemers zeker tot een verdere verwijdering tussen hem en president Johnson leiden. Maandag bleek voor de eerste maal dat Kennedy niet langer bereid was te zwijgen, toen hij verklaarde de hervat ting van de bombardementen na het „TET"-bestand t'e betreuren. Kennedy zou met name een verlenging van de bombardementspauze hebben willen zien voor een diepgaand onder zoek naar de in Londen afgelegde ver- klaring van de Russische premier Kosy. gin, dat een staking van de bombarde menten zou kunnen bijdragen tot het vinden van een vreedzame oplossing van de Vietnamese kwestie. Ook zou hij het niet eens zijn met de reden die Johnson voor hervatting van de bombardementen heeft: opgegeven, namelijk, dat Noord-Vietnam van het nieuwjaarsbestand had gebruik ge maakt om de Noordvietnamese troepen in het zuiden op grote schaal t* be voorraden. De senator is van mening dat ook de Amerikaanse en Zietvietnamese strijd krachten het bestand op deze wijze heb ben benut en dat Washington de eerste stap moet doen om Hanoi's houding in zake vredesonderhandelingen te peilen, aldus de zegslieden. UTRECHT (ANP) De b« het NVV aangesloten Nederlandse bond van ver- voerspersoneel heeft geprotesterd té gen het voornemen van de Scheepvaart vereniging Zuid, om ter bescherming van de goede naam van de Rotterdamse haven en van de daarin werkzame per sonen een centraal personeelsregister aan te leggen van havenarbeiders die binnen een periode van vfjf jaar zyn veroordeeld of ontslagen wegens frau de of diefstal. De NBV meent dat het systeem van de zwarte lijst „in- strijd is met een eerlijke rechtsbedeling en reclasse- ringsmogelij kheden De zwarte lijst verwerpt de NBV bo vendien, omdat hij alleen gaat gelden voor de groep werknemers. Herinne rend aan de veelbesproken bankdirec teuren, schrooffraudeurs en blikfabri- kanten die ondeugdelijke helmen voor militairen fabriceerden, vraagt de NBV zich af of deze lieden oo<k last hebben van een zwarte lijst. ROME (AP) Noord-Italië wordt ge teisterd door de zwaarste sneeuwval sinds 1950, de rest van het land door bittere koude. In Turijn begon het eer- gisteren te sneeuwen. Gisteravond lag er al meer dan 20 cm. In de steden in de omgeving ligt soms meer dan een halve meter. (ADVERTENTIES) niet duur wet heerlijk

de Stem | 1967 | | pagina 1